4000ste inwoner in Leimuiden geboren Interesse voor Ko-Plu-K( neemt laatste jaren toe Nieuw kruisgebouw is begin van groot medisch centrum Arti en Canita Tuba speelden in Alphen Discussie over parkeerruimte in gemeenteraad Koudekerk Looft den Heer Lisse studeert op Paulus Sinterklaas in de omgeving Cantate Deo richt kinderkoren op Piano akkoord bender Subsidie EHI op de helling TROUW/KWARTET DONDERDAG 16 NOVEMBER 1972 REGIO Af gestemd op behoefte in Nieuwkoop NIEUWKOOP Dinsdagmiddag hebben de voorzitters van de bei de Nieuwkoopse kruisverenigin gen (J. Eijs van het Wit-Gele Kruis en D. H. van der Vaart van het Groene Kruis) de eerste paal geslagen voor de bouw van een gezamenlijk gezondheidscentrum. Dit centrum zal verrijzen aan de Hoge Dijk. Hiermee is een begin gemaakt met de bouw van een gezondheidscentrum, waarvoor vier laren van voorberei ding nodig zijn geweest, waarin talrij ke moeilijkheden van financiële en organisatorische aard overwonnen moesten worden. Omd.it de financ'iëie mogelijkheden nog steeds beperkt zijn kan liet totale plan voor een medisch centrum, dat aanvankelijk was opgezet, niet onmid dellijk worden uitgevoerd en is het gedeelte dat nu gebouwd zal worden een eerste fase. Een gebouw bestaan de uit twee afdelingen, die voorname lijk bestemd zullen zijn voor het werk van de kruisverenigingen. Verwacht wordt dat dit gebouw voorlopig voor een groot aantal jaren in de behoefte van de kruisverenigingen zal kjinnen voorzien. Daarna zal blijken of en wanneer uitbreiding nodig zal zijn. Indeling Nieuwe korpschef kent Katwijk nog uit Leidse jaren Het gebouw zal tegen de voet van de Hoge Dijk worden opgetrokken en parallel lopen aan de Achterweg. In het voorste gedeelte zullen twee dok terskamers worden geprojecteerd, met daartussen een ruime boxenkamer. Aan de noordzijde is de entree met een z.g. 'binnenstraat', waarlangs een magazijn, een keuken, bergruimte en toiletten worden ondergebracht. Ook zijn er nog een wachtruimte en een tandartskamer. Gehoopt wordt dat het nieuwe ge bouw omstreeks half 1973 gereed zal komen. Het huidige Groene Kruisge bouw aan de Nieuwveenseweg zal tot dan nog in gebruik worden genouden en daarna worden verkocht. Omdat het gezondneidscentrum ver rijst op de plaats van het repetitielo kaal van 'Eensgez:nd' is dit verplaatst naar een ruimte aan de achterzijde van het gemeentelijk sportterrein. ALPHEN De Chr. muziekvereni ging Arti et Religioni is in onze gemeente op het gebied van zang en muziek de op één na hoogst gesubsi dieerde vereniging, en dat is een punt dat men niet vanzelf heeft bereikt. Men moet dat door het prestatieni veau waarmaken en dat heeft Arti dan ook gedaan; de uitstekende resul taten op concoursen van niveau bewij zen dat. Men heeft het eigen peil dinsdaga vond nog wat opgevoerd door een concert te geven in samenwerking met 'Canite Tuba' uit Lisse, een vere niging, waarvan Wim van Duijn even eens dirigent is. Ongeveer tachtig mu zikanten. die een concert hebben ge geven, dat een tjokvolle Goede Her derkerk waard was geweest. Maar naast Peyton Place heeft zich nok aangediend Het meisje met de blauwe Hoed, zij het niet wekelijks, maar het (ADVERTENTIE) De maquette van het medisch centrum, zoals dat er in de toekomst in zijn totaliteit zal gaan uitzien. Voorlopig echter worden de werkzaamheden beperkt tot de twee voorste gebouwtjes. KATWIJK De nieuwe korpschef van de gemeentepolitie kwam gister ochtend in het gemeentehuis kennis maken met burgemeester A. G. Ver meulen, waarna men vertrok naar het politiebureau aan de Voorstraat, om hei korps eveneens in de gelegenheid te stellen hun nieuwe chef te begroe ten. De heer F. .1. Laméris: 'Het is plezie rig na een theoretische werkkring weer do praktijk in te gaan'. Zoals bekend is hij nu nog adjunkt-direk- teur van do politieoplcidingsschool voor Noord- en Oost Nederland te Lochcm. Na zijn opleiding aan dc HBS en het Rijksinstituut voor de opleiding van hogere politieambtena ren, werd hij benoemd tot adjunct inspecteur van de gemeentepolitie te Rotterdam. Van 1 maart 1965 tot 1 Juni 1969 was hij als officier der Rijkspolitie toegevoegd aan de dis trictscommandant van de Rijkspolitie in Leiden. Daarna werd hij adjunct directeur in Lochem. De heer Laméris kent Katwijk uit de tijd dat hij in Leiden werkzaam was en in Noordwijk woonde. Hij ziet de taak van de politie voornamelijk als ordebewarend. De politie moet zijns inziens in dc samenleving staan en niet een 'tegenpartij' zijn. Wel vraagt de heer Laméris zich af wat de plaats van de politie zal zijn wanneer de polarisatie zich voortzet. Per 1 januari zal de heer Laméris in dienst treden. WOUBRUGGE —Sint Nicolaas doet zaterdag z'n intrede in tal van dor pen. Ondermeer wordt hij verwacht in Woubrugge, waar hij per sleepboot zal arriveren, na eerst een rondvaart tc hebben gemaakt door de Woudwe tering. De boot legt aan bij dc her vormde kerk, waar burgemeester D. Brouwer de Koning hem welkom zal heten. NIEUW-VENNEP In Nieuw-Vcn- nep komt Sint Nicolaas om 10 uur. In open calèche en omringd door zwarte pieten zal hij bij de sporthal worden ontvangen door loco-burgemeester C. van Stam. Het is voor de eerste maal dat Sint Nicolaas bij de sporthal arri veert, in plaats van bij de Katholiekp Kerk. Gezien het toenemende aantal kinderen is bij de kerk niet voldoen de plaats meer. KOUDEKERK Om half drie komt de kindervriend met de boot bij het gemeentehuis. Met z'n pieten wordt flaarna een rondrit gemaakt. Het col lege van burgemeester en wethouders zal Ier plaatse aanwezig zijn om Sint Nicolaas te begroeten. HAZERSWOUDE De kinderen van Hnzerswoutlc/Rijndijk zullen Sint Ni colaas om half elf kunnen verwachten bij het punt Gemenewcg/Potgicter- laan. Voorafgegaan door de muziek vereniging gaat het Potgicterlaan/Da Costaslngel, waar de schimmel staat te wachten. Te paard gaat het naar het gemeentehuls. waar b. en w. hun gast opwachten. Na de ontvangst volgt een rondrit. OUDE WETERING Ook dit jaar organiseert het plaatselijke Midden stands Comité een Sinterklaasintocht, en wel op zaterdag 25 novemb-r om half 2 's middags. De start is bij de Plantage richting Lisserweg. De win kels zijn vanaf maandag 27 november tot 's avonds 9 uur geopend, oehalve zaterdags. KOUDEKERK Er was in de raads vergadering van Koudekerk een voor stel van B. en W. om een deel van het na de sloop van dc oude Herv. school aan de Dorpsstraat vrijgeko men terrein, te verhuren aan de Herv. Kerk. De kerk heeft op een deel van dit terrein inmiddels een noodgebouw laten optrekken, waarin over enige tijd haar nevenaktiviteiten (catechisaties, bijeenkomsten en jeugdverenigingen) een onderdak vin den. De aanschaf is uit eigen midde len bekostigd, tex-wi.jl de afwerking, die nu in volle gang is. geheel door leden van de kerk zelf wordt uitge voerd. Het gebouw beslaat ca. één derde deel van het terrein, reden voor B. en W. een voorstel in te dienen om bij het kerkbestuur een jaarlijkse huursom van 1.000 te bedingen, zijnde één derde deel van het jaarlijkse rentever lies op de totale kosten van het terrein. De rest van het braakliggende terrein zal als (openbaar) parkeerter rein worden ingericht. Voor dit ge deelte wilden B. en W. het kerkbe stuur niet geldelijk belasten, daar ie der vrij is zijn vehikel daar te parke ren. De niet-confessionele en de' KVP-frac- ties hadden liever 1.500 van de hervormde broeders en zusters willen 'vangen'. Ook voor dat parkeerterrein zullen de Hervormden moeten beta- en. spraken PvdA. KVP en Gemeen tebelang eensgezind uit. 'Onzin', was het weerwoord van de prot. chr.- fractic: 'winkeliers en anderen hoeven toch ook niet te betalen voor de parkeerruimte bij hun percelen. Het is de taak van een gemeentebestuur te zorgen voor voldoende parkeergele genheid. waar dan ook'. P.C.P.'er J.C. v.d. Vlugt beschuldigde de niet-confes- sionele fracties van een inconsequente houding en omdraaiing van argumen tatie. 'Toen het \oorstel werd behan deld om de school af te breken en er een parkeerplaats in te richten, rie pen jullie hosanna, maar nu wil men plotsklaps de Herv. kerk voor de kosten laten opdraaien, terwijl juist de auto's van gemeenteraadsleden zo nodig op dit terrein gestald moesten worden!' Leentvaar c.s. hadden een zwak verweer. Dorrepaal (Gemeente belang) leek nog het beste argument te berde te brengen: "t Voorhof moet toch ook betalen voor het par keerterrein'. 'Welnee', bestreed mr. Vreugdenhil, 'men betaalt alleen maar voor het gebouw zelf'. De VVD-wet- houdcr Van der Pols zat met het geval duidelijk in z'n maag; hij koos (tevergeefs overigens) voor verdaging van het voorstel. De wethouder bleef collegiaal en zorgde op deze wijze voor een 6-5 verhouding, zodat het 1.000 bleef. Zonder vergunning Een plan om de Hondsdijk tussen de twee bruggetjes en het aansluitende deel van de Dorpsstraat te reconstrue ren werd met algemene instemming begroet. Ook werd een lening ad. 104.000 met de Bank voor Ned. Gemeenten aangegaan ter financiering van de voorlopige verbreding van de Hondsdijk. een werk dat reeds in volle gang is. De raad stemde in met de door B. en W. geweigerde bouwvergunning aan landbouwer R. Dorrepaal Wzn voor een caravanloods, die hij recentelijk heeft laten bouwen. De situering van de loods is niet in overeenstemming met het bestemmingsplan. Bovendien had Dorrepaal zonder vergunning ge bouwd. Wel zette mr. Vreugdenhil (PCP) vraagtekens bij de gevolgde juridische procedure. Het zgn. 'Saargebied' in de Lagewaard heeft, volgens raadslid G. van Boste- len, veel hinder van de stank van het 'gezuiverde' water, dat de aangrenzen de rioolwaterzuiveringsinstallatie op dc Lagewaardse wetering loost. Hij betwijfelde of de installatie wel juist werkt. 'Inderdaad', zo gaf burgemees ter Van der Linden toe. 'is er onlangs een storing in de installatie geweest, maar dc rapporten van de watermon sters. die regelmatig worden geno- ZOETERMEER De Zang en Orato rium Vereniging (Cantate Deo) te Zoetermeer wil overgaan tot oprich ting van kinderkoren. Daarom nodi gen zij alle meisjes en jongens van 8 tot 12 jaar uit om te komen meezin gen o.l.v. de heer Sanders van Mari on. De eerste repetities zullen zijn op donderdag 16 november a.s. van 4.15 uur tot 5 uur «n een zaal onder de Morgensterkerk aan de Nassaulaan en van 5 15 uur tot 6 uur in het Aan- ioopcentrum te Meerzicht. Ook voor de ouderen is er gelegen heid om te komen zingen. De repeti ties hiervan worden gehouden op don derdagavond vanaf 8 uur in het cen trum aan de Frans Halsstraat. Nadere inlichtingen mevrouw A. Hul- zenga, Ambachtsheren laan 115, tel. 4372 en bij mevrouw A. van Vulpen, P.C. Hoofdstraat 22. tel. 4872. men. zijn goed'. Dat de Lagewaardse Wetering zelf langzaam aan het dichtslibben is kon hij niet beoorde len. maar hij zegde oen onderzoek toe. Te oordelen naar uitlatingen van mr. Vreugdenhil is een aantal raadsleden niet geheel tevreden met het tot nu toe gevoerde aanbestedingsbeleid van de gemeente. Men gaat er in besloten zitting nog eens rustig over praten. Mevrouw Slot roerde tijdens de rond vraag nog eens het bouwvergunnin- genbeleid aan. Ze meende, dat de provinciale overheid te lichtvaardig omspringt met door gemeentebesturen genomen voorbereidingsbeslulten om de bouw van 'bepaalde' objecten in het 'buitengebied' mogelijk te maken, zonder dat deze instanties zich van de feitelijke situaties op de hoogte stel len. 'Er wordt in Den Haag inderdaad te ambtelijk gehandeld' had burge meester Van der Linden gemerkt, 'maar ja, hoe gaat dat als je duizen den aanvragen op je bureau te ver werken krijgt'. „Een piano? Daar ko men wij niet aan toe". Mag Bender- K D voor onderstellen dat mensen die zoiets zeggen, de prijs van een piano mis schien een tikje verkeerd taxeren? Voor nog geenr3100 gulden namelijk hebt u al een pianovan een kwaliteit waar Bender-K&D volledig achter kan staan. En dan niet van een merk want keus hebt u bij ons in over vloed (wij voeren minstens 11 merken). Het moe.t dus wel vreemd lopen', wilt u na een rustig en bijzonder infor matief gesprek niet tot een akkoord komen. kenner SC duwaer deskundig in klanl Leiden: Hogewoerd 90 is verenigingen die iets willen geraden óók met dit meisje rel te houden. Arti moest het stellen met nauwelijks hondei langstellenden, maar men krij een nieuwe kans, want dms november concerteren beide i gingen opnieuw, dan in De B: Ridderveld. We kunnen ieder t zoek aanbevelen. Het programma wordt geheel menspel van beide vereniging! bracht. Nadat de melodie van 150 was gespeeld, werd reeds stemming gewekt bij de aan» met de 'Washington Grays', eei van C. S. Grafulia. Achtereen* hoorden wij verder in het eersi de ouverture Patience van Si Antilliaanse suite van Kees V! de Vaudeville suite van Pi Sc Voor wie enige muaiekkennis ten, blijkt hier wel uit, dat mi dit programma in het door ie waarderen vlak bleef. In het gedeelte na de pauze k» nog sterker naar voren, toet opende met de Hobahomars. gens de New Baroque suite vj Huggens, American Panorami Darling, Tiger Rag van La Ro: het Rimbalzello van Abel-Jan dit laatste nummer brachten d wezigen de orkesten een staani tie, waarop laatstgenoemd n werd gebisseerd. HAARLEMMERMEER De stelde subsidie regeling voor BO-verenigingen werd door d missie van advies en bijstam volksgezondheid en milieuhygil voerig besproken. Men was nie maal gelukkig met het ontwerp in sprake is van een percenta de contributiegelden. De mees! missieleden "'wilden uitbreiding subsidieregeling, - waarbij ondei wordt gedacht deze te koppel aktiviteiten. Het jaarverslag van het I(infoi centrum) G(eluidshinder) S(el over 1971 ondervond veel kritH zegd werd dat na ruim twe ervaring bleek dat vliegtuiglak velen de bekende druppel was emmer deed overlopen. Aan dè ten die binnenkwamen, aldi jaarverslag, lagen veelal zaki grondslag zoals moeilijkheden gezin. Via het I.G.S. reageerd z'n 'woede' af. De commissiel« Haarlemmermeer "slikken" dit niet en "ergeren zich mateloo sommige passages in het jaar1 dat als onaanvaardbaar van de werd gewezen. Burgemeester opent ranarond kleinree-expositie KATWIJK 'Een rechtgeaarde Nederlander van dieren' zegt de heer G. J. H. VI. Bosch, tijdens de inrichting van de tentoonstel ling van Konijnen- en Pluimvee- fokkersvereniging Ko-Plu-Ko. Hij is er de voorzitter van en heeft de supervisie op de tentoonstel ling. Vanavond om acht uur zal burgemeester A. G. Vermeulen de expositie officieel openen. Met gemiddeld acht man is men al en kele dagen druk in de weer ge weest in de kleine zaal van sport hal 'Cleyn Duin'. Een normale tentoonstelling kost al een enor me voorbereiding, laat staan een expositie van 800 dieren die ieder verzorging behoeven. Vanaf vanavond zijn 236 konijnen, 155 sierduiven en 404 postduiven tot en met zaterdag gratis te bewonderen. Dinsdagavond en woensdag is men bezig geweest met het aanvoeren en inrichten van de achthonderd hokjes. sluiten van de tentoonstelling weer worden opgehaald.' Woensdag vond de keuring (zie foto) De bodem van de postduivenhokken plaats door een zestal gediplomeerde keurmeesters. Het zijn allemaal ras dieren. Om in de prijzen te vallen moeten ze voldoen aan landelijk vast gestelde normen. Er zijn ruim hon- zijn belegd met ribkarton, waarover zand is gestrooid. De konijnen zitten op stro, met een onderlaag van hout- schaafsel. Dinsdagavond hebben de ruim tachtig inzenders hun dieren naar de sporthal gebracht. Ze zullen zaterdag na het derd prijzen te verdelen, voorname lijk bekers, medailles en plaquettes. Behalve deze ereprijzen zijn er geld prijzen beschikbaar. Hobby LEIMU1DEN Nadat Richard Jacobus Hendrikus Lemmers zaterdagmiddag om 2.00 uur ter wereld was gekomen, bleek na het weekend met de aangifte bij de burgerlijke stand dat hij de vierduizendste inwoner van Leimuiden is. Zijn ouders het echtpaar J. F. Lemmers-Zevenhoven wonen in een saionwagen aan de Nokweg, waar burgemeester H. L. Breen en echtgenote dinsdagmiddag een spaar bankboekje met alvast 105 erop kwam overhandigen. LISSE Het Christelijk Gemengd- Koor Looft den Heer te Lisse, gaf in Rehoboth een gevarieerd programma ten beste onder leiding van Aat van Vliet. Aan de uitvoering werkten de sopraan Janny Göbel-Godthelp, de te nor Gert Hesseling, de alt-blokfluitis- te Claudia Runge en de pianist Leen Ramp mee. Het programma viel reeds te loven, omdat het grotendeels licht verteerba re kost bevatte, waarvan de keuze van goede smaak getuigde. Het koor, in 1903 opgericht, hoopt volgend jaar een jubileum te vieren mei de uitvoering van de Paulus van Felix Mendelssohn Bartholdy, waarjit deze avond enkele fragmenten werden gekozen. Qua toewijding zal dit koor van een kleine 50 leden er zeker in kunnen slagen /ich het werk eigen te maken. Op het punt van de vocale mérites zal nog veel werk dienen te worden verzet. Hoewel de zuiverheid vrijwel nergens in het gedrang kwam zou ik in de klank een grotere sou plesse wensen. De stemplaatsing is niet overal ideaal en ook de uitspraak van het Duits mag niet te Hollands blijven klinken. En als laatste opmer king: zang wil /eggen: legato. Deze opmerkingen doen aan de waar dering van het totaal niet veel af. De inzet is te prijzen en een compliment verdienen zeker de in aantal nog te kleine groepen tenoren en bassen. Er zijn volop voorwaarden aanwezig, waaraan men kan vcldoen. Van Vliet leidde met vaste hand. De sopraan Janny GÖbel-Godthelp heeft een gevorderde techniek, voort reffelijk in Mozart. De duetten met de tenor Hesseling, geen berorpszan- ger, konden wat meer voordracht heb ben gehad De tenor, die zeker een echte lyrische stem heeft, kwam in technisch opzicht nog te kort. De fluitiste Claudia Runge blies met een warme toon enkele korte stukken van Corelli. terwijl de pianist Leen Ramp alles de gehele avond volgzaam bege leidde. HENRI WELBOOREN De inzenders zijn hobbyisten, die het fokken van rasdieren als vrijetijdsbe steding hebben. Ko-Plu-Ko groeit ge stadig. want het aantal amateurrasdie- renfokkers wordt ieder jaar groter. Gelijke tred daarmee houdt de groot te van de tentoonstelling. Sinds de tweede wereldoorlog is het ledenaan tal niet zo hoog geweest als op het ogenblik. Vooral de interesse voor konijnen fokken neemt sterk toe. Vroeger hield de vereniging haar ten toonstellingen in het BB-gebouw aan de Noordstraat. Daar konden vijfhon derd dieren worden geëxposeerd. Drie jaar geleden werd dat gebouw al te klein en moest men naar de kleine zaal van de sporthal. Als de toename blijvend is. zal Ko-Plu-Ko volgend jaar naar een nog grotere zaal moeten uitkijken voor de tentoonstelling. Mis schien is het dan wel mogelijk de halve grote zaal van de sporthal in te richten. Medwerking van het gemeen- tebestuur heeft Ko-Plu-Ko voor hon derd procent. Het oude verenigingsge bouw in de Noordstraat wordt medio april van het komend jaar gesloopt. Voor die tijd moet do vereniging het pand verlaten. Voorzitter Bosch re kent echter beslist op vervangende zaalruimte. De geshowde dieren zijn bijna alle eigendom van Ko-Plu-Ko. Een klein gedeelte is van postduivensportvereni ging 'De Rijnmonders'. Het merendeel van de leden van laatstgenoemd eniging is ook lid van Ko-Plu-K Rijnmonders' sluit het zomers van de wedvluchten af met deze Inenten De pseudo-vogelpest gooit al jaren roet in het eten. Drie geleden kwam er een verbod i tentoonstellen van hoenders, is een paar maanden gelede; meer vrijheid gekomen. In hoenders mogen nu wel worde toongesteld. Een aantal fokkers echter bezwaar tegen het i' 'want je weet nooit hoe dat afia Tijdens de expositie worden toongestelde dieren op kosten organiserende vereniging verzon exposant behoeft zijn dieren te brengen en weer op te Tentoonstellingen als deze won het land gehouden van begin ber tot eind januari, wanne dieren hun fraaie wintcrkleed De konijnen zijn dan uit hun ring en de duiven en hoenders rui. 'Als de dieren hun dragen zitten ze met jongei maakt het onmogelijk in die exposities te organiseren. Wel de zomer een zgn Jongdierend kan men jonge dieren ter aanbieden. Het is een soort vó tie' De heer Bosch ziet de tentouns als propaganda: 'We laten de zien wat we allemaal kunnen ken.' Vorig jaar heeft een school d toonstelling bezocht met een leerlingen. Dat heeft men zow de vereniging als op de schtf leuk gevonden. De organisator* pen dat er dit jaar meer schc bezoek komen. Ko-Plu-Ko rekent op 1500 h 21 zoekers. Een aantal dat men ge lijk denkt te halen, omdat de gratis is.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4