Nettowinst Estel ing achteruit Bosch BNG opnieuw met twee leningen Agrarische handel moet vereenvoudigd worden Haast met monetaire unie leidt tot werkloosheid eer verlies Hoesch Stagnatie bij afzet van bedrijfsauto's M-werkkleding Britse handen fondsen in New York Beurs van Tokio schort handel op V houdt van puzzelen? Wereldhandel groeide in tweede kwartaal IHC-Smit bouwt sleephopperzuiger Aantal ontslagen bij Fynhout valt mee Betalingsbalans in '73 negatief voor grote industrielanden Minister: reactie op in vesteringshef f ing veel te dramatisch DOW JONES INDEX Amerikaanse goederenmarkten NEW YORK GEDRUKT kjW/KW VKTET DONDERDAG 16 NOVEMBER 1972 FLNANUëN EN ECONOMIE Ï15/K1T :hte verbetering verwacht in 4e kwartaal HDEN Estel (Hoesch- ovens) heeft het derde kwar- net tegenvallende cijfers af ten. De nettowinst beliep nl. miljoen, tegenover 28,8 en in het tweede en ƒ7,2 jen in het eerste kwartaal lit jaar. Ook ditmaal was de winst geheel afkomstig van [ederlandse werkmaatschap- oogovens IJmuiden. De Duit werkmaatschappij Hoesch [e leed nl. opnieuw een ver dat echter geringer was dan beide voorgaande kwarta- het totale resultaat van Estel is dan dat van het voorgaande aal is een gevolg van de bij ivens IJmuiden gebruikelijke ninvloeden. De resultatenont- ling ,zo wordt opgemerkt in een jetbbng op de cijfers, ligt evenwel Mijn van de verwachtingen die bekendmaking vah'de resulta- i het eerste halfjaar 1972 wer- uitgesproken. Daarin werd nl. het gehele tweede halfjaar uitge- van een zekere verbetering van isultaten ten opzichte van het halfjaar. Met name voor het kwartaal wordt een licht her- 'an de resultaten verwacht. Tengevolge van de gewijzigde metho den en grondslagen voor de winstbe- rekèning zijn ook voor het derde kwartaal slechts voor de omzetcijfers exact vergelijkbare cijfers uit het vo rige jaar ter beschikking. De geconso lideerde omzet van het derde kwartaal bleef 2 pet achter bij die van het overeenkomstige kwartaal van 1971. Het prijsniveau lag lager, waartegeno ver de afzetcijfers een stijging ver toonden, in het bijzonder bij Hoogo vens. OMET De omzet in juli/september bedroeg 1586,5 miljoen. In het tweede kwar taal was dit 1618 miljoen en in het eerste kwartaal ƒ1427.8 miljoen. Na afschrijvingen en overige kosten was er in het derde kwartaal sprake van een bedrijfswinst van ƒ68,4 miljoen, tegen resp. 75.8 miljoen in het twee de en ƒ31,7 miljoen in de eerste drie maanden van het jaar. De bedrijfs winst in procenten van de omzet was, 4,3 vergeleken met 4.7 en 2,6.. 'De winst voor belastingen kwam uit op ƒ36,8 miljoen, tegen ƒ48,4 miljoen stermaatschappij, bedroeg ƒ13,2 mil joen, tegen ƒ17.9 miljoen en 5 1 miljoen. De nettowinst per aandeel van 20 was in het derde kwartaal 1,17, tegen 1,58 in het tweede en 0,45 in Ijet eerste kwartaal van 1972. AMSTERDAM De afzet van be drijfsauto's is in de eerste negen maanden van dit jaar duidelijk ach tergebleven bij dezelfde periode van 1971. Tegenover een verkoop van 37.137 stuks in januari-september 1971 stonden er dit jaar maar 33.816. Vooral bij de zware vrachtwagens is de situatie slecht: het kentekenregister van de RAI in Amsterdam noteerde een achteruitgang van 25 pet. Bij de bestelwagens schijnt aan de gouden tijd voorlopig een eind gekomen te zijn, want nadat de afzet tussen 1964 en 1970 van 12.400 op 33.100 gekomen was, gaf 1971 een 13 pet daling te zien. Dit jaar was de achteruitgang tot nog toe 4 pet, wat volgens de RAI kennelijk te wijten is aan een zekere verzadiging. Het zwaartepunt van de afzet zou nu in de vervangingssfeer liggen. In de sector trekkers met oplegger was de achteruitgang met 15 pet over de eerste drie kwartalen ook opmerke lijk, maar een lichtpunt vormt de busmarkt. Na een teruggang in 1969 en 1970 trad vorig jaar een verbete ring op, die dit jaar doorzette. Rente 7 en 7,25 procent DEN HAAG De Bank voor Nederlandsche Gemeenten is van plan twee nieuwe obligatieleningen uit te schrijven. De eerste, tegen een rente van 7,25 is 150 miljoen groot en heeft een looptijd van 25 jaar, terwijl de tweede, groot 50 min. een rente heeft van 7 en een looptijd van 10 jaar. STAALPRODUCTIE De staalproduktie van het concern steeg in het derde kwartaal 1972 tot 2,87 min ton. Dit was ten opzichte van het derde kwartaal 1971 bijna 6 pet. meer. De stijging trad in gelijke mate op bij Hoesch en Hoogovens. De totale perszoneelsbezetting van Es tel bedroeg per 30 september j.l. 74.600 tegen 76.500 een jaar eerder. Zoals bekend nemen Hoesch en Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken elk voor de helft deel in Estel. Van de (^hlil KaïTlüt ITiet door Estel behaalde nettowinst komt -i op grond hiervan de helft toe aan de Virkllpnrlp lriTISfe'tlP Nederlandse houdstermaatschappij. HG11C11UC lllAiaut Kon. Ned. Hoogovens Staalfabrieken ken. Op grond van haar bezit van 14,5 pet. aan aandelen Hoesch komt aan Kon. Ned. Hoogovens eStaalfabrieken bovendien een overeenkomstig deel toe van dè aan Hoesch toevallende 5BERGEN Het Britse con- lodycote Holding gaat de confec- riek Ehco :KLM-werkkleding) emen. De aandeelhouders van hebben daartoe besloten, omdat aar hun mening voor een groei- *amiliebedrijf steeds moeilijker de toekomstige financiering te stellen. Aansluiting bij een e eenheid achten zij daarom gewenst. :ote Holding is een onderneming ctiviteiten ontwikkelt op het ge- Fan de confectie, textiel, ververij- i dergelijke: Ehco, met. een'per- Ssterkte van ruim 500 man, vestigingen in Haaksbergen, rden, Klazienaveen en Vriezen- Voor het personeel zullen geen istige gevolgen ontstaan door de eming. Men acht de toekomstige elegenheid juist beter gewaar- aldus de directie van Ehco. ledrijf zal onder dezelfde leiding ;n voortgezet. Met de vakorgani- is tijdig overleg gepleegd. L. Doeve, districtsbestuur e Industriebond CBU zei, dat de Rn wel ingenomen zijn met de eming. Ehco is een familiebe- met aan de top twee directeuren - tegen hun pensioen aanlopen, nee de toekomst van het bedrijf er was, geworden. Nu het he in handen komt van een finan- krachtige onderneming lijkt het lestaan van de onderneming ech- ewaarborgd en daarmee ook de elegenheid van het personeel. 'In ïelsector zijn geen Nederlandse ven meer krachtig genoee om dergelijke onderneming over te en er voldoende in te investe- en 17,3 miljoen. De totale netto- winst Estel bezit de aandelen van de winst van Kon. Ned. Hoogovens en beide werkmaatschappijen Hoesch Staalfabrieken de Nederlandse houd- Werke en Hoogovens IJmuiden. EEG verstrikt in maatregelen Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Met de uitbreiding van de EEG is een radicale om buiging en vereenvoudiging van de handelspolitiek en het landbouw beleid noodzakelijk. Het Algemeen Orgaan Voedselvoorziening, over koepelende organisatie voor de agrarische handel in Nederland, dringt daar met klem op aan in zijn jaarrapport. .JPJje noteerde op 15 november S 357.-36 PP*J4): Philips S 16V17H 17-17'lUni- k r. '7 '43%-%) en KLM S 35'h p. Opgave duPont. Glore, Forgan. De grote EEG zal met haar hoge welvaart van veel gewicht kunnen zijn voor de onontwikkelde landen. De EEG zal een grote rol in de wereld kunnen vervullen, maar het geborneerde landbouwbeleid, dat de kleine gemeenschap totnutoe heeft ge voerd is daar niet geschikt voor. In de huidige EEG is het landbouwbe leid ontaard in een stelsel van maat regelen, die uitsluitend op de land- bouwproduktie zijn gericht. Allerlei andere belangen, zoals die van handel en industrie, andere landen en ver bruikers binnen en buiten de EEG zijn daarvan afhankelijk gemaakt. TOKIO De handel op de effecten beurs van Tokio wordt hedenmiddag en zaterdag opgeschort opdat de ach terstand bij de administratieve ver werking van de affaire kan worden ingehaald. Gedurende de afgelopen twee dagen hebben kleine beleggers op grote schaal aankopen gedaan. De opschorting is de eerste sedert februa ri 1961. Woensdag bereikte, het koersgemiddel- de van de beurs, in Tokio het record van 4602,48 bij een omzet van 700 miljoen aandelen. Gewoonlijk be draagt de omzet niet meer dan gemid deld 200 miljoen aandelen. Het koers- gemiddelde kwam voor het eerst bo ven de 4600 uit. Het Japanse ministerie van financiën heeft de 'grote vier' effectenbedrijven opdracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de oorzaken van de 'over verhitting' op de beurs. Daar zei men. dat als voornaamste factor de toene ming van de liquiditeit - als gevolg van het toestromen van dollars met het oog op de mogelijkheid van een nieuwe revaluatie' tori. de yen - moet worden gezien. Het AOV dringt aan op een sterke vereenvoudiging van het stelsel van heffingen en restituties voor land- bouwprodukten, dat de boeren in de EEG beschermt. Als sommige boeren bij zo'n beleid in de knel komen te zitten kunnen ze worden geholpen met toelagen. RELATIES BUITEN EEG De agrarische handel met landen bui ten de EEG moet gemakkelijker wor den, zo vindt het AOV. De grote gemeenschap kan alleen een gunstige invloed op de wereldverhoudingen hebben, als zij van meet af aan open staat voor uitbreiding van haar econo mische betrekkingen, vooral ook voor landbouwprodukten en levensmidde len, met de buitenwereld'. Een vereenvoudiging van de agrari sche handelspolitiek van de EEG komt de voedselvoorziening en de ar beidsverdeling in de wereld ten goe de. Het AOV vraagt de EEG in dit verband vooral meer produkten uit arme landen toe te laten. Rijke landen kunnen een groter deel van hun welvaart besteden aan het welzijn van arme landen. Dat komt ook hun eigen welzijn ten goede, aldus het orgaan voor de argrarische handel. ADVERTENTIE) [bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf Beek platen fRDAM A. L. van Beek is met het opzetten van een vijfde lofoonplatenwinkel in een grote landse stad. Welke dat is, wil estuur nog niet kwijt. De opening /l/t in februari of maart 1973 plaats- zo is op een buitengewone aan- 0 oudersvergadering meegedeeld. imrectie bevestigde dat zij voor enige verbetering van de resul- verwacht. De gang van zaken in vier grammofoonplatenbedrijven verloopt bevredigend en vol de prognoses. enkorf Kon. Bijenkorf Beheer m Breda, vlak naast congrescen- If P "et Turfschip zijn eerste super- bouwen. Het complex zal één neping hoog worden en een ver- oppervlak van acht tot tiendui- vierkante meter krijgen. Kosten: 'e tientallen miljoenen guldens, KUB bekend gemaakt. ,4 de bouw in de Bredase binnen- eind 1974 mogelijk te maken, 1 eerst nog een aantal woningen schoolgebouwen gesloopt moeten len. De onderhandelingen met de 5ente zijn bijna rond, alleen over .fc,aanta' details moet nog overeen- Bi®muig bereikt worden, aldus KBB. iPv Vesti&iJ1g zou plaats zijn voor ^eveer 200 werknemers, voorname- Parttimers. ae fteoor >TEEG Gezien de ontwikkeling van betonfabriek De Meteoor van een fabricerende onderneming tot een holding-maatschappij stelt het bestuur voor de naam te wijzigen in N.V. De Meteoor. De naamswijziging vormt een onder deel van een algehele statutenwijzi ging, die op een buitengewone ver gadering op 27 november aan de orde zal komen. Het maatschappelijk kapi taal wordt verhoogd van 10 min tot 25 min, daar het geplaatste kapitaal inmiddels is gestegen tot 6,2 min cn tevens converteerbare obligaties wer den uitgegeven tot een bedrag van 6,25 min, waarvan de conversie van 1 januari 1974 af open zal staan. Bührmann-Tetterode AMSTERDAM Op vrijdag 24 no vember staat de inschrijving open op een ƒ15 min. achtergestelde in certi ficaten van aandelen converteerbare obligatielening per 1979-1993 van Bührmann-Tetterode. De convertible draagt een rente van 6,25 pet. Van deze uitgifte zullen nominaal ƒ3.675.000 obligaties onderhands op inschrijvingsvoorwaarden worden ge plaatst. De inschrijving geschiedt te gen 100 pet. Conversie van de obliga ties in certificaten van aandelen is met ingang van 1 januari 1974 te allen tijde mogelijk. De conversieprijs is 105. De lening zal worden afgelost in 15 nagenoeg gelijke jaarlijkse ter mijnen, voor het eerst op 1 januari 1979. Deze aflossingen geschieden in 1979 tegen 106 pet, in 1980 tegen 107 pet en zo vervolgens tot 120 pet. En u heeft de speciale Puzzelmee-krant van TROUW/KWARTET gemist? Vraag er dan snel een aan. De grote puzzelwedstrijd Puzzelmee is nog maar net begonnen. Twintig weken lang zijn er voortdurend flinke prijzen te winnen. In totaal maar liefst zo'n 40.000 gulden. Win een van de tien VAATWASSERS, TOP-HIT SUPER LUXE, met wateronthardinstallatie. De vijfde ronde begint vrijdag 17 november a.s. Vraag naar de gratis Puzzelmee-krant. TROUW/KWARTET, Postbus 859, Amsterdam. De laatst maal. dat de BNG een openbare lening aankondigde, was in juli. Toen konden beleggers inschrij ven op een 7l/2% lening met een looptijd van 25 jaar tegen een koers van 98,5%. Voor de nieuwe leningen is de koers vanuitgifte nog niet vast gesteld: deze zal uiterlijk 22 novem ber voor beurs worden vastgesteld. Sinds de laatste BNG-lening is de ren te aanvankelijk verder gedaald, zelfs zodanig, dat de Staat een 6,75% lening aandurfde. Deze moest zoals bekend worden ingetrokken, waarna de BNG nu voor de langlopende lening weer 7,25% geeft. De 7,25 pet 25-jarige lening zal worden afgelost in 15 nagenoeg gelij ke jaarlijkse termijnen, waarvan de eerste vervalt op 1 januari 1984. Ver- SANTIAGO (AP) In de eerste tien maanden van dit jaar zijn de kosten van levensonderhoud in Chili met 130,2 percent gestegen. In de over eenkomstige tien maanden van 1971 beliep de stijging slechts 15,8 percent. President Allende's regering heeft in oktober machtiging verleend alle lonen en salarissen te verdubbelen om de bevolking in staat te stellen, de wed loop tegen de stijgende kosten van levensonderhoud vol te houden. WASHINGTON De wereldhandel heeft in het tweede kwartaal van dit jaar een waarde gehad van 368 mil jard dollar tegenover $344 miljard in het eerste kwartaal en $322 miljard in het tweede kwartaal van 1971. Dit staat in de novemberuitgave van 'in ternational Statistics', een uitgave van het Internationale Monetaire Fonds. De waarde is berekend naar de prij zen op het moment, waarop de goede ren het land van export verlieten (free on board). De communistische landen zijn niet meegeteld. Van het totaal kwam in het tweede kwartaal van dit jaar $275,85 miljard voor rekening van geïndustrialiseerde landen tegen 255,99 miljard in de voorgaande drie maanden en 232,54 miljard in de eerste drie maanden van 1971. Het aandeel van de ontwik kelingslanden bedroeg respectievelijk 69,0 miljard, 65,5 miljard en 60,0 miljard dollar. Dat betekent relatief een teruglopende betekenis van de ontwikkelingslanden. Vergeleken met het tweede kwartaal 1971 is hun aan deel in de wereldhandel verminderd van 19,2 tot 18,3 pet. De stijgingen van de consumenten prijzen liepen per eind augustus ver geleken met een jaar eerder in de geïndustraliseerde landen uiteen van 2,9 pet in de Verenigde Staten tot 8,0 pet in Noorwegen. Voor Nederland kwam het stijgingspercentage uit op 7,4, het op één na hoogste van de industrielanden. Een zeer grote stij ging wordt opgegeven voor Vietnam, nl. 30 pet. Voor Chili was het cijfer voor eind augustus nog niet bekend, maar eind juli waren de consumen tenprijzen er 40 pet hoger dan een jaar tevoren. vroegde aflossing is in de eerste tien jaar van de looptijd niet toegestaan, daarna van 1983 tot en met 1987 tegen 101,5 pet. en in de verdere looptijd van de lening tegen 101 pet. De 7 pet 10-jarige lening zal worden afgelost in vijf nagenoeg gelijke jaar lijkse termijnen waarvan de eerste vervalt op 1 januari 1979. Vervroegde aflossing is gedurende de gehele loóp- tijd uitgesloten. Beide leningen zijn verdeeld in cou- pureres van 1000. Opneming van beide leningen in de beursnotering te Amsterdam en Rotterdam zal worden aangevraagd. Het prospectus zal don derdag a.s. verschijnen. De datum van inschrijving voor beide leningen is 24 november en de datum van storting 2 januari. Eerst gecoördineerd econotnisch beleid GRONINGEN Een wisselkoersunie, waar nog geen geïntegreerd economisch en monetair beleid is, die nog geen gemeenschappelijke goud- en deviezenpot kent en die nog geen gemeenschappelijke centrale bank heeft, zal een tendens naar meer werkloosheid hebben. ROTTERDAM IHC-Smit te Kinder dijk, onderdeel van het IHC-Holland- concern. heeft opdracht gekregen voor de bouw van een grote sleephopper zuiger. Het is de eerste order die de werf boekt na de ingebruikname van de nieuwe schepenfabriek te Kinder dijk. Het vaartuig moet begin 1975 worden opgeleverd. Met de order is een bedrag van 30 miljoen gulden gemoeid. De totale orderportefeuille bedraagt thans 180 miljoen gulden. In opdracht heeft de werf sleepzuigers voor België en Peru en drie zeeslepers voor Rusland. AMSTERDAM-UTRECHT Bij Fynhout is een nieuw organisatiesche ma opgesteld, waaruit blijkt dat thans nog 36 werknemers zullen moeten afvloeien, terwijl voor nog 5 mede werkers vermoedelijk al gelijkwaardi ge vervangende werkgelegenheid ge vonden is. Dank zij investeringen door en steun van de Engelse moeder Tower Assets, is dit aantal ontslagen lager dan oorspronkelijk was voor zien, aldus een gezamenlijk communi qué van het bestuur, de onderne mingsraad en de betrokken vakbon den. Er is overeenstemming bereikt over een afvloeiingsregeling die door alle betrokkenen zeer gunstig wordt ge noemd. Dit betoogde de econoom dr. G. de Haan gisteren in üe openbare les, waarmee hij het ambt van lector in de algemene economie aan de univer siteit te Groningen aanvaardde. Dr. de Haan maakte in zijn rede een onderscheid tussen een volledige wis selkoersunie en een zg. pseudo-wissel- koersunie. In het laatste geval liggen de wisselkoersen wel helemaal vast en is er ook een vrij kapitaalverkeer binnen de EEG, maar ontbreken za ken als geïntegreerd beleid en ge meenschappelijke centrale bank, die er bij een 'echte' wisselkoersunie wel zijn. In de komende jaren zal er echter nog sprake zijn van een pseudo-unie met alle gevolgen vandien. Omdat er geen gecoördineerd economisch beleid is, zijn betalingsbalansonevenwich tigheden onvermijdelijk. Aanpassing van de wisselkoersen is niet meer mogelijk en ook het kapitaalverkeer aan banden worden gelegd. Het enige wat dan overblijft voor het evenwicht van een land in zijn economische betrekkingen met het buitenland is aanpassingen in de binnenladse be- PARIJS De Verenigde Staten. West-Duitsland en Engeland behoren tot de belangrijkste industrielanden die volgend jaar vermoedelijk een tekort op hun betalingsbalans zullen hebben. Dit is in kringen van de. Oeso (Organisatie voor economische samen werking en ontwikkeling) in Parijs vernomen. Het tekort op de lopende rekening van de Amerikaanse betalingsbalans zal volgens de samenstellers van het rapport in 1973 tussen de 5 en de 6 miljard dollar liggen vergeleken met een nadelig saldo van ongeveer 8 miljard dit jaar. Voor Japan voorspelt het rapport een overschot van zo'n 6 miljard, gelijk aan of iets groter dan het surplus in het lopende jaar. Op de Westduitse betalingsbalans zou volgend jaar wel eens een nadelig saldo van ongeveer 1 miljard kun nen ontstaan vergeleken met een overschot van naar schatting een half miljard in 1972. Het tekort op de Franse betalingsbalans zal verdubbe len tot 1,2 miljard dollar en Italië zal zijn overschot van circa drie miljard waarschijnlijk kunnen handhaven. Het overschot van 250 miljoen op de lopende rekening van de Britse betalingsbalans zal volgens de Oeso- Jeskundigen plaats maken voor een tekort van 1 miljard. LEEUWARDEN Minister Langman van economische zaken is van mening dat men de selectieve investeringshef fing soms al te dramatisch benadert. 'Als men de heffing omslaat komt men op 10 pet en dat is gelijk aan wat men vroeger betaalde aan de omzetbelasting op investeringsgoede ren'. De minister zei dit in een toe spraak voor het departement Leeu warden van de Mij. voor Handel en Nijverheid. De minister is niet van plan voor de bezwaren opzij te gaan. Zo sprak het argument tegen de heffing, dat bedrij ven naar het buitenland zullen ver trekken hem niet aan. 'Je kunt je afvragen wat de consequentie voor het westen is wanneer men niet tot een stop of een matiging van de industrialisatie overgaat'. 'Dit zou in feite nog erger zijn, omdat het tot verstikking leidt', aldus de minister. Ook de veronderstelling dat de hef fing wellicht doorberekend zal wor den in de prijzen en dus inflatoir zal werken, wimpelde hij af, omdat het volgens hem in feite maar een kleine verhoogde investering betekent. 'Men krijgt te maken met iets hogere af schrijvingskosten door deze heffing, maar daar staat tegenover dat men een rustiger arbeidsmarkt krijgt, en dat is een veel groter goed qm de inflatie te bestrijden'. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondverkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van de zelfde dag): AKZO 70.50 (70.60), Hogovens 77.00gb-78.00gl (76.80), Kon. Olie 116.10-116.30 (116.50), Philips 54.20-54.40 54.20 ex int.div Unile ver 147.80-148.00 (148.00), KLM (115.50). stedingen. De landen met een tekort op hun betalingsbalans moeten zich dan met hun bestedingen inhouden, wat betekent: minder werk voor de eigen industrie en dienstverlenende sectoren. Vandaar dat de pseudo-wis- selkoersunie tendeert naar werkloos heid. Zo'n situatie is veelal voor de zwakkere staten onaanvaardbaar, be toogt dr. De Haan. Vandaar dat een |\/inn+raa| pseudo-wisselkoersunie geen lang ie- iMJcioen III IVIOMireal ven beschoren zal zijn. Maar waarom moet er zo hoog nodig een monetaire unie komen en waarom is daar zo'n haast mee? Volgens lector De Haan is c0nSOi Batnurst men bezweken voor de druk van de Dom Tar chem aanhangers van een gemeenschappelij- "usk-* ke landbouwmarkt - die vaste wissel- m„ss KerKuson koersen eisen - en voor de te idealisti- Nat. Resource» sche Europeanen, die ir de monetaire Shell canada unie slechts een middel zien om tot een politieke unie te komen. Beide groepen hebben geen oog voor de enorme gevolgen voor het te vroeg aangaan van een monetaire unie. 66.50 16 16». 17% 14/11 17% 11% 18% 8.19 L Pas als de economische, de monetaire, de sociale en de belastingpolitiek en nog vele andere zaken zijn geharmo niseerd, kan men overgaan tot een echte monetaire unk. Men moet de pseudo-unie overslaan. 'Aanpassingen van de wisselkoersen tussen de Euro pese landen moeten voorlopig moge lijk blijven', aldus dr. De Haan. Indusl. Sporen Kill. obi. Mods 13 nov. 997.07 224.74 120.14 74.39 446.9 14 nov. 1.003.16 226.48 120.97 74.49 445.5 15 nov. 998.42 225.47 121.13 74.36 450.5 Aand. <lbl. Tot. II. L. 13 nov. 17.210 21.530 1.789 764 708 14 nov. 20.200 26.890 1.818 903 570 15 nov. 23.270 25.620 1.458 586 620 - Gedaan; b Bieden; L Laten: n - Num. Mals dec. mrt. mei 137'i 141% 144% Sojabonen nov. 376% Jan. 371% mrt. 371 Rogge dec. mei Juli 15/11 230% 233% 230% 139% 143% 145% 89 '4 8778 86% 3S1% :!72% 371% 92'i L 95% b 94% t> Gerst Tin dec. 126 Ub 1265,4 Sir. loco 172*-177%L 172%-178L mei 129L 129% b Jul) 130%L 1297s L Lood Sir. loco 5.00-5.50 5.00-5 50 Lijnzaad nov. 363 %b 369% b ANTWERPEN dec. 341b 340% L Austr. wul nov. onv. 175L NEW YOKK dec. onv. 170L Katoen Jan. onv. 169L dec. 31.60-50 32.51-52 mrt. 31.60-55 32.42 ROUBA1X Ju LI 31.90-95 32.65 Woltops Cacao nov. 37»/. dec. 10.00b 19.60-19.80 Loco U 38% jan. 19.70-19.85 19.50 Loco B 35% 36 '.i dec. 32.60 33.30 LONDEN mrt. 32.31 33.01 Metalen en per ton Woltops loco 147.50n 147.50n Tin loco 1563-1565 1567-1568 dec. 149.OOg 145.00-152.00 Id. 3 mnd 1576-1577 1579-1581 Suiker conlr. II Koper loc 427%-428 426%-427 7.10 7.20 Id. 3 mnd 438-438% 437%-438 Jan. 7.07n 7.19n mei 7.32-34g 7.43-46y Loud loco 126%-126% 125%-126 id. 3 mnd 126%-127 12614-126% Koper dec. 46.80 47.00 Zink loco 162U-162% 161%-162 jan. 47.15 47.30 putu e -pi 165%-166 16514-165% NEW YOKK ACF Industries Airco Allied Chemical Alum co of Am American Brands Am Can Am Cyanamld Am Electr Power Am Metal Climax Ara Motors Am Smelt and Rei Ara Tel and Tel Ampex Anaconda Armco Steel Atlai.t Richfield Canadian Pacific Celanese Chase Manhattan Chesap and Ohio Chrvsler Cities Service Colgate-Palmolive Coll Industries Commonw Edison Cons Edison Cont Can Cont Oil Curtlss-Wrlght Curtlss-Wrlghl A Dart Industries Deere and Co Dow Chemical Du Pont (El) Eastman Kodak First Nat City Admiral Corp Allegheny Pow S Akrona Am-Standard Amsted Ind Can Breweries Cerro Chadbuurn Gelb Chase Select Pd Columbia Gas Comlnco Cont Telephone Fluor Corp 14/11 15/11 47% 48% 17% 16% 30 29% 50 52 42% 43 20% 29% 35% 34% 29% 29% 30% 31 10% 9% 1814 18% 51% 50*4 6% 6% 19% 19% 22% 21% 71% 72 48% 48% 29'4 23% 22% 22% 35% 35 15% 15 38% 3914 59-'. 56% 47':, 46% 38% 36 74 43% 43% S8% S9% 18% 18". 37% 37% 24% 247', 30% 30% 34% 35% 31% 30% 38% 39 50 49% 44% 43% 99% 100% 177 178% 139% 138 74% 74% 17% 18% 23 23 26% 26% 12* 11% 12% ex 42% 49% 48 b 12% 12% 6% 6 15% 15% 2% 2% 11.34 11.37 32 32'4 26 25% 25% 25% 28% 29 Gun Electric Gon Foods Gen Motors Gen Publ IJtll Gen Tel and Elec Getty Oil Gilette Cimbel Brothers Goodyear 1 and R Gulf Oil 65% 67 27% 80 79% 22% 22% 297s 29% 95% 95% 60% 59% 24'.i 237» 31 30 V» 24% 25% Illinois Centr Ind 28% 28>/« Insilco 15 14% Int Uuslln Mach 388 384 Int Harvester 38% 37% Int Nickel of Can U%ex 31% Int Pai Jper Int Tel and Tel Ling-Temco Vough Litton industries Lockheed Alrcraf Marcor Martin Marietta May Dep Stores Mcdonnel Douglas Mobil Oil Nabisco Nat Cash Register Nat Distil and Ot Nat Gypsum Nat Steel Nat Lead Ind North Am Rockw 19% 49% 34% 73% 617s 31% 16% 19% 43% 16% 34% Pacific Gas and El 30% 30% Penn Central 3% 3% PepsIco 86% 86% Phelps Dodge 38 37% Philip Morris 107% 108% Philips Petroleum 39% 39% Procter and Gamb 109% 108% RCA 39% Republic Steel 20% Reynolds Ind 52% Royal Dutch Petr 35% Santa Fe Ind Sears Roebuck Shell Oil Southern Southern Pacific Southern Railway 48% Sperry Rand Standard Oil Cal. Siandard Oil Ind Exxon Corp. Sludebaker-Worth) 55' Sun Oil 41% 31% 117% 53% 207. 43% 76% 827. 86% Texas Inxtrum 166 162% Transamerica 19% If Unilever 46% Union Carbide 47% 47% Uniroya) 16* ex 16% United Aircraft I7%ex 47% United Brands 12% 12% U S Steel 31% 30% Western Union 51 52* Westlnghouse El. 42% 427'. Woolworth 35% 35 Nat Can 15% 16 NY Centr A 7% 7% inl Bnk for Rec Ini Klav Frag Inl Paper (S 4) Leasco Lone Star cein Lehman Madison Fund 98%b 98% b 81 Vi 80% 60% - 25.60 25 70 42 42'» 29% 29 35 '4 35% 22 23% 19% 19% n 26% 26 18% 18% Union Elect Umied Corps United Gas Western Bancorp 37% 26% 52% 357. 32 115% 94». 21* 43% 47% 44% 76% 82 87* 55% 42% Texaco Texas Gulf 37% 37% Occidental Petr Standard Brands 50% 507. Tandy Corp 40% 40 18'4 18% 9% 9* 18% 18% 38 38%

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 17