Donja Saskia en haar prins Studenten: kosteloos onderwijs voor allen k 7£&ESJ v QJHJ& '°uuLLm Steenfabriek sluit: 45 man op straat nu verkrijgbaar in de boekhandel de memoires van dr. J. A, H. J. S. Bruins Sioi Monumentaal Molen afgebrand na blikseminslag Vakbonden: Etna en DRU zullen forse verliezen lijden CNV-er vindt eisen Industriebond-NVV onmaatschappelij k rui; TROUW/KWARTET MAANDAG 13 NOVEMBER 1972 BL\'NENLAND/RAD10-TV T4/ MARY PERKINS uf&'eeês r"%f!üK££;i- J /eCsC/J S Uil s ucT tejöXbeu? is2HÉM/hi30VCJ LOWIETJE Aantal resoluties aangenomen Van onderwijsredactie AMSTERDAM In de koopmansbeurs in Amsterdam hebben zater dag ongeveer duizend studenten het eerste succes van hun boycot tegen de verhoging van het collegegeld gevierd. Na zes uur vergade ren eindigde de landelijke manifestatie met een aantal resoluties tegen de studentenstop, de verscherping van de selectie, het centra liseren van de planning, de verkorting van de studie volgens het wetsontwerp-Posthumus en de bezuinigingen op docenten, gebouwen en studentenvoorzieningen. (ADVERTENTIE) IN DE GOUDE GAPER door W. G. VAN DE HULST, plaatjes van W G. VAN DE HULST Jr. 282. 'Maar nou wil ik rusten, versta je?' gromt de voorste van de twee dikken als ze een eind zijn voortge- zwoegd, en hij aan de hoge grasberm terzij van de weg, een lokkend plekje ziet'Ik? Ik kan niet verder meer. Is me dat een gesjouw! Als lood weegt die gouden gek: de stok brandt me in mijn arme vlees.' En ze rustenEn de voorste, de mopperaar, begint weer: 'Maar nou is 't ook voor het laatst, dat ik meedoe aan de gekke grapjasserij van die ijzeren sinjeur. Versta dat goed. Ik vertrap het, om nog langer als een pias overal rond te zwerven en dan dit, dan dat ongure karwei op te knappen. Die mooie meester kan op vliegen! Nou!' En samen brommen en grommen ze, ruziën nijdig, en kijken wanhopig naar de zware zak aan de stok, die ze tóch verder zullen moeten brengen Heeft-ie hen toch vanmorgen een boe renpak bezorgd, en ieder een mand met wat eieren Heeft-ie hen ontbo den in de stad achter de kerkIs-t- ie vanmiddag komen aansjouwen met de Goude Gaper van de twee juf- rersHeeft-ie hen tegen de avond besteld in 't bos... En als hij hen nou maar goed betaalt. KARELTJES GROTE AVONTUUR Men eiste verder intrekking van de verhogingen van college- en school geld, verhoging van de maximale stu diebeurs (nu (5600 gulden) en alles samenvattend gratis onder wijs voor iedereen. Het was een lange zit, van 's middags twaalf uur tot 's avonds half zeven, vooral als men bedenkt dat in de zaal niet gerookt of gedronken mocht wor den. Want beschadiging van de par ketvloer van 'het 'bolwerk van de geldspeculanten' zou het Landelijk Overleg van Grondraden (LOG) twin tigduizend gulden kunnen komen te staan. Cilia Galesloot van de Amsterdamse ASVA noemde de manifestatie (on danks de beneden de verwachting ge bleven opkomst) een nieuwe hoogte punt in de strijd. Zij legde uit dat de acties van de studenten onderdeel wa ren van een veel bredere strijd tegen het kapitalisme. Zij keerde zich vooral tegen de 'zeer harde, rechtse club' van Biesheuvel die tegen de wens van de meerderheid van het volk bezui nigd had op de collectieve voorzienin gen (goed onderwijs, betaalbare hui zen, enz.) Daarmee deed deze regering in wezen hetzelfde als Nixon die in Vietnam het verlangen naar vrede en vrijheid van het Vietnamese volk ne geert. Dat verband werd ook gelegd door Gaby van der Mee, bestuurslid van de ASVA, die sprak namens het comité Jongeren voor Vietnam. Recht boven het spreekgestoelte stond op een fraaie steen in de muur het woord "Batavia' als een duidelijke illustratie van wat zij bedoelde. De steen die op weekdagen de geregelde beursbezoe ker aan betere tijden herinnert ('Indië verloren, rampspoed geboren') werd nu gezien als een teken aan de wand voor de bestrijders van de macht van het grootkapitaal' Wij strijden tegen dezelfde vijand als het Vietnamese volk', zei Gaby van der Mee. De grote 71: 'Dus het is een gewone vermaaks- inrichting vroeg smidje Verho len ongelovig. 'En al die sprookjesfi guren dan, die daar rondlopen? Wie zijn dat? 'Weet ik veel wie dat bennen', antwoordde de chauffeur. 'Angenome personeel op arrebeidscon- tract, denk ik. Ze spele d'r rolletje, beure d'r centjes en betale verder netjes de contrebuusie en de vakbond. En da's goed, want er gaat niks boven georganiseerde dwergies en in de vak bond verenigde prinsessies'. Toen begon de staalharde waarheid pas tot smidje Verholen door te dringen. 'Stom rund dat ik was!' gierde hij en de tranen van plezier rolden hem over de wangen. Hij wrong zich in allerlei bochten en de dikke chauffeur moest wel meelachen, of hij wilde of niet. Maar ja. nu zien we ook dat er niet voor niets in allerlei stadsbussen en trams geschreven staat, dat het streng verboden is de aandacht van de chauffeur af te leiden. En wat gebeurde hier? De aandacht van de dikke chauffeur werd wèl afgeleid, ook al was de vrachtwagen dan mis schien geen stadsbus en nog minder 'n elektrische tram. In plaats van op de weg te letten stemde de bestuurder in met het schallende lachen van zijn meerijder en de gevolgen lieten niet lang op zich wachten. De wagen zwalkte als een dronkeman over de weg en daar de wagen middelerwijl in de stad was beland, kwam er al gauw een levensgrote lantaarnpaal opdui ken. die een moeilijk te passeren, obstakel bleek. BOEM! RINKELDE- KINK! De lantaarn in de kreukels, de auto verfomfaaid, moeten we verder nog wat zeggen? Ontdaan keken de dikke chauffeur en sniidje Verholen naar de aangerichte verwoestingen... FERDNAND 25 A door P. J. Risseeuw —57— De dag werd niet zonder gebed en psalmgezang besloten. Saskia gaf oom Wouter het Boek. De pauwenveer lag bij het veertiende hoofdstuk van het boek Job: 'De mens is van een vrouw geboren, is kort van dagen en zat van on rust Na het lezon viel er een stilte. Oom Wouter had ingesteld, dat Saskia overluid de dankzegging na het eten zegde. Ze wachtte af, niet wetend of oom Wouter zelf zou danken nu de geheimschrijver op bezoek was. Een kleine wenk was voldoende. Saskia, die in het weeshuis vrijmoedig overluid had leren bidden en danken, aarzelde nu niet meer, en Karei Tol- ner, alweer ontwaakt uit zijn beneve ling door de Spaanse wijn, luisterde naar de stem van de jonge vrouw, zonder dat de woorden goed tot hem doordrongen. Het krachtige 'Amen' van de oude Volkerts in zijn rolstoel klonk als een bevel: Het zal waar en zeker zijn. Saskia liep naar een hoek van de kamer en greep haar luit. Na iedere maaltijd werd een psalm gezongen. Nu voor het slapen gaan het Avond gebed. Ze zongen alle zeven verzen. Saskia tokkelde op de luit, die willig in haar schoot lag. Was ik slechts bij die luit voor een enkel uur, dacht Karei Tolner. Zo ging dat. Zelfs onder het bidden, het danken en het zingen de gedachten waren vrij en lieten zich niet dwingen. Het was Pieter Volkerts, aan wie de eer te beurt viel, Marguérite Soler naar de engenhos te begeleiden. 'Ik heb aan jouw gast een extra-verlof voor een bezoek aan mijn vader ver diend,' zo begroette hij Saskia. De beide jonge vrouwen begroetten elkaar als zusters die lang gescheiden zijn geweest en pas toen Saskia door Marguérite was losgelaten kwam Pie ter aan de beurt. Zijn kus kon voor broederlijk doorgaan en het deugdza me gezicht dat hij er bij trok maakte hem onweerstaanbaar. Zo onweer staanbaar dat Saskia spontaan haar armen om zijn hals sloeg en hem op beide wangen zoende. 'Dag lieve broer.' 'Wat komt een man toch veel tekort als hij het twintig Jaar zonder zuster heeft moeten stellen.' 'Als jullie allemaal broertje-en-zusje spelen wens ik vader te zijn,' riep oom Wouter in zijn rolstoel. Margué rite boog zich over hem heen; haar lippen raakten zijn voorhoofd. 'Wat ben ik blij u hersteld te zien,' zei ze in haar langzame Nederlands. Sinjeur Volkerts en Mademoiselle So ler hadden nog niet met elkaar ken nis gemaakt. Peilend namen ze elkan der op. 'Ik heb veel van u gehoord Van mijn vader 'Mag ik de vriendin, over wie Saskia zoveel heeft verteld, welkom heten?' In de tijd dat Saskia zich in de keuken met de maaltijd bezighield, verzocht Wouter Volkerts zijn zoon de brief van zijn oom uit Amsterdam te lezen, die in de la van het kabinet voor hem klaar lag. 'Dérangeer ik?' vroeg Marguérite, maar vader en zoon verzekerden om strijd dat dit niet het geval was. 'Als ik het goed begrijp houdt mijn oom de hele erfenis in Amsterdam tot we eens langs komen om de boel te halen,' zei Pieter toen hij de brief ontcijferd had. 'Zelfs Saskia krijgt niet wat uw moeder haar had toege dacht.' 'Daar komt het wel op neer,' gaf zijn vader toe. 'Ik ben een soldaat en ik ga binnen- concerns die nu op de universiteiten de lakens uitdelen zijn groot gewor den door uitbuiting van andere vol ken. 'Biesheuvel doet hetzelfde als Colijn vóór 1940. Door de steun aan Amerika en Saigon dient hij evenals Colijn de belangen van de concerns die de delfstoffen in Zuid-Oost-Azië exploi teren.' En ze citeerde de vertegen woordiger van de voorlopige regering in Zuid-Vietnam in Parijs, Ly Van Sau, dié in mei in Amsterdam gezegd heeft: 'De strijd van de studenten in Saigon voor het recht van organisatie en voor goed onderwijs is niet los te zien van de gehele strijd van het Vietnamese volk voor vrede, democra tie en onafhankelijkheid, en evenmin van de strijd van d e Nederlandse studenten.' Rob Ramakers van de VVDM legde een relatie tussen de belangenstrijd van de studenten en de akties van de vereniging van dienstplichtige militai ren. Ook in het leger zijn de moge lijkheden om te studeren slecht, en als de dienstplichtigen uit dienst ko men hebben ook zij belang bij goed en vrij toegankelijk onderwijs. Rama kers steunde ook de eis van betere studentenhuisvesting, 'al zijn de stu dentenkamers dan beter dan de ka mers waar soldaten met z'n dertienen slapen.' De student Cor Hordijk legde nog eens uit dat het bij de studenten voorzieningen niet gaat om buitenspo rige privileges die studenten bevoor rechten boven andere jongeren.' De afbraak van de studentenvoorzienin gen zal de werkende jongeren geen cent meer opleveren.' Aan het slot van de manifestatie, die werd opgeluisterd met liederen van Brecht, eerr hymne op de vrijheid van Vietnam, de internationale en veel handgeklap, riep Theo Wits de stu denten op bij de aanstaande verkiezin gen niet op de regeringspartijen te stemmen. Van de aanwezigen zullen weinigen daartoe het voornemen ge had hebben. UBBERGEN Steenfabrieken voor heen fa. Robert Jansen te Ooy, ge meente Ubbergen gaat sluiten als ge volg van de saneringsregeling metsel- baksteen-industrie. Het betreft hier een seizoenbedrijf met circa 45 werk nemers en een jaarproduktie van on geveer 15 miljoen stenen waalformaat. Het mechaniseren van het produktie- proces zal grote financiële offers ver gen hetgeen de directie onder de hui dige omstandigheden niet verant woordt acht. Als gevolg van deze sluiting zullen de 'jetrokken personeelsleden in het ko mende halfjaar geleidelijk moeten af vloeien. Getracht wordt plaatsing bij omliggende steenfabrieken te bewerk stelligen. Er is overleg gepleegd met de vakbonden, zo deelt het bedrijf mee. Horizontaal: 2. eetgerei, 7. livrei knecht, 8 elk, 9. vertegenwoordiger, 10. lof. 12. eind. 13. een der C-ycladen. 15. kei, 17. eerbied. 19. per expresse (afk.), 20. afnemend getij, 21. Noors christenprediker. 24. voertuig. 26. op stootje, 27. smal stuk hout, 29. prul, 30. vrachtschip. 32. gemeenteweide. 33. drukte. 34. slachten. Verticaal. 1. hoofddeksel. 2. meisjes naam. 3. vertrouwelijk. 4. slot. 5. Europeaan. 6. bereide dierenhuid. 10. organische verbinding. 11. vlaskam. 13. scheepstouw. 14. gifslangetje, 16. plechtige gelofte. 18. ingewand van haring, 22. Spaans paard. 23. keur, 24. zuil met grafschrift. 25. stekel. 28. Algemeen Kiesrecht. 30. bouwland. 31. kippenloop. Oplossing van vrijdag Horizontaal. 1. voorbeeld. 2. eva-are- ser. 3. les-ion-tui. 4. Orel-stere. 5. dem-ego-rek. 6. re-onera-nl. 7. onkel- tele. 8. Orne-me-keu. 9. meubilair. Verticaal. 1. velodroom. 2. overeen-re. 3. oase-mok-nu. 4. rail-ene-eb, 5. bros- gel-mi. 6. een-tortel. 7. ester-AE-ka. 8. leuren-lei, 9. driekleur. voltooid met een 'verhaal vooraf' dodf Ben van Kaam 216 bladzijden waarvan 16 met foto'» paperback 12,90 uitgave van Bosch Keuning n.v. Desgewenst kunt u bestellen met onderstaande bon RocfolllAlt kan worden opgezonden in open envelop zonder DCdieiUUII postzege| ols u 2Ó adresseert: Bosch Keuning n.v,, Antwoordnr. 200, Baarn. verzoeke mij voor rekening te leveren via boekhandel: ex. BRUINS SLOT EN IK WAS GELUKKIG straat: plaats: datum: 1972 (handtekening) De medewerkers van de BBC zullen er de Nederlandse televisiemensen wel dankbaar voor zijn, dat zij het ini tiatief namen om de Britse omroep bij het gouden jubileum te eren met een gezamenlijk programma van het Euro pese vasteland. En stellig zal er in Engeland ook bewondering zijn 'voor de wijze waarop deze co-produktie in het NOS-studiocomplex tot stand is gekomen. In één woord: monumentaal. Thank YouBBC geeft niet alleen een voortreffelijke karakteristiek van die jubilerende organisatie, van haar aktiviteiten en hoge normen voor wat betreft objectieve, waarheidsgetrouwe berichtgeving. Het programma is ook een monument van de verstreken vijf tiger jaren, in een veelal andere be lichting dan gebruikelijk is met be hulp van materiaal uit foto- en film archieven. Het schakelen van de ene stad naar de andere stad verliep vlekkeloos, maar dat de interviews met onder an dere de Noorse koning, met prins Bernhard, Maurice Schumann en Hil- degard Knef, zo suggestief zijn over gekomen, is voor een niet gering deel te danken aan Peter Ustinov. De ver maarde Britse acteur en schrijver schakelde voor zijn presentatie alle registers van zijn veelzijdig talent in; hij werd een persoonlijkheid apart in dit programma. Bob Rooyens compli menteer ik kraag met zijn succes als regisseur van het uitstekende mm element in dit huldeblijk. Alia elkaar een evenement dat om he ling vraagt. Als de eerste aflevering van de visieserie McMillan en Vrouw kan staan voor de rest, zou ik ert schijnlijk alleen naar kijken ols aan de andere kant nog saaier i< NBC (producent ook van de popi politiefilms McCloud en Columbo bruikt een verhaal waarin Leo Stern de misdaad verpakt in kom situaties. Kennelijk bedoeld als oog naar een bepaald deel van de! rikaanse continu-kijkers. Maar ikr de humor nogal maf en naief en voor dit genre de voorkeur Wrekers. Voor het VAR A-programma Wij t Werk waren goede krachten trokken als Pleuni Touw, Aart jes en Frans Vorstman voor de jes en Rogier van Otterloo voor ziek. Maar er zaten ook wat plekken in, vooral in de teksten, het kanoeitje nogal rammelde. Ook de zaterdagse sterallures vc AVRO gaan nog altijd met hortei stotenóver de buis. Er zou vee\ gesleuteld zijn, maar daarvan was welijks iets te bespeuren. Het rommelig en zeer oppervlakkig, senteren is duidelijk niet het Guus Oster. Ton was 'et A 'J-1 "ij Radio vandaag kort op veldtocht. Ik mag dus ook wel eens over een testament gaan denken. Ik ben van plan na u Saskia als mijn erfgename aan te wijzen. Mocht mij iets overkomen, dan wil ik liever Saskia de erfgename laten worden van mijn deel van het Volkertsfortuin en het Waardenburgbezit dan mijn onbe kende familieleden in Arasterdam. Het is maar dat u het weet.' Van een verslaggever DOKKUM Door blikseminslag is zaterdagavond de houtzaagmolen De Zwaluw, een van de hoogste molens in Friesland aan de Dokkumer Ee te Bidaard afgebrand. Tegelijkertijd werd de toren van de gereformeerde kerk te Bidaard door het onweer ontzet, maar de schade hiervan viel mee. De brandweer kon niet voorkomen dat de molen, die niet verzekerd was, geheel uitbrandde. De molen, eigen dom van de 30-jarige heer Berber de Groot, stond onder monumentenzorg. DOETINCHEM De kachelproduk- tie van de Amalga Holding zal dit jaar grote verliezen lijden. Dit werd gezegd op de vergadering van vak bondsbestuurders te Ulft. De Kon. DRU zou 4 miljoen en de Etna 3 miljoen verlies lijden. De concentratie van haarden- en gieterijproduktie van de Amalga-Holding heeft voor de DRU tot gevolg, dat veel mensen overgeplaatst en 76 man op korte termijn ontslagen zullen worden. Met de vakorganisaties heeft overleg plaats over een sociaal plan. Ook Etna-Breda wordt gereorgani seerd. Er zijn in de afgelopen jaren ongeveer 200 man afgevloeid, aldus de vakbonden. Van onze sociaal-economische redactie DRIEBERGEN De voorzitter van de Christelijke bedrijfsgroepencentra le Unitas, de heer J. Schotman, is van mening dat de eisen van de Industrie bond-NVV onverantwoordelijk, onre delijk en onmaatschappelijk zijn. In zijn openingsrede voor de vergade ring van de verenigingsraad der CBU zei hij vrijdag de houding van de Industriebond-NW onjuist te vinden, omdat onvoorwaardelijk werd vastge houden aan de nota arbeidsvoorwaar denbeleid, die als discussienota werd gepubliceerd. 'Het lijkt erop of alle redelijkheid, geloofwaardigheid, ver antwoordelijkheid en maatschappelijk bewustzijn wegvallen als er politieke argumenten in het spel komen. Maar we moeten niet in paniek raken en ons niet laten opzadelen met een Groenevelt-complex', aldus de heer Schotman, die de Industriebond-NW waarschuwde zch geen illusies te ma ken over een mogelijk nieuw progres sief kabinet. 'Een van de eerste maat regelen van zo'n kabinet zou wel eens het afkondigen van een loonmaatregel kunnen zijn'. De CBU-verenigingsraad sprak zich met algemene stemmen uit voor aan sluiting van het CNV bij de federatie der vakcentrales op voorwaarde dat de eigen identiteit bewaard blijft en de federatie niet zal leiden tot een fusie. Ook werd besloten in. te stem men met de voorgenomen fusie met de Christelijke metaalbedrijfsbond, waardoor op 1 januari ook een Indus- triebond-CNV zal ontstaan. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S> Spitsuur A'dam: lichte gramm.muz rep. en ber. (7.25 Van de voorpagina; 7.54 VPRO; Deze dag: 8.00 Nws; 8.11 Dingen van de dag.) 9.15 (S) Geef me de vijf: verzoekpl.- progr. (9.35 Waterst.) 10.30 (S> Muz. voor luisteraars. di.OO Nws.) NOS: 12.00 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO-Maan- dag: rechtstreeks progr. met rep., inter views, comm.. per., telef. reacties en muz. (13.00 Nws.) 14.25 Schoolradio. AVRO 14.45 Radiojournaal. 14.50 Wekelijks verkeers- progr. 14.55 Reg. zaken. 51.25 (S) Scala: ontmoetingen met jonge Ned. kunstenaars: kerkorgelconc.: klass.muz. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) BaUroomork. met sol.. 16.30 (S) Mikadoo kindermag. Over- heidsvoorl 17.40 Den Haag aan de lijn. AVRO: 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 De gesproken brief. 18.25 *(S) Jazz Spectrum. NOS: 19,00 (S) Harmonie en Fanfare in Ned. en Eur. Verkiezingsuitz.: 19.20 Uitz. van de P.P.R. NOS: 19.30 (S) Hobbvscoop progr over electronlca. 20.00 Komt 'u maar act. progr. met gesprekken, telef. reacties en lichte gramm.muz. 21.45 Uitgebreide rep. 22 25 Uitz. van de Bond zonder Naam. NOS: 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 N.O.S.-Jazz intern. Jazz, Festival Loos- drecht 19/2. 23.20 Weerzien met St. Nlko- laas. Een progr. over do St.Nikolaas-school voor blinde kinderen te Pcnang-Malelsië. 23.55 Nws. HILVERSUM II NCRV 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord 7 08 (S) Preludium: semi-klass.muz. 7.30 Nws. 7.41 Hier en Nu. 7.55 Aangestipt: progr. overz. 8 00 Te Deum laudamus: gewij de muz. S.24 Op de man af evangelisch comm. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. hulsvrouw. 8.45 (S) Plein publiek: maandagmorgen met mensen en muz. (9.30 Hier en Nu: 10.15 V.d. kleuters; 10.30 Nws; 11.30 Hier en Nu.) 11.55 Med. 12.00 Strictly country style. 12 21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12 30 Nws. 12.41 Hier en Nu. 12.50 Makro: sociaal-economische rubr. 13.00 (S) Kerkorgelconc.: klass. cn mod.muz. 13.30 Hier en Nu. 13.32 (S) Klass. operamui. Schoolradio. 14.30 Hier en Nu. 14,3! Klnvecimbelrec.: klass.muz 15.00 Herw mlddagdst. 15.30 Nws. 15.33 Studio 6: dagmag. 17.20 Overheidsvoorl.: Surlni luchtpost. Tjark Petzoldt spreekt rae: D. Hooghart, dir. Alg. Bureau v.d. sU! en leider van de vierde alg. volstells Suriname. 17.30 Nws. 17.32 Hier en Ni 18.00 (S) NCRV Combo Corner. Verkiezingsuitz. van de C.P.N. 18.3) Filter Jongerénprogr. 19.30 Literam»; over boeken, schrijvers en toneel. 20.03 20,05 Avondoverdenking, 20.15 Klass. i muz., ork.,- en vocale muz. 22.3) Democratie in Duitsland, progr. ovi verkiezingsstrijd in de Bondsrepubliek Theologische Etherleergang. 23.35 Aas Studenten Kamerork. met zangsol.: muz. 23.55 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.00 Nws. 7.02 KRO-op-Drie: 61 keyshow. (8.00. 9.00. 10.00 en 11.00 12.00 Nws. 12.03 Van twaalf tot twee: pauzeprogr. met 13.00 Nws en 13.03 maar. TROS: 14.00 Nws. 14.03 TB03 Intern. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 13.61 Hugo van Gelderen Show. (17.00 Nws,) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost de Di Show. AVRO: 19.00 Nws. 19.02 Ned.-noL 20.00 Nws. 20.02 Radiojournaal. 20.05 the 8-train: lichte muz. 21.00 Nws. tU negen-uur-show. 22.00 Nws. 2.0 Supg: J jg 23.02 33- I drcammachino. 3 00 Nws. BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.031 bouwkron. 12.15 Lichte muz. 12.50 Bc persoverz. 13.00 Nws, weerber. en 13.20 Lichte orkestmuz. 13.55 Beursber. Nws. 14.03 Schoolradio. (15.00 Nws,) Nws en beursber. 16.10 Volksconc. Nws. 17.10 Amusementsmuz. 17.55 schaal. 18.00 Nws. 18.04 V.d. soldaten. 18.43 desportber. 18.45 Sportmag. 18.55 Ta. ken. 18.57 Amusementsmuz. 19.00 N« act. 19.30 Lichte muz. 19.40 Keurig V 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 RM 11 sche kamermuz. 21.00 Hoorspel. 21.48 6: muz. 22.00 Nws en De zeven kunsten, Operamuz. 23.00 Nws. 23.10 Operamus.' 23,45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie NOS 18.35 Ti-ta-tovenaar P.P. 18.40 UitzendingD'66 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO'sToppop 19.30 Wie van de drie 20.00 Journaal 20.21 Peyton Place 21.10 Televizier Magazine 22.00 Proftennis: Samenvat ting van-de proftennis- groep Lamar Hunt te Rotterdam 22.50 Journaal TELEAC 22.55 Engels - les 4 NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 De familie Asthon, TV-serie 19.30 Achtergronden van de bijbel 20.00 Journaal 20.20 Verkiezingen 1972 21.50 Zonder bagage: muzikale show rond Ramses Shaffy 22.25 Tele-Zet: schaakmatch Nederland-Polen P.P. 2.30'Uitzending P. van de A. 22.40 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Act. 10.30 Ad muz. 11.10 Kunstprogr. 11.40 Licht 3 progr. 12.40 Intern, persoverz. 12.50 We spiegel. 16.15 Journaal. 16.20 KomlscM *d schichten mlt George Thomalla. TV-ij lil 17.05 V.d. kinderen. 17.15 Idem. 17.55 J' naai. h, (Reg. progr.: NDR: 18.00 Jan Blllbs TV-serie. 18.30 Act. 18.45 Zandm»« mille, TV-serle. 19.59 Progr. over». 18.00 Reg. nws. 18.10 Progr. overz. Julia, TV-serle. 18.40 Hier und Heutf. V.d. kleintjes. 19.25 Pater Brown. TV-r 20.00 Journaal en weeroverz. Muzikaal amusementsprogr. 22.30 Journaal, comm. en weeroverz. Die Zelle, speelfilm 0.02 Journaal. i. A» ..Jute. I n« Brown, TV-W ij 20.15 Act.» n-, r. 21.45 TV- m' DUITSLAND II 17.30 Journaal en weerber. 17-35 sprunge, V-fllm. JH 18.05 Act. en muz. 18.35 Schv«l«M)|; Dick, tekenfilm. 19.10 Der Kurler der rin, feuilleton. 19.45 Journaal, act. en ber. Aansl.: verkiezingsuitz. 20.15 D«- Aansl.: kort journaal. 21.00 Stalar film. 22.55 Journaal, comm. ei 23.10-23.50 Filmforum. DUITSLAND III NDB 19.00 Management filr alle Führungskrio Wlrtschaft und Verwaltung, TV-curiUl- Ratlonellcs Lesen. TV-cursus. 20.00 Jow. en weerber. 20.15-22.45 Berliner erW 20.15 Die Theaterwerkstatt. 21.45 Zeltw» quiz. 22.15 Die Sprache der BouH" Presse.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4