CSKA Sofia toch nog tegen Ajax Zweed Ljilja leert Den Bosch schaatsen Euwe: 'Revanche voor Spasski toch mogelijk' Panathinaikos verliest derde duel: 0-2 Jo Maas wil Cantelberg weer terug iuurbier weer n selectie Feyenoord aast op Ralf Edström Spelen voor München nog niet voorbij Lij - SPORT T15/K17 Van onze sportredactie ATHENE De tegenstander van Ajax in de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup heet tocli CSKA Sofia. De Bulgaarse kampioensploeg won gistërmiddag in Athene legen Pao de derde wedstrijd die overigens in de officiële annalen altijd vermeld zal worden als de tweede wed strijd, met 02. Panathinaikos, twee jaar geleden tegenstander van Ajax in Europa Cup-finale, heeft laannee een zware klap te verwerken gehad, want juist door het alsnog over mogen spelen van het luel, leek de ploeg van Ferenc Puskas alleen maar in het voordeel. Daar kwam op het veld echter maar reinig van terecht. CSKA had zich uitermate boos gemaakt over het be- iluit van de UEFA de wedstrijd over e laten spelen. De Bulgaren hadden huis in Sofia met 2-1 gewonnen, erloren vervolgens in Athene met 2-1 •n stonden nadat zij drie strafschop pen hadden genomen en Panathinai- ;os vier met 3 tegen 2 voor. Regle- nentair moesten beide clubs vijf trafschoppen nemen, maar de Russi- che arbiter brak om onbegrijpelijke redenen de serie op dat moment af en iep CSKA tot overwinnaar uit. De IEFA moest toen de zaak in behan- eling nemen en besloot uiteindelijk Guus Cantelberg Van onze sportcorrespondent SITTARD Nederlands zaal- handbalkampiocn Sittardia is ongenoegen ontstaan over een beslissing van trainer Jo Maas, die zeer onverwacht oud-inter national Guus Cantelberg voor de Europa Cup-wedstrijd tegen Granoius uit Barcelona wilde opstellen. Het eerste duel tegen de Spaanse kampioen wordt morgenavond in Sittard ge speeld. Guus Cantelberg heeft vorig seizoen afscheid als actief zaal handballer genomen. Deson danks trainde hij sinds die tijd nog zeer actief. Hij speelde zelfs met een Sittards team on langs nog tijdens een toernooi in Zwitserland. Tijdens de training van deze week maakte coach Maas de op stelling bekend voor de wed strijd tegen de Spaanse kampi oen. Een opstelling mèt Cantel berg. Een aantal spelers ging daarna demonstratief op de grond zitten, anderen verdwe nen naar de kleedkamer. Inmid dels hebben de spelers onderling over de situatie vergaderd. Guus Cantelberg heeft tijdens dat gesprek aangekondigd, dat hij zich voor het duel van za terdagavond zal terugtrekken. Ook over de returnwedstrijd tussen Sittardia en de formatie uit Barcelona bestaan nog pro blemen. Volgens de Europese zaalhandbal-federatie moet het tweede duel voor 15 november gespeeld zijn. Granoius heeft al laten weten, dat het voor die tijd geen speeldatum kan vrij make Sittardia wil per sé op zaterdagavond 11 november in Spanje spelen, omdat de Lim burgers anders met hun compe titie-programma in de war ko men. l'STERDAM Bondscoach Franti- t Fadrhonc heeft gisteren de 'zes- jj| bekend gemaakt, waaruit het iderlands elftal zal worden samenge- ;d dat volgende week woensdag in 'tterdam tegen Noorwegen speelt. 1 de door Fadrhonc geselecteerden v'nden zich zeven Ajacieden. Wim Wbier is weer terug, maar Sjaak ,art en doelman Heinz Stuy hebben n de oorspronkelijke groep moeten tallen. Willy Brokamp van MW «t zijn plaats behouden. 1 geselecteerde spelers zijn: doel: n van Beveren (PSV), Piet Schrij- 5 (FC Twente): achter: Wim Suur- er. Barry Hulshoff, Ruud Krol (al- 1 Ajax), Aad Mansveld (FC Den |*8). Dick Schneider (Feyenoord); dden: Johan Neeskens en Gerrie lhren (beiden Ajax), Theo de Jong, Jansen en Wim van Hanegem «en Feyenoord); voor: Theo Pahl- (FC Twente), Johan Cruijff en Keizer (beiden Ajax) en Willy «amp (MW). de hele wedstrijd over te laten spelen. Een besluit dat CSKA duidelijk bena deelde. VOORDEEL En Panathinaikos deed er alleen maar z'n voordeel mee. Boordevol zelfver trouwen riep Ferenc Puskas voor de wedstrijd nog uit dat het niet meer dan gerechtigheid was, dat de wed strijd over werd gespeeld. 'Beide wed strijden hadden toch dezelfde uitslag, dan is het niet vreemd om over te spelen.' Wel vreemd was het dat Pa nathinaikos daarbij het voordeel had gesteund te worden door het eigen fanatieke publiek. 'Pao' zoals de Grieken de ploeg van Puskas noemen, kon daarbij dan ook nog spits Antonis Antoniades naar voren schuiven. Bij het tweede duel in Athene had hij verstek moeten laten gaan, maar gistermiddag stond de lange spits over wie Barry Huls hoff na de Europa Cup finale vertelde dat hij meer naar de tegenstander schopte, dan eijn lengtevoordeel bij hoge voorzetten uit te -buiten, weer in het veld. Die Antoniades voorspelde voor de wedstrijd dat zijn ploeg het zou gaan redden tegen CSKA Sofia. Het kwam allemaal slecht uit voor de Grieken. Binnen vier minuten ston den zij met 1-0 achter en dat gaf een dreun die de ploeg niet meer te boven kon komen. CSKA startte met een onverwacht heftig offensief. Het doel van Panathinaikos kwam meteen onder stevige druk te staan en het duurde maar ruim drie minuten voor coach Stefan Boskov opgelucht kon adem halen. Linkerspits Ma- rasliev had toen een hard schot losge laten dat doelman Constantinou, ook doelman vah het Griekse elftal niet onder controle kon krijgen. Zjekov strafte de fout onmiddellijk keihard af: 0-1. En toen mocht Panathinaikos komen. Vooral via de voortreffelijk spelende Domazos werden de aanvallen opgezet, maar slechts een enkele keer slaagden zij erin gevaarlijk te worden. Dat gebeurde bijvoorbeeld na ruim een kwartier, toen Antoniades plotseling oog in oog kwam te staan met doel man Filippov. De Griek richtte in zijn haast echter onnauwkeurig. Nau welijks verder reikte daarna het of fensief van de door 30.000 toeschou wers aangemoedigde Panathinaikos. De tweede dreun moesten zij direct na rust incasseren. Weer op het juiste moment sloeg CSKA namelijk toe Panathinaikos begon de tweede helft opnieuw fanatiek aan te vallen, maar de onderbezetting van de verdediging werd hen daarbij fataal. Vanaf zo'n 35 meter kreeg middenvelder Stankov plotseling onbegrijpelijk veel vrijheid om zeer secuur te richten. De sprong die de vertwijfelde doelman Constan tinou naar het projectiel maakte, reik te niet ver genoeg: 0-2. En daarmee was de droom van Panathinaikos defi- nitef uit. ROUTINIERS Want het blijft een uiterst moeilijke zaak om de verdediging van CSKA Sofia met routiniers als Penev en Kolev en daarvoor nog de middenlinie met de voortreffelijk werkende Stan kov uit positie te spelen. Er kwamen nauwelijks kansen en als er al eens een Griek in gevaarlijke positie ver scheen voor Filippov, dan werd die kans door te lang treuzelen of on nauwkeurigheid om zeep gebracht. Voor Ajax had dit duel zeker een prettige kant. Op de tribune zaten namelijk trainer Stephan Kovacs en z'n collega Haarms. Zij kregen volop de gelegenheid om een goed draaiend CSKA aan het werk te zien. Daarnaast kon ook onmiddellijk na afloop de aanvalskracht en de verdedigende mo gelijkheden van de Bulgaarse ploeg geanalyseerd worden. En de twee doelpunten van het team van Boskov, kunnen niet anders dan een forse waarschuwing inhouden voor de Am sterdamse brigade. Ajax zou de wedstrijden tegen CSKA Sofia voor de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup willen spelen op dinsdag 28 novembe ren woensdag 13 december. Een voorstel daartoe ligt momenteel bij de UEFA, die binnen enkele dagen zal beslissen. Ajax speelt eerst uit. De geplande data stemmen ruwweg overeen met die van het toernooi om de UEFA- cup, dat een ronde achterligt wegens het grotere aantal deelnemende clubs. De UEFA-cuppers spelen hun eerste ontmoeting op de 29e. de dag van de verkiezingen in Nederland. De aanvoerder van Ajax. Johan Cruyff, vond het een bijzonder moei lijke zaak een oordeel te vormen over de Bulgaren. 'Ik ken een paar namen, zoals Zjekov en Kolev, maar daar houdt het ook wel mee op. De knapen zijn vrij hard, dat is wel bekend en ze Russische bond toont weinig interesse AMSTERDAM Dr. Max Euwe, president van de wereldschaakbond, wil wanneer het zo ver mocht komen zijn medewerking verle nen aan het doorgaan van een revanche om het wereldkampioen schap tussen Fischer en Spasski. Officieel heeft Spasski geen recht op deze 'tweede kans', die de fans waarschijnlijk net zo in zijn ban zou houden als de tweekamp in Reykjavik. Fischer behoeft pas in 1975 aan te treden tegen de winnaar van het kandidatentoernooi. Boven Antoniades en Domazos (op de grond) stompt de Bulgaarse doelman Philipov de bal weg. spelen voornamelijk op conditie. Mis schien was het een voordeel geweest als we tegen Panathinaikos hadden kunnen spelen, omdat we die eenmaal hebben ontmoet, maar dat is nakaar ten. Het Bulgaarse spel komt mij wat harder voor. Het is wat stugger, zoals er trouwens overal gespeeld wordt in Oost-Europa'. Cruyff kon zich nog niet uitlaten over de voorbereidingen van Ajax om de eenvoudige reden dat hij het niet wist. 'Onze trainers zijn naar de wed strijd gaan kijken en die zullen nu wel met hun plan komen. Dat maakt tenslotte toch de heer Kovacs uit. Maar gemakkelijk zal het zeker niet worden', meende Cruyff, wiens blessu re aardig geneest. 'We hebben geluk kig een zondag vrij en dat komt ons wel ten goede. De blessures krijgen nu gelegenheid beter te genezen en we hebben bovendien even wat rust'. Enkele jaren geleden werd de verlie zer van de titel het recht op revanche ontnomen. De veelvoudige wereldkam pioen Botwinnik achtte zich toen zo gedupeerd dat hij sinds dien niet meer in officiële titelwedstrijden is uitgekomen. Mochten Fischer en Spasski het eens worden over een revanche (gesproken wordt over Las Vegas als plaats van handeling) dan wil Euwe het zijne doen om de wereldtitel tot inzet van die tweekamp te maken. 'Daartoe is een kleine reglementswijziging vol doende.' aldus de Nederlander. 'Men zou de oude situatie kunnen herstel len of een artikel maken waarin staat dat degene die zijn titel verdedigt recht op revanche heeft, mits de nieu we titelhouder daarmee instemt.' De kans dat het tot een tweede 'match van de eeuw' komt, is niet gering. Fischer wil het graag en Spasski niet minder. De Russische bond toont echter minder belangstel ling. 'Vreemd,' aldus Euwe. 'Mis schien heeft men in Moskou niet zoveel vertrouwen meer in Spasski. Ten onrechte naar mijn mening. ïn het tweede gedeelte van de tweekamp in Reykjavik begon Spasski beter te spelen. Hij had voortdurend het initi atief. Hij is iemand die gewend moet raken aan zijn tegenstander. Tegen Petrosjan verloor hij de eerste twee kamp ook. De tweede keer was hij echter superieur. Het is trouwens ge bruikelijk dat bij een revanche de titel wordt gewonnen door degene die hem heeft verloren. Botwinnik pres teerde dat zelfs tweemaal. Ik onder vond hetzelfde tegen Aljechin.' AUGSBURG (ANP) Bayern Mlinchen is de eerste club die is doorgedrongen tot de achtste finales van het toernooi om de Europa Cup 1 (landskampioenen). In de tweede wedstrijd tegen Omonia Nikosia be haalden de Duitse titelhouders een 40 zege. De eerste wedstrijd was geëindigd in een 90 overwinning voor Bayern Mlinchen. ROTTERDAM Feyenoord aast op de spits van het Zweedse nationale elftal en van kampioen Atvidaberg de 20-jarige Ralf Edström. Ofschoon er meer kapers op de kust zijn. zoals Anderlecht. PSV en FC Utrecht is de kans bijzonder groot dat de Zweed in december voor de Rotterdamse club uitkomt. Ove Kmdvall is de contact persoon en hij heeft manager Guus Brox meegedeeld dat Edström gaarne voor de stadionformatie wil spelen. Slaagt eyenoord erin de Zweed te contracteren dan is het niet uitgeslo ten dat Atilla Ladinszky op de trans- ferlijst zal worden gezet. Wil vein Dommelen:Andere coaches gingen ervan uit dat hun spelersmateriaal kon ijshockeyen' Van onze speciale verslaggever DEN BOSCH IJshockey is geen sport, die door de zogenaamde kruisvaarders tegen het populaire lijf-aan-lijf-werk bedreven of be keken kan worden. Tijdens wedstrijden is er veelvuldig sprake van lichamelijk contact en in sommige gevallen is dat nog toegestaan óók. Het verlof om de tegenstander te blokkeren of te attaqueren leidt in niet eens incidentele gevallen evenwel tot de meest ordinaire vecht partijen. Incidenten die deze sport zeker geen goed doen, al is een minderheid van het publiek juist gecharmeerd van dit soort confron taties. Vaak, en nog niet te vaak. worden de Wild-West-stories van de ijsbanen ge kritiseerd. Een vervelend verschijnsel voor een club die bestaat bij de gratie van een sponsor. Want die sponsor steunt een sportclub doorgaans niet uit ideële, maar uit commerciële over wegingen. Hij wil publiciteit, naam- reclame maken. Als een object op negatieve wijze in de publiciteit komt, zal hem dat geen goed doen. De IJshockeyclub Den Bosch was in het begin van het vorige seizoen regelma tig in het nieuws als de grote zonde bok. Daartoe aan gezet door de sponsor (Mars, dat zich later van een minder florissante zijde zou laten zien) wees het bestuur van de club er bij de spelers frekwent op, dat zulke ontwik kelingen niet getolereerd konden wor den. Daaruit zou namelijk gecon cludeerd kunnen worden, dat Mars niet alleen energie, maar zelfs een te grote dosis lichamelijke mogelijkhe den verschaft. VAKANTIE Die op- en aanmerkingen van het bestuur schoten bij de spelers in het verkeerde keelgat. Naarmate het sei zoen vorderde werd Steeds duidelij ker. dat er vrijwel geen enkele inté resse bij de actieve beoefenaars meer bestond. Midden in het seizoen gingen verscheidene spelers op vakantie, daarmee de club in een nog groter diskrediet brengend. Wil van Domme len, drie jaar lang internationaal maar door een conflict met de huidi ge bondscoach Wayne Hunter niet langer beschikbaar voor de nationale ploeg, behoorde tot die groep. Ogen schijnlijk was dat een vreerad ver schijnsel, want Van Dommelen stond en staat nog bekend als een furieuze aanhanger van ijshockey. Van Dommelen had er wel degelijk zijn redenen voor. Zegt: 'We kregen vorig jaar een nieuw bestuur. Dat college had het voornemen om hoe dan ook geen verliezen te lijden. Een nobel streven maar het 'knibbelen' nam dergelijke vormen aan. dat er een ongezonde werksituatie ontstond Den Bosch heeft altijd een vrij kleine kern van spelers gehad Die kern werd nog eens. ingekrompen (door minder buitenlandse versterkingen aan te trekken J.L.), waardoor sommige spelers soms zestig minuten lang op het ijs stonden. Speciaal in wedstrijden om de Cup International leverde dat moeilijkheden op. Daar spelen we op een niveau dat voor ons eigenlijk niet haalbaar was. Dus wer den we gedwongen wilden we niet volkomen afgaan steeds harder op te treden. Dat gaat vrijwel automa tisch. Het is een natuurlijke reactie. Doordat je zolang op het ijs staat, word je ontzettend moe en door het deprimerende verloop van de wed strijd raak je steeds meer geprikkeld. Niet goed te praten, maar wel begrij pelijk. Het bestuur begrijpt dat even wel niet. Het leidde zelfs tot een explosie na de wedstrijd tegen Hijs- Hokij, die inderdaad ontaardde. Men wilde toen straffen uitdelen. Nou, dat pik ik niet. Ik ben geen prof, het is liefhebberij. En als ik schade lijd, stop ik ermee. Begrijp me goed: het berustte niet op onwil, maar het be stuur was gewoon niet deskundig ge noeg'. OVERLEG Tijdens de afgelopen zomer sprak een vertegenwoordiging van de spelers met het bestuur. Het overleg bleek heilzaam te werken. Spelers en be stuur 'vonden' elkaar. 'Omdat', zegt Van Dommelen, 'tenslotte beide par tijen het gemeenschappelijk doel had den: de continuering van het ijshoc key in Den Bosch. Ik kan wel zeggen, dat wij inmiddels van de hel in de hemel zijn beland. Dat kan het meest treffend geïllustreerd worden door ihet feit. dat er eindelijk eens een volwaardige coach is gecontracteerd: Lasse Ljilja, een Zweed die ooit de Zweedse nationale formatie onder zijn hoede had. Ljilja is ook in internati onaal opzicht een figuur met aanzien. Vóór de aanvang van de zogenaamde wereldserie tussen Cana da en Rusland werd hij door de Canadese bond uitgenodigd om infor matie te verschaffen over het Europe se ijshockey Dat is. dacht ik, teke nend. Lji ja is nu juist de man, die Het stevige werk bij ijshockey lijkt geheel bij het spel te horen. In topduels (foto: Rusland-Zweden tij dens de Olympische Spelen in Sapporo), komen vechtpartijen herhaaldelijk voor. De oorzaken waar door Den Bosch vorig seizoen bij vechtpartijen betrokken raakte liggen echter nog aan het begin van de lange weg naar de top. komen. In Tilburg wordt laaghartig ijshockey gespeeld. Ik heb altijd ie dereen de hand boven het hoofd ge houden, maar wat daar gepresteerd wordt, slaat nergens op. IJshockey is geen lieve sport, maar het moet niet gemeen worden. Als ik dan hoor, dat een Jo Simons een speler van Cortina d'Ampezzo de tanden uit zijn mond heeft geslagen, dan zeg ik: dat is geen propaganda. Ik ben altijd een strijder geweest voor hard, maar clean ijshoc key. Dan neem ik ook geen blad voor de mond. Dit is overigens geen privé- mening. Tonny de Groot en Koekoek weigeren so wie so tegen Tilburg te spelen. Ik zou eigenlijk wel eens wil len zien, wat er gebeurt, als die ploeg tegen Canadezen speelt en zich dan ook zo gedraagt. Geloof me, dan kun je nog wat beleven!' JOHN LINSE het Nederlandse ijshockey nodig heeft. Het grootste probleem van deze bond is altijd geweest het gebrek aan deskundig kader. Er kwamen wel goe de coaches, uit Tsjechoslowakije bij voorbeeld. maar die waren voor ons té goed. Zij gingen van de veronder stelling uit, dat hun spelersmatenaal kon ijshockeën, wat in wezen niet het geval was. Ljilja propageert een ande re politiek. Hij leert en daar was aanvankelijk iedereen verbaast over schaatsen'. RESPECT Van Dommelen signaleert een positie ve lijn. 'Het is een begin. Maar laten we geen wonderen verwachten. In een jaar tijd kun je van niets niet iets maken. Je moei Ljilja de ruimte -ven. (ie gelegc.iioid om iets op te bouwen. Ik heb al getegd, pak hem onmiddellijk voor een periode van vijf jaar. Dan wéét je dat ér enige continuïteit zal zijn. Ljilja is een vent die vertrouwen verdient. Hij dwingt respect af. En zeker niet alleen door zijn gestalte, 2 meter lang en tegen de 100 kg. zwaar'. Leek het erop, dat Van Dommelen vorig jaar zijn carrière zou afbreken, verwacht kan worden, dat hij zich voorlopig nog als een harde, maar faire, verdediger zal blijven vertonen. 'Ik krijg er weer gein in. De interesse was afgenomen, maar deze sport blijft me toch boeien. Maar het moet niet zo worden, dat ik zakelijk schade ondervind (Van Dommelen is direc teur van een steenfabriek J. L.). En die mogelijkheid bestaat als je betrokken bent bij vechtpartijen. Daarom overweeg ik ook om tegen ploegen ais Tilburg niet langer uit te Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM München 1972, en alle bewogenheid die het Feest van de Jeugd van de Wereld op riep, zijn alweer grotendeels verge ten. De vrolijke droom met een gewelddadig einde is voorbij wat resteert zijn de herinneringen, veelal sterk persoonlijk gekleurd. Onder de lange lijsten met win naars van het zo begeerde Olym pisch metaal (zoals de medailles zo graag worden omschreven) zijn de nieuwe regels ingevuld en daarmee lijkt de kous af. Tot Montreal 1976. Afgezien van de Arabieren die de Bondsrepubliek worden uitgezet, merkt de wereld nauwelijks nog iets van het ruimen der scherven. Toch werkt het organisatiecomité nog steeds met een staf van 500 mensen aan de ontmanteling van het super-feest en de verwachting is dat het nog tot in de tachtiger jaren zal duren voor het organisa tie-comité voor niets meer verant woordelijk kan worden gesteld en de Spelen officieel tot het verleden behoren. Hoewel volgend jaar het aantal werknemers van het organiserend comité zal afnemen, zullen de kos ten daarentegen voorlopig niet af nemen. Afgezien van verrassingen zoals de rekening van een brouwe rij die op een IOC-feestje voor duizenden marken bierglazen kwijt raakte, draaien de organisatoren op voor de kosten die moeten wor den gemaakt bij het opknappen van de woningen in het Olympisch Dorp. Die kosten worden geraamd op vier miljoen mark. Met de verkoop van die woningen vlot het niet zo erg. Van de 2968 appartementen zijn er ongeveer 800 verkocht, hetgeen niet zo ver wonderlijk is daar de prijzen bijna zijn verdubbeld tot 2300 mark per vierkante meter. De dertien top- appartementen in het terrasvormig gebouwde dorp moeten prijzen tot 650.000 mark gaan opleveren. De zes particuliere bouwmaatschappij en maken zich overigens weinig zorg over de teleurstellende ver koop, want de nadelen die dit met zich meebrengt voelen zij niet. De huizen die voorlopig zijn verhuurd zorgen voor een verlies, dat het organisatie-comité moet dragen. Walter Schtitz, de financiële man van het comité, rekent uit: 'Iedere dag erbij kost ons 100.000 mark'. Maar niet alleen de afwikkeling van de Spelen en de verkoop van de huizen verloopt minder vlot. ook het Olympia-park kampt met problemen. De sportaccommodaties staan onder beheer van de maat schappij 'München Olympiapark GmbH', waarvan Werner Göhner directeur is. Hij heeft nu 26 perso neelsleden volgend jaar zullen dat er meer dan 100 zijn. Göhner staat voor een onmogelijke taak: het rendabel maken van het Ober- wiesenfeld. Onmogelijk, want nu reeds is bewaarheid wat voor de Spelen werd gevreesd: de Olympi sche accommodaties zullen altijd onrendabel blijven. Jaarlijks zal het exploitatietekort. 10 miljoen mark bedragen. Zorgen hoeft Göhner zich de eerste jaren niet te maken, want de bondsregering heeft een subsidie van 130 miljoen mark gegeven. De voornaamste handicap voor Göhner is het feit dat de accommo daties voor dagelijks gebruik niet optimaal blijken te rijn. Hoewel Willy Daume, voorzitter van het organisatiecomité en vice-voorzitter van het IOC, het misdadig heeft genoemd indien de accommodaties op het gebruik voor veertien da gen zouden zijn afgestemd, lijkt er toch niet al te ver in de toekomst gekeken. De bokshal bijvoorbeeld was eerst ijshal, is voor de spelen voor 7 miljoen verbouwd en wordt nu u eer omgebouwd tot ijshal. De hal is echter te klein voor grote ijsshows en daarom wordt, tn ver band met de komst van Holiday on Ice, in de sporthal (waarin tijdens de Spelen het turnen en handbal len plaatsvonden) een vries-instal- latie aangebracht: kosten een mil joen. Die sporthal krijgt bovendien nog een houten wielerbaan. Welis waar ligt op een steenworp af stand. een wielerbaan die 26 mil joen mark heeft gekost, maar die baan is volgens Olympische voor schriften open en zodoende onge schikt voor zesdaagsen. De echte wielerbaan (met een dure houten piste die echter door de nieuwe voorschriften ruim zeven meter te kort is) wordt daarom nu gebruikt voor tennis. Daarmee zijn de moeilijkheden voor Göhner echter nog niet voor bij. Bij de sporthal moeten nog stallen worden gebouwd voor de ruiters in actie kunnen komen, terwijl de sporthal bovendien wei nig geschikt is voor andere evene menten. Televisie-regisseurs mijden de hal omdat die overdag niet verduisterd kan worden. Een show met Mireille Mathieu kon dan ook alleen worden opgenomen door in de avonduren te repeteren. HANS SCHMIT

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 17