Verscherp conflict in Midden-Oosten Allende betrekt drie militairen bij bestuur 'Een aantal van u zal nog 20 jaar op visum moeten wachten1 VS zouden na bestand 'burger'-adviseurs in Zuid-Vietnam houden Pleidooi van Hassanan Heikal: Daders van aanslag Franse consul gevat plaatste' Nieuwe explosies in Noord-Ierland Wat weet u van... Rus gaat niet mee spelevaren op de Yang Tse Oostberlijnse musicus blijft in het Westen Twee zendelingen uit VS in Laos omgekomen Russische onder-minister tot Joden: Najaarspuzzel 1972 gewoon Amerikaanse Indianen weer op oorlogspad Trudeau wil niet aftreden TROUW,/KWARTET ZATERDAG 4 NOVEMBER 1972 BUITENLAND T7/K8 b CAIRO (UPI, Reuter. DPA, AP) De Arabieren moeten er volgens Hassanen Heikal, hoofdredac teur van liet Egyptische blad Al Achram, voorzorgen dat de situatie in het Midden-Oosten zich toespitst. Alleen op die manier kan worden voorkomen dat de Verenigde Staten de crisis oplossen buiten het kader van de resolutie van de Veiligheidsraad van 1967. Heikal, een naaste medewerker van president Anwar Sadat, noemt als enig alternatief het conflict dreigend te maken, bijvoorbeeld door bedrei ging van de Amerikaanse belangen in Arabische landen, krachtiger guerril la-activiteiten en uitbreiding van ge wapende acties. Heikal schrijft, dat dit niet tot een volledige breuk tus sen Amerikanen en Arabieren hoeft te leiden, want er blijft behoefte aan één of ander contact met de Verenig de Staten. De herverkiezing van president Nixon zal volgens Heikal een directe uitwer king hebben op de situatie in het Midden-Oosten. Minister William Ro gers zal vermoedelijk niet op Buiten landse zaken terugkeren en in dat geval zou Nixon zich kunnen losma ken van het plan-Rogers (dat uitgaat van terugtrekking van alle Israëlische troepen uit de bezette Arabische ge bieden). Heikal meent te weten dat sommige Arabische sjeiks grote bedragen heb ben gegeven om de herverkiezing van Nixon mogelijk te maken. Hij noemde deze mensen naief. Jordanië Egypte eist van Jordanië dat het zijn plan opgeeft om op de nu door Israël bezette westelijke Jordaanoever een Palestijnse staat op te richten, die met de rest van Jordanië een verenigd koninkrijk zou vormen. Van deze eis maakte Egypte een voorwaar de voor hervatting van de diplomatie ke betrekkingen met Jordanië. Egyptische autoriteiten hebben giste ren elf pakketen in beslag genomen, die door de Israëlische ambassade in NEW YORK, SAIGON (AP, Reuter, UPI) Na een eventueel Vietnamees bestand zal een grote groep Amerikaanse burger-advi seurs blijven om de Zuidvietnamese strijdkrachten te helpen. Dit heeft een hoge Amerikaanse legerofficier in New York meegedeeld. Ivoorkust naar die in Ethiopië waren verzonden. De 700 kilo wegende pak ketten zijn in Parijs echter in een Egyptisch vliegtuig overgeladen, dat ermee naar Cairo vloog. De zending was onderzocht om vast te stellen of er zich wapens in bevonden. De in houd is als 'oorlogsbuit' in beslag genomen. Israël is van plan de strijd tegen Arabische guerrilla's in buurlanden voort te zetten, zelfs als daaraan het risico van instorting van het bestand in het Midden-O osten verbonden is. Dit heeft stafchef David Elazar in het blad Maariv verklaard. 'Onze strijd zal een voortdurende aanvalsoorlog zijn met het doel hen te elimineren'. Een bericht uit Jeruzalem, als zou Israël van plan zijn in de komende dagen vergeldingsaanvallen op doelen in Li- bye te doen, kon niet op zijn juist heid worden gecontroleerd. Opzet 1 Volgens de officier betekent een wa penstilstand in Vietnam dan ook, niet het einde van de Amerikaanse aanwe zigheid daar. De groep 'burger-adviseurs' zal voor namelijk bestaan uit afgestudeerden van de Amerikaanse militaire acade mie in Westpoint. Zij zullen hun kennis ter beschikking stellen van de Zuidvietnamese militaire leiding, al dus de officier. Volgens hem zijn de eerste leden van de groep al in Sai gon, waar zij met Amerikaanse en Zuisvietnamese militaire leiders over leg plegen over de verdere 'vietnami- sering' en opleiding van Zuidvietna mese strijdkrachten. Ook in Saigon is bekendgemaakt dat de Amerikaanse regering geheime plannen heeft opgesteld voor inscha keling van Amerikaanse burgers als militaire 'burger-adviseurs in Zuid- Vietnam nadat de Amerikaanse troe pen daar zij weggetrokken. Volgens Amerikaanse militaire bronnen in Sai gon zullen de adviseurs in dienst zijn van burger-firma's, die contracten hebben met het Amerikaanse ministe rie van defensie of andere departe menten. Air America, de chartermaat schappij die door de geheime dienst CIA in Laos wordt gefinancierd zou een belangrijke rol gaan spelen. In punt 3 van het ontwerp-vredesak- koord over Vietnam tussen de VS en Hanoi bestaat onder meer dat het leger van Saigon en het Bevrijdingsle ger niet opnieuw met militair mate rieel zullen worden bevoorraad, met uitzonderling va nhet vervangen van vernield materieel en geen beroep zullen doen op een buitenlandse advi seur nadat het bestand van kracht wordt. In het akkoord wordt niet met name gesproken over 'burger-adviseur- s'. In Saigon zijn de eerste C-130 tran sportvliegtuigen uit de VS aangeko men. Verwacht wordt dat begin vol gende week alle 30 toestellen van dit type in Zuid-Vietnam zullen zijn. Saigon beschikt nog niet over piloten Noorvie hebben een en ander tegengesproken. SARAGOSSA (AFP) Twee van de drie mannen die donderdag een aan slag hebben gepleegd op de Franse consul in de Spaanse stad Saragossa zijn aangehouden. De arrestanten zijn twee studenten, de 20-jarige Alvaro Noguera Calvet en de 21-jarige Jose Antonio Mellado Ro mero. De derde man die bij de aan slag was betrokken, is de 21-jarige student Luis Javier Segarra de Moor, die nog voortvluchtig is. Volgens de gouverneur van de provin cie Saragossa is het drietal lid van het 'Collectief van de hamer en de sikkel', een groep uiterst linkse dissi denten. De twee aangehoudenen heb ben bekend. Volgens de politie zijn in de wonin gen van de studenten explosieven. twee revolvers, een pistool, stencilma chines, pamfletten met opruiende tek sten en in totaal 1.4 miljoen peseta (ongeveer 70.000 gulden» gevonden. De twee aangehouden studenten zou den ook andere misdrijven hebben bdkend, waaronder een bankoverval en aanslagen met benzinebommen. BELFAST (UPI) In Magherafelt en Omagh. twee stadjes in Noord- Ierland. zijn gisteren bommen ont ploft. Twee politiemannen raakten ge wond. In Magherafelt, op 32 km ten westen van Belfast vloog een auto met meer dan 100 kg dynamiet de lucht in. In Omagh. in het oostelijk deel van Ul ster, werd een café vernield van de schoonvader van minister van justitie Des O'Malley van de Ierse Republiek. Het café was op het moment van de explosie leeg. Het Britse leger heeft gemeld, dat in Ulster opnieuw twee leiders van de IRA-'provisionals' zijn gearresteerd. en onderhoudspersoneel voor deze vliegtuigen. Burgerfirma's die reeds met de Amerikaanse luchtmacht sa menwerken. zullen het benodigde per soneel opleiden. De C-130 toestellen kunnen aanzienlijk meer manschap pen en materieel vervoeren dan de vliegtugen die Saigon tot nog toe had. De aanvoer van de vliegtuigen stond aanvankelijk niet op het Amerikaanse militaire hulpprograma aldus zegslie den. Volgens zegslieden in Saigon worden momenteel honderden gevechtswagens - 500 tanks en gepantserde wagens voor troepenvervoer - naar Zuid-Viet nam overgevlogen uit de VS. Er zou ook een groot antal grote CH-47 heli kopters voor vervoer van vracht en troepen naar Zuid-Vietnam komen. Het Pentagon heeft meegedeeld dat de VS van drie landen straaljagers heeft geleend om de luchtmacht van Saigon snel te versterken. Ze komen uit Taiwan, Zuid-Korea en Perzië, zo werd gemeld. President Nixon heeft donderdaga vond verklaard dat eerst alle 'dubbel zinnigheden' uit de weg geruimd moe ten worden voordat de VS overgaan tot ondertekening van het Vietnamese akkoord. 'Wij zullen de overeenkomst tekenen wanneer zij goed is, geen dag eerder. En als de overeenkomst goed is tekenen wij zonder ook maar een dag te wachten', aldus Nixon. Nixon gaf te kennen dat de overeenkomst goed is als Amerika een 'eervolle vrede' zou kunnen bereiken. Uit Amerikaanse regeringskringen is vernomen dat een bestandsovereen komst wegens de huidige impasse niet langer binnen de komende weken wordt verwacht. Het Amerikaanse blad New York Daily News heeft gisteren gemeld dat Nixons adviseur Kissinger waarschijn lijk nog die dag naar Parijs zal vlie gen om voor het weekeinde zijn laat ste gespreksronde te beginnen met de Noordvietnamezen. Het blad zei dit nieuws uit 'zeer betrouwbare bron' te hebben verno men. Het blad citeerde Ronald Zieg- ler, de perschef van het Witte Huis. die zou hebben gezegd niet te weten waar Kissinger zich bevond. Hooge- regeringszegslieden en ook Noorvietnamese vertegenwoordigers Francaise politieke stelsels, inspraak, recht, ruimtelijke ordening, economie en poUtiek 1 Deze en andere onderwerpen worden behandeld in: POLITIEK BEKEKEN, een schriftelijke oriënteringscursus. De prijs van deze uit 12 lessen aanvullende documentatie bestaande cursus bedraagt 9,50. ontwikkelingshulp, neokolonialisme. Internationale samenwerking, milieuvervuiling? WERELD OP HANDEN, een cursus over ontwikkelingssamenwerking (i. s. m. NOVIB). De prijs van deze uit 12 lessen aanvullende documen tatie bestaande cursus bedraagt 10.-. Vraag nadere inlichtingen, onder ver melding van de letter T, bij STICHTING BURGERSCHAPSKUNDE Israëlische veiligheids-agenten, die in de Zwarte September-beweging waren geïnfiltreerd beweren dat de West- duitse regering deze organisatie gehol pen heeft, door middel van een vlieg tuigkaping de vrijlating af te dwingen van de 'drie van Mtlnchen'. Westduit- se veiligheidsagenten zouden een week voor de kaping in Rome een plan de campagne hebben opgesteld met Palestijnse guerrilla's. De bedoe ling van de Westduitsers zou zijn geweest, de dreiging op te heffen, waaraan vliegtuigen van de Lufthansa waren blootgesteld en nadelige gevol gen voor de kansen van kanselier Brandt bij de verkiezingen van 19 november zoveel mogelijk uit te scha kelen, zo schrijft de Londense Daily Mail. Interpol heeft inlichtingen ontvangen dat Palestijnse commando's in de na bije toekomst zullen proberen Itali aanse belangen aan te vallen, aldus het Israëlische blad Maariv. De acties zouden ondernomen worden in Latijns- Amerika of het Verre Oosten. Doel zou zijn de vrijlating te verkrijgen van twee Arabieren, die in Italië werden gearresteerd, nadat zij twee Britse meisjes een bandopnameappa raat met een bom er in aan boord van een Israëlisch vliegtuig op het vliegveld van Rome hadden laten smokkelen. De president van Chili, Salvador Allende (midden) maakt gebaren terwijl hij de nieuwe leden van zijn kabinet aanwijst. Rechts de onderminister van binnenlandse zaken. Daniel Vergara Christen-Democraten r eageren positief SANTIAGO (Reuter, UPI, AP) President Salvador Allende van Chili heeft een nieuwe regering gevormd en daarin drie militairen en twee invloedrijke vakbondsleiders opgenomen. In een toe spraak voor radio en televisie maakte de president acht wijzigingen in zijn oude kabinet van vijftien leden bekend. PEKING (DPA) De Sowjct- ambassadeur in Peking, Wassili Tolstikow, heeft samen met an dere diplomatieke vertegen woordigers uit Oost-Europa een uitnodiging van het Chinese mi nisterie van buitenlandse zaken deel te nemen aan een spele vaart van enkele dagen op de rivier de Yang-Tse, afgeslagen. De overweging die Tolstikow heeft aangevoerd is dat de boot tocht pas 6 november, aan de vooravond van de nationale feestdag van de Sowjet-Unie, eindigt. De ambassadeur is niet ingegaan op de verzekering van de afdeling protocol van het Chinese ministerie, dat de di plomaten weer allemaal op tijd thuis zijn om aan de receptie in de Sowjet-ambassade deel te kunnen nemen. Russische diplomaten in Peking spraken het vermoeden uit dat de Chinezen de datum voor de spelevaart met opzet zo hebben vastgesteld, dat hij botst met de Sowjet-ontvangst. Dat dit vermoeden niet hele maal ongegrond is werd duide lijk, toen alle Oosteuropese di plomaten in Peking de ont vangst verlieten die minister van buitenlandse zaken Tsji Peng-fei gaf en waarop hij de 'twee supermogendheden' laak- Een 22*jarige Frangaise is gisteren door een explosie in haar hotelkamer in Amman omgekomen. Het meisje dat als een 'hippie' werd beschreven, was enkele dagen geleden in de Jor daanse hoofdstad gearriveerd. Men vermoedt dat zij explosieven bij zich had, die door onbekende oorzaak zijn ontploft. De hotelkamer en enkele kamers er naast werden beschadigd. ADVERTENTIE De militairen, die nu deel uitmaken van de regering zijn generaal Carlos Prats Gonzalez, opperbevelhebber van de landmacht, die minister van bin nenlandse zaken wordt, schout-bij nacht Ismael Huerta (openbare wer ken) en generaal Claudio Sepulveda Donoso van de luchtmacht, die mijn bouw gaat beheren- De in het kabinet opgenomen vakbondsleiders zijn Luis Figueroa, de communistische voorzit ter van de centrale arbeidersfederatie (CUT) en tevens parlementslid, die de portefeuille van arbeid heeft ge kregen, en Rolando Calderon, de socia listische secretaris-generaal van de CUT, die minister van landbouw wordt. Het oud kabinet-Allende was dinsdag en bloc afgetreden om het staatshoofd volledige vrijheid van handelen te geven bij de vorming van een nieuwe regering. Eerder hadden de ministers Suarez en Palma (binnenlandse zaken en onderwijs) ontslag genomen. In het door de oppositie beheerste parle ment dreigde namelijk een motie van afkeuring tegen deze twee kabinetsle den te worden aangenomen, omdat zij de grondwet zouden hebben geschon den tijdens de al meer dan drie weken durende staking van wegver voerders, die wordt gesteund door winkeliers, artsen, monteurs en ande re groepen. In het nieuwe kabinet beheren de BERLIJN (UPI) De Oostberlijnse componist en pianist Rolf Kuhl heeft in West-Berlijn bekendgemaakt dat hij in het Westen blijft. Kuhl had van de Oostduitse autoritei ten toestemming gekregen om op te treden in een zaal op een stationsem placement in West-Berlijn dat door de Oostduitse spoorwegen wordt geëx ploiteerd. De musicus vertelde dat hij zijn be sluit genomen had omdat de Oostduit se autoriteiten hem niet toestonden te trouwen met de Zweedse zangeres Bi- anca Cavallini, tenzij zij Oostduitse werd. socialisten vier portefeuilles, de com munisten drie, de radicalen twee en de MAPU een. Er zijn voorts twee onafhankelijke ministers en drie mili tairen. De benoeming van drie mili taire ministers heeft inmiddels erken ning geoogst bij de leider van de oppositionele Christen-Democratische Partij, senator Renan Fuentealba. Generaal Carlos Prats, de nieuwe minister van binnenlandse zaken, ver zekerde donderdagavond, dat 'de deel neming van de strijdkrachten in de Chileense linkse coalitieregering geen politiek compromis vormt.Het gaat om een vaderlandslievende samenwer king ten behoeve van het sociaal welzijn en de vestiging van de sociale vrede in Chili'. Hij deed een beroep op de bevolking mee te werken aan 'de grote taak' van de regering door vorming van 'een nationaal front ter verheffing van het beeld van Chili in het buitenland'. President Allende zei donderdagavond in een toespraak na de introduktie van zijn nieuwe kabinet, dat de golf van stakingen 'ns heeft gevoerd naar een oorlogseconomie, die vele maan den op ons land zal blijven drukken'. De stakingen hebben het land, vol gens Allende, minstens 450 miljoen gulden gekost. Gisteren zijn in Satia- go drie commissies in het leven ge roepen om de crisis op te lossen. Zij zullen worden belast met de voedsel voorziening, de industriële bevoorra ding en het vervoer. VERKIEZINGEN Over de algemene verkiezingen van maart volgend jaar, die worden ge houden voor alle honderdvijftig zetels van het Huis van Afgevaardigden en voor vijfentwintig van de vijftig Se naatszetels, zei Allende: 'Deze vrije verkiezingen zullen er in ieder geval komen.Het volk zal ons door de verkiezingen laten weten, wat het wil'. In Huis en Senaat hebben Allen- de's tegenstanders nu al een meerder heid. Zou de oppositie na de verkie zingen over minstens tweederde van de zetels beschikken, dan is het moge lijk dat de president door de opposi tie naar huis wordt gestuurd, wat tevens het einde van het socialistische experiment in Chili zou betekenen. Het Chileense parlement heeft don derdag de socialistische gouverneur van de provincie Santiago, Alfredo Joignant, tot aftreden gedwongen door een motie van wantrouwen tegen hem aan te nemen. De oppositie verweet de gouverneur, dat hij niet heeft ingegrepen toen zich vorige maand incidenten voordeden tussen politie en middelbare scholieren in Santiago. Ex-president Eduardo Frei heeft in een brief aan de Christen-Democrati sche Partij meegedeeld, dat hij zich in maart volgend jaar kandidaat wil stellen als senator voor de provincie Santiago. VIENTIANE (AFP) Twee Amerikaanse zendelingen, die vorige week in de Laotiaanse provincie Sa- vannakhet werden vermist, zijn dood aangetroffen. Dat is gisteren ver klaard door een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade in Vientiane. Het zijn de 25-jarige Evelyn Anderson en de 35-jarige Beatrice Kosin. De lijken waren bijna geheel verkoold. Na de val van Keng Kok werden zeven personen vermist, van wie in middels een Amerikaans echtpaar en een Zweed terecht zijn. De twee die nu nog vermist worden, zijn de Cana dees Lloyd Oppel en de Amerikaan Samuel Mattix. Kenk Kok werd in de nacht van vrijdag op zaterdag vorige week door Noordvietnnamezen en troepen van de Pathet Lao bezet. Donderdag werd de plaats heroverd door Laotiaanse strijdkrachten. ADVERTENTIE Op 23 september is onze grote Najaarspuzzel gestart die duurt tot en met 27 januari 1972. De derde ronde van deze prijsvraag begint vandaag 4 novem ber. de avontuurlijke sherry van .talos j Siebrand Er is f 40.000,aan prij zen, waaronder 10 dozen sherry a f 43,80. Elke doos bevat 6 flessen Palos sherry Pale dry. Doe mee en >vin één van de prachtige prijzen. TEL AVIV (AFP) Op 26 oktober vond in Moskou een onder houd plaats tussen een delegatie Russische Joden, die in een open brief aan de regering gevraagd hadden waarom hun het recht ont zegd werd naar Israël te emigreren, en twee hoge functionarissen van het ministerie van binnenlandse zaken, de onderminister van binnenlandse zaken Boris Tsjoemilin en het hoofd van de afdeling visa-uitgifte. Andrej Varen. Een stenografisch verslag var. dat ge sprek is door het Israëlische blad Maariv gepubliceerd Tsjoemilin begon op te merken, dal de Sowjet-regering alle aanvragen voor emigratie individueel onder zoekt en stelde dat 'het afvaardigen van een delegatie dus zinloos is.' Vervolgens merkte hij op dat 'het vertrek van die Joden, die niet kun nen emigreren, de defensie en de belangen van de Sowjet-Unie zou schaden.' Om die reden 'staan wij niet het vertrek toe van personen, die tot de strijdkrachten behoren, van die mensen die sinds kort een betrekking hebben, of van diegenen die sinds lang in een nationale on derneming werkzaam zijn. De laat- sten moeten eerst uit hun functies ontslagen zijn en een ander beroep uitoefenen, voordat zij toestemming krijgen het land te verlaten.' Na deze inleiding verliep het ge sprek als volgt: Professor Verglis (één van de leden van de delegatie): 'Wat zijn de nationale belangen, waarover u sprak, en wat zijn de beroepen die onder de beslissing vallen?' Tsjoemilin: 'De lijst daarvan wordt niet gepubliceerd. Wij beoor delen ieder geval op zijn eigen meri tes.' Virglis: 'Maar niet alleen wij hebben geen idee waar het om gaat, maar ook de functionarissen van de visa-afdeling weten niet, wa-ir zij zich aan moeten houden.' Tsjoemilin: 'Dat is normaal. De lijst van de betrokken ondernemin gen is erg lang en wij kunnen hem niet naar alle bureaus toesturen. Wij kunnen u evenmin zeggen, hoe veel tijd de aanvraag zal vergen voor die visa, die onder behandeling zijn. Dat kan jaren duren.' Professor Slepak: 'Men zegt ons nooit, hoe lang wij daarop moeten wachten.' Tsjeomilin: 'U hebt nie t het recht dat te weten.' Slepak: 'Waarom niet? Wanneer wij een aanvraag indienen voor een visum, moeten wij gedetailleerde in lichtingen geven over ons verleden en over de plaatsen waar wij ge werkt hebben. Wasrom zou geen commissie de belangrijkste principes (voor het verstrekken van een vi sum) kunnen vaststellen?' Tsjoemilin: 'Het oponthoud (bij dc visum-uitgifte) is onderhevig aan veranderingen en kan niet van tevo ren worden vastgesteld. Wij zijn niet verplicht om u daarover in te lichten. Maar als u erop staat, kun nen wij u bij deze alvast zeggen, dat een aantal onder u nog twintig jaar op een visum zal moeten wachten.' Viktor Perelman. 'Maar wal be doelt u met 'de belangen' van de USSR?' Tsjoemilin: 'Dit is hier niet de plaats om daarover te discussiëren.' Professor Aleksander Werner: 'Hier zijn mensen, die als eenvoudi ge arbeiders, chauffeurs of bedien den werken. Wat zijn de geheimen, die zij zouden kunnen verraden?' Tsjoemilin: 'Als men hen niet alat vertrekken, dan zijn daar goede redenen voor.' Verscheidene afgevaardigden: 'Dat is geen antwoord.' Tsjoemilin: 'Sinds wanneer is 'neen' geen antwoord? Het heeft voordelen lakoniek te zijn.' Dimitri Somov: 'Wij hebben een half uur naar u, kameraad vice- minister geluisterd. U heeft veel gesproken over de belangen van de staat, maar het is eveneens uw plicht om over de belangen van de burgers te spreken. Want respekt tegenover hen is eveneens in het belang van de staat. Wij danken u dat u een half uur van uw tijd aan ons hebt gewijd, maar betreuren het ook, dat dat halve uur tijdverspil ling was.' WASHINGTON (DPA) De Noorda- merikaanse Indianen zijn weer op het oorlogspad. Donderdag bezetten circa 500 Indianen een zaal in het ministe rie van binnenlandse zaken in Wash ington. Zij eisten onderdak en eten voor de deelnemers aan een voorgeno men protestweek in de Amerikaanse hoofdstad. De bezetters vormen de voorhoede van een colonne Indianen, die op weg Is naar Washington. Jaarlijks herin nert de Amerikaans-Indiaanse bewe ging de Amerikaanse autoriteiten aan de verdragsbreuk, waarvan de India nen in het verleden het slachtoffer zijn geworden. De afgelopen jaren zijn in dit kader leegstaande kust wachtstations en raketstellingen bezet, terwijl de Indianen zich ook eens meester hebben gemaakt van Alcatraz, het vroeger als gevangenis gebruikte eilandje voor de kust van Califomië. De Indianen hebben intussen in de staat Iowa een klein succes geboekt. De gouverneur van deze staat gaf namelijk opdracht uit het museum in Des Moines het gebeente te verwijde ren van Indianen uit de 12de of 13de eeuw. Hij deed dit, nadat dc 'roodhui den' de 'bleekgezichten' de raad had den gegeven het gebeente van George Washington of Abraham Lincoln ten toon te stellen, als zij beslist de resten van hun voorouders willen la ten zien. OTTAWA (AP, Reuter, UPI) Premier Pierre Elliott Trudeau van Canada heeft aangekondigd dat hij niet zal aftreden, hoewel zijn liberale partij bij de verkie zingen de absolute meerderheid in het parlement heeft verloren. Bij de afgelopen maandag gehouden verkiezingen heeft de liberale partij 109 zetels in het parlement veroverd, evenveel als de conservatieve opposi tiepartij. Omdat in een aantal distric ten de verschillen uiterst klein waren, worden de stemmen daar overgeteld, zodat de kans nog steeds bestaat dat de uitslag enigszins verandert In het parlement zitten de socialisti sche nieuwe democraten, die dertig zetels kregen, op de wip. David Lewis, de leider van deze partij, heeft toege zegd de liberale regering te zullen steunen', als ze goede wetten maakt en niet zal steunen als ze verkeerde wetten maakt'. Volgens eerdere uitslagen had de libe rale partij maar 108 zetels veroverd, maar Jean Luc Pepin, minister van industrie en handel, werd met een meerderheid van slechts vijf stemmen tot overwinnaar uitgeroepen in het district Drummond in de provincie Quebec, zodat de twee grote partijen nu evenveel zetels hebben. Ze komen 24 zetels te kort voor een meerder heid. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8