Beslissing over toekomst Breestraat uitgesteld Noorderkwartier en Kooi eerste rehabilitatiegebied het igenda voor Leiden Lisse kreeg titel schutterskoning tandpunten PAK en B. en W. onverzoenlijk \e: 3 s oonkunstkoor Leiden jjj 'gt in Den Haag Winst sportschool De Vries Minister Boertien bezoekt Leiden, Katwijk en Lisse OUW/KWARTET WOENSDAG 22 NOVEMBER 1972 REGIO BDEN Na vijf uur van oeverloos debatteren heeft de Leidse ge- eenteraad op voorstel van het college van B. en W. besloten, het op tv« september '71 genomen besluit inzake het betrekken van de Bree- „eïraat bij het voetgangersgebied en het reconstrueren van deze ''et raat in te trekken. Bij amendement van de raadsleden Wiebenga getJVD), Driessen (KVP) en Zunderman (DS'70) ging men er mee coord, dat zo mogelijk reeds bij de behandeling van de nota Open- 2 ar Vervoer te zijner tijd een beslissing wordt genomen over de 8 «komstige functie van de Breestraat en over de rijrichting van de jjingebrug, waarbij tevens de voorlopige inzichten van B. en W. b.t. een zgn. verkeersdrempel in de Pieterskerkwijk aan de orde \n'i Hen komen. getuigd, en dat keer op keer de gemeentelijke overheid capituleert voor de schandelijkheden van het au tobezit. Amptmeijer had het over 'een avond vol onbenullige voorstellen'. Hij kwam met een voorstel: voorlopig afsluiting van Pauw- en andere brug gen voor auto's. Tussen alles door riep de kolonel eenmaal, schijnbaar buiten zinnen, luid: 'Leve de VVD'. De Breestraat-Botermarkt c.a. was gis teravond het enige onderwerp van gesprek. Een aantal hamerstukken werd vooruit vastgesteld en de rest?, ach, dat zien we morgen dan wel weer. Dat wil zeggen: volgende week maandagavond. De affaire begon ei genlijk al gecompliceerd, toen een fractiegenoot van de heer Kret, inge nieur Houtman (PC) een arm om de PAK-schouder sloeg en in een amen dement vroeg om een experimentele afsluiting van Breestraat en Boter markt tussen Korenbrugsteeg en Gan getje behalve voor openbaar vervoer en fietsen, met ingang van 1 februari 1973 en alleen op zaterdagen van 10 tot 17 uur. De heer Houtman hield zijn amendement een paar uur staan de en daarmee Kret in een pseudo- houdgreep. Daarop trok hij het in op voorwaarde dat een en ander vóór februari in de missie wordt bespro ken. 'Dan dien ik het weer in', beloofde PAK-voorzitter Roel In 't Veld (met een sub-amendement: ook afsluiting op de wekelijkse koopavond). standpunten van B. en W. en van kr PAK (medio december, wanneer I, gereedgekomen Noord-Zuid-omlei- gsroute wordt opengesteld, afslui- appig van de Breestraat voor het door- Ie ind verkeer) bleken onverzoenlijk, teii thouder Kret van Stadsontwikke- argumenteerde, dat het ontbre- bi£ van goedkeuring door 'Den Haag' est de reconstructiewerken in de ir o «straat de te nemen maatregelen ïogelijk had gemaakt. Het PAK integen verweet de wethouder, bi de raad een jaar lang door het om lege in onwetendheid was gelaten Hi dat de heer Kret thans weer iide uwe gronden heeft gevonden om J.r maatregelen op de lange baan te liven'Kret heeft weer gecapitu- in. d voor de hardst schreeuwende ;n« keiiers' was het oppositionele 'd idpunt. Het enige plusplunt dat e8' PAK uit het vuur sleepte was, dat lei{ ïenkort ook de fietsers vanaf de 1 van Houtbrug rechtdoor de Kore- a* rstraat in mogen ooi ■ai n gekkenboel be neer de voorzitter, ik ben er zo ,elj [zamerhand van overtuigd, dat de Ise stadsnar Pieter Mors destijds smaal gelijk had'. En de kolonel van de Intendance en thans dslid van de WD, Theo Wessels voor narrigheden gevoelig is), vannacht om half één met ver vaardiging op, nadat de Leidse vijf uur lang elkaar en B. en W. iet vaarwater had gezeten over het dan niet afsluiten van de Bree- at voor het doorgaand autoverkeer, citeerde een poëtische uitspraak Mors over droevige ervaringen Leiden. 'Het is hier een gekken- te wilde de kolonel maar zeggen fce zouden degenen die het met rp a eens waren, niet de kost willen ind en- kreten waren niet van de lucht 'eest. Uit de PAK-hoek kon men lemen, dat wethouder Kret voor zoveelste maal van wanbeleid had k (m Totale reconstructie Het was al meteen duidelijk, dat het voorstel van B. en W. (afsluiting Breestraat gedurende een groot deel van de dag laten vervallen en vervol gens voorbereiding van een totale re constructie) geen warm onthaal kreeg in de verschillende politieke gelede ren. Reconstructie zou inhouden: het leggen van een nieuwe riolering, as faltering van een 6 meter brede rij baan, aanleg van brede trottoirs, nieu we straatverlichting en het aanbren- :NSDAG 22 NOVEMBER Jtraat 2a, 10 tot 11 uur: spreekuur ale raadsvrouw. huis, 4.30 tot 6 uur spreekuur sociale brouw. Wl attl iDERDAG 23 NOVEMBER filmzaal, zaal 12. Academiegebouw, «nburg 73, 7 30 uur: theologisch dispuut Jem Fit Surculus Arbor R.E.P.. discussie en de Groninger studentenpredikanl M üil Irop en prof dr H. Berkhof te Oegst- I over de dood. Stelling ds. Krop Dood dood. Tegenover opvatting van prof hof van een individueel voortbestaan na H biologische dood. Toegankelijk voor alle ngstellenden gebouw Rehoboth, Rapenburg 10, 8 uur teurfotografen. dia-avond, aaj oorzaal. 8 uur: opvoering van "Neerlands i in Panama" door'Neerlands hoop in ;e dagen'. Organisatie: Schoolver. MTGS Rembrandt-scholengemeenschap. 6 tot 8 uur spreekuur sociale n, 'DAG 24 NOVEMBER «straat 40. 8.30 uur; Imperium mei en' van Heyermans. nn jdingskerk Montgomerystraat. 7 tot 10 ruilbeurs voor verzamelaars. P' laderzaal Geref. Gemeente. Middelste- V cht ia. politieke avond SGP. Spreker ir. lerkerk 20 uur Prot Chr. Ver. van afd. Leiden e.o.; spreker de heer C. Perk uit Rijswijk; onderwerp: verhou- koster-kerkbestuur. Isvrou ithuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9. Discus- ivond over de mogelijkheden van homeo- haar plaats in het geneeskundig :i va vandaag 8 uui iTGEEST Rijnlands Lyceum. 8.15 uur: i»e Komedie met 'Hutspot'. je. Ier ierdag 25 november ;tie '«traat 40, 8.30 uur: Impei v ten' van Heyetmans sweg 114. 2 tot 5.30 uur: Leidse Jeugd- UwUksociëteit voor jongelui vanaf 15 jaar. oorzaal. 8.15 uur: iesta Guitana. .ivls leiden tot 23 november J. '«ra: 'Klute'. Dag. 19 en 21.15 en do. vr, di 14.30. Matinee 'Het teken van Zorro *o 14.30 en zo 14 en 16.15 uur. Nachtv drupt bloed in het huis' vr en za 23.30 'In de klauwen van Dracula' 18 jr. 'Duck ljou sucker' 18 jr. I#: Family Life' 18 jr. 'Vampier s Circus' 18 Jr. Dag. 19. 21.15 H.30 uur. Zo extra voorstelling 16.45. ieh "ion: 'The Burgiers' 18 jr. ,\vfNST apotheken 24 november: apotheek Zuid-West, ■nnf1 20, Leiden, apotheek Leiderdorp ipothcek Oegstgeest. an ■va IDEN Voor het eerst in zijn *ian zal het Toonkunstkoor Leiden vleugels uitslaan en een concert ten de stad geven. Het koor is nl. cle Commissie Cantatediensten 'P'P de Kloosterkerk in Den Haag inge Voorhout 4) uitgenodigd op n Pdag 26 november a.s. om 20 uur de Messe van Bach uit te voeren, solist zullen ditmaal medewerking 'e' tenen: Nelly van der Spek (so- jjn). Elisabeth Cooymans (alt), Ro- Bufkens (tenor) en Bernard an üysen (bas). Wim van Beek zal de 'lpartij verzorgen. De instrumenta- tegeleiding is in handen van het "Hdentie Bachorkest. Het geheel 't onder leiding van Gerard Akker- 8. TENTOONSTELLINGEN Sted. Museum de Lakenhal: tot 26 nov. Land schappen uit de 17e eeuw. Sted. Museum dc Lakenhal: Oude Singel 28. Leo van den Eckel, grafiek en tekeningen. Rapenburg 73: LAK-tentoonstelling. wandkle den en textlelplastieken van Marijke Stul- tiens-Thunnissen, tot 15 december 20 okt. tot 26 nov. Landschappen uit de 17e eeuw. Galerie Van der Vlist. Botermarkt 3, Leiden: Schilderijen van Karei Wlggers, keramiek van Anke Blankevoort en grafiek van Fre- derik van Batenburg. Tot 6 december. Dins dag tot en met zaterdag van 9 tot 6 uur. Rapenburg 94. Galerie 't Duivenhys. dozen, schilderijen en grafiek van Laetitia de Haas en ceramiek van Gerard van Westerloo. van 24 november tot 16 december dinsdag tot en met zondag van 2 tot 8 uur. Sociëteit Burgers, Brugsteeg 2a, schil derijen van Willem Raaymakers. Dag. van 16.00 tot 24.00 uur. za. en zo. van 14.00 tot 24.00 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13.00-14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde cn Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00- 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10.00-11.30. 15.00-17.30 en van 18.30-20.0 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- ling ialleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo. do en vrij van 18.3-18.45 uur: za en zo van 15.00-15.15 uur. LEIDEN Het afgelopen weekend was Sportschool De Vries gastheer voor een 20-tal Belgische judoka's uit Mechelen. Er stonden 2 wedstrijden op het programma. Dë eerste wed strijd (een gecombineerde junioren en senioren-ploeg) bracht de Leidena- ren de volle winst, 3 tegen 1. Ook de tweede wedstrijd, een gecombineerde aspiranten-junioren ploeg, was voor de Leidenaars. Hier werden de Belgen op een rchterstand van 3-1 gezet. gen van bomen, bloembakken, banken en zitjes. Kosten: een miljoen: een bedrag dat veel raadsleden op korte termijn nog niet op tafel gelegd za gen. Vooral niet, omdat de financie ring van dit plan afhankelijk is van een aantal grote werken, waaronder de uitvoering van een rioleringsplan en een busbanenplan. Geen haalbare kaart, zo dacht men over het alge meen. waarop het alternatieven begon te regenen. In grote lijnen werden de volgende ideeën gepresenteerd. Het PAK wilde in afwachting van een eventuele tota le reconstructie, de Breestraat voorlo pig afsluiten (immers de Noord-Zuid verbinding gaat open) voor wat be treft het gedeelte tussen Korenbrug steeg en Gangetje, evenals de Boter markt, in beide gevallen het openbaar vervoer en fietsers uitgezonderd. Fiet sers zouden voortaan vanaf de Jan van Houtkade rechtdoor de Korevaar- straat in mogen rijden en in de Pieterskerkwijk zouden verkeersdrem pels moeten worden gecreëerd door middel van paaltjes. De voorzieningen zouden 70.000 gulden vergen. 'Geen buitensporig bedrag', aldus Leendert Jonker, 'als je nagaat dat de kamer van wethouder Lijten ongeveer 30 mille aan opknapkosten heeft ge vraagd'. Wiebenga, Driessen en Zunderman wilden liever wachten met een besluit over de Breestraat totdat nadere standpunten van B. en W. bekend 'zijn inzake de Pieterskerkwijk en tot dat de nota Openbaar Vervoer ter sprake komt. De CPN-fractie hand haafde haar standpunt: geen afsluiting i.v.m. bereikbaarheid van de binnen stad voor mensen uit kust- en bollen streek. Dit leverde beide communis ten de ere-titel 'autokampioenen num mer één' op, die het PAK wegschonk. Weinig Autonoom 'We zijn vastgelopen in het afgelopen jaar, op het hele punt van de finan ciering'. bekende wethouder Kret. 'We hebben twee lessen geleerd. Door de financiële situatie van de gemeente zijn we zó weinig autonoom gewor den. dat we zelf bijna niets meer kunnen uitvoeren. Verder hebben we bij het maken van voorlopige voorzie ningen niet bereikt wat we ervan hadden verwacht: straten die vlees noch vis zijn geworden. Het is een veel te grote wissel op politie en parkeerwachters om dit alles punctu eel bij te houden; kijk maar eens 's avonds naar de Haarlemmerstraat als d>e volloopt met auto's'. De PAK-amendementen noemde de heer Kret onverstandige provisorische voorzieningen, die geen soulaas bie den met het huidige openbaar vervoer in de binnenstad'. Er zou in de Bree straat een leger mensen nodig zijn om de situatie in de hand te houden'. De wethouder deelde mee, dat omstreeks de jaarwisseling het Rapenburg in verband met walherstel voor het ver keer zal worden afgesloten. 'Sinds ons remmingen zijn opgelegd, maken we met onze beperkte middelen er het beste van. In de binnenstad zal altijd nog gewerkt, geld verdiend en ja, inderdaad gewoond moeten wor den', zei Kret boos. 'Het is wel te merken aan welke kant u staat', klonk het van PAK-zijde. Er mag dan in de Leidse raad niet zo heel erg veel worden bestuurd, nu en dan geven de situaties in de raadzaal redenen tot vertier. Zoals nu tijdens een van de ingeburgerde schorsingen. In de liberale hoek werd de tijd gedood met plastische moppentapperij door de kolonel. Dolle pret natuur lijk. Verder had men in elke fractie wel wat te doen op het gebied van ruggespraak, terwijl elders in het stadhuis het PAK heetgloeiend in be raad de koppen bijeen stak. En dan is er altijd nog die onaandoenlijke oase van rust en mijmering, belichaamd in wethouder Duyverman. stil op zijn zetel bij wie elke polarisatie en op winding volkomen langs de koude, correcte, kleren gaat. De raad houdt als men inziet dat de heren en dames geen steek verder komen graag van wat afwisseling in de gesprekken over en weer. Om trent middernacht ging een klein groepje op de slagerstoer. Wiebenga noemde de PAK-voorstellen 'salami tactiek', in het midden latend of er al dan niet een luchtje aan zat. In 't Veld: dat is van worst steeds een plakje afsnijden'. 'Waarachtig niet', repliceerde Wiebenga, 'dat is juist plakjes aan de worst toevoegen Tast toe, het is van Wiebenga, dach ten we; wethouaer Ham lachte bij dit alles fijntjes Ik ben er niet... In elk geval vond Oosterman (D'66) dat de Leidse bevolking nu helemaal niet meer weet waar ze aan toe is en Amptmeijer deed de raad én college zich een brevet van onvermogen ver schaffen: 'ze hebben hier geen benul van verkeersvisie'. Hij sloeg geheel door, toen hij het over 'de leugenach tige winkeliers van de Steenstraat 'shopping centre van West-Europa' had, die schreeuwden nog harder dan de verkeersdeskundigen, omdat de ne ring achteruit was gegaan. Wouter Kuyper (D'66) deed zijn duit in het povere zakje door voor te stellen het besluit van september '71 onverkort te handhaven en In 't Veld fungeerde tenslotte als dagsluiter met zijn middernachtelijke neerslachtig heid van 'voor mij hóéft het allemaal niet meer Uiteindelijk werd over de hele meute amendementen en voorstellen ge stemd. De collectie van PAK (behalve de Korevaar-fietsers). Kuyper en Amptmeijer (Pauwbrug) werd door de tegenstemmers in de prullebak gedeponeerd. Het amendement-Wie- benga c.s. kwam er door en het voorstel van B. en W. kreeg alleen vóórstemmers (22), omdat PAK en PSP psychisch uitgeteld waren en niet meestemden: 'ik be ner niet', zei Amptmeijer. Toen citeerde de kolonel Pieter Mors en de dienst was afgelopen. Als er twee gedeputeerden op de tribune hadden gezeten (maar daar hadden ze nooit bijgekund, zo vol was die) zouden ze 'thuis' onverwijld e^n noodsituatie voor Leiden bewerkstelli gen. Voor wethouder Kret waren er na afloop weer feliciterende handies. Maandag gaan we dan maar weer verder. De Breestraat aan het begin van deze eeuw en nu: rust keert weer terug. LEIDEN Het gemeentebe stuur van Leiden is met betrek king tot de ontwikkeling van re habilitatieplannen (wijkrestaura- tie) tot de conclusie gekomen, dat voor de financiële en techni sche voorbereiding en coördina tie, in overleg met eigenaren en bewoners, gebruik moet worden gemaakt van diensten van der den-deskundigen. De hoofdafde lingen volkshuisvesting en bouw en woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken te Leiden be schikken voor deze collectieve aanpak van woningverbetering namelijk niet over voldoende be zetting. Deze derden-deskundigen zullen fungeren als project-coör dinator. Aanbiedingen zijn desgevraagd ont vangen van de Nationale Woningraad te Amsterdam, die reeds is belast met het renovatie-onderzoek van de voor oorlogse complexen van de Gem. Wo ningstichting en in het algemeen er varing heeft in projektcoördinatie op het gebied van woningwetwoningen, alsmede van het projektbureau de n.v. Geoproject te Nieuw-Vennep, dat over ervaring beschikt t.a.v. de ontwikke ling van een rehabilitatieplan in de Jordaan te Amsterdam. Voor het aanwijzen tot eerste rehabi litatiegebied komen in principe in aanmerking de begin-20e-eeuwse woonwijken, die in de 'luwte' zijn gelegen, d.w.z. waar in de komende periode geen belangrijke stedebouw- kundige ingrepen kunnen worden ver wacht. De wijken Noorderkwartier en De Kooi behoren hiertoe. Verder vallen hieronder de volgende buurten met een hogere concentratie van oudere particuliere woningen (vóór 1930), de Waard (Zeehelden buurt), Rijndijkbuurt, Haagwegkwar- tier en Tuinstadwijk daarvan met name de Staalbuurt, waarbij echter een deel van die buurt nog betrokken is bij onderzoek inzake de toekomsti ge Trekvliet-Lammenschansweg). Niet in de 'luwte' zijn gelegen: het .Stationskwartier en de Transvaal- buurt, voor welke gebieden een ver band moet worden geconstateerd met de ontwikkeling van de binnenstads functies. Voor projektcoördinatie door de Nati onale Woningraad kan de keus vallen op de wijk Noorderkwartier. Het voordeel van de inschakeling van de Nat. Woningraad is namelijk gelegen in de mogelijkheid van Coördinatie m.b.t. de voorbereiding van de reno vatie van woningwetwoningen en par ticuliere woningen met bijbehorende verbetering van de woonomgeving, in een gebied, waar vele woningwetwo ningen en particuliere woningen 'ge mengd' voorkomen Het 'Noorder kwartier' is hiervoor het meest op zijn plaats, te meer omdat in die wijk de meeste complexen zijn gelegen, die zijn betrokken bij de onderzoekop dracht aan de Nationale Woningraad inzake renovatie van het vooroorlogse bezit van de Bern. Woningstichting. Als onderdeel van de wijk, waarvoor een rehabilitatieplan kan worden uit gewerkt, kan worden gedacht aan de Basbuurt (tussen Marnixstraat en Zwarte Pad). In deze buurt is aan de Nationale Woningraad reeds opgedra gen een renovatieplan vo-or te berei den voor het complex van 164 wonin gen. waarop een aanpak van de parti culiere woningen en de woonomge ving kan aansluiten. De buurt is voorts betrokken geweest bij het on derzoek van proefbuurten in verschil lende steden onder auspiciën van de Provinciale Planologische Dienst. Hierbij kan van het op gang brengen van de renovatie van particuliere wo ningen naast woningwetwoningen in een deel van de wijk een 'uitstralings effect' uitgaan voor de totale wijk. De Kooi Voor projektcoördinatie door de n.v. Geoproject komen niet in aanmerking de kleinere concentraties van particu liere woningen in de Waard, de Rijn dijkbuurt of het Haagwegkwartier, waar een 'uitstralingseffect' minder aanwezig is. Grotere concentraties zijn gelegen in de wijk De Kooi en in de Staalbuurt, waarbij B. en W. menen, dat de wijk De Kooi de voorkeur verdient. In de Staalbuurt wordt een groter aantal woningen van meer ge lijkmatige kwaliteit aangetroffen, doch met name het zuidelijk deel van De Kooi heeft qua structuur en qua slechtere woningkwaliteit urgenter be hoefte aan een actieve aanpak via een rehabilitatieplan. In dit verband kan worden gewezen op de concentratie van ongeveer 450 particuliere wonin gen, gelegen tussen Herensingel, Me dusastraat, Formosastraat. Driftstraat en Lage Rijndijk. Door beide projektcoördinatoren in te schakelen voor respectievelijk de wijk Noorderkwartier en de wijk De Kooi wordt tevens rekening gehouden met de omstandigheid, dat het bij het aangeven van de aan de rehabilitatie ten grondslag liggende stedebouwkun- dige en andere uitgangpunten nood zakelijk is verband te leggen tussen beide wijken. Daarbij hebben de Nati onale Woningraad en de n.v. Geopro ject zich bereid verklaard tot mede werking ten aanzien van het uitwisse len en benutten van gegevens en ervaringen. Het voorstel van B. en W. houdt in, dat aan de woonwijken Noorderkwar tier en De Kooi prioriteit wordt toe gekend om aldaar collectieve woning renovaties door eigenaren in het ka der van een rehabilitatieplan van de grond te krijgen. De foto toont de Kooistraat die volgens de plannen van het college van b. en w. in het eerste rehabili tatiegebied valt. LEIDEN Na twee schaakronden in de eerste klasse van de Leidse schaak bond zijn nog drie van de acht teams ongeslagen, t.w. LSG II, Philidor II1 cn LSG III. LSG II verpletterde Phili dor IV met niet minder dan 8—2. De remise-claim van Philidor in de laat ste hangpartij werd ingetrokken. Philidor V ging na het 91 succes tegen Voorschoten III in de tweede klasse A tegen Bodegraven I zijn eerste nederlaag tegemoet. Bodegra ven velde het vonnis met 2.55,5 voorlopig. Philidor V stond dankzij het mishandelen van diverse openin gen na twee uur spelen reeds met 0 3 achter. Gezien de standen der afge broken partijen mag een einduitslag van 3,56,5 verwacht worden. Sassen- heim I bleef in de thuiswedstrijd tegen LSG V de bezoekers net een streepje voor: 4,53,5. De Bollen streekbewoners hebben een goede kans dit treffen winnend af te slui ten. Voorschoten Hl bleek zich geheel hersteld te hebben van de 91 dreun die Philidor V in de vorige ronde uitdeelde. Het geschut van Voorscho ten plaatste maar liefst een zeven- pondsvoltreffer in de schaakgelederen van Leiderdorp II 71. Alphen I wandelde met zijn zevenmijlslaarzen over Leithen II heen 73. In deze klasse is alleen Bodegraven I nog ongeslagen; uiteraard gaat het een zaam op kop. In de derde klasse A zorgde Lisse tegen Noordwijk IV voor een waar schuttersfeest. De Noordwijkers wis ten geen enkele koning te treffen. Daarentegen schoot Lisse niet meer maar ook niet minder dan 10 maal in de roos, zodat de titel 'schuttersko ning' in handen van de Lissenaren kwam. Met de 010 einduitslag werd het seizoenrecord van Philidor V (9 1) glansrijk verbeterd. Philidor VII maakte zich in zijn eerste wedstrijd tegen Rijnsburg I niet al te druk. Het werd een bescheiden 46 zege voor de Slcutelstedelingen. Voorhout II en Noordwijk II hielden elkaar in een bikkelhard gevecht in evenwicht: 3,53,5. Daar de Voorhouters een hogere arbitrage-eis hebben ingezon den, lijkt een overwinning voor Voor hout in het verschiet te liggen. Een gelijjcspel zou de verhoudingen beter weerg'egeven hebben. Koudekerk zag in de derde klasse C zijn kampioenskansen in rook opgaan: Aarlanderveen hield de hangpartij keurig remise, zodat de Koudekerkers zich met een 5.51,5 nederlaag tevre den moesten stellen. Leiderdorp III begon zijn eerste wedstrijd met een zevenklapper: Reed I was met 73 het slachtoffer van dit Leiderdorpse vuurwerk. Leimuiden I had niet veel moeite met Alphen IH getuige de 8 2 monsterzege. In de zestallen-competitie werd het duel tussen Valkenburg II en Rijns burg II ingehaald. Voor de tweede maal in successie moesten de Valken burgers met 2.53,5 de eer aan de tegenstander laten. LEIDEN Op vrijdag 24 november 's avonds om 8 uur spreekt dr. C. Boertien, de Anti Revolutionaire mi nister van ontwikkelingssamenwer king, in 'Open Hof' aan de Rijnstraat te Katwijk a. d. Rijn over 'Aktuele Politiek'. Zaterdag 25 november maakt de mi nister deel uit van een verkiezingska ravaan van de ARP. De tocht van deze karavaan begint om 10.00 uur in Oegstgeest nabij het winkelcentrum en trekt via Warmond en Sassenheim naar Lisse. Daar wordt gestopt in het centrum op het Vier kant. Verder via Noordwijk naar Kat wijk waar de bewindsman om plm 11 uur de rederij Ouwehand bezoekt en tevens de daar aanwezige Joegoslavi sche gastarbeidsters. Bij rederij N. Parlevliet wordt de lunch gebruikt. Vandaar via Rijnsburg in de richting Leiden waar men omstreeks 13.45 uur hoopt te arriveren. Bij 'De Waag' zal de minister met marktbezoekers spreken. Dan gaat de karavaan door Leiden en daarna sa men met de minister naar Voorscho ten. Om 15 30 uur is daar een bezoek aan 'De Vliethorst' gepland. De kara vaan eindigt nabij hel winkelcentrum van Wassenaar om ca. 17.00 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3