-*h Honden en katten eten ieder jaar voor f80 miljoen op Amerikaans plan voor monetaire hervormingen Problemen nauwelijks bekeken bij bedrijfsovernames towjet-Unie zou beroep Z) p Westeuropese kapitaalmarkt overwegen Dieren 'accessoires' steeds belangrijker In Comecon meer aandacht voor levensmiddelen Koelhuisboter komt Investeringsbank voor Ontwikkelingslanden gaat 50 miljoen lenen DOW JONES INDEX Amerikaanse goederenmarkten Ned. fondsen in New York zig bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf 612e Staatsloterij j Lindeteves-Jacoberg NewYork nauwelijks prijshoudend I.0UW/KWARTET DONDERDAG 30 NOVEMBER 1972 FINANCIëN EN ECONOMIE T17/K21 1 Directeur Hols Primo: 'Dit is een groeimarkt' ten een onzer verslaggevers ,ELYSTAD Nederlandse honden en katten eten jaarlijks voor 80 miljoen fabrieksmatig voedsel op. Vroeger was de dagelijkse >ot goed genoeg voor huisdieren. Ze konden het best stellen met en snee oubakken brood, een prak overgeschoten aardappels of ien bak zuur geworden of geschifte melk. Van een verantwoord in gevarieerd menu voor het huisdier had men nog nooit gehoord. )ie tijd is geweest. )e fabrieken voor dierenvoeding va- en er wel bij. Eén ervan is Hols 'rimo, bij Lelystad, midden in de 'levopolder. Directeur-eiegnaar L. lerghuis: 'De mens heeft veel meer rije tijd gekregen en gaat daarom p zoek naar hobby's. De één gaat immeren, de andér heeft belangstel- ing voor bloemen en planten en enderde neemt een huisdier. Mo- ïenteel zijn er één miljoen honden n één miljoen katten in Nederland n die aantallen groeien nog steeds. Iet huisdier krijgt veel meer aan lacht dan vroeger. Wij merken dat onze afzet van honde- en katte- oeding, die vrijwel niet welvaarts- evoelig is. Ook als het slechter gaat net de economie, lopen de verkopen liet achteruit. Kennelijk spaart men iever uit eigen mond dan hond of at niet genoeg te geven. )e variatie in het menu voor het iuisdier is in de loop der jaren teeds groter geworden. Hols maakt hondebrood (grof, middel en lein), vleeskanen en perskanen, lees-cracks en Donatin en Donakat. De variatie wordt hoe langer, hoe roter. Men gaat steeds meer inzien vat het dier nodig heeftzegt de ïeer F. E. J. Adam, technisch direc- eur van Hols Primo. 'Wij proberen 'er' laar op in te haken.' uitc )onatin en Donakat zijn (om in de erminologie te blijven) de para- epaardjes van Hols Primo. Het is de warme hap voor hond en :at (in melk koken), die werd sa- nengesteld door wiilen hoogleraar in kinoloog W. F. Donath. 'De be- angstelling voor dit artikel is ook veer een bewijs voor de grotere iandacht die het huisdier krijgt.' Excessen lols is zich in de loop der jaren ook gaan toeleggen op de verkoop ijb g van 'accessoires' voor kleine huisdie ren onder de naam Primo. Riem pjes, halsbanden, manden, krabpalen, broekjes en nagelscharen, om maar eens wat te noemen. 'Wanneer we zouden willen kunnen we de markt voor deze artikelen met 300 procent laten groeien', zegt de heer Berg huis. 'Je kunt tot het oneindige met allerlei artikelen op de markt ko men. We zijn échter wat voorzichtig en willen excessen voorkomen. Hoedjes voor kanaripieten en zonne brillen voor honden, zoals ik ze in de Verenigde Staten heb gezien, hoeven voor mij niet. Dit soort dingen grenst aan dierenmishande- .ling.' Bovendien blijven er daarbuiten ge noeg mogelijkheden over. Wie een kiikje neemt in de hal waar Primo zijn accessoires opslaat raakt steeds meer verbaasd over de oneindige variaties in soorten, kleuren en ma ten. Lange rekken vol met bandjes in alle kleuren, variërend van een voudige bruin leren tot zwart flu weel met briljantjes. In rubber is er 'speelgoed' voor hond en kat: ballen, ringen kluiven en ook een achtvormig voorwerp waar de hond aan de ene en de baas aan de andere kant kan trekken. Verder kauwartikelen uit zuivere buffelhuid gemaakt. 'Primo-stop' om loopse teven te beschermen tegen ongewilde attenties van reuen en hondemanden met opstaande tocht- randjes. 'Inderdaad eindeloos, zegt de heer Adam. Hols werd opgericht door een han delaar in granen en zaden van de zelfde naam. De zaken gingen niet zo goed en daarom ging hij zich toeleggen op honde- en kattevoe- ding. Vlak na de oorlog nam de heer Berghuis het bedrijfje, dat in clusief 'produktie-apparaat' was ge vestigd in een sous-terrain van een Haags woonhuis, over. In 1947 bouwde" hij een bescheiden fabriekje in het Zuidhollandse Valkenburg, waar ook het 25-jarig bestaan nog werd gevierd op een inmiddels vol gebouwd terrein. Door de gestadige groei en het ge brek aan uitbreidingsmogelijkheden moest naar een andere vestigings plaats worden uitgezien. Die werd gevonden in Lelystad dat als 'ont wikkelingsgebied' vele faciliteiten bood. De grond was goedkoop, er was een behoorlijke subsidie be schikbaar en het aantrekken van personeel was veel makkelijker dan in de Randstad. 'Bovendien draaien ambtelijke molens hier veel sneller', zegt de heer Adam. Met de vestiging in Lelystad was een bedrag gemoeid van 4 miljoen. Op een terrein van 35.000 vierkante meter werd een mo derne fabriekshal van 10.000 vier kante meter gebouwd, kantoren, een woonflat en een hal voor Primo. De jaaromzet van Hols Primo be draagt thans ƒ758 miljoen. Het bedrijf is daarmee niet één van de grootste in de sector dierenvoeding, maar nog wel de enige familie-on derneming. In alle andere fabrieken in deze bedrijfstak zit doorgaans veel Amerikaans kapitaal. De afzet van Hols Primo ontwikkelt zich goed en ook de export wordt steeds groter 'Dit is een groeimarkt met zeer grote mogelijkheden', zegt de hfor Berghuis. 'Die 80 miljoen, die de honden en katten hier jaar lijks aan fabrieksmatig voedsel ope ten. kan worden verdubbeld.' BOEDAPEST De Oosteuropese or ganisatie voor onderlinge economische hulpverlening, de COMECON, gaat de produktie van levensmiddelen in de aangesloten landen coördineren. Het besluit werd donderdag genomen in de permanente commissie van levens- middelcnproducentcn in de acht lan den. Het was voor het eerst dat een plan werd opgesteld voor de ontwik keling van de produktie van levens middelen op langere termijn. Er werd een analyse gemaakt van de behoefte aan voedsel tot 1985 en er werd van gedachten gewisseld over de grondstoffenvoorziening, de behoefte aan speciale uitrusting en de verde ling van de fabrieken van levensmid delen over de aangesloten landen. Tot dusver heeft de COMECON zich toegelegd op het coördineren van de produktie van de zware industrie en de grondstoffenbehoefte. Besloten werd tot de bouw van een grote fabriek van citroenzuur in de Sow jet- Unie die voor alle COMECON-landen zal produceren. Dit zijn de Sowjet- Unie, Bulgarije, Tsjechoslowakije, Oost-Duitsland, Hongarije, Polen. Roe menië en Mongolië. Sancties tegen landen 'die uit de pas lopen' WASHINGTON De Verenigde Staten hebben dinsdag aangedron gen op uitvoering van een plan tot hervorming van het wereldgeld stelsel waardoor verlaging of verhoging van de waarde van geld- eenheden moeilijker wordt. Het plan voorziet in sancties tegen lan den die weigeren een chronische onevenwichtigheid op hun betalings balans te corrigeren. De Amerikaanse regeringsdeskundige voor mo netaire zaken Paul Volcker heeft het plan te berde gebracht in de vergadering van de Groep van Twintig in Washington. Volcker hield dinsdag een langdurige uiteenzetting over het veel omvattend plan voor hervorming, dat twee maan den geleden in de jaarvergadering van het Internationale Monetaire Fonds (IMF) van Amerikaanse kant was ingediend. Het aspect dat in de vergadering van het ogenblik de Mens komt te weinig aan bod Meestal benadert de leiding van ondernemingen de problemen die bij een bedrijfsovername aan de orde moeten komen niet of nauwe lijks. Dat kan tragische gevolgen hebben, zeker als de overname fi nancieel, technisch en juridisch rond is en de integratie van het overgenomen bedrijf moet beginnen. EW YORK De Sowjet-Unie herweegt een beroep te doen op 9,5 buitenlandse kapitaalmarkt a neinde in eigen kapitaalbehoef ten te voorzien. Daartoe zou Rus- nd staatsobligaties willen uit in de westerse financiële jjJ antra, aldus geruchten in vooral ■merikaanse financiële kringen. hindernis voor de uitgifte van £n Russische staatslening in de VS is t status van de oude Russische staats- ^ligaties, die in het begin van de wereldoorlog werden uitgege- fen en waarop nooit is afgelost. Ame- anen hebben nu nog voor een drag van rond 75 miljoen aan bwjetrussische waardepapier. De Amerikaanse wet verbiedt het ge ven van krediet aan landen, die eer der gemaakte schulden niet aflossen. De Russen voeren echter aan dat de lening in de eerste wereldoorlog is afgesloten door het toenmalige tsaris tische regiem. De huidige communis tische regering zegt niet aansprakelijk te zijn voor schulden, die vóór de Russische revolutie van 1917 zijn ge maakt.. De Sowjetrussische centrale bank, de Moscow Narodny Bank, die kantoren heeft in West-Europa, heeft onlangs de emissie van een Cubaanse staatsle ning ter waarde van DM 75 miljoen geleid. De Russische staatsbank be middelde bij een groep westerse ban ken, die de obligaties van Cuba's centrale bank kochten en ervoor bp- taalden in Duitse marken. DEN HAAG Goedkopere koelhuis- boter zal half december, misschien eerder, in de winkel te koop zijn. De prijs per pakje van 250 gram zal ongeveer 20 cent lager zijn dan die van verse boter. Op de pakjes zal het woord 'koelhuisboter' in rood staan vermeid. Ook is dan 'braadboter' voor keuken gebruik te koop. Dit is koelhuisboter waaraan een hoeveelheid vocht is ont trokken. De prijs zal ongeveer 1,20 per pakje zijn. Onder de kopers bevonden zich ban ken als Midland. Lloyds and National Westminster of England, Associated Japanese Bank, Canadian Imperia) Bank of Commerce, de Banca Com- merciale Italiana en de Banco di Na- poli. Het feit dat deze grote bankpn deelnamen aan de verkoop van Cu baanse staatsobligaties wordt door sommigen gezien als een teken van bereidheid een eventuele Russische staatslening te ondersteunen AMSTERDAM De Nederlandse In vesteringsbank voor Ontwikkelingslan den zal overgaan tot de uitgifte van 50 min 7,75 pet 25-jarige obligaties 1973 tegen een nog nader vast te stellen koers. De obligaties zullen zijn voorzien van 25 jaarcoupons per 15 januri. De lening zal worden afgelost in 15 nagenoeg gelijke jaarlijkse termijnen op 15 januari van de jaren 1984 tot en met 1998. Vervroegde aflossing is toegestaan vanaf 15 januari 1984. Het prospectus verschijnt op 30 november. De door de Nederlandse Investerings bank voor Ontwikkelingslanden ver strekte geldleningen worden volledig gegarandeerd door de Staat. Dit stelt dr. J.C.M. Hovers (29) in zijn proefschrift 'Expansie en overna me'. Dr. Hovers promoveerde deze week aan de Tilburgse hogeschool tot doctor in de economie. Zijns inziens komen na de financiële, technische en juridische overeen komst vraagstukken aan de orde waar van men zich het bestaan niet of onvoldoende heeft gerealiseerd. In de Verenigde Staten mislukken in die fase zeven van de toen overnemingen. Een van zijn grote bezware tegen de huidige overnamefilosofie is, dat eco nomische en technische uitgangspun ten bij de onderhandelingen op de voorgrond staan. Men probeert zo'n overname economisch te realiseren en vergeet daarbij de menselijke aspec ten. Als alles economisch, financieel en juridisch bijna in kannen en krui ken is, of als vaststaat dat de ovrna- me niet doorgaat, gaat men ook we ieens aan de mensen die erbij betrok ken zi^n. denken. Het is dr. Hovers opgevallen dat de rentabiliteit van bedrijven, die andere bedrijven overnemen over het alge meen lager is dan de rentabiliteit van ondernemingen die hun expansie zoe ken in hun eigen interne groei. Hij meent dat bij overnames te veel spra ke is van slachtoffers. Tevoren wordt onderhandeld over de waarde van het bedrijf. Maar zelden wordt tevoren overleg geoleegd over wat eigenlijk de bedoeling van de overname is, meent dr. Hovers. Hij meent dan ook, dat een overneming veelal voor de koper zowel als de verkoper een sprong in het duister is. Te zelden realiseert men zich dat overname een totale integrale onder- t/_ r\„i anning vraagt. In zijn stu- KOGTSGFl If! MontrG3l meeste weerstand oproept, is het voorstel voor internationale sancties tegen landen met een groot overschot of een groot tekort op de betalingsba lans. Landen als West-Duitsland en Japan, die de afgelopen jaren grote over schotten hebben verworven, zouden bijvoorbeeld gedwoagen moeten kun nen worden hun geldeenheid een ho gere internationale waarde te geven dan wel fiscale of monetaire maatre gelen te nemen waarmee de invoer kan worden bevorderd. Uit de vergadering, die achter geslo ten deuren wordt gehouden, is verno men dat twee principiële bezwaren tegen het voorstel van de Verenigde Staten naar voren zijn gebracht. Ten eerste is het moeilijk, zo niet onmoge lijk, overeenstemming te bereiken over internationale maatstaven voor al clan niet aanvaardbare overschotten of tekorten en ten tweede zouden de landen een deel van hun beschik kingsrecht moeten afstaan. De Amerikaanse voorstellen behelzen verder vergroting van de ruimte bin nen welke valutakoersen zich zonder tussenkomst van overheidswege op de wisselmarkten mogen bewegen, en vergroting van de betekenis van de bijzondere trekkingsrechten (SDR's) op het IMF het zogenoemde 'pa piergoud' als maatstaf voor de pa riteit van alle valuta's. nemingsplanning vraagt. In zijn stu die behandelt dr. Hovers in dat kader Asbeslos {.orD de ingewikkelde cyclus van reorgani- canada rund satie, overleg, studie overname en consni Bamurst integratie. Hij zegt dat grote bedrij- Hu™kvTar Chem ven voor de overname van andere Nat has bedrijven hun eigen criteria hebben. M:,ss i-ergusnn Zij weten als regel van tevoren heel ^héu "canada" goed wat zij met een overname willen bereiken. Zij hebben er specialisten voor in dienst en houden de gegevens die zij krijgen, geheim. Meestal is de overname van een klein bedrijf door een groot bedrijf een kwestie van overmacht. Van reël overleg is dan eigenlijk geen sprake. De meeste gro te bedrijven zoeken dan ook geen samenwerking zij gebruiken de ande re partij voor hun doeleinden. Mis bruik van economische macht is daar bij duidelijk aan de orde. 28'11 17% 66.91 Indtisl. Sporen Utll. nul. 51nd* 27 nov 1017.76 231.47 123.37 74.80 453.3 28 nov 1019.34 233.94 123.02 74.88 452.0 29 nov. 1018.81 235.88 122.86 74.89 454.1 Annd. Obl. rot. M. L. 27 nov. 18.190 23.440 1.811 555 926 28 nov. 19.210 21.360 1.812 742 736 29 nov. 17.380 1.820 762 728 Bieden; L - Laten; i Kon. Olie noteerde op 29 november 39%— 39T« 139"»10): Philips 16};—17); Uni- Mal» lever S 4748 48) en KLM S 36% Jet 137%). Opgave duPont. Glore, Forgan. „in. 28/11 29/11 ADVERTENTIE 29 november 1972 eerste klasse Prijzen van 10,zijn gevallen op nummers eindigende op: 7 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 19 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 73 TOO,zijn gevallen op nummers eindigende op: 101 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 153 200,zijn gevallen op nummers eindigende op: 878 400,zijn gevallen op nummers eindigende op: 531 1.000,zijn gevajlen op nummers eindigende op: 0984 2.000,— is gevallen op het nummer: 000690 2.000,— is gevallen op het nummer: 073050 2.000,— is gevallen op het nummer: 015735 2.000,— is gevallen op hef nummer: 058227* 2.000,— is gevallen op het nummer: 066320 De prijs van 5.000,— is gevallen op het nummer: 054667* 25.000,— is gevallen op het nummer: 084903 Een extra prijs van 50.000,is gevallen in de serie F op het nummer: 025526. En een troostprijs van 1.000,op nummer: 025526 van elk van de andere series. Een extra prijs van 50.000,is gevallen 'n de serie U op het nummer: 071093 En een troostprijs van 1.000,op nummer: 071093 van elk van de andere series. Let wel: op een met een gemerkt nummer is tevens een van de lagere prijzen gevallen. Porceleyne Fles DELFT De Porceleyne Fles anno 1653 is niet door derden benaderd over samenwerking in welke vorm dan ook Evenmin heeft het bestuur enig initiatief dienaangaande geno- men. De laatste dagen is op de beurs grote belangstelling voor het fonds S getoond tegen sterk oplopende prij- zen. Dinsdag evenwel trad een terug- gang in, waarbij de stukken niet kon- I den worden verkocht omdat er geen vraag meer bestond. Tilburgsche Hypotheekbank 5 AMSTERDAM Nagenoeg alle aan- S deelhouders van de Tilburgsche hypo- theekbank hebben van hun claimrecht gebruik gemaakt bij de inschrijving I op de uitgifte van 3 min royeerbare certificaten van aandelen door deze J bank. J AMSTERDAM De raad van be- stuur van Lindeteves-Jacoberg en de directie van HAVAM Technische Im- port Maatschappij hebben overeen- stemming bereikt over de opneming 5 van HAVAM in het Lindeteves-Jaco berg concern. De betaling van de koopsom zal geschieden gedeeltelijk in aandelen Lindeteves-Jacoberg en gedeeltelijk in contanten, zo heeft Lindete ves-J acoberg bekendgemaakt. Voor de 95 personeelsleden van HA VAM zal de overneming 'van positie ve betekenis zijn door de continuïteit en de mogelijkheden, die de veelzijdi ge organisatie van Lindeteves-Jaco berg biedt', aldus de bekendmaking. HAVAM treedt op als importeur van onderdelen voor verbrandingsmotoren en filters en chassisonderdelen. De onderneming levert aan automobiel-, motoren- en machinereparatiebedrij ven. Het patroon van activiteiten past uitstekend bij dat van Lindeteves- Jacoberg en betekent een goede aan vulling op het leveringsprogramma van de dochtermaatschappijen van Lindeteves-Jacoberg, aldus de medede ling. Océ-Van der Grinten VENLO De Franse autoriteiten hebben toestemming verleend tot no tering van de aandelen Océ-Van der Grinten aan de Parijse beurs met ingang van 19 december. De notering zal voorlopig geschieden op de z.g. 'hors-cote' markt, aldus een medede ling van het bedrijf. De notering wordt, volgens Océ-Van der Grinten, gemotiveerd enerzijds door de toenemende internationale belangstelling voor het Océ-aandeel en anderzijds door de specifieke belang stelling die in Frankrijk voor het aandeel is gewekt door de snelle op komst van het grote Franse Océ-bedijf Océ-Photosia. IHC-Holland ROTTERDAM De Industrieële Handelscombinatie Holland (IHC-Hol land) verwacht dit jaar een stijging van de winst met niet minder dan 16 pet. Dit heeft de voorzitter van de raad van commissarissen op een bui tengewone vergadering medegedeeld. De voorgestelde statutenwijziging werd goedgekeurd. Het maatschappe lijke kapitaal wordt daarmee gebracht van 40 min op 100 min. Er zijn thans geen plannen voor een emissie, zo deelde de raad desgevraagd mede. Meteoor gedeeltelijk in Duitse handen DE STEEG Betonfabriek De Mete- oor is plotseling voor een deel in Duitse handen gekomen. De Bayeri- sche Hypotheken- und Wechselbank heeft via de Luxemburgse dochter Hypobank International een belang van 40 pet verworven in het kapitaal van De Meteoor. Dit is gebleken uit de deponering van aandelen voor de maandag gehouden buitengewone ver gadering, waar ten statutenwijziging moest worden behandeld. Het is niet duidelijk wat de Duitse bank met de aandelen De Meteoor wil doen. Wel heeft een vertegenwoordi ger van deze bank verklaard, dat de Hypobank geen bod zal doen op de resterende aandelen De Meteoor en dat de verworven aandelen voorlopig niet zullen worden verkocht. Ook heeft Hypobank geen plannen een meerderheidsbelang bij De Meteoor te verkrijgen. Verkoop van het aandelen pakket zal niet plaatsvinden zonder voorafgaand overleg met het bestuur. Over de voorgestelde statutenwijzi ging kon door ontbreken van het quorum geen beslissing worden geno men. Onder meer wordt voorgesteld het maatschappelijk kapitaal te verho- mrt gen van 10 tot 25 min. Hierover zal in een tweede vergadering op 19 Rogge december worden beslist. Volgens het JJJ*- bestuur van De Meteoor heeft het |Utl bedrijf in de tweede helft van dit jaar H r tot dusver teleurstellend gewerkt. Een dcc herstel wordt pas volgend jaar ver- mei wacht. Jl1" DAF in België EINDHOVEN DAF heeft het voor nemen in het voorjaar van 1973 te beginnen met de bouw van een nieu we fabriek in hét Belgische St. Trui den voor de produktie van mechani sche onderdelen voor haar personen auto's. Verwacht mag worden, dat de produktie midden 1974 zal starten. In eerste instantie zal aan ca. 250 men sen werkgelegenheid worden geboden. Dit aantal zal, na afsluiting van de eerste fase medio 1975, tot ongeveer 600 man zijn uitgegroeid. Met de bouw en inrichting van deze fabriek zal gedurende deze eerste fase rond 43 miljoen zijn gemoeid. De ver wachting bestaat, dat tijdens de twee de fase het personeelsbestand zal uit groeien tot 1000 tot 1200 man. Op dat tijdstip zal in dc nieuwe fabriek voor 70 miljoen zijn geïnvesteerd. De fabricage van de mechanische on derdelen transmissies, aandrijvingen, enz. voor personenauto's gebeurt nu nog in Eindhoven. Door deze verdere decentralisatie zullen het vrijgekomen personeel en de ruimte kunnen wor den gebruikt voor het verdere opvoe ren van de bedrijfswagenproduktie. De personeelsbehoefte in de Eindho- vense bedrijven zal de komende jaren bij de voorgenomen uitbreidingen in de bedrijfswagensector slechts met de grootste moeite door het aanbod in de Eindhovense regio kunnen worden ge dekt. In gelijke mate geldt dit voor de personenautofabriek te Born, waar de jaarproduktie zal worden opge voerd van 95.000 auto's in 1972 tot 200.000, te bereiken in 1980. Deze productieverdubbeling zal globaal ook een verdubbeling van het huidige per soneelsbestand (ruim 3.000 man» met zich brengen. Op deze gronden heeft de DAF-lei- ding besloten een nieuw produktiebe- drijf in St. Truiden te stichten, waar ook op langere termijn voldoende per- soneelsaanbod is gewaarborgd en waarmee tevens een optimale decen tralisatie binnen een beperkt gebied met een goede bedrijfsbestuurbaar- heid tot stand kan komen. 382% 3S4% 386% 130%b 137 V L 137VIL 129% 136% l> 136%b 93% b 95% 94% b Loco dec. mn 30.79 31.11 152. OOn 33.15-26 33.20 33.20-25 131% 132%L 341 %h 348 UL 128% 31.20 31.70 152.OOn 32.90-85 32.70-75 32.70 131%b 132HL 336h 344% 151 00-153.30150.00-153.00 Suiker conlr. II 7.30 7.35n 7.62-608 7.30 7.41n 7.66-68g Str. loco 175-178HL 175'«-179L 5.00-5 50 5.00-5.50 ANTWEKI'EN ul 173b 173b 171b 20.40-20 45 20.25-20.30 20.301 20.10L 201.-.1. 20.001, Metalen en per too i\EW YUKK AL'F industries Airco Allied Chemical Alum co ut Am American Brands Am Can Am Cvariamid Am Elecir Power Ara Mei al Climax Am Motors Am Smelt and Re Am Tel and Tel Ampei Anaconda Armco Steel Atlatit Richfield Bc-ndix Bethlehem Steel BoeihK Burlington Ind Canadian Pacific ('elane.se Chase Manhaltan Chesap and Uhio Chrysler Cities Service Colgate-Paltnullve Colt Industries Cumtnonw Edison Cons Edtsun Cont Can Cont Oil Cu, tiss -Wright Curtiss-wrighi A Dart Industries Deere and Co Dow Chemical Du Pont (El) Kodak First Nai City 44% 45 31% 31% 33% 33% 31% 30% 31% 31% 9% 9% 19% 19"; 525 52% 7% 7 19'« 19% 25 24% r3% 73 9% 49% 1% 32% 5% 25% 88% 88% 19% 21 37% 37% 25% 25% 31% 31% 3H% 38% 32% 34% 43 49 49% 32'4 97% 59% 26% Admiral Corp 17% 17% Allegheny Po* S 3%ex 23% Ak/ona 29% 29% \m standard 12% 13 \msled Ind 42 41% Ball Ohio 4%% 49b 49% Bavuk Cigars Can Breweries Cerro Chadhourn Cetb Chase Select FÓ Columbia Gaa Cm; inco Cunt fel 6 5% 15% 15% 2% 2% 11.48 11.47 33 32% 2* 26% 26% 27% 28% Cen Electric Gen Food» Gen Motors Gen Pub) lltt) Gen Tel and Elec Getty OH Gllelle Cimbel Brother» Goodvear I and R Gulf on Illinois Centr Ind Insilco Inl Boson Mach Int Harvester Int Nickel of Can Int Paper Int Tel and Tel Ling Temco Vuugh 12% l.ition industries - 12% Lockheed Aircral 10 9s', Uarcor 30% 30% Martin Marietla 20% 20'4 Mav Dep Stores 51% 51% Mcdonnel Douglas 88ex 37s; Mohll Oil 74'', 737', V a hi SCO 62 62% Nat Cash Register 31% 32", Nat Distil and Ot 17". 17". Nai Uvpsum 18s; 18% Mai Sleel 41% 44 Nal lead Ind 17% 17% North Am Rockw 33% 33"; tut Buk tor Rec 99h 9Mb Oil Flav Frag X4% 80 Int Paper (S 4) ueispar 25.70 25.60 88 87% 37% 37% 113% 114% Pacific Gas and El Perm Central Pepslco Phelps Dodge Philip Morris Philips Petroleum 41'4 Procter and Gamb 108% ivz RCA 37% 37% Republic Steel 29 29% Reynolds Ind 55% 56% Roval Dutch Petr 39% 39% Santa Fe Ind Sears Roebuck Shell Ul) Southern Southern Pacific Southern Railway Sperry Rand Standard Oil Cal. Standard Oil Ind Exxon Corp. Siodehaker-Wurthi Sun Oil 33s; 33% 114', 113% 56% 56s; 21% 21% Texas Inslrum 87% 86% 55% 56 44% 44". 38% 38% 163% 164% 19% 19% United Aircraft 46 46 United Brands 12% 12% li S Steel 34% 34% Western Union 54% 53}; Weslinghouse El. 45 45% Woolwnrth 34% 34% Line star i CIlH •tght Public standard Biandt Iandv Corp i moil Elect 53% 53% 42% 42% astern Bancorp 36%

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 21