Ressel: 'Nog te weinig vertrouwen' Eerste Haagse ijshockey-derby méér dan een prestigeslag Uitschakeling van Feyenoord in het UEFA-Cup-toernooi kan verstrekkende gevolgen hebben Status J selectie voor ei lelgisch elftal Benefietduel Bedreigd Toch nog ruime marge voor Flamingo's ^OW/KWARTET VRIJDAG 10 NOVEMBER 1972 SPORT T13/K15 Van onze speciale verslaggever BELGRADO/ROTTERDAM De animo van Ernst Happel voor het toernooi om de UEFA-Cup is altijd al gering geweest. De trainer van Feyenoord verzuimde de afgelopen weken niet een deel van zijn spaarzame uitspraken te larderen met denigrerend gemompel over Europa's derde voetbalbeker. 'Want', stelde Happel, 'wat valt er voor Feyenoord nu voor eer in dit toernooi te behalen. Voor een ploeg, die de Europa Cup en de wereldbeker heeft gewonnen, is dit evene ment weinig waard'. Happel, terend op internationale suc cessen met een heel énder Feyenoord. heeft zijn 'degradatie' duidelijk gede monstreerd. De Oostenrijker vond het blijkbaar niet noodzakelijk zijn tegen stander in de tweede ronde, het Joe goslavische OFK Belgrado, tevoren te gaan bekijken. Ook niet, toen zijn formatie in de eerste wedstrijd in Botterdam slechts een povere 4-3 voorsprong kon nemen. Feyenoord is inmiddels door dat middelmatige OFK uitgeschakeld. De balans van het kort stondige optreden in het UEFA-toer- nooi toont alleen maar negatieve fei ten. WEGGEZAKT Feyenoord, nog niet zo lang geleden :en internationaal erkend kampioen van Europa, is in twee jaar weggezakt tot de grauwe middelmaat van het Europese bekervoetbal. De inmiddels verspeelde goodwill kent vooral finan ciële gevolgen. Feyenoord kon als ivinnaar van de Europa Cup vorstelij ke bedragen voor het spelen van vriendschappelijke wedstrijden tou peren. Feyenoord kreeg publiciteit ji de gehele wereld, was een geliefd object voor de reclame-wereld. Dat de in de eerste plaats een gevolg van een wankel spelersbeleid opnieuw heeft af moeten haken, lijkt voor Feyenoord triester dan 'vedette' Hap- "Ipel openlijk wil veronderstellen. Feit is, dat hij met een in vergelijking met de prachtige Europa Cup-finale tegen Celtic, over een vrijwel geheel nieuw elftal beschikt. Slechts de pei lers op het middenveld (Jansen, Van Hanegem, Hasil) en in de verdediging (Israël) staan mèt allrounder Wery min of meer overeind. ZAP ITA AL Feyenoords problematiek heeft zioh inds 'Celtic' en het vertrek van )ve Kindvall toegespits op lanval. Maar ook het gemis van de eblesseerde libero Israël en de naar Èantoise vertrokken Laseroins werd *rj egen OFK zichtbaar. Het bestuur van r "Feyenoord heeft voor haar doen deze aI romer een actieve aankooppolitiek ge boerd. Voor een fors kapitaal werden wee gereputeerde buitenspelers naar le Kuip gehaald. Jörgen Kristensen n Peter Ressel stonden woensdag (en at was tekenend) temidden van twee ce f drie Joegoslaven als kluizenaars in lie aanval. Ressel, vorig seizoen nog en absolute topper bij de Belgische A eersteklasser Lierse SK, wenst Feyen- problematiek niet op scherp te oi stellen. Temeer, niet omdat het elftal n n de nationale competitie ondanks oi verre van imponerende optredens og steeds met Ajax de eerste plaats p de ranglijst deelt, tessel: 'Er is in deze ploeg op dit ïoment te weinig vertrouwen, er is log geen zelfbewust zijn. Maar het is en kwestie van tijd om dat te her tellen. Feyenoord heeft eerder dit eizoen zijn klasse al bewezen. De ll TILBURG De Nedérlandse IJshockeybond heeft de eisen om aan een aanvraag van een buitenlandse speler tot het ver krijgen van een z.g. 'status Ne derlander' te voldoen, aanzien lijk verscherpt. Met onmiddel lijke ingang is het voorstel ge accepteerd, dat er als volgt uit ziet: juniorspelers (t.em. 18 jaar) uit het buitenland krijgen de status-Nederlander alleen als zij in Nederland begeleid wor den door hun ouders of voogd: de z.g. studenten krijgen alleen toestemming, als er waar ge maakt kan worden, dat zij ten minste reeds 6 maanden in Ne derland verbleven. In gevallen waarin al toestemming tot het voeren van de staitus-Nederlan- der is verleend, zal de bond dit seizoen niet meer ingrijpen. Het topteam van de nieuwe aombinatie Den Haag-Rotterdam (RAAK) zou daardoor al te veel gedupeerd wordea vriendschappelijke duels tegen Borus- sia Mönchengladbach en de competi tiewedstrijd tegen Ajax waren gave demonstraties van ons.' Ressel is uiteraard niet ontevre den over zijn prestie-curve bij Feyen oord. 'Be heb tot nu toe zes doelpun ten gemaakt. Dat vind ik een redelijk resultaat voor een buitenspeler. Je moet namelijk rekenen, dat de aan passing nogal wat vergt. Bij Lierse was ik de speler, waarop iedere aan val afgestemd was. Van mijn snelheid werd daar optimaal geprofiteerd'. Ressel wordt bij Feyenoord nog te weinig gelanceerd. Zijn acties blijven ook al omdat Ladinsky in het centrum zwak in de lucht is zon der het gewenste rendement. Ressel: 'Het probleem is, dat de nieuwe bui tenspelers twee zeer verschillende types zijn. Kristensen moet duidelijk aangespeeld worden. Mijn kracht schuilt in de sprint. Ik heb een dieptepass nodig. Dat komt er nog niet uit. Het duurt nog te lang. Nogmaals: het is een kwestie van tijd. Ik wil niemand ergens de schuld van geven. Ook mijn medespelers moeten aan de vreemde eend in de bijt wen nen.' MEER INITIATIEF Ressel's vertrouwen is. ook na de afgang bij OFK, niet aangetast. 'Het verschil tussen Feynoord en Lier is dat tussen een olifant en een mier. Niet alleen in het veld. maar. ook daarbuiten. Mijn transfer is een posi tieve zaak geweest. Ook voor mijn gezin. Ik ben sinds kort tot Nederlan der genaturaliseerd. Daar ben ik blij om. In een wedstrijd moet ik nog meer initiatief tonen. Ik durf nog niet voldoende'. Over de uitschakeling bij OFK: 'Het had natuurlijk niet mogen gebeuren. Eigenlijk hebben we onze glazen al in de thuiswedstrijd ingegooid. Als je in de Kuip die 4-2 vasthoudt, dan is er niets aan de hand. Ik weet wat het betekent, als je als kleine ploeg tegen een gernommeerde tegenstander speelt. Met Lierse hebben we tegen het Engelse Leeds in het UEFA-toer- nooi gespeeld. We beten ons op een ongelooflijke manier vast aan zo'n wedstrijd. Datzelfde was het geval met die wedstrijden tegen PSV. Daar om weet ik hoe OFK naar Feyenoord heeft toegeleefd. Daarnaast: die ploeg Peter Ressel scoort op deze foto een van zijn doelpunten voor Feyenoord. Het is de enige treffer in het duel tegen NEC. Ressel omspeelt de vallende doelman Bongers. had toch drie geweldige voetballers. We hadden alleen meer van hun zwakte in de defensie moeten profite ren. GEVOLGEN Feyenoords sensationele eliminatie kan ook in de competitie vérstrekken de gevolgen hebben. De ploeg moet zich louter concentreren op de twee strijd met Ajax en het nationale oeker- toernooi. Tegelijkertijd echter dreigt steeds weer het gevaar, dat één mis stap fataal kan zijn. De uiterst smalle en wankele basis, waarop Feyenoord aan een nieuwe machtsgreep moei bouwen, kan aan het einde van hei seizoen weieens te smal voor Happel blijken Ressel: 'Ik geloof, dat de weerslag van onze uitschakeling in de competitie alleen maar gunstig kan zijn. We moeten nu vooruit kijken. En we hebben maar één doel: lands kampioen worden Dat zijn we ver plicht GERRIT DEN AMBTMAN Clubs strijden ook om de gunst van het publiek 00 BRUSSEL (ANP) De Belgische rondscoach Raymond Goedhals heeft 2 spelers aangewezen, uit wie later 'el Ie ploeg zal worden gevormd die op !oejl9 november te Antwerpen zal spelen latFgen Nederland in de voorronde van n het wereldkampioenschap voetbal. De lai 12 spelers zijn: Devrindt, Lambert. ;hi landers. Thio, Van den Daele (allen pe Club Brugge), Dewalque, Dolmans, rh Piot. Semmeling, Thissen. Van Moer th# aUen Standard Luik). Dockx, Hey- ens, Van Binst, Van Himst, Verheyen Jallen Anderlecht), Janssens (Lierse E L onard (Mechelen), Polleunis (St. Truiden), Stroybant (Beerschot). Martens en Teugels (beiden Rasing White). jflet beschikbaar zijn van Anderlecht- pfc £riieverdediger Van Binst is overigens f'jgoogst twijfelachtig. In het duel met ipartak Trnava liep hij een blessure 'P en zondag zal hij in ieder geval niet g kunnen spelen. Verwacht wordt dat a& Goedhals een andere centrale verde diger aan zijn selectie toevoegt. lit HEN HAAG (ANP) Up initiatief van de voetbalvereniging Roda JC en jrjjuiet medewerking van de Vereniging ortVan oefenmeesters in Nederland iet VVONzal zi ndag 19 november in Lei Kerkrade een benefietwedstrijd wor gden gehouden voor de nabestaanden ir. van de onlangs overleden trainer Jacques Koole. Van onze speciale verslaggever DEN HAAG Wat als een con structieve bijdrage bedoeld was voerde naar een nooit gewenste ontknoping. De kritische begelei ding van de gang van zaken rond de Haagse ijshockey-stichting Hijs Hokij werd 'door een van de twee partijen, die zich binnen het be stuurlijk apparaat hadden ge vormd, de zgn. supporting-group aangegrepen om een aantal voor waarden naar voren te brengen waaronder een continuering van de vorig seizoen opgebrachte financiële steun mogelijk zou zijn. Een zinnige discussie over die voor waarden heeft nooit plaats gehad. De supporting-group bracht een aantal 'hete' punten in de publiciteit waarna het bestuur van Hijs besloot met onmiddellijke ingang de samenwer king te verbreken. Hét sein voor de gretige supporting-group om de ijs- hockeymarkt zélf te bestormen. Een jachtig uitgevoerd initiatief waaruit Den Haags tweede ijshockeyvereni- ging, de combinatie van het sluime rende 'Den Haag' met het naar de eerste divisie gepromoveerde Rotter dam, werd geboren. Vanavond wordt het eerste duel tussen deze twee ploe gen afgewerkt Een in de ijshockeywe- reld historische dag, want het ver schijnsel 'derby' was totnogtoe volko men onbekend. Vreemd genoeg is het bestuur van Hijs wél tegemoetgeko men aan de destijds gestelde eisen, al voelde het bestuur zich na de 'breuk' niet langer in een dwangpositie. De voorzitter van de nieuwe combinatie Den Haag/Rotterdam Van der Gun: 'Dat is nou zo gek hè. Onze verlan gens zijn bij Hijs realiteit geworden. Nochtans moeten er nu twee teams in Den Haag floreren'. Concreet gesteld komt het eropneer. dat Hijs een deskundige coach heeft aangetrokken (de Tsjech Hainy, een hooglijk ge waardeerde figuur), dat het bestuur van de stichting in de top van samen stelling is gewijzigd (voorzitter dr. Eckhardt Bos vloeide af tot commissa ris: de verantwoordelijkheden van de voormalige sterke man Hopman wer den aanzienlijk beperkt; Han van der Heijden promoveerde tot dé spil van de stichting), dat eindelijk het hoofd stuk 'scouting' is aangepakt. Van der Heijden: 'Laten we het zo stellen: we hebben de kritiek ter harte genomen, er lering uit getrokken. Dat was sowie so gebeurd. Het cm:act met de sup porting-group is ook niet gebroken op Ie 'vnTiT.nr 'rnmar no de man er waarop de publiciteit werd gezocht. Pegc; or'e u iflru':!; Rijke wens in werd er na een bespreking een pers- bveoi«knm. t belegd. Dat was voor ons Han van der Heijden onaanvaardbaar'. Het gevolg was zo mogelijk nog verwarrender. Hijs nam een voorstel om in de nieuwe hal van het schaatscentrum De Uithof te gaan spelen aan, maar manoeuvreerde zich daardoor in een overwachte nadelige uitgangspositie. Want De Uithof opent pas op 1 december voor hel publiek zijn deuren, terwijl de con currentie al direct aan de slag kon. De nieuw gevonden combinatie wist een akkoord te bereiken met de EMS over het handhaven van de Houtrust- hal als ijspiste en Houtrust is ondanks zijn gebrekkige accomrvjda- tie per traditie hét ijshockeycentrum van de Randstad. Vervolgens kocht de door Raak gesponsorde combinatie de publiektrekker van Hijs, doelman Da ve Andrews weg, wal door Van der Heijden als een gevoelig verlies wordt omschreven. Bovendien trok men een zoals inmiddels is gebleken overgewaardeerde Canadese prof aan, Wayne Maxner, alsmede Lee Inglis die ef,,der in Den Haag zijn kwalitei ten al geëtaleerd had. Die ontwikke lingen spoorden Van der Heijden c.s. aan om eveneens de geldbuidel te laten rammelen. 'Onze begroting is aangepast op het eoncurrentie-niveau'. aldus Van der Heijden. En: 'Niet alleen Andrews vertrok, ook van Wie ren en Rushe stapten naar de nieuwe Haags/Rotterdamse formatie over. Bo vendien keerde een Nederlandse Ca nadees. Bob Trenaman. terug naar Canada. Daardoor werd onze kern groep te klein, moesten we elders wel versterking vinden. Zo hebben we naast het gebruikelijke aantal profs nu ook de beschikking over vijf Ne derlandse Canadezen. Ik wil niet zeg gen, dat we ons hebben laten opjagen door de aanpak van de tegenpartij, maar concurrentieovérwegingen heb ben in ons beleid wel degelijk een rol gespeeld. Het gaat nu eenmaal om de gunst van het Haagse publiek'. Is er van het niveau van Hijs op dit mo ment nagenoeg niets beker I de ploeg speelde in het buitenland enke le vriendschappelijke wedstrijden, maar daar kunnen nauwelijks conclu- sier uit getrokken worden het nieuw gevormde topteam van Den Haag/Rotterdam kan inmiddels vrij nauwkeurig beoordeeld worden. De leiding kondigde voor het seizoen aan. dat de nieuwe ploeg overal opzien zou baren, maar die bij het publiek ge wekte verwachtingen zijn in nog geei enkel opzichi waargemaakt. Wat dé vedette van het Nederlandse ijshockey had moeten worden. Wayne Maxner. heeft tot dit moment slechts teleurge steld. Over Maxners kwaliteiten als trainer/coach kan niet getwijfeld wor den. maar zijn prestaties op het ijs (maatgevend voor het publeik) vallen in het perspectief van de verwachtin gen in het niet. Niettemin hoort de formatie tot de nationale top, al werd de eerste ontmoeting met kampioen Tilburg met 8-4 verloren. De presta tiecurve heeft nadien een stijgende lijn aangenomen. Opmerkelijk is, dat wat Hijs vorig seizoen werd verweten geen of weinig aandacht aan scou ting nu ook voor Den Haag/Rotter dam geldt. Immers, in enkele weken tijd stuurde Maxner vijf geïmporteer de buitenlanders terug, omdat ze elk niveau misten, terwijl een 'el accep tabele Canadees, Puzinsky, al na drie dagen de vlucht nam. 'We zijn in de maling genomen door een zgn. make laar', aldus het commentaar van het bestuur. Van der Heijden: 'Ik ben in de zomer speciaal naar Canada gegaan om me te overtuigen van de aangebo den kwaliteiten en om contacten te leggen. De fout die wij jaren lang gemaakt hebben, wordt nu echter ook begaan door de partij, die het ons vorig jaar verweet'. Van der Gun: 'Dit wereldje is volkomen nieuw voor ons. Je wordt geconfronteerd met de meest vreemde zaken. Dat zal volgend jaar anders gaan. Dan zijn we enigs zins ingespeeld op deze materie en kan Maxner als we tenminste het contract met hem verlengen de scouting op zich nemen'. Het hoog op gelopen conflict tussen de twee partij en (interventie van de gemeente Den Haag en het bondsbestuur om toch no, een basis voor samenwerking te vinden botste op onwil) is inmiddels enigszins bijgelegd. Van der Heijden: 'De scherpe kantjes zijn er vanaf. We gooien .net met tomaten. Op de bondsvergadering heb ik nog even met de concurrentie gesproken. Zake lijk, dat wel. Een geanimeerd gesprek is nog niet mogelijk'. Hans Kortekaas. secretaris van die 'concurrentie': 'Wij var onze kant hebben de deur voor Hijs nooit dichtgeklapt. We hebben altijd open gestaan voor gesprekken. In hoeverre Hijs daartoe bereid is weet ik niet'. Van der Heijden: 'Ik geloof dat het weinig zin heeft, over een eventuele fusie te praten. Het is waar, dat indien de krachten gebun deld worden er een voor Nederlandse begrippen enorm sterk team uit komt. Maar beide partijen hebben zich aan sponsors verbonden. Er zijn dus ver plichtingen. Er kan alleen gesproken worden als een van de sponsors be reid is zich terug te trekken'. Punt is, dat er in Den Haag geen plaats is 'oor twee verenigingen met een aan pak als nu gepropageerd wordt (be grotingen van rond de vier ton). Als Hijs dadelijk ook thuiswedstrijden gaat spelen zijn er wekelijks twee. soms drie en in een incidenteel geval zelfs vier uitvoeringen geprogram meerd. Een overvloed, want er zijn niet zó veel potentiële toeschouwers dat de stadions telkens weer gevuld zullen worden. Met andere woorden, het publiek gaat kiezen. De keus wordt opgemaakt né de wedstrijd tus sen beide ploegen. Van der Heijden: 'Dat duel is zeker voor het nieuwe Den Haag/Rotterdam allesbepalend. Voor ons. voor Hijs dus, geldt het in iets mindere mate. Want ons spel kan zich voor 1 december ris De Uithof opengaat nog zodanig ontwikkelen, dat het publiek toch nog op ons afkomt. Maar als Den Haag/Rotter dam verliest krijgen ze het erg moei lijk'. Een veronderstelling, die het filosofe ren waard is. Wat dan? Zal de door de supporting-group en Raak in het leven geroepen 'vereniging' (een ach terban is er in de praktijk niet omdat het topteam los van de beide samen werkende verenigingen Den Haag en Rotterdam staat) toenadering zoeken, omdat het experiment mislukt is? Kortekaas: 'Ik overweeg niets. We winnen die wedstrijd gewoon'. Het duel is zo belangrijk, dat in ieder geval Hijs overweegt het in ijshockey ongebruikelijke premiestelsel eenma lig in te voeren. Van der Heijden: 'Ik heb bij geruchte gehoord, dat de concurrentie 250 gulden bij winst uit looft. We zullen ons daarbij aanpas sen'. Verwacht wordt derhalve, dat gezien alle belangen er een uiterst sensationeel duel voor een uitver kocht huis gebracht wordt. De bond wees terecht de toparbiters Toemen en Zaalberg aan. Zegt Zaalberg: 'Ik zal er in ieder geval voor zorgen, dat mijn schaal en goed geslepen zijn'. JOHN LINSE DEVENTER Hevig veront waardigde supporters van Go Ahead hebben de Deventenaar A. Rijsbaarman gedwongen poli tiebescherming in te roepen. Ten minste dertig personen dreigden hem en zijn vrouw, dat knokploegen dn actie zouden komen. Aanleiding tot deze woede-uitbarsting van de Go Ahead-supporters was een be richt onder de kop: 'Subsidie Go Ahead: weggegooid geld', waarin werd vermeld dat de heer Rijsbaarman het Deventer gemeentebestuur vorige week zaterdag 4 november per brief had laten weten het volledig oneens te zijn met de subsidie van 345.000 die Go Ahead had aangevraagd. De discussie in de gemeenteraad over de subsidie is overigens uitgesteld tot 27 november. De heer Rijsbaarman schreef in zijn brief onder meer: 'Met mij zult u van mening zijn, dat de handel in mensen dn Nederland niet toelaatbaar is, maar de overheid, te weten in dit geval de gemeente Deventer, ziet er desondanks geen bezwaar in overheidsgelden beschikbaar te stellen ter ondersteuning van arbeiders, die in feite slechts tweemaal drie kwartier per week onproduktieve bezigheden verrichten, want wat zij produ ceren is onverkoopbaar. Deze en soortgelijke opmerkin gen vielen slecht bij de fanatie ke Deventer voetballiefhebbers. 'Ik kan', zo zei de heer Rijs baarman gisteren, 'niet begrij pen dat mensen zo gemeen kun nen reageren. Ik heb gewoon gereageerd op een oproep in de voorlichtingskrant van de ge meente Deventer om de in spraakgedachte gestalte te ge ven. Gezien de vele dreigend*» reacties, vraag ik me af of we in Nederland kunnen spreken van een democratisch bestel.' HAARLEM Flamingo's hield zich uitstekend. De Joegoslavische kam pioen Rode Ster Belgrado werd gister avond in een uitverkochte Kenne- mer Sporthal in Haarlem verslagen met 8872. Een uitstekend resultaat van Flamingo's dat zich pas in de laatste drie minuten een ruimere marge door zwak schieten zag ont glippen. Volgende week krijgt de ploeg, die gisteravond door Rob de Wit werd gecoacht, in Belgrado in de uitwedstrijd in de voorronde van het toernooi om de Europa Cup de kans te bewijzen dat de voortreffelijke re sultaten van vorig jaar juist in uitwed strijden niet zomaar uit de lucht kwamen vallen. Flamingo's had tevoren meer willen weten van de fameuze tegenstander. Méér dan alleen maar dat de Joegosla ven in Europa topbasketbal spelen, méér dan alleen maar dat Rode Ster Belgrado met drie spelers uitkomt die in het Joegoslavisch team tijdens de Olympische Spelen stonden, meer ei genlijk dan alleen maar de sterke ounten van het team van Bratislav Djord.jevic, Daarom stond coach Rob de Wit afgelopen zaterdag al op Schiphol. De Wit kwam echter niet in Belgrado aan. Het vliegveld van Frankfurt zat potdicht. De Wit: 'Het g'ng allemaal letterlijk de mist in. Ik moest over Frankfurt maar daar kon niet geland worden. Het werd uitein delijk zo laat dat ik nooit meer op ♦iid in Belgrado kon zijn om de Rode Ster nog te zien spelen. Toen ben ik ~"inr weer terug naar huis gegaan.' Rode Ster (of op z'n Joegoslavisch Crvena Zvezda Beograd) was zo'n te genstander als Flamingo's vorig jaar 'n Real Madrid of Ignis Varese al had ontmoet. Toen weigerden de Haarlem mers op te kijken tegen de gerepu- teerde tegenstanders. Daardoor werd het voor de zo goed betaalde Italiaan se en Spaanse spelers twee keer een zwaar karwei. Joegoslavië heeft één grote pré op het Nederlandse basketbal: de competitie dvngt iedere week weer ieder team op hun top te spelen. De belangstel ling is dan ook aanmerkelijk groter dan in Nederland en door die zaken kan steeds weer geput worden uit een ri.ik arsenaal van jong talent. De Wit: 'Onze competitie is dit jaar ongekend spannend geworden. Dat is belangrijk, maar het is toch nog lang niet zo als in Joegoslavië. Je kunt daar de boven ste verslaan, maar van de onderste verliezen. Het gaat er gewoon om thuis in ieder geval alles te winnen en dan moet je uit de punten zien te nakken die ie kampioen kunnen ma ken.' Met die instelling speelde Rode Ster gisteravond ook al. Eén spionage- reis had als conclusie opgeleverd dat de slag niet eens meer thuis gewon nen hoefde te worden. In Haarlen kon met wat goede wil al een zeer stevige basis gelegd worden. De Joegoslaven hadden daarbij echter buiten een Flamingo's gerekend dat als het 'hot' is tot uitzonderlijk basket bal kan komen. Niet dat het gister avond allemaal zo mooi was. Dat zeker niet, al stond dc wedstrijd zeker enige treden hoger da neerder deze week PunchOlympiakos Piraeus. Maar Fla mingo's dreef vooral op wiskracht. De Wit begon met zijn sterkste opstelling: Akerboom - Smith - Davidson - Ombre - Kales. Tien minuten lang vocht dit vijftal zich naar een 2314-voorsprong voor er een wijziging werd aange bracht. Bij de rust was het 4432. Na de pauze bleef Flamingo's drukken, al werd het naarmate de tijd vorderde steeds moeilijker voor de Haarlem mers. De Joegoslavische coach Djord- jevic had een full-court-press gedik- teerd en Flamingo's leed daardoor nogal eens onnodig balverlies. Maar desastreus werd dat geen moment vooral omdat de Joegoslaven onder de Haarlemse basket steeds weer een Harry Kip in topvorm aantroffen. De lange Twentenaar zorgde er alleen ze ker voor dat de Joegoslaven 10 punten misliepen door zeer kundige intercep ties bij schoten. Pas na 13 minuten voelden de Haarlemmers dat er veel meer in zat dan alleen maar winst, dat er op een tomeloze inzet zelfs een zeer ruime marge geschapen kon worden, die uitzichten bood. In dat optimisme verslikte Flamingo's zich tenslotte toch nog. Bij het ingaan van de laatste drie minuten gaf het scorebord 8263 aan. maar mede door twee fouten van Flamingo's in de laatste seconden zorgden ervoor dat Rode Ster het ver schil tot 8872 beperkte. En de angst voor de tweede wedstrijd temperde daardoor de vreugde over deze toch weer opzienbarende winst aanzienlijk. RUUD VERDONCK (ADVERTENTIE) Sensatie in Iglo's Ideeienwinkell Bijvoorbeeld: pak spinazie van 450 gram van 1.05 nu voor 85 cent.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15