VVV l dsgpecept eoeo Donja Saskia en haar prins Verontruste brief programmamakers NOS aan bestuur Behuizing STER te klein geworden uw probleem ook het onze TROUW/KWARTET DONDERDAG 30 NOVEMBER 1972 BINNENLAND /RADIO EN TV T4/K] MARY PERKINS HOR £ffoM 4 1 L££l/£MI&J excuses. IN DE GOUDE GAPER door W. G. VAN DER HULST, plaatjes van W. G. VAN DER HULST Jr. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Het algemeen be stuur van de NOS zal zich 8 december beraden over een brief waarin de makers van de NOS-programma's zich verontrust tonen over de kritiek, die hun programma's van bestuurszijde ondervinden. 'Het gaat hier om onrust onder stafle den, die al sinds jaren bestaat, maar die de laatste maanden is toegeno men'. De brief is opgesteld door Carel En- keiaar, hoofd van de afdeling televisie en Herman Felderhof, hoofd van de afdeling radio. Daarin wordt gespro ken over een sfeer van onrust en onekerheid die onder de programma makers zou bestaan als gevolg van de kritiek op het beleid, de omvang en de inhoud van de NOS-programma's. Gevraagd wordt of de tegenwoordige omvang en vorm nog wel de instem ming van het bestuur hebben. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De Stichting Ether Reclame (STER), groeit uit haar kan toorgebouw. De villa aan de 'sGrave- landseweg in Hilversum is te klein geworden. In de afgelopen jaren is de villa enkele malen uitgebreid met se- mi-permanente gebouwen, waarvoor een beperkte vergunning was gegeven. Omdat deze gemeentelijke toestem ming over twee jaar afloopt moet voor die tijd grond gevonden worden waarop een nieuw gebouw zal verrij zen. Voorstellen van de STER om in het omroepkwartier te bouwen heeft de gemeente evenals bij het KRO-verzoek afgewezen wegens aantasting van hel natuurschoon. Op het ogenblik zoekt de STER bouw grond in Hilversum of omgeving op de vrije markt. ADVERTENTIE 297. 'Lfeg! De Goude Gaper leeg' Y^rtfTÏBrelijk.' De Maarschalk zit daar op z'n knieën bij het beeld wezen loos voor zich te staren. Verloren! Nu is al zijn macht, z'n heerlijkheid verloren!.O. had hij toch maar nooit, nóóit het donker geheim aan de Gaper toevertrouwd! Hij meende dat daar, in de keel van het beeld 't plekje was, dat nooit zou ontdekt worden. En nu?.O, er moet iemand geweest zijn die 't toch gewe ten heeft, die op jacht is gegaan, die 't de Gaper heeft ontstolen.Wie, wie kan dat zijn? En hoe is 't moge lijk? Aan dat geheim hangt z'n hele voorname, rijke, machtige leven. Hij heeft het aan niemand, aan niemand ooit. verteld. Hoe kan er dan tóch een geweest zijn, die 't geheim heeft nage- KARELTJES GROTE AVONTUUR 86: 'En nu naar de politie', zei smid- je Verholen. 'Daar zullen ze me wel kunnen vertellen over al die lui. die zo spoorloos verdwenen of ontvoerd zijn' Hij zette er stevig de pas in en bereikte al gouw het hoofdbureau van politie. Wist hij de weg dan? Welnee, helemaal niet! Maar onze smid was gewend zijn ogen goed de kost te geven. Hij wist dus heel goed, dat er vrijwel geen stad te vinden is. waar de politie behoorlijk is gehuis vest. Het enige wat hij dus behoefde te doen, was uit te kijken naar een oud gebouw, liefst met glas-in-lood- ruitjes, waar rondomheen een groot aantal ijverige dienaren van Herman dad bezig is met onopvallend speur werk. Aan de gezichten van zulke agenten is duidelijk te zien, dat ze een rijke oogst aan geverbaliseerde misdadigers hebben binnengehaald. Vrouwen, die kleedjes hebben geklopt na negen uur, mannen, die met een stuk achterlichtje hebben gefietst en jongetjes, die op straat hebben ge voetbald. Als de politie er zelfs in slaagt zulke kleine misdadigers te vat ten. geloof dan maar vrij, dat de grote misdadiger hen niet zal ont gaan. En zo was het dus ook in deze stad. Op een gegeven moment FERDNAND rftf* jaagd, heeft gevangen.O als de Keizer het weten zal! Verschrikkelijk. Stil.Gerucht in 't bos. Zullen het die domme, dikke lummels weer zijn? Neen! Hóór 't zijn jongere stemmen. Hij hoort het gerinkel van wapens. Zijn 't soldaten van 't kamp? Is zijn overste ongerust geworden over zijn uitblijven? Heeft hij patrouilles ge zonden? Talentenjacht Tros Van onze raöio- en tv-redactie HILVERSUM De Tros is bezig samen met omroepen uit andere lan den televisie-produkties te maken. In januari neemt deze omroep naast die van andere EEG-landen deel aan een Europese talentenjacht. Eind januari worden twee amusementsprogramma's op het scherm gebracht, die in co- produktie met de Belgische radio en televisie tot stand komen en die 'a sentimental journey' heten. 'Opportunity knocks' wordt het Euro pese programma genoemd, naar het wekelijks temgkerende en populaire televisieprogramma. Door de toetre ding van Engeland tot de EEG op l januari 1973 wordt dit programma in Europees verband gemaakt. ontdekte de smid een oud gebouw, waar het gebruikelijke aantal agenten rondomheen kuierde. Hij liep het trapje en het bordes op en begaf zich naar de inging. Doch daar werd hem al gauw te verstaan gegeven, dat hij niet zomaar een hoofdbureau van po litie kon binnenwandelen.'U moet zich melden bij de wachtcomman dant', zei de hoofdagent der derde klasse P. J. Pakkem, die bij de colle ga's en de onderwereld als de 'gorilla' bekend stond. 'Wie is dan die wachtcommandant?' vroeg smidje Ver holen. 'Dat ben ik zelf': antwoord de P. J. Pakkem geslepen TOMATEN-KIP HEE 1 kip 50 gr. vet spek 5 tomaten 1 ui 200 gr. champignons 12 sjalotjes 1 glas sherry zout, peper olijfolie gehakte peterselie Verwarm wat olie en doe er het klein gesneden vet spek in. Bak de kip in dit braadvet aan alle kanten mooi bruin. Doe er de fijngehakte ui, de gepelde tomaten, twee eetl. gehakte peterselie, versgemalen peper, zout en een glas sherry bij. Sluit de braadpan af en zet hem ongeveer een uur in een warme oven. Braad dan de sja lotjes met de gewassen champignons in wat boter. Tijdens het laatste kwartier van het kipbraden moet dit mengsel toegevoegd worden. Snijd dan de kip in stukken en giet de saus er overheen. Menutip: Tomaten-kip, patates frites, appelmoes, yoghurt met vruchten op zware siroop. Brieves die niet zijn voorzien van naam en adrea kannen niet in behandeling worden genomen. Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar ln verband itaan moeten in afzonderlijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan post zegels te worden Ingesloten. Adres: redacUe Trouw-Kwartet, postbus 941, Botterdam. Vraag: Mijn Pothos Scindapsus en mijn Cissus krijgen gele blaren en laten ze vallen. Is daar iets aan te doen? Antwoord: De Pothos is een tropische plant die van een warme maar niet te vochtige temperatuur houdt. Waar schijnlijk heeft de plant het koud of verdraagt de gasverwarming niet. Door te veel en te koud water komen er vlekken op de bladeren en vallen ze op den duur af. Wij verdenken zowel deze plant als ook de Cissus van spint. De bladeren waren zeer beschadigd. Vraag bij een bloemist of drogist naar een bespuitingsmiddel hiertegen (de achterkant van het blad bespuiten) b.v. met bastudrine of etis- sol (vergiftig). Na twee weken herha len. Vraag: Wat mogen mijn zoons van 19 en 15 jaar elk in parttime functies verdienen zonder dat dit op belasting aftrek en kinderbijslag van invloed is? Antwoord: Het criterium is tot nu toe: waarvoor geven kinderen het zelf verdiende geld uit? Wordt het be steed aan een spaarpotje, liefhebberij, reizen dan draagt u het onderhoud en betaalt u ook de studie. Als echter dit geld wordt uitgegeven voor onder houd en studie is het criterium voor dubbele kinderaftrek dat u het kind grotendeels onderhoudt en de studie betaalt, dus meer dan 50 pet. betaalt. Voor driedubbele kinderbijslag is het criterium 90 pet. Dit geldt tot nu toe ook voor de kinderaftrek. Vraag: Do re mi fa sol was vroeger Ut re mi fa sol en Ut was de eerste lettergreep van de Johanneshymne. Hoe luidt die en wat houdt dit alles in? Antwoord: In de elfde eeuw ontwierp Guido d'Arezzo het solmisatie- systeem, dat de bedoeling had de kerk zangers enig begrip van toonbewer- king bij te brengen aan de hand van het Hexacord naturel, een zoals de naam reeds aangeeft ingeschapen zes- tonige reeks. Dit systeem werd in de zestiende eeuw uitgebreid met een zevende toon, de si (of ti) als geleide toon naar de volgende Ut. In 1659 werd Ut door Do vervangen. J. J. Rousseau voegt er het cijferschrift bij, waar door Do gelijkgesteld wordt met 1. Lang werd dit gebruikt als relatief trefsysteem, waardoor Do elke toon kon zijn. (Daarentegen heeft de Do in franstalige landen als absoluuf tref punt de C). De Johanneshymne was als grapje en ezelsbruggetje bedoeld. De beginletters zijn de namen van de Noten en het vers is een soort bezwe ringslied, gericht aan St. Johannes, ter bescherming tegen de heesheid van de koorknaapjes. UT quaerant laxis, REsonare fibris, MIra gestorum, Famuli tuorum, SOLve polluti, LAbri reatum. Sancte Joanne (Heilige Jo hannes, maak de verstijving van hun bezoedelde lippen los, opdat uw dienstknechten met onbelemmerde stembanden de wonderen van uw da den kunnen doen weergalmen). Vraag: Wat kan ik aan een Zwitsers echtpaar sturen, dat veel voor me gedaan heeft? Graag typisch Neder lands en goed verzendbaar. Prijs on geveer^ 40. Antwoord: Als u het zoekt in de gastronomische sector zal een gere nommeerde zaak graag de verzending van een goede fles jenever of likeur verzorgen. Onze kaas zal voor een Zwitser niet pittig genoeg zijn en chocolade smaakt daar ook heel goed. Maar we hebben onze bloembollen. Er zijn tal van handelaars, die de verzen ding van pakketten in alle prijsklas sen verzorgen. Een vaas of pul in glas of aardewerk of porcelein uit Leet dam, Gouda, Delft of Makkum. Eei gesneden koekvorm of broodplankjt Een vorm voor een botersehaapje fl een beschilderde koeienkruk. Kleedje of borduurwerk hoeft u niet te stur« evenmin theelepeltjes met geslept steentjes. Hebt u wel gedacht aan eei mooi foto-album, waarin u voorin ee foto van uzelf plakt met een o dracht. U ziet keus genoeg. Vraag: Wij hebben in ons bezit twe schilderijen van rond de eeuwwisi ling, Landschappen met molens een dorp, geschilderd door A. Ru gers. Was dit een bekende schilder. Antwoord: In de grote handboeb komt de naam van A. Rutgers ni voor. Dat hoeft dan nog niets zeggen ten nadele van de schilderijl want er zijn vele goede schild! geweest, van professie en amateu die nooit bekend zijn geworden. 11 schien weten onze lezers iets me over de schilder Rutgers? Vraag: Als een van ons beiden koi te overlijden wordt ons girospaarboe je geblokkeerd. Wanneer nu de mi èn de vrouw een spaarbankboekje he ben en de giro op beider naam sta kan dan bij overlijden door de over! vende van zijn of haar boekje en vi de giro gebruik gemaakt worden gemeenschap van goederen gehuwd)? Antwoord: Als het spaarbankbank op de eigen naam staat van een d; in gemeenschap van goederen gehu de echtelieden, dan wordt dit bij hi overlijden van een hunner niet aut matisch geblokkeerd. Wel is i langstlevende verplicht aangifte doeri van het overlijden van de andi Pas na de aangifte wordt het boel geblokkeerd. De langstlevende k dan samen met de kinderen als die zijn een verklaring van erfrecht la! opstellen door een notaris en di mee gewapend kali men over saldo beschikken. Dit geldt ook vo de giro die op beider naam staat. Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nws; 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. 9 35 Waterst. 9.40 School radio. 10 00 V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvita minen. (11.00 Nws: 11.03 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom twaalf - een uur allerlei voor iedereen. (11.55 Beursber.) 12.30 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal 13.21 Alert', op het vlak van muz. en maatschappij 3.50 (S) De wereld van de opera: beschouwingen over opera's. 15 00 (S) V.d. zieken. 16.00 Nws. 16 03 Radiojour naal. 16 05 (S) Aspecten: kunstrubr. 17.00 iS) Mobiel - een beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.20 (S) Lichte orgelmuz. IKOR: 18.30 Kleur: vragen rondom schrift en samenl. NCRV: 19 00 Bij de tijd serie uitz. over het ouder worden. 19.20 De kerk vandaag nws en comm. 19.55 Kunst- en vliegwerk: inf. over act. tentoon stellingen. 20.00 Veel gevraagde gewijde muz. 20.38 (S) De laars op de nek, serie- hoorspel. 21.00 (S) Regio-Rechtstreeks: ge- var. progr. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 2.40 Hier en Nu. .50- Wereldpanora ma. 3 00 Het verwerken van veranderingen, lezing. 3.20 (S) Promenade Ork., klein Radiokoor en zangsol amusementsmuz. 23 55 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7 00 Nws. 7.02 Het levende woord 7 08 (S) Preludium: klass muz. 7.30 Nws. 7.41 Hier en Nu. 7.55 Aangestipt: progr. overz. 8 00 Te Deum laudamus klass. gewij de muz. 8.24 Op de man af: evangeliscn comm. bij do tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. vd. huisvrouw. 8.45 (S) Tot uw dienst: klass - muz. op uw verzoek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Idem. 10.30 Nws. 10.33 (S) Podium v.d vrouw: maatschappij-inf. 11.05 <S) V.d, zie ken. 11.40 Vrouw en maatschappij, poezie- progr. 11.55 Med. 12 00 Ons volkslied, waan en waarheid. 12.20 (S) Orimoaradio: kinder koor en Promenade Ork. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 Hier en Nu. 12.50 Middagpauzedst. 13.10 (S) Koorzang. 13.30 (S) Licht ensemble. 13.45 (S) Licht door P. J. Risseeuw —72— 'In ieder geval gaat, als er een schip voor Antoinette is, Lukas in hetzelfde schuitje mee. Wat moeten we hier met zo'n onwaarheidspreker? Wel pleit het voor hem dat hij Antoinette zo trouw is, zou ik denken. Misschien is die oude dominee werkelijk overle den tegen de tijd dat ze samen in Amsterdam aankomen'. 'Dan is dat.waagde Karei Tolner te vragen. 'Een zegen des hemels, maar één waar we niet om bidden mogen'. Wanneer men Karei Tolner geloven mocht en Pieter Volkerts die alles wat hij hoorde trouw aan zijn 'nicht' Saskia doorgaf, meende dit te kunnen doen had de ochtendconversatie tussen gouverneur en geheimschrijver ongeveer het volgende verloop. 'De missieven, Tolner'. 'Uw dienaar, Excellentie'. Ten eerste een klacht van de predikanten over de goddeloosheid van de negers. Zij komen niet naar de kerken die voor hen gebouwd zijn, en hoererij en overspel bedrijven ze zonder gestraft te worden. 'Hoe lang heeft het geduurd eer de Batavieren gekerstend waren? En nog voeren wij oorlogen. Andere tijden, andere zeden, Tolner. Ze willen dat de negers denken en doen als blan ken'. 'Het werken op zondag, Excellentie?. 'Niet toegestaan, dat moeten de sui kerheren maar weer eens weten. Ga door'. 'In Paraiba worden openlijk proces sies en kamerspelen gehouden om het volk in verleiding te brengen. 'Toegestaan krachtens de overeen komst, die werd afgesloten toen wij in 1624 dit land binnenvielen'. 'In Paraiba wordt ook geklaagd over het hoerendom van Elske Groevevelt, lidmaat van de gemeente. Zij zou op heterdaad met een minnaar betrapt zijn'. 'Op heterdaad? Dat is knap, Tolner. Of dom. net hoe je het noemen wilt'. 'Elske ontkent. Ze lastert en scheldt. Zij is driemaal ontboden, doch wei gert te komen'. 'En wat nu?' 'De classie heeft besloten nog twee maanden geduld te hebben en haar daarna af te snijden'. 'Afwachten dus'. 'Van Dominus Dooreslaer is er be richt over zijn werk onder de Brazili anen. Zij komen naar de kerk, ze zingen en bidden, maar voor het Hei lig Avondmaal lijken ze hem nog niet rijp. Er is ook weer een predikant geschorst'. 'Jodocus van Stetten?' 'Ja, Excellentie. Hij heeft boete ge daan en verzocht weer in het ambt te worden hersteld. Dit voorstel werd pas in de middagvergadering behan deld. 'Een goede maaltijd werkt verzoe nend, Tolner'. 'Dat is gebleken, Excellentie. Zijn Eerwaarde zal, na openbare schuldbe- lijdenis, weer worden aangenomen. In grote neerslachtigheid en ootmoed ging de schuldige daarmee akkoord. Deputaten zullen hem onder controle houden. 'Vermoedelijk alweer een zaak waar een vrouw achter schuilt. Dominees zijn tenslotte ook maar mensen, Tol ner. Wie meent te staan zie toe dat hij niet valle. Handen thuis houden is de boodschap. Vrouwen zijn onmis baar, maar een noodzakelijk kwaad'. 'Op een dergelijke exclamatie geef ik natuurlijk nooit antwoord', zo luid de het waardige slot. dat Karei Tolner aan een dergelijk relaas wist te geven. 'Dat wordt ook niet van mij ver wacht'. Soms betitelde Zijne Excellentie de correspondentie, die op hem wachtte, naar het genre dat er het hoofdbe standdeel van uitmaakte pars pro tot heette een dergelijk taalgebruik in het Latijn, zei Karei Tolner geleerd. 'Tolner. 'Uw dienaar, Hoogheid'. 'Wat zijn de klachten vandaag?' 'Over ae grote vrijheid van de papis ten'. 'Die is hun bij de eerste landing en verovering toegestaan. 'De heren predikanten klagen dat de paters zonder verhindering preken in hun kerken'. 'Wat is daar op tegen, Tolner? Ik zelf mag Manuel Calado do Salvador graag horen. Hij preekte anders dan domi nee Planto, maar niet slechter'. 'Zij nemen de biecht af van de .:r dood veroordeelden'. 'Voor mij geen bezwaar. Voor God zeker niet, denk ik'. 'Wij leven hier in een vreemd land, Tolner, sinds honderd jaren een ka tholiek land. Dat vergeten de weleer waarden'. 'Er is nog meer, Hoogheid'. Horizontaal: 1. schildpad, 4. familie lid, 5. pers. voornaamw., 7. schaappka- meel, 9. rustoord, 1. projectieplaatje, 12. korte kous, 14. vordering, 16. rondhout, 18. plaats in de Oudheid, 19. lidwoord, 20. reeds, 21. onmeet baar getal, 22. kindergroet, 23. water stand, 25. bergplaats, 27. jong sohaap, 29. bergweide, 31. bij, 33. soort hond. 35. bloedhuis, 37. muzieknoot, 39. voorzetsel, 40. witte suiker. Verticaal: 1. toiletartikel, 2. Rijks grens, 3. duivenhok, 4. tweetal, 6. reet, 7. Chinese lengtemaat, 8. over blijfsel bij verbranding, 9. maan stand, 10. muzieknoot, 11. zuidvrucht, 13. rund, 15. oogziekte, 17. vierhandig dier, 18. nachtvogel, 23. water in N- Br., 24. munt (afk.), 26. levenslucht, 28. Algemeen Kiesrecht (afk.), 29. spil van een wiel 30 familielid 32 voer tuig 34 water in Utrecht 36 sier 38 oude lengtemaat OPLSSING VAN GISTEREN Horizontaal: 1. leem, 4. aera, 7. hé. 8. loods, 10. R.O., 12. aap, 14. lee, 15 sar, 16. a.p., 18. AP, 19 paria, 22 oraal, 24 mankement, 25 Midas, 26 animo, 28. ijs, 30. de, 31. eis. 33. sip. 35. las, 37. re, 38. moker, 40. Ie. 41. rail, 42. kaam. Verticaal: 1. Lea, 2. el, 3. mol, 4. adé, 5. es, ara, 7. harp, 9. oer 1,1. Orel. 5. es, 6. ara, harp, 9. oer, 11. Orel, 13. paradijs, 15. spaniel, 17. pinas, 18. arend, 20. ami, 21. aks, 22 oma 23. atm., 25. meer, 27. oase, 29. eik, 32. Ier, 33. sol, 34. pek, 36. alm, 38. mi 39 ra. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Zwijgen is goud: stomme filmfragmenten 19.45 Popeye, tekenfilm 20.00 Journaal 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 Bint, TV-spel naar de roman van Bordewijk 21.30 Meester, mag het raam open - een Namens-project (dl. 2) EO 22.00 Documentaire film over de Schotse her vormer John Knox 22.30 Kerk en Theologie 23.00 Horen en Zien: klas siek muziekprogramma 23.15 Journaal DUITSLAND I 10 00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10 30 Der Konnissar. TV-serle. 11.30 Act. 12 20 Flinf Tage hat die Woche. TV- serle. 12.50 Intern, persoverz 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Journaal 16.20 Ein Jahr auf der Insel, film. 17.25 V.d. kinderen. 17.55 Journaal. (Rep. progr.: NDR 18.00 Filmrep. 18.30 Act 8.45 Zandmannetje. 18.55 Nordschau- Mag. 19 26 Der Fall von nebenan. TV-serie. orkest. 14.05 schoolradio. 14.5 (S) In kli bezetting: gesprek over schriftwoorden. 1 Nws. 15.33 (S) Studio 6: middagmag. 1 Hier en Nu. 16.32 (S) Regio-Rechtstrei 17.25 Kom over de Brug-Journaal. 17.30 N 17.32 Hier en Nu 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. In vrije t 18 30 Nws. 18.41 (S) Leger des Heilsh tier. 18.55 Zojuist verschenen: boekbesj king AVRO: 19.00 (S) O: Jongerenpn 19.30 Trefpunt act. zaken ter disc. I 19.50 Den Haag vandaag AVRO 20 00 S 20.05 Radiojournaal. 20.10 (S) Hobo klavecimbel: klass. en mod muz. 21.OJ komt een kunstenaar van de trap. hoorq 22.05 (S) Muz. zonder podium: elektronil muz. 22.35 Dat zit goed fout: een fc ludieke-culturele happening. 22.55 Muz i der make-up: intern, kleinkunst. 23.20 E progr. waarin over kunst wordt d( praat .23.50 Radiojournaal. 23.55 Nws HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 De Hugo van rén Show. (8.00 Nws.) KRO: 9.00 Nws. I KRO-op-Drie: discjockeyshow. (10 00 en 1'. Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Van twaalf tot I KRO's pauzeprogr. <13.00 Nws; 13.03 Bl maar.) 14.00 Nws. 14.63 Discjockeyd (15.00 Nws.) NOS: 16.00 Nws. 16.03 daverende dertig. (17.00 Nws.) 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draaljer S TROS: 19.00 Nws. 19.02 Club Tropin Surinaams ork. 19.30 Terug van weggevr licht ensemble en licht instrumentaal fc tet. 20.00 Nws. 20.02 Poster 21.00 Nws. I Apollo XXI, verv.hoorspel 21.30 Kabr ket. 22.00 Nws. 22.03 De Hugo von Geldt Show 2.55 Med. 23 00 Nws. 23.02 I Tros-Sport-Tijd - sport en muz. 24.00 0 02 Aktua. 0.12 Jazz-Str. 0.55 Nws. BELGIE 34 (Nederlands) 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 L muz. 12.50 Buitenl. persoverz. 13 00 weeerber., toneelagenda en med. 13.20 Li muz. 13.55 Beursber. 14.00 Nws. I Schoolradio. (15 00 Nws 15.25 Lledjespr 16.00 Nws en beursber. 16.10 Promenade 17.00 Nws. 17,10 Voor oudere luisten 17.55 - Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Sportmag 18.55 Tailj ken. 18.57 Gramm.muz. 19.00 Nws. I Lichte muz. 19 45 Politieke uitz. 19.55 C mezzo. 20.00 Operettefragm 21.30 Israel godsdienstige uitz. 22.00 Nws en De kunsten. 22.15 Jazz. 23.00 Nws. 3.10 1 muz. 3.30 Voordracht. 23.40-23.45 Nws. 19.59 Progr. overz. WDR: 18.00 Reg. 18.10 Kinderprogr. 18.15 Timo. TV-l 18.40 Hier und Heute. 19.20 Filmrep.) Journaal en weeerber. 20.15 Der Ami film. 22.15 Journaal, comm. en wet- 22.35 Begegnung mit Tennessee wills filmportret. DUITSLAND II 9.30-9.55 Testproduktie. 17.05 Kinderp" 17.30 Journaal en weerber. 17.35 Ach»-'* schermen van de TV. 18,05 Act. en muz. 18.35 Mannerwlrtw TV-serie. 19.10 Neunzehnuhrzehn, kon spel. 19.45 Nws. act. en weerber. 20.» Fritz Muiair Schau. Aansl.: kort jour» 21.25 Duitse act. 22.10 Nws, comm. weerber. 22.25-3.05 Das Traumhau». film. DUITSLAND III NDR 19.00 Discussion statt Disziplin, serie)- 19.30 Management fur alle Fuhrung"" Wirt und Verwaltung, serie uitz. naai en weeroverz. 20.15 Filmrep. Das Leben und site Zeit von Lord Mou» ten. geschiedkundige serie DUITSLAND III WDR 8.20 Schooltelevisie. 9.30 Sesame St" 11.00 Schooltelevisie. 17.00 Idem. 17.3» me Street. 18.30 Netzplantechnik. TV-cursus. Zandmannetje. 19.05 Progr. voor T* werknemers. 19.15 Hierzulande - Hcutrfl 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 J^r i weerber 20.15 Wolkenkiickucksheia r-hbpit ïprle uit». 21 0(1 TascmaC- lichkeit. serie uitz 21.00 Tasemag. Literatuur in de USA. BELGIE (Frans) 14 00 en 14.30-14.45 Schooltelevisie. 16.00 Franse taalles. 18.05 Journaal. 18.10 V.d. kind* Aansl.: V.d. kleintjes: De Fabeltje«| 18.30 Pop-Shop. 19 00 La Demoiselle a non. feuilleton. 19.30 Het uitgaand 19.45 Weeerber. en journaal. 20 15 - progr. 20.30 Plein Soleil. film. 22.20 films. 23.05 Journaal. BELGIE (Nederlands) 14.00-18.00 Schooltelevisie. 18.00 Fabeltjeskrant. 18.05 Tekenfilm Progr. voor oudere kijkers. 19.10 1"'-.^ 19.40 Hier spreekt men Ned. en med Journaal. 20.10 Europakorn. 0.25 De Waarheid, feuilleton. 21.20 Filmportret. De Liberale gedachte. 22.15 Nieuwe 23.15 Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 14