eoeo Donja Saskia en haar prins 'Dienst over grenzen': in 10 jaar 500 uitzendingen Nieuw Esso album (3,45) met gratis kleurenfoto's Bitterheid Te snel k.o. i TROUW/KWARTET MAANDAG 30 OKTOBER 1972 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K MARY PERKINS Van een onzer verslaggevers UTRECHT De landbouwkundige Gerrit A. ten Velde is met vrouw en dochtertje naar Tanzania vertrokken. Het geldt hier de vijf honderdste uitzending door het bureau 'Dienst over grenzen', dat vorige maand zijn tienjarig bestaan vierde. Het is de tweede keer dat de heer Ten Velde er op uit trekt door bemiddeling van Dienst over grenzen'. a_i_j i mmm^m nexwurtwr-im LOWIETJE IN DE GOUDE GAPER door W. G. VAN DE HULST, plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. 270 Tinus zat, z'n ellebogen op de tafel z'n hoofd in de handen een poos na te denken. Toen zei hij: 'Zal ooit dat vreemde raadsel worden opgelost? Ik weet het niet. En, maat, wij, wij zijn maar een paar domme kerels; maar van de prinses houden we alle bei. En we moeten haar helpen, toch helpen als we 't kunnen.' De dikke was opgestaan, knikte, knikte heftig? Hij zou wel dadelijk voor z'n prinses willen gaan vechten als 't moest. Maar tegen wie?' 'Kalm!.Kalm aan jangen! Zwijigen hoor! En voorzichtig zijn.' De dikke trekt weg met het baardmannetje voor zijn meester. Van de kostbare ring weet hij niet Daar van heeft Tinus hem niets verteld. Nóg niet. Dat lijkt 't voorzichtigst! Tinus bergt het kistje weer achter de gapers, maar de ring moet veiliger plaats hebben, nu de dikke soldaat de plek van 't kistje weet. Hij naait hem zorgvuldig in een punt van z'n oude hoedje. Vanmiddag zal hij naar de prinses gaan, haar vertellen, wat hij te weten kwam van de solaat. Véél is 't niet. De laatste twee jaar heeft hij als leraar aan een lagere landbouwschool in Algerije gewerkt. Hij zal als mana ger van een landbouwproject gaan werken in een nederzetting voor twaalfduizend vluchtelingen bij Son- gea in Zuid-Tanzania. Hij doet dit in dienst van de lutherse wereldfedera tie. Niet zonder reden ziet de kleine staf van het bemiddelingsbureautje voor ontwikkelingswerkers in het gebouw van de Stichting Oecumenische hulp aan de Cornelis Houtmanlaan te Utrecht met enige voldoening op tien jaar activiteit terug. Het kwam in 1962 niet zonder weerstanden tot stand, nadat vooral van de kant van medische studenten aandrang op de kerkelijke organen was uitgeoefend om meer jongeren in staat te stellen in ontwikkelingslanden te gaan wer ken. De diakonale en zendingsinstanties met hun vaste relaties in ontwikke- lingslamiden konden zich niet voorstel len hoe zij diiit verlangen in hun werk in konden passen zonder opdringerig te worden voor de jonge kerken. De aard van het werk dat 'Dienst over Grenzen' ging doen, verschilde ook radikaal van het tot dusver bekende patroon. Het werd een zuiver bemid delingsorgaan dat hier het aanbod noteerde en van ginds de aanvragen inwachtte. Tachtig adressen 'Dienst over Grenzen' heeft nu regel matig contact met tachtig adressen overzee, welke variëren van internati onale kerkelijke organen als de reeds genoemde lutherse wereldfederatie tot regeringen en kerken in ontwikke lingslanden. Maar gezien de vaak zeer specifieke behoeften kunnen lang niet allen die zich hier melden worden geplaatst. Aanbod en uitzendingen verhouden zich ongeveer tien op één, tot voor kort was het nog twaalf op KARELTJES GROTE AVONTUUR 59. Het dwergje wurmde zich snel onder de zware balk uit en gilde moord en brand. Hij maakte zoveel kabaal, dat het wel leek alsof er minstens een hele kudde olifanten over hem heen gelopen was. Smidje Verholen pakte de balk weer op en het dwergje siste boos: 'Slappe prins van lik-me-puntmuts! Als U werkelijk een prins bent, probeer dan niet te doen alsof U maar een stompzinnige handswerkman bent, <iie nog niiet eens een eenvoudig balkje kan vasthou den! Een smid was U, hè? Haha. ja ja! Een smid! Poe! Een echte smid is sterk en zou die balk niet hebben laten vallen! Nee, meneertje! Nou weet ik het zeker! U bent een prins! Haalt U dat lelijke mombakkes en die stekelpruik maar van uw kop af en laat uw eigen gezicht maar weer zien!' 'U wordt hartelijk bedankt voor die fijnzinnige beschrijving van mijn gelaatstrekken', zei smidje Ver holen spinnijdig. 'Nou, nou, zo erg is het nu ook weer niet', antwoordde het dwergje geschrokken. 'Ik begrijp best, dat uw eigen gezicht lang zo lelijk niet is als dit mombakkes. 'Nou is het genoeg!' gromde de smid. 'Pakt U uw eigen balkje zelf maar weer op en sjouwt U die vracht zelf maar naar huis! Bent U nou helemaal gek!' 'Ach nee, beste prins', begon de dwerg te soebatten. 'Ga nou mee naar huis en maak het prinsesje weer levend! Geef haar een kus en ga met haar trouwen en dan is alles weer goed!' 'Hou op!' brulde de smid. FERDNAND één. Vooral wat artsen betreft over treft de vraag nog altijd het aanbod. Tot eind vorig jaar had 'Dienst over Grenzen' bemiddeld voor 402 volon tairs, van wie 116 een taak vonden in het onderwijs, 72 in de verpleging, 51 in de landbouw, 45 als arts, 30 in technische beroepen, 29 iin administra- ptief werk, 25 in sociaal werk, 17 in paramedische beroepen en 17 als huis houdkundigen. Afrika steekt duidelijk boven de andere werelddelen uit met 297 uitzendingen tot eind 1971, daarna volgen Europa met 41 uitzendingen. Latijns Amerika met 37 en Azië met 27 uitzendingen. Uit het staatje van uitzendingen van dit jaar (tot en met september) krijgt men ook een indruk van de kerkelijke gezindheid van de volontairs: 14 gere formeerden, 12 hervormden, 10 rooms- kathoiieken, 2 remonstranten en 1 doopsgezinde. Vrijstelling Na de vrijstelling van militaire dienst voor ontwikkelingswerkers tegen het eind van de zestiger jaren is het totale aanbod ongeveer verdubbeld. Wel moest er jarenlang hard onder handeld worden met overheidsinstan ties om voor diegenen, die niet door de regering werden uitgezonden de zelfde sociale regelingen in Nederland te treffen als voor degenen die in regeringsdienst gaan Op het punt van AOW en AWW zijn hierbij zeker resultaten geboekt, maar in andere voorzieningen blijven deze ontwikke lingswerkers nog achtergesteld. De meesten zijn ook weinig geneigd om dat op de voorgrond te stellen, over het algemeen handelen zij meer uit een gevoel van persoonlijke ver plichting jegens de arme landen, waarbij zij er minder op letten of zij qua honorarium en sociale zekerheid wel voldoende aan hun trekken ko men. Dat is voor het bureau 'Dienst over Grenzen' geen reden om daar ook niet over te waken. Een van de successen die daarbij geboekt zijn be treft de uit te zenden leraren. Indien zij enige jaren onbetaald verlof ne men van de onderwijsinstelling waar zij in dienst zijn om in een ontwikke lingsland te gaan werken kunnen zij in het Algemeen burgerpensioenfonds blijven, zonder dat de betreffende on derwijsinstelling aan hun premie blijft meebetalen. Gedurende de peri ode van hun werkzaamheid in een ontwikkelingsland dragen zij zelf 10 procent aan premie en het rijk zorgt voor de overige 14 procent. Een be langrijke voorwaarde gezien het per centage uitgezonden leraren dat het grootst is van alle categorieën uitge zondenen. Gerrit A. ten Velde met vrouw dochtertje. (ADVERTENTIE) 'Ik ben geen prins! Kus jij Sneeuw witje zelf maar wakker!' Even keek de dwerg hem nadenkend aan. Toen zei hij beslist: 'U bent wel een prins! Uit! Een gewoon mens zou het héérlijk vinden een prins genoemd te worden! Hij zou het spelletje mee spelen en net doen alsof hij het werkelijk was. Alleen echte prinsen, die incognito zijn, houden vol dat ze geen prins zijn. Het spijt me, prins, maar je bent niet slim genoeg!' 'Nou goed dan', zuchtte smidje Ver holen, die de strijd met het manneke opgaf 'Ik ben een prins. U bent een hardnekkig manneke, hoor. Goed, goed, ik ben een prins.'Ha! Dat wordt zoenen geblazen!' zei de dwerg blij. Surinamers en Antillianen mochten in 'Panoramiek' hun hart luchten over hun opvang hier in Nederland en over ons, hun 'rijksgenoten'. Wat er aan teleurstelling en bitterheid op welde, loog er niet om. Veel Neder landse kijkers zullen dan ook met begrijpend het hoofd hebben geschut bij de onthullingen die zo onvoor stelbaar lijken. En dat is precies wat die mensen uit 'De West' verwachten dat wij Nederlanders zullen doen: niet-begrijpend die stroom van emo ties aanhoren. En zeggen: 'Het zal zo'n vaart toch niet lopen, we bedoe len het echt niet kwaad'. Maar het kwaad is allang geschied en het erge is, dat we het nog steeds niet doorhebben. Omdat we ons dom weg inbeelden, dat iedereen denkt en voelt als de Hollander. En dat is een blunder van de eerste orde na zoveel eeuwen 'hechte banden met de rijks delen overzee'. Ik weet zeker, dat iedere blanke Nederlander die een aantal jaren in de tropen heeft ge leefd, bij terugkeer iets heeft ervaren en gevoeld dat lijkt op hetgeen de gekleurde rijksgenoten moeten meema ken. Echter, je kunt toch niet alle overheidsdienaren eerst een poosje naar Oost of West sturen? Dus dreigt de commentator van de (helaas uits luitend negatieve) reportage gelijk te krijgen: 'Er zou heel wat moeten veranderen, maar er verandert niets BARCELONA (ANP) De Spaanse bokser Jose Urtain heeft zaterdag in Barcelona een nogal merkwaardige boksover- winning behaald op de Ameri kaanse zwaargewicht Sonny Har- ris. Het gevecht was minder dan één minuut aan de gang toen Urtain een rechtse wilde probe ren en Harris plotseling op het canvas viel. De ringrechter tel de Harris vervolgens uit. Het was echter duidelijk te zien ge weest dat de Amerikaan viel nog voordat de stoot van Urtain hem had geraakt. Hij werd dan ook gediskwalificeerd wegens het simuleren van een knock out. Hem werd ook zijn gage ontnomen. dat de moeite van het vermelden waard is'. Wel staan we dan voor de consequentie van snel verscherpende en straks botsende rassentegenstellin gen. De jonge acteur Gees Linnebank dwong in het zondagavond-programma van de NCRV tot diepe bezinning met zijn indringende vertolking van een ten dode opgeschreven kankerpatiënt. Soms ontroerend in zijn poging de tegenstrijdige emoties te verwerken. n - Gerard Rekers heeft de uitvoering KflfllO VailüJWg van het televisiespel van John Heil- pern voortreffelijk geregisseerd; zijn bewerking van het stuk hadvoor mij echter wat minder nadrukkelijk in nederland gesitueerd mogen zijn. Over de Nijl en de daaruit leven puttende cultuurgebieden vertoonde de NCRV een mooie natuurfilm die een algemeen beeld geeft. Wie echter de details wenst te weten omtrent de heroïsche speurtochten naar de oor sprong van de vader der rivieren, moet tot 26 januari wachten. Dan begint de TROS een serie van zes indrukwekkende speelfilms: 'Het Ge heim van de Nijl'. Uiteraard kom ik nog terug op deze kostbaarste van de BBC. Zaterdagavond heb ik de actualiteiten van 'Brandpunt' laten schieten voor de hoofdschotel van de AVRO: leven skunstenaars ontmoet je op de televi sie immers maar zelden en Toon Her mans is er zo één. Hij kwam wel boeiend gevarieerd uit de kleurenfilm van Ed van der Elsken tevoorschijn, maar toch niet helemaal Toon-com- pleet. De aanpak was daarvoor iets te weinig filosofisch. Ton Hydra 't Nieuwe album bevat al 66 kleurenfoto's. Er ontbreken nog 34 zelfklevende foto's. Die zitten in 16 zakjes. U krijgt bij bijna alle Esso dealers steeds een zakje gratis bij 20 liter benzine of ^Cec/V 2 liter Esso Mix.'t Album is dus snel vol! »csïu- HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Spitsuur A'dam: lichte gramm.muz. en rep (7.25 Van de voorpagina: 7.54 VPRO: Deze dag; 8.00 Nws; 8.11 Dingen van de dag.) fl.15 (S) Geef me de vijf; verzoekpl- progr. (9.35 Waterst.) 10.30 (S) Muz. voor luisteraars. (11.00 Nws.) NOS: 12.00 Den Haag deze week. VVRO: 12.15 VPRO-Maan- dag: rechtstreeks progr. met rep., inter views, comm., ber., telef. reacties en muz. (13.00 Nws.) 14.25 Schoolradio. AVRO: 14.45 Radiojournaal. 14.50 Wekelijks verkeers- progr. 14.55 Schoolradio. 15.25 (S) Scala: jonge Ned. kunstenaars. 15.48 (S) Sopraan en piano: mod. liederen. 16.00 Nws. 18.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Licht ensemble met zangsol. 16.30 (S) Mikadoo: kindermag. Overheidsvoorl.: 17.40 De politie nu. AVRO: 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Do gesproken brief. 18.25 (S) Jazz Spectrum, p.p.: 19.00 Uitz. van de P.P.R. NOS: 19.10 Harmonie en Fanfare in Ned. en Eur. 19.40 door P. J. Risseeuw met disc., telef, reacties en lichte gramm. muz. 21.45 Uitgebriede rep. 22.25 Uitz. van de Bond zonder Naam. 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 2 2.50 NOS-Jazz: Intern. Jazz Festival Loosdrecht 1972 23.20 De Kinderrechter: progr. over de jeugdbe scherming in Ned. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV. 7.00 Nws. .7.02 Het lovende woord. 7.08 (S) Preludium: klass.muz. 7.30 Nws. 7.41 Hier en nu. 7.55 Aangestipt: progr.o- verz. 8.00 Te Deum laudamus; gewijde muz. 8.24 Op de man af: een evangelisch comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvrouw. 8.45 (S) Plein Publiek: maandag morgen met mensen en muz. (9.30 Hier en Nu: 10.15 V.d. kleuters; 10.30 Nws; 11.30 Hier en Nu.) 11.55 Med. 12.00 Strictly Country Style: country and western rubr. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.50 Makro: de sociaal-econ. rubr. van de NCRV. 13.00 (S) Kerkorgelconc.: klass. en mod.muz. 13.30 TT vandaag Het nieuwe stadsgedeelte op het ei land tussen het rif en het vasteland, zal Mauritsstad of Mauricia worden genoemd. Omdat er op het rif prak tisch geen ruimte beschikbaar is, wil len ook particulieren, het voorbeeld van de graaf volgend, daar huizen laten bouwen. Het eiland zal door bruggen, voorlopig van hout, verbon den worden met het Recief en de vaste wal. Het paviljoen van Boa Vista, dat de graaf voor eigen gebruik op het vasteland laat bouwen, komt wellicht eerder dan het palels Vrij- burgh gereed. Om alle kwaadsprekerij hier te lande en overzee, bij voorbaat de kop in te drukken, heeft Johan Maurits besloten de bouw van brug gen geheel uit eigen middelen te bekostigen. Als een brug naar de toekomst ziet de graaf eveneens het Parlement, dat hij bijeengeroepen heeft Volgens hem behoort het een representatieve verga dering der inwoners te zijn. ook de Portugezen krijgen dus zitting. Een parlement, als volksvertegenwoordi ging of hoogste wetgevende of recht sprekende vergadering, kennen ver schillende Europese landen; hier, in de overzeese wingewesten van Spanje en Portugal, is het ongehoord. Vol gens Johan Maurits behoort een goe de vorst bij zijn regering aan de stem van het volk gehoor te geven. Mij persoonlijk lijkt het een zeer vooruit strevende opvatting. De toekomst zal leren of de ideeën van de prins in de praktijk kunnen worden uitgevoerd. SLAVERNIJ De toekomst van dit land is in hoge mate afhankelijk van de suikerop brengst, en voor het werk op de suikerplantages zijn negers onontbeer lijk. De graaf beschouwt de zwarten uit Afrika dus als een onmisbaar bestanddeel van Brazilië's toekomstige bevolking. Het nieuws dat ons uit Guinee bereikte vormde voor hem een grote voldoening. Overste Kilhn is er in geslaagd de stad en het fort Sao Jorge de Mina op de Afrikaanse kust te veroveren. Zolang deze plaats en haar omgeving in Hollandse handen blijven, kunnen vandaar de toekomsti ge werkkrachten voor de suikerplanta ges worden ingescheept. Over het kopen en verkopen van mensen, blanke of zwarte, wordt in onze zeventiende eeuw verschillend gedacht. Persoonlijk neig ik er toe slavernij in iedere vorm af te keuren, en ik geloof dat de graaf het in zijn hart met mij eens is. Van de theolo gen weten sommigen bijbelteksten aan te halen om de slavernij te verde digen, terwijl anderen met andere teksten komen aandragen om haar te bestrijden. Het staat wel vast, dat de apostel Paulus zich n ie t tegen de slavernij als maatschappelijke instel ling heeft gekeerd, vermoedelijk om dat hij dit niet als zijn taak be schouwde. Wel heeft hij zowel mees ters als slaven bij herhaling vermaand als mensen Gods met elkaar om te gaan. Tot deze conclusie kwam domi- nus Plante toen hem door dokter Piso zijn mening werd gevraagd. Behalve met Paulus schermden de beide ge leerde heren met Seneca, die zachtzin nigheid tegenover de slaven voor schreef zij zijn immers huisgeno ten: nederige vreemden. Omdat de negers hier in Brazilië huisgenoten zijn, wil Zijne Excellen tie dat hun het evangelie wordt ge predikt, dat zij in het christelijk hu welijk leven en op zondag geen werk doen. Als mensen Gods genieten zij zijn bescherming. Zoveel weet ik zelf: de Romeinse samenleving die van het werk van slaven afhankelijk was, kon niet voortbestaan toen het haar aan krijgs gevangenen en slaven ging ontbreken. De prins en de kunstenaars en geleer den met wie hij zich omringt, dromen ervan in dit mooie land overzee een nieuwe samenleving te vestigen. Kan en mag de toekomst van dit land afhankelijk zijn van de negerslaven, die uit Afrika worden ingevoerd? vraag ik mij af (wordt vervolgd). Horizontaal: 1. woede, 4. roofdiertje, 9. plaatsje onder Vies, 10. roofdier, 11. koor van zangers, 12. grondsoort, 14. toespraak, 15. bloeiwijze, 16. toile tartikel, 17. voegwoord, 19. flard, 22. vernis, 24. vlaktemaat, 25. duikereend, 27. myth, figuur, 30. meisjesnaam, 32. loot, 33. stapel, 35. brilslang, 37. tijd verlies, 39. Engels bier, 40. dwaas, 41. lied, 42. kolom, 43. gast. Vertikaal: 1. plooi, 2. vaarwel, 3. meis jesnaam, 4. insekteneter, 5. spil van een wiel, 6. graantrechter, 7. plechtige gelofte, 8. oevergewas, 10. kleine schutsluis, 13. brandstof, 14. knaag dier, 16. hennipvink, 18. houten bak je, 20. European Recovery Program Cofty, 21. bedorven, 23. kort aange bonden, 26. opgewekt, 28. meisjes naam, 29. plaaggeest, 31. welgevormd, 34. kasteel, 36. meisjesnaam, 37. jonge stier, 38. plaats in Gelderland, 40. voorzetsel. Oplossing van vrijdag: 1. kin, 2. alm, 3. lei, 4. ank, 5. ked, 6. bes, 7. aar, 8. Abo, 9. oor, 10. bot, 11. rot KLINKERBOOT. NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO'sToppop 19.30 Wie van de drie NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Peyton Place 21.10 Artiestengala 22.10 Televizier-Magazine NOS 23.00 Journaal TELEAC 23.05 Engels (les 2)] NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 De familie Ashton NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Speel cyclusfilm met Spencer Tracy: Pat en Mike (1952) 21.55 Agnew contra Shriver, filmverslag NOS 22.30 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Rep. van buitenl. corr. 10.30 Act. 11.10 Aus dcm Berliner Aquarium. 11.40 Ploniere und Abenteuer. 12.40 Intern, persoverz. 12.50 Wereldspiegel. 14.32 Cello en plano; klass.muz. 15.00 C mlddagdst. 15.30 Nws. 15.33 Studio 6: dagmag. met verstrooiing en lnf. (16.30 en Nu.) 17.20 Overheidsvoorl.: Surln Journaal. Spreker: Dr. E.Th. Waaldijk, f Nws. 17.32 Hier en Nu. 18.00 (S) NCRV Combo Corner. 18.19 I van de B.P. 18.30 Nws. 18.41 Toellchtinj het nws. 18.48 (S) Bandstand. 19.00 Filter: jongerenprogr. 19.30 Literama: over boeken, schrijvers en toneel. Nws. 20.05 Avondoverdenking. 20.15 (S) maar de goede God laat zorgen, cantate Bach. Daarna: Wie maar de goede God zorgen: gedachtenwissellng over Inhoud gevoelswaardo van dit thema, met muzi illustratie. 23.00 Theologische Etherleer? 23.35 (S) NCRV-Vocaal ensemble: mod. werken. 23.66 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.00 Nws. 7.02 KRO-op-Drle: disi keyshow. (8.00, 9.00, 10.00 en 11.00 12.00 Nws. 12.03 Van twaalf tot twee: pauzeprogr. (13.00 Nws; 13.03 Raden i TROS: 14.00 Nws. 14,03 TROS-Pop-Intern nal. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 F van Gelderen Show. (17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost do Drz Show. AVRO: 19.00 Nws. 19.02 Ned.-non- 20.00 Nws. 20.02 Radiojournaal 20.05 the 8-traln: lichte muz. 21.00 Nws. 21.6 negen-uur-show. 22.00 Nws. 22.02 Superi dreammachine. 22.55 Med. 23.00 Nws. 33-45-78: muz.mag. (24.00 Nws.; 0.02 T journaal.) 0.55-01.00 Nws. BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 I bouwkron. 12.15 Licht muz. progr. Buitenl. persoverz. 13.00 Nws, weerber nansl.Toneelagenda en med. 13.20 1 muz. 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 sementsmuz. 15.00 Nws. 15.03 Lichte 16.00 Nws en beursber. 16.10 Volks 17.00 Nws. 17.10 Amusementsmuz. Weegschaal. IS.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d. soldaten. Paardesportber. 18.45 Sportmag. 18.55 wenken. 18.57 Lichte orkestmuz. 19.00 en act. 19.30 Lichte muz. (19.40 K Engels.) 19.45 Openbaar kunstbezit. Operamag. 22.00 Nws en De Zeven Kul 22.15 Dansmuz. 22.30 De Boekenweek. Dansmuz. (verv.) (23.00 Nws.) 23.40 23,45-0.15 Uitz. v.d. zeelieden. 16.15 Journaal. 16.20 Onkel Josef, TV 17.05 Kinderprogr. 17.55 Journaal. MAANDAG 30 OKT. NA '18 UUR (18.00 Reg. progr.: NDR: Jan Billb TV-serie. 18.30 Act. 18.45 Zandman 18.55 Sportjournaal. 19.26 Die Patridge ly, TV-serie. 19.59 Progr. overz. WDR: Reg. nws. 18.10 Wcekjournaal. D* Julia, TV-serie. 18.40 Hier und Heute. Kinderprogr. 19.25 Pater Brown, TV-» 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Die Pi en zur Wahl. 20.20 Gegevens - beeld achtergronden. 21.05 MiUIcent Martin Schlamm, TV-spel. 0.20 Journaal. DUITSLAND II 17.30 Journaal en weerber. 17.35 sprünge. film. 18.05 Act. en muz. 18.35 Schwel i Dick, tekenfilm. 19.10 Der Kurier der I rin, feuilleton. 19.45 Journaal, act. en ber. Aansl.: De verkiezingspartijen. Geist im Druck, film over boeken. A journaal. 21.00 Der Gefangene von Alci 'n speelfilm. 23.20 Nws. comm. en weerbe j DUITSLAND III NDR 19.00 Management für alle Fiihrunes in Wirtschaft und Verwaltung, studie l\ 19.30 Rationelles Lesen, studieprogr. Journaal cn weerber. 20.15 Berliner statt: 20.15 Das Berliner Fenster, film. Spelprogr. 21.30-22.15 Die Sprache der lutlon. DUITSLAND III WDR 8.20, 8.55 en 17.00 Schooltelevisie. Sesame Street. 18.30 Spaanse taalcursus. 19.00 Zatw netje. 19.05 Progr. voor Italiaanse mers. 19.15 Prisma van het Westen. Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Jouw weerber. 20.15 Startpunkt, TV-spe* BELGIB (Frans) 15.30-16.00 Franse taalles. 16.45 cursus. 18.05 Journaal. 18.10 Klnderproj Onbekend. 19.00 Uitz. van Lekenmoi^ moraal. 19.30 Sport. 19.45 Weerber journaal. 20.15 La danse de mort, stuk. 22.10 Cultureel mag. 22.45 naai. BELGIË (Nederlands) 18.00 Fabeltjeskrant. 18.05 De woui jeugdfeuilleton. 18.30 Kunstkron. 19.01 Tsjln. tekenfilmserie. 19.10 Sportf 19.33 Keurig Frans en zoeklicht. 19.39 19.45 Nws. 20.10 Voorlopig vonnis, 1» k 21.35 Streekeconomie: Zuid-Limburg". Nws van de boekenmarkt. I wisfl ogrfl loral

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4