Saskia en haar prins Kenmerk weerlegt de eoeo beschuldiging tegen staat Israël te zijn Teleac wil een aparte onderwijs-omroep Inventarisatie van lozingen in Rijnmond nog lang niet rond Wij ontvingen Handig' Opleving Kinderboeken OPGEVEN VAN FAMILIEBERICHTEN EN ANDERE ADVERTENTIES TROUW/KWARTET DINSDAG 31 OKTOBER 1972 BINNENLAND/RADIO-TV T4/K( MARY PERKINS LOWIETJE IN DEGOUDE GAPER door W. G. VAN l)E HULST, plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De afvallozingen in het Rijnmondgebied zijn noch naar aard noch naar hoeveelheid geïnventa riseerd. Het gebied is zo uitgestrekt en er vinden zoveel afvallozingen plaats dat zo'n onderzoek nog geruime tijd in beslag zal nemen. De ministers Udink (verkeer en wa terstaat) en Stuyt (milieuhygiëne) zeg gen dit in antwoord op vragen van Kamerleden naar aanleiding van de fenol-affaire. De chemische industrie Rijnmond bleek per etmaal zo'n 100 kg.' fenol te lozen, een stof die vol gens Duitse deskundigen kankerver wekkend is. In hun antwoord zeggen de bewindslieden dat in ons drinkwa ter in ieder geval niet zulke doses fenol voorkomen, dat die volgens de Duitse deskundigen gevaarlijk zouden zijn. Bovendien staat het volgens de minis ters Stuyt en Udink niet vast dat fenol bij eventuele opname van gerin ge hoeveelhedden via het drinkwater het kankerverwekkende effect van an dere stoffen zou bevorderen. De fenol lozing van de chemische industrie Rijnmond valt in het niet bij de hoeveelheden die dagelijks in het Rijnwater worden aangevoerd, aldus de ministers. De afvallozingen in het Rijnmondge bied worden in kaart gebracht door het Rijks Instituut voor de Zuivering van Afvalwater (RIZA). Dit onder zoek is afgerond voorzover het om zuurstofbindende stoffen (waartoe ook fenol behoort) gaat. De fenol-lozingen van de chemische industrie Rijnmond waren daarom ook bekend. Toxische stoffen en zware metalen moeten ech ter nog geïnventariseerd worden. 271. De Maarschalk ijsbeerde door z'n mooie tent. Soms schoot een felle pijn door zijn kies, maar.als hij knarse tandde, was dat eigenlijk toch van een heel andere pijn, z'n boze hu meur. Ja, onweersprekelijk! Hij was een groot, machtig heer, de vriend van de keizer, de tweede man van 'tland, hij had alles, wat hij begeer de, ja, maar behalve de prinses en haar mooie kasteel; die bezat hij niet.En dan de onrust, de stille onrust, die altijd knaagde aan zijn hart Die verbitterde zijn schone le ven. Zou zo'n 'baardmannetje' hem geluk brengen' Misschien wel. Won derlijk is 't, dat het geluk dan juist komen moet uit de Goude Gaper! Hij heeft het dwaze beeld niet zien staan voor de gevel, toen hij enkele dagen geleden voorbij het huis reed. Hè! Een nieuwe scheut door z'n kies doet hem krimpen van pijn, óf is het de stille angst van z'n hart?.Hij móét weten, waar de Gaper is. Daar bovenaan 'thuis stond hij zo veilig opgeborgen; maar als hij onder de mensen komt is dat hoogst gevaar lijk..Ai! 'n Nieuwe scheut!. De grootmachtige heer zakt neer op z'n rustbank, grijpt z'n wang, z'n hoofd, grijpt naar z'n hart. dat bonst van angst. KARELTJES GROTE AVONTUUR 60. 'Daar is mijn huisje al, prins.' zei de dwerg op een gegeven moment. 'Daar moet die balk ook heen. Ik ga er met mijn mes allerlei leuke dinge tjes in uitsnijden. Ik zal er nog werk genoeg aan hebben, want ik moet zes van zulke balken klaarmaken. Volg me maar naar binnen, prins. Maar pas op, stoot uw edele hoofd niet. Anders kon er wel eens blauw bloed uitko men! Hahaha! Een grapje!' Smidje Verholen volgde de dwerg voorzichtig naar binnen en vroeg: 'Ik dacht, dat hier zeven dwergen woonden?' 'Dat klopt', antwoordde de dwerg. 'Maar mijn zes broers zijn er al een paar dagen op uit. Ze zijn naar de bergen om daar edelstenen te hakken. Dat is ons werk, begrijpt U wel. Edelstenen hakken. Ik ga nooit mee, want ik ben de man. die het beste mooi snijwerk kan maken. Zodoende.' Smidje Ver holen keek intussen nieuwsgierig in het rond. Wat een leuk, klein huisje was dat! 'Een kopje thee?' vroeg het dwergje. 'Graag!' antwoordde de smid, die dorst gekregen had. 'Och, toch. och toch, wat een rommel is het hier sinds Sneeuwwitje er niet meer FERDNAND HILVERSUM De redactie van 'Kenmerk', het televisie-programma van IKOR, CVK en RKK, is het niet eens met de kritiek van de ge reformeerde en christelijk gereformeerde deputaten voor de evan gelieverkondiging onder Israël en de bond van vrije evangelische ge meenten, dat het IKOR een anti-Israël-omroep zou zijn. Deze deputaten hebben in september bij hun synodes bezwaar gemaakt te gen wat zij noemden de 'onwelwillen de houding ten aanzien van de staat Israël bij het IKOR' naar aanleiding van de gebeurtenissen in München. 'Kenmerk', antwoordt nu ih een brief, dat in de gewraakte uitzending met nadruk de misdaad is veroordeeld. Een bijgesloten presentatietekst van Pleidooi voor varianten door Boeb van der Hoorn. Uitg. Gooi en Sticht, Hilversum. HU óav.. prijs 7.90. De auteur, r.-k. industriepastor te Apel doorn en Deventer, pleit voor nieuwe modellen van christen-rijn op alle daagse wijze. (ADVERTENTIE) Pijn is te verhelpen. Met Togal. In doordrukstrip. Helpt. Goed. Van onze onderwijsredactie UTRECHT Teleac wil zo spoedig mogelijk starten met een zelf standig onderwijs-omroep. Wanneer nu daartoe besloten wordt, zal het nog wel drie jaar duren voordat men kan beginnen. de uitzending laat dit ook zien. 'Ken merk' heeft echter getracht in aanvul ling van de doorgaans zeer emotionele berichtgeving over de politieke mis daad in München een door de meeste berichtgevers vergeten aspect ook on der de aandacht te brengen: het onop geloste vraagstuk van de in en rond Israël levende Palestijnen, aldus de brief, die ondertekend is door eindre dacteur Henk Barnard. Vervolgens weerlegt 'Kenmerk' de constatering van de deputaten, dat er een duidelijke spanning bestaat tus sen de Kenmerk-redactie en de visie, die binnen de officiële organen van de kerken wordt gehuldigd. In dit verband verwijst de redactie naar de nota Midden-Oosten die het centraal comité van de wereldraad van kerken in augustus 1968 heeft aangenomen waarin onder andere staat: dat door het steunen van de vestiging van de staat Israël zon der bescherming van de rechten van de Palestijnen onrecht wordt gedaan aan de Palestijnse Arabieren en dat dat onrecht ongedaan gemaakt moet worden door de grote machten'. Dit impliceert voor de deputaten 'een ex tra opdracht in het gesprek met Israël en het jodendom. Zonder de solidari teit met Israël te willen verbreken zouden de kerken daarbij moeten kunnen wijzen op gemeenschappelijke verantwoordelijkheid ten opzichte van aangegane akkoorden over oplossingen van het Palestijnse vraagstuk', aldus het schrijven. Van 'Kenmerk'-zijde is voorts nog meegedeeld, dat een ge sprek tussen beide partijen zal volgen. Kruiswoord-puzzel zonder zwart Horizontaal: 1. hoenderachtige vogel plaaggeest; 2. landstreek in Grieken land-stadje in Hongarije. 3. buitenh» ven-heimelijk; 4. zangvogel-zoutzied» rij; 5. bedekte spot-voor; 6. twijj plaats in N. Br. 7. grond die bij een hoeve behoort-voorkomen-wiel; 8. ope ning van een fuik-tijdperk-lidwoord: 9. gebak-niet breed; Verticaal: 1. flint heid; 2. alvorens-meisjesnaam; 3. zeer weinig-uitroep-volksnaam van dl kauw; 4. plaats in Drente-akelig; 5 keurig-uiterste grens: 6. haal-lol vreemde munt (afk); 7. gevolg-gt wicht; 8. vis-eer-meisjesnaam; 9. Euro peaan-zeer brandbaar koord. Oplossing vorige puzzel Hor. 1. rage, 4. marter. 9. Ide, 10. n 11. rei. 12. mergel, 14. rede, 15. aai 16. kam, 17 en, 19. slenter, 22. lak, 2! are, 25. lom, 27. Priapus, 30. To, ent, 33. tas, 35. naga 37. verlet, ale, 40. nar, 41. ode, 42. pilaar, eter. Vert: 1. rimpel, 2. adé, 3. Gei 4. mol, 5. as, 6. tremel, 7. eed, 8. 10. verlaat, 13. gas, 14. rat, 16. kne; ter, 18. nap, 20. Erp, 21. rot, kregel, 26. monter, 28. Ina, 29. sar, J knap 34. slot. 36. Ali. 37. var. 38. 40. na. Volgens een brochure van Teleac heeft de regering-Biesheuvel it een ver keerde zuinigheid deze zaak in de ijsk—t gezet. De vraag naar onderwijs en vorming groeit namelijk zo snel dat het traditionele onderwijs deze niet meer aan kan. Inschakeling van radio en televisie is daarom dringend nodig. In de West-Duitse deelstaat Beieren en in Engeland is bovendien geileken dat de kosten van omroepon- derwijs verhoudi. ^sgewijs zeer laag zijn. De gemiddelde student aan de Open Universiteit in Engeland is zelfs is!' klaagde de dwerg, die bedrijvig met de waterketel begon te scharre len. 'Overal stof! Overal spinrag! Geen stukje huisraad meer op zijn plaats! Het is afschuwelijk!' 'Tjazei smidje Verholen. 'U heeft het me al verteld. Sneeuwwitje is dus niet meer hier. Ze slaapt tja, dat is tragisch. Maar eh waar is ze dan wèl?' 'Kijk, kijk!' lachte de dwerg slim. 'De prins die geen prins is, wil toch wel héél erg graag weten, waar Sneeuwwitje nu is, hè? Wakker kussen en dan trouwen, hè! Maar ik heb je door, mannetje!" en dag boekjes uit Nijkerk. Ook wel uit an dere plaatsen, maar de firma Callen- bach heet, menen we, de oudste papieren. Er zijn een paar nieuwe boekjes aan te kondigen. We begin nen met 'Open die koffer' door M. C. Capelle, een levendig geschreven (zen- dings) verhaal, spelend in Rwanda (voor kinderen van 9 tot 11 jaar. 112 pag, prijs ƒ3.85). Bij Elsje en Maud thuis is een hondje weggelopen en voor wat er verder volgt moeten meis jes van 6 tot 8 jaar zijn bij 'Lapjeskat of voddenpoes' door C. J. van Door- nik-Lengeek (40 pag. 1,80). In 'Bram en Ben op zee' door H. Jacobs komen jongens van 9 tot 12 jaar een paar verstekelingen van hun leeftijd tegen, maar wat wil je als je vader bij de grote vaart is.(58 pag 2.25). Voor lezertjes van 7 tot 9 jaar schreef Piet Meinema "De witte bef' over de toga- bef die een aangelopen hondje siert en dat terwijl de dominee direct een trouwpreek moet houden (56 pag 2.25). Twee meisjes gaan in Amster dam logeren, verdwalen in de Bijen korf enz: in 'Vakantie in Amsterdam' door Diet Verschoor (meisjes van 6 tot 8 jaar, 80 pag ƒ3.25). Tenslotte: 'De kerstengel' èen bundel kerstverha len voor kinderen boven de zes jaar (een paperback van 64 pag, die ƒ4.90 kost). Alle boeken zien er weer heel aantrekkelijk uit. vier keer zo goedkoop als een student aan een gewone universiteit. Teleac vind* d^t de bestaande FM- en tv-nett-n nog voldoende ruimte bie den om te beginnen, zolang een vier de FM-net en een derde televisienet voor het onderwijs niet beschikbaar zijn. De televisie heeft bijvoorbeeld overdag nog tijd over. Ook 's morgens vroeg tussen zeven en acht, en 's avonds tussen zes en kwart voor - er mogelijkheid. Omroep-onderwijs is vooral belangrijk vooi mensen die in het gewone onder wij te weinig aan hun trekken ge komen zijn. De Teleac-brochure noemt als voorb:_..l het meisje dat gauw .n schcjl ging, >n baantje "i, trouwde, kinderen kreeg en als ar in de twintig is met haar tijd geen raad meer weet. Studeren is dan een goede uitweg. Radio en tele visie zijn dan gemakkelijk toegankelij ke media. 'Ze hebben als kleuter ge middelde 22 minuten en als tiener gemiddeld 98 minuten per dag televi sie g ken. In latere jaren is de televisie vaak hun enige bron van ont- spanning geweest. Het is deze televi- n sie die hun ook de mogelijkheid van KafllO V9!lG8«lg iets leren zal moeten brengen. Wie zich de vorige week heeft ver baasd over de matte tekst en het kleurloos acteren in het verhaal van de familie Ashton, kon deze maan dag getuige zijn van een haast mira- kuleuze opleving over de gehele li nie. Nu rake dialogen met psycho tische diepgang, een opmerkelijk in levingsvermogen van de spelers, zo dat een reeks gave scenes tot stand kwam met hier en daar een solisti sche uitschieter waar je geboeid naar zat te kijken en te luisteren. Zo als b.v. Margery Mason, de vanzelf beklag en hysterie verkrampte me vrouw Porter creëerde, subliem. Vergeleken met zoveel uitstekende ka raktervertolkingen in de Engelse tele visieserie, viel de oppervlakkigheid van de Amerikaanse film Pat and Mike des te meer op. En daarin stonden toch, anno 1952, twee befaamde ka rakterspelers Katharine Hepburn en Spencer Tracy. Een interessante kant aan de film is natuurlijk dat er zo veel sportfenomenen van die tijd in het verhaal optreden, maar zij konden uiteraard niets veranderen aan de meligheid en het clichmatige van hei produkt. Geen beste afsluiting van de cyclus. Het gevaar van overvoerd ra ken heeft men weer eens niet weten te voorkomen en reeds staat een nieu we serie rondom één filmster ons te door P. J. Risseeuw —47— 1638 1. ZIEKTE Het leven in de stad Recief en zelfs in het achterland concentreerde zich ln deze jaren rondom de figuur van de uit Holland overgekomen gouver neur. Dat bleek wel het beste in de periode, dat Johan Maurits ziek lag. Karei Tolner, die zo goed en zo kwaad als het ging, de lopende zaken diende af te handelen, kon zich later nooit goed herinneren of de aan onge steldheid te wijten werkeloosheid van Zijne Excellentie weken- of maanden lang had geduurd. Op een morgen keerde de graaf vroe ger dan anders van zijn gebruikelijke ochtendrit terug. In zijn werkkamer had zijn geheimschrijver zoals altijd een formidabele hoeveelheid paperas sen voor hem klaarliggen, maar hij maakte een afwerend gebaar. 'Dat is me hier nog nooit eerder overkomen, geloof ik. Ik heb het koud.' Om vast te stellen, dat de graaf rilde van koorts had Karei Tolner dokter Piso niet nodig. Hij wist de patient eveneens zonder tussenkomst van zijn lijfarts op bed te krijgen. De fles koppige Spaanse wijn met citroensap, die de zieke zichzelf voorschreef, kon volgens zijn secretaris geen kwaad. Maar of daarmee de kwaal na een paar dagen uitzweten zou zijn gene zen? De geheimschrijver had er min der vertrouwen in dan zijn meester. Zoals zo vaak had Johan Maurits. van mening dat hij de diensten van dok ter Piso voor zichzelf niet nodig zou hebben, zijn lijfarts op tournee ge stuurd. Een medicus, die tevens de botanie had bestudeerd, meende de gouverneur, kon zich in dit land het best verdienstelijk maken door het bestuderen van de inheemse ziekten en van de middelen, die daartegen door de bevolking werden aangewend. Samen met Frans Post en Albert Eekhout was de arts dus het binnen land ingetrokken; Wouter Volkerts' Tapoeyer Jonathan fungeerde als gids. Niet alleen dat Jonathan als geen buitenlander de weg kende in de streek, waar hij was geboren, hij beschikte ook over een grote kennis van de geneeskrachtige kruiden die door zijn stamgenoten werden toege past. Anders dan vele van zijn Euro pese ambtgenoten had dokter Piso respect voor de geneeskundige erva ring van de Braziliaanse volkeren, en hij was van plan daarvan zoveel mo- flelijk te Ieren. Het lag in de bedoe- ing dat de gewassen, die door Jona than werden aangewezen, voor zover ze moeilijk transporteerbaar waren, door de schilders zouden worden afge beeld. Waar de dokter en zijn gezel schap zich ophielden was in Recief niet bekend, maar Karei Tolner stuur de verscheidene Tapoeyers er op uit om hen op te sporen. Haast nog meer dan door hun begeerte de uitgeloofde beloning te verdienen, werden ze door hun vriendschap voor de vorst en zijn dokter aangedreven tot het volbren gen van de hun gevraagde dienst. De remedie van de wijn met citroen sap werkte onvoldoende, constateerde Tolner bezorgd, als hij naast het bed van zijn meester zat. De koorts hield aan. Crijnssen, een kwakzalver die onder toezicht van Piso in het zieken huis werkte, wist weinig anders te doen dan aderlaten. Het kwade bloed moet er uit, betoogde hij geleerd. Karei Tolner vond die bewering wei nig overtuigend. Op eigen verantwoording had de ge heimschrijver besloten de binnenko mende stukken voor zover mogelijk Worteltjessoep 500 gr. worteltjes 1 ul, aroma 1 1. water bouillonblokjes peper, zout 40 gr. boter 1. melk peterselie Maak de worteltjes schoon en snijd ze in plakjes. De ui schoonmaken en snipperen. Doe ui en worteltjes in een pan met water en voeg bouillon blokjes toe voor één liter water. Doe er zout bij, een paar peperkorrels en een takje peterselie. Laat de soep gaar worden en zeef ze Smelt de boter in een grote pan, doe er de bloem bij en vervolgens langzaam 't kookvocht met de wortelpuree. Dan de melk toevoegen en nog even laten doorkoken. Op smaak brengen met soeparoma en wat fijngehakte peterse lie. HILVERSUM i AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 <S> Dag met een gaatje, met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 ',5'or Nieuwe gramm.platen, met toelicht. <9.35-9.40 Waterst.) 10.00 <S) V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 11.03 Radiojourriaal.) 11.30 (S) Rondom twaalf: een uur allerlei voor ledereen. met De Groenteman en Paris vous parle en 11.55 Beursber Overheidsvoorl.: 12.03 Uitz. v.d. landb AVRO: 12.40 (S) Knipperlicht!: radio- verkeersmagazine. 13.00 Nws. 13.11 Radio- Journaal 13.21 (S) Kerkorgelconc.: semi- klass. muz. EO: 14,00 Het woord der waar heid: theologie naar de Heilige Schrift. 14 15 (S) Klass. muz. .14.25 Onder elkaar: gevar. progr. v.d. vrouw. 14.45 Levende vis in koel lVraitr:. rep- over het kweken van forellen. 15.05 Licht en uitzicht: progr. voor zieken cn bejaarden. 18.00 Nws. 16.03 Klankbord: nel inf. en comm. 16.10 V.d. kleuters. 16.30 .Teugdtoer. AVRO: 17.00 (S) Mobiel - be weeglijk progr. voor bewoeglijke mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 (S) Van Eur. strijdperk tot Eur. tijdperk: Eur. handelspolitiek. 18.40 (S) TV vandaag Menutip: Worteltjessoep, gebakken bloedworst, rode kool, gekookte aard appelen, vruchtenslaatje. zelf af te doen en alleen de belang rijkste met de leden van de Raad te bespreken. Van de missiven, die zoals gewoonlijk in stapels binnenkwamen, kreeg de patiënt er geen enkele te zien. Wel hield Tolner zijn meester op de hoogte van de gang van zaken, in de ogenblikken dat de zieke daar voor belangstelling toonde. Andries Bol, de toegewijde kamerdie naar van de gouverneur, was dag en nacht met de verpleging in de weer en ook zelf zat Karei urenlang naast het ziekbed. Hij had opgemerkt dat zijn aanwezigheid voor de patient een geruststelling was. Eveneens dat de graaf zich in zijn tegenwoordigheid gemakkelijker durfde uit te spreken. Dikwijls leek het of in de koortsdro men, die de lijder kwelden, de angst overheerste; ook dan hield zijn sterke wil meestal zijn lippen gesloten. Over de vertroosting, die hem af en toe ten deel viel, liet hij zich een enkele maal in een kort woord uit. 5*EnS9nCURC RC 'Ik had het gevoel of zij mijn hoofd ^tUuKtfcUt Ut opbeurde, Tolner, en ik voelde me zo dankbaar en bevredigd.' AVON DUREN 'Wie?' vroeg Tolner zich af, maar hij wachtte zich wel die vraag uit te spreken. (wordt vervolgd), NEDERLAND T NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie 14.00-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 De Stratemakeropzceshow (5) 19.25 Daar komen de schutters NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 De Onedin Lijn: kroniek van een zeevaarder (6) 21.10 Koning Klant 21.40 2 voor 12, quiz 22.20 De Volkstuin NOS 22.50 Journaal wachten: deze keer Marlène Dietrii Misschien dat het de rasecht interesseerde in politiek anders 1 gaat dan mij, maar een poos l.J kandidaten voor de Amerikaanse tl kiezingen te moeten sjouwen, zou al gauw te gortig worden. Kijkend w het campagneverslag van Willebi. Nieuwenhuis en Piet Kaart heb ik pil gingen gedaan om de voorkeur uanis le Amerikanen voor Spiro Agnewt plaatsen. Het lukte me niet best. staat ze af toe zo bruin te bakkeni je hoe langer hoe meer gaat geloveni de visie van zijn tegenstander, gent Shriver. Toegegeven, ook hij dromen en idealen niet ten volle k nen waarmaken, maar zijn 'sour. klinkl me toch oprechter in de oren. Na de goede beurt van Televizier d het Nederlandse bemanningslid het gekaapte Duitse toestel voor camera wist te krijgen, viel het p sprek met gezagvoerder Hofstede c tegen. Deze voorzitter van de Vere ging van Nederlandse Verlceersvliegt zal zich ook ivel een beetje geërgt hebben aan de weinig intelligente o gen. Alsof hij ten aanzien van tor piraterij voor waarzegger werd gein den Ton Hji Prom. Ork. met zangsolisten. 19.20 Lichte orgelklanken. 19.30 Vanavond: i vrolijkh. en verstrooiing. 22.30 Nws. Radiojournaal. 22.50 (S) Vanavond I actueel progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende vod l Js? Badinerie: klass. muz. 7.30 41 Echo. 7.50 (S) Badinerie: klass. ene* muz. 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 GW v d. huisvr. 8.45 Moeders wil is wet. ill Schoolradio. 10.10 (S) Aubade: mod. klass. muz. 11.00 V.d. zieken. 11.30 Bi" denprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van I tot twee: gevar. progr. met 12.22 WIJ land; 12.26 Med. t b.v. land- en tulnb.. B Nws: 12.41 Echo: 13.00-13.05 Raden maar. 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal» dinsdag: licht platenprogr. met 15.30 17.00 Overheidsvoorl.: Nws uit de NtM Ant. Sprker: J.A. Hermelijn. 17.10 If kleuters. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO- 18.00 (S) Licht ork. met soliü# 18.19 Uitz. v.d. A.R.P. 18.30 Nws. 1» Echo. 18.50 KRO-voorbeschouwIng. 19.M® Zin in muz: amateursprogr. NOS: 19.SOW Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20.05 Mi» da Requiem, Verdi, uitgev. door groot 0» roepkoor, Radiophilh. Ork. en zahgsolllW 21,30 Babel: veertiendaags (kultureol) ral» gram. 22 30 (S) Kamermuz. 22.50 Ovtitt ging. 23.00 Echo. waarin op de dingen «d doorgepraat. 23.30 (S) Binnenkijken..,!* terair progr. 23.55-24.00 Nws. TELEAC 22.55 Nascholing huisartsen (2) NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 Tweekamp, kwis voor middelbare scholieren 19.30 Achtergronden van de bijbel (5) NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Het meisje met de blauwe hoed (4) 21.05 Met geweld en list, progr. t.g.v. Hervormingsdag 21.15 Hendrik VII - De schaduw van de Tower, dramatische Kroniek (7) 22.05 Hier en Nu NOS 22.45 Den Haag vandaag 22.55 Journaal Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds W acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van fam®*, berichten, die nog de volgende ochtend moeten worden gepljWB Dit kan uitsluitend onder no. 020 - 220383. Ook op ZONDAv AVOND is dit mogelijk, maar dan van 6 tot 8.30 uur. Eventueel kunnen elke WERKDAG (behalve zaterdags) P durende de avonduren tot 8 uur ook andere advertenties op? geven worden. Deze advertenties kunnen echter niet de volg* de dag worden geplaatst. Na bovenstaande tijdstippen kunnen geen advertenties ow worden opgegeven. - ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welk* u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, De Rotterdam®* Nieuwe Haagse Courant, Nieuwe Leidse Courant, Dordts W blad).

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6