Katwijk krijgt orgelpracticum Merenwijk in dialoog met de bisschop Viool- en pianomuziek bij kaarslicht Instuif Koudekerk loopt al goed Investeringsplan Lisse Bollenschuren worden minder rendabel Lisse verhoogt belastingen Lisse gaat meer woningen houwen Politiek café Oegstgeest Sint in Voorschoten Bevolkingsonderzoek is begonnen Brug in verlengde van de Irislaan Benthuizen gaat zich uitspreken over toekomst Gewestvorming onderwerp van gesprek in Bollenstreek St. Nicolaas in Benthuizen Grote belangstelling voor eigen woning in Alkemade P. Roubos kreeg onderscheiding Nieuws uit Lisse Academische examens !a4aJ\^er Marktbericht! Langere marl in Katwijk Crematorium in gewes Leiden in studie TROUW/KWARTET WOENSDAG 22 NOVEMBER 1972 REGIO Jacques Colijn gaat concerten organiseren KATWIJK Katwijk heeft er een tweede muziekschool bijge- kregen. De naam van het nieuwe instituut is Rijnstreek Muziek centrum. Dit, omdat er behalve muzieklessen ook andere activitei ten worden ontplooid. De school is gespecialiseerd in het geven van orgel- en pianolessen. De aanmelding op één advertentie was reeds zó overweldigend dat SASSENHEIM Tijdens de algeme ne ledenvergadering van de Raiffei- senbank liet voorzitter André Arents- horst twee zaken goed uitkomen, waaronder de inflatie. De regering verweet hij geen maatregelen te heb ben genomen De prijsmaatregel van vrijdag noemde hij een lachertje. Als tweede onderwerp noemde hij de gang van zaken in de land- en tuin bouw. Hoewel hij deze niet onbevredi gend achtte zag hij de internationale geldcrisis als een factor die de alge mene economische situatie nadelig beïnvloedde. Het aftredend lid van de raad van bestuur de heer Arentshorst werd herkozen, terwijl J. C. Oosterveer S. Verdegaal Czn. opvolgde. De laatste werd door de voorzitter toegesproken omdat hij 31 jaar lang met kennis van zaken en grote verdiensten zijn taak in het bestuur waarnam. Ir. S. van Veen hield een causerie over de waarde van de bedrijfsgebou wen. Hij verwachtte een achteruit gang van het aantal bollenbedrijven van 5 tot 6 procent o.a. door gebrek aan opvolging. De bollenschuren wor den hoe langer hoe minder rendabel en de bouw van nieuwe schuren is een riskante zaak. aldus de spreker. t LISSE Lisse is een groeiende ge meente met méér dan 18.000 inwoners en gaat met rasse schreden naar de 20.000 door voltooiing van de Poelpol der en de nieuwbouw in andere de len, waarbij gedacht wordt aan plan- West. Het totale budget draait voor 1973 om de 16,5 miljoen tegen 13,5 miljoen in 1972, een stijging van ruim 3 miljoen (22,5 procent). De begrotingspositie noemen B. en W. goed hoewel het evenals in 1972 moeilijk was een slui tende begroting op te stellen met een post onvoorzien van e.n kleine 2 ton Bij het samenstellen van de begroting moesten de in 1972 aangekondigde belastingverhogingen worden geëffec tueerd. Door deze verhogingen zal 265.000 in de kas vloeien. LISSE In 1973 zullen in Lisse méér woningen worden gebouwd. Op het programma staan 318 premiewo- ningen, 78 ongesubsidieerde huizen en 56 woningwetwoningen, in totaal 452. Op 1 september stonden 496 woning zoekenden ingeschreven, welk aantal het laagst is sinds 1954. Deze terug gang is volgens B. en W. van Lisse voornamelijk toe te schrijven aan het gereedkomen van woningen in de Poelpolder, waardoor ook een redelij ke doorstroming kon worden gereali seerd. De scholenbouw, voornamelijk in de Poelpolder, ondervindt vertraging in verband met tekort aan geld. Naar aanleiding van de begroting deelt het coLlege van B. en W. mee, dat cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk een stijging onderging van 26.000 (v.j. 157.000). De subsidie voor de openbare leeszaal en biblio theek is met 4300 verhoogd tot 47.800. Voor de recreatie en ont spanning van gehandicapten is een post van 1800 opgenomen. In de begroting voor 1973 is de post voor bejaardenzorg van 2.733.750 in 1972 gestegen tot 4.185.900. Het ge reedkomen van de 160 be jaarden wo ningen in 1973 zal leiden tot een toeneming van bijstand aan thuiswo nenden van 65 jaar en ouder. Voor de peuterspeelzaal in de Poelpolder is 10.000 uitgetrokken. men onmiddellijk moest beslui ten tot de benoeming van een tweede docent. Al drie weken wordt er les gegeven in het pand Rijnstraat 51. Officieel zal men de werkzaamheden beginnen me dio februari. Dan zal het nieuwe orgel practicum zijn geïnstal leerd. Daaraan kunnen zes a tien mensen tegelijk orgelonderricht ontvangen. Het orgelpracticum is speciaal voor die mensen die met de mogelijkheden van een elec- tronisch orgel vertrouwd willen raken, die hun muzikaliteit wil len uitproberen. Ook is het practicum nuttig voor zeer jonge kinderen, die nog niet kunnen lezen of schrijven. Dat gaat volgens een nieuw systeem dat in Japan is ontwikkeld. 'Met de leeftijdsgroep on der twaalf jaar is het meest te berei ken'. zegt Jacques Colijn, die de op richter van de muziekschool is. 'Die kinderen leren het snelst. Als op die leeftijd reeds een basis is gelegd, kan je er leuk op verder bouwen. Op latere leeftijd is men vaak niet meer zo geconcentreerd'. De school zal wekelijks 250 leerlingen kunnen herbergen. Een kleine twee honderd per week voor het orgel practicum en ongeveer zeventig men sen voor privé-onderricht. Ook in Rijnsburg heeft het Rijnstreek Mu ziekcentrum leerlingen. Zij ontvangen les aan huis bij een door de heer Colijn aangestelde docent In Katwijk geeft de heer Colijn zélf les. CONCERTEN Behalve de orgelschool houdt Jacques Colijn er eon concertbureau op na, op hetzelfde Katwijkse adres. Dit, omdat hij door het feit dat hij koordirigent is, er veel relaties heeft met koren en solisten. Het merendeel van de te organiseren concerten zullen religieus van karakter zijn. Omstreeks kerst is men van plan, in samenwerking met de stichting Inter kerk een kerstconcert te organiseren met Reinata Heemskerk in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat. De toezeg ging voor het gebouw is er al. Men is echter wat betreft de concerten niet van plan de activiteiten tot Katwijk te beperken. Overal in het land wil men concerten organiseren. Na aftrek van de te maken kosten zal de op brengst worden aangewend voor socia le doeleinden, onder andere voor In terkerk. Dat is een organisatie voor sociale en maatschappelijke dienstver lening. OEGSTGEEST In verband met de Tweede-Kamerverkiezingen organise ren de besturen van de plaatselijke afdelingen van de Partij van de Ar beid, Democraten '66 en de Politieke Partij Radicalen te Oegstgeest op vrij dag 24 november om 20 uur een Politiek café in 'De Roode Leeuw', Dorpsstraat 55. Tijdens dit Café zullen zowel zittende Tweede-kamerleden als kandidaat-ka merleden van de Progressieve Drie aanwezig zijn. VOORSCHOTEN' Sint Nicolaas zal Voorschoten woensdagmiddag (van daag) officieel bezoeken. Hij komt aan bij 'Allemansgeest' en vertrekt vandaar om drie uur in een oude hofwagen voor een rondrit door Voor schoten. Alle wijken krijgen bezoek en de tocht zal eindigen bij 'Het Wa- pen van Voorschoten'. VOORSCHOTEN In Voorschoten is deze week het bevolkingsonderzoek naar tuberculose gestart. Alle inwo ners van 25 jaar en ouder hebben een oproepkaart ontvangen. De Stichting COTUVO doet een beroep op de Voorschotense bevolking deel te ne men aan dit onderzoek. Mocht men niet in de gelegenheid zijn op de voorgeschreven tijd deel te nemen, dan mag men ook op een ander tijdstip komen. Het onderzoek is ge start in de wijk Noord-Hofland in het Pastoor Van Bemmelen-Gezondheids- centrum. Van woensdag 23 november tot en met 4 december vindt het plaats in het Dr. Van der Stoel- Gezondheidscentrum aan de Wijngaar denlaan 2. OEGSTGEEST Het ligt in de be doeling de brug over het Oegstgees- terkanaal uit te voeren in het kader van de realisering van het bestem mingsplan 'Haaswijk'. De beslissing, of de uitvoering van het plan 'Haas- wijk' doorgang moet vinden, zal door de raad moeten worden beantwoord. Indien de raad hiermee instemt, zal onvermijdelijk moeten worden overge gaan tot aanleg van een brug in het verlengde van de Irislaan. Aangezien beide delen der gemeente, gelegen aan weerszijden van de toe- ROTTERDAM Prinses Margriet heeft gistermiddag een bezoek ge bracht aan het A II. Vranckehuis en de Max J. Schveuderschool van de prof. dr. J. H. Gunningvereniging in Rotterdam. Prinses Margriet, die in gezelschap was van haar particulier secretaresse mejuffrouw E E M Ariëns, arriveer de in het begin van de middag aan de Berberusweg, waar zii begroet werd door de voorzitter van hei bestuur van de prof. dr. J. H Gunningvereni ging, de heer A. Nootenboom, de directeur van het Franckehuis, de LEIDEN Langdurig, maar zonder tot een eensgezinde uitspraak te ko men heeft de Leidse Dekenale Raad gediscussieerd over de Eucharistie- Avondmaalsvieringen, zoals die plaats vinden in het nieuwe Leidse stadsdeel Merenwijk, waar pater J. van Well en ds. Hortensius belast zijn met het oecumenisch pastoraat. Directe aanleiding voor de discussie was een brief van zes verontruste leden van de Dekenale Raad aan de voltallige raad. In die brief had men twee series van vragen opgeworpen. De eerste vier vragen betroffen de vieringen in de Merenwijk waarover men de nodige duidelijkheid wilde. De briefschrijvers namens wie vooral de heer Buis het woord voerde, wil den weten onder wiens verantwoorde lijkheid met name de viering van 15 oktober had plaats gevonden, toen ds. Hortensius voorging. Men wilde ook weten, of de viering (met intercom munie) in overeenstemming was ge weest met kerkelijke (r.k.) bepalin gen en de richtlijnen van de bisschop. Als dat niet het geval was was dat dan voldoende duidelijk gemaakt aan de deelnemende katholieken. Zo de bijeenkomst geen Eucharistieviering was in katholieke zin, maar wel als zodanig vervangend werd gesteld, was de raad dan niet van mening, dat daardoor de wezenlijke geloofsver schillen tussen de kerken op onjuiste, ongeoorloofde en ontoelaatbare wijze worden versluierd, zo vroeg men. Vragenstellers en verdedigers (pastor Van Well, deken van Noort, pater komstige brug, belang hebben bij de. heer .4 q stienstra. en mr A. Blussé totstandkoming, is er voldoende reden een deel van de aanlegkosten te bren gen ten laste van de reserve voor uitbreiding der gemeente. Het reste rende deel zal dan ten laste van de exploitatie van het plan 'Haaswijk' moeten worden gebracht, aldus B. en W. LISSE Het is de laatste jaren gebruikelijk, een investeringsplan op te stellen. In Lisse staat voor op het programma: 1973 reconstructie Loosterweg-Zuid 400.000: aanleg verbinding Veld horststraat. Stationsstraat 300.000; verkeerssituatie Kanaalstraat, Heere- weg. Stationsweg 150.000: verkeers- siuatie Bondstraat, Heereweg inclu sief sloop Huize Pius 300:000; sane ring Kapelstraat 300.000; bouwrijp- maken Poelpolderplan 17.000; id. noordelijk deel Poelwaaidreef 75.000; id. westelijk deel 200.000; sanering Stationsweg en aankoop en afbraak oude postkantoor 350.000; bouwrijpmaken plan Laan van Rijcke- vorsel 200.000; bebouwing terrein Blokhuis 1.000 000; sanering Meer- Heereweg, Schoolstraat 20.000; res tauratie 'Dever' 67.000; diverse klei ne investeringen 500.000; een totaal van 12 000.00. Voor 1974 staan op de investerings lijst: verbetering Achterweg 20.000; verbinding Stationsweg, Achterweg 250.000; verbetering kruispunt Veld horststraat, Heereweg 100.000; bouw rijpmaken winkelcentrum ƒ800.000; id. westelijk deel 20.000; sanering Stationsweg 20.000; bebouwing ter rein Blokhuis 600.000; aanleg Stati onsweg-Achterweg 35.000; bouwrijp maken plan-West 300.000; vervan ging en uitbreiding sportterreinen Spekkelaan 90.000; Verbetering van de Nassaustraat (240.000) staat voor 1975 genoteerd; evenals garages en werkplaatsen openb. werken 300.000; gymnastieklokaal Lisbloem- BENTHUIZEN De leden van de gemeenteraad van Benthuizen worden al enkele jaren geïnformeerd over alles wat met de voorstellen betref fende de toekomstige bestuurlijke ont wikkeling en aanpak te maken heeft. Er zijn besprekingen gevoerd met de raadsleden van Moerkapelle en ook in commissieverband heeft men de nodi ge aandacht aan deze materie geschon ken. De gemeenten Benthuizen en Moerka pelle zullen in de toekomst als zelf standige bestuurseenheden niet blij ven voortbestaan. Met instemming van alle leden van de gemeenteraad gaat het gemeentebestuur van Bent huizen nu een tweetal vragen aan de kiesgerechtigde inwoners voorleggen. Men maakt daarbij gebruik van de op woensdag 29 november a.s. te houden verkiezingen voor de Tweede Kamer. De stemgerechtigde inwoners van Benthuizen krijgen dan een formulier uitgereikt waarop wordt gevraagd of zij van mening zijn dat Benthuizen beter gevoegd kan worden bij Zoeter- meer dan wel dat plannen moeten worden uitgewerkt om zo spoedig mo gelijk te komen tot de vorming van een nieuwe gemeente in het agrarisch poldergebied waartoe men dan naast Benthuizen ook Hazerswoude-dorp, Moerkapelle en enkele delen van an dere gemeenten rekent. Een nieuwe gemeente zou ongeveer 12.000 inwo ners omvatten. straat 600.000. In 1976: doortrekking Nassaustraat, omleidingsweg ƒ350.000; aanleg westelijke omlei dingsweg ƒ6.000.0000; uitbreiding zwembadaccommodatie 1.500.000. van Oud Alblas, kamerheer in buiten gewone dienst van de Koningin. De 12-jarige Rinus Roos bood de char mante prinses bloemen aan. Op pretti ge wijze onderhield prinses Margriet zich vervolgens met mej. drs. E. M. Bavinck, vice-voorzitter van het be stuur van de prof. dr. J. H. Gunning vereniging, de heer L. Kruïjsse, archi tect en drs. J. van Belle, algemeen directeur van de prof. dr. J. H. Gun ningvereniging. Vervolgens maakte het gezelschap een uitgebreide rondgang door de school en het internaat. Na een geanimeerd gesprek met enige stafleden van het internaat verliet prinses Margriet rond half vijf de Maasstad weer. LEIDERDORP De Leiderdorpse af deling van K en O had gisteravond in de dorpskerk weer een concert bij kaarslicht georganiseerd. Het vrij tal rijke publiek luisterde naar de violist Howard Gottlieb en de pianist Mi chael Isador. Beide kunstenaars bewe zen een grote vaardigheid op hiin instrument te bezitten. Hun toon is sterk geprononceerd; bij tijden voor de gevoelige kerk-akoestiek zelfs wat té fors. Toch waren het niet in de eerste plaats hun technische kwalitei ten die opvielen. Bovenal werd ik getroffen door hun sterke bewogen heid. Men kan hen, naar mijn smaak, gerust ras-romantici noemen. De toon van de violist was nog meer met gevoel geladen dan die van zijn bege leidende kunstbroeder, die toch de vleugel had open staan om de volheid van zijn gemoed nog des te beter te kunnen uiten. Maar hun spel klonk wel muzikaal en verwarmend. Ik ge- G. P3nn6K06K KWRTt 66UW loof stellig, dat het grote weerklank vond. Gottlieb en Isador speelden jp qemeentedienSt eerst een sonate (op. e-kl KV 304) 3 duo-sonate. Maar hoe men de viool ook laat uitspringen, de begeleidende functie blijft toch merkbaar. Een heel mooi stuk muziek, dat de beide kun stenaars wel wat ver in de tijd op schoven. Het middendeel van 'Tempo di menuetto' klink zelfs bepaald Men- delssohn-achtig van sentiment. Hierna betekende Beethovens Sonta in G-gr (opus 30 nr 3) geen stijging. Het vloeiend en edel klinkende 'Moderato e grazioso' sprak mij het sterkst aan; het slotdeel liep, naar mijn mening, te snel en ook wat te wild. Nu en dan klonk het spel ook niet volkomen gelijk. En de duidelijkheid was niet volkomen. Na de koffie leefden de kunstenaars zich uit in Tsjaikowsky's onverwoestbare 'Vioolconcert opus 35". Johan van Wolfswinkel BOLLENSTREEK De gewestvor ming is wel druk in bespreking in de Bollenstreek. Woensdag 22 november wordt een avond over dit onderwerp gehouden onder auspiciën van de Kring Bedrij ven Bloembollenstreek in de grote zaal van het Fioretti-College aan de Sportlaan, waar het onderwerp 'Ge westvorming, bedrijfsleven en be stuurlijke reorganisatie" zal worden behandeld door drs. S. A van Keulen, medewerker van d eKamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden. Deze vergadering begint om 8 uur. Maandag 27 november wordt een slreekbijeenkomst gehouden op initia tief van het 'Samenwerkingsorgaan Vakcentralen' (S.O.V.) De heer H. A. Smith, voorzitter van de Prot.-Chr. Bert van Paridon weer kampioen tafeltennis Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Wederom heeft B. van Paridon beslag weten te leggen op het kampioenschap tafelten nis van Noordwijkerhout. dat georga niseerd was door de tafeltennis vere niging 'NSSS'. Om in de finale te komen heeft hij niet alle zeilen hoeven bijzetten. Se dert enkele jaren is hij onbetwist de beste speler ter plaatse. Voor het organiserend comité was het een prettige ervaring dat veel nieuwe lingen aan het tournooi bij de niet- leden poule deelnamen. 25 jongens en meisjes streden in 4 poules om de ereplaatsen. Na de beginnelingen, adspiranten en pupillen konden de junioren en de grotere leden het bat met elkaar krui sen. Uitslagen: Heren enkel: 1 en kampi oen van Noordwijkerhout Bert van Paridon, 2 P. Warmerdam. Junioren enkel: 1 H. Nulkes en 2 W. Heynen. Heren enkel B: 1 T. van Leeuwen, 2 C. Turk. Niet-leden: 1 J. van Schoot- en, 2 P. Warmerdam. Junioren begin ners: 1 H. P. Verdeyen, 2 L. Verbeek. Pupillen meisjes: 1 S. Bakker, 2 E. Lamboor. Pupillen jongens: 1 J. Bra- ma, 2 G. v. d. Burg. Meisjes junioren: 1 C. Geerlings, 2 B van Schaik. Pupillen beginners: 1 A. v. d. Berg, 2 H. v. d. Pol. Heren dubbel: 1 B. van Paridon en P. Dekker, 2 P. Warmer damH. Nulkes. Junioren dubbel: 1 B. OostdamW. Heynen, 2 G. Ber- beeH. Nulkes. Pupillen dubbel: 1 R. v. d. NietG. v. d. Burg, 2 J. Bra- maL. v. d. Bosch raadsfractie in Lisse, die een studie over dit onderwerp maakte en daaro ver een brochure liet verschijnen, zal hier het woord voeren. Deze vergade ring in het 'Trefpunt' aan de School straat, (aanvang 8 uur). voor piano met vioolbegeleiding van Mozart. Zij noemden het werk een BENTHUIZEN Zaterdag om 13.30 uur wordt Sint Nicolaas ontvangen in het gemeentehuis. Om kwart voor twee begint een rondrit door het dorp. Sint wordt vervolgens om 14.15 uur in De Tas verwacht. Het is van belang, dat de 49 bouwter reinen spoedig aan de toekomstige eigenaren worden overgedragen. Eerst daarna zullen deze namelijk in de gelegenheid zijn zo nodig een hypo thecaire geldlening af te sluiten, waardoor de aannemer van het werk de zekerheid wordt verschaft, dat de te betalen termijnen per de vervalda ta kunnen worden voldaan, aldus B. en W. aan de raad. ALKEMADE O. a. door de voort gaande verhoging der huurprijzen van nieuwe woningen heeft een aantal woningzoekenden besloten in te schrijven op een door het gemeente bestuur van Alkemade ontworpen plan voor de bouw van eigenbezitswo- ningen ten noorden van de Midden weg ter hoogte van het zwembad 'Alkebad' te Roelofarendsveen. Dit plan betreft 49 premiekoopwonin gen, die worden gebouwd in het ka der van een bouwstroom, opgezet in samenwerking met de gemeente Bos koop. Nieuwkoop, Ter Aar en Wou- brugge De belangstelling voor een eigen wo ning is zo groot, dat de verwezenlij king binnen afzienbare tijd kan ge schieden LISSE ln de directiekamer van de Koninklijke Maatschappij voor de Bloembollenhandel N.V. werd de heer P. Roubos gehuldigd, omdat hij veer tig jaar in het bedrijf werkzaam was. Burgemeester drs. A. J. Berends speldde hem de bronzen medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Na's- sau op. De heer L. C. van Steenwijk sprak namens de directie en bood een enveloppe met inhoud aan. LISSE De commissie scholen-huis- broeiwedstrijden zal wegens een te kort aan hyacinten dit seizoen geen tentoonstelling organiseren. Woensdag 22 november om 8 uur geeft de toneelvereniging H.V.D. in Rehoboth een voorstelling. Vrijdag 24 november wordt in Salva- tori een instuifavond voor de jeugd gehouden. Raadsleden zullen aanwezig zijn om over de politiek van gedach ten te wisselen. OEGSTGEEST Mevrouw Van Ton geren-van der Kuij heeft gisteren na een periode van acht jaar lid van het bestuur van de afdeling Oegstgeest van de Nederlandse Christen Vrou wen Bond te zijn geweest de voorzit tershamer neergelegd. Zij is zes jaar voorzitster geweest. Als haar opvolg ster werd benoemd mevrouw J. Heij- boer-van der Lienden. Namens de le den sprak mevrouw Breebaart de scheidende presidente toe. Zij bedank te haar voor de uitstekende wijze waarop zij haar taak had vervuld. Mevrouw Van Tongeren kreeg een gouden armband en een koffiezetappa raat aangeboden. Mevrouw Beun is benoemd tot penningmeesteresse van de afdeling als opvolgster van me vrouw Van der Kamp. LEIDEN 17 november geslaagd doet. ex. Chinese taal en letterkunde E. B. Vermeer (Leiden). KATWIJK AAN ZEE Donderdag 23 november: hoog water 4.24 en 16.44 uur, laag water 0.18 en 12.38 uur. Springvloed. KOUDEKERK De bejaardeninstuif was al direct een succes Het was de eerste keer direct erg gezellig. Er is een comité gevormd om de zaak draaiend te houden. In dat comité zitten de heren W. van Vegten, C. Oppelaar, P. van Kempen en R. A. Meijer en mevrouw Hogenes-Van den Ent. Het doel van de instuif is een ont- moetings- en contactmogelijkheid te zijn voor bejaarden, maar ook voor anderen die over veel vrije tijd be schikken en niet anders om handen hebben, vooral nu het weer wat min der wordt .De instuif biedt verschil lende mogelijkheden om bezig te zijn: er is een leestafel met tijdschriften, er kan gedamd, gesjoeld, geschaakt en gebiljart worden, terwijl er ook een kaartje gelegd kan worden. Voor een kopje koffie wordt gezorgd Belangrijk is dat de instuif geheel vrijblijvend bezocht kan worden. Dat wil zeggen: het is geen vereniging; men behoeft geen lid te worden men betaalt geen contributie en kan gaan en komen wanneer men zin heeft. Voorlopig zal de instuif geopend zijn: woensdagochtend vanaf 10 uur en woensdagmiddag vanaf 2 uur en vrij dags vanaf 10 uur alleen 's morgens. Van een onzer verslaggevers HAARLEMMERMEER De heer G. Pannekoek was 1 november een kwart eeuw in dienst van de gemeente Haar lemmermeer. Als directeur van ge- meentefinanciën werd hij dinsdagmid dag in het gemeentehuis gehuldigd, waar hij werd toegesproken door loco burgemeester C. van Stam. Naast de gebruikelijke enveloppe met inhoud kreeg de heer Pannekoek onder meer een barbecue met toebehoren. Hij werd verder toegesproken door wethouder C. Avis van financiën, J. van der Poll namens de afdeling en tenslotte sprak ir. A. Jonker als verte genwoordiger van de collega-directeu ren. De heer Pannekoek werkte voor hij naar Haarlemmermeer kwam on der andere bij de gemeente Aalsmeer en de gemeente Leiden. ALKEMADE Op donderdag 23 no vember kwart over zeven zal het ge meentebestuur van Alkemade de nieu we lagedrukspuit officieel aan de plaatselijke vrijwillige brandweer 'Pa raat' overdragen. Dit zal plaats heb ben nabij de brandweergarage. NOORDWIJK De politie zal vrijdag 24 en zaterdag 25 november het pu bliek in de gelegenheid stellen te komen kijken naar de aan het politie bureau gedeponeerde rijwielen, brom mers en kinderfietsen. Het oude poli tiebureau aan de Voorstraat is op beide dagen geopend van 2 tot 5 uur. ZOETERWOUDE Onder grote be langstelling heeft de gymnastiekvere niging S.J.Z haar clubkampioenschap pen gehouden in de zaal aan de Schenkelweg. Het waren goede wed strijden. Opvallend was de vooruit gang van het technische peil. In to taal waren er 90 deelneemsters. KATWIJK AAN DEN RIJN Don derdag 23 november 's avonds om half zeven is er in het verpleeghuis 'De Wilbert' een protestantse kerkdienst, waarin ds. H. Roozen uit Valkenburg voorgaat. Van Vliet en pastoor Kooijman) men in de discussie nauwelijk elkaar. Van de ene zijde werd gesteld het oecumenisch pastoraat in dt n renwi.ik geschiedt onder veranb delijkheid van de Raad van R waarin ook de r.k. kerk particij maar men kwam niet toe aan i woording van de vraag wat de 9 lijke verschillen zijn tussen Eud tie en Avondmaal. Ten aanzien van de vieringen i Merenwijk werd wel betoogd, d Merenwijk 'in dialoog' is met di schop. Volgens deken Van Noo mgr. Simonis van alles op de h(ic ontvangt hij van alles verslagen, wel bezwaren, maar heeft noch gekeurd, noch duidelijk afgel waarop van de bezorgde zijde werd gevraagd of 'in dialoog' inl n dat men ook een vrijkaartje heek alles te doen, tot en met open munie. In de hele discussie was gens duidelijk merkbaar, dat het dekenaat Leiden en de Dei Raad een brede kloof a an we tussen de mensen van de ga kerk met haar wetten voor o scherming van de geloofsschat 'niet-institutionelen', de gelovige s ruimte vragen voor subjectieve pretatie. KW 123-490 k. KW 135-455 k. KW 41 Prijzen steur 132-136, steur 61-68, IJl 70-75, makreel 65.10-68.00. KATWIJK AAN DEN RIJN, li Groenteveiling— Waspeen A extra 340-540. All 260-500. B extra 880-890, 840. Cl 540. CII 190-320. Bloemkool I 77, 8 I 91. 10 I 65. 10 II 22-37. Andi 52. Boerenkool 42-49. Knolselderij 30-' voer waspeen 115.000 kg. ROELOFARENDSVEEN Bloemenvt november. Anjers Rose, Rood. Lent Wit. arthur 28-31, Yellow Dusty, Esperence 31-39, Rozen Gamette. Faberge. Marimba 21-27. Zorlna. I Carina, Annabell, 23-34 Baccara 74-81 59-72. Belinda, Carla, Esther Ofarii Evergold. Spanish Sun 34-44, StreliU Nerlne 31-57. Lelies 27. Heleconia 85 zen stuks chrysanten 21-64 per Troschrysanten 1.30-2.55. idem Jaarre 3 40, Narcissen Early Glorie 3.20. Tr 1.95-2.05. Freesla's 1.10-1.65, Liatris Irissen 3.15-4.30. Anemonen 40-58. 3.15-3.25 per bos. SCHEVENINGEN 21 november vi richten. Besommingen kustvissers: 1990: SC1I 18 1520. SCH 28 1375; 1065; SL 49 3210: TH 21 3660; T 24 t 26 1640; T 36 4250. Noteringen per 40 kg; schol m 90-10 I kl 80-95; wijting gestr. 70-98; schar kabeljauw m 114-144; kabeljauw kabeljauw II 76-90; kabeljauw verse makreel 54-68. Notering gezouten haring per kantji haring 65-70 Aanvoer: 145 kisten kabeljauw, schol; 60 kisten wijting; 30 kisten i kisten makreel; 1504 kantjes gez. hai Verwachte aanvoer voor morgen: kustvissers. KATWIJK Maandagavond I de commissie voor middenstal marktzaken besloten B. en adviseren tot wijziging van mngstijden van de Katwijkse markt Officieel opende de ma I twee uur. Maar velen openden al eerder hun kramen. Om i uniforme regeling te komen men voorgesteld de markt om open te stellen. In de maani vember tot februari zal de ma j zes uur open zijn en in de i maart tot oktober, volgens he' stel, tot zeven uur. Een ander agendapunt van missie was een wijziging van d ven en de invoering op van de marktkooplieden v andere wijze van invoering gelden. In veel plaatsen wor kramen namelijk op abonnemi I huurd; daaraan zijn zowel v gemeente als voor de koopliede i delen verbonden. Wel is aan hi stel een tariefswijziging toegev1 Het uitgangspunt van B. en V de markt kostendekkend dient Dat is, in tegenstelling tot een andere plaatsen, wel haalbaar i het marktgebouwtje, de meest i bepalende factor, slechts voor van de exploitatie voor rekeni de markt valt. Behalve op de gen is het gebouwtje nameli huurd aan het ministerie van zaken, dat het als arbeidsbu benut. Met één stem tegen heeft de 1 sie geadviseerd het marktgeld hogen van 4 per week naar Voor mensen die een abon j nemen, een gedeelte van het i komt de prijs op 66 per kws 255 per jaar Voor de Katwijkse markt besti te belangstelling, zowel van d van de kooplieden als van i van de kopers. Er zijn wekeli; I delaren die op de bonnefo Katwijk komen zonder de dat er voor hen wel plaats op d is. Dat is behalve aan de lage voor de markthouders ook te aan de sfeer op de markt en j goede bereikbaarheid. OEGSTGEEST Het college en W. van Oegstgeest heeft dagelijks bestuur van het getf den de wens naar voren gebi mogelijkheid tot oprichting crematorium in het gewest U studie te nemen. Het dageli stuur heeft daarop gereagefl het houden van enquête onder het gewest deelnemende geme De uitslag van deze enquête niet bekend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4