ngst Sparta oor NAC Jan Hordijk ook te snel tegen niet imponerende opgebrand Carmichael ibers --ouden and Happel IT sveld en Klijnjan zorgen voor 2-0 zege Weggestuurde speler weer de aanval in Bestuur KNCGV even afgetreden jy/KWARTET MAANDAG 13 NOV EM li UK 1972 SPORT Tll/Kll «ze speciale verslaggever i« ERDAM Sparta is er tegen NAC (20), ook in het verleden, zelden in geslaagd ondanks een m ïtisch vp'werwicht, een aantrekkelijke, doelpuntrijke show op te voeren. Het niet te loochenen at de Bredanaars de officieuze wereldkampioen met 20 versloegen en het al evenzeer spectacu- feit dat enkele weken terug FC Den Haag met 11 werd bedwongen, had in de Spartaanse gele- ïeen spoor van onzekerheid getrokken. Die (overbodige) angst werd na afloop door Sparta-links- p-{n Arie van Staveren (later vervangen door Klijnjan) als vólgt verwoord: 'Voor we het veld op zei iedereen al dat we tegen NAC nog nooit goed hebben gespeeld. Een volkomen verkeerde in- "fa.1 J i t f iff heeft tegen dit verbijsterend spelende NAC dat elke overtui gen lef ontbeerde, handenvol mo- heden gehad om het klassever in een niet mis te verstane rffonze korfbalmedewerker m d TERDAM Nog voor het geslo- ii) eizoen ingaat lijkt de hoofdklasse eifcl in een beslissend stadium ge- i i n te zijn. Koploper Ons Eiber- hield met een 12-13 zege Luto op ,5 punten afstand. Het werd de ev s nog gemakkelijk gemaakt door- e ichipel op eigen veld stadgenoot evjtv Wit met 7-5 versloeg. Archipel G i daardoor op de tweede plaats, heeft nu al een achterstand van punten op de koplopers. Ook in :h taarlgroep werden de zaken duide- ai gesteld. Hot Leidse De Danai- schoot door een 10-6 zege op het Gifrdamse Deetos omhoog. Ook kwam in betere sferen dank zij ■6 zege bij stadgenoot Wester- doelpuntenproduktie te onderlijnen. 'Het had gemakkelijk 50 kunnen worden', stelde Spartatrainer Leo Steegman volkomen terecht. Dat de score heel wat magerder voor de Rot terdammers uitviel sproot, zoals ge zegd, voort uit misplaatste vrees voor de kracht van NAC, waardoor Sparta, met uitzondering van het eerste kwar tier, een krampachtige partij voetbal etaleerde. De Spartanen vonden el kaar zelden in een vlgeiende combina tie. Op het middenveld (Van Veen. Walbeek en Bosveld) werd te traag en veelal te statisch gecombineerd. Het ontbreken van elk verrassingsele ment in de Rotterdamse acties vorm de de directe oorzaak van het uitblij ven van treffers. Pas in de twintigste minuut kon Bosveld een strafschop verzilveren nadat de sluwe Heijerman door Delmotte wat al te hardhandig tegen de grond was gewerkt: 10. Het was na dit doelpunt af en toe vermakelijk te zien hoe Bredanaars en Rotterdammers elkaar in de weg liepen bij het creëren van kansen. Kansen, die nochtans nooit de bekro ning konden vinden in een treffer, omdat Brouwers, Van Dijk en Bou- man maar wat aanrommelden in NAC's voorste linie, tenvijl Sparta op zijn beurt zo onsamenhangend het strafschopgebied van zijn opponent binnendrong dat de aarzelend spelen de Van Gorp met behulp van Vermeu len en Bakker haar moeiteloos staande kon houden. Slachtoffer van Sparta's geringe offensieve kracht werd in de tweede helft de jeugdige Van Stave ren die in tegenstelling tot vorige week in de wedstrijd tegen FC Gro ningen (11) niets positiefs uitricht te en om die reden door Steegman werd vervangen door Klijnjan. De voormalige DFC-er. die al enkele we ken gelaten accepteert dat hij geen vaste keus uitmaakt van Sparta's keurtroep, knalde tien minuten na zijn rentree op sublieme wijze de bal achter doelman De Jong, nadat Del- motte een inzet van Visser in de richting van Klijnjan had gekopt: 2 0. Klijnjan: 'Zo'n doelpunt heb je hard nodig voor je zelfvertrouwen. Ik had verwacht dat ik vandaag tegen NAC opgesteld zou worden. Het was ronduit teleurstellend dat ik als reser ve werd aangewezen. Ik ben er niet boos om, maar begrijpen doe ik het niet'. Klijnjans hoop is gericht op de twee de transferperiode, maar of de wens van de Spartaan een transfer naar Andere.ht in vervulling zal gaan valt sterk te betwijfelen. Anderlecht- trainer Georg Kessler heeft al gerui me tijd niets meer van zich laten horen. Dat Steegman tegen de Breda naars de voorkeur had gegeven aan Van Staveren op de linksbuitenplaats was overigens wel te begrijpen. Steeg man: 'Ik ken de opkomende kwalitei ten van Jan van Gorp. Hij mocht niet de gelegenheid krijgen ongehinderd op te rukken.' Toen dat halverwege de tweede helft wel gebeurde mocht Sparta zich prijzen dat Van Gorps lob Sparta-spits Kreuz tracht tussen Bakker en Vermeulen in het NAC-doel onder schot te nemen. Deze poging leverde echter geen succes op. juist iets te hoog was gericht. Het was NAC's enige positieve aanvalsac- tie. De bloedarmoede in de Bredase vuurlinie is bepaald zorgwekkend. Vandaar ook dat trainer Ben Peeters in Polen de broodnodige versterking zoekt Maandagavond keert hij van zijn speurtocht langs de Poolse velden terug. NAC zoekt een soort Kreuz- figuur. Van Gorp: 'Wat een waarde volle speler is da* voor Sparta. Hij zwoegt de gehele wedstrijd, stoort voortdurend en kiest uitstekend posi tie.' Niemand van de Spartanen wenste na afloop zwaar te tillen aan de matige presentatie van de Rotterdammers. Hans Vennekèr: 'NAC is typisch een tegenstander die een soort voetbal speelt waardoor je gemakkelijk in slaap wordt gesust. We hebben met 20 gewonnen en dat is op zich al een grote verdienste.' Scheidsrechter Geurens toonde Jan van Gorp in de eerste helft de gehele kaart, toen hij zich bezondigde aan een charge tegen Heijerman. Sparta-NAC 2—0 (1—0) 21. Bosveld 1—0. 60. Klijnjan 20. Scheidsrechter: Geurens. Toeschouwers: 5,000. Sparta: Doesburg; Venneker. Eijkenbroek, Ter Horst, Visser; Van der Veen. Walbeek; Bosveld. Heijerman. Kreuz. Van Staveren (Klijnjan). NAC De Jong; Van Gorp, Delmotte, Vermeu len, Bakker; Quaars, Dierckx. Graaumans (Bish); Brouwers; Van Dijk, Bouman RICHARD MATTHIJSSE THOLEN (ANP) De wed strijd tussen Tholense Boys en Kapelle zaterdag in de vierde klasse b, district zuid I van het zaterdagvoetbal, gespeeld, is na 38 minuten gestaakt. Scheids rechter Van Ginneken had acht minuten voor rust speler Schip per van Kapelle, die hem had beledigd, naar de kleedkamer gestuurd. Met duidelijke tegen zin verdween de weggezonden speler van het veld. Een mi nuut later kende scheidsrechter bij de stand 11 Tholense Boys een strafschop toe. Schipper keerde in het veld terug en besprong de scheidsrechter, die door deze aanval languit ging. Nadat Schipper was beetgepakt, kwam de scheidsrechter over eind, staakte de wedstrijd en liep enigszins moeilijk naar de kleedkamer. UTRECHT (ANP) Het Kon-n'lijk Nederlands Gymnastiek Verbond heeft zaterdag geruime tijd geen be stuur gehad. Tijdens de jaarlijkse al gemene vergadering te Utrecht stelde het bestuur van de op een na grootste sportbond in Nederland zijn zetels ter beschikking omdat de vergadering met 130-124 stemmen de verhoging van de bondscontributie met 1,50 gul den per lid verwierp. De vergadering, die van te voren Was gewaarschuwd door het bestuur schrok toch zó van het besluit dat onmiddellijk pogingen in het werk werden gesteld het bestuur tot terug keer te bewegen. Dat gelukte uitein delijk door een motie waarin werd gesteld dat bij het afwijzen van de contributieverhoging kennelijk andere motieven dan uitsluitend financiële een rol hadden gespeeld. In de motie stelde de vergadering ook dat niet meer zou worden getornd aan de twee dwingende eisen van het bestuur ten aanzien van de gelden voor de topsport en de instelling van regionale bureaus. De motie werd met 133 stemmen voor en 85 tegen aangenomen. De behandeling van de begroting zal binenkort in een buiten gewone algemene vergadering plaats vinden. rtier. Jduel tusi ■laan de was vo ven Jjgor f mir eru Nederlandse kampioen zakt na half uur snel iveg in Rotterdam tussen Luto en Ons Eiber- de Amsterdamse De Boele- olop het aanzien waard. 1 vefd een waar schuttersfeest. Lu- jon er snel aan en nam binnen minuten door Andrea Scheiden •nny Kool een 2-0 voorsprong, jebeurde nog wel tegen Eiberis sterkste vak met Hans Pouw. ïer was alleen dat scheidsrechter eeg weliswaar volkomen or.par- daarna toch een grote invloed wedstrijd had. wat vooral het g was van een te autoritaire ing. Pouw daarover: 'We kenden' de- ïeidsrechter en dus waren we er orbereid'. Bij de Luto-spelers lag anders. De scheidsrechter was hen volkomen onbekend. Ze Emmeriknkreegdnadat" hij"een gaven wat prestaties en verdiensten betreft, zijn dit jaar tot ver in de wezen strafworp had gemist di- achterhoede teruggezakt. En bij het elfde toernooi om de wereld- daEiïernesIt-treefferChte ^corem titel, gisteren in Rotterdam van start gegaan, zijn Rosewall noch Laver aanwezig. Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM De voortdurende slag om de vele harde dollars heeft dit jaar het spelers-bestand van Lamar Hunts World Champion ship of Tennis enigszins aangetast. De twee 'oude' Australiërs Rod Laver en Ken Rosewall, die de eerste jaren van de WCT de toon aan- Kelijks vijf minuten later slaagde rin het patroon van de wedstrijd te leggen: geen van de ploegen meer dan twee punten voor- Jg nemen. Zijn treffer betekende erste gelijkmaker. scoreverloop bleef daarna ook rerend. Tegen alle verwachting am Late namelijk opnieuw een nfsprong. Het zeer goed werkende aanvalsvak van Luto met ny James en aanvoerder Wil Reu- choof de partijen weer uit elkaar: van de elementen die de wed- 1 het predikaat 'het volle aanzien d' gaven was, dat de spelers de goed overnamen. Steven Tims dat door vlak na de door Regeer >te strafworo de Eibers dichter "Luto te schieten (4-3). Een beeld de eerste helft bleef beheersen: de jen ontliepen elkaar niets en den elkaar op de hielen bij het :en. Voor Luto deden dat in die a dperiode nog: Kool (twee keer) en oerder Reuter. De Eibers bleven feil door Rudi Emmerik, Hans w en Steven Tims, de tweede helft leken de rollen edraaid. Niet Luto, maar Ons Ei- lest gaf het tempo van scoren aan. eer en Emmerik ieder uit of na strafworp en Ilans Pouw scoor- waardoor Ons Eibernest voor het t in deze wedstrijd de leiding kon en (7-9). '-aanvoerder Wil Reuter verklein- laarna de achterstand en inspireer- zijn teamgenoten James en Van jd eveneens tot scoren: 10-9. De •strijd leek beslist; maar opniiliw ek de grote wedstrijdroutine van -fnagenaars Van Zee en Pouw. Wou- Tienhoven werd daardoor tot de ntigste treffer van de wedstrijd ragsn. Pouw zelf leidde toen de e in: 10-11. Emmerik en Van Zee oten daarna de Eibers dertien vol. iter en Kool hielden met het be lten van strafworpen de Eibers- n; hen bij en zorgden voor de mini- t'e verschil: 12-13 stand is: Eibernest 10—17 Rohda 10—9 0—14 De Danaïden 10—8 w wit 10—13 Westerkwartier 9—6 9—12 Rapiditas 9—5 "aghe 89 Deetos 10—3 De leemtes die hierdoor in het speel schema vallen, mogen worden gevuld door plaatselijke vedetten. Een vrien delijk gebaar van de profgroep, want iedere gastspeler kost vijfhonderd dol lar. Dat bedrag moet Lamar Hunt neertellen voor het 'gebruik' van de niet gecontracteerde, want de ILTF mag dan wel de vrede met de Ameri kaanse miljonair hebben getekend, van een daadwelijke vrede zal pas per 1 januari sprake zijn. En tot die tijd pikt de internationale federatie iedere week nog wat graantjes mee. NIET NUTTELOOS In Rotterdam zijn slechts 28 profs aanwezig, maar de WCT vulde slechts één leegte in het speelschema op. De 22-jarige nationale kampioen Jan Hor dijk mocht het eens tussen de 'groten' proberen en hoewel hij bij voorbaat reeds kansloos was, is een dergelijk eenmalig experiment beslist niet nut teloos. In de eerste plaats voor de zo broodnodige ervaring, maar in het geval Jan Hordijk speelden nog ande re overwegingen op de achtergrond een rol. Want Jan Hordijk behoort tot degenen die door de Nederlandse tennisbond (KNLTB) voorwaardelijk zijn gestraft. De gedragingen van het gestrafte viertal zouden niet passen in de opvattingen van de tennisbestuur- ders over wat wel en wat niet gepast is en zij zouden ook een gebrek aan inzet hebben getoond. De kans in Rotterdam te laten zien nog steeds de sterkste tennisser in Nedèrland te zijn en bovendien le kunnen vechten als het werkelijk moet (in 'pretwedstrijden' als de in terlands naar aanleiding waarvan Hor dijk is gestraft, is dat moeten nauwe lijks aanwezig), heeft Jn Hordijk gisteravond gegrepen. Weliswaar over leefde hij de eerste ronde niet, maar de wijze waarop hij de in Parijs wonende Australiër Bob Carmichael weerstond, nam zonder meer eventue le twijfel weg. De tien jaar oudere Carmichael had uiteindelijk drie sets (het ipaximale aantal) nodig om Hor dijk terug te wijzen: 1-6 6-4 6-2. Nu is Bob Carmichael niet meer dan een randfiguur in Hunts profgezcl- schap. Hij bezet momenteel een ge deelde negentiende plaats in het prof gezelschap en heeft in de elf voorgaande toernooien slechts zes wedstrijden gewonnen. Toch heeft de ex-timmerman, een ambacht dat hij uitoefende om zijn tennis-reizen te kunnen betalen, nog steeds een zekere faam op tennisgebied en drong hij twee jaar geleden op Wimbledon nog door tot de kwartfinales. Tegen Jan Hordijk echter slaagde hij er niet in iets van die faam gestalte te geven. Wel maakte hij zich erg kwaad, op de baan, op een fotograaf, op de lijnrech ters. Die kunststofbaan werkte ongetwijfeld in het voordeel van Hordijk. Met zijn harde opslag wordt hij op dergelijk materiaal direct moeilijker te bespe len, en wanneer Hordijk dan ook nog naar het net komt, initiatief neemt en opmerkelijk veel topspin in zijn sla gen legt, toont Hordijk zich van een opmerkelijke zijde en kan het gebeu ren dat hij meer dan een half uur Bob Carmichael tot figurant de gradeert. Daarmee echter is Ilordijks zwakte echter direct aangesneden. Want na dat halve uur zakt hij terug, vervalt hij in onnauwkeurigheid, vermindert zijn slagcnbeheersinp en gaat hij te aarzelend, te weinig zelfverzekerd ver der. Hordijk brandt zichzelf in te korte tijd op: een tekortkoming die het hem vrijwel onmogelijk maakt overwinningen van betekenis te beha len. In die eerste dertig, veertig mi nuten bijvoorbeeld sloeg Hordijk zijn eerste opslag zo hard en zuiver dat hij in vier servicegames evenzovele aces sloeg, een aantal direct winnende slagen afgaf en ook een harde en onbespeelde opslag had, waarmee Car michael érnstig in moeilijkheden kwam. Zo ernstig zelfs dat Carmichael in de eerste set, waarin hij twee keer ach tereen zijn opslag verloor, slechts veertien keer scoorde. Zijn eerste op slag was slordig, ging veel uit en de tweede bezorgde Hordijk nauwelijks moeilijkheden. In de tweede set ech ter veranderde dit. Hordijk verloor John Newcombe in aktie tijdens de door hem gewonnen partij tegen Tom Leonard. zijn eerste service-game, pakte direct komen was, werd aarzelen. De kracht daarop die van Carmichael en hield werd domme kracht, dc beheersing daarna tot 4-4 stand. Hij forceerde vloeide weg. Typerend voor de mach- die gelijke stand met een ace op zijn teloosheid waarmee Hordijk toen de tweede opslag. Toen echter zakte Hor- Australiër tegemoet trad, was de po- dijk Ineen: wat aces waren, werden ging in de achtste en laatste service- dubbele fouten, wat gedecideerd op- game van de,derde set toen hij al zeven dubbele fouten had geslagen de bal te bemachtigen. Hij stond met 5-2 en 1540 achter, serveerde en pro beerde daarna de toen de langs hem heen komende bal met de hand te be machtigen. Het betekende het einde van een Nederlands kampioen in het prof-circus. ACHTERSTAND Een optreden dat enerzijds bewees hoezeer het Nederlandse tennis in dc jaren-na-Okker in het slop is geraakt, Van onze sportredactie STOCKHOLM Tom Okker is er niet In geslaagd de open Zweedse tennistltcl te veroveren. In de finale verloor hij in twee sets van Wimble- don-winnaar Stan Smith: 64 6-3. Smith kwam tegen Okker geen moment in gevaar. Bij de stand 4-4 in dc eerste set brak hij dc service van dc snelle Nederlander. In de tweede set ging hij in de zevende en de negende game opnieuw door de service van Okker. Smith, die een zeer druk seizoen bij na achter de rug heeft (zo'n 20 toer nooien plus het hele Davis Cup toer nooi) toonde zich zeer tevreden met de winst. 'Vooral mijn eerste service was erg sterk. Ik ben blij dat ik zo gespeeld heb tegen. Okker, terwijl ik toch ai erg tevreden was over de manier waarop ik de finale had be reikt. !Maar volgend seizoen hoop ik echt wat minder tt spelen. Ik ga proberen om halverwege het seizoen een vakantie te nemen'. Later op de dag slaagde Okker er toch in met een titel naar Rotterdam te vertrekken. Met zijn partner Marly Riessen won hij het dubbelspel van de Zuidafrikaan Drysdale en de Brit Taylor. De setstanden waren: 64 6-2. hoe groot de achterstand is geworden eii,hoeveel ervaring er nog ontbreekt. Anderzijds echter vormde de anderhalf uur die Hordijk op de baan stond, een bevestiging van het feit dat hij zonder meer Nederlands beste tennisser is. een aanwijzing dat hij tot steeds meer in staat is en ook, opnieuw, een. be vestiging van de veronderstelling dat hij bij meer evenwichtigheid ook in het proftennis verder had kunnen ko men dan een uitschakeling in de eer ste ronde. Enkelspel eerste ronde: Mark ox <GB>- Graham Stllwell (OB> 2-6 6-3 6-3, Cliff Richey (VS)-Terry Addison <Aus) 6-2 6-2. John Newcombe (Aus)-Tom Leonard (VS) 6-3 6-2, Charles Psarell (VS)-Gerald Batrlck (GB) 4-6 6-1 6-4, Bob Carmichael (Fra)-Jan Hordijk (Ned) 1-6 6-4 6-2 HANS SCHMIT DE WOORDEN én de daden van Ernst Happel zijn de afge lopen dagen met 'Spaanse' fel heid aangepakt. Zowel in sup porterskringen als in de sport pers is na de even onnodige als sensationele uitschakeling van Feyenoord door het internatio naal middelmatige OFK Belgra do in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-Cup een hevige discussie over de positie van de Oostenrijkse trainer ont staan. Zelfs het ontslag van Happel bij Feyenoord is al ge- suggereerd. Een (te snelle) con clusie. Temeer, omdat Feyen oord in de competitie nog steeds zij het vaak moeizaam qua puntental gelijke tred met concurrent Ajax kan hou den. DAT HAPPEL bij Feyenoord aan zijn laatste seizoen bezig is. lijkt echter zeker. Beide partij en dreigen op elkaar uitgekeken te raken. Happel vooral, omdat hij de 'val' van de internationa le troon binnen twee jaar van zijn formatie blijkbaar moeilijk kan verwerken. Ook nu grijpt hij nog steeds terug op de 'gou den periode' toen Feyenoord n'.ar de wereldtop doorstootte. Happel klaagt nu over het ver trek van Theo Laseroms naar België, één van de spelers, die hij afgelopen woensdag node zou hebben gemist. Happel zélf zal echter ongetwijfeld met de transfer van de bikkelharde ver dediger hebben ingestemd. Het is dan ook niet reëel, als Hap pel (zoals na het échec in Bel grado) in één adem stelt, dat hij in Europees bekervoetbal 'altijd in uitwedstrijden hetzelf de concept dicteert' en 'dat dit Feyenoord niet meer met het elftal van vroeger te vergelijken is, omdat er zoveel nieuwe spe lers zijn gekomen'. Aan de trai ner is dan de taak, moet ook Happel weten, dat hij zijn tak- tiek afstemt op het materiaal dat hij heeft EEN KAT in het duister maakt vreemde sprongen. Een Happel die met harde, maar terechte kritiek geconfronteerd is, blijk baar óók. Want zijn uitspraken, een etmaal voor de wedstrijd in Belgrado zeer ijverig gedaan, zijn niet anders dan als kinder lijk gemanipuleer uit te leggen. Op verzoek van de journalisten beschouwde Happel de vorm van Jan Boskamp. Happel stel de toen voor zijn doen opmer kelijk duidelijk, dat hij Bos kamp voor de wedstrijd tegen OFK niet geschikt vond. 'Hij is niet beweeglijk genoeg. Zeker niet legen zo'n tegenstander', liet hij weten. HAPPEL ZETTE daarmee de sportpers voor schut en gaf de door de trainerswereld voortdu rend zo gewenste samenwerking met de journalistiek een doffe dreun. Want wie schetst de ver bazing van de aanwezige Neder landers in Belgrado (én van het thuisfront én van de spelers zelf) toen Boskamp wèl speelde. In de basis-opstelling nog wel. 'Een truc', noemde Happel zijn optreden later. Maar dan is dat wel een 'truc', die eerder aan amateuristisch gescharrel van een beginnend trainer dan aan een gewoon stukje voorlichting van een modern vakman doet denken. En dat ovor een wed strijd waaraan Happel, dét ver gat hij niet te verkondigen, nauwelijks sportieve waarde wilde hechten. FEYENOORD. DAT vaak bol staat van de discussie en ge heimzinnige maatregelen en ge sprekken, had er goed aan ge daan ook op dat punt zijn trai ner ter verantwoording te roe pen. Dat is blijkbaar niet ge beurd. Happel kan zich tegeno ver de buitenwereld blijkbaar alles permitteren. Van een rede lijke en normale communicatie met degenen, die mede zijn elf tal naar het publiek moeten overbrengen, zien Happel én Feyenoord blijkbaar nog steeds het nut niet in. Happel is blijk baar zeer boos geworden over de stoten, die aan alle kanten op zijn recente optreden zijn geplaatst. Want ook gisteren na afloop van de door Feyenoord probleemloos gewonnen oompe- titie-wedstrijd tegen AZ wenste hij geen enkel commentaar te geven. Zelfs het waarom van die zwijgzaamheid kwam niet over zijn lippen. Wispelturige Happel reageerde niet. FEYENOORD HAD na de pijn lijke ervaringen tegen OFK in het elftal zelf zijn zondebok snel gevonden. Willem van Ha- negem. de man, die Feyenoord naar zijn huidige positie op de ranglijst heeft 'gestimuleerd' werd een slechte instelling ver weten. Buiten Van Hanegem om is dit probleem donderdag besproken. \an Hanegem praat niet over deze affaire. Ongetwij feld zal hij voor zichzelf de logische conclusie formuleren, dat een dergelijke houding even ongelooflijk als onbegrijpelijk is. Dat niet één van de spelers openlijk deze vorm van discus sie heeft durven kritiseren, mag daarbij tekenend zijn. Uit een later gesprek is overigens wel gebleken, dat de overige spelers échter Van Hanegem staan. Het mu<> een wel erg schamele troost voor hem zijn. FEYENOORD DOET er (op nieuw) goed aan zijn eigen vorm van communicatie naar het publiek eens kritisch te be schouwen. Vooral nu er voor de Kuip aanzienlijk minder toe schouwers staan te dringen dan een kleine twee jaar geleden, lijkt een zorgvuldige public-re lations meer dan ooit gewenst. Alleen al uit zakelijk oogpunt zou dat niet onverstandig zijn. En dat geldt óók voor Ernst Happel. GERRIT DEN AMBTMAN

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11