jNog geen sleutelwedstrijd oor Groningen tegen AZ' jazio verrast in Italië Israel voelt zich weer volledig fit Artur Takac pleit voor vereenvoudiging Spelen on Groenewoud wil op korte termijn einde maken aan geruchten over toekomst liper toch niet ar ploeg Vissers BruinsSlot nü verkrijgbaar in de boekhandel de memoires van dr. J. A. H. J. S. Bruins Slol Voorstel: reclame op tenniskleding Joep Steur slaagt Den Haag verliest i ht ADVERTENTIE g da: )NINGEN Met de spranke- geli |e ideeën, waarmee Ron Groe- oud zijn spelerskorps aan het ovt n van dit seizoen overgoot, Hegjde hij toen ook het optimis- van de Groninger klanten- het uiterst kritische Oos- 'rk-volk. Er werd geschermd een toekomstbeeld van de FC tóngen, waarin een plaats in op van de middenmoot als een irheid overkwam. Was het lers niet zo, dat FC Groningen de komst van de, ook ver en Groningen, begeerde ama- international Ab Gritter en Streuer (ex-FC Twente) niet en aan individuele klasse had Dnnen, maar dat er ook door lanwezigheid van dit tweetal ie mogelijkheden waren ont- n om in taktische concepten ariëren? Vandaar dat Ron inewoud zijn équipe, in de op een vaste plaats in de lop maskerde als een kans- Als een formatie boven- die werd gedreven om defi- f te breken met het door de dizie zo gehekelde, tijdperk behoudend voetbal en die avontuur en spektakel op Groninger Oosterpark gaan en. ijdens de Engelse trip van de ingers, in de voorbereiding op opende seizoen, leek Groenewoud lelijk van zijn opvattingen te en, toen Leycester-City in de 'ge- e' van de League-competitie werd ongen (11). Herinnert Ron lewoud zich nu: 'Dat goede voet- ebben we zeker ook in de eerste etitiewedstrijden op de grasmat d. Alleen Feyenoord ontregelde erie van vier gelijke spelen, in rijden waarin van onze kant overtuiging stak.' IKEL GEHEEL die overtuiging-van-toen ebde wel stilaan weg. En eigenlijk is koningen een wankel geheel ge en. dat zich uiterst moeizaam de eredivisie-klussen werkt en de vorige week zelfs door rode rndrager Excelsior werd inge- Op de laagste sport van de titieladder bezint Groenewouds ontgoochelde brigade zich op de mst. De reeks van teleurstellin- ïeeft het zelfvertrouwen verpul- kwaliteit ontbreekt het de Gro- rs niet', zo opperde Sparta-trai- .eo Steegman onlangs nog in de inger thuishaven. En inderdaad, ekort aan persoonlijkheid en aan f in eigen kunnen speelt onge- ;ld een veel belangrijker rol. II- :ert Ron Groenewoud: 'De vorige verloren we met 30 van MVV. 'as een frappant verschil tussen ploegen. Als een MW-er een annam dan durfde hij meteen te iven' en meteen te schieten. Dat je bij ons niet. Er moest eerst bal worden aangenomen en dan ie er een doorzichtige pass. Het ouwen is er niet. De vorm even- En dat had MVV wel. De Lim- ers maakten dan ook drie doel- :n uit vier of vijf reële scorings- ENZAAL Olympisch kampioen lie Kuiper uit Oldenzaal zal geen ract tekenen met de nieuw ge ide prof-wielerploeg van Ton Vis- De ploegleider uit Oisterwijk Kuiper een brief geschreven, tin staat, dat hij besloten heeft de leur geen contract aan te bieden, ers acht Kuiper na lang beraad r invloeden van buitenaf' (be- i worden Kuipers adviseurs Ton ing en Joop Middelink) niet rijp zijn profploeg. Brs vooral is verbolgen over ama- •ploeglcider Ketting, die naar ers suggereert voor verkapte ling van zijn toprenners, Schür, *r en Schuiten zorgdraagt. Hen- Kuiper zegt zelf, dat hij door Vis- 'slecht' behandeld is. 'We waren ten akkoord gekomen. Deze beslis- komt voor mij zeer onverwacht.' nie Kuiper is nog in het bezit van aanbieding uit Frankrijk. Daar zal nu verder gaan onderhandelen 'een prof contract. RON GROENEWOUD kansen en wij niet één uit evenveel mogelijkheden.' De kentering in het optreden van de Groningers kwam in de thuiswedstrijd tegen Telstar, nu zo'n tien weken geleden. Ondanks een voortdurend veldoverwicht en een veel betere spel opvatting verspeelde FC Groningen de twee winstpunten. Jan Streuer faalde zeker vijf keer in een volko men vrije scoringspositie. Het kostte hem zijn plaats in de ploeg. Maar het probleem was er niet mee opgelost, omdat zijn opvolger enerzijds het en thousiasme. maar anderzijds toch ook de onberekenbaarheid van de wissel speler meebracht. Ron Groenewoud graaft naar oorzaken van de heersen de malaise. Al weken. Hij weigert te geloven dat hij zich heeft vergist in de taktische mogelijkheden van zijn ploeg. Zegt: 'Het is geen kwestie van taktiek of van conditie. Dit is een zuiver mentale kwestie. De angst om te falen groeit per week. En als trainer sta je machteloos. Onlangs speelden we tegen Sparta. In het eerste kwartier kregen we twee enor me kansen. Jaap Bos faalde en even later miste ook Piet Fransen. Ik ben ervan overtuigd, dat als Jaap Bos gescoord had ook Piet Fransen had gedoelpunt. De ploeg staat onder een enorme druk.' Wellicht ook omdat het bijna wekelijks wordt geconfronteerd met het idee, dat het nog de enige ploeg in het betaalde voetbal is die geen wedstrijd heeft gewonnen. Meent bijvoorbeeld Hugo Hovenkamp: 'Als we eerst maar één wedstrijd hebben gewonnen dan volgen er zeker meer.' Bestrijdt Ron Groenevfoud hem: 'Die eerste overwinning is niet zó belang rijk. Het gaat erom dat de jongens zelf weer het gevoel moeten krijgen dat ze op hoog niveau kunnen spelen. Daar heb je niet alleen overwinnin gen voor nodig. Het maakt mij al thans niet uit. Ik wil best bovenin komen met 34 punten uit 34 gelijke spelen. Het één houdt direct verband met het ander. Als het team maar punten krijgt en uit de gevarenzone geraakt, dan gaat het wel weer voet ballen. Het is een cirkel, als we een paar plaatsen op de ranglijst zouden stijgen dan gingen we ongetwijfeld weer beter spelen en dan zouden er ook zeker overwinningen geboekt wor den. Daar ben ik van overtuigd. Er komt natuurlijk wel bij, dat je die overwinningen nodig hebt voor je publiek.' ONVERKLAARBAAR Nodeloos te stellen dat Ron Groene woud momenteel harder dan ooit aan de afglijdende prestatiecurve van zijn ploeg wrikt. Zelf legt hij het min of meer uit als een ongemotiveerde strijd, omdat hij zo zijn twijfels heeft over het wegzinken van de ploeg. Meent: 'Het is volkomen onverklaar baar. Het is normaal dat je spelers eens beneden hun kunnen blijven. Vormverlies moet je incalculeren. Ook al is het moeilijk te aanvaarden. Juist het wegvallen van routiniers als Piet Fransen, Wim van der Heide en Hugo Hovenkamp, normaal toch een ijzersterk middenrif, komt voor mij als een grote teleurstelling. Juist van deze routiniers had ik verwacht dat zij erin zouden slagen om de rest weer in het zadel te tillen. Maar dat lukt niet. Hoewel ik niet wil ontken nen dat mensen als Fransen, Van der Heide en ook, de nu geschorste. Mar tin Koeman er keihard voor hebben gewerkt om de ploeg weer in het gareel te krijgen. Vergeefs evenwel. Onze raspaarden zijn werkpaarden ge worden. Maar ik ben op grond daar van niet wanhopig. Waarom zou ik? Tegen het militaire elftal (de vorige week donderdag) heb ik gezien hoe Wim van der Heide aan het terugko men is. Het irriteerde hem mateloos dat hij niet de rol kon vertolken, die er algemeen van hem wordt verwacht. Met Piet Fransen heeft hij keihard edstrijddag rol recordsin competitie 'AAN De Milanese derby tus- AC Milan en Internazionale heeft aantal records in het Italiaanse bal opgeleverd. Inter-doelman Lie- Vieri werd voor de eerste keer in seizoen gepasseerd, Karl Heinz 'ellinger speelde zijn 250ste wed- d voor AC Milan en de thuisclubs sseerden een totaal aan recettes bijna een half miljard lires. De winning die AC Milan behaalde ■2) zorgde er bovendien voor dat o Rome alleen aan de top van de le divisie kwam. kopplaats van Lazio is de grote assing van het nog betrekkelijk ie seizoen. De club promoveerde 8 jaar weer naar de hoogste klas- en werd een plaatsje toegedacht de zelfkant van de middenmoot, le schaduw in ieder geval van AS Ja onder leiding van de praatgrage enio Herrera. Tomasso Maestrelli, «ainer van Lazio die zelden op de voorgrond treedt, heeft echter met zijn groep der onbekenden de top van de ranglijst bereikt. Wat de spelers, van wie alleen Giorgio Chinaglia tot de selectie van de nationale ploeg behoort, tot nu toe hebben gepres teerd, werd voor het laatst verricht in 1936-1937. Ook toen stond Lazio gedu rende het seizoen een aantal weken aan kop met de ploeg waarin de legendarische Silvio Piola speelde. Het kampioenschap van dat jaar ging echter naar Bologna. Lazio raakte Internazionale als bela ger op gelijke hoogte kwijt door de eerste nederlaag van de Milanese club, die in zes wedstrijden vier keer had gewonnen (drie keer 10, een maal 20) en twee keer had gelijk gespeeld (00, uiteraard). Oud-inter national Liedo Vieri werd in het San Siro-stadion na 562 minuten competi tievoetbal voor het eerst gepasseerd, uitgerekend door een stadgenoot, linksbuiten Pierino Prati van AC Mi- geknokt in de afgelopen weken en ik ben ervan overtuigd, dat hij spoedig terug zal zijn op zijn oude niveau.' JEUGDSPELERS Groenewoud verpakt de toekomst van FC Groningen nog steeds in een la ken van optimisme. Hij heeft het vertrouwen in de kern van zijn ploeg steeds gehandhaafd in de laatste we ken. Wat zo hier en daar kritiek uitlokte, omdat het zo succesvolle B- team van FC Groningen vol met 'rijp' talent zou zitten. Legt Groenewoud uit: 'Het is natuurlijk een moeilijk punt. Ik heb inderdaad enkele jonge spelers achter de hand. Maar kan ik die op dit moment inzetten nu het niet zo best gaat? Het zijn kerels van 18 k 19 jaar, waar het om gaat. Mag ik daar zo'n druk op leggen? Ik ben van mening, dat het nog iets te vroeg is om daartoe over te gaan. Bovendien heb ik om uit de puree te komen kerels, keiharde knokkers, nodig en geen kwajongens. Ik wil mijn jeugd spelers nog niet het lot van het eerste elftal in handen geven. Waarbij ik wel wil zeggen, dat ik niet tot in het oneindige op dit team kan blijven rekenen. Ik ben zelfs op dit moment zover dat ik zeg, als het nu binnen kort nog niet lukt dan volgen er rigoreuze stappen. Dan gaat het mes erin.' Wellicht zou een slecht resul taat in de thuiswedstrijd tegen AZ (aanstaande zondag) voor Groene woud al een aanleiding kunnen zijn om in te grijpen. Het thuisfront hun kert naar successen en de volgelingen van Ron Groenewoud hebben ook nog het één en ander goed te maken. Ze hebben tenslotte thuis nog maar één punt veroverd (op PSV: 11) en lijken na de uitermate zware cyclus van thuisduels (FC Twente, FC Den haag en Sparta) toch wel volledig gedisponeerd. Zegt Ron Groenewoud: 'Het is me te vroeg om nu al over sleutelwedstrijden te spreken. Dan kom je volgens mij in een stadium, waarin beslist gaat worden over pro motie en degradatie. Tegen AZ spelen we een doodnormale competitiewed strijd, waar we ons even rustig op voorbereiden als op de voorgaande ontmoetingen. De sfeer in de ploeg is voortreffelijk. Ook de affaire-Koeman is door de spelers koel en zakelijk benaderd. De spelersraad zal de vol gende week nog eens met het bestuur gaan praten over dit geval, maar ver der is het 'Schluss'. Ik moet zeggen dat we ervoor hebben gewaakt om die goede sfeer te bewaren. Het is zo simpel om de stemming te verzieken bij profs, die weinig verdienen, omdat de prestaties slecht zijn. We hebben tal van ontspanningselementen gecre- eerd. Als het goed gaat met een ploeg dan zijn de spelers bereid gras te vreten, als het slecht gaat dan moet je alles motiveren. In die periode zitten wij op dit moment, maar voor mijn gevoel is er geen enkele reden om ons ongerust te maken.' BEWUST Over een gebrek aan karakter, of over een schromelijk tekort aan inzet van zijn spelers een verwijt dat in de onmiddellijke nabijheid van het Oos terpark nog wel eens opstijgt klaagt Groenewoud niet. Wel is hij van mening dat de spelers zich be wust moeten worden van hun taak in het veld. Verduidelijkt: 'Het publiek wil een show, een spektakel. Iedereen denkt nu nog teveel aan het resultaat. Die opzet van mij moet je niet te kortzichtig zien. Zoiets moet je op een langere termijn bekijken. Als we door onze attractieve speelwijze min- der punten behalen, maar wel meer publiek trekken dan moet je bij de spelers een geldelijke compensatie re aliseren. Maar dat is een kwestie van opvoeding vooral. Onze jeugdspelers in het B-elftal probeer ik van de zin van dat systeem te doordringen. Zij moeten het straks maken.' Groene woud spreekt alsof hij ook de man is, die zich in de toekomst over de technische zaken van de FC Gronin gen gaat ontfermen. Zijn contract loopt evenwel aan het eind van dit seizoen af en er zijn stemmen die spreken over een afscheid van Groe newoud. Zelf meent hij: 'Binnenkort valt daarover een beslissing. Beide partijen willen zekerheid. Uiteraard heb ik verlangens, dat lijkt me lo gisch. Na tweeënhalf jaar heb ik hier het één en ander bereikt, dacht ik. Er is een aanzienlijke waardevermeerde ring in het spelerspotentieel gekomen. Organisatorisch is er door een voor- trefelijke wisselwerking met het be stuur binnen het raam van de moge lijkheden wel iets tot stand gekomen. Voor een trainer bestaat hier een goed leefklimaat. Bovendien lijkt het me voor de jongens, die momenteel zoveel geruchten over mijn lot moe ten aanhoren, nuttig te weten wat er gaat gebeuren aan het eind van dit seizoen.' Op grond van de matige resultaten van dit seizoen hoeft Groe newoud niet op zijn congé te rekenen, zegt de heer Lap, als woordvoerder van het bestuur: 'Wij staan pal achter onze trainer en bewaren het vertrou wen in hem onvoorwaardelijk. We zijn ook zeker niet. na deze matige reeks, in paniek gebracht. Voor ons is het twijfelloos, dat FC Groningen ere- divisionist blijft.' voltooid met een 'verhaal vooraf' door Ben van Kaam 216 bladzijden waarvan 16 met foto's paperback 12,90 uitgave van Bosch Keuning n.v. Desgewenst kunt u bestellen met onderstaande bon Rocfolhnn kan worden opgezonden in open envelop zonder DCdlCIUUII posfzege| a|s u 2Ó adresseert.- Bosch Keuning n.v., Antwoordnr. 200, Baarn. verzoeke mij voor rekening te leveren via boekhandel: straat: plaats: datum: x. BRUINS SLOT EN IK WAS GELUKKIG 1972 (handtekening) Wellicht zondas, rentree in a-elftal O Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Rinus Israel is weer helemaal fit. Vanavond, als hij met het b-elftal van Feyenoord tegen het b-elftal van Excelsior speelt, zal worden beslist of de 30-jarige Feyenoorder zondag in het compe titieduel tegen Haarlem zijn rentree zal maken. Feyenoord-dokter Max Abardanel heeft trainer Ernst Happel in elk geval laten weten dat er wat hem betreft geen medische bezwaren zijn om Israel in het keurteam op te nemen. Deze mededeling moet Happel zonder twijfel hebben opgelucht. Want de absentie van Israel is de afgelopen maanden soms op pijnlijke wijze ge voeld. Niet voor niets verklaarde Wim van Hanegem na de eliminatie door Beograd uit het Europa Cup III- toemooi, dat de afgang van de Rotter dammers wellicht nooit een feit zou zijn geworden wanneer Israel op zijn vertrouwde plaats had gestaan. Ernst Happel heeft in de afgelopen periode geëxperimenteerd met Joop van Daele, Dick Schneider en zelfs Theo van Duivcnbode. Hoe verdien stelijk zich dit trio ook beurtelings manifesteerde, zij konden Rinus Israel geen moment doen vergeten. De te rugkeer van Feyenoords sterke man zal stellig ook een heilzame uitwer king hebben op de prestaties van het gehele elftal. Israels lijdensweg naar een rentree heeft meer dan drie maanden ge duurd. Eind juli in een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de Engelse club West Bromwich Albion raakte de Feyenoorder aan zijn knie gebles seerd. Israel: 'Ik had verschrikkelijk veel pijn. Toen ze me naar de kleed kamers droegen dacht ik: Rinus het is met je afgelopen, je kunt het voetbal len verder wel uit je hoofd zetten'. Een eerste onderzoek bracht echter de verheugende, maar naar achteraf zou blijken onjuiste, conclusie aan het licht dat er sprake was van een scheurtje in de knieband. Toen de Dit is het ontwerp voor de 'FIFA- wereldbeker' van de Italiaan Sil vio Gazziniga, de felbegeerde tro fee voor de winnaar van het toer nooi om het wereldkampioen schap voetbal voor landenploe gen, dat in 1974 in West-Duits- land wordt gehouden. lan. Voor een andere linksbuiten wa ren de wedstrijden van zondag niet zo gelukkig. Gigi Riva van Cagliari kwam in de laatste minuut van de wedstrijd tegen Florence met doelman Supergi in botsing. Riva moest op een brancard worden afgevoerd. Hij bleek een hersenschudding te hebben opge lopen en is voor vermoedelijk vier weken uitgeschakeld. De miljoenenrecette van AC Milan Internazionale droeg belangrijk bij tot het record van deze dag wat de in komsten van de verenigingen betrof. De acht thuisspelende clubs ontvingen 499.000.000 lires (2.644.700 gulden)' aan Recette, waarmee de recordscore van 29 oktober 1971 met bijna 200.000 gulden werd overschreden. De omzet in de totocalcio, de Italiaase voetbal toto, van het afgelopen weekeinde was ook enorm, namelijk 3.500.000.000 li res, een 18.5 miljoen gulden in Neder lands geld. IOC-lid noemt Nederland als voorbeeld BELGRADO (ANP) Het Joego slavische lid van het Internationaal Olympisch Comité, Artur Takac, heeft in een televisie-interview ge pleit voor vereenvoudiging van de Olympische Spelen. Takac, technisch directeur van het IOC, wenst voorts een soepeler toelatingsregeling en een strengere controle op het ge bruik van verboden stimulerende middelen. De Joegoslaviër verklaarde dat een speciale commissie, onder voorzitter schap van de Hongaarse professor Csanadi, bij het bestuur van het IOC een voorstel heeft ingediend ter inkrimping van het programma van de Spelen. Zo zouden sporten of onderdelen daarvan die niet in ten minste 45 landen, verdeeld over drie continenten, worden beoefend, moe ten worden geschrapt. Dit geldt voor de heren. Bij de dames zijn deze getalscriteria gesteld op 25 en twee. Als dit voorstel ooit wordt aangeno men, zou dat bijvoorbeeld betekenen dat het snelwandelen van het atle- tiekprogramma wordt afgevoerd. Men wil voorts af van de nummers, die een gelijke physiologischc en psychische gesteldheid vereisen. Dit geldt vooral voor het zwemmen. 'Het is symptomatisch', aldus Takac, 'dat een man als Mark Spitz zeven nummers kan winnen.' 'Dubieuze' onderdelen zouden ook bobsleeën en rodelen (bij de Winterspelen) en de tandem en het hockey bij de Zomer spelen zijn. De internationale bon den zouden acht jaar de tijd krijgen om hun tak te populariseren, alvo rens van de Spelen te worden ge weerd. Takac was verder van mening dat de Spelen voortaai) zouden moeten wor den toegewezen aan een streek in plaats van aan een stad. Het natio nale olympisch comité van het be- Mark Spitz, zevenvoudig gouden winnaar tijdens de Spelen in München, heeft direct na terugkomst in de Verenigde Staten zijn maatschappelijke toekomst veilig gesteld. Hij tekende een contract met het Beverly Hill-agentschap (rechts op de foto Norman Brokaw) dat hem een slordige 5 miljoen dollar oplevert. Links de raadsman van,Spitz, Garth Scallon. In de toekomst moet liet volgens Takac niet meer mogelijk zijn, dat iemand zeven gouden me dailles kan winnen. trokken land zou verantwoordelijk moeten zijn. Het IOC-lid noemde als voorbeeld Nederland, dat zich bereid zou hebben verklaard de zomerspe len te organiseren In Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Volgens Takac Is het 'internationale kwaad' van de doping nog steeds niet bevre digend aangepakt. 'Door de geweten loosheid van sportofficials, artsen en begeleiders, die de ethische zijde van sportbeoefening volledig uit het oog verliezen, vreet deze kwaal nog steeds door', aldus de Joegoslavische IOC-bestuurder. Takac stelde ook de internationale arbitrage ter discussie, volgens hem een zaak die eveneens aan het afglij den is. Wat de toelating tot de Spelen betreft: Artur Takac is geen voorstander van het accepteren van full-profs. En wat de verscheidene ceremoniën aangaat: hij wenst onder geen beding af te stappen van het hijsen van landsvlaggen en het spe len van volksliederen. Enkele leden van het IOC hebben al eens toegegeven dat dit In wezen met de geest van de Spelen strijdige gewoonten zijn, die kunnen worden beschouwd als uitingen van nationa lisme. genezing op zich liet wachten werd een meniscus geconstateerd. Israël: 'Ik wil nu zo spoedig mogelijk die ellen dige tijd vergeten. Zaterdag tegen Haarlem voelde ik me volkomen fit. Ik had nergens last meer van. Ze kunnen me wat mij betreft weer in het eerste elftal opstellen'. Van onze tennismedewerker DEN HAAG Reclame op de wed- strijdkleding van tennissers zal bin nen afzienbare tijd toegestaan zijn. Het bestuur van de tennisbond gaat op de komende bonds-ledenvergade- ring (zaterdag 9 december in Utrecht) aan de clubs een voorstel voorleggen om commerciële letters en afbeeldingen op het speeltenue niet te verbieden. De uitvoering van deze reclame mag echter niet groter zijn dan drie vierkante centimeter. Dat is erg klein, vinden enkele hoofdklasse clubs, omdat dit betekent, dat de reclame de grootte van de wijzerplaat van een horloge niet zal mogen over schrijden. Het reclamevoorstel geldt niet voor woorden. Namen voluit op de shirts, of het nu een merk betreft dat wel met de sport te maken heeft of niet, worden verboden. De beperking tot drie vierkante centimeter geldt ook voor merk-symbolen als Jauwerkrans- jes en de krokodilletjes, die al jaren oogluikend worden toegestaan, maar de laatste jaren steeds groter in om vang worden. Het bestuur van de KNLTB heeft de beperking in zijn voorstel opgenomen, dat men meent dat grote reclame niet overeenkomt met de stijl van de tennissport. En daarnaast dat dit de concentratie van de spelers nadelig zou kunnen beïn vloeden. De voorgestelde normen gel den alleen tijdens het spelen van een wedstrijd. Reclame op trainingspak ken, racket en tassen blijft toegestaan. PROFTOERNOOI De directie van het sportpaleis Ahoy in Rotterdam heeft in principe over eenstemming bereikt met WCT over de organisatie van het volgende pro fessional toernooi in Rotterdam. De profs zullen in 1974 terugkeren naar het sportpaleis Ahoy. De wedstrij dreeks van 1974 zal niet, zoals dit jaar, de laatste zijn uit de serie wedstrijden die voor de profs wordt georganiseerd voor de finaleronde om het wereldkampioenschap. Na het succesvolle toernooi van vori ge week was ECT ook bereid in het voorjaar van 1973 al weer naar Neder land te komen. Die mogelijkheid is door de directie van de hand gewezen omdat de periode van voorbereiding, ongeveer drie maanden, te kort wordt geacht. VOLENDAM Joep Steur (36), trai ner van de eerste divisieclub Volen- dam, is vorige week officieel geslaagd voor zijn A-diploma. Nadat hij in juni van dit jaar gezakt was voor het onderdeel wedstrijdanalyse, maar van de KNVB dispensatie had gekregen, legde hij het her-examen nu wel met goed gevolg af. Als eerste rasechte Volendammer in de profgeschiedenis van de plaatselijke voetbalclub werd Steur aan het begin van dit seizoen als oefenmeester van het eerste elftal aangesteld. Daarvoor was hij bij Vo- lendam reeds assistent van Hans Croon. DEN HAAG ANP) Voor de lichtcompetitie heeft PSV gisteravond in Den Haag met 2-3 gewonnen van de FC Den Haag. Met rust was de stand 2-2. V/KWARTET WOENSDAG 22 NOVEMBER 1972 SPORT T11/KI3

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13