AJAX WEER ECONOMISCH DEN BOSCH ZOEKT EEN NIEUWE FEE Toestand Rijnders kritiek Coler kandidaat UEFA-top MyBITIBB) Amsterdamse formatie controleert machteloos r C Den Haag te TROUW KWARTET MAANDAG 13 NOVEMBER 1972 SPORT Van onze sportcorrespondent BRUGGE De ex-Ajacicd Nico Rijnders heeft tijdens de wedstrijd voor zijn .huidige werkgever Club Brugge tegen FC Luik een hartin farct gekregen. Twaalf minuten na het beginsignaal van scheidsrechter Vermeylen zeeg Nico Rijnders plot seling op het veld neer. Vermeylen, die niet onmiddellijk de ernst van de toestand inzag, liet toen nog twee minuten doorspelen, voordat hij de wedstrijd onderbrak. Aanvankelijk gaf Rijnders geen enkel teken van leven meer, waardoor men hem niet durfde te vervoeren. Tenslotte werd hij voorzichtig weggedragen naar een op het terrein aanwezige harta- nimatiewagen van de Belgische hulpdienst. De clubarts weigerde Rijnders in die toestand naar een ziekenhuis te laten overbrengen. Pas een uur la ter, toen de 25-jarige voetballer weer bij kennis was. werd hij met de ambulance naar de afdeling hart ziekten van het Minnewaterzieken huis in Brugge overgebracht. Een medisch team heeft tot laat in de avond getracht om verbetering in de situatie te brengen, maar zelfs toen moest de directeur-geneesheer van het Minnewaterziekenhuis meedelen Nico Rijnders dat de toestand van Rijnders nog altijd uiterst kritiek is. De tragische gebeurtenissen rond Rijnders drukten uiteraard de stem ming op het veld. Bij Club Brugge was er ondanks de 31 overwinning op FC Luik geen spoor van vreugde te ontdekken. Vooral trainer Leo Canjcls toonde zich zeer geëmotio neerd bij de zaak-Rijnders betrokken 'In de rust hoorde ik dat de toe stand kritiek was. Ik kon mijn aandacht niet bij de wedstrijd hou den.' Rijnders heeft in wedstrijden voor Ajax ook al eens geklaagd over pijn in de borststreek. In de Europa- Cupfimle tegen Panathinaiko - werd hij om die reden vervangen. Bij zijn transfer naar Brugge heeft Rijnders een uitgebreid cardiologisch onder zoek ondergaan. De medici hebben toen echter geen ernstige afwijking kunnen constateren. Van onze sportredactie DEN HAAG De bondsvergadering van de KNVB,' zo luidden de verwach tingen. zou Ongetwijfeld vuurwerk op leveren. Opnieuw zouden de tegenstel lingen tu-.-■en amateur- en betaald voetbal scherp worden afgetekend. Maar tot grote verrass ng kiemden beide partijen de kaken op elkaar en worden de gevechten naar de voor jaarsvergaderingen verwezen. De bij eenkomst leverde geen enkel interes sant nieuws op of het zou de opmerk'u van voorzitter Mefcl man moeten zijn, die in zijn openings woord I et weten: 'We hebben een uitgebreid rapport over de structuur van "fde Engelse' -liga ontvangen. Ik raad u af-een dergelijke liga te instal leren. maak ik weet het nog niet, Want ik heb het nog niet bestudeerd. Juist door het gebrek aan dialogen, discussies en groepstegenstellingen werd de vergadering na vijf kwartier besloten. Eea record. Een inleiding ook tot de receptie die georganiseerd was ter gelegenheid van het afscheid van Jos Col.er als bondsbestuurder. Coler, twaalf-jaar 'a.\g voor/Eer van het secliebestuur betaald voetbal, nam zaterdag voor de laatste maa' zijn plaats in als rechterhand van Meule- man. Zijn voetbalinteresse is in die jaren niet afgenomen, maar hij meen de zijn positie door talrijke omstan digheden beschikbaar te moeten stel len. Coler blijft nog enkele posten bekleden, waarvan de belangrijkste die als bestuurslid van de Europese voetbalunie is. Coler is een voorname kandidaat voor het voorzitterschap van het UEFA-college. Coler werd zaterdag onderscheiden via het toekennen van het predikaat 'erelid van de KNVB.' Tijdens de receptie hoorde Coler, dat hij was benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Staatssecretaris Von- hoff speldde hem de bijbehorende versierselen op. Van onze speciale verslaggever DEN HAAG Naar aanleiding van enkele minder geslaagde uit voeringen besloot Ajax ruim een maand geleden zich meer op resultaat dan op spektakel te concentreren. Die opvatting voerde de Amsterdamse formatie vooral stringent door tegen FC Utrecht en FC' Twente. Beide wedstrijden leverden een 01-overwinning op waarbij de ploeg hoofdzakelijk het accent legde op het handhaven van een gesloten defensie. Het duel met de FC Den Haag had een identiek verloop. Ajax scoorde via Sjaak Swart al in de vierde minuut en consolideerde die voorsprong met opvallend veel gemak. Zei Wim Suurbier later: 'Of wij nu sterker worden of de concurrentie zwak ker, ik weet het niet. Maar feit is, dat het ons steeds minder moeite kost van zulke tegenstanders te winnen'. FC Den Haag wilde wel maar kon niet, terwijl Ajax wél kon. maar een voudig weigerde energie te verspillen. De ploeg van Kovacs bleek opnieuw zo'n surplus aan kwaliteit te bevatten, dat inzet alleen geen voldoende com pensatie vormt om het klasse verschil te overbruggen. Aad Mansveld: 'Ik moet eerlijk stellen: we hebben geen schijn van kans gehad. Ajax heerste voortdurend'. 'GEHANDICAPT' Ogenschijnlijk was Ajax sterk gehan dicapt dooi' de absentie van Jonan Cruijff, die 's ochtends door dokter Rolink rust werd voorgeschreven, om dat z'n enkelblessure nog onvoldoende genezen was. Cruijff: 'De bloeduitstor ting is verdwenen, maar de pijn blijft. Hoe lang dat duurt weet ik niet; - feit is, dat het bij mij vaak Janfedurig zeurt. Vooralsnog weet ik niet of ik voor de interland tegen België beschikbaar ben'. Maar ook zon der Cruijff liep Ajax niet op z'n tenen. Trainer Kovacs: 'De tijd is voorbij dat Johan voor 50 procent de kracht van Ajax bepaalt. Z'n afwezig heid tast de kracht van de ploeg niet zó sterk meer aan. Het is alleen voor de tegenstander een extra stimulans als hij niet in de ploeg is opgenomen. Er wordt kracht uit geput'. Kovacs wees Johnny Rep als vervan ger van Cruijff aan. Rep: 'Ik was eigenlijk teleurgesteld, dat ik niet mee zou doen, Pas drie kwartier voor de wedstrijd werd mij verteld, dat ik moest optreden'. Het was juist Rep. die in dc openingsminuten voor de meeste dreiging zorgde. FC Den Haag paste positiedekking toe waardoor rechtsachter Weimar geconfronteerd werd met Rep en niet met Keizer, die zich .in de punt van de aanval voor het ploegbelang liep op te offeren Kovacs: 'Mijn complimenten voor hetgeen Keizer verricht heeft. Hij stond vaak geïsoleerd, maar wist des ondanks de bal zo lang in de ploeg te houden tot dat er versterking van achteruit kwam'. Hoewel Weimar la ter sterk terug kwam moest hij aanvankelijk constateren dat Rep hem voorbijstreefde. Het was ook Rep. die Ajax' enige trefter voorbereidde. Een hoekschop van MUhren schoof hij in eens door. -Thie reageerde wel, maar niet, afdoende Swart twijfelde goen moment en pegelde de rebound on middellijk in-de touwen. AANSLAG Die aanslag op het zelfvertrouwen kon de Haagse formatie niet verwer ken. Alleen Harald Berg kon zich in deze topper op de voorgrond plaatsen. De Noor was bij uitzondering tegen een van de- koplopers op dreef, pre senteerde zich steeds als een aanspeel bare figuur, schiep openingen, maar werd door zijn collega's op het mid denveld nauwelijks gesteund. Den Haagse tweede lijn faalde zodra cr een aanval geconstrueerd moest wor den. Advocaat leed opmerklijk veel balverlies, ook al omdat hij geen openingen kon vinden, en Simon van Vliet beperkte zich tot het afstoppen van directe tegenstander Arie Haan Teunissen. trainer van FC Den Haag: 'Dat is een van de weinige dingen die me tot tevredenheid hebben gestemd. Dat Van Vliet Arie Haan kon uitscha kelen'. Tot méér bleken de Haagse scha kelaars niet in staat wat mede ver oorzaakt werd door het opnieuw for midabele optreden van Johan Neeskens'. De Ajaeied joeg achter elke bal. dwong de opponent tot onzuivere passes en verstoorde daardoor het rit me van de tegenstander. Die acties verliepen niet altijd glad Neeskens kreeg van inconsequent leidende arbi ter Pijper zelïs de gele kaart gepre senteerd maar het gevolg was wél, dat de Hagenaars nauwelijks enige pressie konden ontwikkelen ONVOLWASSEN De ploeg van Teunissen manifesteerde zich, en dat in tegenstelling tot het duel met Feyenoord, als een onvol wassen équipe, die zich juist door overdosis aan werklust tot nutteloze arbeid liet verleiden Kees Bregman bijvoorbeeld, de rechterspits, knokte voortdurend, was bereid zich in elk gat te storten, maar zag geen enkel rendement van zijn arbeid. Zeker niet, nadat de defensie van. Ajax zich van een dreigende chaos (Blanken burg!) had hersteld. Kovacs: Er werd aanvankelijk achterin te nonchalant gespeeld. De concentratie was niet optimaal Suurbier: En als je dan bovendien geconfronteerd wordt met een mesjogge speler als Bregman zoiets heb ik nog nooit gezien dan ga je foutjes maken. We corrigeerden ons echter op tijd. Op de vleugels kenden we helemaal geen problemen. Die Bres kan een aardige voetballer voor-morgen .zijn, nü heb ik geen enkele last van hem gehad. Zoals Krol geen last had met Bregman en dienst vervanger Van Hijkoop'. Opmerkelijk genoeg ging het meeste gevaar bij FC Den Haag uit van Tor Sjaak Swart beslist weer eens een wedstrijd. Al na vier minuten bracht hij Ajax tegen FC Den Haag op Fuglset, die in de lucht boven Huis- met die uitslag ook het einde. 01. De Amsterdammers haalden hoff uit domineerde. Fuglset. die zich na de pauze nadrukkelijk in de spits aandiende, werd ook veelvuldig in stelling gebracht, maar ook dat had geen enkel effect. Omdat er van de tweede lijn geen enkele hulp kwam opdagen om de kopbal-passes van Fuglset af tc renden. Van Vliet: 'Ik begrijp werkelijk niet hoe dat komt. Er is van de week nog veel op getraind. Maar niemand mij incluis verscheen om Fuglsets activiteiten te honoreren'. Hulshoff: 'Op momen ten dat er reëel gevaar dreigde won ik elk kopduel van hem. In de laatste vijftien minuten verloor ik er n et één'. GEEN OFFENSIEF FC Den Haag bewoog n i. miste telkens weer de aansluiting' met de frontlinie, de vleugelspitsen onttrok ken zich zelden of nooit aan de conse quente dekking van Krol en Suurbier, en het schot-uit-de-twèede-tijn bleef een nooit aangeboorde oplossing voor het produktic-prohleem. Evenals tegen "SNA Jor i;ne >r rde Ajax. ic.-.vI .-' ••••.- e steil ng i'. oplv Tic.. n de slotfase i- kfe de Har 1 n et tol een o lens •f, óndank', de komst van MansVcld in de punt van de aanval. Dc elf van' Téunissen zat kapot, ver gat alle element re begrippen van modorn voötba! (opkomende backs, centrum, erdedi.vers en middenvel ders) en kon behoudens een enkel schot van Van Vb et zelden explode ren. Ajax had eigenlijk nog de beste moge- liikheden. Maar Weimar (2x) en Mansveld brachten redding op de doellijn. Johan Cruijff: 'Met een beetje veine loop je nog uit tot 2. 3- 0'. En Teunissen: 'Tegen Ajax moet je wel kwaliteit hebben, wil je via een maximale inzet een gelijkwaardige te genstander creëren. En die kwaliteit misten we. Ik heb het nog niet als excuus naar voren willen brengen. Maar de afwezigheid van De Caluwé, Kila, Van Eoden. Wijngaarde en Au- Go Ahead-FC Utrecht FC Amsterdam-PSV Haarlem-NEC A'67-Feyenoord MVV-FC Groningen Sparta-NAC Evcelsior-Tclstar FC Den Haag-Ajax FC Den Bosch-FC Twente Afscheid en felicitaties voor Jos Coler. Ajax-praeses Jaap van Praag drukt de geridderde Coler de hand op een afscheidsreceptie die door de KNVB werd aangeboden. V.l.n.r.: Jaap van Praag, mevrouw en meneer Coler en Wim Meuleman. Ajax 13 11 0 2 22 Feyenoord 13 10 2 1 22 FC Twente 13 9 1 3 19 Sparta 13 7 3 3 17 MVV 13 7 2 4 16 FC Den Haag 13 6 4 3 16 FC A'dam 13 6 3 4 15 PSV 13 5 2 6 12 NEC 13 4 4 5 12 Telstar 13 5 2 6 12 Haarlem 13 4 3 6 11 NAC 13 4 3 6 11 FC Utrecht 13 4 3 6 11 AZ'67 13 4 2 7 10 Go Ahead 13 3 3 7 9 FC Den Bosch 13 2 3 8 7 FC Groningen 13 0 6 7 6 Excelsior 13 1 4 8 6 Zondag: geen programma in verband wedstrijd VOO de •oorronden van Heracles-PEC Fortuna VL-Roda JC De Volewijckers.De Graafschap Wilem II-Wageningen Veendam-SC Cambuur Heerenveen-Volendam Vitese-FC WV FC Dordrecht-Fortuna SC HVC-SVV Eindhoven-Helmond Sport Wageningen 15 8 4 3 20 Vitesse 15 8 4 3 20 Roda JC 14 5 8 1 18 Helmond Sport 15 5 8 2 18 PEC 15 6 5 4 17 De Graafschap 15 4 9 2 17 Eindhoven 15 7 3 5 17 Heerenveen 15 6 5 4 17 SC Cambuur 15 6 4 5 16 Fortuna SC 15 4 7 4 15 Vclendam 15 5 4 6 14 HVC 15 4 6 5 14 FC Dordrecht 15 1 11 3 13 Fortuna VL. 15 4 5 6 13 Willem II 15 3 6 6 12 Veendam 15 2 8 5 12 SVV 15 3 6 6 12 Volewijckers 14 3 5 6 11 Heracles 15 4 3 8 11 FC VVV 15 2 7 6 11 Wageningen 'Periode-kampioen' TWEEDE PERIODE Dc Graafschap 5 2 3 0 PEC 5 2 2 1 SC Cambuur 5 3 0 2 Helmond Sport 5 1 4 0 Willem II 5 2 2 1 Eindhoven 5 2 2 1 Heracles 5 2 2 1 FC VVV 5 2 2 1 Vitesse 5 2 1 2 Veenclam 5 1 3 1 Wageningen 5 1 3 1 Heerenveen 5 1 3 1 HVC 5 1 3 1 V olendam 5 1 3 1 Fortuna VI. 5 1 2 2 SVV 5 1 2 2 Volewijckers 4 1 1 2 Roda JC 4 0 3 1 Fortuna SC 5 0 3 2 FC Dordrecht 5 0 3 2 Zondag: PEC-De Graafschap, Wag Iloda .IC Volendam-Fortnna VI.. FC Volewijckers. Fortuna SC-SC Tilbur Veendam, Eindhoven-Vitesse. HC-F drecht gustsson (allen blessures j.l.) .begint zich nu wel te wreken'. FC Den Haag-Ajax 0—1 (0—11 -l. Swart 0—1. Scheidsrechter: Pijper. Toeschouwers- 2S.500. FC Den Haag: Thie; Weimar, Mansveld. De Zoele. Korevaar; Advocaat, Berg. Van Vliet- Bregman (Van Hijkoop), Fuglset. Bres. Ajax: Stuy. Suurbier, Hulshoff. Blankenburg Krol. Haan. Neeskens. Gerrie Mühren: Swarl Rep. Keizer. JOHN LINSE Eredivisie ig 1 Gerrie Mühren (Ajax) 10 doelpur,e Cruyff (Ajax) 9 3. Bedel IMW) Kreuz en Bosveld Sparta) Van &K (Feyenoord). Janssens iNEC> Van Vi Utrecht) 7 doelpunten. 9-12 Rei Schneider (Feyenoord). Van Dijk F Brokamp (MVV) 6. 13.-22 Vcnneker i oogosieeger (AZ'67), Bros (FC Det: Bene v.d. Kerkhof (FC Twente). Keti{ Swart (Ajax) Bonfrere (MVV). use ie) Amsterdam). Schmidt ansen (PSV) punten. 23-32. aan (Ajax), Jeuri e Pahlplatz (FC Twente). Ladinsky 0| oord). Van de Berg (aarlem). j (FC Den aag>. eyerman en iSpariai Grittei (FC Groningen) der Kuijlen (PSV) 4 doelpunten. ig Eerste divisie Is 1. Hazolhekke (Wageningen) 10 doe: 2 en Zuldema (SC Cambuur) en li daal (Vitesse) 9 doelpunten. 4 en lig kamp (PEC) en Meurs (Wagenln doelpunten. 6. Van Meeteren (FC Til doelpunten. 7-10. Frfcnkel (HVC). Vi m wen (Roda JC). Van Kerkhof (Viti Kreekels (Helmond Sport) 6 doelput 17 Reygersberg (Fortuna VI.. Bk (Fortuna SC>. De Blaauw (De Grai I. Prinsen (Heerenteen), Stoffels cPEC ijn de Kerkhof en Prins (Helmond 5 Een Juist Ingevulde kolom van Spof ziet er als volgt uit: 2 3 3 1 1 3 2 1 3 3 1 1 3. De cijfers zijn verder Aantal deelnemers 632.106 Inleg 1 448.990,—. Prijzenbedrag 612.922,— le. 2e en 3e prijs en premie elk li Er hebben zich gisteravond reeds 1 mers voor de eerste prijs gemeld. Twente te lang onproductief tegen zwnldie opnpnent Van onze speciale verslaggever DEN BOSCH Halverwege het vorig seizoen, tijdens de tweede transferperiode, daalde een witte fee in stadion De Vliert. Den Bosch, tot dat moment troosteloos onderaan bengelend in de ere divisie, ervoer de komst van die fee als een morele doping. Het kwalitatief arme Den Bosch dat tevergeefs trachtte 'mooi' voetbal te spelen, werd getransformeerd tot een équipe, die het hele spel afstemde op die nieuwe fee. Zwoe ger Dick Beek inspireerde zijn nieuwe ploeg tot het gevecht dat al verloren leek: het behoud van het eredivisieschap. Den Bosch slaagde en met de komst van Joop Wildbret, Miel Pijs en enkele talentvolle amateurs leek de toe komst voor de formatie van trai ner Jan Remmers eindelijk meer perspectief te bieden, dan een plaats in de staartgroep. De eerste wedstrijden van hu' nieuwe seizoen hielden een bevestiging in van die theorie. Maar naarmate dc wedstrijdenreeks verder vordert, te kent het feile.i van Remmers' équ:pv zich steeds duidelijker af. Zozeer zelfs dat Remmers de succesjes uit het begin van de competitie wenst te bagaiell.seren. De zege op MVV in de eerste wedstrijd van het seizoen: het gelijke spel tegen Go Ahead. Rem mers ziet het nauwelijks nog als posi tieve punten. 'Zo'n start is voor iede re ploeg moeilijk. MVV is na die nederlaag toch beter gaan draaien. En Go Ahead zit zozeer met problemen dat een ge'ijkspel tegep die ploeg steeds minder eer. prestatie kan r- den genoemd". Den Boseh zit in een ongelooflijke impasse. Het voorlopi ge?) dieptepunt werd een week gele den bereikt toen Ajax Den Bosch met 90 afdroogde. Weinig ploegen in de eredivisie hebben recht om op meer te hoper. dan eer. nederlaag in de confrontatie met Ajax. Zeker Den Boseh niet. Maar geen enkele club wordt graag met zo'n grote nederlaag opgescheept. De psychologische gevol gen van een dergelijke verlies leiden 0 et ze! .'en tot een ca'.i-trofe. Rem mers heeft het verlies legen Ajax geanalyseerd. 'V/ij hebben Ajax pre cies in de kaart gespeeld. Van tevoren heb ik gewaarschuwd de defensie ge sloten te houden. Ajax liet ons echter lekker schuiven. Maar als wij enigs zins ruimte hadden gemaakt, flitste Ajax naar, voren en scoorde keer op keer MANDEKKING Den ÏJosch,-Heeft het jiiet gemakkelijk. Na Ajax''immers wachtte immers FC Twente,eenclub die zich duidelijk als dc sterkste na Ajax en Feyenoord manifesteert. Remmers: 'Daarom had tk de jiloeg gewaarschuwd. Houd de zaak gesloten. Ook Twente speelt ge groepeerd voetbal. Het maakt een top- 1 maal gebruik van dc snelheid van Rene van de Kerkhof en van Pahl platz. Zorg dat zij die ruimte niet krijgen,' Den Bosch kweet zich voorbeeldig van die taak. Twente, heel Twente, kreeg een zware inandekking. Den Bosch bleef in deze thuiswedstrijd voor het eigen cfoel hangen. Heel eenzaam stond Dick Beek in de spits. Van enige steun was geen sprake. Zeker niet van de ex-amateur Janus van Gelder, die duidelijk uit vorm is. Remmers kan zich teggnover het eigen publiek een dergelijke defensieve strijdwijze ken nelijk permitteren. De Bossche aan hang klapt en juicht voor iedere bal die de 'eigen jongens' naar voren trappen. Van een kritische houding is geen sprake. Maar het is natuurlijk niet de aangewezen weg om het toe schouwersarsenaal uit te breiden. Daar is ook Dick Beek het over eens, de man die vorig seizoen Den Bosch uit het moeras redde. 'Dit is niet de manier. Ik ben niet de man die een solo kan ondernemen. Dat is nu een maal niet mijn sterkste kant. Ik moet het hebben van kansen, die mijn medespelers voor mij creëren. Maar die zijn er niet geweest.' De opstel ling van Remmers wees aanvankelijk wel in die richting. De traditionele laatste man. Miel Pijs. was naar het middenveld gehaald. Maar het waar om bleek alras. Zijn voornaamste taak bestond in het afstoppen van Kick van der Vall. Verdedigen luidde het motto. Tot ie dere prijs. Rene van de Kerkhof niocht zijn gang gaan. Zolang hij maar op eigen helft bleef. Maar zodra hij in de richting van Van der Pluym stormde, stond Carlo van de Bergh aan zijn zijde. Niet dat het erg veel verschil maakte, want Van de Kerk hof passeerde Van de Bergh zo dik wijls hij maar wilde. Aan de andere kant van het veld. had Theo Pahlplatz al even weinig moeite met opponent van der Ley. De uiterst schaarse te genstoten van Den Bosch werden voorbeeldig opgevangen door uitblin ker Kees van Ierssel, die op de plaats stond van de nog niet herstelde Epi Drost. Van Ierssel verrichte ook in opbouwend opzicht veel goeds. Dat Twente desondanks een helft plus tien minuten nodig had om aan het eerste doelpunt te komen, lag voorna melijk aan het weinig doortastende optreden van de Enschedese vuurlinie en aan het scherm van Bossche spe lers dat voor Van der Pluym stond opgesteld. Toen Rene van der Kerk hof voor de zoveelste keer langs Van de Bergh was gegleden en via Van der Pluym het eerste doelpunt had gemaakt, schakelde Den Bosch einde lijk over op een meer positief del K systeem. Twente kon er nau Uk] van profiteren. Van Ierssel mo 1 een afstandsschot de marge te tot een veilige 20 voorspron groten. Voor Den Bosch zijn de prol gebleven. Het 'middel-Beek' is uitgewerkt. In Bossche breinet|de een plan uitgebroed om in de transferperiode de ploeg een stimulator te kunnen aan". Veel zal er daarbij afhangen 1 ,r financiële toestand van het m Ch( En bijster rooskleurig isdie Daarom zegt Jan Remmers: «hter mij er nog niet over uitlaten.' FC Den BoschFC Twente 0—<1- W. van de Kerkhof 01. 84. Van 1' 2. Scheidsrechter. Corver. Toesci j(j 7.000. FC Den Bosch: Van der Pluijm: Ve' Ley. Schuurman, Van Burlk. Van m Clric. Graauman1-, (Mltlc), Wildtrt Van Gelder (Meesters). Beek. JOOP HOLTHA hi

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8