3 Alphens Kalverstraat bleef aantrekkelijk Katwijkse VVV wil extra subsidie voor reclame Burgerlijke stand Dobbelen om de Agenda voor Leiden bruid Alkemade 'Artemis' geeft weer creatieve cursussen Tuinbouw en Plantkunde huldigde voorzitter Vragen over onderhoud gemeentewoningen Burgerlijke stand Alkemade Metamorfose Katwijk- Rijn in volle gang Dienst voor gehandicapten Warmond krijgt bootjeshaven 'De Valken' zijn niet ontevreden Burgerlijke stand Leiden Li [ROUW/KWARTET VRIJDAG 27 OKTOBER 1972 L15 Lisser bibliotheek méér geopend LISSE Dat de belangstelling voor de openbare bibliotheek te Lisse steeds toeneemt, moge blijken uit het aantal boeken dat wordt uitgeleend. Eind september 1972 waren er vanaf januari rond 65.000 boekenleningen rwaj geregistreerd, 21.000 méér dan in de- - zeifde periode van vorig jaar. Doch mèt de belangstelling neemt ook het ruimtegebrek toe. Het bestuur heeft het aantal openstellingsuren met 5 per week vergroot, om zoveel moge lijk spreiding van lezers te krijgen. Maandag van 2-5 en nu ook van 7-9 uur (twee uren extra). Op woensdag is de bibliotheek voor volwassenen rpolJ geopend van 10-11.30 uur. Op donder dag is er een extra openstelling van 2- 5 uur. De openstelling van vrijdaga vond is, met het oog op de koopavond verlegd naar donderdag. Vrijdag is de bibliotheek geopend van 2-5 uur. De jeugd van de lagere scholen wordt des avonds niet meer toegelaten. LISSE Teneinde de 'cutuurarme' Bollenstreek wat op te vijzelen gaat de sociëteit Artemis het komende winterseizoen wederom een aantal kreatieve (avond)cursussen organise ren. De sociëteit, die huisvesting vindt aan de Heereweg 48 te Lisse. beschikt naast de sociëteitsruimte over enige zaaltjes om deze cursussen te kunnen geven. Er wordt gewerkt met groepen van ongeveer 10-15 personen. De duur van iedere cursus is ca. 10 avonden. Het programma omvat de volgende cürsussen: kleien, wandkleden, leerbe- werken, emailleren, tekenen, macra- mé. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de heer Ab Mooie- naar, Veldhorststraat 42 te Lisse. tel: 02521-13698. (na 18.00 u.). Zaterdag van 2-6 uur is er een 'open dag'. NOORDWIJK In de laatste verga dering van tuinbouw en plantkunde, afdeling Noordwijk en omstreken, huldigde men voorzitter M. C. J. Verwey in verband met diens 25-jarig bestuurslidmaatschap. De heer H. Schippers maakte gewag van de ach ting, die de heer Verwey in brede kring geniet. Hij overhandigde de ju bilaris de bronzen legpenning en de oorkonde van de Kon. Ned. Mij., ter wijl secretaris Spoon voor een leuke attentie zorgde door een uit 1947 daterende, aan de heer Verwey ge richte convocatie ingelijst aan te bie den. VOORSCHOTEN Geboren: Ingrid C W. dv W p H Schapendonk en W E C M Gussenhoven. Johan J. zv J J Saraber en C lie Jong. Bart, zv B C D van Leeuwenburgh en M. Takens. Christoffel A, zv A C M .Melen en N J M Krumpelman. Marie L J, dv en Anton N, zv W G Furnée en G. Krassenberg. Horst L. zv G J Friedhoff en A L Weijenberg. Anouk A. dv en Birgit C, dv F B Lempers en C M N Blo men. Ondertrouwd: Michlel Plugge en Jannetje Oskam. Pieter Vogelaar en Rosina J. Koole. Gehuwd: Arie van der Henst te Leiden en .Maria van Vreedendaal. Michiel Jenné te Groningen en Aleida J M A Gastelaars. Fred Cohen te Leiden en Jocobine Rol. Willem den Os te Leiden en Jeanne MET Geiler. NOORDWIJK De verenigingen Vo- gellust en Vogel- en Natuurbescher ming Noordwijk organiseren vrijdag, 27 oktober een propagandabijeen- komst in 'De Rank' aan de Golfbaan. De natuurvorser J. P. Strijbos ver toont zijn kleurenfilm 'Onze duinen'. Aanvang 8 uur n.m. LISSE In de Artemis-sooszaal aan de Heereweg is de Numismatische Kring Bollenstreek opgericht, een ver eniging van muntenverzamelaars. Wie informatie wil hebben of als lid wil toetreden, kan zich melden bij H. J. Stuifbergen, Grachtweg 45. LISSE De speeltuinvereniging 'Wilhelmina' geeft zaterdag in het gebouw Rehoboth een kindermiddag met de opvoering van het toneelstuk "Waarom de maan een knipoogje gaf'. LISSE Vrijdagavond half acht wordt in Salvatori, Wagenstraat, een rayonvergadering gehouden van alle afdelingen van het Chr. Nat. Vakver bond in de Bollenstreek. Het onder werp is 'Samenwerking van de drie vakcentralen in Nederland'. LEIDEN Als het aan hel college van B. en W. ligt, blijft de Breestraat voorlopig nog toegankelijk voor alle verkeer. Officieel zou deze belangrijke binnenstadsader reeds per 25 november moeten worden af gesloten voor doorgaand verkeer, maar bij B. en W. is nu het plan opgevat om de straat eerst een totale reconstructie te laten ondergaan, en vervolgens over te gaan tot definitieve afsluiting. Bij de behande ling van dit voorstel in de commissie stadsontwikkeling stuitte dit voornemen meteen al op een groot aantal bezwaren. Belangrijkste argument daarbij vormt het vooralsnog ontbreken van een omleidingsrou te, temeer omdat voor de toekomstige functie van de Pieterswijk nog geen enkel plan bestaat. VOORSCHOTEN Het Voorschoten- se raadslid drs. J. Mennema heeft het college van B. en W. vragen gesteld naar aanleiding van een op 16 mei door B. en W. verzonden brief aan de bewoners van de gemeentewoningen in de Parkstraat, Stadwijkstraat en Nieuw Voordorpstraat. In die brief aan de bewoners delen B. en W. mee dat wordt gewerkt aan een plan tot het aanbrengen van verbeteringen en het verrichten van buitengewoon en achterstallig onderhoud aan deze wo ningen. De onderhoudswerken zullen in totaal 170.000 bedragen, waarvoor slechts tot een vrij gering bedrag kan worden geput uit de daarvoor bestem de reserves. Drs. Mennema vraagt hoe groot de reserve is en hoe dit fonds tot stand komt en eveneens of met de genoem de verbeteringen en onderhoudswer ken reeds een begin is gemaakt en zo niet, wat hiervan de oorzaak is. Het raadslid meent dat wanneer het niet mogelijk blijkt binnenkort te beginnen' met de verbeteringen en ondeihoudswerken zoals op 16 mei aan de bewoners werd meegedeeld, dan in ieder geval spoedig begonnen wordt met het achterstallige onder- ALPHEN Op het bouwwerk van de Johannesstichting aan de Steektenveg te Alphen is het afgelopen weekeinde van een haspel circa 140 meter grond- kabel gestolen. De waarde wordt op 14.000 getaxeerd. Van de daders ontbreekt elk spoor. ALKEMADE Blijkbaar is de veel heid van woorden bij de aigemene beschouwingen in de raad van Alke made bij de begrotingsbehandeling niet bevorderlijk voor een tribune, want dc bezetting was dit keer maar mager. Het grootste gedeelte van deze ruim 2 uur durende beschouwingen werd opgeëist door KVP-fractievoor- zitter N. J. Verhaar met 1 uur en 8 minuten gevolgd door V.G.A.-fractie voorzitter H. M. L. van Duijkeren die 41 minuten nodig had. Het begrotingstekort becijferde de heer Verhaar op 21,36 per inwoner. Uitvoerig ging hij in op wantoestan den inzake verkeersproblemen door misbruik bij parkeren, vernielingen bij geparkeerde auto's en hij bepleitte de grootste urgentie voor ondertunne ling bij de oversteekplaatsen in de Alkemadelaan. Vervolgens een bespoe diging in het vaststellen van bestem mingsplannen. Na de heer Verhaar kon V.G A.-frac- tievoorzitter Van Duijkeren er niet onderuit tot herhalingen te komen. Een tegengestelde mening had hij inzake het begrotingstekort van 242.000, dat hij niet onrustbarend noemde. Inzake de plannen tot ge westvorming zag de spreker Alkemade als een te verspelen bruid, om wie gedobbeld of gepokerd wordt. Onom wonden wordt door vele omliggende gemeenten gedongen naar de hand van deze bruid. Hij achtte het de hoogste tijd zelf te gaan zorgen voor het bruiloftsmaal, dit om te voorko men bijv. bij Leiden te worden inge deeld. Grote zorgen maakte spreker zich over de verhoging kosten streek- muziekscbool 'Rijn Akkoord'. Voor de A.R. en CHU sprak de heer KI. Uit den Boogaard. Aandaaht vroeg hij voor de belangen van veehouderij en bloemisterij in de gemeente. Een grote dreiginig zag hij in het Streek plan Plassengebied en de Kagerzoom- commissie. Agrarische en recreatieve belangen zullen parallel moeten lo pen. Volgende week maandag zullen B. en W. hun antwoord geven. VALKENBURG Van 30 oktober tot en met 4 november wordt in Valken burg en Katwijk een collecte gehou den voor de vereniging tot steun aan de Nierstichting Nederland. De collec te is huis aan huis. HILLEGOM Dinsdag 31 oktober geeft de Chr. Oratoriumvereniging 'A- SAF' o.l.v. dirigent Gé van der Steen een uitvoering van 'Elias' van Men delssohn in de St. Martinuskerk, 20.00 uur. LEIDEN Welke frappante ontwikkelingen zich kunnen voordoen binnen het Leidse gemeentebestuur moge maar weer eens blijken uit een voorstel waarmee het D'66-raaslid Kuyper (nu ook lid van de (PvdA) maandagavond tijdens de raadsvergadering op tafel komt. Hij wil de duiker in de dam aan de Mare twee meter hoog en zes meter breed maken, dit omdat hij bij een nauwere duiker ernstige milieu verontreiniging vreest. Bovendien nodigt de heer Kuyper in zijn voorstel B. en W. uit om de bouw van een brug ter plaatse (verlengde Langegracht) voor te bereiden. En dat terwijl de dam al bijna klaar is. ALPHEN De middenstanders die gevestigd zijn ter weerszijden van de Van Mandersloostraat zagen nog niet zo lang geleden de komende Sinter klaastijd met zorg tegemoet. Want de gemeente moest uitvoerige grond werkzaamheden gaan uitvoeren (leg gen van kabels en buizen), die ook reeds van belang zijn voor de komen de ontwikkelingen van de city. En de verwachting was, dat dit een zó tijd rovend karwei zou worden, dat men nauwelijks vóór het eind van novem ber zou klaarkomen. Ervan uitgaande, dat dergelijke verwachtingen veelal ook nog te optimistisch zijn zag men »et knabbeltje, dat de Sint ook jaar- "Jks aan de middenstand pleegt te weden aan de neus voorbijgaan. •>'u, dat pessimisme is al bij voorbaat ongegrond gebleken. We hebben al- wans niet de indruk gehad, dat het winkelende publiek in de achterlig gende weken, toen men in de Van Mandersloostraat al strompelend zijn weg moest vinden, deze straat is gaan nujden. Vooral vrijdagsavonds en za terdags was het er druk. De gemeente neeft overigens ook wel een en ander gedaan, om het ongerief te beperken ooor het leggen van planken en provi sorische bestratingen. Maar prettig winkelen, dat kon men deze weken "'et in Alphens Kalverstraat. «aar het leed is bijna geleden. Mede Ooor het droge weer. heeft men in 2 tempo kunnen werken en men •leeft dat ook gedaan, met als resul ted, dat het vanaf deze week al weer hogelijk zal zijn de straat normaal in je gaan. Zoals bekend, is de Van Mandersloo straat voetgangersgebied geworden, een 'eit. dat door het winkelende publiek zeer wordt gewaardeerd; men mag alleen maar hopen, dat voor de met de Van Mandersloostraat evenwijdig gaande winkelstraten ook spoedig iets tot stand komt, want het is toch op vrijdagavond en grote delen van de zaterdag werkelijk geen doen om bij voorbeeld door de Hooftstraat te gaan, wat betreft het gedeelte van de Thorbeckestraat tot de Leerhoeve. Langs de geparkeerde auto's worste len zich rijdende auto's, brommers, voetgangers, fietsers en alleen het feit, dat men zeer langzaam moet gaan, heeft tot nu toe ernstige onge lukken voorkomen. De Van Mandersloostraat krijgt nu gelijk de sierbestrating. Men vraagt zich wel af, of, bij flinke regenval, de winkels die rechts staan vanaf de zijde Castellumstraat, niet onder wa ter zullen lopen. De straat loopt be hoorlijk af, maar men mag aannemen, dat er zoveel vakmanschap is toege past, dat dit euvel zich niet zal voor doen. Inmiddels is men ook weer begonnen met de aanleg van de feestverlichting, die zo jaarlijks van begin november tot eind december in het centrum de winkelvreugde moet opvoeren. ALKEMADE Geboren: Barbara L M d v G Geerlings en B T Giezen; Astrid B d v J H de Wildt en G D Limburg. Ondertrouwd: H N Caarls en P G Loos; L. van Kampenhout en M J T Bakker; T J van Rijn en J D M van Velzen; J B M Witteman en W J van der Meer. Gehuwd: W P J Meijer en JAM Loos; J van Alphen en A C Keijzer. KATWIJK AAN DEN RIJN Is het symbolisch? Net nu draglines en bulldozers een stukje van het oude centrum van Katwijk Binnen de geschiedenis in geschoven heb ben sluit Janus Verhart zijn deur. Nog twee dagen, dan is de firma 'A. Verhart; in tabak en sigaren' achtendertig jaar lang stond het in van die typisch vooroorlogse kalkletters op het raam niet meer. Wie zich staande in het winkeltje van Janus omwendt en naar buiten kijkt heeft geen moeite de sfeer van kille ontluistering vast te hou den. Daar strekt zich een grauwe zandvlakte uit op de plaats die tot voor kort ingenomen werd docr de overhellende huisjes van de Peper- steeg, het Armenhofje en de Schip- persteeg. De metamorfose van Kat wijk Rijn is in volle gang. De betonmolens die de nieuwe woon oorden gestalte moeten geven draaien al. Janus, intussen, neemt het niet al te zwaar op. Hij stapt zonder emo tie op. Op de eerste plaats heeft hij de leeftijd hij is achtenzes tig en bovendien wordt het ons regelmatig voorgerekend zijn het droeve tijden voor de midden stand. Maar dat neemt niet weg dat er een pijnlijke leemte ont staan is. Pastoor Raadschelders daarover: 'Je begint je wel af te vragen waar het naar toe moet. We hebben al geen postkantoor meer, geen poli tiebureau en nu ook dc laatste sigarenwinkel weg. Ik vind het jammer dat Janus er mee ophoudt. Er gaat een brok dienstbaarheid verloren'. Hetgeen waar is. Want waar vind je het tegenwoordig nog, een winkel die van vijf uur 's morgens tot zeven uur 's avonds geopend is? Nergens natuurlijk. Janus was de laatste van dat soort taaie rakkers. Dokter Bergman, eveneens be droefd over deze winkelsluiting: 'Kijk, er verdwijnt natuurlijk veel meer dan zomaar een tabaks-zaak. Een platform voor dorpspraat valt weg. Maar ik denk toch dat de behoefte aan dit soort winkeltjes terugkomt. Dat zul je zien'. Het is te hopen. Want waar moe ten ze heen, de Katwijkers die zich dagelijks in het winkeltje ver schansten om hun levenswijsheid te slijten? Katwijk Binnen verliest iets waar het zich jarenlang gelukkig mee heeft mogen prijzen. Het is voorbij. Janus gaat weg en het dorp is niet meer wat het geweest is. De nieuwe tijd kan ongestoord aanvangen. ALPHEN Zondag 29 oktober om 5 uur zal in de Maranathakerk aan de Raadhuisstraat een aangepaste dienst worden gehouden voor geestelijk ge handicapten. Voorganger is ds. LM Oost. Voor eventueel vervoer kan worden gezorgd (tel. 01720-74366). ALKEMADE De gemeenteraad van Alkemade komt maandag 8 uur bij een. Agenda: Voortzetting van de behande ling van de gemeentebegroting; Voor ste tot vaststelling van een investe ringsprogramma voor 1973 en eerst volgende jaren; Voorstel tot verho ging van enkele plaatselijke belastin gen. APOTHEKEN Dienst apotheken tot vrijdag 27 oktober: apotheek Kok. Rapenburg 9 en apotheek Voorschoten. Maandag: Soos Mirakel. Breestraat 19. half S tot half 11 open jeugdcafé. Dinsdag: Soos Mirakel. Breestraat 19. 2 tot 5 uur. ouderensoos, kwart voor 7 tot 9 uur. expressiegroep voor tieners, half S tot half 11 jeugdcafé. 9 tot 12 uur soos Twentwel. Woensdag: Soos Mirakel. Breestraat 19. Half 8 tot half 11 Jeugdcafé, 7 tot 8 uur meisjesclub. 7 tot 8 uur Chr. Emigratie Centrale. Donderdag: Soos Mirakel, Breestraat 19. Half 8 tot half 11 jeugdcafé, 9 tot 12 uur soos Twentwel. Jaarlijkse uitvoering jeugdkoor Ex Animo. In grote zaal van Den Burcht aanvang 19.30 uur. Vrijdag: Soos Mirakel. Breestraat 19. 8 tot 11 uur soos Mirakel. 9 tot 12 uur soos Twent wel. 7 tot 8 uur jongensclub Nieuwe Oogst. Zaterdag: Soos Mirakel, Breestraat 19. 8 tot half 12 soos Mirakel. 9 tot 12 uur soos Twentwel. 8 uur Huiskamer open-lnfo-ruimte. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13.00-14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde cn Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00- 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10.00-11.30, 15.00-17.30 en van 18.30-20,0 uur. Op dinsdag Is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- Ung (alleen voor ouders) dinsdag niet. Ma, wo. do cn vrij van 18.3-18.45 uur; za en zo van 15.00-15.15 uur. WARMOND Het voorstel tot her ziening van het tijdschema zandwin ning; Zwanburgerpolder was een zaak die in de raad van Warmond aanlei ding gaf tot een uitvoerige discussie. De tweede herzieningsnota gaf als resultaat een vermindering van het voordelig saldo met 1.461.663 ont staan door hogere kosten grondaan koop met 146.767 en een hoger renteverlies. Daartegenover staan la gere kosten objecten 745.648 en la gere bestuurskosten 30.000. De voorzitter ging uitvoerig in op de door de financiële commissie naar voren gebrachte bezwaren. Het voorstel tot aanleg van een boot jeshaven werd met algemene stemmen aangenomen. Wel werd gesteld dat er betaalbare ligplaatsen moeten komen, dat de bootjeshaven niet mag worden gezien als een concurrentie voor de bestaande jachthavens en dat niet b. en w. maar de raad de verschuldigde ligplaatsgelden moet vaststellen. Met betrekking tot het voorstel tot wijziging van de samenstelling van de commissie bestuurlijke organisatie be sloot de raad deze commissie te doen bestaan uit de raad, aangevuld, waar nodig met deskundigen als de direc teur gemeentewerken en de chef alge mene zaken. De staatssecretaris van CRM heeft de eerder toegekende subsidie inzake toe gangshek, bosbaaswoning en ophaal brug bij het Huijs te Warmond inge trokken. Hierdoor komt ook de door de gemeente toegezegde bijdrage m deze kosten te vervallen. Ook het beschikbaarstellen van een krediet inzake woningbouwstudie gaf aanleiding tot een uitvoerige discus sie. Goedgekeurd werd het voorstel tot het verlenen van een subsidie in de herstelkosten van de Zwanburgermo- len tot een bedrag van 2836. Bij de rondvraag wees de heer De Winter op de overlast die de omwo nenden ondervinden van bezoekers van hotel De Stad Rome en Het Sloepie. VALKENBURG 'De Valken' hield de jaarlijkse ledenvergadering. Deze sportvereniging omvat de afde lingen gymnastiek, volleybal en tafel tennis en heeft in totaal zo'n 300 leden. Het uitgebreide verslag van mevrouw J. Mizee-Blok gaf een goed beeld van het wel en wee in het afgelopen verenigingsjaar. Het ontbreken van een sporthal is niet bevorderlijk voor een goede zaalsportbeoefening. Maar als men het geheel overziet mag men niet ontevreden zijn. De afdeling vol leybal maakt een bloeiperiode door. Ook tafeltennis is in opmars. De afd. gymnastiek, verreweg de grootste, heeft na bepaalde moeilijkheden wat betreft de technische leiding weer aan het sportgebeuren deelgenomen. Bij tafeltennis vormen de trainingsmoge lijkheden een moeilijk punt. Het penningmeesterschap wordt waar genomen door de heer Dick Aalders. Het financiële overzicht gaf een ge zond beeld te zien. De toto is een belangrijke bron van inkomsten voor de sportvereniging. Hulde aan de heer Visser en zijn trouwe medewerkers. Het aftredende bestuurslid, mevrouw Mizec-Blok werd herkozen. VOORSCHOTEN Het gemeentebe stuur van Voorschoten houdt op maandag 30 oktober een Burgeravond voor de ingezetenen, die zich in de periode van 1 december 1971 tot en met 30 september 1972 in Voorscho ten hebben gevestigd. Tijdens deze avond zal het college van B. en W. een uiteenzetting geven van het dagelijkse leven in Voorschoten en zijn de bestuursleden van de plaat selijke verenigingen en kerken aanwe zig ter kennismaking. LEIMUIDEN In Weteringbrug, aan de Ringvaart, vlakbij Oude Wete ring kunnen wedstrijdzeilers vanaf 4 november hun hart ophalen. In het pand Leimuiderdijk 478a vindt men een uitgebreide collectie zeilbenodigd- heden die door handelsonderneming F. H. Imhoff met ingang van volgen de week worden verkocht. KATWIJK De Vereniging voor Vreemdelingenverkeer heeft de ge meente om een extra subsidie ge vraagd van 5000 ter viering van het vijfenzeventig jarig bestaan. B. en W. adviseren de raad 7500 toe te ken nen, gezien de belangrijke plaats die de VVV in Katwijk inneemt. Bij ge noemd bedrag gaat het college uit van honderd gulden per jaar varj_ bestaan. Overigens zijn er géén plannen er een groot feest van te maken. Het bestuur van de VW vindt dat het geld beter kan worden besteed. Toch is men van mening het jubileum niet geheel on gemerkt te laten voorbij gaan. In dc eerstvolgende jaarvergadering zullen voorstellen worden gedaan. 'Wij willen geen receptie of iets der gelijks. Dat is zonde van het geld. Het zal worden besteed in de reclame sfeer. Gedacht wordt bijvoorbeeld aan wandborden en herdenkingstegeltjes of iets dergelijks', aldus dc voorzitter van de Katwijkse VW, mr. J. van der Plas. Dlaconcssenliuis: lste klasse dagelijks: 11.00- 12.00 uur, 13.15-14.00 uur: 19.45-20.30 uur: 2o en 3e klasse: dagelijks 13.15-14.00 uur: kin derafdeling: dagelijks 14.45-15.30 uur en maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.00- 19.00 uur. LEIDEN St. Elisabothzlekenhuis: Volwas senen: 3e klasse, dagelijks van 14-15 en van 18.45-19.30: 2e klasse, dagelijks van 11.30-12 en van 14-15 en van 1S.45-19.30 uur. Ie klasse, dagelijks vanaf 11.30 uur. Kraamaf- deling: 3e klasse 15-16 en van 18.45-19.30 uur: 2e klasse. 11.30-12 (alleen vaders): 15-16 en van 18.45-19.30 uur. Kinderafdelingen Al en B4: Dagelijks van 14.30-18.45 uur (de bezoektijd per bezoek ls beperkt tot drie kwartier). Films van 26 oktober tot 2 november: Camera: 'De vier vuisten van de duivel'. 14 jr. Dag. 19 en 21.15 uur en do vr, ma en dl 2.30 uur. Matinee: 'De zotte wereld van Laurel en Hardy', a l. za en wo 2.30 en zo. 2.00 en 4.15 uur. Nachtv. vr-za 23.30 uur Bonny and Clyde. Lido: 'Hunting Party', 18 jr. Studio: De revolutionair', 18 jr. Belde films 14.30, 19 en 21.15 uur. Zo. 14.30, 16.45, 19 cn 21.15 uur. Luxor: 'De Peetvader', 14 jr. Dag. 14.00 en 20.00 uur. Trianon: 'Zeg maar ja tegen het leger', 14 jr. Dag. 19 cn 21.15 uur en 14.30 cn zo 16.45. Rex: 'Laurens van Arablë', Dag. cn Zo. 14 en 19.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Stcd. Museum dc Lakenhal: tot 26 nov. Land schappen uit de 17e eeuw. Sted. Museum de Lakenhal: Oude Singel 28. ma t.m. za 10-17 uur. zo en fd 13-17 uur. t.m. 22 okl, Leo van den E ckel, grafiek en tekeningen. 20 okt. tot 26 nov. Landschappen uit de 17e eeuw. Rijksmuseum voor Oudheden: Rapenburg 28. ma t.m. za 10-17 uur, zo en fd 13-17 uur: Je tlens laffaire, kleine expositie van Cham- pollion le Jeune, die het oud-Egyptische schrift, de hiërogliefen, ontcijferde. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Stcenstraat 1. ma t.m. za 10-17 uur, zo en fd 13-17 uur: Fai-La Zeilen in dc Zuidzee, beeld van de ontwikkeling van de boomstamkano naar de Katamaran. Galerie Hcuff: Hoflaan 7, Wassenaar, ma t.m. za 10-17 uur: Dolf van Lcggelo met aquarellen en tekeningen en Jan van Stolk met keramiek. Van 7 t.m. 28 okt. Galerie van der Vllst: Botermarkt 3. dl. t.m. za 9-18 uur. Tot 1 nov., Anp Smit met schilderijen. Donderdag 2 november: De ontwikkeling van de Ned erlandse landschapschilderkunst In de 17e eeuw' door drs R. R. de Haas in 'De Lakenhal'. Aanvang 8 uur. LEIDEN Geboren: Jacqueline dr v R W Poot en M J van Rijn, Maya A dr v K Ramratten en S J Bhagwan- dien, Cornells K zn v W de Vreugd en L Durieux, Igor zn v W Sekeris en A E Nieuwenburg, Néfissa dr v F Achour en C Vermeulen. Ondertrouwd: B van Zijl en C van Rheenen, P J M van den Berg en W S C van den Berg, F P C dc Boer en S M M Borst, Q Boeije en H G C Baars, J P M Bouter en E D G Devilee, J Breederveld en M W Reij- ken, C Brocaar en P H Martijn, C W van Driest en W Nobel, B Flippo cn J Brugman, R F van der Geugten <-n J van Engeldorp Gastelaars, M V van Ginkel en G M van der Brugge, J G van Hoek en J M van Gemert, P G Kluit en M M Schaefer, J C T Lange- veld en A H Breedeveld, F H A M Staats en F C Emor, M P Horstman en C C ogervorst, G W van Stiphout en J A M Derksen, R E J Veldhuij- zen van Zanten en W S Gerritsen, R A Verwei j en V C Janssen, II P I Visser 't Hooft en C Weisz, R Vissers en C G M Ouwerkerk, J J van der Wal en C Mieremet. Gehuwd: J Stam en J Rietkerken, R J Landré en J Sierat. Overleden: A de Vries, geb. 24 feb. 1921, echtgenote van J van Egmond. J Pels. geb. 8 mrt 1899, man. J Hoppen brouwer, geb. 31 mei 1892, man. H M J Bouvy, geb. 14 juni 1913, man. G K de Rijk, geb. 6 sept. 1913, echtgen. v H N Oppelaar. A Geskus, geb. 26 dec. 1913, geh. gew. met P K Baas. W C Voorzaat, geb. 12 april 1903, man. E Oudshoorn, geb. 9 febr. 1889, vrouw. Mej. van der Eerden met pensioen SASSENHEIM Een bekende figuur in Sassenheimse onderwijskringen, en in het verenigingsleven neemt af scheid van de school, waar zij meer dan dertig jaar heeft les gegeven t.w. mejuffrouw W. J. M. van der Eerden. Zij bereikt dan de pensioengerechtig de leeftijd. Ruim veertig jaar bracht zij door in dienst van het onderwijs, en daarvan voor het grootste gedeelte in Sassen- heim. In de oorlogsjaren werd zij benoemd en elke dag, weer of geen weer kwam zij op de fiets van De Kaag naar Sassenheim. Bij zeer felle vorst zelfs wel op de schaats. De laatste jaren was zij woonachtig in de Hoofdstraat 276 Behalve in het onderwijs maakte zij zich ook zeer verdienstelijk voor het verenigingsleven, zoals de V.V.V., Sas senheim Vooruit, De Gezinszorg, het Comité voor Straatversiering en de begeleiding van de Sassenheimse Bloemenmeisjes. Steeds heeft zij zich ook daar voor de volle honderd pro cent ingezet. Haar gezondheid liet de laatste twee jaar wat te wensen over. Met de oud-leerlingen hield zij een goed contact Op vrijdag 27 oktober om half drie zal er een feestelijke Eucharistieviering zijn in de Pancrati- uskerk. OEGSTGEEST In de gemeenschap pelijke dienst op 29 oktober om 17 uur in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest zal mevrouw J. Abels die jarenlang op Sumba heeft gewoond, waar haar man in dienst van de Geref. Zending land bouwkundig ingenieur was infor matie geven over hoe de christelijke kerk op Sumba wegen zoekt om het Evangelie verder te brengen. De dienst wordt besloten met een litur gisch avondgebed waarin ds J. Vegter zal voorgaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15