«prek Rogers-Dajan racht geen resultaat arzels leiderschap niet onomstreden Argentijnse troepen naar Buenos Aires •iêk&e'regime geeft jviïeges aan studenten Zweden weigert staatsbordelen ijïi Piloten VS dreigen met nieuwe staking Amerika stopt Saigon vol met oorlogstuig Grenscontrole van vrachtverkeer verdwijnt 45 vermisten na botsing voor haven van Athene Frankrijk wil eigen r uimtevaartpro j eet 168- voor Strauss als sterke man achter de schermen 'Portugal onderhandelt nooit met guerrilleros' Man gedood bij eerste kaping in Australië 'Gevluchte' gevangene zat in andere cel «/KWARTET DONDERDAG 16 NOVEMBER 1972 BUITENLAND Livoord over Amerikaanse hulp aan Israël pïGTON, AMMAN (UPI, Reuter, AP) De besprekingen, die de Israëlische minister van e Dajan in Washington heeft gevoerd over een eventueel te sluiten interim-akkoord tussen j en Israël over de heropening van het Suezkanaal, zijn volgens diplomatieke bronnen zonder itbaar resultaat geëindigd. ias voor een bezoek aan Was- uitgenodigd om ondermeer minister van buitenlandse za- rers 'uitvoerig' te discussiëren t Midden-Oosten in al zijn en facetten, zoals de woord van het State Department het gedrukt. Rogers heeft vlak Amerikaanse presidentsver- bekend gemaakt, dat de re- eer binnenkort pogingen zal nen om Israël en de Arabie- een interim-akkoord te bren- idanks Dajans verzekering dat allen tijde bereid- is om een geling of een voorlopige rege- sluiten, schijnen de gesprek- - ts te hebben opgeleverd. Als zouden zijn gedaan, zo rede- jn, zou Israël zeker hebben at de Amerikanen in de toe- iun militaire hulp opvoeren, extra-garantie aan Israël, dat te blijft verlamd RLEANS (AFP) Gouver- iorge Wallace van Alabama zal jnlijk nooit meer kunnen^!®*' heeft dr. Garber Galbraith, de de kogel verwijderde uit de lat van Wallace, verklaard te- een ve*9tóggever van een in eanfc verschijnende krant. Dr. h zei dat de toestand van Wal de operatie niet is verbeterd. I heeft een paar zenuwen door- dan als tegen-prestatie zijn troepen van het Suez-kanaal zou terugtrekken. Maar Dajan heeft zelf gezegd, 'dat er over eventuele Amerikaanse bijstand geen woord is gewisseld. Men neemt daarom in Washington aan, dat de regering-Nixon eerst de k\tfestie-Viet- nam tot een bevredigende regeling wil brengen, alvorens met de crisis in het Midden-Oosten te beginnen. Het overleg van Dajan zou daarom alleen een vage voorverkenning zijn geweest. De Amerikanen zouden pas diploma tiek in actie willen komen na januari van het volgende jaar, als Nixon op nieuw als president geïnstalleerd is. De Jordaanse regering heeft een Syrisch bericht ontkend, dat twéé re gimenten van de Jordaanse strijd krachten op 5 november hebben ge tracht koning Hoessein af te zetten. Volgens het Syrische bericht was de staatsgreep door tussenkomst van de luchtmacht verijdeld. De Jordaanse minister van voorlich ting, Aboe Nawar, noemte^het oericht 'volledig ongegropfl' dat het leger en de luchtmacht Trouw aan de STOCKHOLM (UPI) De Zweedse Riksdag het parle ment heeft met 303 tegen 5 stemmen een voorstel verworpen om van rijkswege bordelen te exploiteren. Het desbetreffende voorstel deed aan de stemming een langdurig debat voorafgaan tijdens hetwelk de indiener, de liberaal Sten Sjöholm, het voor stel aanvankelijk verdedigde, maar daarna verving door een voorstel om dan maar de prosti tutie aan staatscontrole te on derwerpen. Sjöholm, een omstreden officier van justitie in Helsingborg, ver klaarde dat de rijksoverheid za ken toelaat en zelfs beschermt die gevaarlijker zijn dan de prostitutie. 'Ik denk met name aan alcohol, ik ben van mening dat een fles drank gevaarlijker is dan een vrouw,' zei hij. 'Er van uitgaande, dat we de prosti tutie altijd wel bij ons zullen hebben, stel ik voor dat we er de gezondst mogelijke omstandighe den voor scheppen', vervolgde hij. Maar de Riksdag zag er niets (è^wereld inzt ïascus, dat het be- Inzond; hadden twee regimenten geprobeerd vanuit de gar- nizoenstad Zarka het 25 km zuidelij ker gelegen Amman binnen te drin gen. De regering had de troepenbewe ging echter tijdig ontdekt en de luchtmacht opdracht gegeven de re bellen aan te vallen. Een gedeelte van de luchtmacht zou toen hebben gewei gerd het bevel op te volgen. Andere ■pi (AP. UPI) In een po- groeiende onrust onder studenten te bezwe- de Griekse regering een aantal concessies aan dentenbeweging gedaan, lier Makarezos maakte dat 'revolutionaire maat- I zullen worden genomen, JiS'te meer de onuitputte- 1 elangstelling en de zorg I regering voor de Griekse f eni aantonen'. Zo zullen: iciale voorzieningen ten be an de studenten worden uitge- udenten die niet sociaal zijn krijgen voortaan alle me- órging gratis; identen, ongeacht hun stu- ïngen, een lening tegen een ite van de staat krijgen, die studenten, wier ouders 150.000 drachmen per jaar .(ongeveer 16.000 gulden), irvan worden Uitgesloten; 'erheidssubsidies voor de stu- laaltijden mét 25 procent erhoogd; aan het begin van het studiejaar gratis studieboeken worden verstrekt en in de boekhandels meer buiten landse studieboeken beschikbaar zijn; toegangsbiljetten voor theaters en bioscopen in een beperkt aantal gratis aan studenten ter beschikking worden gesteld. Eén van de belangrijkste klachten van de studenten was, dat zij niet zelf de besturen van hun faculteitsverenigin gen mochten kiezen. Deze werden sinds de coup van de kolonels in 1967 door de overheid aangesteld. Een maand geleden ging de regering ein delijk overstag. Nu zullen de .studen ten op 20 november eindelijk weer zelf hun faculteitsbesturen kiezen. Ondanks deze schijnbare democratise ring is het duidelijk, dat de regering de studenten-activiteiten nauwkeurig in de gaten wil houden. Het onlangs gekozen bestuur van de vereniging van studenten in de faculteit der rechten werd toen het een aantal eisen bij faculteitsbestuur indiende doorverwezen naar de gerechtelijke autoriteiten. Daarop werden alle be stuursleden van de vereniging door de veiligheidspolitie uitgebreid ver hoord. Minister Dajan In Washtington piloten gehoorzaamden wel, waarop de opstandelingen tijdens een vier uur durend gevecht waren verslagen. Daarbij zou een vliegtuig zijn neerge schoten. De regering had 54 officieren laten arresteren en een onbekend aantal burgers. Onder de officieren waren zeven piloten. Een opstandige lucht machtofficier, Tala Kljatib, werd na derhand geëxecuteerd.' In zijn dementi gaf de Jordaanse minister van voorlichting toe, dat Khatib om het leven was gekomen. Maar dat was volgens hem gebeurd, toen zijn Hawker Hunter tijdens een oefenvlucht in het zuiden van Jorda nië neerstortte. Een van de adviseurs van de koning heeft het bericht on derdeel genoemd van 'een propagan- da-campagne, die tegen dit land ge richt is'. WASHINGTON (AP) De Ameri kaanse Organisatie van Burgerlucht- vaartpiloten (ALPA) heeft gisteren gedreigd opnieuw een internationale staking, van .pilloten af te kondigen, uit protest tegen het üitblijven van rege ringsmaatregelen tegen de'luchtpirate- rij. Op een persconferentie leverde de voorzitter van de organisatie kritiek op het optreden van de FBI tijdens de laatste kaping. Hij zei dat de piloten geen andere keus meer hebben dan op nieuw een internationale vliegerssta king af te kondigen. Hij voegde eraan toe, dat als de vliegersstaking niet vol doende resultaat zou hebben, hij ver wachtte dat het vervoer over zee door solidariteitsstakingen eveneens lamge legd zou worden. SAIGON (AP, Reuter) In de afgelo pen twee weken hebben ongeveer 350 Amerikaanse transportvliegtuigen 7.000 ton oorlogsmateriaal afgeleverd aan de Zuidvietnamese strijdkrachtea Als een eventueel bestand van kracht zal zijn, mag militair materiaal alleen vervangen worden als het onbruik baar is geworden. Een officier op de Tan Son Nhoet luchtmachtbasis bij Saigon zei dat de aanvoer van materieel zo groot was, dat 125 mannen 16 tot 18 uur per dag werkten om de vliegtuigen te lossen. 'Ongeveer 25 toestellen arriveren per dag. De manschappen werken werke lijk hard om de toestellen zo snel mogelijk te lossen', aldus de officier. De Noordvietnamese onderhandelaar Le Doec Tho is gisteren in Moskou aangekomen. Hij wordt later deze week in Parijs verwacht. In de Franse hoofdstad heeft president Soeharto van Indonesië gewaarschuwd voor een nieuw soort oorlog, gebaseerd op on dermijning en ideologische conflicten, niet alleen tussen socialistische en kapitalistische landen, maar ook bin nen de communistische wereld, vooral tussen China en de Sowj et-Unie. DEN HAAG De controles op het vrachtverkeer aan de onderlinge gren zen van de drie Beneluxlanden worden 1 januari 1974 opgeheven. De minis ters van economische zaken en finan ciën, onder wie voor Nederland minis ter Langman, hebben dit op een vergadering in Brussel besloten. De ministers zijn overeengekomen dat een 'document unique' zal worden in gevoerd, waardoor de statistiek- en btw-controles aan de grenzen zullen kunnen vervallen. Ondanks het oorlogsgeweld in Zuid-Vietnam gaan deze jongens visen. ATHENE (Reuter) Ongeveer 45 mensen wordt vermist na een aanva ring nabij Piraeus tussen een oorlogs schip van de Griekse marine en een reusachtige supertanker uit de vloot van de Griekse reder Stavros Niarchos. Het marine-schip brak in tweeën en zonk onmiddellijk ongeveer vijf kilo meter buiten de haven van Athene. Gisteravond waren slechts 14 van de 60 opvarenden gered en was één lichaam geborgen. De tanker heeft geen ernstige schade opgelopen. PARIJS (DPA/AFP) —Met het oog op de 'voortdurende mislukkingen' in het gemeenschappelijke Europese ruimte-onderzoek wil Frankrijk een eigen ruimtevaartpolitiek gaan voe ren, zo heeft de Franse minister van defensie. Michel Debré. verklaard in een vraaggesprek. Het Franse gaullistische blad 'La Na tion', dat dit heeft gepubliceerd, zegt dat Frankrijk hiertoe over gaat nu West-Duitsland niet langer wil mee werken aan het raketprogramma van de Europese organisatie ELDO en daarvoor in de plaats deelneming aan het Amerikaanse post-Apollo-program- ma wil, waardoor 'de hoop van Frank rijk op een niet door de VS beheer ste onderneming' is vervlogen. Al op 7 november had de Franse premier, Pierre Messmer. voor de se naat duidelijk deelneming aan het Amerikaanse project van de hand ge wezen. Wanneer bij de komende Eu ropese ruimtevaartconferentie geen overeenstemming over eei» gemeen schappelijk programma bereikt wordt zal Frankrijk zijn ruimtevaartpolitiek 'opnieuw moeten overwegen', had Messmer toen gezegd. BUENOS AIRES, ROME (Reuter, AFP, UPI) De Argentijnse rege ring heeft 30.000 militairen overgebracht naar de hoofdstad in een poging aanhangers van oud-dictator Juan Perön te ontmoedigen mor gen naar het vliegveld te gaan om Perön een hartstochtelijk welkom te bereiden. Militaire autoriteiten willen slechts 300 peronisten op het vliegveld toelaten, maar de peronisten hopen op een menigte van één miljoen. Hoewel openbare massabijeenkomsten en stakingen verboden zijn, heeft het Argentijnse vakverbond voor morgen een staking van 16 uur in Buenos Aires en voorsteden afgekondigd. In de rest van het land zal de staking 24 uur duren. Tot de staking is besloten om de arbeiders in de gelegenheid te stellen aanwezig te zijn op het vlieg veld, als Peron daar aankomt. De Rechtvaardigheidspartij, de partij van Perön, heeft inmiddels de 'mobi lisatie' van alle peronisten bevolen, tot 'generaal Perön en het volk verze kerd zijn van de macht in Argenti nië'. De peronisten moeten met alle mogelijke middelen zo dicht mogelijk bij Perön zien te komen, als hij in Argentinië aankomt en op straat blij ven, tot de ex-dictator hen beveelt naar huis te gaan. Ook de Argentijnse regering heeft haar maatregelen genomen voor de aankomst van Perön. 150.000 man van het leger, de marine en de lucht macht en alle poliitie-eenheden zijn in staat van alarm gebracht om eventue le onlusten te voorkomen. Bovendien heeft zij het bericht verspreid dat Perön slechts een paar dagen in Ar gentinië zal blijven en daarna naar Spanje zal terugkeren. Peröns per soonlijke vertegenwoordiger in Argen tinië, Hector Cambora. zou dit gezegd hebben. KARDINAAL Inmiddels heeft Perön zijn hoop opge geven door de paus in een particulie re audiëntie te worden ontvangen. De paus heeft dit geweigerd, omdat een Jaap den Boef Als Willy Brandt lrjst- van de christen-democra04 zijn bij de Bondsdagver en van aanstaande zondag, CDU en CSU samen waar- een klinkende overwin- >eken. De populariteit van zou voor de merendeels ij conservatief ingestelde rechtigden in de Bondsre- aanleiding zijn hem hem de CDU en de CSU vertrouwen te geven. hsten-democraten beschikken niet over een figuur als maar moeten het met een ar bekwame maar weinig ge- compromis-kandidaat, Rainer is Barzel, tegen de algemeen kanselier opnemen. En dat is nkbare taak. looit vanzelfsprekend geweest, cl de kanseliers-kandidaat van sten-democraten zou worden. 963, toen minister van econo- taken Ludwig Erhard de n het economische wonder k kanselier Konrad Adenauer gaan opvolgen, probeerde Bar- de steun van de Beierse CSU- Franz Josef Strauss zelf et kanselierschap in aanmer- komen. Nadat de liberale FDP 66 uit de coalitie met CDU en ts gestapt, leek de tijd van te zijn aangebroken, s echter dezelfde Franz Josef die een streep door zijn reke nde. Niet Barzel, maar de wat vergeetboek geraakte premier deelstaat Baden-Wlirttemberg, *°rg Kiesinger, was als de al dere staatsman de keus van I toen de 'grote coalitie' met üaal-democraten van Willy °P het punt stond, verwezen- *orden. 1TEIT verkiezingen van. najaar 1969 wen tot vorming van een rege- *htie van SPD en FDP, heb ben de christen-democraten het zon der eerr leider moeten stellen, die CDU en CSU over de teleurstellingen heen kon helpen, verbonden aan het vooruitzicht ^an. een jarenlang ver blijf in de oppöfcitiebanken. Kissin ger bleef partijvoorzitter, ,maar Barzel speelde als fractieleider ih de Bonds dag een belangrijker rol dan de* ex- kanselier. Hij maakte er geen geheim van dat hij zichzelf als de meest aangewezen figuur beschouwde voor de kanseliers-kandidatuur van zijn partij. Om zijn kansen niet te verspe len moest hij proberen, het zoveel mogelijk mensen naar de zin te maken. Een gevolg hiervan was, dat van een duidelijk en verantwoord positie kie zen geen sprake kon zijn. Zo moest Barzel zich wel kritisch opstellen te genover de 'Ostpolitik' van sociaal democraten en liberalen om zich bin nen het christen-democratische kamp niet onmogelijk te maken. Zijn belang rijkste rivaal Gerhard Schröder, (de vroegere minister van binnenlandse zaken, buitenlandse zaken en defen sie) maakte het zich veel gemakkelij ker door te zwijgen. Barzel wist niet temin de kandidatuur (door een goed georganiseerde actie achter de Schef- men) te bemachtigen. In het voorjaar was hij bijna kanselier toen hij na de verassende CDU-zege in de deelstaat Baden-Württemberg een 'constructie ve motie van wantrouwen' indiende, die kanselier Brandt ten val had moe ten brengen. De 'greep naar de macht' mislukte, omdat enkele partijgenoten van Bar zel bij de geheime stemming over de motie weigerden, hem in het zadel te helpen. Blijkbaar wilden zij de 'ost- vertrage' met de Sowjet-Unie en Po len niet in gevaar brengen. Barzel kwam opnieuw in moeilijkheden toen enige weken later over die verdragen moest worden gestemd. Hij adviseer de zijn partijgenoten nder bepaal de door de regeringspartijen aanvaar de voorwaarde vóór te stemmen, daarmee blijk gevend van het feit dat hij niet zozeer tegen de verdragen op zichzelf bezwaren had, maar tegen zijn politieke tegenstanders, die ze tot stand hadden gebracht. p Barzel had echter opnieuw Strauss verkeerd beoordeeld. Op het beslissen de ogenblik liet deze afweten en toen Barzel aarzelde zijn advies in te trek ken, dreigde Strauss de banden tussen zijn Beierse CSU en CDU te verbre ken. Hij kreeg zijn zin: Barzel advi seerde de christen-democratische afge vaardigden, zich van stemming te ont houden. In die voor de Bondsrepu bliek spannende dagen heeft Barzel veel verloren van het koele, bereken de Image, dat hem jarenlang weinig populair had gemaakt. De Barzel wie niets menselijks vreemd bleek te zijn, leed echter in eigen partij een gevoe lig gezichtsverlies. Als de coalitie van kanselier Brandt niet kort daarna haar meerderheid in de Bondsdag zou hebben verloren, "waardoor vervroegde verkiezingen on vermijdelijk waren zou het leider- schap van Barzel in CDU en CSU thans volop in discussie zijn geweest. In bedekte termen wordt niettemin ook thans al op zijn vervanging gezin speeld door degenen, die hem komen de zondag weinig kans geven op het behalen van een absolute meerderheid in de Bondsdag en als uitvloeisel daarvan op het kanselierschap. Als twee voornaamste kandidaten voo" de opvolging worden niet Ger hard Schröder of Franz Josef Strauss genoemd, maar de nog vrij jonge premiers van de deelstaten Rijnland- Palts en Sleeswijk-Holstein: Helmut Kohl en Gerhard Stoltenberg. Het ziet er dan ook werkelijk naar uit dat Barzel bij het uitblijven van een meerderheid voor CDU en CSU zijn laatste kans op het kanselierschap verspeelt. STABILITEIT Barzel presenteert CDU en CSU als de partijen, die de Bondsrepubliek 'haar stabiiteit moeten teruggeven'. Dat betekent: volledige werkgelegen heid en bescherming van de arbeids plaatsen. Barzel: 'De kleine man moet het gelag van de prijsstijgingen betalen. Hij is gaan merken, dat de polemiek van de SPD dat 'de rijken steeds rijker worden' zich tegen de SPD zelf richt'. Wat de betrekkingen met de DDR betreft, heeft Barzel er geen twijfel aan laten bestaan dat CDU en SCU zich voorbehouden, opnieuw te onder handelen over 'schijnbesluiten' van de huidige regering, als de christen-de mocraten na de verkiezingen van zon dag aan het bewind zouden komen. Van de DDR verwacht Barzel dat zij in dezelfde mate de realiteit van de eenheid van het Duitse volk 'erkent, als de Bondsrepubliek oog heeft voor de realiteit dat. 'de staatkundige een heid van Duitsland thans niet verwe zenlijkt kan worden'. EENSGEZIND Als eerste CDU-leider is Barzel er in geslaagd, de Beierse CSU van Strauss op een gezamenlijk verkiezingspro gramma, vast te leggen. Dat is geen gemakkelijke taak geweest Het hoeft dan ook niet te verwonderen, dat de genen die niet veel vertrouwen in Frans Josef Strauss Strauss hebben, iets achter de eenge zindheid tussen beide christen-demo cratische politici zoeken. Zij vrezen dat als CDU en SCU zondag de meerder heid in de Bondsdag behalen niet Barzel maar Strauss de werkelijke 'machthebber' zal worden. Het is overigens begrijpelijk dat tij dens een verkiezingscampagne, waarin voor alle politieke partijen veel op het spel staat, deze vrees eerder en luider wordt geuit dan onder 'norma le omstandigheden. Strauss zal zich inderdaad krachtig weren in een door Barzel aangevoerde regering. Hij kan manipuleren met ongeveer 50 zetels, die de CSU als gesloten formatie kan inbrengen in een regeringscoalitie met de CDU. Maar hij kan er niet voortdurend chantage mee plegen, ook niet wan neer Barzel als kanselier zou worden vervangen door een patij genoot, die het niet tot een conflict zou laten komen. Strauss kan slechts afrem men. maar de CDU( niet b.v. een gevaarlijk nationalistische koers op dringen. Wat dit laatste betreft is het opval lend. dat de neo-nazistische NPD (Na- tionaal-democratische Partij van Duitsland) met een eigen lijst aan de verkiezingen zal deelnemen, ofschoon zij toch moet aannemen, dat zij wei nig kans heeft om boven het vereiste minimum van vijf procent van de uit te brengen stemmen te komen, of een minimum-aantal van drie 'directe mandaten' te veroveren. De NPD ziet geen wezenlijk verschil tussen een christen-democratische re gering en één van sociaaldemocraten en linksliberalen, sinds de CDU 'rati ficering van de verdragen met Rus land en Polen mogelijk heeft ge maakt'. Geen stemadvies dus van de zelf kansloos geachte NPD. die aan Strauss blijkbaar toch niet veel in vloed binnen de CDU heeft toege dacht. Richard von Weisëcker, één der be langrijkste leiders van de CDU. zei over Strauss: 'Zijn doorzettingsvermo gen hebben we nodig voor onze staatsfinanciën en onze prijssituatie. De daadkracht van de gehele regering zal als CDU en CSU een regering vormen bij de kanselier vandaan komen'. Barzel moet dan echter wel eerst Brandt verslaan. (Dit is het 6e artikel in een serie) audiëntie zou kunnen wijzen op pau selijke steun voor de peronistische be weging. De peronisten hadden 'uitzon derlijk grote druk' uitgeoefend op het Vaticaan. Het resulteerde slechts in een bezoek van kardinaal Agostino Casaroli aan het hotel, waarin Perön verblijft. Casaroli wordt wel de minis ter van buitenlandse zaken van het Vaticaan genoemd. Perön heeft giste ren versterking gekregen van een groep van 130 aanhangers. Ze willen hun leider, na zijn ballingschap van 17 jaar, vergezellen op zijn terugtocht naar Argentinië. LISSABON (UPI) Premier Caetano van Portugal heeft in een toespraak voor radio en televisie gezegd, dat zijn land nooit met de guerrillastrijders zal onderhandelen over de overdracht van zijn provincies in Afrika. Caetano legde deze verklaring af, na dat de Algemene Vergadering van de VN een resolutie had aangenomen, waarin er bij Portugal op wordt aange drongen onderhandelingen te begin nen met de bevrijdingsbewegingen over zelfbeschikking voor Portugees Guinee, Angola, Mazombique en de Kaap Verdische Eilanden. 'Niemand kan van ons verwachten,' al dus de Portugese premier, 'dat wij Por tugese gebieden overdragen aan ben des, die buitenlandse belangen dienen en geweld gebruiken. Maar wij zijn be reid tot overleg, dat de terugkeer van de terroristen naar hun land ten doel heeft en wij willen ook nagaan, hoe het proces versneld kan worden dat moet leiden tot deelneming van de be volking van onze overzeese provincies aan het plaatselijk bestuur. Deze deel neming is in de geest van de nieuwe wet voor de overzeese gebiedsdelen. ALICE SPRINGS (Reuter) De eer ste vliegtuigkaping in Australië is gis teren geëindigd met de dood van de 34-jarige kaper. Hij had zich kort voor de landing in Alice Springs meester gemaakt van het vliegtuig en eiste een parachute en een klein vliegtuig. Toen de man naar dit vliegtuig liep, werd het vuur op hem geopend. De kaper schoot een politie-agent in de rug en benen, maar werd zo zwaar gewond, dat hij later in een ziekenhuis overleed. SWIFTERBANT (NOP) De 65- jarige P. Bos uit de Noordoostpolder is gistermiddag bij een verkeersonge luk bij Swiftcrbant (Oostelijk Flevo land) om het leven gekomen. Hij ver leende met zijn auto geen voorrang aan een bus. Zijn vrouw, die bij hem in de auto zat. werd ernstig gewond. BERLIJN (DPA) De 23-Jarigc radicaal rechtse ziekenverpleger Ekkehard Weil, die wegens een aanslag op een Russische soldaat zes jaar had gekregen en sinds maandag in een Berlljnse gevan genis werd vermist, is gisteren in de cel van een mede-gevange ne gepakt. Weil werd uit een houten kast boven de verwar ming tevoorschijn gehaaid, na dat de gevangenisdirectie een tip gekregen had. Een woordvoerder van de justi tie zei dat Weil geen duplicaten van de sleutels van de gevange nis bleek te hebben. Weil had dit beweerd in een 'afscheids brief, die in zijn lege cel was gevonden cn waarin hij pochte dat hij met een uur voorsprong in zijn vluchtpoging zou slagen. De Britse autoriteiten in West- Berlijn hadden bij burgemeester Schütz geprotesteerd tegen de vlucht van Weil. De jacht op Weil was tot heel West-Dults- Iand uitgebreid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9