jocafrance ziet grote mogelijkheden voor easing in Nederlani eoeo Fiscus ontving in eerste 9 maanden f 4,5 miljard meer föS.SO riekwart hoger personeel nilever tevreden over isitie en nut van werk Se Verhuurbaarheid van woningen twijfelachtig Consumentenbond ziet nog meer misstanden bij levensverzekering Wat is leasing? Meenman Roemeense minister komt praten over problemen tuinders Nagekomen familiebericht Boertien ontkent weigering van krediet aan Chili Korter werken bij Stork Hengelo Meenman zig bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf Meenman OÜW/KWARTET VRIJDAG 24 NOVEMBER 1972 FINANCi.N EN ECONOMIE TX9/K23 dochtermaatschappij samen met Van Lanschot {STERDAM - Locofrance, de grootste Franse leasingmaatschappij, en liet Nederlandse bai is F. van Lanschot in Den Bosch hebben besloten gezamenlijk in ons land een leasingmants op te richten onder de naam Leasened. Deze, in Rotterdam gevestigde maatschappij, zal zie houden met het verhuren van bedrijfsmiddelen, zoals vliegtuigen, treinen, schepen, computers randapparatuur, vrachtwagen* en zgn. off-shore projecten. rap he- isened zal zich, evenals de Franse edermaatschappij, in het bijzonder iten op objecten met een waarde meer dan 50.000. Zij is met ie gespecialiseerd in projectfinan- ing (booreilanden en baggerpro- en), waarbij kan worden gesteund de internationale ervaring van de afrancegroep. Via Promodata, een Locafrance geliëerde instelling vestigingen in Parijs, Londen, iseldorf en Zilrich wordt een kt in tweedehands computers on- houden. een toelichting op het besluit om Nederland te gaan opereren heeft heer B. O. Goossens, directeur van isened, erop gewezen dat men het op ons land heeft laten vallen, ilat men hier grote mogelijkheden voor leasing. Bij de beslissing vestiging in ons land heeft tevens rol gespeeld het feit, dat de grote rnationale relaties van Locafrance stimulans in deze richting hebben sven. ZONDERE PLAATS samengaan met het bankiershuis Lanschot moet worden gezien n de achtergrond van de omstan- leid, dat Van Lanschot in ons land bijzondere plaats inneemt op het van de kredietverlening aan mid- rote bedrijven. Het was al lang streven van Van Lanschot ook haar cliënten leasing-service ter ihikking te kunnen stellen. In een enwerking met Leasened Van schot participeert voor 20 pet in kapitaal ad 1 miljoen zag de kans hiertoe te komen, gens de heer Goossens is de be fte aan leasing in Nederland voor al de laatste jaren ontstaan. Tot voor enkele jaren stond men bij ons nogal wat 'argwanend' tegenover deze finan- cieringsvorm, die thans gemakkelijker wordt geaccepteerd. 'Zoals de zaken vandaag de dag liggen,' aldus de heer Goossens, 'maken wij ons dan ook weinig zorgen voor de toekomst.' Locafrance in Parijs werd in 1962 door de Banque de l'Indochine opge richt. Van het aandelenkapitaal ad Ffrs 95 miljoen wordt 60 pet geno teerd op de Parijse beurs; de overige 40 pet bevindt zich in handen van een aantal, meest Franse, financiële instel lingen, w.o. de Banque Nationale de Paris, de Banque de l'Union Euro- péenne en Credit Industriel et Com mercial. De investeringen, d.wz de aange schafte en aan de gebruikers op lang jarig contract verhuurde bedrijfsmid delen, zijn de afgelopen jaren sterk gestegen. In 1966 beliepen de investe ringen in het binnenland Ffrs 232 miljoen, in 1970 Ffrs 710 miljoen en in 1971 Ffrs 917 miljoen. Vooral in het buitenland is Locafran ce de laatste jaren actief. Verleden jaar bedroegen de investeringen via de buitenlandse dochterondernemin gen Frfs 180 miljoen, zodat in dat jaar een totaal van bijna Ffrs 1,1 miljard werd bereikt. Voor het lopen de jaar worden de totale investerin gen op Ffrs 1,3 miljard geraamd. Eind 1971 bezat Locafrance, inclusief haar buitenlandse dochterondernemin gen, voor een waarde van Ffrs 1.5 miljard aan bij cliënten in gebruik zijnde bedrijfsmiddelen. Met een vloot in eigendom van 48 vliegtuigen behoort de maatschappij tot de grote Franse luchtvaartonder nemingen. Voorts is zij een van de AMSTERDAM Wat is lea sing? Letterlijk vertaald bete kent leasing huur. In de prak tijk heeft leasing een veel rui mere betekenis, nl. een moder ne vorm van financiering op middellange termijn. Bij een expansieve onderne ming zijn doorgaans meer beste dingsmogelijkheden voorhanden dan men kan financieren. Lea sing nu stelt de onderneming tegen overeengekomen ter mijnbetalingen in de gele genheid investeringsobjecten aan te schaffen, die de onderne ming anders niet zou kunnen verkrijgen. De produktiecapaci- teit kan bijv. sterker worden uitgebreid dan op basis van de gebruikelijke financieringsfacili teiten mogelijk zou zijn. Leasing houdt wèl het gebruik, niet de eigendom van een ob ject in. Daardoor heeft een on derneming ook niet de risico' van eigendom, zoals snelle eco nomische dan wel technische veroudering. grootste Franse scheepvaartmaatschap pijen Locafrance, met dochteronderne mingen in Brussel, Diisseldorf, Lon den, Madrid, Milaan, New York en Johannesburg behaalde in 1967 een winst van Ffrs 3.0 miljoen, in 1970 (incl. bijzondere baten ad Ffrs 20 miljoen) van Ffrs 28,4 miljoen en in 1971 van Ffrs 9,1 miljoen. (ADVERTENTIE) Nu een f rankeerautomaat, rendabel bij 10 brieven per dag: de Pitney Bowes 6300. n k. een onderneming van Bührm; Rotlerdam 010-134y80 Amsterdam 020-24£5 65 Eindhoven 040-62558 Groningen 050-132955 Hengelo 05400-18565 n-Tciterode N.V. nar kritiek wordt te weinig geluisterd O C blijkt uit een anonieme enquête, onder cle 2.000 hogere personeels- n werd uitgevoerd door het Ge- nschappelijk Instituut van Toege- Psychologie (GITP) in Nijme- Van de hoger geplaatsten heeft iwart aan de schriftelijke enquête jenomen. Doel van het onderzoek een inzicht te krijgen over de /Jaande opvattingen en het thans lerde beleid met het oog op de Ulliomstige ontwikkeling van het be- ed ovi er alle zaken, waarmee de _cplaatste bij zijn werk te ma- heeft was hij even tevreden als Ld# de bovengenoemde feiten. Over steun van anderen, het onderling Jleg, de uitwisseling van gegevens We manier waarop de chef leiding spreekt 50 pet zich positief uit !0 pet negatief. Ook vindt de helft, gedane beloften zijn nagekomen, gedane verwachtingen inzake de iere zijn ingeslost en verwacht de t positieve ontwikkelingen in de ;omst. Ook hier bij 20 pet van de moorden een negatieve reactie. De elijkheden om informatie over eigen bedrijf te krijgen en profes- eel bij t° blijven wordt eveneens 50 pet positief en 20 pet negatief 'eeld. ienlijk negatiever spreekt men uit over het inzicht, dat men t kunnen krijgen in de werking het mangement- development- eem bij Unilever, de mate van iheid tegenover het hoger perso en het openstaan voor kritiek en ën. Slechts 20 pet is hier tevre- en 50 pet ontevreden, onderzoekers hebben ontdekt, dat ee-' een vaak belangrijk deel van het hoger personeel neutraal staat ten aanzien van de vragen, dus dat zij zich noch positief, noch negatief uit spreken. Het is, aldus Unilever, daar om duidelijk, dat uitgebreide studie van het materiaal vereist is om na te gaan wat de achtergronden en de oorzaken van de vele en soms ook tegenstrijdige meningen zijn. Men w.l o.m. onderzoeken of bepaalde opvat tingen samenhangen met leeftijd, functieniveau, soort werk en tenslotte op welke wijze de positief kritische resultaten van het onderzoek wijzi ging van het te voeren beleid nodig maken. Naar het oordeel van de inzenders bood de enquête in het algemeen goede mogelijkheden op de visie, me ningen en verwachtingen ten aanzien van het werken bij Unilever vast te leggen. AMSTERDAM Minister Langman heeft in Roemenië aan zijn collega van landbouw uitgelegd dat 'onze tuinders wel wat moeilijkheden heb ben met de opmars van de Roemenen op tuinbonwgeb:ed'. Hij heeft de Roe meense minister van landbouw uitge nodigd hierover in Nederland te ko men praten waartoe 'deze graag be- re'd was'. Do beer '.ancman zo' dat gisteren op Schiphol na terugkeer van Psalm 121 4 (Oude berijming». In zijn Heer en Heiland ontslapen mijn i'inïg geliefde Man, onze lieve Vader en Groot- ader Karei van tier Kaa ien op de leeftiid van 68 jaar. Uit aller na,jm: M. van der Kaaden-Rozendaal Berkel en Rodenrijs, 23 november 1972. Roo'enrijsewcg 285 Geen bloemen Aan hel woonhuis geen K-z-iel: De rouwdienst wordt gehouden D V. maand-g 27 november om 2.15 uur in het Gemeente Cen trum 'De Ark' aan de Oranjestraat, waarna de be grafenis zal plaatsvinden om ci»ca 3 uur op de algemene begraafplaats Na de hegrifciis is er vci eirt int condo- jgggp Twee Nederlandse werven hebben achter hel net gevist wat betreft de bouw van twee rij-op/rij-af-sche- pen voor de rederij Noordzee Veerdiensten. De order is gegaan naar de Duitse werf Weser Seebeekvverff in Bremerhaven. De schepen, die samen 160 miljoen kosten, zullen in 1974 worden ingezet op de route Rotterdam/Europoort - Huil. Zij gaan de Norwave e n Norwind vervangen. De twee veerboten kunnen 1200 passagiers vervoeren, 252 auto's en 90 tot 130 vrachtwagencombinaties. DEN HAAG Van een weigering van Nederlandse banken om Chili krediet te verschaffen in verband met liet geschil tussen dit land en de Amerikaanse maatschappij Kennecott is minister Boertien van ontwikke lingssamenwerking niets bekend. Dit zegt de bewindsman in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Pronk (PvdA). De minister heeft na vraag gedaan bij de grotere Neder landse handelsbanken. Voorts deelt de minister mee dat de geruchten over een weigering van een lening aan Chili door de Wereldbank met het argument dat een ander lid van deze bank een conflict met Chili heeft door de president van de We reldbank uitdrukkelijk zijn tegenge sproken. De .stagnatie van de krediet verlening van deze bank aan Chili houdt volgens minister Boertien ver band met de onoverzichtelijk geachte economische land situatie van genoemd DEN HAAG Woningen verouderen economisch gezien snel in de tegenwoordige tijd, terwijl onderhoudslasten (bijna alleen bestaande uit looskosten) en zakelijke belastingen onevenredig stijgen met de huurprijzen. Het netto-exploitatiesaldo geeft daarom in het algemeen niet meer de stijging te zien, die nodig is om een compensatie van enige betekenis voor de stijging van de pensioenlasten te vormen. Dit schrijft de leiding van het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP) in het jaarverslag. Het ABP had eind 1971 12.000 woningen in exploitatie (2.250 meer dan een jaar eerder). In zijn beschouwing over de wonin- gexploitatie zegt het ABP verder, dat het verloop van de grondprijzen en de bouwkosten zodanig is, dat de ver huurbaarheid van objecten twijfel gaat oproepen. Zolang nog geen maat regelen kunnen worden geëffectueerd om huurders van verouderde maar goedkope woningen ertoe te brengen een nieuwere, meer moderne woning te betrekken, die qua huur meer in overeenstemming zijn met hun inko men, za, de huidige discrepantie in de huurverhouding voortduren. Boven dien zijn de fiscale faciliteiten en de subsidieregeling voor de bezitters van eigen woningen dermate gunstg, dat velen, die genoodzaakt worden een hoge huur te betalen om aan woon ruimte te kunnen komen, liever een woning kopen, wat de nieuwbouw- huurmarkt een gevoelige concurrentie aandoet. Het ABP vraagt zich af waar de grens om nog rendabel in onroerende goederen te kunnen investeren, in dien in de toekomst de subsidierege lingen worden veranderd, zodat met lagere aanvangsrendementcn genoegen moet worden genomen? Het ABP heeft mopten ervaren, dat de eisen die de gemeenten stellen met betrekking tot het scheppen van par keervoorzieningen bij woningen lang zamerhand een belemmering gaat vor men voor de bouw. Deze voorzienin gen vormen een te grote belasting voor het minimaal te eisen rende ment. De vraag naar flatwoningen richtte zich meer naar kleine eenheden en voor 'onvolledige' gezinnen, terwijl de vraag naar eengezinswoningen zich duidelijk handhaafde. UTRECHT Voor ongeveer 350 van de 400 werknemers van de VMF-werk- maatschappij Stork ketel en appara tenbouw in Hengelo, zal werktijdver korting van een dag per weck gedu rende zes weken, ingaande 2 januari, worden aangevraagd Dit in verband met annulering en verschuiving van enkele orders. Dit is meegedeeld door de VMF. Zij zegt verder dat voor een groep van 35 personeelsleden, voor wie tijdelijk in het geheel geen werk is. naar een spe ciale oplossing wordt gezocht. Gedacht wordt aan bijscholing. Dreigend gebrek aan fietsenmakers DEN HAAG Van iedere drie fietsenmakers in 1966 waren er begin van dit jaar nog maar twee over. Telde Nederland toen 6.325 rijwielherstellers, zes jaar eerder waren het er nog 9.265. Het Centraal Orgaan in de tweewielerbranchc maakt zich hierover bezorgd. Zij acht een aantal van 5.000-5.500 handela ren - en herstellers het absolute minimum, vooral om de noodza kelijke reparaties te kunnen blijven uitvoeren. Een pro bleem is echter het gebrek aan leerlingen en opvolgers voor de huidige handelaren, hoewel er volgens hel Centraal Orgaan een goede boterham in de rij wielhandel te verdinen valt. De teruggang in de rijwielher stellersbranche valt des te meer op, omdat de verkoop van fiet sen, zoals gemeld fors stijgt. Dit Jaar verwacht men een ver koop van meer dan een miljoen tegen 930.000 in 1971. Horizontaal: 1. brede sjaal, 5. strijd perk, 9. lusthof, 11. Rijkstelefoon (afk.), 13. witte suiker, 14. reeds, 15. medicijn, 17. zwakke. 19. eer, 20. knaagdier, 22. badplaats in Duitsland, 23. ver. 24. alleenzang. 25. voorzetsel. 26. meisjesnaam, 28. kleinigheid (Z.N.). 30. klap, 32. plaats in Zeeland, 33. voegwoord. 34. overdreven op schik, 37. voorvoegsel. 38. Europeaan, 40. familielid, 41. jaaglijn. Verticaal: 1. reeks. 2. voorzetsel, 3. schaapkameel. 4 vlaktemaat. 5. vaar wel. 6. graansoort. 7. boom. 8. niets uitgezonderd, 10. Myth, figuur, 12. kustvaartuig, 14 gebrek, 16 gemeen- teweide. 18. plaats in Drente, 20. op stootje. 21. aansporing, 25. duidelijk. 27. bijnaam van Ezau, 29. zangvogel, 31. spotternij, 32. eekhoorn (sew.),*35. buitenhaven, 36. keurig, 38. Royal Navv (afk.), 39. scheik. element. OPLOSSING VAN GISTEREN: Hor.: 1. garoe, 4 sleep, 8. el, 10. br. 12. oef, 15. ester, 17. lente. 19. tas, 20. Ide, 22. sak, 23. agent, 24. mos, 26. iet, 27. are, 29. Asten, 30. elite, „1. eer, 33. es, 37. ps. 38. Niers, 39. norit. Vert.: 1. genet, 2. al, 3. os, 5. la. 6. eb, 7. preek. 9. de, 11. ets, 12. origine, 13. flenter, 14. ons, 16. samos, 18. taart. 21. Dee, 24. manen, 25. sta. 27. air, 28. eerst. 32. Ee. 34. si. 35. er. 36. R O. 37. pi. een bezoek an twee dagen aan Roe menië 'Wij hebben van de glastuin bouw gezien dat dit een van de belang rijkste bedrijfstakken voor dii land gvwoj.len s. •.uwiti .oor de export ais ook in toenemende mate voor de b micn'.rt 'se mnriu. Zo waren wij erg onder dc indruk van de wijze waarop ee i groot tu nbouw complex bij Ploesti wordt verwarmd met warmte uit een elektrische centrale. Het ge heel maakt een erg efficiënte indruk, dar bo'.cke it wel een bedreiging or onze positie up derde markten. v'1 hebben daar ee.*i heel voorlopig ek over s«'had. -Aldus de heer Langman na zijn aankomst. Ombudsman: Pas op roor tussenpersonen DEN HAAG (ANP) Sluit geen gemengde levensverzekering meer af. maar wacht tot de nieuwe regeling voor de afkoopwaarde er is, die deze week is aangekondigd, adviseert de consumentenbond. DEN HAAG De fiscus heeft in de eerste negen maanden van dit jaar ruim 4.5 miljard gulden meer geïnd (lan .in dezelfde periode van 1971. Kwam er in de eerste drie kwartalen van dat jaar totaal 22.5 miljard binnen, het tijdvak januari tot en met september 1972 leverde 27,2 mrd. op. De niet-lcohierbelastingen (belastin gen. die niet door middel van een aanslagbiljet worden geïnd, zoals loon- en omzetbelasting) brachten de staat 21,3 (17,6) miljard op, een stijging van 20 pet. Volgens een toelichting van het mi nisterie van financiën kan de toene ming voor 85 pet worden toegeschre ven aan de groei van inkomens en bestedingen en hangt het voor het overige samen met de invloed van de per 1 januari ingegane belastingmaat regelen. De loonbelasting bracht 8,44 (6.81) mrd. op en de omzetbe lasting 7,16 (5,96) mrd. Globaal wordt de huidige jaarraming van de ontvangsten bevestigd door het verloop van de ontvangsten in de eerste drie kwartalen van dit jaar. De in de miljoenennota opgenomen schat ting van de loonbelasting is naar alle waarschijnlijkheid aan de te lage kant gewenst. Aan inkomstenbelasting is in de eer ste negen maanden 3,63 (3,12) mil jard geïnd, aan vennootschapsbelas ting 1,77 (1,12) miljard en aan vermogensbelasting 230 miljoen. To taal brachten de kohierbelastingen 5,89 (4.75) miljard op. ADVERTENTIE Uit een onderzoek, dat de consumen tenbond in samenwerking met het Vara-programma Koning Klant heeft ingesteld naar de gang van zaken bij het spaarkas- en lcvensverzekeringbe- drijf in ons land, is gebleken dat honderdduizenden door de lage af koopwaarde van verbreking van het contract niets van hun gespaarde geld hebben teruggekregen. Naast de lage afkoopwaarde zijn er echter nog een aantal zaken, waardoor het volgens de consumentenbond on voordelig en riskant is om een ge mengde levensverzekering (verzeke ring met risicodekking en spaarele- ment) aan *.e gaan. Daartoe behoort het volgens de bond onnodig hoge prijsniveau voor de meeste levensver zekeringen en spaarbrieven en de s'echte mondelinge voorlichting aar door onmisbare gegevens aan het pu- bi'ek worden onthouden. De consumentenbond vindt het hoog tijd dat er wat aan dergelijke misstan den wordt gedaan. In de consumen tengids van december, waarin het on derzoek naar de spaarkas- en levens verzekeringsbedrijven wordt gepubli ceerd. worden daartoe een aantal noodzakelijke maatregelen opgesomd. Overigens verheugt het de bond. dat de N.V.B.L. het levensverzekerings- kartel. reeds deze week"ongeveer drie weken nadat het heeft kennis genomen van de ernstige bezwaren van de consumentenbond bij mon de van zijn ombudsman heeft aange kondigd. dat in 1973 de regeling van de afkoopwaarde zal worden verbe urd. De consumentenhond raadt daar om aan geen gemengde levensverzeke ring te sluiten voordat er werkelijk oen bevredigende nieuwe afkooprege ling is ingevoerd. De consumenten bond zal daarover zo spoedig mogelijk rapnorteren. Overigens heeft de ombudsman levens verzekering, mr. R. J. Erdbrink ge waarschuwd tegen organisaties die zich, voordoen als levensverzekerings maatschappij maar dat in feite niet zijn. De betrokken organisaties bren gen de verzekering elders onder, fun geren slechts als tussenpersoon en brengen de verzekering elders onder. De werkelijke verzekerde kreeg geen polis maar slechts een 'raar soort contract'. Tot nu toe is niet geblek 'r van malafide praktijken maar mr. Erdbrink noemt de constructie onno dig ondoorzichtig en niet vrij van risico's omdat de cliënt geen enkele recht kan doen gelden. De ombuds man hoopt nu dat de kamer dit soort praktijken een halt zal toeroepen. Pitney Bowes 6300: elektrisch frankeren èn PH-korting verdienen. r-q k. een onderneming v. i Bührmann-Tetterode NY. ...-Ham 010-134980 Amsterdam 020-248565 Eindhoven 040-62658 Groningen Ó50-13 29 55 Hengelo 05400-185 65 (ADVERTENTIE! Nu frankeren met maar 10 brieven per dag: Pitney Bowes 6300. k ren onderneming i Bührirtann-Tcllerode N.V. Migclo 05400-185 65 ■j Lmdhoven 040-62558 HBG wapent zich tegen overval RIJSWIJK Om een mogelijke 'overval' te bemoeilijken, overweegt 't bestuur van ae Hollandsche Beton Groep de mogelijkheid te scheppen tot het uitgeven van preferenite aan delen in hei geval dat een niet door het bestuur gewenste grote aankoop van aandelen van een kant op de beurs plaatsvindt. In het begin van 1973 za! aandeelhouders een desbetref fende statutenwijziging worden voor gesteld.. zo deelde ir. M. Bijl presi dent van de raad van bestuur mee bij cle publicatie van het tussentijds be richt. Enige tijd geleden heeft het bestuur dc sterke indruk gekregen dat van Britse zijde aandelen via de beurs zijn verkregen. Op het ogenblik be slaan clie indrukken niet. aldus ir. Bijl. 'Wij zijn niet bang voor samen werking. maar wij willen, als wij zoiets noodzakelijk vinden, wel in overieg tot overeenstemming komen', zo zei de heer Bijl. Dc omzet over 1972 van de Hoi- landsche Beton Groep zal. niet veel .wijken van die in 1971 (/9J2 min.). Volgens de prognose van het bestuur 'ai. de winst over 1972 enigermate toenemen. De winst per aandeel over ii": n de loop van dit jaar tot ƒ33.4 min vergrote aandelenkapitaal zal nïPiigevolgc ongeveer gelijk zijn aan die over 1971 i 10.01 IT-r bcs'imr heeft besloten evenals in rreemde jaren een interimdividend •n f 1 per aandeel van f 2(1 beschik baar ie stellen Bredero Utrecht Verenigde Bedrijven Bre dero gaat op 8 december aan aandeel houders een statutenwijziging voorleg gen, waarvan de belangrijkste punten zijn een verhoging van het maatschap pelijk kapitaal van ƒ20 tot 50 min. en een verdwijning van de aandelen van nominaal 10(10. Dc aandelen zul len voortaan alle nominaal 100 groot zijn. Voor het overige betreffen de wijzigingen aanpassingen aan onder meer de nieuwe wetgeving, zo blijkt uit het voorstel BASF LUDWIGSHAFEN De Badische Anilin und Soda Fabrik heeft over de eerste negen maanden van dit jaar een netto;omzel behaald van DM 8.5 mrd tegen DM 7.5 mrd over dezelfde periode van 1971. De winst voor belas tingen bedraagt DM 573 min, of bijna 29 pet. meer dan vorig jaar. Over heel 1971 was de winst 529 ihin. ICI ROTTERDAM De eerste negen maanden van dit jaar zijn voor de ICI-grocp gunstig verlopen. De omzet beliep tot 70 (79) min. Op de gewone aandelen wordt over 1972 een interimdividend uitgekeerd van 6 (8) pet. Het totale dividend over 1971 was onveranderd 35 pet. De orderportefeuille daalde van 3.4 min. op 1 januari tot 2.7 min. op 30 september. Vergadering EMS SCHEVENINGEN Op 28 december zal op dc algemene vergadering van aandeelhouders van de exploitatie Maatschappij Schcveningen (EMS) hei resultaat van het boekjaar 1971 worden besproken. A'damsche Droogdok AMSTERDAM Gezien het lange uitblijven van een herstel van de bedrijvigheid laat het zich bij de Amsterdamsehc Droogdok-Maatschap pij aanzien, dat de nettowinst over 1972 ongeveer de helft van dat over 1971 zal bedragen 3.3 min.). Het heeft tot eind oktober geduurd voor dat er sprake was van een herstel van do bedrijvigheid. Enige onder scherpe concurrentie verkregen orders geven nu een betere werkbezilting, maar er zijn nog geen tekenen dat dit ook in de laatste weken van het jaar het geval zal zijn VIBA Wiinpy DEN HAAG De winst na belast ng van de Vereenigde Ingenieur-bureaus 'Viba' is in de eerste negen ma 1 ien van 1972 met 17 pet. gedaald van 458.000 tot 380.000. De w - voor belasting was 18 pet. lager, 635 000 tegen 771 000, zo blijkt-uit een tus- 'sentijdsbericht. i AMSTERDAM Zaterdag 25 novem ber zal in Dordrecht de 25ste W'impy zaak worden geopend. Winipy interna tional, onderdeel van de Fast Fund I di g.-e organisatie J. Lyons en noemt dit een mijlpaal, omdat N and hierdoor koploper wordt in de continentaal-Europese expansie van de Wimp.v -franchise.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 23