Ook bescheiden geweld van Ashe nog te veel Denham en Moody spil van Bona Stars Scylla en TSF geen bedreiging voor koplopers Bekkerveld dringt Haag'68 ver terug bij elke sport 'Hij sloeg mijn tweede service wegdat is geen leuk tennis meer Profgroep komt misschien in februari terug Mm r '-\Yy delta lloyd een begrip in sport Victoria ondanks verlies tweede !:S TROUW/KWARTET MAANDAG 20 NOVEMBER 1972 SPORT T15/K12 Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Sportief gezien is het vaderlandse tennis-volk ern stig misdeeld. Een leemte echter die wordt opgevuld door een zorg vuldig gekoesterde genegenheid voor de enige tennisser die 't racket met internationale allure hanteert, Tom Okker. Hij werd snel 'onze Tom', de 'super-zoon'. Hij is dat gebleven, ook toen hij de wijde we reld introk en over zijn 'wonderbaarlijke' verrichtingen alleen nog maar via kleine berichten en koele uitslagen werd gedaan. De sup porters-schare groeide, ondanks de afwezigheid van Okker zelf. Maar de lijsten met zijn positie en verdiensten in Lamar Hunts profgezel schap bleken voldoende om de trouw te behouden en misschien wel te versterken. In ieder geval stroomde het tennis- volk in ongehoord grote mate toe, toen Tom Okker terugkeerde naar Ne derland en boyendien nog al die ande re groten in het proftennis met hem meekwamen naar Rotterdam. Het ge volg was dat de twaalfde editie van de derde jaargang van de World Championship Tennis, de laatste voor de eindstrijd van de Grote Acht in Rome. meteen al naar de top schoot. Nederland, jarenlang onderaan op de toernooi-agenda, kreeg ineens een evenement dat iets betekent in de tennis-wereld. Want Rotterdam is met zijn ruim 43.000 toeschouwers in een week tijd zomaar het grootste indoor- toernooi van Europa geworden »>n bezet op de WCT-lijst de tweede plaats. Alleen Philadelphia, dat 58.000 toeschouwers trok, staat hoger geno teerd. PUBLIEK Dat Rotterdam zo'n succes is gewor den door alleen de aanwezigheid van Tom Okker, zou een overdreven bewe ring zijn. In de eerste plaats maakt tennis, een door iedereen tot op hoge leeftijd te beoefenen recreatieve be zigheid. in Nederland een snelle ont wikkeling door. Het aantal beoefena ren stijgt snel en ook de wat exclusie ve sfeer waarin in het verleden de sport werd beoefend, verdwijnt. Dit betekent een uitgebreider potentieel publiek en wanneer dan ook nog de verrichtingen van Okker van dien aard zijn dat er alle reden tot enthou siasme is, ligt het voor de hand dat de belangstelling (zeker wanneer er zoals in Rotterdam redelijke entree prijzen worden gevraagd) groot is. Op de verrichtingen van Okker, voor al tegen Bob Lutz en John Newcom- be, werden hoge verwachtingen ge bouwd. Te hoge verwachtingen, naar zaterdagavond in de eindstrijd tegen Arthur Ashe bleek. Teleurstellend voor de tennis-familie, die Okker zo graag in eigen land nu eindelijk eens die bijna ongelofelijk hoge (en exhor- bitante) hoofdprijs van meer dan 30.000 gulden had willen zien winnen. Maar in feite niet verrassend. Want Tom Okker mag tot de meest' constan te spelers van de WCT behoren, hij Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Het proftoer- nooi in Rotterdam zal in ieder geval een vervolg krijgen. Wan neer die reprise zal plaatsvin den, is momenteel nog een punt van discussie. Aanvankelijk wilde het sportpaleis Ahoy' in de eerste maanden van 1974 de tennisprofs weer naar Rotter dam halen, maar er bestaat nu ook een mogelijkheid dat de World Championship Tennis in februari van het komende jaar weer naar Nederland komt. Harry Hofmeester, directeur van het sportpaleis: 'In principe hebben we een afspraak voor de tweede of derde week van fe bruari 1974. Er bestat echter een mogelijkheid nog een jaar eerder de groep te laten spe len'. Die mogelijkheid is de week van 12 tot 18 februari 1973, wanneer groep B (WCT gaat volgend jaar met twee groepen van 32 spelers rond de wereld) in Europa speelt. Ook Kopenha gen en Parijs zijn kandidaat voor de organisatie. Rotterdam aarzelt echter nog. Hoewel vol gens Hofmeester het sportpaleis 'er waarschijnlijk wel is uitge sprongen', wordt het in twijfel getroffen of op zo korte termijn een herhaling moet plaatsvin den. Bovendien moeten ook nog sponsors worden aangetrokken. Ook de gemeente Rotterdam (eigenaar van het sportpaleis) kan niet helpen. Wethouder Van der Pols: 'Het is onmoge lijk dat de gemeente een risico van maximaal 400.000 gulden kan nemen. We hebben een ex ploitatie-pot van een kwartmil joen voor 1973; die kunnen we niet in februari al vergokken'. heeft het afgelopen circuit nauwelijks voor uitschieters gezorgd. Bij de ver deling van de erfenis van Rod Laver en Ken Rosewall staat hij vooraan, maar moet duidelijk toch twee men- sen laten voorgaan: John Newcombe en Arthur Ashe. De eerste schakelde a hij vrijdagavond uit en dat hij het- zelfde met de tweede in de finale zou Yf' doen, viel nauwelijks te verwachten, j GEWELD De proftennissers kennen eikaars en hun eigen krachten. Arthur Ashe bij- fën voorbeeld zag het gevecht tussen Ok- ipg ROTTERDAM-LONDEN Zowel de tennl- T sprofessionals van Hunt als de "onafhankelu- JE ken hebben hun wedstrijden-circuits vol- fa tooid. Er resteert nu voor beide groepen hel finale-toernooi om de oflieieuze wereldtitels p'.j van de profs en van de amateurs. De profs jij; strijden vanaf woensdag in Rome om een prijzengeld van 50.000 dollar. De acht sterk- g ste onafhankelljken treden van 27 november i- tot 3 december aan in Barcelona. De eindstanden in beide circuits zijn: onafhankrlijken: 1 llie Nastase (Roem) 659 pni; 2. Slun Smith (VS) 5S7; 3. Manuel Orantes (Sp) 468; 4. Jan Kodes (Tsj SI) 332; |j§ 5. Andres Gimeno (Sp) 319; 6. Bob Hewitt lil' (Z Afr) 263; 7. Jimmy Connors (VS) 251; 8. g Tom Gorman (VS) 227: Profs: 1. John Newcombe (Austr) 67 pnt: 2. Arthur Ashe (VS) 51: 3. Tom Okker (Ned) 41: 4. Mark Cox (GB) 34; 5 Cliff Drysdale iZA) 31; 6. Mart- Riessen (VS) 31- 7. Nikkl Pilic (Joeg) 23: 8. Bob Lutz (VS) 28. ker en Newcombe, maar vond dat niet belangrijk, verbond er geen conclusies aan: iedere partij is anders. Tom Okker kent ook zijn eigen krachten (dat zijn vooral zijn snelheid en zijn techniek) en die van Ashe (dat is vooral het geweld waarmee de lange Amerikaan de bal in het spel brengt) en kon al vooruit concluderen dat wanneer Ashe geen moeilijkheden met zijn opslag had, er in feite nau welijks mogelijkheden waren. Aanvankelijk had Arthur Ashe wél moeilijkheden met zijn opslag. In de eerste set sloeg hij slechts éénderde van zijn eerste service in en mede daardoor kon Okker (ondanks het feit dat hij begon met zijn service-game te verliezen) toch nog op 6-3 komen. In de tweede set kreeg Arthur Ashe meer vat op het spel, brak door Okkers opslag in de vierde game. maar Okker brak direct daarna terug om aansluitend weer zelf zijn opslag te verliezen. Okker zelf: 'Op dat mo ment heb ik mijn kansen verspeeld. Ik brak terug, maar liet daar een zwakke service-game op volgen. Als ik dat niet had gezien, was er misschien een tie-break gekomen en dan had alle druk op Ashe gelegen. Maar het Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM Toen Ger Spijkers, de trainer-coach van Bekkerveld, gis termorgen de video-beelden van de door zijn ploeg met 30 van Haag '68 gewonnen wedstrijd nog eens zag, kon hij toch wel tevreden constateren dat de overwinning van zijn ploeg volko men verdiend was. Met cle cijfers 158, 158 en 156 was de wed strijd beperkt gebleven tot drie sets, en had Bekkerveld een voorsprong van drie punten genomen op de zo ge vreesde concurrent. 'Die video-recor der is een machtig apparaat', stelde Spijkers tevreden vast. 'We hebben dit van de handbalvereniging Sittar- dia te leen gekregen'. 'Het is jammer dat we zelf zo'n apparaat niet hebben. Maar je ziet. met samenwerking bereik je een boel' Die samenwerking heeft Bekkerveld niet alleen het incidentele gebruik van die video-apparatuur opgeleverd, maar uiteindelijk ook de alleen her schappij aan de kop van de ranglijst in de eredivisie volleybal bij de da mes. Die samenwerking was bij Haag '68 niet altijd zo subliem Een bewijs was het begin van de tw°edp set. Coach-trainer Henk Blok wilde zijn ploeg in een andere volgorde dan de eerste set laten spelen. Haag '68 voor zitter Verrips had dit echter niet zo begrepen en gaf dezelfde opstelling als in die eerste speelperiode door. Het le'^dr tot grote verwarring bij de Haagse speelsters. Dat sloeg tepieer aan, omdat die eer ste set een duidelijk sterker Bekker veld had gebracht. Ger Spijkers daaro ver: 'We draaien beslist beter dan vorig seizoen. De blessures zijn gene zen. Wel missen we nu Hilda Blan ken-Van Gulik en Karin Hendriks, maar daar staat tegenover, dat de ploeg veel beter draait.' De grote variatie van Bekkerveld gaf uiteindelijk de doorslag. Na de 88 stand vielen er ineens gaten. Boven dien werd bij Haag '68 de bekkerveld serve minder goed verwerkt, waardoor de ploeg van Spijkers naar 118 kon uitlopen. Wel kreeg Haag '68 daarna weer even vat op het spel van de Limburgsen, maar het kwam niet tot scorende tegenacties. Voor het publiek er waren -"uim elfhonderd toe schouwers was dit een zeer aan trekkelijke periode, omdat aan elk punt een aantal rallies voorafging. Het werd dus 158 voor de ploeg van Tr"us Gielen. De tweede spelperiode leverde dezelf de cijfers op. Niet onlogisch, want door het al eerder gememoreerde mis verstand tussen Blok en Verrips ston den de Dloegen 'n dezelfde slagorde tegen over elkaar. Haag '68 hield vast aan het zekerder spelpatroon, maar zocht opnieuw vergeefs naar gaten. B«kk--veld daarentegen kon herhaal delijk rle "anvaisters, van wie Marga WillemsT weer een groot aandeel in de afwerking had in vrije positie voor het net krijgen. Daarom eindig de deze set met dezelfde cijfers als de eerste (158). In de speelperiode bleek Haag '68 duidelijk aangeslagen. De Limburgse ploeg liep tot 143 uit. Daarna stokte het echter- 'De meisjes wilden het te snel uitmaken. Daardoor raakten ze gespannen. Het einde kwam gelukkig net op tijd.' Spijkers doelde met dat op tijd dat het er anders voor Marga Willemsen lelijk had uitgezien. De Heerlense loopt met een lastige bles sure aan de nek. De injectie die zij voor de wedstrijd had gekregen was net genoeg voor de drie sets. Het kwam dus via 156 allemaal goed uit voor coach Spijkers. Heren: eredivisie: SFC—US 3—2 (14—16, 12- 15. 15—8, 15—5, 15—6). Valuas—Geldrop C 3—0 (15—12. 15—9. 15—9) Tornado— Orawi 3—2 (9—15. 15—12. 6—15. 15—12, 15—13), LI- p] banonCorbulo 03 <S15. 10—15, 1315), Blokkeer—DS 3—1 (15—6. 13—15. 15—5, IS —3). Eerste divisie A: DTS—Vonk 3—0, SOS/ DPCNSH 3—1. Dvnamo—VIOS 1—3. B: Kan- Rcroes—Were Di 3—2, PVC—Berm! 3—2, Ra- dius/MVCVVC/Excellent 3—1, Delta—Heer/ Ploum 3—2. Dames: eredivisie: SFC—DVC 2—3 (15—IJ, 10—15. 3—15. 15—3. 14—16). Bekkerveld- lfaag "68 3—0 (15—8, 15—8. 15—6) Eerste di visie A: SOS/DPCAmsterdam/Boemerang —3. EAW—VIC/BRC 3—1. B: Advendo- AMVJ/RLVC 2—3, PVC—AMVJ 0—3. RaeckseSet Up 30. OlkosKaranol Bekkerveld 2—Haag '68 2 3—1. Standen; Heren: Blokkeer AMVJ SFC Corbulo A.MVJ/RLVC Tornado Dames: Bekkerveld Haag'6S Vrcdestein Valuas DVC Dynamo 8—24 Valuas 8-4 7—20 US 8—1 7—18 Libanon 8 7—15 Geldrop 6—12 8—1 8—11 DS *-4 - 8—24 SFC 1 8—21 Corbulo 7—14 61 7—13 Valbovol 7—S 8—12 Octopus 71 7— 9 Energo 7-4 Tom Okker is verslagen en bedankt het publiek. Rechts Arthur Ashe. gebeurde niet. hij begon mijn tweede service weg te slaan en dat is geen leuk tennis meer'. MISSERS Echt leuk is het in feite de gehele partij niet geweest Dat kwam door een groot aantal missers, de vaak wegspringende mislukte slagen en het geringe aantal rally's. De voornaamste oorzaak ligt in de wijze waarop Ashe zijn tegenstander (vooral in de twee de en derde set) bestreed. Ashe- 'Tom is een snelle speler, waarschijnlijk de snelste in de wereld, en de enige manier om tegen hem te spelen, is te zorgen dat hij de bal niet kan aanra ken. Dat klinkt grappig, maar ik be doel ermee dat hoe langer je de bal tegen Okker in het spel houdt, des te minder kansen je hebt. Je moet dus ballen slaan waarj hij niet bijkan'. Tom Okker: 'Ashe slaat een heel ster- ADVERTENTIE) verzekeringsgroep n.v. en in verzekeringen ke backhand-return, hij zet dan zijn hele gewicht achter de klap. Newcom be bijvoorbeeld speelt de return meer gesneden, dat brengt minder risico met zich mee. Ashe neemt het risico wel en dat betekent dat je kansloos bent, als hij ze goed slaat'. Een verklaring voor het toch wel hoge percentage fouten, zochten zowel Ashe als Okker in de kunststofbaan. Ashe, die slechts zes aces sloeg: 'Nie mand kan op deze baan goed serve ren. Mijn voet blijft in het gras steken en daardoor kan ik de bewe ging nief goed maken. Ook kun je op deze baan geen spin spelen, alleen slice gaat nog wel'. Okker: 'Ik had geen last met mijn voeten in het gras. Wel is het op deze baar. inderdaad moeilijk spin te spelen, de timing is niet perfect'. In ieder geval sloeg na dat keerpunt in de tweede set Ashe de ballen zo genadeloos langs Okker heen, dat deze nog slechts één keer zijn eigen opslag kon behouden. Ilcrenenkelspcl: Finale: Arthur Ashe (VS)— Tom Okker .Ned) 3—6 6—2 6—1. Om de derde plaats Mark Cox (GB)John New combe (Austr) 63 6—4. Ilorcndubbelspcl: Halve finales: Newcombe/ Emerson (Austr)Pilic/Stone (Joeg/Austr) 7—5 6—3. Finale Newcombe/Emerson— Ashe/Lutz (VS) 6—3 6—4. HANS SCHMIT Van onze badmintonmedewerker AMSTERDAM In de afdeling A van de ho^dklasse badminton doet zich een merkwaardige situatie voor dat een ploeg met slechts één neder laag (Dfod Shot) toch op de defde piaats staat achter een ploeg, die rroris nrie keer heeft verloren (Victo ria). Dit als gevolg van de nieuwe puntentelling, die zegt dat elke winst partij een wedstriidpunt betekent. 'ctoria heeft zijn riante positie te danken aan iets grotere overwinnin gen. Drop Shots voorzitter Van Beusekom: 'Ik ben zelf een voorstander van een wat andere puntentelling. Bijvoor beeld voor zeges van 8-3 en hoger 3 punten. Wanneer het 7-4 en 6-5 wordt, is een 2-1 verdeling redelijk. Maar ik lig van de huidige situatie niet wakker. Maar misschien is de verandering iets voor het volgende seizoen'. Drop Shot won bij Victoria met 5-6. Hierdoor heeft de Haagse ploeg zegge en schrijve één punt achterstand op de Limburgers. Duinwijck, dat met twee invallers met 4-7 van Iduna won, bezit een onaantastbare positie. De derde ontmoeting in deze afdeling, Eindhoven-AAC, leverde een sensatio nele 8-3 zege op "oor Eindhoven, dat hiermee de laatste plaats overdeed aan AAC. In de andere afdeling walste koploper Tilburg ovei Duinwijck III heen; 0-11. Haarlem haalde een huzarenstukje uit door HBC in eigen hal met 4-7 te kloppen Viifsluizen was kansloos te gen het op de tweede plaats staande Duinwijck II: 3-8 nden. hoofdklas se A. Duinwijck 6-56, Victoria 6-41, Drop Shot 6-40, Iduna 6-24, Eindhoven 6-19, ASC 6-18, Hoofdklasse B: Tilburg 6-56, Duinwijck II 6-42, Haarlem 6-34, HBC 6-32, Vijfsluizen 6-29, Duinwijck III 6-5 (ADVERTENTIE) De duizenden uitzendkrachten van tempo-team bewonderen hun tafeltenniskampioenen óm hun sportiviteit. Noteer adres en telefoonnummer van deze unieke uitzendorganisatie met uitzen ding voor elke funktie. Uitzendbureaus o.a. in Amsterdam: Rokin 8, Rokin 73, Ferdinand Bolstraa m 99, Willemsparkweg 112, de Beijenkorf (Damrak), Rotterdam: Schiedams Vest 46, Utrecht: Oudkerkhof 46, Predikherenstraat 31 1 'errassingen blijven uit in tafeltenniscompetit Van onze tafeltennismedewerker AMSTERDAM Deltalloyd en TT zullen opnieuw samen moeté gaan uitmaken wie er dit seizoen het 'herfstkampioenschap' behaal Beide ploegen behaalden het afgelopen weekeinde de volle vier pui ten, waardoor ze beiden met één verliespunt de ranglijst bl ven aanvoeren. De twee koplopers hadden zaterdag op papier een moeilijke tegenstander. Ze moesten in uitwedstrijden optornen tegen Scylla en TSF. Deltalloyd deed het voortreffelijk in Leiden: 3-7. Vooral Carel Deken maakte grote in- Punch na uitschakelin gin Europa Cup ook verdreven run eerste plaats in competitie Jan Spetgens prof AMSTERDAM Jan Spetgens zal het komende seizoen bij de professionals starten. De Limburger, die onlangs in opspraak is gekomen omdat hij als amateurwielrcnner betalingen zou heb ben ontvangen, gaat naar de proffor matie van Ton Vissers. Van onze basketbalmedewerker LEIDEN Wim Petrici, Peter de Jong, Harrie Stol (die overigens ne gen minuten na rust een hersenschud ding opliep), Rudy van Eyk en de uitstekend invallende Rob Wallaart van Bona Stars zullen het beamen. Zelfs leverden zij goede, tot uitsteken de bijdragen in de fraaie en verras sende overwinning van hun vereni ging over Punch (9385), maar de rol van hün Amerikanen Moody en Denham was. vooral psychologisch, van doorslaggevende betekenis in dit duel. Wayne Denham kreeg tegen Fiat Stars de uitwedstrijd waarin Bona Stars enige tijd terug met 8692 winst al duidelijk maakte verrassend uit de hoek te kunnen komen zijn zwaargewicht landgenoot Tom Chest nut op zijn rug na een duel onder de basket. Dat leverde Denham een ge scheurd spiertje op. Hij speelde een week later toch mee tegen Flamingo's maar werd na rust in het veld gehold- den door middel van een pijnstillende injectie. Denham speelde redelijk, maar de wedstrijd ging verloren. En toen de injectie uitgewerkt was, werd spoedig duidelijk, dat het nu behoor lijk mis was met de rug van de rijzige, sterke rebounder. Een week later speelt Wayne Denham ternau wernood mee tegen Lions, en Bona (ADVERTENTIE) Stars verloor. De week daarna ging hij niet mee naar Groningen en van Donar verloor Bona Stars onbegrijpe lijkerwijs opnieuw. Die nederlaag vat te coach Kallenberg terugkijkend sa men met: 'Donar heeft een lange ploeg en door het wegvallen van Den ham misten wij alle rebound, we hadden de reis. in de benen en waren tenslotte ook nog de kop kwijt.' De afgelopen week werd Wayne Den ham voortdurend behandeld. Binnen het team van Bona Stars was al uitgemaakt, dat er voor eigen publiek tegen Punch maar weer eens goed uitgehaald moest worden, om de nare smaak vandie nederlaag uit te wis sen. En toen uiteindelijk bleek, dat Wayne Denham redelijk fit beschik baar was, verschafte dat de Bona- sterren juist de extra prikkel, die nodig was voor een topprestatie. Zes tien rebounds vergaarde Denhem on der de basket. 20 punten schoot hij bijeen. En omdat Moody goed bleek voor een bijdrage van 27 punten, brachten de Amerikanen de helft van de Bona Stars-punten min één op het scorebord. Bill Moody was nauwelijks uit het vliegtuig dat hem naar Nederland bracht, gestapt of hij stond al in het veld voor zijn eerste competitiewed strijd, toevalligerwijs eveneens tegen Punch (gewonnen met een verschil van 10 punten door de Delftenaren). Moodv maakte geen deuk. In de eer ste wedstrijden voor zijn nieuwe ploeg bracht hij vele minuten door op de bank voor de reservespelers. Lang zamerhand leerde hij zijn nieuwe leef omgeving kennen. langzamerhand leerde Bona Stars Bill Moody kennen. En dat bracht in beide gevallen enke le verrassingen met zich mee. Om ons tp beperken tot de surprises voor Bona Stars: de Amerikaanse aanwinst •ck een ruige roker, een drinker en een maagpatiënt te zijn. Die combinatie leverde fysieke proble men op, die zich ook op het basket balveld manifesteerden. Kallenberg: Bill Moodey (links), de ruggegraat van Bona Stars, volgt Ed Strong van Punch. 'Die jongens woonden allebei in een hotel in Leiden, maar de normale kost die daar geserveerd werd, lever de problemen op voor Moody. Nu hebben we ze ieder in een huisje kunnen onderbrengen en Moody heeft van de clubarts een speciaal dieet voorgeschreven gekregen. De positieve resultaten zijn bekend.' Bill Moody verdedigde flinke perio den van de wedstrijd de koningsschut- ter van Punch Ed Strong. Met zijn 27 punten compenseerde hij Strongs bij drage van 30 vrijwel. Moody onder schepte daarnaast veel ballen en ver zamelde bovendien zijn punten op belangrijke momenten in de wed strijd. op 3931 in de eerste hp|ft viel zaterdagavond de inspiratie bij Bona Stars even weg. Het werd 39 36, maar Bill Moody zorgde met drie achtereenvolgende treffers dat zijn te am niet onder de voet werd gelopen. Dat leidde tot 4540 met balbezit voor Bona Stars en nog 50 seconden te spelen. Via wat onduidelijk romme len werd het 4740 en toen onder schepte Moody tien seconden voor het fustsignaal nog een bal en scoorde wat een alleszins dragelijk verschil van 4940 op het scorebord bracht. In de tweede helft vielen de Moody- punten wat meer gespreid, maar het sprongschot waarmee hij zijn ploeg op 1 minuut voor het einde naar 9185 bracht, was goud waard. Want het verschil van 4 punten vlak daarvoor, verschafte bepai'd geen zekerheid over een goede afloop. 'De laatste tien minuten hebben de jongens niet meer als een team gespeeld', stelde coach Kallenberg in dat verband. Wat zette Punch tegenover zijn geïn spireerde tegenstander? Dat was aan vankelijk bijzonder weinig. De trip naar Griekenland en het daarin ver weven element van uitschakeling voor de Europese bekerstrijd, had het team geen goed gedaan. Bovendien werd Pieter van Tuyll van Serooskerken, die ontbrak wegens familie-omstandig heden, zeer gemist. Van Woerkom verrichtte goed werk, Strong leverde zijn normale bijdrage, maar in zijn totaliteit schoot Punch tekort. Dat Foster en Sikking technische fouten opliepen, omdat zij zich niet zonder meer wilden neerleggen bij arbitrale beslissingen, tekende de geëmotio neerde onzekerheid van de ploeg nog eens met nadruk. Hoe lang kan Bona Stars beschikken over zijn Amerikaanse inbreng? Kal lenberg: 'Als we niet bij de bovenste zes/ komen, wordt het moeilijk, dan gaan ze waarschijnlijk meteen terug. Maar ik weet zeker, dat we er wèl bij komen, dus dat is geen probleem'. Eredivisie; Heren: EBBC-Flamlngo's 71—1"8. Fiat Stars-ASVU 75—69. Donar-RZ 62— Lions-Racing Agon 11050. Bona Stars-Punch 9385, Haarlem Cardlnals-DED 88?s (na verl.). AMVJ), WUskracht-TW» White druk. Scylla's Will van Zoelen: 'G weldig zoals Carel speelde. Zijn aa o val liep als een trein. We konden niet aan komen'. Ook Bert Schoo in; bleef ongeslagen. Hij had weliswa pi iets meer moeite met de Leidenare *r( maar echt in gevaar is hij toch o niet geweest. Alleen Rob Meyer v uit de toon. Hij won geen partij. V Zoelen: 'Toch vond ik hem beter dreef dan de vorige keer tegen 01 Het was echt niet zo dat we 1 cadeau kregen. We moesten besl voor de punten knokken'. Gezien vorm van zaterdag acht Van Zoel Deltalloyd favoriet voor de titel: 'I 1 jongens lijken meer zelfvertrouwen hebben dan TT. Als ik tegen speel, heb ik veel eerder het gevi dat ik een kansje maak'. Frans Lingen, de TSF-speler die za dag tegen TT moest opgeven, i dezelfde mening toegedaan: 'Ik vif( TT momenteel niet zo best. Met zondering dan van Bert van Ilelm. Die is zo vreselijk cons' Maar Nico van Slobbe is er nog helemaal'. TT won wel, net als Del loyd were' het 3-7. Maar het ging erg moeizaam. Op een gegeven ment had de Schiedamse ploeg zjeii een 3-2 voorsprong door twee ov winningen van Hans van den Brc en door een Schiedamse zege in I dubbelspel. Mede door het weg ziekte uitvallen van Linge kon TT stand toch nog ombuigen naar 3-7. Zondag hadden Deltalloyd en TT v g zelfsprekend geen enkele moeite JCV en Deltalloyd II. Verrassend wel, dat Bert Schoofs (van Peter Ham) en Nico van Slobbe (van Reinders) een partij verloren. Bij dames duurt de tweestrijd De T an fers-TT onverminderd voort. De T fers versloeg Belcrum met 10-0 en moest één puntje afstaan aan Ava 9-1. Zaterdag ontmoeten beide ploe elkaar voor het beslissende treffen. n la. '1 to Stars 59—56 (na verl.). HEREN Flamingo's 11-20 EBBC 11-10 Punch 11-18 Haarlem C. 11-6 Fiat Stars 11-18 Donar 114 Lions 11-18 Agon 114 RZ 11-16 ASVU 11-2 Bona Stars 11-12 DED 11-2 DAMES Fiat Stars 7-14 White Stars 7-6 BOB 7-10 DED 7-6 AMVJ 7-10 A'veen 8-2 Wilskracht 7-8 RZ 8-2 Dames: Ereklasse: TT-Avanti 91. Vooruit-Maasbree 46. De Treffers-B< 10—0. Hoofdklasse A: TT II-TOGB Delta Lloyd II-Glspen 19, Be Quick-f lel nix 61 B TT 1II-VDO 3—7, Irene-1 10—0, Gossima-Phoenix II 91. C: WV-I Lloyd 1—9, AMVJ-Jeep 3—7, Twenty Up-De Salamanders 28. Heren: Ereklasse: Scylla-Delta Lloyd TSF-TT 3—7, Delta Lloyd II-JCV 1- Lloyd-JCV 9—1, TT-Delta Lloyd li Promotie ereklasse A: Irene-Iduna 37, 11-TT II 6—4. B: St. Alovsius-Victory '5) 4, AMVJ-NOAD 10—0. Maasbree-ScyUa II 3. Hoofdklasse A: De Salamanders-De we 1—9. Red Star-Ready 5—5. E: Phi. Swift iD) S—2. SKF-TOV 8—2 JCV II-T 4—6. C: TT.IV-PSV 6—4. TOGB-Iduns D 4. Wibats-Beicrum 55. D: OTTC-Docoi AMVJ II-Jaski 8—2, De Trelfers-Never toe pair 91. HEREN 8—15 Scylla 8—15 JCV 7—8 Deltall. 9—16 St Vooru 9—16 Avantl 9—10 Belcrum at 'ei

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 12