Adviesbureau voor weduwen en weduwnaars in Leiden Leidenaars beloond voor gevelcorsage Avond van frisse zang in Valkenburg Textielplastieken en wandkleden bij L.A.K. •9 Leiden heeft nu twee snelschaakkampioenen Soordwijk bouwde 2100 woningen in tien jaar Nieuws uit Hazerswoude Bollenkwekers Vinkeveld willen electriciteit qutomatiseringstechniek a.de^ffib.v. meet-, regel- en besturingsinstallaties Visserijberichten ifscheid in Kiers Eerste narcissen op de veiling Raad Sassenheim vergadert Reconstructieplannen voor de Sitterlaan Bouw koopwoningen Gewestvorming in raad Noord wijk Vogelvrienden exposeren Boulevard-project Noordwijk kost tientallen miljoenen Sint Nicolaas in Valkenburg HROUW/KWARTET DINSDAG 21 NOVEMBER 1972 REGIO L3 LEIDEN Op het adres Jacq. Urlusplantsoen 96 is een adviesbureau gevestigd van de Ned. Weduwen- en Weduwnaarsbond. Gebleken is dat vele 'beroepshulpver leners', zoals de diverse instellingen van maatschappelijk werk, niet op de hoogte zijn van de specifieke proble men van weduwe en weduwnaar, vooral die met opgroeiende kinderen. Zo wordt op de Rotterdamse academie voor sociale wetenschappen en maat- tchappelijk werk nagenoeg niets on derwezenover de problemen van het onvolledige gezin. De gevolgen hier van beginnen nu bekend te worden. Het doel van de bond is niet het vervangen van bestaande instituten als sociale raadslieden, rechtswinkels NOORDWIJK Bloembollenkwekers ln het Vinkeveld hebben een verzoek ingediend om een elektriciteitsaan- jluiting voor hun bedrijven te verzor- ;en. De nabijgelegen laagspanningska- >el is hiervoor echter te licht en het aagspanningsnet Beeklaan-Vinkenlaan heeft onvoldoende capaciteit om het gevraagde vermogen naar het Vinke veld te transporteren. De Stedelijke Lichtfabrieken zijn bereid een trans formatorstation te plaatsen, maar dan wel voor rekening van het bedrijf van de gemeente. De kosten worden inclu de! grond, geschat op 15.000. Na onderhandeling bleken zes ver bruikers bereid te zijn de verschuldig de bijdragen in de aansluitkosten te betalen. etc/ Waar nodig zal het adviesbureau naar deze mogelijkheden verwijzen, c.q. er zelf contact mee opnemen. De bedoeling is een aanvulling te zijn op de bestaande mogelijkheden, om waar nodig de weg te wijzen aan hen die niet weten waar zij met hun proble men terecht kunnen, maar vooral ook om de gelegenheid te scheppen voor weduwe of weduwnaar te praten met iemand die dezelfde ervaring heeft opgedaan en daardoor weet waarover men praat. principieel bezet door weduwen en/of weduwnaars, die dit werk pro deo doen. Door de Nederlandse Weduwen- en Weduwnaarsbond zijn zij op deze taak voorbereid. In die gevallen waar zij zelf plaatselijk geen oplossing kun nen vinden voor het hen voorgelegde probleem, kunnen zij terugvallen op het hoofdbestuur van de bond, dat niet alleen over enkele deskundigen beschikt, maar ook contacten heeft met verschillende instituten die be reid zijn hun diensten te verlenen. De adviesbureaus worden dan ook Gestart is met een tiental bureaus, te weten in Helmond, Eindhoven, Til burg, Breda, Rotterdam, Den Haag, Haarlem en Leiden. Afhankelijk van de ervaring die dit gaat opleveren, en de financiële mogelijkheden van de (niet gesubsidieerde) Nederlandse Weduwen- en Weduwnaarsbond, zal getracht worden dit aantal snel uit te breiden. Door middel van een brief zijn art sen, geestelijken, instellingen voor so ciaal en maatschappelijk werk op de hoogte gesteld van de mogelijkheid tot inschakeling van het adviesbureau. (ADVERTENTIE) Schiedam (010)269485* a. de^^^b ICHEVENINGEN 20 november vlsserybe- •Ichten. Besommingen trawlers: SCH 5 8950: ICH 6 2450; SCH 18 38.900: SCH S3 19.600: ICH 35 2980; SCH 45 12.800; SC 55 13 260: SCH 56 13.670; SCH 118 15.720; SC 196 11.450; SC 248 5150; SCH 249 12.700 Noteringen per kg: tong g 9,44-9,60; tong gm 1.10-9.37; tong km 8.70-9,10; tong I 9,51-10,13: ong II 9,17-10.60; tarbot I 9-9,45; tarbot II L80-6.25; tarbot III 4,80-5,15; tarbot IV 4.25- griet I 4,05-4.65; griet II 3,30-3,50 Per 40 kg: schol gm 62-79; schol m 65-72: ichol kl 53-63; wyting gestr. 50-63; schar 34- '1; kabeljauw m 70-75; kabeljauw I 69-70: ibeljauw II 67-72; kabeljauw III 75-79: Verse haring 21-25 ""er 100 kg: kabeljauw gr 220-270. lotering gezouten haring per kantje: volle janng 85-105; steurharing 128; steurharing NZ 65-74; yle haring 61: gez. makreel 65 tanvoer: 130 kisten kabeljauw; 500 kisten chol; 40 kisten wyting; 45 kisten schar: 660 kisten verse haring; 17 kisten diversen: 100 kg tong en tarbot; 1330 kantjes gez. aring; 127 kantjes gez. makreel. 'erwachte aanvoer voor morgen: circa 10 ustvissers. KATWIJK AAN ZEE Haringafslag maan- lag 20 november. KW 180. 985 k. en 150 lakreel: KW 85. 477 k.. KW 44, 493 k.. IJM J 09 en de 211. 90 k.. IJM 205 en de 221, 95 IJM 207 en de KW 206, 25 J., KWl67en Ie WR 33. 167 k. Prijzen westkust steur 118, 31. steur 63, 81, makreel 70.00. EIDEN 'De Serenade for Tenor, lorn and String Orchestra' van Ben- jimin Britten op. 31 maakte kort na e laatste wereldoorlog op velen grote ndruk. Toen ik het stuk gisteravond ijdens het derde abonnementsconcert oor het Residentieorkest onder Hi- royuki Iwaki hoorde uitvoeren door de tenor Philip Langridge en de hoor- list Vicento Zarzo. vond ik het stuk, ïoewel gedateerd, nog altijd zeer loeiend en dit wel voornamelijk door Ie voortreffelijke kwaliteiten van de Jenor Langridge en de hoornist Zarzo. Pirigent Iwaki liet zich op deze avond 'an zijn beste kanten zien en excel- eerde in een gloedvolle uitvoering van het Poème de l'Extase van Alexander Skrjabin, een eveneens ge dateerd stuk, dat echter als typisch lussische vertaling van het post-Wag- leranisme onze aandacht toch wel f( erdient. De avond begon met een ïtwat pompeuze uitvoering van laydn's symfonie 'met de paukenrof- sl' no 103 en een, dank zij de ij oortreffelijke kwaliteiten van de so- st Anne Bijlsma, zeer succesvolle A itvoering van Schumann's Cellocon- ert o. 129 in a-kleine terts. Het it ubliek toonde zich voor deze geslaag- e avond buitengewoon erkentelijk. Dr. J. van der Veen I0ORBURG Het gemeentebestuur r iedt ir. H. L. Kiers. directeur van de lenst openbare werken vrijdag om 4 lur een receptie aan ter gelegenheid "an zijn afscheid. De heer Kiers is anaf 1 januari 1962 directeur van j ipenbare werken geweest, hij gaat om ezondheidsredenen met vervroegd ensioen. LEIDEN Nadat het laatste zenuw slopende getik-tak van de schaakklok- ken was verstomd, konden Joop Piket en Ad van der Berg door de voorzit ter van de Leidse Schaakbond, dr. P. Selier, gefeliciteerd worden met het behalen van de Leidse snelschaaktitel. Zelfs een beslissingsmatch tussen de beide Philidor-matadoren kon geen winnaar aanwijzen. Dankzij het trek ken van de witte pion mag Joop Piket de wisselprijs, een massiève raket, gedurende een jaar thuis te pronk zetten.- Vanzelfsprekend zullen de na men van beide cracks op de wissel- prijs worden aangebracht. In de eer ste klasse ging de broer van Joop, Theo Piket, met de wisselbeker strij ken. Erik Bongers kwam net een half puntje tekort. De wisselprijs van de tweede klasse was voor Alexander Münninglhoff, die Wisse in een beslis singsduel met 1,50,5 de das omdeed. Na het Leids kwartiertje in aoht ge nomen te hebben begonnen de 60 snelschakers vorig jaar trokken deze kampioenschappen slechts 40 man in de riante Adler-kantine vol goede moed aan de voorronden die bestonden uit drie vierkampen. Na twee vierkampen was alleen Joop Pi ket nog zonder verliespunten door zes maal te zegevieren. In de derde vier kamp blies hij stoom af met drie remises hetgeen hem ruimschoots een finaleplaats in de hoofdgroep oplever de. Ad van der Berg had intussen reeds eenmaal zijn koning moeten prijsgeven en wel aan Huizer van Voorschoten, die met zijn totaalscore van 6 punten toch niet verder kwam dan een plaats in de eerste klasse. Titelverdediger Wiebes wist met 6,5 punten nog maar net een plekje in de hoofdgroep te veroveren. De strijd in die hoofdgroep werd een totale Phili- dor-aangelegenheid. Joop Piket, Ad van der Berg, Rag de Graaff en Wim Westerveld beheersten de titelstrijd volledig. Alleen de Leidse jeugd- schaakkampioen, Charles Kuijpers, kon de LSG-kleuren te midden van dit Philidor-geweld hoog houden. Hij bleef Westerveld net een halfje voor, maar viel toch buiten de prijzen. Wiebes van LSG kon het tegen de Philidor-kanonnen helemaal niet bol werken. Zijn vier punten boekte hij tegen andere LSG-ers en de enige Katwijker in de hoofdgroep, W. G. Binnendijk. Laatstgenoemde bleef de titelverdediger zelfs nog een half punt yoor. Zolderkampioen Dirk Sikkel, nota be ne spelend in de eerste klasse KNSB voor LSGI, bakte er deze dag werke lijk niets van. In de voorronden scoorde hij slechts vier punten. In groep A van de finale vond hij plotse ling zijn vorm terug, want met 7,5 punten kaapte hij een tweede prijs weg. De kampioenen van de hoofd-, eerste en tweede groep ontvingen uit han den van voorzitter Selier behalve een wisselprijs ook nog een enveloppe met inhoud. Voor de overige prijswin naars per groep waren drie prijzen beschikbaar was een fles met in houd weggelegd. De eindstand in de hoofdgroep met tussen haakjes de scores uit de voor ronden zijn: 1/2 en Leids snelschaak kampioen Joop Piket en Ad van der 3'OORDWIJK In een periode van 'en jaar (1962-1972) werden in '"oordwijk 2103 woningen gebouwd, aarvan 532 woningwetwoningen, 824 remiewoningen en 747 binnen de fije sector. Volgens B. en W. geven leze cijfers geen beeld van de werke lijke situatie. Van de 824 premiewo- 'ingen werden niet minder dan 474 Is premie-huurwoningen gebouwd. Iet uitzondering van de 96 flats aan e Van de Mortelstraat moeten deze oningen worden gezien als goedkope uurwoningen en kunnen ze worden elijkgesteld met woningwetwoningen, 'j de 747 vrije-sectorwoningen beho- en ook de 128 als vakantiewoningen «bouwde flats aan het Vuurtoren- »ein. Tot de vrije-sectorwoningen be uren ook de ongeveer vijftig tuinders- '°ningen, ondermeer in het Lange- eld. Van 1 januari 1952 tot 1 januari 1962 'erden 924 woningen gebouwd, waar in nog zeventien herbouwwoningen uoetcn worden toegevoegd. De zeer fringe contingenten woningwetwo ningen in deze periode noodzaakten ,m yoor de bestrijding van de met let jaar groeiende woningnood naar ndere middelen uit te zien. Daarvoor ford gebruik gemaakt van de moge- 'Jkheid van gemeentewege premie huurwoningen te doen bouwen. Van 1954 tot 1957 werden 173 van deze woningen neergezet. Het huurprijsni veau was ongeveer gelijk aan dat van woningwetwoningen. Hetzelfde kan worden gezegd van de door de ge meente gestimuleerde bouw van pre mie-huurwoningen door verschillende bouwers. Het betreft hier ondermeer de 28 premie-huurwoningen aan de Marijkestraat, 17 premie-huurwonin gen aan de Margrietstraat en 8 pre mie-huurwoningen aan de Houtkrocht Bovendien bouwde de Van den Bergh- Btichting 7 premie-huurwoningen voor de huisvesting van personeel. Met betrekking tot de vrije sectorwo ningen: hiertoe horen 30 woningen in de Zuid en 35 woningen aan Bosweg, Zeereep en Wantveld, gebieden die voor de volkswoningbouw niet in aan merking kwamen. HAZERSWOUDE Maandag zag me vrouw J. van 't Woud, toen zij haar kinderen naar school bracht, dat bij het buiten gebruik zijnde gemaal 'En- develt' aan de Voorweg de zevenjarige Lenie van Waay dloor een rukwind met de fiets in de sloot terecht kwam. Mevrouw van 't Woud aarzelde geen moment en wist het slachtoffertje tij dig op het droge te brengen Berg (Philidor) 8,5 pnt uit 10 partij en (7,5); 3 drs. R. A. G. de Graaff (Philidor) 7 (7,5): 4 C. M. F. M. Kuijpers (LSG) 6,5 (6,5); 5 W. J. Westerveld Philidor) 6 (6,5); 6/7 W. G. Binnendijk Katwijk) en R. M. Mieremet (LSG) resp. 4,5 (7,5) en 4,5 (7); 8 W. D. Wiebes (LSG) 4 (6,5); 9/10 J. Baart en J. Serdijn LSG) resp. 2 (6,5) en 2 (7) en 11 L. Konings (LSG) 1,5 (6,5). De overige prijswinnaars zijn ylom/oerste groep: 1 Th. Piket (Phi lidor) 6 (6); 2 E. Bongers (Philidor) 5,5 (6) en 3 A. W. Huizer (Voorscho ten) 4,5 6). Tweede groep: 1 A. H. Münninghoff (LSG) 7 (5); 2 P. J. N. Wisse (Phili dor) 7 (5) en 3 J. van Reek (Phili dor) 6 5). Groep A: 1 A. Smit Philidor) 8 (4); 2 D. Sikkel (LSG) 7,5 (4) en 3 P. G. J. van Duist (Philidor) 5,5 (4). Groep B: W.P. Braggaar Philidor) 7 (3,5); 2 F. J. Geertsma (LSG) 6 (2,5) en 3 A. W. Lommerse (Sassenheim) 6 (3). Groep C: 1 E. J. de Nijs Huisscha ker) 5,5 (2); 2 A. van Duin (Noord- wijk) 5 (1,5) en 3 C. Zwetsloot (Lei derdorp) 5 (2) ROELOFARENDSVEEN Gisteroch- tend werden op de EMM-veiling te Roelofarendsveen de eerste narcissen aangevoerd door W. J. Hogenboom, Baan 51 in Roelofarendsveen. De bloe men werden gekocht door exporteur Zurel en Co. uit Aalsmeer voor 3.20 per bos. Vorig jaar kwamen de eerste narcissen op 22 november op de vei ling. SASSENHEIM Maandag 27 novem ber vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt o.a.: Benoeming le den Commissie Woonruimtewet; Voor lopige vaststelling werkelijke kosten openbaar g.l.o. over 1971; vaststelling werkelijke kosten openbaar kleuteron derwijs over 1971; vergoeding vakon derwijs bijzondere scholen over 1971; Aanbieding begrotingen 1973; Garan tie geldlening clubgebouw korfbalver eniging 'T.O.P.'; Waarborg geldlenin gen voetbalverenigingen 'Ter Leede' en 'Teijlingen'; Aanpassing verorde ning, regelende de samenstelling en bevoegdheden van de beheerscommis sie zwembad; Aankoop voormalige kleuterschool aan Kerklaan: Gewest- vorming. KATWIJK In de 'Zonnebloem- school' aan de Piet Heinstraat 78 wordt donderdag 23 november een tentoonstelling gehouden van werk van gehandicapte kinderen. Openings tijden 1.30 tot 3.30 uur en 7 tot 9 uur. LEIDEN Op donderdag 23 november zullen de wethouders Kret en Ham 's avonds in de aula van de Lorentzschool met de bewoners van De Sitterlaan van gedachten wisselen over de reconstructie van de laan. Tot nu toe zijn er twee alternatieve plannen voor ontworpen. Het eerste gaat ervan uit dat de be staande rijstroken meer capaciteit krijgen door op de plaats van de middenberm parkeerplaatsen te cre- eren. Het tweede voorziet in een scheiding tussen doorgaand verkeer en bestemmingsverkeer. Een der de mogelijkheid is nog de bestaande rijstroken verbreden, waarbij de middenberm vrijwel komt te ver vallen. In alle gevallen zal het wegdek geasfalteerd worden. VALKENBURG Het Dorpshuis was mudvol, toen de drie plaatselijke ko ren: Advendo, De Lofsten en De Ale- gretto's met hun uitvoering begonnen. Ik heb een dergelijke massale op komst in het toch altijd wel muziek- belangstellende Valkenburg nog niet meegemaakt. Het was dan ook wel de moeite van het luisteren waard. Er golfde een muziekstroom van het to neel de zaal in. Wie hiervoor gevoelig is, wist het al gauw. Dat is het. Met deze loftirade wil ik nog niets over de techniek gezegd zijn. Die is al in de genoemde ensembles nog in ontwikkeling dus zeker niet voltooid. Maar ook de kritische toehoorders nemen het vooreerst onvolkomene voor lief bij deze zuiverheid, een dracht, gaarne aanvaarde discipline en vooral, muzikale geestdrift. Peter Bontje, de jonge pittige leider van Advendo en De Alegretto's, riep een stroom van parelende klanken uit de (gewone) piano tevoorschijn. Hij deed dit ook bij de jonge Lofstem-kleuters van de zorgvuldig dirigerende me vrouw M. Briks-Zonneveld. Zij zongen lieve liedjes, van 'Wit Wap Wolletje', van 'Daantje, het 'Wuf dat spon', innemend, hartveroverend, vaak ccn beetje tegen de toon aan, maar toch vast en open. Sommigen vergaten wel eens om mee te doen. NOORDWIJK Een combinatie van Noordwijkse aannemers heeft aan het gemeentebestuur verzocht de resteren de gronden in het plan Duinpark te mogen kopen, teneinde daar in sa menwerking met de gemeente een bouwplan te realiseren. Het gaat om in totaal ruim 9000 m2 grond, waar van een gedeelte ligt in het Duinpark- hoog en de rest in Duinpark-laag. Het bouwplan omvat in totaal 69 koopwoningen. Daarvan komen 11 on gesubsidieerde huizen in het bovenge bied. In het benedengebied zullen 50 premiewoningen en 8 ongesubsidieer de woningen worden gebouwd. Van het complex premiewoningen worden er 18 in twee lagen opgeleverd. Zij zijn bestemd voor kleine gezinnen en alleenstaanden. Ten aanzien van de kleine woningen wordt gerekend met een koopprijs van ruim 55.000, ter wijl de prijzen van de eengezinshui zen variëren van 69.475 tot 73.450. B. en W. stellen voor de grond aan de aannemerscombinatie te verkopen voor 610.300. In de commissie van openbare werken blijkt over deze zaak verschil van mening te bestaan. KATWIJK Op 1 januari 1972 be stond het aantal inwoners van Kat wijk uit 18.625 mannen en 18.639 vrouwen, totaal 37.264. Op 1 september was het aantal ge groeid en wel tot 18.704 mannen en 18.789 vrouwen, totaal 37.493. In deze maand vermeerderde het aantal man nen met tien en daalde het aantal vrouwen met zestien, zodat het aantal inwoners 37.487 werd. In die maand werden er 75 kinderen geboren, ter wijl er 34 personen overleden; er vestigden zich 169 inwoners en er vertrokken er 216. Per 1 november waren er 37.583 inwoners. Advendo, een redelijk goed van her- enstemmen voorzien, enthousiast, toe gewijd en sterk op dirigent Bontje gericht koor, zong helder en even wichtig het Bondslied, het 'Ave Ver- um', later ook frisse volksliederen als 'Catootje', de 'Schotse Vier', "k Heh mijn wagen volgeladen'. Het meisjes- koor uit oudere en jongere school jeugd of nog wat ouder bestaande, boeiende, boeide mij met liederen van Huub Oosterhuis-Louis van Dijk en in het bijzonder met een paar pakkende stukken uit de roek-opera 'Jesus Christ Superstar', muziek-psyeholo- gisch zo belangrijk om de nieuwe benadering en beleving van wat van alle tijden is. Dat ging in vlot Engels en met een markante, tintelende pia nobegeleiding. De jongedames zongen ook schone volksliedjes van over de grens. LEIDEN In de afgelopen zomer maanden werd onder het motto 'Geef uw gevel een corsage' voor de zevende maal een bloembakkenwcdstrijd ge houden waaraan ook ditmaal particu lieren, bedrijven en in collectief ver band bewoners van hofjes en straten deelnamen. Het aantal deelnemers bedroeg ruim 100 meer dan vorig jaar, namelijk 700. Dit mede dank zij de actie, gevoerd door bestuursleden van de Leid&e Bloemisten-Patroonsvereniging en de Leidse afdeling van de Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkun de. Als sluitstuk heeft burgemeester Vis in 'Den Burcht' de prijzen (w.o. drie wisselbekers) uitgereikt. Afd. hofjes: le pr. (en Jhr. Wittert van Hoogland-wisselvaas): Cornells Spronghof, Douzastraat; 2e pr. Anna- hofje, Hooigracht; 3e pr. Meermans hof, Oude Vest; 4e pr. r. Houttijn- hofje, Hooigracht: 5e pr. Maashofje, Kalvermarkt. Afd. Bedrijven: le pr. (en wisselbe ker) 'Minnesota'; 2e pr. koffiehuis 'Mariton' en café 'Sleutelstad'. Afd. Groepen: le pr. H. Zirkzee en W. Dool. Parkstraat 27-29. Afd. wijken: eervolle vermelding: wijk ver. 'Actief', Zuid-West; Afd. Particulieren: le prijzen: P. Schouten, Binnenvestgracht 29 (wis selbeker), H. v. d. Luit, Opaalstraat 47. J. v. Katwijk Leliestraat 57; 2de pr. A. C. Koekebakker, Obrechtstraat 93, P. E. Briët, Kloksteeg 14. J. I. Planje, Lange Mare 59a, G. Tijssen, woonboot 'Dankbaarheid', M. B. Leu ring, Sieboldstraat 45, J. Smit, Lom bokstraat 6, G. Weenink, Sweelinck- laan 45 en H. v. Tuin, Bachstraat 5; 3e prijzen: J. Schouten, 4e Binnen veststraat 31, D. Kromwijk 4e Bin nenvestgracht 32, C. Louwrier-Dissel- veld, 4e Binnenvestgracht 43; J M Lepoeter, Bakkersteeg la, B. Kreft, Verdistraat 23, E. B. van Erp-Taal- man, Griegstraat 30. A. v. d. Laan, Stuyvesantstraat 20, D. v. d. Nieuwen- dijk, Borneostraat 3a, A. N. Jans, T. Brandsmalaan 40, C. Bos, B. Zweers- straat 3, C. J. Marijt Sieboldstraat 47. C. v. d. Dop, Lombokstraat 46. G. H. Slokker, Burggravenlaan 100, M. J. v. d. Berg, Lammenschansweg 22 en L. Wielhouwer, J. P. Coenhof 52. Voorts ontvingen de bewoners van de 4de Binnenvestgracht in collectief verband nog een eervolle vermelding. De prijzen bestonden voor het meren deel uit sierplanten en vazen. (ADVERTENTIE) handschoenen, een persoonlijk geschenk l karei doorman»traat 294 - rotterdam venestraat 3 - den hnag. NOORDWIJK B. en W. hebben de raad voorgesteld Gedeputeerde Staten te berichten dat een nieuwe publica tie vande nota over de gewestvor ming het al eerder bekendgemaakte standpunt niet heeft gewijzigd. 'Noch voor ons college, noch voor de andere colleges van burgemeester en wethou ders voor de bollenstreek (met uitzon dering van Sassenheim) is er daarom aanleiding terug te komen op het eerder ingenomen standpunt', aldus B. en W. Gezegd wordt voorts dat in dc colle ges van deze gemeenten inmiddels is besloten aan de gemeenteraden in de vergadering van december een voor stel te doen tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling. VOORSCHOTEN Vrijdag 1 decem ber om 20 uur wordt in het cultureel centrum te Voorschoten de 22ste vo geltentoonstelling geopend van 'De Vogelvrienden'. I KATWIJK Woensdag 22 november wordt weer het grove vuil opgehaald, aan de beurt zijn dan de donderdag en vrijdagwajk. LEIDEN In het Academiegebouw aan het Rapenburg 73 exposeert tot 15 december a.s. de naaldkunstenares Marijke Stultiens-Thunnissen (echt genote van de beeldhouwer Rob Stultiens) een aantal wandkleden en z.g. textielplastieken. Mevrouw Stultiens kreeg haar opleiding o.m. aan de Jan van Eyckacademie te Maastricht. Ze begon daar met schil deren en verkreeg koninklijke subsi dies in 1954, '55 en '56. Langzamer hand echter groeide een interesse voor wandkleden. Ze begon met lapjes te werken; de lapjes groeiden uit tot wandkleden. Haar werk vertoont een grote variatie en bovenal een bepaalde speelsheid, ondanks het soms toch wel wat weer barstige materiaal dat zij gebruikt. Zo werkt ze veel met touw met daaron der sisal. Dat materiaal is veel min der soepel dan b.v. wol, maar biedt zeker veel plastische mogelijkheden zoals dit werk aantoont. Dit leidde ook tot het experimenteren met kle den, die in weer en wind buiten kunnen hangen. Een voorbeeld van zo'n buitenkleed is b.v. 'eestvlieger' (die echter hier om niet genoemde, maar wel vermoede redenen niet bui ten werd geëxposeerd). Het stuk is driedimensionaal, als het ware een reuzengrote Chinese lan taarn, een 'architectile'. Veel van Ma rijke Stultiens kleden zijn voorts tweezijdig, ze kunnen dus 'los' hangen en zijn niet meer gebonden aan de wand. Het typerende van haar kleden is ook de toepassing daarin van aller lei afval-materialen, zoals flitslampjes. kurk in balkjes en nettendrijvers plastic bekertjes en grote kiezelste nen, die zij volledig in de structuur van de kleden opneemt. Men kan daar natuurlijk van denken zo men wil, maar feit is dat zulke ingewerkte niet-textiel-produkten (soms heel sterk) meewerken aan de decoratieve waarde van de kleden. Ze hebben ook een bepaalde 'zeggings kracht' om dat woord dan maar te gebruiken b.v. een kleed als 'Pour Monseigneur Gijsen' (omdat hij altijd in het paars loopt) dat opgesierd is met een krans van (uitgebrande) flitslampjes. Zeer fraai is ook het kleed 'Dubbel rood' en het bruine 'Souvenir de Bretagne' alsmede onder meer 'Touw I (drie ringen)' en het monumentale 'Bruin-zwart-wit'. om er enkele uit de collectie te noemen. WILLEM PRINS. HAZERSWOUDE Op donderdag 30 november zal de heer W. van Vliet in de Hazerswoudse Dorpsstraat 68 een snackbar in gebruik stellen. HAZERSWOUDE Professor dr. G. J. Lambooy (35) uit Hazerswoude- dorp is benoemd tot gewoon hoogle raar in de economische geografie en regionale economie aan de faculteit der economische wetenschappen van de V.U. te Amsterdam. HAZERSWOUDE Richard Stolwijk, Tineke Vierstra en Wibo Speckling zijn damkampioen geworden van res pectievelijk de Hazerswoude Michaël, Johannes Post- en Springplank-basis school. De damvereniging Samen Sterk tekende voor de organisatie van dit scholierentoernooi. HAZERSWOUDE Het (provincia le) hoofdklasserschap van het eerste team van de Hazerswoudse damvereni ging Samen Sterk hangt aan een zij den draadje. Na de 12-8 nederlaag bij DOS in Delft is Samén Sterk de competitie namelijk geëindigd mei vier winstpunten, behaald in negen wedstrijden. CDR uit Rotterdam ein digde de competitie in de hoofdklasse met eenzelfde puntentotaal. Zéker is. dat in elk geval twee teams uit de hoofdklasse moeten degraderen, maar wanneer Hendrik Ido Ambacht strui kelt over RDG 2, dan eindigen er drie teams op de laatste plaats. En aange zien RDG 2 uit Den Haag tot nu toe zeer sterk voor de dag is gekomen, is het niet onmogelijk, dat Hendrik Ido Ambacht CDR en Samen Sterk gezel schap komt houden. Een aantal beslis singswedstrijden zou dan moeten uit maken, welke twee teams dan weer naar de afdeling moeten afdalen. NOORDWIJK De gemeente heeft samen met ondernemers een bouwplan ontwikkeld voor de Koningin Wilhelmina Boulevard. Het plan kwam tot stand dank zij een initiatief van de heren Van Beelen, Wijntjes en Hellenberg. Een perceel van 1,3 ha zal voor 65 procent worden bebouwd. Het bouwwerk zal een lengte van ongeveer tweehonderd meter krijgen en de grootste hoogte is 24 meter (acht lagen). Er komen een parkeer garage met een capaciteit van 325 auto's, horecabedrijven, boetiekjes en recreatieve attracties, alsmede appar tementen vanaf de tweede laag (in totaal 314 stuks). Het project, dat een investering vergt van enkele tientallen miljoenen, zal in fasen worden gerealiseerd. Veel aandacht zal daarbij worden geschon ken aan het uiterlijk van de gevels, die in hun ligging zo nabij de zee, bijzonder kwetsbaar kunnen zijn. Het bouwplan moet worden uitge voerd binnen het raam van het be stemmingsplan 'Kern Noordwijk aan Zee'. VALKENBURG Zaterdag om 13.45 uur zal Sint Nicolaas nat Valken burg komen. Op dat tijdstip arriveert hij bij garage Poot, waar de tocht door het dorp begint. B. en W. zullen Sinterklaas en zijn zwarte pieten op het gemeentehuis ontvangen. Kinde ren die ziek zijn zullen door één der pieten thuis worden bezocht, mits Sint Nicolaas voor 23 november weet welke kinderen dat zijn. In kapsalon Willian kunnen de namen worden opgegeven. HAZERSWOUDE Het damesteam van de Hazerswoudse tafeltennisvere niging Avanti bleek óók in de wed strijd bij Tempo Team een van de zwakkere zusjes in de ereklas van de NTTB. Avanti verloor met 9-1 en alleen EIS Vreeburg slaagde erin een punt te scoren. Avanti's herenteam versloeg UNA met 7-3. Avanti's eerste jongensteam won met 3-7 bij Scylla 2 De eerste meisjesteams van Middel burg en Avanti kwamen tot een 8-2 stand. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK De aankomst van Sint Nicolaas en zijn knechten in Hazerswoude-Rijndijk kreeg zaterdag nog een extra tintje door het eerste officiële optreden van hét Tamboer- en Trompetterkorps 'Hazerswoude'. Het voltallig college van burgemeester en wethouders was dan ook zaterdagmorgen op het ge meentehuis present ter verwelkoming van de Sint én als hulde aan de prestaties, die het uit jeugdige perso nen bestaande korps leverde. De Sint overhandigde namens de winkeliers vereniging De Rijnpost niet alleen een geschenk aan burgemeester J. ten Heuvelhof, maar ook aan Cor Rotte veel, die zich op velerlei wijze voor het tamboer- en trompetterkorps ver dienstelijk heeft gemaakt. HAZERSWOUDE-KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het geluk is niet met onderafdelings-eerste-klasser Hazers woudse Boys geweest. Immers, de Ha- zerswouders hadden in het nederlaag- toernooi van d£- voetbalvereniging Koudekerk, de derde-klasser, slechts een 1-0 nederlaag geleden en moesten nu met CSVD (tweedeklasser) en Quick Boys (eersteklasser) loten, want déze hooggeplaatste teams had den beide van Koudekerk met 2-1 verloren. Welnu, het lot wees CSVD als winnaar van Koudekerks neder laagserie aan. Troost voor de Hazers woude Boys was, dat zij niet met lege handen naar huis hoefden, want het reserveteam was de enige formatie, die Koudekerks 'tweede' een neder laag (0-1) dn deze nederlaagserie had toegebracht. HAZERSWOUDE Hazerswoude- Rijndijk ligt tweelingzus Hazerswou- de-dorp een week vóór wat betreft de aankomst van Sint Nicolaas. Nadat de Rijndijkers afgelopen zaterdag de Sint en zijn knechten inhaalden, doen de 'dorpers' dat aanstaande zaterdag om drie uur 's middags. Het tamboer- en trompetterkorps 'Hazerswoude' zal ook hier acte de présence geven. De Sint zal overigens enkele langdurig zieken bezoeken en de kinderen die> de voorstellingen om 14 en 16 uur in het Verenigingsgebouw bijwonen. DEN HAAG Er is zeker voor 4 miljoen schade toegebracht aan glas, kasconstructies en gewassen, aldus heeft het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland bere kend na de enorme storm. Het bureau verwacht, dat dit bedrag nog hoger zal worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3