oeterwouds toevluchtsoord ioor vrouwen en meisjes eeft poorten gesloten Agenda voor Leiden P Somber vooruitzicht voor bouw in Valkenburg Medische diensten in Leiden en omgeving Leidse kinderopvang Vragen over kruisingen op Rijndijk Beperkte subsidiëring oninklijk oud voor M. van Dijk naar voetbrug Welfare Katwijk heeft 43 leden Raad Nieuwveen besloot tot verbouwing van Kwiek Noordwijkerhout overweegt belastingen te verhogen Vrouw na ongeval overleden Brutale diefstal bij kledingmagazijn V. d. WATER Van loopplank ,rk TERWOUDE Het klooster van ]Goede Herder aan de Hoge Rijn- te Zoeterwoude gaat zijn poorten jlten. 112 jaar geleden werd het t icht als een toevluchtsoord voor n wen en meisjes. Het internaat dat tot onderdak was, werd twee jaar q, den al gesloten bij gebrek aan oneel. Nu gaat ook het klooster t. Het is oud en koud. vochtig en w0 Niet langer voor bewoning ge- erj kt. Het wordt verkocht om er de aa ff mee te bekostigen van een te- voor bejaarde zusters in Bloe- g] Orde el<t 'JdEN De heer D. M. erl (geboren 24 oktober 1910) l donderdagmiddag uit han- van burgemeester Vis de den medaille verbonden aan van Oranje-Nassau, om- hij veertig jaar werkzaam s bij het Rijks-zuivelstation in den. het diploma MULO-B te hebben laid werd hij volontair bij de ing van waren in Den Haag. icjndstudie bezorgde hem de diplo- van de Koninklijke Nederlandse nische Vereniging, waarna hij als Tl ist in dienst trad bij de Gast- t iting in Den Haag (inmiddels op- iven). Op 23 november 1932 kwam naar het Rijks-zuivelstation als list. Hij is nu laboratorium-assis- A en als zodanig belast met de felijkse leiding van de afdeling vet- Clj nie. De jubilaris is zeer bekwaam Ie vetchemische analise en speci- j in het opsporen van boter met ii, ;re vetten, st de gebruikelijke enveloppe met >ud kreeg de heer Van Dijk veel iaus, waaronder een statief, een dkleed en een pick-nickkoffer. JDEKERK De gemeente had op oktober 3891 inwoners, waarvan j-r 5 mannen. Door geboorte en vesti- yat kwamen er 34 inwoners bij, door rek en overlijden verminderde het tal met 24. zodat het aantal inwo- in genoemde maand met tien mendaal...De zusters, die nog in Zoe terwoude zijn achtergebleven werden verspreid over de vier andere huizen die de congregatie in Nederland heeft. Op zondag 26 november 's mid dags van 3 tot 5 uur, is er voor alle vrienden en bekenden van de commu- niteit gelegenheid om afscheid van hen te nemen. De laatste moeder-overste, zuster M. Joanna Timmermans zegt: 'Door gebrek aan kloosterroepingen is er binnen de congregatie een perso neelsgebrek ontstaan. Daardoor rees de noodzaak één van de huizen van de Nederlandse provincie te sluiten. Dat lot trof het klooster op de Rijn dijk: het oudste en voor bejaarde zusters niet meer geschikt. De bejaar de zusters gaan naar het nieuwe huis in Bloemendaal. Daar zullen ze naar we hopen een mooie oude dag bele ven, om zo nog een waardevolle in breng te hebben vooral door hun gebed, voor het werk van de congre gatie en van de Kerk, onder andere in Nederland'. Door opbloei kwam 'De Goede Her der' in Nederland terecht. In 1651 gesticht, had de congregatie zware klappen van de Franse Revolutie moe ten verduren. DOORBIJTSTER Er moest een spirituele doorbijtster als zuster Marie Euphrasie Pelletier van de zusters van O.L. Vrouw van Liefde komen om het werk voor in nood verkerende vrouwen opnieuw vuur in te blazen en in 1835 internationaal te organiseren. Tijdens haar leven (1796-1868) sticht te ze 110 vestigingen met 3.000 zus ters, verdeeld over 16 provincies op alle vijf de werelddelen. De congregatie stelde (en stelt) zich ten doel. jonge meisjes (maar ook meerderjarigen en in de nazorg volwassen vrouwen) die begeleiding nodig hebben, bij te staan. In dat werk hadden de zusters in 1860 maar weinig ervaring. Het begon met een klein groepje meisjes- die in die dagen nog vrijwillig kwamen aanlo pen 'om zich van hun zondige levens wandel te bekeren'. Ze werden ook wel 'boetelingen' genoemd. In de loop der jaren steeg het aantal protégées van De Goede Herder tot 150 per jaar gedurende de oorlog wa ren het er zelfs 200 die geregeld in het huis te Zoeterwoude verbleven: de helft was in blijvende zorg en meer derjarig. Zo hebben in de loop van 110 jaren bijna 5000 meisjes en vrou wen voor kortere of langere tijd aan de Rijndijk een toevlucht gevonden. Circa 50 ouderen zijn nog in blijven de zorg. Van hen is de helft naar het huis in Velp en de rest naar de vestiging in Bloemendaal gegaan toen IAG 24 NOVEMBER estraat 40. 8.30 uur: Imperium met en" van Heyermans. dingskerk Montgomerystraat. 7 tot 10 ruilbeurs voor verzamelaars, aderzaal Geref. Gemeente, Middelste- ,Jit la. politieke avond SGP. Spreker ir. ■rb Dis. 3a] erkerk 20 uur Prot. Chr. Ver. van ers afd. Leiden e.o.; spreker de heer C. Perk uit Rijswijk; onderwerp: verhou- koster-kerkbestuur. tU< ERDAG 25 NOVEMBER h' estraat 40, 8.30 uur: Imperium met Ch en' va Heyermans. weg 114, 2 tot 5.30 uur: Leldse jeugd- rfaksociëteit voor jongelui vanaf 15 Jaar. '6 torzaal. 8.15 uur: iesta Guitana. Wil STGEEST Rijnlands Lyceum. 8.15 uur: "de rts Sacrum- opvoering van blijspel 'Cia- IS LEIDEN TOT 30 NOVEMBER: (r#: 'Clocowork Orange' 18 jr. Dag. 19 &eI 115 en do, vr. ma en di 14.30. Matinee til ker, de zoon van Rin Tintin' a.l. za, wo •,(.h 1 en zo 14 en 16.15 uur. Nachtv. 'JanEO' r. vr-za 23.30 uur. Of: De Duivelin" van Texas 18 Jr. Dag. n01 19 en 21.15 uur plus zo 16.45 uur. OU' '0: 'Family Life' 18 Jr. (voor aanvang- ijfj, i zie Luxor). 'Duck you sucker' 18 Jr. (voor aan- stljdcn zie Luxor). jel non: 'The Burglars' 18 jr. Dag. 14.30. 1 en 21.15 uur plus zo 16.30 uur e TOONSTELLINGEN t I. Museum de Lakenhal: tot 26 nov. Land- ,<t PPen uit de 17e eeuw. na Museum de Lakenhal: Oude Singel 28. Van ri art T?alra\ i.rfl nl. .in tnlr/inlnnnn en textlelplastleken van Marijke Stul- haa *"Thunnissen, tot 15 december. ./Pk1, tot 26 nov. Landschappen uil de 17e I rie Van der Vlist. Botermarkt 3. Lelden: n 'derljen van Karei Wlggerv keramiek Anke Blankevoort en grafiek van Fre- van Batenburg. Tot 6 december. Dins- 'ot en met zaterdag van 9 tot 6 uur. Si fjburg 94. Galerie '1 Duivcnhys «erijen en grafiek van Laetitia ..- ovember tot 16 december, dinsdag tot i zondag van 2 tot 8 uur. Sociëteit Burgers, Brugsteeg 2a, schil derijen van Willem Raaymakers. Dag. van 16.00 tot 24.00 uur, za. en zo. van 14.00 tot 24.00 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag vnn 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13.00-14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde cn Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00- 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10.00-11.30. 15.00-17.30 en van 18.3U-20.0 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- ling ialleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo. do en vrij van 18.3-18.45 uur: za en zo en ceramiek van Gerard van Westerloo. van van 15.00-15.15 uur. het internaat te Zoeterwoude in janu ari 1970 gesloten moest worden. Door het gebrek aan roepingen 'ver grijsde' de congregatie zo sterk, dat er behoefte kwam aan een tehuis voor bejaarde zusters. Dat werd gebouwd in Bloemendaal. Het is nu gereed. Maandag 4 december wordt het be trokken. Wat de bezittingen van de congregatie langs de Meerburger Wetering voor bestemming krijgen, is nog niet be kend. ALPHEN Bewoners aan de westzij de van de Herenweg in Ridderveld. bij het kruispunt Herenweg-Burge meester Bruins Slotsingel, maakten al geruime tijd gebruik van een loop plank over de westelijke sloot van de Herenweg. Omdat de loopplank moest worden verwijderd bereikte B. en W. een verzoek of hiervoor een oplossing kon worden gevonden. Bij de aanleg van het kruispunt He renweg-Burgemeester Bruins Slotsingel is door de Provincie geëist dat geen enkele directe verbinding met de wijk ten westen van de Herenweg gemaakt wordt, ook niet voor voetgangers en (brom)fietsen. In gesprekken met ambtenaren van de Provinciale Waterstaat over de bin nen afzienbare tijd begin 1973 te maken verkeerslichtinstallatie op dit kruispunt is mondeling toestem ming verkregen gelijktijdig met het aanbrengen van de installatie een 'de finitieve' voetbrug over de sloot langs de Herenweg te maken, mits een zodanige oplossing wordt gekozen dat het rechtstreeks oplopen of opfietsen van de parallelweg niet mogelijk is. KOUDEKERK —Het Eerste-Kamerlid E. Meester (PvdA), wonende te Kou dekerk, heeft de minister van verkeer en waterstaat vragen gesteld over de verkeerssituatie op de Rijndijk ter hoogte van Hazerswoude en Koude kerk. De vragen zijn: 1. Heeft de minister kennisgenomen van de reeks ongevallen op de Rijks weg Leiden - Alphen te Hazerswoude - Rijndijk, op de volgende kruisingen met deze rijksweg, t.w.: Gemeneweg, Frederik van Eedenplein en Brug- straat/Rhijnenburghlaan. laatstelijk nog op 20 november jl.? 2. Ligt het niet in de bedoeling van de minister bij genoemde kruispunten verkeerslichten aan te brengen en de weg ter plaatse te voorzien van opstel vakken? 3. Welke zijn de belemmeringen om een en ander snel tot stand te bren gen? 4. Worden de installaties met ver keerslichten in een groene golf ge schakeld en tevens dienstbaar ge maakt aan het rijwiel- en voetgangers verkeer? 5. Is de minister bereid vooral t.b.v. de vele overstekende kinderen (be zoek aan zwembaden e.a. sportgelegen- heden) een voetgangerstunnel te doen aanleggen nabij het kruispunt Rijks weg - Brugstraat/Rhijnenburghlaan? 6. Kan de minister meedelen binnen welke termijn er nu aan de meer dan onhoudbare situatie op de kruisingen een eind zal worden gemaakt? VALKENBURG Onder leiding van burgemeester N. van 't Wout kwam de gemeenteraad bijeen. Wat de uit breiding van" de woningbouw in 't Joght betreft heeft men de medede ling ontvangen dat hier zeker binnen een straal van 40 h 50 meter niet mag worden gebouwd van het tracé van de aan te leggen provinciale weg. Ook wat het plan 't Boonrak betreft komt men voor moeilijkheden te staan om hiervoor goedkeuring te ontvangen. De geluidshinder zal hier een belang rijke rol gaan spelen. Op 5 december zullen er weer besprekingen gevoerd worden. Valkenburg heeft momenteel een lijst van 50 woningzoekenden. Het voorstel betreffende aanhouding verkeersmaatregelen 't Joght bracht de tongen goed los. Het zijn o.a. de vrachtwagens in het Middenjoght die een probleem gaan vormen. Er zijn. zo meende de heer Doldersum. ver schillende punten waar maatregelen gewenst zouden zijn. Voorzitter Van 't Wout: We willen het besluit niet weghebben, maar niet maatregelen gaan treffen waar dit niet nodig zou zijn. De heer J. Schip per (CHU): Ik vind het een onelegan te zaak een besluit te nemen, dat te handhaven, maar niet uit te voeren. Wethouder G. Vis: De verkeersborden zijn er, we kunnen ze zo plaatsen. Maar waarom maatregelen nemen als dit misschien niet nodig zal zijn? In stemming gebracht werd het voorstel van B. en W. aanvaard. In een vorige raadsvergadering is de verkoop van gemeentewoningen 'be vroren'. Aanvragen vóór 10 oktober dienen echter te worden afgehandeld. Thans is de woning Mar. Poststraat in particuliere handen overgegaan voor 24.750. Nog een gemeentewoning zal op deze wijze verkocht kunnen wor den. Met de eigenaar, de heer C. de Vries, Middenweg 3 is overeenstemming be reikt omtrent aankoop van een per ceel aan de Lange Commandeurstraat Nieuwe baan voor ijsclub Lisse LISSE Tijdens de jaarvergadering van de ijsclub deelde voorzitter N. P. C. Mieloo mee dat binnenkort de nieuwe ijsbaan op de grens van de Poelpolder en de Rooversbroekpolder gereed zal zijn. Per 1 december kan de baan al onder water worden gezet. In het bestuur hebben verscheidene jongere mensen hun intrede gedaan- Onder de ouderen die uit het bestuur gingen was ook Arie Wesselo die een langs reeks van jaren de vereniging als penningmeester diende. Als dank kreeg hij een fruitmand en werd hij benoemd tot erelid. Ook de heer G. J. Ransdorp sr., die jarenlang de baan en het clubhuis verzorgde, werd in het zonnetje gezet. Het ledental is de laatste jaren iets teruggelopen, waaraan het ontbreken van ccn goede baan debet was. Men hoopt nu dat het aantal leden weer tot vijftienhonderd kan worden opge voerd. VALKENBURG De Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Valken burg hield in de school aan de Broek- weg een ouderavond. Dokter Hage, schooltandarts, sprak óver de verzor ging van het gebit. Suiker is wel de grootste vijand van het gebit. En juist het suikergebruik is in ons land zeer hoog, plm. 50 kg. per persoon per jaar. door de gemeente. De heer De Vries heeft een ander pand gekocht en gaat zijn bedrijf verplaatsen. Dit perceel is voor de gemeente van belang, omdat hiermee een begin gemaakt wordt met grondverwerving dn een gebied waar door sanering een andere kavel inrichting moet komen. Als lid van de huisvestingscommissie werden herbenoemd: Mevr. J. Hof- man-Sollie en Th. van den Berg, H. Imthorn, P. van Leeuwen en W. Cos- terlee. KATWIJK In 'Open Hof' te Kat wijk-Rijn werden legitimatiebewijzen en insignes uitgereikt aan vijftien nieuwe vrijwilligsters van het Welfa re-werk van het Rode Kruis dn Kat- Avijk en Valkenburg. Mej. M. Th. Hanrath, distriktsleidster ledd.de de dames voor dit werk op. In totaal heeft de afdeling nu 43 medewerk sters, die onder leiding staan van de dames C. Andeweg-Van der Marei en C. Duyvenbode-Van Rheenen. LEIDEN Dis is het model van het schip de Mayflower, dat de Ame rikaanse ambassadeur in ons land, mr. J, William Middendorf, gis teren burgemeester Vis aanbood om het een plaats te geven in het documentatiecentrum over de Pilgrimfathers aan de Boisotkade. De Majtflower was het schip waarmee de Fathers na een elfjarig ver blijf in Leiden vanuit Plymouth naar Amerika vertrokken. Het mo del, op schaal 1 36, vervaardigd door de heer H. V. Groeneveld uit Papendrecht, is gedeeltelijk bekostigd uit een gift van de Tegelhan- del (Leiden), gedaan bij de opening van een nieuw bedrijfsgebouw in 1970, en gedeeltelijk uit het fonds van de voormalige Pilgrim- father's Society. Alvorens met de bouw van het Mayflowcr-model te beginnen, een werk dat honderden uren kostte, besteedde de heer Groeneveld veel tijd en moeite aan het verzamelen van documen tatie over de Mayflower. Daaronder waren grotendeels uit Engeland afkomstige ontwerpen en tekeningen van de originele Mayflower en van een tussen 1955 en 1957 gebouwde kopie van dit schip op ware grootte. van 975.000 terwijl daarnaast reser ves aanwezig zijn tot 2.100.000. Voor onvoorziene uitgaven is 100.000 be schikbaar. In het investeringsplan is rekening gehouden met de oprichting van een 12-klassige school in Victor III, een 6-klassige school in De Zilk ter vervanging van de H. Hartschool, een openbare school van thans nog drie klassen en lokalen voor het kleuteronderwijs zowel bijzonder als openbaar. De begroting van de Dienst Sportac commodaties sluit met een nadelig saldo van bijna 24.000. Voor de sport draagt iedere Noordwijkerhoul- se inwoner, van zuigeling tot grijs aard 19,75 bij. Het financieringstekort wordt per 1 januari 1973 berekend op bijna twee miljoen gulden. Hierin is een bedrag van V/t miljoen gulden begrepen. NOORDWIJKERHOUT De begro ting voor 1973 heeft voldoende inkom sten om de geraamde uitgaven te dekken als enkele gemeentelijke be lastingen worden verhoogd. De straat- belasting zal met 22,3 pet. omhoog gaan en de rioolbelasting met iets minder dan 10 pet. De opcenten op de personele belasting gaan enigszins om hoog en de eigenaren van honden gaan veel meer betalen. Het zwaarst worden de reinigingsrechten 'getrof fen', nl. met bijna 50 pet. Het gemeentebestuur gaat er hierbij vanuit, dat de dienstverlening via de reiniging zo mogelijk kostendekkend moet zijn. Verder wordt ruim 40.000 van de totale ontvangst van de reinigingsrechten gereserveerd voor 1974 en de daarop volgende ja ren wanneer het vuilverwerken via de V.A.M. zoveel meer gaat kosten. Daar voor wordt ook nog eens ruim 50.000 gereserveerd uit de vergoe ding die Hillegom eventueel gaat be talen voor het storten van hun huis vuil op de belt van Noordwijkerhout. Voor magere jaren is er een reserve Ter Leede en Teijlingen willen nieuw clubhuis SASSENHEIM De plaatselijke voetbalverenigingen 'Ter Leede' en 'Teijlingen' hebben financiële mede werking gevraagd voor de bouw van een clubgebouw, tien kleedgelegenhe den en enkele bijkomende ruimten. De kosten worden geraamd op 570.000. B. en W. hebben meege deeld dat in verband met de financie ringspositie verwezenlijking van de plannen op korte termijn niet moge lijk is. Voorgesteld is aan de vereni gingsbesturen, dat zij voor de uitvoe ring van het gehele plan zorg dragen, waarbij van gemeentewege kan wor den gerekend op een bijdrage ineens van 150.000. De verenigingen hebben zich hiermee verenigd en verzoeken de gemeente een garantie te verstrekken voor een aan te gane geldlening van 420.000. HAZERSWOUDE De Hazerswoudse Tennis Club wil de twee oost-west gesitueerde banen op het tennispark aan de Ten Katestraat in noord-zuide lijke richting laten veranderen. De leden krijgen tijdens de algemene le denvergadering, die op vrijdag 24 no vember wordt gehouden de gelegen heid hun mening te geven. Het be stuur zal dan ook voorstellen, het clubblad 'Surf' in zijn huidige vorm op te heffen en het verstrekken van mededelingen voortaan in bulletin- vorm te doen plaatsvinden. HAZERSWOUDE Het Hazerswoud se Samen Sterk en het Rotterdamse CDR, beide in de competitie van de provinciale hoofddamklasse geëindigd NIEUWVEEN De gemeenteraad van Nieuwveen heeft zich langdurig bezig gehouden met een tweetal vraagstukken t.w. de aanleg van aard gas in Blokland, de Uiterbuurtweg en ook in andere 'onrendabele' gebieden en de verbouwing van het gebouw Kwiek tot een goede gymnastiekzaal of de bouw van een nieuw gymnastiek lokaal- De discussie over de aardgasaanleg kwam voort uit de mededeling van B. en W. dat zij afwijzend staan tegeno ver de vraag van een 14 tal bewon^-s van de Uiterbuurtweg en Blokland om bijdrage van de gemeente ontvan gen in de kosten van 1820,- per perceel. De heer Spekman vond het onredelijk dat deze buurt als een achtergebleven gebied wordt be schouwd. Burgemeester Breen had een andere mening. Aansluiting op openbare voorzieningen is onontbeer lijk, maar aardgas behoort niet t^t de eerste behoeften. De heer Reyneveld viel de heer Spekman bij en wethou der Fransen was bereid deze aangele genheid nog eens met de S.L.F. op te nemen. De heer Breen wees er op dat dit vergaande consequenties kan heb ben voor de overige onrendabele ge bieden. De raad was in meerderheid van mening dat hierover nog uitge breid overleg zal moeten plaatsvinden. Aan mevrouw B. W. van der Ham- Vink werd eervol ontslag verleend als vakonderwijzeres nuttige handwerken DOKSTERSDIENSTEN Aarlanderveen: dokter Gill. Zwammerdam. telef. 01726-2527. Alkemade: dokter Glansbeek. Populie renstraat 45, Roelofarendsveen. teleef. 01713- 2511 cn dokter Van der Werf, Koppoellaan 1, Rijpwetering, telef. 01712-202. Alphen: dokter Van Benthem, Verdihof 17. telef. 75075 op zaterdag en dokter Van der Steen, Wllhelmtnalaan 66, telef. 72738 op zondag. Benthuizen: dokter De Goeje, Dorpsstraat 20. telef. 01790-3636. Hazerswoude: dokter Blaauwendraad. Ho- gewaard 4, Koudekerk, telef. 01714-2208. Hillegom: dokter Zimmerman. Hoofdstiaat 142. teleef. 51521. Katwijk aan den Rijn: dokter Van Delft, Hoofdstraat 56. telef. 15366. Katwijk aan Zee: dokter Beijderwellen, Bou levard 28a, telef. 12182. Koudekerk: zie Hazerswoude. Langeraar: dokter Sandkuyl, telef. 01722- 2139. Leiden: tot zaterdag 10.00 uur eigen huisarts bellen, daarna tot zondag 24.00 uur telef. 22222. Leiderdorp: dokter Hennink. Mauritssingel 166. telef. 33686. Lcimuiden: zie Alkemade. Lisse: dokter Van Dijk. Heereweg 316. telef. 4486. Nieuwkoop: dokter Bremer, telef. 01725-1103. Nieuwveen: zie Langeraar. Nleawvennep: telef. 2850 Noorden zie Nieuwkoop. Noordwljk: Groepspraktijk Wantveld 9. telef. 4643. Noordwijkerhout: dokter Van Heesch. Heren weg 17, telef. 2385. Oegstgeest: dokter Held. Marelaan 36. teleef. 52255. Rijnsburg: zie Katwijk aan den Rijn. Snssenhelm: dokter De Graaff. Teylingerlaan 17. telef. 12479. Valkcnbnrg: zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout: dokter Walenkamp. Dorpsstraat 45. Warmond, telef. 01711-2220. Voorschoten: dokter Koopmans. Van Kleffen- splantsoen 43, telef. 6352. Warmond: zie Voorhout. Woubrngge: zie Langeraar. Zoetermccr: dokter Begcmann. Dorpsstraat 1. telef. 4222. Zoeterwoude zie Hazerswoude. Zwammerdam: zie Aarlanderveen. APOTHEKEN Alphen: apotheek Allart. Raadhuisstraat 206 Bollenstreek: apotheek te Lisse ook voor Hillegom en Sassenheira. Katwijk: Katwijkse Apotheeek. Princestraat 3, telefoon 12755. Lelden: Zie weekagenda. Leiderdorp: zie weekagenda. Oegstgeest: zie weekagenda. Voorschoten zie weekagenda. WIJKVERPLEGING Aarlanderveen: zuster Brouwer, Vleuwveen. telef. 01723-8364, b.g.g. 8264. Alphen: zuster Batelaan. Antaresstraat 28. Benthuizen: zuster Schouwenaar. teleef. 01790-3682. Hazerswoude: zie Benthuizen. Hillegom: zuster Glas, Meerstraat 206. telef. 15351. Katwijk: zuster Ouwehand. Drieplassenweg 24. telef. 12780, b.g.g. 12702. zuster Van Beunlngen. Joh. Poststraat 22. Rijnsburg. telef. 15995 en zuster Smit. Colijnstraat 119. telef. 15737. b.g.g. 12282. Koudekerk: zie Benthuizen Leiden: zuster De Vries, Schubertlaan 166. telef. 42600 en zuster Ammerlaan, Meerbur gerstraat 8, telef. 23013. Leiderdorp: zuster Prins. Wilddreef 250. telef. 24909. Lisse: zuster Overbeek, Sperwerstraat 12, telef. 12894. Nicuw-Vennep: telef. 02968-3418. Noordwljk: zuster Van Beelen. Van Pan- huysstraat 8. telef. 5244. Noordwijkerhout: zuster Lanke. Duin en Dal 55. telef. 2468. Oegstgeest: zuster Bollemeijer. Wie lewaallaan 14. Leiderdorp, telef. 44204. b.g.g. 54500. Sassenheint: zuster Van Vel2en. J. Bil- dersstraat 78. telef. 070-245162. Den Haag. Ter Aar: zie Aarlanderveen. Voorhout: zie Noordwijkerhout. Voorschoten: zuster Mulder. Curielaan 27. telef. 4404. Warmond zie Sasscnheim. Woubrugge: zie Aarlanderveen. Zevenhoven: zie Aarlanderveen. Zoctcrmeer: zuster Piet'ersma, Julianalaan 17. telef. 3712. Zoeterwoude zie Benthuizen. TANDARTSEN Alphen: tandarts Chang Sing Pang, Prelu- denweg 562, telef. 75335. Bollenstreek: tandarts Meulemans. Laan van Rijkevorse! 10. Lisse. Katwijk: tandarts Verhoef. Spinozalaan 39. Rijnsburg. Voorscholen: tandarts Van Wijk, Brou werlaan 1, telef. 3667. aan de openbare school en in haar plaats is mevrouw M. Greeuw-Mocns uit Nieuwkoop benoemd. De directeur Gemeentewerken heeft een plan gemaakt dat voorziet in de bouw van 'n nieuw gymnastieklokaal, verbouwing van het gebouw Kwiek tot sociaal-cultureel centrum en ver plaatsing van de speeltuin. Dat gaat naar raming 480.000- kosten. Een tweede plan is het verbouwen van het gebouw Kwiek. Dat zal naar raming 150.000,- gaan kosten. De heren Spekman en v. d. Hoorn waren voor geen van beide plannen. Van den Hoorn wilde volstaan met het opknappen van de vloer. De moei lijkheid. aldus de voorzitter, is de dubbele functie van het gebouw. Een afzonderlijk nieuw gymnastiekgebouw en daarnaast een dorpshuis is in geen jaren te verwezenlijken. De voorzitter vroeg dan ook voor het tweede plan te kiezen. Dit zal dan nader worden uitgewerkt. De raad besloot tot verbouwing van Kwiek. Woensdagavond is de 58-jarige wedu we J. Selier-van der Mey uit Leiden aan iiaar verwondingen, die zij enige uren eerder bij een ongeval op de Churchilllaan opliep, overleden. Het ongeluk gebeurde toen zij na het invallen van de duisternis een zebra pad wilde oversteken, waardoor de 29- jarige Haagse automobilist te laat werd opgemerkt. De vrouw werd door de auto geschept en met ernstig her senletsel naar het ziekenhuis ver voerd. SASSENHEIM Omstreeks half vijf donderdagmiddag bezochten vier jon gelui met donker uiterlijk een kle dingmagazijn in de Hoofdstraat-zuid. Zij gingen links en rechts kleding rekken af, maar vertrokken zonder iets te kopen. Een van hen had een regenjas los over de schouder hangen. Een winkelmeisje zag daaronder de mouw van een trui uitsteken. Daarop werd een onderzoek ingesteld waarbij vier truien te voorschijn kwamen. De truien werden ingeleverd en de vier jongelui mochten vertrekken. Later ontdekte men in de zaak echter dat er nog een kostbare jas van circa 400 gulden was verdwenen. De daders wa ren toen echter al spoorloos. (ADVERTENTIE) VEMMY1AGS- MAGEN Blijvende service. De ruimste keuze. De beste merken. Gratis graveren, desgewenst handgravure. De KONING der VERLOVINGSRINGEN. Uw juwelier Haarlemmerstraat 181, Leiden J hff KWARTET VRIJDAG 24 NOVEMBER 1972 LEIDEN De financiële positie van Leiden biedt weinig mogelijkheden om de onderscheidene vormen van kinderopvang adequaat te subsidiëren. Het door de raad genomen besluit om op de begroting 1972 een bedrag van 155.775,uit te trekken ten behoe ve van de subsidiëring van kinderdag verblijven, halvedag-speelzalen en kin derkantines achten B. en W. dan ook niet uitvoerbaar. Hoe groot de subsi diëring voor 1973 en volgende jaren zal kunnen zijn ligt nog in de schoot der toekomst verborgen. B. en W. willen er naar streven het gestelde doel zoveel mogelijk te bereiken. Om toch enig soelaas te bieden voor de financiële moeilijkheden, waarmee de onderscheidene vormen van kinderop vang te kampen hebben, stellen B. en W. de raad voor voor 1972 maximaal 55.000,beschikbaar te stellen bij wijze van eenmalige bijdrage. Voor verdeling van dit bedrag gaan de gedachten uit naar het volgende: Om de te vormen raad voor de kin deropvang in staat te stellen zijn werkzaamheden te beginnen met een subsidie van 7500, Ten behoeve van de kinderkantines menen B. en W. de subsidiëring voor 1972 op een bedrag van 500,per kantine te moeten stellen. Het ten behoeve van kinderdagverblijven en peuterspeelzalen resterende bedrag van 45.000,zou verdeeld kunnen worden aan de hand van de volgende maatstaven: 1. het aantal leidsters; 2. het aantal openingsuren. REGIO L3

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3