lowring wil Europese Inderneming worden Voortzetting prijsbeheerring biedt geen voordelen meer Nieuwe maissoort met grotere voedingswaarde amro-piersonfund' Postorders in Duitsland het meest populair -feo Achter uw Amro-RersonFund staan dèAmroBanken Pierson, Heldring Piersor Vertrouwd idee. Wellicht bod op Philips tabak bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf Amerikaanse goederenmarkten Importeur bouwt eerste Europese Wankelmotorfiets Cola voor Russen Helders van de Wall sluit geleidelijk Ned. fondsen in New York KW AK II i .UAllE T13/K13 rsintroductie niet bedoeld voor overnemingen TERDAM 'Het initiatief elijktijdig op de voornaam- jcurzen van de Europese [omiscke Gemeenschap de leien van- de Engelse groep' Bowring Co. te introdu- is in de eerste plaats in Éenstemming met de geest I het Verdrag van Rome en Iele algemene wensen te ko- 1 tot een Europese economi- len monetaire eenheid. Maar Jvinden wij, dat wil Bow- leen Europese onderneming Ken de groep ook Europe- jowel particuliere als institu tie, aandeelhouders moet jei de heer I. E. B. Skimming, tnt en voorzitter van de Bow ltijdens een persbijeenkomst in rdam. Verder noemde hij als voor de komende beursintro- in Amsterdam, Parijs, Frank- (Brussel en Milaan het feit, dat ing op den duur hoopt te kun- rian samenwerken met financiële jtverlenende instellingen in Euro- in dezelfde sfeer als de Bow- roep werkzaam zijn. een geval', aldus de heer Skim- I, 'zien wij in de introductie van aandelen een middel om straks (rlandse bedrijven te kunnen men dan wel om op het Euro- éontinent alles op te kopen. Wat tel beogen is', zo merkte de heer biing op, 'onze naam in Europa rotere bekendheid te geven en Factiviteiten dan tot dusverre op continent te ontplooien'. Jt verband kijkt Bowring uit naar lerships in Europa. Bepaalde zijn in deze nog niet direct te ihten. Wat Nederland betreft I Bowring wèl al een aantal goe- intacten, o.a. met de KLM, voor bedrijf men als verzekeringsma- optreedt. 'In het algemeen', l de heer Skimming, 'willen wij I toekomst op een meer internati- Ibasis gaan beleggen'. troduktie van de gewone aande- C.T. Bowring Co. op vijf Jenbeurzen tegelijk (kosten voor [bedrijf zo'n 150.000) is een gebeuren. Voor de eerste maal Inl. een gelijktijdige introduktie l van de aandelen van een ven- :hap op de voornaamste beurzen EEG. ing, waarvan de aandelen in 1964 ^Londense effectenbeurs werden duceerd, heeft thans een beurs- van meer dan 150 miljoen, let terrein van financiële dien'st- ping in de ruimste zin behoort zij tot de grootste instellingen in het Ver. Koninkrijk. Bij de internationaal gespreide groep werken ruim 6000 mensen. De zg. 'onzichtbare inkomsten', die voortvloeien uit de dienstverlenede aktiviteiten van de Groep, brachten Bowring vorig jaar naar een zesde plaats op de lijst van belangrijkste Britse exporteurs. De aktiviteiten van de groep omvatten verzekering, finan ciering en leasing, merchant banking en handel, scheepvaart en onroerend goed. BEDRIJFSWINST De bedrijfswinst van de Groep in 1971 ad 13,8 miljoen kwam voor 31,2 pet uit de sektor assurantiemakelaardij, voor 6,8 pet uit de sektor assuradeu- renbedrijf, voor 41,4 pet. uit financie ring en leasing, voor 18,2 pet uit merchant banking en voor 2,4 pet uit de overige aktiviteiten. Over de eerste helft van 1972 was het geconsolideer de groepsresultaat 7,95 (5,01) min. De meest spectaculaire uitbreiding van de laatste jaren onderging de groep met de verwerving in 1971 van Singer Friedlander, een merchant bank. Met ingang van 5 december a.s. wor den ter beurze van Amsterdam ver kaveld Continental Depositary Re ceipts (CDR's aan toonder, elk ver tegenwoordigende 50 gewone aan delen van 25 pence, in C.T. Bowring Co De eerste koers van de CDR's zal worden vastgesteld op basis AMSTERDAM Het tarief voor dag geld is maandag aangepast aan de marktomstandigheden en met een vol pet. verlaagd tot 2.5 pet. 'eranderd interim idend Ennia HAAG Het verzekeringscon- Ennia (vroeger EN-Nillmij gehe- heeft besloten een onveranderd m dividend van 10 pet (ƒ2) Ibaar te stellen. Het slotdividend 1972 zal 'naar verwacht mag en' gelijk zijn aan dat over 1971. at jaar werd in totaal 3 divi- uitgekeerd roduktie van individuele levens keringen is in de eerste negen den van dit jaar met 24 pet gen in vergelijking met dezelfde de van 1971. De produktie van :tieve levensverzekeringen nam 19 pet toe en die van schadever- ingen in het nederlandse provin- bedrijf met 25 pet. De produktie iet gehele schadeverzekeringsbe- groeide met 18 pet. mzet (het totaal aan premie- ngst en inkomen uit beleggin- was in de eerste negen maanden t meer dan in de overeenkomsti- :riode van 1971. De kosten waren 17 pet hoger. resultaat over geheel 1972 zal alle waarschijnlijkheid achter in bij dat over 1971. De voor- ïste oorzaken zijn de nog altijd Jvredigende uitomsten in het ne deverzekeringsbedrijf en de sterke ing van de kosten. ion Brauerei TMUND De aandeelhouders al Dortmunder Union Brauerei en n iltheiss Brauerei hebben de fu.le a beide ondernemingen goedge- ;n d Hieruit is de grootste bier- iwerij van West-Duitsland ont- i met een produktie van 11 mil- hectoliter bier per jaar en een ttaandeel van 12 procent. ne algemene vergadering van aandeel houders van Wessanen is door de voorzitter van de raad van bestuur, de heer G. H. van Driel, meegedeeld dat 'de gunstige gang van zaken geduren de het eerste halfjaar van 1972 zich in de tweede helft van het lopende boek jaar heeft voortgezet.' 'Onvoorziene omstandigheden voorbe houden, menen wij het boekjaar 1972 zeer bevredigend te kunnen afsluiten', aldus de heer Van Driel. Over het boekjaar 1972 zal een interimdividend worden gedeclareerd. Ter correctie van de verhouding tus sen interim- en slotdividend is beslo ten het interimdividend te brengen van 6 op 8 pet De Lint DEN HAAG Aandeelhouders van A. N. de Lint's beheermaatschappij zullen zaterdag 2 december bijeenko men ter bespreking van een voorstel tot liquidatie van vennootschap. De Lint is een van de moedermaatschap pijen van de eind december 1970 failliet verklaarde industrie- en han delmaatschappij Driessen-De Lint-Mar tin. Spicers korte termijn zal worden overge- i tot de oprichting van een invest- t bank in New York, genaamd riss International Corporati- 'S d AMRO bank zullen hierin "nemen de Crédit Suisse (Zwitser- li, Société Générale (Frankrijk) de Société Générale de Banque Igië), alsmede Sofina (een belang- e Belgische Holding Company) Jde Société Alsacienne de Banque flfaatsburg) nieuwe maatschappij, waarin wor- onde'gebracht de bestaande in dent banking activiteiten tan de ss American Corporation (npge- '1 in 1939) en Sogen International Poration (opgericht in 1968). zal J kapitaal van 15 miljoen dollar u*ben en domicilie kiezen in New k City. Madison Avenue 595 essanen ^DAM Tijdens de buitengewo- AMSTERDAM Spicers Internatio nal te Londen (onderdeel van de papierindustrie Reed International) en handelmaatschappij Firgos te Am sterdam gaan nauw samenwerken. Be sloten is om de wereldomvattende activiteiten van de twee ondernemin gen op het gebied van de handel en fabricage van papier en verpakkings materialen te bundelen. Voor het eind van het jaar zal de fusie een feit zijn en begin 1973 zal worden begon nen met uitbreiding van de activitei ten van zowel Firgos als Spicers. Firgos is in hoofdzaak werkzaam in het Caribische gebied, West-Afrika en Centraal-Amerika en Spicers in het Verre Oosten en Afrika. Door het samengaan van deze belangen zal de positie van beide concerns op de over zeese markten worden versterkt. Audet NIJMEGEN De voorbereidingen tot certificering van aandelen van Au det verkeren in een vergevorderd sta dium. Met het creëren van certifica ten denkt de Audet-directie de ver handelbaarheid van de aandelen te vergemakkelijken. De aandelen wor den verhandeld op de incourante markt. SIO Dunbee AMSTERDAM/LONDEN SIO, fa- brikante van onder andere SIO mon tage en ander houten speelgoed, is overgenomen door Dunbee-Combex- Marx, één van de grootste speelgoed fabrikanten in Engeland. De Britse onderneming meent dat deze overne- ADVERTENTIE) solide vermogensbeheer. *Het huisfonds van de Amsterdam-Rotterdam Bank en Pierson, Heldring Pierson. Quelle en Neckermann 1 en 2 in Europa DEN HAAG Het Duitse bedrijf Quelle is veruit de grootste onderne ming op de West-Europese postorder- markt. Met een omzet in 1970 van 3,5 miljard gulden liet het nummer twee van de lijst, het eveneens Duitse Nec- kerman op grote afstand. Laatstge noemde onderneming kwam in 1970 tot ruim 1,6 miljard, zo blijkt uit een publikatie van de Europese Com missie. De postorderverkoop heeft de laatste jaren een vrij gro^e vlucht genomen. Steeds meer mensen kopen de vaak dikke catalogi om vervolgens hel ge wenste artikelnummer op te geven aan het postorderbedrijf. Deze levert de goederen dan meestal onder rem bours af. Vooral in Duitsland is deze methode populair, want van alle aankopen, die de Duitsers in 1970 deden, ging 5 pet of ongeveer 10 miljard via bestellin gen bij postorderbedrijven. Ook in Engeland bestrijken deze onderncmin- Citibank over Amerik aanse economie: Luchtfoto van het Bovvring-hoofd- kantoor in Londen. Op de achter grond de Tower of London. van de notering op 5 december van de gewone aandelen Bowring op de Stock Exchange te Londen De notering in Londen was op 10 novem ber jl. 148,5 pence, overeenkomende met een koers van ca. 582 per CDR. EINDHOVEN Tabaksindustrie voor heen Gebroeders Philips voert bespre kingen over een mogelijk bod op de aandelen. De onderhandelingen vorde ren langzaam, maar het bestuur hoopt uiterlijk midden februari 1973 de za ken rond te hebben. In verband hiermee was vrijdag een buitengewone aandeelhoudersvergade ring bijeengeroepen, die moest beslis sen over een voorwaardelijke herroe ping van het besluit betreffende terug betaling op de aandelen van 25%. Mocht er voor 1 april 1973 geen open baar bod zijn uitgebracht, dan zal de terugbetaling alsnog plaatsvinden. Het bestuur wees er nog eens op, dat een bod voor aandeelhouders gunstiger is dan een liquidatie (Philips oefent geen activiteiten meer uit en heeft alleen nog onroerende goederen in Maas tricht en Veldhoven alsmede voor 1,8 miljoen geldmiddelen en nog wat vor deringen). DEN HAAG Aangezien de vruchten van de prijsbeheersing in de VS reeds zijn geplukt, zal voort zetting ervan slechts kostenverhogend werken zonder dat de voordelen verder toenemen. Dit schrijft de First National City Bank in zijn economische nieuwsbrief. Na verloop van tijd zal men nl. de prijs, die moet worden betaald voor loon- en prijsmaatregelen, in toene mende mate als een last gaan voelen, zo legt de Citibank uit. In het gun stigste geval zal de overheidscontrole verspilling van kosten betekenen. In het slechtste geval zal een zware druk worden gelegd op marginale bedrij ven, die ontdekken niet in staat te zijn om te concurreren met meer rendabele bedrijven, waarvan de prij zen laag worden gehouden. Naar de mening van Citibank hebben de overheidsmaatregelen een belang rijke maar tijdelijke bijdrage gele verd aan de economie van de VS. 'Hoewel het inflatietempo duidelijk gematigder is geworden zelfs vóór de maatregelen van kracht worden schijnen zij niettemin het proces van aanpassing van het inflatietempo aan de daaraan ten grondslag liggende omstandigheden te hebben versneld'. WIJSHEID VAN SALOMO 'De prijsbeheersing confronteert de politicus met een probleem dat de wijsheid van Salomo op de proef zou GENÈVE Het Ontwikkelingsprogramma van de VN heeft een belangrijke doorbraak gerapporteerd in het reeds meer dan twintig jaar durende onderzoek ter verbetering van de voedingswaarde kwaliteit van mais. Dat is een van de basis voedingsgranen in tropi sche streken. hebben gesteld', zo vervolgt Citibank. Beëindiging zou kunnen worden uit gelegd als een voorbode van het opra kelen van het inflatievuur. Handha ving zou het economisch herstel kun nen belemmeren door tempering van de bedrijfsresultaten en verkeerd ge bruik van middelen. Citibank stelt; dat hoe sterk de macht van de vakorganisaties ook is, zij niet terugkeerden naar de vrije situatie van vraag en aanbod. Ofschoon over heidsmaatregelen zeer wel een beper kende invloed zouden kunnen uitoefe nen op loonafspraken in bepaalde be drijfstakken, is het twijfelachtig of de trend van de loonontwikkeling in de economie als geheel erg zou verschil len met een situatie zonder overheids ingrijpen. De levenskansen van een programma van prijsbeheersing dalen sterk, wan neer de limiet van de produktiecapa- citeit is bereid 'Loon- en prijsmaatre gelen mogen wellicht een rechtvaardi ging zijn voor voortzetting van een anti-inflatie- en monetair beleid. Maar de prijs die de economie daarvoor moet betalen in termen van het on rendabel gebruik van middelen, zoü groot zijn. Op lange termijn zou de mate van succes in beteugeling van de inflatie nihil zijn', aldus besluit Citibank zijn economische nieuws- briëf. gen 4 a 5 pet van de markt. Frankrijk komt tot 1,2 pet en België en Neder land ieder tot 1 pet. Dat komt in Nederland neer op ƒ400 miljoen. In Nederland is V/ehkamp het groot ste bedrijf met in 1970 een omzet van 130 min. Daar komt nog bij de omzet van het inmiddels overgenomen Bertels, in 1970 goed voor ongeveer 25 min. Wehkarnp, dat eigendom is van. het Britse warenhuisconcern Great Universal Stores is 8ste op de Europese ranglijst. Tussen de al ge noemde Duitse reuzen Quelle en Nerckermann komen nog het alweer Duitse Otto Versand met 1,15 mil jard. het Franse La Redoute met ca. 650 min., het Du'tse Schwab met ƒ450 min en het Franse Les Trois Suisses met ca. ƒ300 min. Wanneer Engeland per 1 januari lid wordt van de EEG komen ook Great Universal Stores met 1,1 miljard en Grattan Warehouses hoog op de lijst Het g rootste postorderbedrijf in de wereld is het Amerikaanse Sears Roe buck, dat via postorderactiviteiten vo rig jaar voor ongeveer 7 miljard verkocht. Toch zijn postordres maar een onderdeel van Sears. Warenhui zen zijn het zwaartepunt bij dit con cern, dat in 1971 tot een totaalomzet van 32 miljard kwam. BETAALBAARSTELLING The 'Shell' Transport and Trading Co - 135: ƒ1:6,50. The Dreyfers Fund 21: 1,49. I.F.I. -8 ƒ2.45. CDR Leasco Corp - 1 IISS 0.42. Studebaker - 19: 3.60. Studebakcr - 19 1,50. The National Cash Register - 3: 2.60. GOUD EN ZILVER AMSTERDAM De notering van goud Is maandag gestegen tot 6170-6470 6150- 6450) per kg. De prijs van zilver kwam op 184-196,50 (185-197.50) per kg. Opgave Drijfhout. AMSTERDAMSE WISSELKOERSEN I AMSTERDAM 20/11 Contante prijzen. Lon- 'den 7.5855-7.5905. Montreal 3.27875-3.28125. Parijs 63.970-64.020. Brussel 7.3305-7.3355. Frankfort 100.775-100.825 Stockholm 68.155- 68.205. Zurich 85,030-85.080. Milaan 55.285- 55.335. Kopenhagen 46.935-46.985, Oslo 94 080- 35.130, Wenen 13.9175-139275. Koersen in Montreal Asbestos Corp. Canada Fund. Consol Batbursl Dom Tar Chem Husky Nat. Gas Mass Ferguson Nat. Resources Shell Canada 66.50 16% 17% 17% 12 18% 8.18L 53% 1S% S 19L 54% DOW JOIMES INDEX Indust. Sporen U til. Ubl. Mods 16 nov. 1.003.69 227.06121.55 74.41444.3 17 nov. 1.005.57 227.60121.96 74.56 444.3 20 nov. 1.005.04 228.06 123.22 74.69 444.7 Aand. Obl. Tot. H. L. 16 nov. 19.580 21.670 1.790 828 631 17 nov. 20.220 22.540 1.823 890 603 20 nov. 16.680 22.880 1.815 797 662 ming haar marktaandeel zal verster ken in de speelgoedbranche, doordat SIO beschikt over internationale con tacten en verkooporganisaties op het vaste land van Europa. Ook wilde zij de alleenverkoop van het door SIO vervaardigde houten speelgoed zeker stellen en distribueren op de Engelse markt. Het bedrijf van SIO zal op de bestaan de voet en onder de huidige leiding en naam worden voortgezet als een zelfstandige onderneming. De overne ming zal voor de 170 werknemers geen nadelige gevolgen hebben. Men verwacht zelfs dat het bedrijf zich gestadig zal uitbreiden. Met de vakor ganisaties is tevoren overleg gepleegd. In Londen heeft het Britse bedrijf nog bekendgemaakt, dat de overne ming is geschied tegen een prijs van 760.000 (ongeveer 5,8 min). Voor de financiering is een 5-jarige gul denslening afgesloten met een Neder landse bank. Interim Unilever ROTTERDAM De interimdividen den van Unilever over het boekjaar 1972 zullen op dinsdag 21 november direct nabeurs worden bekendge maakt. Centrale Suiker I AMSTERDAM Aandeelhouders van de Centrale Suiker Maatschappij zal worden voorgesteld het dividend over het boekjaar 1971-1972 vast te stellen op onveranderd 24 pet. Het bestuur van de CSM maakte verder bekend dat de campagne 19721973 een rede lijk verloop heeft. Naar verwachting zal de Nederlandse suikeroogst door de weersomstandigheden enigszins bij de recordoogst van het vorige jaar achterblijven, aldus de CSM. Ned. Bontweverij ENSCHEDE Nederlandse Bontwe verij heeft onderhands een in aande len converteerbare lening geplaatst groot 3 min. De rentevoet van de lening is vastgesteld op 7.75 pet. De conversiekoers is bepaald op 250 pet., ongeveer overeenkomende met de beurskoers ten tijde van het aangaan van de desbetreffende overeenkomst. Conversie is mogelijk vanaf 1 decem ber 1972. De uit de lening ter beschikking ko mende middelen zullen worden ge bruikt ter g.'deelteli.jke consolidatie van kortlopende schulden. Na een eventuele conversie zal het aandelen kapitaal toenemen met nominaal 1,2 min. aandelen en wel van circa 3,2 min. tot circa 4,4 min. aandelen. Voorts deelt het bedrijf mee dat een statutenwijziging in voorbereiding is teneinde te kome. tot een permanen te bevcihginKSconstructie en de aan passing aan het nieuwe vennoot schapsrecht. Een nieuwe teeltselectie, die thans al in eerste kweek is in 15 ontwikke lingslanden, blijkt namelijk aan i-vee belangrijke voorwaarden te voldoen: een hoog proteïnegehalte en een har de glasachtige korrel die beter ver werkbaar is voor de graanindustrie en aantrekkelijker is voor huisvrouwen. De korrel is ook bestand tegen veel voorkomende maisziekten. In 1963 werden er al perspectieven geopend voor een verbetering van de proteïnevoedingswaarde toen twee 'mutanten', namelijk 'ondoorschijnend 2' en later 'bloemig 2', extra bestand delen lysine en tryptophan in hun proteïne vertoonden. Maar ondanks het feit dat proefvoeddngen in een hospitaal in Colombia opmerkelijke resultaten toonden in ver gevorderde gevallen van kwashiorkor (in drie maanden genezen) maakten deze vari anten door hun verschijningsvorm geen enkele kans bij huisvrouwen en fabrikaten. Nu heeft men de optimaal verwerkba re korrel en de optimale proteïne- inhoud in één selectie tcsamen kun nen krijgen. Men verwacht dat dezer dagen in die vijftien landen 20 k 25 ton zaaizaad opgekomen zijn en daarmoe kan de volgende fase van de proefneming beginnen: namelijk de oogstomvang van de nieuwe mais vaststellen. Blijkt het in al deze proeflanden net zo goed te gaan als op het Internationaal mais- en graanverbeteringscentrum in Mexico (waar ook de zgn. 'wondergra- nen' vandaan komen) dan betekent dit een grote verbetering in het voed selpakket van een groot deel van de mensheid. Dit meldt het ontwikke lingsprogramma van de VN, dat deze proeven heeft gefinancierd. AMSTERDAM Van Veen im port te Amsterdam, importeur van Kreidler brom- en motor fietsen heeft als eerste in Euro pa een Wankelmotorfiets ont wikkeld. Het ligt in de bedoe ling in de toekomst tot een bescheiden produktieprogramnia te komen. De eerste verkoop exemplaren zullen waarschijn lijk in 1974 in de handel komen tegen een prijs van circa 9.000. In Japan werd eerder een wankelmotorfiets ontwik keld. De nieuwe Wankelmotorficts heeft een gewicht van 300 kg en kan met de 100 pk dubbel- schijfs-wankclmotor een topsnel heid van 240 km/uur realiseren. De acceleratie zou bijzonder groot zijn: van 0 tot 100 km/uur in vier seconden. De ontwikkeling van deze mo torfiets heeft Van Veen kunnen realiseren in nauwe samenwer king met Coinotor (een dochter onderneming van Citroen in Luxemburg en met Audi-NSU- Auto-Union in West-Duitsland. De Nederlandse importeur heeft hij de ontwikkeling van de re volutionaire wankelmotorfiets ook gebruik kunnen maken van de ervaringen die de racc-afde- ling van het bedrijf heeft opge daan bij het ontwerp van de Kreidler. waarmee Jan de Vries in 1971 wereldkampioen werd. NEW YORK —Rusland gaat aan de cola. Dc Amerikaanse Pepsi Cola heeft nl. een over eenkomst getekend met een Russische instantie voor de im port van levensmiddelen op grond waarvan zij het exclusie ve recht krijgt om cola te botte len en te verkopen in Rusland. Pepsico is daarmede dc eerste Amerikaanse producent van consumentenartikelen, die toe gang krijgt tot de Russische markt. Tot dusverre was dit laatste slechts voorbehouden aan producenten van zware ma chinerieën, olie en andere in dustriële produkten. Pepsi Cola wordt al in Roeme nie verkocht. Het bedrijf adver teert daar haar produkt in het blad van de Romeensc commu nistische partij, Scinteia. Con current Coca Cola heeft een leidende positie in Bulgarije. CHICAGO Tarwe dec. mrt. mei 17/11 229% 231% 226% 20/11 227% 229% 225 Mals dec. mrt. mei 138% 142% 115% •136% 14011 143% Haver mei mrt. dec. 89% 89% 8S% 89 88% 87% Sojabonen nov. 377% Jan. 372-% mrt. 372V. 369% 368% S70Va Kogge dec. mel Juli WINNIPEG 127% 133%b. 133%b 127>.*b 133% 132'sb llaver dec. mei Juli 94b 95% L 95% I. 95% 95% 95% g - Gedaan; b - Bieden; L - Laten; Gerst dec. 126% mei 129%L lull 131L 131 NEW YORK 32.00-31.98 31 90-31.88 31.88b-96L Cacao Loco U l.oco B dec. 33.10 32.S3-90 32.90 37% 35% 32.45 32.48 Wultops loco 149.50n 149.50n dcc. 149.50-150.10 148.50-154.00 Suiker contr. li loco 7.25 7.1a Jarr. 7.24 n 7.i0n mei 7.51-49 g 7.36-37g 174-179%L 5.00-5.50 ANTWERPEN Austr. wol nov. dec. LONDEN Metalen en per ton 175n 170n 169n Wall Street nauwelijks prijshoudend ARNHEM Het groothandelsbedrijf Helders van de Wall met vestigingen in Arnhem (100 werknemers), Spijkenis- se (100 werknemers) en Rotterdam (50 man) sluit opnieuw twee van zijn afdelingen. Op 20 november wordt de voornamelijk in Spijkenisse geconcentreerde groep huishoudelijke artikelen overgenomen door Zandstra in Weesp en op 1 janu ari volgt de afstoting van de eveneens in Spijkenisse gevestigde groep hang en sluitwerk aan Burgman-Warmond in Utrecht. Door deze maatregelen wor- den 70 tot 80 van de 250 werknemers overbodig. Volgens de directie heeft het merendeel van hen reeds ander werk gevonden. Kon Olie noteerde op 20 november S 38%-% (38%-M: Philips S 18%-% <16%-%): Uni lever 46-V47'46%-47%) en KLM S 35% (35%). Opgave duPont. Glore. Forgan. NEW YORK AC F Industries 7 Airco Allied Chemical Alum co of Am American Brands Am Can Am Cyanamid Am Electr Power Am Metal Climax Ara Motors Am Smelt and Re> Am Tel and Tel Ampex Anaconda Armeo Steel Atlaiil Richfield Ui-ndix Bethlehem Steel Boeing Burlington Irid Canadian Pacific Celanese Chu.se Manhattan Chesap and Ohio Chrysler Cities Service Colgate-Palmolive Colt Industries Coromuriw 30% 51% 44% 30 35% 1 30% 31% s Edison Cunt Can Cent Oil Curliss-Wright Curtiss-Wright A Dart Industries Deere and Cu Duw Chemical Du Punt i El i Eastman Kodak First Nat City EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER In het telefonisch avondverkeer kwamen maandagavond dc volgende koersen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van dezelfde das). Akzo 70 00 gb i69 70). Hoogovens (7S.50). Kon. Olie 122.50-123.30 (122.40). Philips 53 SO gb-53.90 (53.70). Unilever 147.40" 147.40) KLM (115.50). t an Breweries Cerru Chadhiiiirn Geib Cha.se Select t-d I eleptiu i Corp 48% 47% 28% 29 2SJ. 23 35 35% 15''. 15% 39 38% 58 58% 47 47% 38% 38% 45 46% S9% 8915 18% 19% 37% 37-, 25 24 29% 29Va 37% 37%. 34 K 34% 42 43 Va 49% 48 45 45% •105% 104% 179%- 179% 138137% 73% 7214 26% 27-,:, 12% 12% 42% 42% 1137 11.38 32% 32% 24% 24% Gen Minors Gen Publ HUI Gen Tel and Elec Geitv Uil Giletle Cimbel Brothers Goodyear I and R Gul' Uil Illinois Cenlr Ind Insilco Int Bustin Mach tnt Harvester Int Nickel uf Can lm Paper Int Tel and Tel 33% 33% 67% 06y, 29% 29% 81% «2% 22% 22% 30% 31% 96% 99 61 60% 25 «i 24% 31 31% 24% 24% 29% 29% 14% 14% 383% 395% Johns Ma iville nighl IK', 9 19% Martin Mar Mav Dep S Mcdoiinel I Mobil Uil 73% 73 63% 89% Pacific Gas and El Punn Central Pepsico Phelps Dodge a/'A Philip Morris 108% Philips Pelruleum 39% Procter and Gamb 107% RCA 38% Republic Sleel 27% Reynolds Ind 48% Royal Dutch Petr 38% Santa Fe Ind 33 Sears Roebuck 117ex Shell Uil 54% •Southern 21% Southern Pacific 3%ex Southern Railway 47% Sperry Rand Standard Uil Cal. Standard Uil I rid Exxon Corp. Stutlehaker-Worlhl Suri OU 46% 77% 84% 43% 89% 37% 108% 38% 33% 115% 54 21% 43% 47% 46 77% 55% 43% 63'/, -h Register 31% 31% Nat Dlslil and Ot 16% 16% Nat Gvpsiim 19 18''. j 1 Sleel 42%42%eX Nal l ead Ind 16% 17% North Am Rockw 34% 34% Clgar l» 19% Inl' Blik lol Ree 'iK'-b 9s%b 20 19% 26 26% 18% 18% tinned Aircraft United Brands U S Sleel 16% 15% 46% 46% 12% 12% 31% 31% 54% 42% 34% andard Brands mdv Corp 53^ 53% 39% 39% ect 18ex 18% orp» 9% 9% 1» 19% Bancorp 38% 38%

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15