Duitslanden gaan verdrag paraferen Uitslag in Noord-Carolina kan teken zijn van ruk naar rechts Hergroepering van Hanoi's troepen in Zuid-Vietnam Russen staan achter Nixon en Brandt Lansky in VS gearresteerd Nixon: akkoord over Vietnam wordt binnenkort getekend Definitieve verdeling van Duitsland niet erkend F/yite kan fluiten naar neboorienbeperking Palestijnse vluchtelingen krijgen hulp van EEG Hopeloos vertwijfelde Aziaten in Oeganda William Craig beticht Londen van verraad YROUW KWABTET W OENSDAG 8 NOVEMBER 1972 BUITENLAND T7/K BONN DPA, Reuter, AP) Het nog geheime ba?is\erdrag tussen tie Bondsrepubliek Duitsland en dc Duitse Democratische Republiek zal vanmiddag om vier uur in hel bureau van de Bondskanselier in Bonn worden geparafeerd, zo deelde de Westduitse regeringswoordvoerder Von Wechmar gisteren mee. Hij zei. dat de staatssecretarissen Egon Bahr en Michael Kohl dit tijd stip waren overeengekomen. Maandag waren beide heren na vijf maanden van taaie onderhandelingen het in Oost-Berlijn eens geworden over de tekst van het basisverdrag. Het ver drag zal pas ondertekend worden, na- dai op 19 november de verkiezingen in West-Duitsland zijn gehouden. Hel basisverdrag met Oost-Duitsland, dat voor beide landen ook de weg effent voor een lidmaatschap van de Verenigde Naties, is een van de hoog tepunten van de toenaderingspolitiek tot het Oosten, die de regering-Brandt drie jaar geleden is gaan volgen. Brandt zei gisteren in een verklaring, die werd voorgelezen door de West duitse regeringswoordvoerder nadat de regeringen van beide Duitslanden zich met de tekst akkoord hadden verklaard, dat het verdrag het ijs heeft gebroken, dat de betrekkingen tussen beide Duitslanden jarenlang heeft bevroren. ONVOORSTELBAAR 'Nu zal veel mogelijk worden, wat gisteren nog onvoorstelbaar was', al dus Brandt. 'Nu zal op basis van gelijkberechtiging met de DDR kun nen worden samengewerkt.' Brandt meent, dat dit alles zal gebeuren 'met volledige handhaving van onze posi tie, ons maatschappelijk systeem en de verplichtingen van ons bondge nootschap.' De teksten van alle over eenkomsten en afspraken zullen van daag tijdens de parafering worden gepubliceerd. Brandt noemde de vier-mogendheden- verklaring de uitdrukking van het feit, dat er geen vredesverdrag is en 'dat de Duitse Bondsregering maar ook alle partijen in de Bondsdag vasthouden aan het doel van zelfbe schikking voor het hele Duitse volk.' Volgens de Westduitse woordvoerder Conrad Ahlers bestaat het verdrag uit een inleiding en tien artikelen. Het gaat uit van de bestaande toestand twee Duitse staten. Het is geen ver drag, dat 'de verdeling van Duitsland erkent.' Ahlers wees het verwijt van de oppo sitie, dat de regering 'overhaast' ge handeld zou hebben van de hand. Hij zei ook, dat er geen geheime protocol len zijn. Het verdrag dekt alle 20 punten, die Brandt tijdens zijn twee de ontmoeting met Willy Stoph in 1970 in Erfurt als basis voor toenade ring had ingediend. OPPOSITIE Oppositieleider Rainer Barzel zei, dat door het verdrag een nieuwe regering en een nieuwe Bondsdag niet worden gebonden. De Christen-Democraten zullen vooral nagaan of de tekst van het basisverdrag ver genoeg gaat en mogelijkheden bevat voor verdere ver betering voor de bevolking. De CDU blijft bereid tot onderhandelingen en overeenkomsten met de DDR. Wan neer zij aan de regering komt, zal zij nagaan of er nog verbeteringen be reikt kunnen worden. De burgemeester van West-Berlijn. Klaus Schütz. heeft gisteren verklaard geheel tevreden te zijn met het resul taat van de onderhandelingen over een basisverdrag. De Westduitse mi nister van buitenlandse zaken. Walter Scheel, noemde het basisverdrag het belangrijkste stuk voor een op de toekomst gerichte ontspanningspoli- tiek. Het is geen sluitsteen in de betrekkingen tussen beide landen, zei hij. Door het eindigen van de onderhande lingen tussen beide Duitslanden is de erkenning van de DDR in Scandinavië nu ook actueel geworden. In Stock holm kwamen gisteren deskundigen van de ministeries van buitenlandse zaken van Zweden, Noorwegen, Dene marken, Finland en IJsland bijeen om zich over de nieuwe ontwikkelingen te beraden. Bijzonderheden zijn niet bekendgemaakt. INHOUD Volgens goedingelichte bronnen in Bonn voorziet het nog geheime ver drag onder meer in de uitwisseling tussen Oost- en West-Duitsland van vaag omschreven 'buitengewoon gevol machtigden' vertegenwoordigers met de bevoegdheden van ministers. Er zouden dus geen ambassadeurs worden uitgewisseld. Ook wordt een algemeen kader geschapen voor later verder uit te werken overeenkomsten over uitwisselingen op het gebied van handel, pers, kuituur en andere ter reinen, die de beide Duitslanden na der tot elkaar moeten brengen. Ver der zullen Duitsers aan beide zijden van de grens elkaar weer vrij mogen bezoeken. De eerste sector is een lange strook langs de grens van Laos in het uiter ste noorden van Zuid-Vietnam, de tweede ligt in de hoogvlakte aan de grens van Laos en Cambodja en de derde is gelegen in de Mekong-Delta. Om de eerbiediging van het bestand te verzekeren en infiltraties van al of niet geregelde troepen tegen te gaan, zullen binnen 24 uur na de onder tekening van het bestand een paar duizend 'inspecteurs' van de vier lan den, die met de controle op de wapen stilstand zullen zijn belast (Polen, Hongarije, Canada en Indonesië) in Vietnam aankomen. Kissinger en Le Doec Tho hebben verscheidene uren gewijd aan het vaststellen van deze internationale controle, waaraan presi dent Thieu nog zijn goedkeuring moet geven, zo is voorts vernomen. Men meent te weten, dat Henry Kis singer en Le Doec Tho elkaar binnen veertien dagen na de presidentsverkie zingen opnieuw zullen ontmoeten. Ha noi en Washington zijn dagelijks langs geheime weg met elkaar in contact. Er zijn nog verscheidene kwesties te regelen, met name de samenstelling van de Nationale Raad voor Nationale Verzoening en Eendracht, die de ver kiezingen moet voorbereiden. Deskundigen van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, die lange tijd buiten de besprekingen en dc missies van Kissinger zijn gehou den, lieten doorschemeren, dat de vijf of zes minder belangrijke punten waarover Kissinger op zijn perscon ferentie van 26 oktober sprak, van groot belang zijn. En het schijnt, dat president Nixon het daarmee eens is. De vrede ligt ongetwijfeld 'binnen handbereik', zoals Kissinger verklaar de. maar zal zeker niet van de ene op de andere dag tol stand komen zo meent men. Onredelijk Noord-Vietnam heeft gisteren ver klaard, dat president Richard Nixons' door K. C. THALER LONDEN Rusland heeft zijn voorkeur uitgesproken voor de her verkiezing van twee politieke leiders in het Westen: president Nixon en bondskanselier Willy Brandt. Het Kremlin heeft met woorden en daden duidelijk te kennen gegeven, hoe graag het de herverkiezing van Nixon tot president van de Verenigde Staten ziet, vanwege de overeenkomsten die met hem bereikt zijn inzake uiterst belangrijke Amerikaans-Russische bilaterale problemen en inzake internationale problemen. En het Kremlin heeft tevens kenbaar gemaakt, hoe graag het deze besprekingen wil voortzetten. In het geval van Willy Brandt is het Kremlin er zeer veel aan gelegen, dat Brandt bij de verkiezingen van 17 november opnieuw aan de macht komt. De Russen zijn namelijk bang voor de politiek van Brandt's tegen standers, en wat deze zou kunnen aanrichten aan de strategie van de Oost-West-verzoening van Brandt's 'OstpoliUk'. In het geval van Nixon heeft het denken van het Kremlin een drasti sche wijziging ondergaan. In de afge lopen jaren beschouwde Moskou Nixon als de meest gevaarlijke weste lijke leider, wiens politiek imperialis tische agressie en internationaal ge vaar betekende, en riep hem als zoda nig uit. De Russen besloten echter zaken met hem te gaan doen. nadat zij gedurende lange tijd zijn bedoelin gen hadden afgetast. Nadat zij deze nieuwe koers waren ingeslagen en gemerkt hadden dat Nixon een aan vaardbare onderhandelingspartner was. schijnen zij er nu meer belang in te stellen de eenmaal ingeslagen koers voort te zetten, dan onbekende alternatieven te zoeken. Het was geen plotseling ontdekte lief de voor Nixon. die de nuchtere lei ders in het Kremlin deed omzwaaien. Het was de groeiende noodzaak om toenadering tot de Verenigde Staten te zoeken, die Moskou verplichtte met Nixon in zee te gaan. Het antwoord leek bemoedigend en sindsdien groei de de zakelijke verhouding gestadig. Maar vreemd genoeg was het China's besluit om met Nixon le onderhande len. waardoor de laatste barrière in het Kremlin werd afgebroken om za ken met Nixon te doen. Indien Pe king zoiets kon. heftig anti-Amen- kaans en anti-Nixon als het was. dan kon Moskou het ook. Moskou houdt niet van veranderingen. Na met Nixon begonnen te zijn. wil het nu duidelijk verder met Nixon onderhan delen, en niet opnieuw met een nieu we man in het Witte Huis helemaal overnieuw beginnen. Wat Brandt betreft, heeft Moskou lange tijd heel voorzichtig hem en zijn politiek goed gekeurd. Maar niet alleen keuren de Russen Brandt's po litiek goed om de betrekkingen met het Oostblok te verbeteren, zij mogen hem en stellen zelfs binnen zekere grenzen vertrouwen in zijn politiek. Er is goede reden om aan te nemen, dat zij druk hebben uitgeoefend op hel aarzelende Oost-Duitsland om zijn houding te verzachten en zodoende een overeenkomst met Bonn te verge makkelijken, onder andere in de hoop dat dit Brandt's invloed zou verster ken. Met de verkiezingen in het voor uitzicht. stemde het Kremlin dan ook voor Nixon als toekomstig president van de Verenigde Staten en steunde het Brandt als de nieuwe bondskanse lier in Bonn. K. C. Thaler is medewerker van het persbureau United Piess International in Londen. MIAMI (AFP, UPI) De 70-jarige Amerikaan Meyer Lansky (midden op de foto), die wel beschouwd wordt als het 'financiële brein' van de Amerikaanse Mafia, is giste ren in het Amerikaanse Miami gearresteerd, toen hij per vliegtuig uit Panama aankwam. In de VS lopen verschei dene arrestatiebevelen tegen hem wegens onwettige gok praktijken en belastingontduiking. Lansky heeft eerst geprobeerd zich in Israël te vestigen, maar dat werd ge weigerd, omdat hij 'een gevaar voor de openbare veilig heid' werd geacht. Maandag moest Lansky Israël verlaten. Daarna heeft hij vergeefs geprobeerd zich te vestigen in Zwitserland, Nederland, Haïti, Brazilië, Paraguay en Panama. In Panama kreeg hij geen toestemming om het vliegtuig te verlaten, zodat hij gedwongen werd naar Miami door te vliegen, waar hij werd opgewacht door FBI-agenten. Toen hij maandag uit Israël vertrok, ver klaarde Lansky, dat hij naar dat land zou terugkeren. 'Ik heb hier een stukje grond op een begraafplaats gekocht', zei hij op het vliegveld van Tel Aviv. In akkoord VS-Hanoi zou zijn overeengekomen: V VSHINGTON AFP. UPL Reuter) De geheime akkoorden, die de belangrijkste Amerikaanse en Noord Vietnamese onderhandelaars Henry Kissinger en Le Doec Tho in Parijs hebben bereikt, voorzien met name in een hergroepering van de Noordvietnamese strijdkrachten, die thans in drie sectoren in Zuid-Vietnam opereren. Dit is van betrouwbare zijde in Washington vernomen. verzoek om wijzigingen in het ont werp-vredesverdrag 'onredelijk en niet te verwezenlijken' is. In het betreffende bericht van radio- Hanoi werd het Amerikaanse verzoek niet met zoveel woorden van de hand gewezen. President Nixon heeft in het openbaar gezegd, dat in het ontwerp enkele 'taalkundige dubbelzinnigheden' in ex tra overleg met de Noordvietnamezen opgehelderd moeten worden. Dit zou in Parijs moeten gebeuren, met Henry Kissinger als onderhandelaar voor Amerika. Deze vroeg op zijn perscon ferentie van 26 oktober om een aan vullende gespreksronde in de Franse hoofdstad CAIRO (AP) De laatste po gingen van de Egyptische rege ring om de gebourtenbeperking te bevorderen, hebben de kinde ren meer plezier gebracht dan hun aantal verminderd. De afgelopen drie dagen werden er op de Egyptische televisie condooms aangeprezen in een poging om de geboortebeper king wat pojiulairder te maken in een land, waarin nu onge veer een miljoen baby's per jaar worden geboren. De con dooms ziin duur de regering zwaar gesubsidieerd en kosten ongeveer drie centen per stuk. Maar enkele ondernemende za kenlieden hebben kennelijk minder vertrouwen dat de Egyptisch mannen zich een kleine moeite zullen getroosten. Want zo deelde het blad Al Ahram mee het artikel is door hen voorzien van een fluitje en wórdt nu voor drie maal de prijs aan kinderen ver kocht. De naam van het nieuwe speelgoed: fluitende ballonne tjes. WASHINGTON (UPI, AFP) President Nixon heeft in zijn laatste verkiezingsrede verklaard dat het vredesakkoord met Hanoi een realiteit is en dat 'alleen nog wat details geregeld moesten worden'. Het akkoord zou 'binnenkort' getekend worden. BRUSSEL (ANP) De minister van buitenlandse zaken van de EB hebben gisteren in Brussel beslote een driejarig hulpprogramma ten bat van de Palestijnse vluchtelingen ui te voeren. De hulp zal aan de UNM RA worden verstrekt, de organisati van de Verenigde Naties voor d Palestijnse vluchtelingen. Nog di jaar stelt de EEG drieduizend to meel. 240 ton rijst,, elfhonderd to magere melkpoeder en 2150 ton su, ker beschikbaar en een bedrag va 2.88 miljoen gulden. Voor de komen de twee jaren van het hulpprogramm zal de Europese ministerraad steed opnieuw een besluit nemen. De ministers hebben bovendien hui permanente vertegenwoordigers i Brussel opdracht gegeven algemen richtlijnen uit te werken om tot ee vrijhandelsgebied met een groot aai tal landen rondom dc Middellands Zee te komen. Hoeveel landen di vrijhandelsgebied zou omvatten, wer niet duidelijk. VoLgens sommige zeg lieden zou Jordanië er bijv. wel to behoren, maar Portugal niet. Lybii Syrië en Albanië hebben tot dusve geen belangstelling getoond voor spi ciale banden met de EEG. Twee belangrijke problemen in vei band met een vrijhandelszone voor a landen van de Middellandse Zee voi men- Dc bezorgdheid van de Amerikj nen, dat hun eigen uitvoer naar d Middellandse Zee-landen in de vei drukking komt, als deze landen prefi rentiëie voordelen van de EEG kri, gen. Naarmate de export-tarieven va de EEG-landen naar de Middellands Zee-landen lager worden, is er mee kans op een tarievenoorlog met d VS Binnen de EEG zelf heerst grot onenigheid over lagere import-tarii ven. met name voor de landbouwpri dukten. Frankrijk en Italië verzette zich tegen een goedkopere invoer va landbouwprodukten, die zij zelf od verbouwen. De belangrijkste landen van het tol komstige vrijhandelsgebied zijn Spai je. Griekenland, Turkije, Egypte, Ti nevë. Algerije en Marokko. 'Door uw stem kunt u degenen met wie wij aan het onderhandelen zijn en de wereldleiders laten weten, dat u achter de president van de Verenig de Staten staat, waar hij verklaart, dat het streven een eervolle vrede is en nooit een vrede met overgave'. 'U weet waar het om gaat', aldus de president. 'U weet dat de presidents keuze van een duidelijkheid is die geen andere presidentskeuze in deze eeuw waarschijnlijk heeft gekend'. Nixon zei dit voor de radio vanuit het 'alternatieve Witte Huis' in San Cle mente. Tijdens de hele verkiezings campagne heeft Nixon zich nauwelijks laten zien. Hij heeft de campagne overgelaten aan zijn helpers. McGo- vern heeft de afgelopen dagen nog ruim 7000 kilometer afgelegd. De laat ste dag maakte hij een ongeïnspireer de indruk. Volgens waarnemers liet hij duidelijk merken er ook geen gat meer in te zien. In zijn laatste verkiezingstoespraak trok McGovern nog wel fel van leer tegen Nixon. Hij noemde Nixons aan pak van de vredesonderhandelingen 'geen toevalligheid, maar opzettelijk, stiekum bedrog'. Volgens de Democra tische kandidaat zal de oorlog nog wel eens vier jaar kunnen duren als Nixon zou winnen. De inbraak in het hoofdkwartier van de Democratische partij noemde hij 'een berekende misdaad van de Repu blikeinen'. GENÈVE (DPA) Een dag voor ai loop van het ultimatum van preside Amin van Oeganda wachten nog 129 staatloze Aziaten in volslagen onzeki heid op een uitreismogelijkheid. I Een woordvoerder van de ICEM (ffl mité voor Europese Emigratie), ffl de emigratie van de staatlozen ord niseert. meldde dinsdag dat in Genè\j een dramatische noodkreet uit Kam pala was ontvangen. Ondanks all moeite is het tot nu toe nog steed niet gelukt in Europa voldoende dooi gangsplaatsen voor de staatloze vluct telingen te vinden. Italië. Oostenrijk en België hebbe voor 3340 mensen onderdak gelever en op het laatste moment heeft Malt zich bereid verklaard voorlopig 20 vluchtelingen op te nemen.- Dinsdagavond waren er nog 1200 Azia ten over die met geldige papieren ei de nodige inentingen praktisch zo ij het vliegtuig kunnen stappen maal niemand wil ze opnemen. Wat gebeurt er in Texas, Oregon en Rhode Island? BELFAST (AP. Reuter) William Craig, de leider van de militante pro testantse Vanguard-beweging. heeft de Engelse voorstellen voor Nonrd-Ier- land verraad genoemd. Hij waarschuw de. dat zijn aanhangers de wapens ter hand zullen nemen als de Britse rege ring geen ander beleid gaat voeren. Craig zei dit op een persconferentie, kort nadat protestantse jongeren in Belfast twee huizen van rooms-katho- lieken in brand hadden gestoken. Oud minister William Craig noemde de Britse verklaring, dat elke oplossing voor Noord-Ierland aanvaardbaar moet zijn voor de Ierse republiek, volkomen verwerpelijk. Ulster zou afgaan op 'een afschuwelijke periode van bur geroorlog' als Engeland niet de macht weer in handen legt van dc protestant se meerderheid in Ulster. Ook moesst Londen nu een actie beginnen om het Ierse Republikeinse leger te vernieti gen. De protestantse militanten zullen het opnemen tegen het IRA en tegen het Engelse leger 'als zij door politici ge bruikt worden om te verhinderen dat zij hun rechten terugkrijgen'. Eerder heeft Craig verklaard dat hij 80.000 man onder de wapens kan roepen. De verkiezingsuitslag in verschillende Amerikaanse staten rechtvaar digt speciale belangstelling, ook in Nederland. Over de politieke vvor- stellingen in twee van die staten, Michigan en Illinois, heb ik al be richt. Maar er zijn nog meer van dergelijke knelpunten die de moei te van de informatie waard zijn. Eén van de allerinteressantste is wel de strijd die geleverd is in het verre westen, in de staat Oregon, tussen Mark Hatfield en zijn democratische tegenstander Wayne Morse. Hatfield is een 'linkse' republikein, een duif in de Vietnam-kwestie en een zo aantrekkelijke persoonlijkheid dat hij niet alleen in de eigen staat bekend is. maar al diverse malen genoemd is als kandidaat voor het presidentschap. In Oregon is het poli tieke klimaat in het algemeen nogal vooruitstrevend en Hatfields tegen stander staat dan ook nog links van hem. Dat is een man die vroeger al twee termijnen in de senaat heeft gezeten, maar in 1%8 verslagen is. Hij, Wayne Morse, is wat men hier noemt quite a character', een zeer eigenzinnig man, van oorsprong een republikein, later geruime tijd een prof. j. w. schulte nordholt onafhankelijke (partijloos noemde hij zich toen) en de laatste jaren een Democraat. Hij is nu 74 en nog kerngezond en hij heeft een spectacu laire strijd geleverd om een 'come back' te realiseren. Hoe gezond hij is. mag wel blijken uit het bizarre record dal hij op zijn naam heeft staan: hij heeft indertijd als senator op zijn eentje een filibus ter gehouden tegen een wet waar hij het niet mee eens was en toen 24 uur achtereen gesproken, 24 uur, zonder ook maar één keer, zelfs om de meest natuurlijke reden, zijn rostrum te verlaten. Maar Morse is misschien te schilderachtig en vooral te wisselval lig dan dat hij het vertrouwen heeft kunnen herwinnen. Texas Even boeiend is de uitslag in Texas. Daar heeft de senator John Towen, een Neanderthaler in de politiek, rechtser dan Goldwater, gevochten voor het behoud van zijn zetel tegen de wat meer naar links leunende (tenminste voor het begrip van Texas) Barefoot Sanders. Sanders werd gesteund door oude maestro van het politieke spel in Texas, oud-presi dent, Johnson. maar die laat weinig van zich horen, nu zijn gezondheid achteruit gaat. Ook John Connally, de Democraa', die minister van financiën was in Nixons kabinet (en indertijd de gouverneur van Texas, die met president Kennedy in de auto zat op die vreselijke 22e november 1963) steunde in de staatspolitiek Sanders, al was hij op het nationale vlak voor Nixon. Maar als Sanders het wint, heeft hij dat allereerst aan zichzelf te danken, want hij is al een jaar bezig met zijn verkiezingscampagne en daar door algemeen bekend, en gezien want hij is een jonge man. Een derde race van belang is in de kleine staat Rhode Island in Nieuw Engeland gehouden. Daar verdedigde senator Claiborne Pell, een democraat van liberale principes (alweer, libe raal in de Amerikaanse zin) zijn zetel tegen John Chagee, oud-minister van marine (Secretary of the Navy) in Nixons kabinet. Beide kandidaten zijn betrekkelijk progressief, maar Peil wint het wel in dat opzicht. Hij kreeg Waync Morse: marathon-spreker. als oud-vriend van de familie-Kennedy de directe steun van niemand minder dan mevrouw Jacqueline Kennedy Onassis. Of dat genoeg zou helpen, was de vraag, want Chafee heeft zich po pulair weten te maken door zijn ver zet tegen het 'bussing* en kon in het zog van Nixon varen. Noord-Carolina Al te veel in details wil ik niet treden, de ruimte laat het niet toe, en bovendien is mijn Nederlandse lezer zeker ook al beladen met de zorg om zijn vaderlandse keuze eind november. Als ik nog één verkiezingsstrijd noem, dan is het omdat daar het contrast tussen behoudend en vooruitstrevend zo uitermate duidelijk zichtbaar is en dat is de race die plaats heeft gevon den in de zuidelijke staat Noord- Carolina. In het zuiden, dal een eeuw lang traditioneel Democratisch is g: weest, heeft sinds 1964 de grote dooi braak naar de Republikeinse parti plaats gevonden. Goldwater kreeg zuiderlingen op zijn hand door zid tegen de integratie der rassen te ve zetten, ruiterlijk reactionair, Nixon zette die politiek, maar ter sluiks en ondershands, voort door mid del van zijn zogenaamde 'Souther! Strategy'. Hij moest en zou één vai de voornaamste peilers uit Roosevelt grote coalitie wegbreken en op he nationale vlak is hem dat gelukt Maar op het plaatselijke vlak zijn <k zuiderlingen democratisch gebleven, i zijn nu eenmaal zeer traditioneel tl danken aan die partijtrouw hun senio riteitspositie in het Congres, die hu: het voorzitterschap van alle commi s es oplevert. Als de Republikein» voet aan de grond wilden krijgen moesten ze nog reactionairder zi dan hun tegenstanders en daar heb ben ze in de verkiezingscampag» dan ook blijk van gegeven. Ultra-rechts Jesse Helms, de republikeinse kandi daat voor senator in Noord-Carolint is zo ultra rechts dat het zelfs voo: zuidelijke begrippen wat ver gaat Sympathiserend met zulke groepen ad de John Birch-society heeft hij Nixt al uitgemaakt in de dagen vóór h, kandidaat werd, voor socialist en 'a? peaser' en daarvan heeft zijn Deirt cratische tegenstander Nick Galifia^ kis natuurlijk gebruik gemaakt. Noord-Carolina, dat voor zuidelijk begrippen een gematigde staat is, hac de zoon van de Griekse immigrant» met zijn moeilijke naam een goed kans. Als hij heeft verloren dan is d;_ wel een bar teken van de ruk naa' rechts die het Amerikaanse volk o: der leiding van zijn president, z» maken. Dit is de zevende en laatste aflevertff van een serie beschouwingen over <j verkiezingscampagne in de VS. W vorige artikelen verschenen op 27 d 30 oktober en 1, 3, 6 en 7 november

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8