erknochtheid aan Leiden inspireerde tot een boek - LEIDEN - Agenda voor Leiden Woningverbetering n Patrimoniumpark Bijlesdienst Kooiwijk roept studenten op 'ersoonlijke impressie van een parel Buurtcomité Marendorp stap verder 'De Parelvissers' houdt woensdag verkoopdag Lapland-avond NCRV Jeugdvoorstelling LJA Acad. examens Swiebertje weer naar Leiderdorp Grof vuil Leiden ÏOUW/KW'ARTET VRIJDAG 10 NOVEMBER 1972 REGIO REIDEN Het is niet gewaagd te veronderstellen, dat er nog nooit een Leidser boek is geweest dan t r vandaag is verschenen: 'Leiden, een Hollandse erfenis'. Het is al Leids wat de klok slaat: Herman ie deibrink de fotograaf, Ruud Spruit de schrijver, de Nederlandse Uitgeversmaatschappij de zetter, i lemmenie de drukker, Van den Berg de boekbinder en J. van de Kier boekverkoper. Een puur boek a ver Leiden, van zijn ontluiking in de Middeleeuwen tot z'n voltooing in de Merenwijk. l'cle samenstellers hebben zich moeten andere werken nog veel uitvoeriger West. waar 20.000 mensen zijn gecon- al jperken, want er waren foto's en istorische en actuele gegevens voor el twee boeken, en verder dan deze forse pagina's wilden ze toch niet aan' k wil nog eens een platenboek van eiden maken', liet Kleibrink, de be- lamde fotograaf en filmer van eigen Q,odem, zich op een goede dag ontval- n. Hij was zo verstandig dat in het ,0 jzijn van de onderwijzer Spruit te °(;oen, die met zijn eerste boek over !rt lidse hofjes al furore had gemaakt l e vonk sprong over en het duo was zomaar, zonder ervaring met el- tlar, maar hecht door een gemeen- 1 happelijke hartstocht: een eigen ka- •zii kteristiek te geven in woord en jf eeld van een stad. die het waard is en aar lief te hebben is'rodukt van liefde boek is voortgekomen uit liefde le (oor deze stad', zegt Kleibrink beslist, als hij dat zegt verliest Spruit zijn van kalme toehoorder en valt in et een instemming alsof hij Leiden trtid ontdekt en de geschiedenins van v t oer-hollandse fenomeen als eerste lid geboekstaafd. fail zekere zin is dat ook zo, omdat hij af et alleen gegevens haalde uit voor en der toegankelijke geschriften, maar Pe k uit particuliere archieven en pa ns eren van hofjes en gasthuizen, en 'lo t gesprekken. elke bladzij in dit boek is hun rknochtheid aan Leiden merkbaar. zale waarde ervan ligt. naar onze 'ei laak, dan ook niet in de gëschied- a tndige beschrijvingen, die men in en beter kan vinden, maar in hun welwillend-kritische benadering en hun persoonlijke impressie. Op deze eigen wijze hebben in 1972 twee mensen naar hun stad in het verleden en op dit moment gekeken, en geprobeerd, daarbij zoveel moge lijk belangstellenden te betrekken. Ze deden wat anderen vóór hen al heb ben gedaan Leiden in de 16e, -I7de, 18de en 19de eeuw heeft in de loop der jaren al menigeen tot schrijven en fotograferen geïnspireerd maar daarnaast registreerden zij zelf wat zé zagen en hoorden. Kleibrink met ,een opmerkelijk waarnemingsvermogen, Spruit met een fijne neus voor ver borgen historisch materiaal. Zonder zuid-west Die typisch persoonlijke opzet ver klaart ook de zwakke momenten van het boek. Spruit gaat bijv. tot in de kleinste bijzonderheden in op de res tauratie van de Hooglandse kerk. De vermelding dat de middenstijl van het zuidertranseptraam geheel nieuw met kalkspecie is opgemetseld, hoort meer in een vaktijdschrift thuis. En dat het schip (omstreeks 1980! - dG) vloer verwarming krijgt, interesseert voorlo pig niemand. Wèl dat die restauratie al in 1955 is begonnen en 25 jaar gaat duren. Spruit had ook een passage kunnen wijden aan het lot van de Pieterskerk die precies na vier eeu wen hervormde eredienst aan de kant is gezet. Wie het over wonen in Leiden in de 20ste eeuw heeft, kan met name Zuid- centreerd. niet negeren. Waarom Spruit een zo uitvoerige weergave geeft van het nog steeds in discussie zijnde Merenwijkplan en Zuid-West alleen maar signaleert als een grote uitbreiding, zonder daar verder ook maar iets zinnigs te zeggen, is ons niet duidelijk. Ook Kleibrink heeft bij zijn selectie dit stadsdeel over het hoofd gezien. Zonder Zuid-West zit er in het beeld van Leiden anno 1972 een groot gat. Maar Spruit wil niet méér dan een gids zijn en hij heeft, naar zijn eigen aard. het recht om het tempo en de aandacht van zijn volgers te beïnvloe den Zijn geleide werkt aanstekelijk en is ook betrouwbaar. Enkele kriti sche notities doen geen afbreuk aan het feit, dat de erfenis van deze Hollandse stad met dit boek is ver rijkt. Het fotomateriaal is van een opvallende kwaliteit en met de een voudige. niet overal onberispelijke tekst hier en daar verlevendigd met een vleugje lyriek zal niemand moeite hebben. Bijdrage tot behoud Kleibrink in een gesprek dat wij met het trio Spruit-Kleibrink-De Kier had den: 'De sfeer in deze stad fascineert mij bijzonder. Ik trek er vaak 's morgens vroeg op uit. als de stad nog heerlijk leeg is. Dan word ik vooral bekoord door de stadsbouw. de opeenvolging van huizen, straten, water en pleinen. En de geschiedenis spreekt mij aan, als ik zo door de stad ga. Ik kijk door een venster, met weglating van alles wat het ooa niet bekoort. Ik heb vooral geprobeerd de geschiedenis van de stad nog eens uit te beelden en bijzondere aandacht te vragen voor mooie plekjes. Het boek wil ook een bijdrage zijn tot behoud van die plekjes. Ik ben niet tegen de vooruitgang, maar bijv. wel tegen het Witte-Singelplan, omdat ik niet in die verticale bouw geloof. Noem het boek in dat opzicht maar een vreedzaam protest. Ik zie het ook als een handleiding voor de schoon heidscommissie. Leiden is wezenlijk een parel van stedelijk schoon en de waarde daarvan wordt aangetast. La ten wij daar ééns mee ophouden'. Situatie rond thema's Spruit over de opzet van het boek: 'Die was niet. een chronologisch over zicht te geven van de Middeleeuwen tot nu. De opzet is thematisch. Als je dat niet doet. kun je enkele onder werpen. zoals de textielindustrie, de 'Een Hollandse erfenis': Leidser kan het niet universiteit en de hofjes, niet inte graal behandelen. Ik ben door de eeuwen heengestapt steeds rond een bepaalde kern, zoals de ontvoering van een poortersdoch ter in de Middeleeuwen, de beelden storm, het beleg, het pachtersoproer in 1747 (als typering van de 18de eeuw), de ramp met het kruitschip en de tijd van burgemeester De Gijse- laar. Die kernen zijn aangegrepen om een toestand te beschrijven. Zo loopt het beleg uit op een beschrijving van het 3-oktober-gebeuren in déze tijd. Voor het leven in Leiden nu zijn vele gesprekken gevoerd, bijv. met hoof den van dienst, stedebouwkundigen, verkeersexperts, mensen van de uni versiteit, voorlichtingsambtenaren, so ciologen en sociografen'. Vooral de verhalen rond de thema's maken dit boek boeiend. Wij aarzelen niet, het verhaal van de kruitdamp aangrijpend te noemen. Ook Goeie Mie, de gifmengster, komt zeer sugges tief zelfs met een plaat! aan haar trekken. Jan de Koning is een Leidenaar die weg is van oud-Leiden. Uit zijn grote collectie stond hij voor dit boek een aantal exemplaren af. Gisteren is een exemplaar van 'Lei den. een Hollandse erfenis', vergezeld van een aardig briefje, naar de konin gin gegaan. En de burgemeester kreeg er ook een. Officieel in zijn werkka mer ten stadhuize. De drieduizend exemplarenzullen hun weg wel vin den. S. J. de Groot pruit, Kleibrink en De Kier bij burgemeester Vis om hein 'het ste exemplaar' aan te bieden. De burgemeester rechts. EIDERDORP De gemeenteraad n Lederdorp komt maandag 13 no- ghber om 8 uur bijeen. Op de lenda staan o.m. de volgende pun- Voorstel tot het nemen van een j'oorbereidingsbesluit voor het gebied n westen van de Leijsloot (De Bloe- ïerd II); tot verkoop van grond in ir et bestemmingsplan 'Essenpark' aan tei ouw- en Aannemingsbedrijf W. Hen- ipman B.V. en Bouw- en Aanne- i fciingsbedrijf Meerburg N.V.; tot het e I wijzen van een verzoek van het ïilli raamcentrum van het Groene Kruis Am lor Leiden, Leiderdorp en Oogst iest Voor subsidie over 1971; tot het dienen van medewerking aan de fotestants-Christelijke Schoolvereni- nte 'n§ voor de stichting van een bijzon dere kleuterschool in de wijk Binnen- rtiiof; tot het beschikbaarstellen van iau en krediet voor het plaatsen van ek( bankjes in abri's; voorstel inzake ui inaiiciële steun ten behoeve van re- 1 'vate van negen woningen in het en atrimoniumpark; tot het beschik- ;ijD aarstellén van een kredet voor de d ouw van een tweede gecombineerde i, euter-basisschool in de wijk Binnen roe of (school ten behoeve van het bij- 2 ,nder onderwijs) h' ■angezien de te bouwen Prot. Chr. (O" Peuterschool en de Prot. Chr. basis- jiei chool in de wijk Binnenhof in één i choolgebouw worden ondergebracht, ïalt ïjn de besturen overeengekomen, dat el'é stichting van beide scholen ter c1'2 and wordt genomen door de Protes- ite.' ants-Christelijke Schoolvereniging. jinDp die wijze kan worden gekomen tot aj an volledig geïntegreerde kleuter-ba- sschool. 0t de planning van het aantal scho- m en in 'Binnenhof' is de gemeente er te an uitgegaan dat in die wijk behoef- j£ e zal bestaan aan drie lagere en drie en Peuterscholen. Inmiddels is begonnen irff.net de bouw van een gecombineerde 'euter-basisschool voor het openbaar plai P"er,vijs- Het thans reeds aanwezige 't 1 e|e/,lin?enP°tentieel en de snelle ont- m.iÏ' ^taling van de woningbouw in Bin- enhof heeft B. en W. doen besluiten op zo kort mogelijke termijn te komen tot de bouw van een tweede gecombineerde kleuter-basisschool in Binnenhof. Op grond van de overwe ging, dat de prot.-chr. school, thans gehuisvest in het gebouw aan de Van Diepeningenlaan, nu reeds is geïnsti- tutioneerd en van plannen bij het rooms-katholiek onderwijs nog niets bekend is, willen B. en W. kleuter basisschool bestemmen voor het prot.- chr. onderwijs. Dit dient echter niet te betekenen, dat na het gereedkomen van dat schoolgebouw alle ruimte al leen voor het prot.-chr. onderwijs be stemd zal zijn. LEIDERDORP Ten aanzien van de sanering van Hoofdstraat 90 en Jaag pad 6 tot en met 12 zeggen B. en W. van mening te zijn dat de bewoning tot in 975 dient te worden gecontinu eerd en dat tussentijds leegkomende woningen, ook Jaagpad 6 en 8, tot dat tijdstip opnieuw worden verhuurd op basis van een huurcontract waaraan de huurders op het moment van de gewenste ontruiming geen huurbe- scherming kunnen ontlenen. B. en W. stellen de raad voor dat de eventuele renovatie van de woningen Hoofd straat 86 en 88 in overweging zal worden genomen zodra deze in 1975 of eerder door de tegenwoordige be woners worden ontruimd. De Nationale Woningraad heeft op verzoek van het bestuur van de Wo ningstichting 'Patrimonium' een plan opgesteld dat voorziet in renovatie van de woningen Patrimoniumpark 2 tot en met 18 (even nummers). De huurprijs zal komen op 113,45 per maand, ruim ƒ58 hoger dan de huidi ge gemiddelde maandhuur. In verband met de voor de bewoners uit de renovatie voortvloeiende onge makken het tijdelijk staken van de bewoning en het opnieuw inrichten heeft het bestuur van de stichting verzocht de bewoners in aanmerking te laten komen voor de terzake moge lijke bijdragen. Wanneer de financiële positie van de betrokkenen dat nood zakelijk maakt, zullen B. en W. de verzoeken om toepassing van de nog toe te wijzigen verordening in welwil lende overweging nemen. VERSCHENEN: EEN HOLLANDSE ERFENIS door HERMAN KLEIBRINK en RUUD SPRUIT Een groots boek met ruim 100 foto's gravures en tekeningen waarvan 10 over 2 pagina's, royaal formaat n.l. 28 x 21 cm, met achterin een unieke kaart van PIETER BAST, anno 1600 van de stad Leiden, formaat 50 x 60 cm. PRIJS ƒ25,-. UITGAVE DE KLER LEIDEN Overal in de bockhandel verkrijgbaar. VRIJDAG 10 NOVEMBER Volkshuis. 2.30 lot 5 en 7 tot 10 uur: vlooienmarkt De Ratel. Vestestraal 40. 8.30 uur: Imperium met 'Pitten' van Heyermans. Rapenburg 24, 22 tot 2 uur: jazz zolder Hot House. Bevrijdingskerk Montgomerystraat, 7 tot 10 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Academiegebouw Rapenburg, groie filmzaal. 11.15 tot 12 45 uur: hist, disputen Robert Fruin en P.C. Hooft, prof. dr. J. Lechner Leiden over de poëzie tijdens de Spaanse burgeroorlog. .15 uur: Cabaret ai.v. Rob de Nijs. Imperium met schaaksociëteit LEIDEN In samenwerking met het wijkcomité 'De Kooi' is in april van dit jaar een groep studenten begon nen met een bijlesdienst voor middel bare scholieren uit de Kooiwijk. Door dj scholieren te helpen met hun moeilijkheden en hen te stimuleren, probeert deze groep hun situatie, op school een beetje te verbeteren. Zij zijn namelijk om verschillende rede nen in het nadeeL ten opzichte van andere scholieren. De scholieren hebben thuis vaak niet de mogelijkheid om te studeren, om dat ze geen eigen kamer hebben of omdat daar geen verwarming is. De financiële positie van de ouders is niet zodanig, dat men aan betaalde bijles kan denken. Het niet te onder schatten probleem van de taalarmoede maakt dat de leerlingen een deel van wat op school verteld wordt, of niet begrijpen, of verkeerd begrijpen. Het niveau van het lager onderwijs in deze wijk ligt om verschillende rede nen laag, wat weer doorwerkt in het voortgezet onderwijs. Uit de reacties uit de wijk en uit de tot nu toe behaalde resultaten blijkt dat er een duidelijke behoefte bestaat aan een dergelijke begeleiding. Half oktober is de bijlesdienst weer gestart voor het nieuwe schooljaar. Ook nu weer hebben veel studenten en scholieren zich opgegeven voor de bijlesdienst. Het werk is bovendien uitgebreid tot de wijk-Noord. waar een andere groep studenten bezig is om een bijlesdienst op te zetten. De bedoeling is, dat iedere student 1,5 uur per week nl. van 16.30 tot 18.00 uur op een dag die hem schikt, aan een scholier bijles geeft. Hierbij be paalt de student samen met de scho lier in welke vakken hij zal helpen. Dit alles vindt plaats in de kantine van de Bedrijfs Technische School aan de Medusastraat. Ook wordt ge probeerd het contact met de school te beyorderen door regelmatig contact met de betreffende leraren. Het vori ge schooljaar hebben enkele uitgevers zich bereid verklaard om boeken ter beschikking te stellen, zodat de stu denten de bijles beter kunnen voorbe reiden. Zoals gebleken is, heeft deze groep 'bestaansrecht, waarmee nog niet haar voortbestaan is verzekerd. Dit is af hankelijk van de medewerking van o.a. studenten. Scholieren die zich willen opgeven, kunnen terecht bij de heer Van Westbroek, Medusastraat 37. Studenten die belangstelling hebben kunnen zich opgeven bij Augustinus, Rapenburg 24, iedere dag tussen 17.30 en 18.30 uur of schriftelijk. zaterdag volkshuis, vlooienmarkt De Ratel. Rljnl. Lyceum Oegstgecst, 1 Sieto en Marieke Hoving m Vestestraat 40, S.30 uur: 'Pitten' van Heyermans. Morsweg 114, 2 tot 5.30 uu: voor jongelui, vanaf 15 jaar. Den Burcht 3 tot 5 uur: receptie t.g.v. 50- jarig bestaan van Ons Grunnegerlaand. LEIDEN FILMS TOT 1G NOVEMBER Camera: Dood in Venetië. 14 Jr. Dag 19 en 21.15 uur. do. vr.. ma en di 14.30 uur. Matinee: De vier clowns, a l. za. wo 14.30 en zo 14 en 16.15 uur. Nachtv.: Summer of 42. IS jr. Vr.-za. 23.30 uur. Luxor: De Peetvader. 14 J. Dag 14 en 20 Trianon: Zeg maar ja tegen het leger. 14 jr. Dag.- 19. 21.15 en 14.30. Zo extra voorstelling om 16.45 uur. Lido: L'aventure. 14 Jr. Voor tijden zie Studio. Studio: Family Life. 18 jr. 14.30, 19 en 21.15, zo 14.30, 16.45. 19 en 21.15. APOTHEKEN Dienst apotheken tot 10 november: Doeza- apotheek, Doezastraai Leiden, apotheek Lei derdorp en apotheek Oegslgeest. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13.00-14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00- 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10.00-11.30, 15.00-17.30 en van 18.30-20.0 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- ling (alleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo. do en vrij van 18.3-18.45 uur: za en zo van 15.00-15.15 uur. Diaconessenhuls: lste klasse dagelijks: 11.00- 12.00 uur. 13.15-14.00 uur; 19.45-20.30 uur: 2e en 3e klasse: dagelijks 13.15-14.no uur: kin derafdeling: dagelijks 14.45-15.30 uur en maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.00- 19.00 uur. LEIDEN St. Elisabeth zieken huls: Volwas senen: 3e klasse, dagelijks van 14-15 en van 18.45-19.30: 2e klasse, dagelijks van 11.30-12 en van 14-15 en van 18.45-19.30 uur. le klasse, dagelijks vanaf 11.30 uur. Kraaniaf- deling: 3e klasse, 15-16 en van 18.45-19.30 uur: 2e klasse, 11.30-12 (alleen vaders); 15-16 en van IS.45-19.30 uur. Kinderafdelingen Al en B4: Dagelijks van 14.30-18.45 uur (de bezoektijd per bezoek is beperkt tot drie kwartiert. Ziekenhuis Rijnoord Alphen a. d. Hyn, tel. 01720-92244 dagelijks (ook in het weekend), le cn 2e klas: van 10 30-11.00 uur; 14.00- 14.45 uur, 18.00-19.00 uur. 3c klas: van 14.uu- 14.45. 18.00-19.00 uur. Kraainufdcling: van 16.00-17.00, 19.00-20.00 uui alleen voor echt genoten. Kinderafdeling: van 15.00-15.3, 1.8-1.3 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang op de kinderafdeling. TENTOONSTELLINGEN Sled. Museum de Lakenhal: tot 26 nov. Land-, schappen uit de 17e eeuw. Sled. Museum de Lakenhal: Oude Singel 2S. Leo van den Eckcl, grafiek en tekeningen. LEIDEN Dezer dagen werd de tweede buurtvergadering gehouden van bewoners van de Druckerstraat, Grevenstraat, Maredorpsedwarsstraat, Oude Vest en de Van der Werffstraat. De opkomst was goed. Er is een buurtvereniging opgericht met een voorlopig bestuur dat met de initia tiefnemers de plannen uitwerkt. De heren Thorn, Neuteboom en Van den Ende zitten in dat bestuur. N.a.v. de enquête over het verkeersprobleem is aangenomen dat de Maredorpsedwars- straai zodanig wordt doorgetrokken da' de Grevenstraat en de Drucker- sfrpin het midden afgesloten wor- drv doorrijdend verkeer is dan niet meer mogelijk en parkeren aan één kant wel. De handtekeningen over het speel plaatsplan gaan met plan en toelich ting naar B. en W., de fraktievoorzit- ters van de partijen en de Adviesraad. Ook is besloten de aktie uit te brei den tot het hele gebied tussen Mare en Pelikaanstraat. In een buurtvergadering half januari woitfit het definitieve bestuur geko- LEIDEN Woensdag 15 november 10 uur 's morgens zal de handwerk- club 'de Parelvissers' een verkoopdag houden. Vele fraaie artikelen, voorna melijk handwerken door de bejaarden zélf gemaakt, zullen voor een kleine prijs worden verkocht. Voorts is er van alles te beleven voor jong en oud. Een grabbelton, een rad van avontuur, alles met leuke prijzen. Ook nog een grote verloting, met als hoofdprijzen een poppenhuis, een poppenkast, een aangeklede babypop en handwerken. De opbrengst zal worden bestemd voor recreatie-doeleinden. LEIDEN Vrijdagavond om 8 uur houdt de afdeling Leiden van de Ned. Chr. Reis-vereniging in de kleine zaal van de Gehoorzaal een Lapland-avond. LEIDEN Op 18 november organi seert de L.J.A. in het L.A.K.-theater, Levendaal, Leiden een jeugdvoorstel ling van de kinderoperettegroep 'Mas- karette' o.l.v. mevrouw Stam. De mu sical heel 'Ameleoranna en de groene paraplu' en staat in het teken van het komende Sinterklaasfeest. De musical begint om 14.30 uur en is geschikt voor kinderen vanaf 5 jaar. LEIDEN 6 november: Geslaagd kand. ex. wijsbegeerte mej. M. Houpt, Leiden: kand. ex. kunstgeschiedenis de heer P. J. Dupere, Den Haag. 10 november georganiseerd Middenstand, 20 okt. tot 26 nov. Landschappen uit de 17e LAK-foyer, Levendaal 150: werk van Bep van Rijn (poppen), tot en niet 19 november. Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3, Leiden: Schilderijen van Karei Wiggers. keramiek van Anke Blankevoort en grafiek v.m Fre- dcrik van Batenburg, Tot 6 december. Dins dag tot en met zaterdag van 9 tot 6 uur. Sociëteit Burgers, Brugsteeg 2a, schil derijen van Willem Raaymakers. Dag. van 16.00 tot 24.00 uur, za. en zo. van 14.00 tot 24.00 uur. LEIDERDORP Op begint de O.C.-aktie, door de Leiderdorpse met als twee hoogtepunten de prijzen regen aan het eind van de aktie, 24 december, en het optreden van Swie bertje, Saartje en Bromsnor op 13 december. LEIDEN Op maandag 13 november wordt in de volgende straten het grof vuil opge haald: Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan, Kooilaan, Celebe sstraat, Decimastraat. Sieboldstraat, Flores- straat, Bloemstraat, Formosastraat, Bornoo- straat, Droftstraal, Lombokstraat. Java- straat, Medusastraat, Parkstraat, Kooipark, Atehstraat (van Koollaan lot Sumatra straat). Ambonstraat, Madoerastraat, Lage Rijndijk, Voorstraat. Sumatrastraat, Atjch- straat (van Sumatrastraat tot Socmbastraat). Soembastraat, Balistraat. Timorstraat. Rlng- kade, Bonairestraat, Arubastraat. Suriname straat. Antillenstraat, Curafaostraat, St. Maartenstraat, St. Eustatlusstraat. Saba- straat. Bankastraat. Billitonstraat, Kooihof. Op dinsdag 14 november- Jacq. Urlusplantsoen, A. Noordewierlaan. C. Schuytlaan. Diepenbrocklaan, Joh. Verhulst- straat. Richard Holstraat. Obrechtstraat. Churchilllaan, Willem Pijperstraat. Peter van Anrooystraat, Joh. Wagenaarlaan, Vale- riusstraat, Van Blankenburgstraat. Julius Röntgenstraal, Mozartstraat. Bernard Sweersstraat, Sweelincklaan. Eduard van Beinumstraat. Brücknurstraat. Debussy- straat, Rayelstraat, Xhopinstraat, Moesorgs- kistraat, Caesar Franckstraat, Verdistraat, Schubertlaan, Mahlerstraat, IlSndelstraat, Beethovenlaan. Vivaldistraat, Bachstraat, Corellistraat, Toscaninilaan, Berllozpad, Ros- sinistraat. Lisztpad, Mendelssohnkade, Wag- nerplein, Brahmslaan, Tsjaikowskikadc. Sibe- liusstraat. Bartokslraat, Kennedylaan, Max Regerlaan, J. Haydntaan. Apollolaan, Sméta- nastraat, Paganinilaan, Scarlattistraat, Gricgstraat, Donlzettilaan. (ADVERTENTIE)

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3