ARP mag best behoudend zijn Roos hoeft niet sebbix Twee honderdton over rijksweg Ridderkerk Kloosterkerk wil Maria de Groot i Recht in eigen hand Steekpartij in AMVJ-gebouw Inbrekers namen volkstuincomplex onder handen ONDERWIJZER(ES) ZON EN SCHILD te Amersfoort VERPLEEGKUNDIG ADJUNCT-DIRECTEUR(TRICE) Familieberichten MODIEUZE STEUNK0USEN Qotk- aank. AUTOMONTEURS leerl. AUTOMONTEURS B.V. D0RV0 TROW,/KWARTET MAANDAG 13 NOVEMBER 1972 Premier Biesheuvel in Naaldwijk: NAALDWIJK Het gebouw 'De Binnenhaven' kreeg zaterdag heel wat belangstelling te verwerken voor de verkiezingsbijeenkomst van de Statenkring van de ARP. Geen wonder, want premier Briesheuvel zelf kwam zijn visie geven op het politiek gebeuren in Nederland. vel deed tenslotte een dringend be roep om op de AR 'een partij met een markant gezicht' te stammen. Na deze inleiding volgde nog een discussie, waaraan o.a. Orgelmeester P. W. Hordijk deelnam. De tienjarige Corine Boekesteijn uit De Lier bood mr. Biesheuvel West- landse druiven en bloemen aan. weinig beseft wordt. De heer Biesheu- DEN HAAG Het bestuur van de Kloosterkerkgemeente heeft de centra le kerkeraad van de Haagse Hei de Gemeente voorgesteld een i predikantsplaats bij deze gemee stichten. Het ligt in de bedoeling mej. Maria de Groot, die als vicaris a Duinoordkerk is verbonden eni predikant beroepbaar is als t voorganger aan deze gemeente ti binden. Zij krijgt tot taak het onder de jongeren en het aposi werk. Het gemeentewerk blijft rekening van ds. M. L. W. Schoc De kerkeraad zal in een Fondsen de gemeente over de plannen verband met deze zaak aanhang nader inlichten. RIDDERKERK De vele automobi listen die vrijdagnacht even geen ge bruik mochten maken van de verbin dingsweg RotterdamBarendrecht bij Van Kekem, hebben verbaasd gekeken naar het grote monster dat omstreeks middernacht langzaam over de weg leek voor te kruipen. Politie en au to's met zwaailichten maakten het allemaal extra suggestief, maar wie scherp oplette kon de omtrekken zien van een reusachtig bouwsel dat door een sterke vrachtwagen werd ver voerd. Het betrof een transport van een perspomp, die gebruikt wordt voor de aanleg van wegen. Een en ander ge beurde in opdracht van Rijkswater staat die in nauwe samenwerking met de verkeerspolitie van Ridderkerk de operatie vrijdag tussen midder nacht en twee uur had voorbereid, reid. De perspomp werd verplaatst vanaf de Nieuwe Dordtsestraatweg naar de af slag Ridderkerk bij rijksweg 16. waar het zal worden ingezet om mede de nieuwe rijksweg 21 (zuidelijke Rond weg rond Rotterdam) te realiseren. Het gevaarte heeft een gewicht van 192.000 kg en respectabele afmetingen. Een lengte van 38 meter, een breedte van 5.60 meter en een hoogte van 8.15 meter hebben de technici van Rijks waterstaat de nodige hoofdbrekens ge kost om het te verplaatsen. Maar binnen twee uur was het karwei geklaard en nu behoort 'operatie pompstation' weer tot het verleden. Vandaag hoopt Rijkswaterstaat te be ginnen het station van de verrijdbare stellage te 'liften' en een aanvang te maken met de aansluiting. Daarvoor wordt een pijpleiding aangelegd die ROTTERDAM Omdat een collega- autobestuurder constateerde dat hij een verkeersovertreding zou hebben begaan werd de 24-jarige firmant A. F. Breedveld uit Sliedrecht door deze vriendelijke autorijder uit zijn wagen gehaald en afgetuigd. Zijn bril werd vernield, zijn auto werd beschadigd. De 'eigen rechter', de 24-jarige bedie ningsman M. J. H. v.d. B. uit Rotter dam. werd ingerekend. ZW1JNDRECHT Ook in Zwijn- drecht wordt weer op verscheidene plaatsen een Kerst-in gehouden. In verband hiermee wordt maandag 20 november om 8 uur in de Ichtuskerk een informatiea-vond gehouden voor medewerkers. uiteindelijk uitmondt in het haventje tegenover huis 'Ten Donck' aan de Benedenrijweg. ROTTERDAM In de nacht van zaterdag op zondag kregen de 31- jarige magazijnbediende G. W. A. en de 19-jarige student P. D. G. van Houten in het AMVJ-gebouw onenig heid. Een nog onbekende man be moeide zich er mee, dreigde met een mes. waarop de 18-jarige W. A. Kooi man te hulp schoot. A. trok ook een mes en zowel Van Houten als Kooi man liepen ernstige snij- en steekwon den op. A. kon in bewaring worden gesteld. ROTTERDAM In het weekend werd ontdekt dat inbrekers het Volk stuinencomplex aan de Delftweg gron dig onder handen hebben genomen.- Door vernielen van de deuren werd ee bezoek gebracht aan 24 huisjes, aan een loods en aan de kantine, waar dronken. Een grote maar nog onbekende hoe veelheid goederen is ontvreemd. De heer Biesheuvel begon zijn betoog nadat hij door de heer J. van Katwijk namens de Statenkring was welkom geheten met op te merken dat we niet meer in de dertiger jaren leven wat betreft principiële opstellin gen. Niet meer overal demonstreren, maar normaal en voornaam gezag. Hoewel hij het demonstreren, zoals de Westlandse tuinders dat onlangs nog deden, een heel normale zaak vond, uitte de premier toch ook zijn be vreemding ten aanzien van jongelui die soms tegen een stuk welvaart demonstreren. De AR is en mag best behoudend zijn. waarbij de Schepping bewaard en behouden blijft en niet door de economie wordt overwoekerd. Hij verklaarde tegenstander te zijn van het opslokken van de Westlandse agglomeratie. De heer Biesheuvel gaf ook duidelijk heid over de kabinetscrisis, die vol gens hem niet door de minister-presi dent veroorzaakt is. De heer Biesheu vel zei de kunst van zelfkritiek voor naam te vinden en het voorgenomen beleid te zullen verdedigen. Voorts bracht hij een compliment aan de heer Wiegel (WD), die 'de kunst van de politiek goed verstaat'. Loven de woorden sprak hij ook over de ministers Nelissen (financiën en eco nomische zaken) en Lardinois (land bouw en visserij). 'Vooral de KVP-er Nelissen heeft gevochten voor bezui nigingen', aldus de premier, die op merkte dat zijn kabinet een stuk verwezenlijking heeft bereikt. Hij be twijfelde of de inflatie met de vuist bestreden zou moeten worden. 'Voor inflatie is geen recept, eerst dient zoals bij de dokter de oorzaak van de kwaal onderkend te worden. De te sterke loonstijgingen doen de prijzen stijgen. Meer sociale voorzieningen of verhogingen daarvan vergen een las tenverzwaring voor de burgers', aldus de premier. Hij onderstreepte dat de ze problematieken alleen door samen werking van allen opgelost kunnen worden. De heer Biesheuvel onderstreepte dat tussen AR, CHU en KVP vrijwel geen tegenstellingen meer bestaan en dat men naar elkaar toegroeit. Hij be treurde dat dit in de AR nog te Wat vindt u van de kerkdienst? Vieuwe gentrden over ae Keru- iiervst zoets die en zou (linnen zijn. Tweed auteurs uit verschillende kerken Oi G Dekker Di. C. Graatiana Ds. A. J. Hoorn. Prol. Dr. H. Jonker O ven Katwijk. Prol. Dr G. N Lammens. Ds. J Overduin. Ds R. J. van Pagóe. Eimen Pruim Prot. Dr. P. Smits Herman Ver beek en Ds H A. Visser. ervaringen inzichten idealen suggesties uturgie. preek, sacramentsbe diening. huisdienst jeugddienst ai ot niet experimenteel en aiternatiei - alles komt aan de orde in dit interessante boek dat veie perspectieven opent paperback f 9.90 fwkrljgbaat t, ae DoeKhanoe ZOMER KEUNING WAGENINGEN Dr TH BOVET Nu meis e- straks vrouw Seksuele voorlichting voor meisjes van veer tien tot achttien jaar Vertaald door A. Verkuyl, arte t 4.90 Varkn^lMar IIIDkW I0HER KEUNIM WAKNOMKI WALENBURG HERV. BASISSCHOOL Zwedenburg 175 Den Haag Tel. 85.36 Gevraagd voor direkt een tijdelijke voor w.o., minstens een jaar. Kleine kl Ook is plaats voor een G YMN ASTI ERONDER WIJ ZER ES Voor 5 ft 6 uur per week. Brieven gaarne zo spoedig mogelijk aan H. F Heilostraat 485, of aan het schooladres. rh Het Nederlands Hervormd Psychiatrisch centrum zoekt kontakt met belangstellenden voor de funktie van In goed teamverband, in het bijzonder met de collegae ad junct-directieleden en de geneesheer-directeur, zal betrok kene op grond van genoten opleiding, kennis en ervarii op het terrein van de klinische psychiatrie een eigen bi, drage kunnen leveren aan de verdere ontwikkeling va het centrum. Verlangd wordt een ruime sociale belangstelling en goed kontaktuele eigenschappen, teneinde vooral ook inspin rend te kunnen werken op de verpleegkundige medi werk(st)ers. Belangstellenden voor deze funktie wordt verzocht eigenhandig geschreven sollicitatie met uitvoerige inlid tingen omtrent levensloop, opleiding en ervaring te rid ten aan dr. D. Jacobs, geneesheer-directeur van Zon Schild, Utrechtseweg 266 te Amersfoort. De benoeming geschiedt in overleg met de Nederlandi stichting voor psychotechniek te Utrecht. GETROUWD: Ir. P. Ankum Willemien Stoové Nijmegen, 11 november 1972. Jan Heemskerk en Myrna Hilekes hebben het genoegen hun huwelijk aan te kondigen op dinsdag 14 november a.s. Gelegenheid tot feliciteren 'Huise Koster', Kleidijk 108, Rhoon, 12.00 uur. Rijnsburg/ Amsterdam. Wij dan, gerechtvaardigd uit het geloof, hebben vrede met God door onze Here Jezus Christus. Heden is van ons heengegaan mijn lieve Man, onze zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader, Broer, Zwager en Oom Dirk Munnik in de ouderdom van 77 jaar J. W. Munnik-Bavelaar Eersel: D. A- Munnik Y. A. Munnik-Bentveld Nunspeet: A. J. Munnik J. Munnik-Steenstra kleinkinderen «■n verdere familie Leiden. 10 november 1972. Evertsenstraat 55. Thuis geen bezoek en geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden woensdag 15 november a.s. in de aula van de algemene be graafplaats „Rhijnhof", aanvang 12.00 uur, waar na de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ont vangkamer van de begraafplaats. Heden nam de Here uit ons midden weg. nog ge heel onverwacht, in de hope des eeuwigen le vens. onze geliefde Zwager en Oom J. N. van Rij op de leeftijd van 74 jaar weduwnaar van A. van Zuylen God trootste de achterblijvenden. Familie Van Zuylen november 1972. Rijnsburg In vertrouwen op haar Verlosser en Zaligmaker Jezus Christus is overleden onze geliefde moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Engeltje de Wit geboren Schroor (sinds 9 febr. 1945 weduwe van Adrianus de Wit) geboren te Beetsterzwaar 14 maart 1892 overleden te Kollum 11 november 1972 Psalm 103 's-Gravenhage: W. Hemmes-de Wit B. Hemmes Son (N.-Br.): C. T. de Wit M. G. de Wit-van Aken Kollum (Fr.): 11. D. de Wit H. de Wit-van den Bosch kleinkinderen en achterkleinkind Voorafgaande aan de begrafenis welke zal plaats vinden op donderdag 16 november 1972 wordt een rouwdienst gehouden in de bibliotheek van het bejaardencentrum 'Ny Meckama' te Kollum, welke aanvangt om 13.30 uur. Gelegenheid om te con doleren vanaf 13.00 uur in genoemde bibliotheek. Correspondentie-adres: Sportlaan 181, 's-Graven hage. God geeft het Zijn geliefden als in de slaap. In het huis Mijns Vaders zijn vele woningen. Heden overleed na een kortstondige ziekte onze lieve, onvergetelijke Moeder, Grootmoeder, Over grootmoeder, Zuster en Tante Martina Pronk-Dijkhuizen weduwe van Johannes Leendert Pronk, in haar 80ste levensjaar. N. Pronk J. Pronk-Pronk J. M. Harteveld-Pronk T. Harteveld W. Pronk G. Pronk-Keus J. L. Pronk M. C. Pronk-Swaan N. Rog-Pronk N. Rog Jac. Pronk J. B. Pronk-Mostert Kleinkinderen, achterkleinkinderen en verdere familie. Scheveningen, 9 november 1972, Marcelistraat 78. Gelegenheid tot condoleancebezoek van 1921 uur De teraardebestelling zal plaatshebben maandag 13 november om 13.00 uur op de Algemene Be graafplaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek van huis om 12.30 uur. Opgenomen is in de geborgenheid van zijn Heer in wie hij geloofde en wiens koninkrijk hij ver wachtte Jan de Nie eerder weduwnaar van J. van Weeren in de ouderdom van 70 jaar In dankbaarheid voor wat hij geweest is, geden ken hem zijn geliefde vrouw E. de Nie-Kret Zijn kinderen: Zijn kleinkinderen: Ria Nini en Martien Jan en Anneke Connie en Joop Hans en Grieta Babctte Katinka Edward Margriet Sabina Leiden. 11 november 1972. Wilgenhof". Apollolaan 294. Thuis geen bezoek Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer „Eenvoud" van Ingen Schenau, Hogewoerd 84. Bezoek aan de rouwkamer dinsdagavond a.s. van 7.008.00 uur. De rouwdienst zal gehouden wor den woensdag 15 november a.s. in de aula van de Algemene Begraafplaats „Rhijnhof" aanvang 15.00 uur, waarna de begrafenis aldaar zal plaats vinden. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Romeinen 8 vers 11 Heden overleed nog zeer onverwacht mijn lieve Vrouw, onze lieve Moeder. Grootmoeder en Over grootmoeder Johanna Adriana Huizenga-Groen in de ouderdom van bijna 76 jaar Uit aller naam: J. J. Huizenga Amsterdam, 11 november 1972. Jan van Duivenvoordestraat 16-1. De begrafenis zal plaatshebben donderdag 16 no vember om 15.00 uur op de begraafplaats 'Zorg- vlied', Amsteldijk 273. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren. Liever geen bezoek. Heden nam God geheel on verwacht van ons weg onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Hendrika Kampman-Mulder weduwe van Andreas Arie Kampman, in de ouderdom van 75 jaar. Wassenaar. 10 november 1972. Santhorstlaan 85. Correspondentie-adres: 's-Gravenhage. Ltsztstraat 115. De overledene is opgebaard in het Rouwcentrum Van der Luit. Deylerweg 127, Wassenaar. Bezoek maandag avond van 7.308.00 uur. Thuis geen bezoek. De rouwdienst is bepaald op dinsdag 14 november a.s. om 2.30 uur in de Ned. Herv. kerk (dorpskerk) te Wassenaar, waarna de be grafenis zal plaats vinden op de begraafplaats aldaar. Vertrek van het rouwcen trum om ca. 2.15 uur. Door moderne, verbeterde mate rialen in Veel meer soorten ver krijgbaar Voor ieder been een kous die Uw been jonger maakt. Advies door gediplomeerde des kundige. opHti MeesterOpticlen Voorstraat 380. Dordrecht, telefoon 34120. Leverancier voor alle ziekenfondsen. grappige gebeurtenissen uu hei kinderleven u kijkt en u achi Onze kinderen steken de grootste humoris en naai de kroon Wonderbaarlijke gedragingen unieke situaties guitige zetten en gekke opmerkingen >n een bundei cartoons verzameld door Arthur Westrup Voor t 4.90 verkrijgbaai •n de boekhandel Goed nieuws voor mensen met aambeien. Er bestaat een middel dat aambeien doet wegschrompelen *Un kalmeert. Jeuk stopt. Zwelling verdwijnt. wetenschftD kent t«ron_ De wetenschap kent tegen woordig een middel dat de bij zondere eigenschap heeft aam beien te doen 'wegdragen'. De pijn stopt. De zwelling ver dwijnt. Dit middel heet Sperti Preparation H. schrompelen ook hardnekkige aambeien. Sperti Preparation H ia mild en ontsmetten*. Voor dlrekte, snelle, afdoende behandeling van aambeien is er maar- één middel: Sperti Preparation H zalf en KetniltAn Sebbix medicinale shampoo heeft een dubbele werking: hooggezuiverde koolteerfracties maken een eind aan roos en de ontsmettende bestanddelen gaan nieuwe roos- vorming tegen. Wetenschappelijke Sebbix dringt diep in de hoofdhuid en bestrijdt roos radicaal. Reeds na korte tijd wassen merkt u het al: roos verdwijnt! En roos komt ook niet terug als u voortaan elke week uw haar wast met werkzame, geurig schuimende Sebbix. Voor door-en-door gezond, glanzend haar. Garantie op elke flacon. anti-roos shampoo s u voortaan eiKe wees uw AB DE BROUWER Werken met SCHUIM- PLASTIC Verrassende mogelijkheden vaa schuimplastic ais materiaal voor de moderne handenarbeid Aanwijzingen en suggesties voor interessante werk stukken. surprises en versieringen Met foto's sn tekeningen f8.25 Verkrijgbaar in 4» boekhandel In ons modem geoutilleerd automobielbe hebben wij plaatsingsmogelijkheden voor en WIJ BIEDEN U: goed loon goede sociale voorzieningen. Schrijf eens een brief of kom eens pf Citroën-agent voor Dordrecht en omstrek# Nijverheidsstraat 91, a 8504 l Dordrecht. Tel. 0185C

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 16