Jongeren geven de voorkeur aan erwtensoep STEmmincs Gladheid maakte veel slachtoffers Den Uyl wil ook leden van andere partijen in zijn kabinet opnemen eoeo pozzeb CHU i Dublin arresteert stafchef van IRA Perón moest drie dagen op juichende aanhangers wachter Blijetijds Gereedschap Studenten in Lousiana toch door politie gedoot Confessionelen over schaduwkabinet TILANUS B( TROUW/KWARTET MAANDAG 20 NOVEMBER 1972 BINNENLAND/BUITENLAND T7j Kabinet Biesheuvel naar huis gestuurd door LEO KLEYN 'Is Pietje Zelissen aanwezig, van de KVP?' De donkerharige, in het rood geklede Maria van Veen begint ongeduldig te worden: de zaal is zo langzamerhand meer dan vol, maar een paar forumleden laten nog steeds op zich wachten. Ook PvdA-voorzitter André van dei- Louw ontbreekt nog. Via de geluidsinstallatie wordt hij verzocht zich te melden. 'O, hij zit nog te bikken, hoor ik', laat Maria even latei- weten. Politici kennen geen vrije zaterdagen, en zeker niet als er verkiezingen voor de deur staan. Op deze zaterdag is een aantal van hen naar Tilburg gereisd, op uitnodiging van het district Til burg van de Katholieke werkende jongeren in Nederland (KWJ). Een dag lang mogen de werkende jonge ren uit Noord-Brabant, zoals bij de opening van de politieke manifestatie wordt gezegd, de 'heren politici' hun eisen kenbaar maken en vragen of en hoe de heren eerder geformuleerde wensen gehonoreerd hebben. Het forum vormt het hoogtepunt van de manifestatie. Het jonge Tweede- Kamerlid dr. P. J. G. Zelissen heeft ten slotte zijn weg naar de langwerpi ge tafel weten te vinden. Wat later verschijnt ook Van der Louw, wel doorvoed. ten tonele. Een om het uur verschijnend, gestencild 'manifestatle- krantje' onthult dat hij zich tegoed heeft gedaan in een naburig Turks restaurant. De goedkoopste maaltijden daar. weet het krantje kosten een gulden of vijftien. Van der Louw zal het weten: 'Hij is als voorzitter van de Partij van de Arbeid zich volledig bewust van het probleem van de gast arbeiders'. De werkende jongeren zijn niet lief voor de politici. Verbitterd werpen zij de heren hun grieven voor de voeten Waarom moeten zij op de verplichte vormingsdag loon derven" Waarom is die vorming van zo gebrekkige kwali teit? Waarom krijgen zij zo wein'g vakantie? Waarom verdienen zij zo'n hongerloontje? Objectief De vertegenwoordigers van de opposi tie-partijen hebben het wat makkelij ker dan degenen die geacht mogen worden in de bres te staan voor het kabinet-Biesheuvel. Van der Louw en de democraat Wil Wilbers kunnen voortdurend zwaaien met hun pro gressieve programma. Ook de PSP-er Fred van der Spek en de woordvoer der van de CPN hebben geen vuile handen gemaakt. Het geregeld in de zaal opklaterende hoongelach treft vooral de ('voor u') rechts gezeten afgevaardigden van de regeringspartijen, onder wie de KVP- ers Westerterp en Zelissen en de Noordbrabantse anti-revolutionair mr. Jan Nico Scholten. Waarom juist zij zijn afgevaardigd, is overigens niet duidelijk. Hoewel Maria van Veen uitdrukkelijk heeft laten weten dat de deelnemers aan het forum slecnts tot taak hebben vragen van werkende jongeren 'kort, eenvoudig en duidelijk' te beantwoor den. neemt Scholten op een gegeven ogenblik ongevraagd het woord. Hij verwijt de voorzitster partijdigheid en voegt daar op hoge toon toe dat zij de vergadering objectief moet leiden. Het is niet voor het laatst dat hij boegeroep oogst. Wilbers heeft, een vraag over inkomensverschillen beant woordend. gezegd dat Kamerleden geen b •faalde nevenfuncties behoren te hebben Een werkende jongere wil even later weten hoe dat dan zit met het forumlld Scholten. lid van de Tweed" Kamer en (overigens tot 1 januari) burgemeester van een Noord brabantse gemeente. 'U leeft', kriiat Scholten te horen, 'wel heel ver bo ven de stand van de gemiddelde ar beider'. De aangesprokene verbleekt, roept iets over 'persoonlijke aantijgingen', begint Wilbers te verwijten dat diens fractiegenote Anneke Goudsmit nog steeds 'praktiserend advocate' is. re kent voor dat zijn jaarsalaris nauwe lijks groter is dan dat van Wilbers en brengt ten slotte in het midden dat het m rider belangrijk is wat ie ver dient dan wat je met je geld doet. Hoongelach is zijn deel. en het wordt er niet minder op als hij ook nog uitroept dat hij van zijn jaarsalaris 'geen cent' overhoudt. Gekift Het gekift tussen de vertegenwoordi gers van de oppositie- en van de regeringspartijen gaat nog enige tijd door. over de hoofden van de werken- ADVERTENTIE) Vraag de DHZ-brochure aan bij Nooitgedagt, Postbus 1, IJlst. Van onze correspondenten BREDA Drie mensen verloren za terdagmorgen het leven bij een ver keersongeval op de rondweg in Breda. De auto, waarin ze zaten kwam bij het oversteken van de weg in botsing met een vrachtwagen. De slachtoffers zijn de 28-jarige A. Emmerik, zijn 26-jarige vrouw H. Em- merik-Duivis en de 24-jarige mej. J. Bont. allen uit Breda. Twee vrouwen kwamen zaterdagmid dag om bij een botsing tussen een auto en een bus in Doorwerth (ge meente Renkum). De slachtoffers zijn mevrouw A. van der Sahagt-Welzen- bach (54) uit Amstelveen en de 43- jarige mevrouw J. E. Welzenbach-Vos uit Amsterdam. De 21-jarige M. de Witte uit 's-Heera- rendskerk is zaterdag overleden aan de verwondingen, die hij vrijdagavond opliep toen hij in St. Willibrord door. een auto werd aangereden. Hij stond langs de weg te liften. De 28-jarige P. Lagerveen uit Sneek kwam vrijdagnacht om in Groningen. De auto waarin hij zat slipte en botste tegen een lichtmast. De be stuurder van de auto. eveneens uit Sneek, werd zwaar gewond. Een slippende auto was ook de oor zaak van het ongeval, waarbij de 40- jarlge J. G. van Schaik uit Haarzui- lens zaterdag het leven verloor. Onder Vleuten botste hij met zijn auto tegen een vrachtwagen. In zijn woonplaats Lopik veroorzaakte de 36-jarige D. Stigter een botsing. Hij werd op slap gedood. De 11-jarige D. R. G. Heirman werd zaterdagmorgen bij het oversteken door een auto gegrepen en gedood. De 19-jarigè A. Wever uit Koekange botste zaterdagavond in Ruinen met zijn auto tegen een boom. Hij over leed ter plaatse. Ook de 40-jarige L. C. M. Kandelaars uit Gemert verloor zaterdagnacht het leven bij een botsing met een boom. Dit ongeval gebeurde in Beek en Donk. Een botsing tussen twee brommers kostte het leven aan de 25-jarige J. van Valenberg uit die plaats. Een JiVerkendc jongeren in debat niet onder andere Fred van der Spek (tweede van links), André van der Louw (derde van links) en drs. Th. H. Westerterp (uiterst rechts). dat alles in het werk zal worden ge steld om sluiting te voorkomen. De werkende jongeren hebben daar zo hun twijfels over. Hoewel ze het de moeite waard hebben gevonden een nollFeke manlfestat'e op touw te zet ten, lijken ze weinig heel te verwachten van v at cr in Den Haag wordt bekok stoofd. In het 'manifestatiekrantje' wordt er de aandacht op gevestigd dat er voor veertig cent erwtensoep ver krijgbaar is. En die erwtensoep, zo valt te lezen, 'is doorzichtiger dan het troebele gepraat van de heren politi- de jongeren heen. D e huilden het al gauw voor vz-cn cn laten aan het eind van de dag via een opmiepeiling weten dat. wat hen betreft, de rege ringspartijen in de oppositie kunnen. Bi i een stemming komen PvdA en CPN als grote overwinnaars uit de bus. Van de 231 uitgebrachte stem men gaat er geen enkele naar ARP of CHU; de KVP krijgt cr 3 de WD 4 en DS'70 ook 4. Relatief groot is het aantal stemmen dat op het GPV wordt uitgebracht: 7. Als de uitslag van deze peiling be kend wórdt gemaakt, zijn de meeste al op weg naar huis cf naar andere opwekkingsbijeenkomsten. Ze hebben nog wel wat beloften gedaan, aan onder anderen de werknemers van het T lburgse textielbedrijf Swn- gemakcrs-Bogaerts. die juist te horen hebben gekregen dat /.ij wegens ge brek aan werk op straat komen te staan. De ondernemingsraad van het bedrijf heeft dankbaar de uitnodiging van de KWJ aanvaard de in Tilburg aanwezi ge politieke kopstukken met deze noodsituatie te confronteren. De wer kende ouderen kregen de toezegging auto met zes inzittenden kwam zater dagavond na een slip in het water terecht in de Friese gemeente Oost- dongeradeel. Eén van de inzittenden, de 17-jarige L. Smit is later ln Dok- kum aan de verwondingen bezweken. De 22-jarige wachtmeester van de rijkspolitie G. J. Olde Daalhuis uit Dedemsvaart werd het slachtoffer van een slippartij op de weg van Harden- berg naar Almelo. Zaterdagmorgen kwam hij met zijn auto in botsing met een tegenligger. Hij was op slag dood. De 24-jarige beroepsmilitair F. van Diepen uit Dedemsvaart slipte zondag morgen In Avereest met zijn auto. Hij ramde een paal en een boom en overleed ter plaatse. In Nieuwleusden werd de 31-jarige H. .1. Oostveen uit die plaats al fietsend van achteren door een auto aangere den. Hij overleed ter plaatse aail de verwondingen, die hij opliep. Gladheid was waarschijnlijk de oor zaak van het ongeval, dat een einde maakte aan het leven van de 40-jarige A. J. M. Klaassen uit Drunen. Hij botste zaterdagnacht in Kaatsheuvel met zijn auto tegen een boom. Zijn vrouw werd daarbij ernstig gewond. Bij de Noordbrabantse plaats Hoeven verloor de 7-jarige Johanna Jurgens uit Tilburg het leven. De auto, waar in zij zat botste tegen een boom. De bestuurder en een andere inzittende werden ernstig gewond. De 33-jarige J. B. Scholte uit Barn- flair kwam zaterdagavond in zijn woonplaats met zijn brommer in bot sing met een auto. Hij was op slag dood. Het ongeval, waarbij de 19-jarige W. de Graaf uit Emmeloord om kwam, gebeurde in Oldemarkt (Overijssel). Hij botste met een auto tegen een boom. Een 19-jarig meisje werd ern stig gewond. De 16-jarige Ria Egelmeers uit Cuyk is zondagavond in het Noordbrabantse Haps om het leven gekomen, toen zij met haar bromfiets plotseling een kruising overstak en door een auto werd geschept. De lijstaanvoerder van de PvdA op perde deze mogelijkheid, toen hij za terdag een niet compleet 'schaduwka binet' presenteerde. De ploeg van kan didaat-bewindslieden (ministers en staatssecretarissen) bestaat uit 15 le den. Drs. Den Uyl heeft de functies niet precies over de departementen willen verdelen omdat de club nog moet worden uitgebreid en nk omdat de uitslag van de verkiezingen nog van invloed moet zijn op de uiteinde lijke samenstelling van het kabinet. Wèl is het schaduwkabinet in vier groepen verdeeld, naar de belangrijk ste sectoren van het beleid. De samenstelling is als volgt: ALGEMEEN BESTUUR Drs. J. M. den Uyl (PvdA), kandi daat-premier. mr. H. van Mierlo (D'66) kandidaat vice-premier, rar. A M. Goudsmit (D'66), justitie. v Financiële, economische en Sociale sector prof. dr. W, F. Duysenberg (PvdA), hoogleraar macro-economie te Amster dam. financiën, mevrouw mr. I. Vor- rink (PvdA) Amsterdam, sociale za ken. A. de Goede (D'66). lid Tweede Kamer, financien. Welzijn, milieu en ruimtelijke orde ning Prf. mr. M. Rood-De Boer (PvdA), juist benoemd tot hoogleraar jeug drecht en - bescherming te Utrecht. CRM. Drs. M. P. A. van Dam (PvdA) ombudsman van de VARA, CRM. Drs. J. P. A. Gruyters (D'66) verkeer en waterstaat. Dr. ir. A. P. Oele (PvdA) lid Tweede Kamer. Milieubeheer. J. Schaefer (PvdA), lid Tweede Kamer, voorheen banketbakker, stadsvernieu wing Dr. M. van Huiten (PPR), lid Eerste Kamer, ruimtelijke ordening. Buitenland Mr. M. van der Stoel (PvdA), lid Tweede Kamer, buitenlandse zaken. Prof. dr. B. V. A. Röling hoogleraar volkenrecht en polemologie te Gronin gen, vredesbeleid. Drs. J. P. Pronk (PvdA), lid Tweede Kamer, ontwik kelingssamenwerking. Verder zijn bereid tot het progressief kabint toe te treden prof. Brinkhorst (D'66) voor Europese zaken, de Am sterdamse wethouder Polak (PvdA) voor gemeentefinanciën en prof. Ke- menade uit Nijmegen voor onderwijs Dan heeft kandidaat-premier Den Uyl drie adviseurs van gewicht aan zijn eventueel kabinet verbonden. Het zijn mr. G. E. Langemeijer, procureur- generaal bij de Hoge Raad, ds. S. L. Mansholt, voorzitter van de Europese Commissie en prof. dr. J. Tinbergen, hoogleraar te Rotterdam. Democratisering Drs. Den Uyl is van plan, wanneer hij aan het bewind komt, vooral aandacht te besteden aan allerlei facetten van de democratisering. Zo wordt ook ge dacht aan de bescherming van de burger tegen ambtelijke willekeur. Hiervoor wordt het nationaal insti tuut voor de ombudsman opgericht. Mr. Langemeijer is bereid wanneer hij over een jaar de Hoge Raad verlaat, de eerste nationale ombuds man te worden. Prof. Tinbergen zou aan het hoofd komen te staan van een nationaal centrum voor toekomstonderzoek. Dit centrum zal vooral aandacht besteden aan de hervormingen op lange ter mijn. Dr. Mansholt wordt ingescha keld als adviseur voor een aktief buitenlands beleid. De adviseurs zul len onder verantwoordelijkheid van de ministers werken. Hervormingen Drs. De Uyl trad zaterdag met zijn schaduwkabinet in de openbaarheid alsof het een geheel vanzelfsprekende zaak was en er geen enkel verkeerd woord over de samenstelling was ge vallen. Vandaag kmt het schaduwkabi net reeds bijeen om de topprioriteiten voor het beleid, dat men denkt te gaan voeren, vast te stellen. De kandidaat vice-premier liet zater dag evenwel al weten, dat nu einde lijk werk zal worden gemaakt van de langverwachte staatsrechtelijke her vormingen. Hij kondigde voorstellen aan de Tweede Kamer aan om het de kiezers mogelijk te maken twee stem men uit te brengen: een voor de macht (de kabinetsformateur) en een voor de controle van de macht (Twee de Kamer). Ook achtte mr. Van Mier- DUBLIN (AP, Reuter, UPI) Rechercheurs in de Ierse Republii hebben gisteren de 51-jarige Sean Mac Stiofain aangehouden. ken waren bij de wapensmokkelafl re, die op Schiphol een 'voortijd einde kreeg. Sean O'Brady, de voorzitter van i vleugel van de Sinn Fein-partij achter de 'provisionals' staat, heeft, arrestatie van MacStiofain 'een di van collaboratie met de Britse rq ring 'genoemd. In Belfast hebben meer dan 1| rooms-katholieke betogers woedi over de arrestatie van MacStiofaiflj het gevecht aangebooden met Brij troepen. Dit gebeurde tijdens een pi testmars in het centrum van de Noi dierse hoofdstad. 'Uit de weg Br: moordenaars', zo luidde één van kreten van de demonstranten. Tijdi de schermutselingen wrd gebruik maakt van Ierse hockeysticks (h lig), flessen en stenen. Het vuurde rubberkógels op de men af. In de loop van zaterdag en zon zijn opnieuw drie bommen in Bell ontploft. Een ervan richtte ct schade aan in een groot warenhui* MacStiofain is de stafchef van de militante 'provisionele' vleugel van het Ierse Republikeinse Leger (IRA). MacStiofain in Engeland geboren onder de naam John Stevenson werd ruim drie km. buiten het cen trum van Dublin gepakt, waar zijn auto door de rechercheurs werd aan gehouden. Hij werd naar de Bride- well-gevangenis overgebracht en vast gezet op grond van de wet op vergrij pen tegen de staat. Deze staat de politie toe iemand 48 uur lanE onder arrest te houden voordat een aan klacht wordt ingediend. Waarnemers In Dublin zien in de arreestatie van MacStiofain een teken dat de regering Jack Lynch ernst wil maken met het optreden tegen de IRA, die ook in de Ierse Republiek verbofen is. MacStiofain werd er enige tijd gele den door het IRA-meisje Moira Mac- Guire. van beschuldigd dat hij zijn organisatie als een 'dictator' regeerde. Motra McGuire maakte destijds furore als één van de IRA-leden die betrok- Het schaduwkabinet van de progressieve partijen (PvdA, D'66 cn PPR) bestaat uit: zittend v.l.n.r. mej. mr. A. M. Goud smit. drs. J. M. den Uyl. mr. H. A. F. 31. O. van 31ierlo. mevr. prof. mr. M. Rood-de Boer. A. de Goede. Staande v.l.n.r. prof. dr. IV. F. Duiscnberg, J. Schaefer. dr. ir. A. P. üele. mevr. mr. I. Vorrink, mr. 31. v. d. Stoel, drs. J. P. Pronk, drs. 31. IN A. van Dam, drs. J. P. A. Gruyters, dr. M. van Huiten en prof. dr. B. V, A. Röling. Schaduwkabinet in vier groepen Van ónze parlemeutsredartie DEN HAAG Oppositieleider drs. J. M. den Uyl is bereid in bet minderheidskabinet, dat hij na een flinke verkiezingsoverwinning wil vormen, ook leden van andere partijen op te nemen. Speciaal wordt in de linkse partijen gedacht aan progressieve leden van de confessionele partijen, die echter alleen op persoonlijke titel lid zullen zijn van het mogelijke kabinet-Den Uyl. BUENOS AIRES (AFP, Reuter, UPI) Tienduizenden enthousia aanhangers hebben zaterdag hun leider Juan Perón toegejuicht tc hij verscheen op het balkon van een villa op 20 kilometer van hoofdstad Buenos Aires. ming bij de villa werd er overige.- de loop van de dag niet vrieitdell op. Jonge peronisten begonnen I en daar barricaden op te werpen molesteerden voorbijgangers. Bui landse journalisten werden we jaagd, omdat ze 'agenten van de ii rialisten' waren. De 77-jarige P< hoopt deze week besprekingen te ren met de politieke leiders in Ar tinië. Er zou ook gewerkt worden een gesprek tussen generaal Lam de leider van de militaire regei en Perón. De militaire veiligheidsmaatreg bij de villa zijn gisteren opgehe De regering liet weten de veilig van de president daar niet langi garanderen. Daar is zijn eigen wacht nu verantwoordelijk voor. BATON ROUGE Reuter) Go neur Edwin Edwards van Loui heeft gezegd, dat de twee jon» gers, die donderdag tijdens een h rel op de campus van de univer van Baton Rouge de dood vol door een politieman doodgesci zouden kunnen zijn. lo de modernisering van de zedelijk heidswetgeving (abortus) voor de hand liggen. Om zich van meer steun te verzeke ren voor zijn minderheidskabinet wil drs. Den Uyl niet alleen leden van andere partijen in zijn kabinet opne men, hij zal ook een beroep doen op de progressieve leden van de confessi onele partijen in de Tweede Kamer. Zo denkt drs. Den Uyl ook belangrij ke hervormingen door te voeren. De kandidaat-premier gelooft, dat de confessionele partijen het zich niet kunnen veroorloven een hervonnins- kabinet ten val te brengen. De straf bestaat immers uit nieuwe verkiezin gen. Daarna kan er wel eens een echt progressief meerderheidskabinet ge vormd worden, zo dacht drs. Den Uyl. Het eventuele kabinet Den Uyl zal zich onafhankelijk tegenover werkge vers en vakbeweging opstellen. Na de formatie van het kabinet zullen vol gens de heer Den Uyl opnieuw onder handelingen nodig zijn over de uit voering van het programma. Amsterdams Aan het lijstje voor het progressieve kabinet ontbreekt een kandidaat voor het departement van defensie. Ge dacht wordt aan mr. Burger, lid van de Raad van State, die zich zou kun nen verenigingen met het defensie program van de linkse combinatie. Bij de samenstelling van zijn ploeg heeft drs. Den Uyl kennelijk geen probleem gemaakt van de geografische sprei ding van de leden. Acht van de vijftien leden van het schaduwkabinet wonen in Amsterdam.. Tegenover deze Amsterdamse meer derheid staat maar één lid, die uit het zuiden komt, namelijk dr. i. Oele. Verder valt op, dat op de lijst van toekomstige ministers en staatssecre- taressen slechts één lid van de PPR staat: dr Van Huiten Intussen hebben de leden van het kabinet al een groot enthousiasme getoond. Zij reisden za terdagavond nog naar Hilversum om zich laat nog even voor de camera's van de Vara te vertonen en (met deuitzondering van vier leden) verder niets te zeggen. Het had heel wat voeten in de aarde gehad voor Perón daar eindelijk de ovaties in ontvangst kon nemen. Bij na drie dagen lang heeft hij min of meer gevangen gezeten in het hotel op het vliegveld van Buenos Aires. Een grote legermacht van 35.000 man gesteund door tanks en pantserwagens had het hotel omsingeld. Hoewel de regeringsautoriteiten op de woedende beschuldigingen van Peróns staf. dat hij gevangen werd gehouden, reageer de met de opmerking dat Perón vrij was om te gaan en te staan waar hij wilde en dat de troepen er alleen maar waren om hem te beschermen, leek het er meer op dat de 17 jaar in ballingschap geleefd hebbende ex-pre sident gescheiden werd gehouden van zijn aanhangers. CEL 113 Hector Campora, Peróns persoonlijke vertegenwoordiger in Argentinië ver klaarde: 'Perón zit gevangen in cel 113' (het nummer van zijn hotelka mer). Perón zelf was woedend, omdat hij gescheiden werd van 'zijn volk' aldus zijn medewerkers. De regering van president Lanusse bood de teruggekeerde politicus zend tijd voor radio en televisie aan om zijn volgelingen toe te spreken, maar hij weigerde. In de loop van zaterdag mocht hij eindelijk onder geleide van legereenheden naar de villa gaan in een van de buitenwijken, die de pero- nistische beweging voor hem heeft gekocht. De autoriteiten gaven toen ook toestemming voor een massabij eenkomst, maar die mocht niet zo maar in de open lucht gehouden wor den. Wel in een stadion of een andere ommuurde ruimte. GEEN 3ÏILJOENEN Nadat Perón echter in de villa was aangekomen, stroomden zijn volgelin gen toe. Het waren echter lang niet de miljoenen, die volgens de bewe ging op de been zouden komen. Vol- gens ruwe schattingen zijn zo'n 50.000 mensen naar de villa gegaan om hun leider toe te juichen. Urenlang riepen zij in spreekkoren zijn naam. Drie maal verscheen Perón samen met zijn 39-jarige vrouw op het balkon. Hij verklaarde dat hij naar bed wilde, omdat hij 'in drie dagen de schoenen niet uit had gehad. Daarom verscheen hij de derde maal ook in pyama op het balkon. 'Perón hield een korte toespraak, waarin hij ondermeer ver klaarde, dat hij niet naar Argentinië was gekomen om direct weer te ver trekken. Hij zei niet wat hij precies van plan is. Hij riep zijn aanhangers op kalm te blijven, maar aldus Perón: 'De orde is slechts een middel en wij zullen niet zo zwak zijn haar als doel te beschouwen. Beter wanorde in vrij heid dan orde in slavernij.' Grote incidenten bleven uit. De stem- DEN HAAG De lijsttrekkers van de drie grote confessionele partijen hebben in een commentaar op de presentatie van het schaduwkbinet van Den Uyl gezegd, dat de linkse drie de polarisatie op de spits drijven. 3Iet de presentatie van hun kabinet hebben ze zich volledig in het isole ment geplaatst. Een stem op hen is een stem tegen de redelijkheid aldus de confessionele drie Over het verkieztngskahinet zelf zeg gen zij: de tegenstellingen van de congressen zijn in de samenstelling terug te vinden. Figuur-puzzel VUL IN: 1-2 witte suiker, 2-3 bundel str zangwijs, 34, rolgordijn, 3-6 visji bezit dat iemand door erfenis krijgt. 5-6 plaats in Z.H. Bij invulling leest men in de dikomi Ij hokjes de naam van een beroep. OPLOSSING VAN VRIJDAG: ÏT Hor.: 1. as, 2. anode, 7. ba. 9. ma o: 12. arm. 13. nuk, 15. nel, 17. N.' ki temee, 20. ma, 21. dieet, 22. krofl K e.k. 24. renet, 26. rs. 27. rel 28 29,. rio .33. variant .37. of 38 m 0 39 ra Vert.: 1. ar, 2. aak, 3. nn, 4. Odii Dr. 6. eis. 8. al, 10. artikel memorie, 12. ander, 13. nett, keker, 16. lasso, 18. ter, 19. et norit, 30. lam, 31. Ino, 32. k.o. 3 35. ar, 36. la. (ADVERTENTIE) 6 mmn r i (C till

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8