sGeen bijval voor extra heffing op kleuren-tv 1 I Ictie voor recreatiecentrum [ehandicapten in Beekbergen eoeo Nog geen duidelijkheid over pensioenbijdrage ■itiTisfruit door nieuwe rerordening veel duurder? WDM mag op open dagen brochures verspreiden In november valt besluit brug Westerschelde 12. De fantastische bouwsels van Günter Haese in Rotterdam Kapende kok in arrest Theaterwerkgroep Perspekt met Paganini Syndroom 6/fi- liOl'W/KWARTET VRIJDAG 27 OKTOBER 1972 BINNENLAND /KUNST T9/K11 Omroep voorbeeld van samenwerking Van onze parlementsredactie (EN HAAG Het plan van de NOS om met ingang van 1 januari een extra kijkgeld van 50 per par te vragen voor kleurentelevisie is weinig enthousiast ontvangen. Tijdens de hoorzitting over de erkoging van de omroepbijdragen in de Tweede Kamer bleken de organisaties van de invaliden en Ijaarden hier fel op tegen te zijn. De kleurentelevisie, zo werd opgemerkt, brengt juist wat kleur in liet leven van de eenzamen. )ok de Tweede Kamerleden reageer- len met weinig instemming. De heer van der Sanden (KVP) wees er op, jat bejaarden dikwijls de kleurentele- isie van hun kinderen hebben gekre- en. De vertegenwoordiger van de ivalidenbond deelde mee, dat juist, i 'het Dorp' bij Arnhem veel kleu- Bntelevisies staan. Dit bewijst ook eer hoe groot de behoefte aan radio 1 televisie is bij de invaliden en ejaarden. !et gehele NOS-bestuur, met uitzon- Bring van twee Avroleden en 1 «wnlid, is voor de extra heffing op e kleurentelevisie. De opbrengst zou 2 miljoen gulden per jaar extra zijn, fkomstig van 650.000 kleurenkijkers i 1974. Programma-commissaris Ren- Blink van de NOS maakte van het rsteera van de inning geen bijzonder robleem. Hij deed de Kamerleden de iggestde de kijkers een acceptgiro- aart te sturen en te vragen zelf het Breiste bedrag in te vullen. 'We weten vertrouwen op de eerlijkheid m het Nederlandse volk', merkte de eer Rengelink op. BO-voorzitter Van Doorn, die het oord voerde namens de omroeporga- isaties zei dat een verhoging van de nroepbijdrage van ƒ75. tot ƒ130 en solide en niiet overdreven zaak m zijn. Uiteindelijk kwam de NOS iet het voorstel de bijdrage op 112. Br jaar te stellen. Het voorstel van regering van 108 per jaar zou een tekort van 24 miljoen gulden opleveren. Van het verwijt, dat de omroep niet efficiënt en duur zou werken, wilde de heer Van Doorn niet weten. Hij verwierp ook de idee van een groot efficiency onderzoek van buiten af zolang de omroep de onderzoeken op deelterreinen niet heeft afgerond. De samenwerking tussen de omroep verenigingen is optimaal, verzekerde de heer Van Doom. Hij vervolgde: 'Als men in de schrijvende journalis tiek zo'n samenwerking had gereali seerd, dan zou dat een goede zaak zijn geweest, ook voor de verscheidenheid van de pers en de geestelijke volksge zondheid'. De omroep verder verdedigend, voer de de heer Van Doom aan, dat er insunuerend was geschreven over het gebrek aan zuinigheid in de omroep wereld. Het bleek, dat de omroep duchtig kritiek heeft op minister Engels van CRM. Er is een duidelijke achteruit gang in beleidsvisie en de minister geeft geen blijk van cultuurbesef, al dus de heer Van Doom. VARA-voorzitter Kloos vulde later aan: 'In het proces van de vorming en democratisering nemen radio en tele visie een uitermate belangrijke plaats in. Daarom is een grote voorrang voor de omroep in het cultuurbeleid nodig' De vertegenwoordigers van de omroep zagen niets dn een afschaffing van de sterreclame. Mr. J. N. Scholten (ARP) had hiervoor de mening gevraagd. Ook verwierp men de idee de ster reclame, gezien de irritatie, die wordt verwekt, te beperken tot een zender. De inkomsten zouden er onder lijden. Hogere drempel De hoorzitting bracht verder nog aan het licht, dat de Tweede Kamer zeker niet onwelwillend is om de drempel van 15.000 leden om een zendmachti ging te verkrijgen, te verhogen. Ook de bijdrage van 5 van de leden aanbetreffende vereniging zou moeten worden verhoogd. Minister Engels had echter enige tijd geleden een delegatie van organisaties van de medewerkers aan de omroep meegedeeld die drempel niet te willen verhogen, omdat de Kamer erop tegen zou zijn. De organisaties, pletiten gisteren vooral voor de rechtspositie van de medewerkers, die in het ge drang komt door de experimenten van de aspirant-omroepen en door de wij ziging van de zendtijden. Ook wezen de omroepmedewerkers uitdrukkelijk op het gevaar van vervlakking van de programma's, doordat er meer zendge machtigden komen. Evenals de verte genwoordigers van de NOS wilden ook de omroepmedewerkers dat de wereldomroep niet meer uit de alge mene omroeppot wordt betaald. mporteurs maken zich zorgen an een onzer verslaggevers EN HAAG Nederlandse Importeurs van groenten en fruit maken ch zorgen over de EEG-verordening die voor him produkten op apel staan. Ze vrezen, dat die verordening een aantal drastische fijsverhogingen tot gevolg zal hebben. Vooral de sinaasappelen drei- en een stuk duurder te worden. t importeurs worden in hun protest gen de Brusselse plannen daarom steund door de handelaren, die de nsumenten straks met de prijsver- logmgen moeten confronteren, wet ontwerp van de EEG-verordening foor groenten en fruit draagt vooral |Be sporen van Italiaanse invloed. Dit jfend is verreweg de belangrijkste pro- micent van sinaasappelen in de EEG. )e meeste Italiaanse sinaasappelen orden door de Italianen zelf opgege- ën. Een heel klein deel gaat naar de ndere EEG-landen. Die betrekken un oitrusfruit voor meer dan 90 ■ocent uit landen buiten de EEG. tet is de Italianen een doorn in het og. Zij willen graag meer leveren an hun partners van de EEG. Ze open dat te bereiken met een veror- ening die de invoer van cdtrusfruit tn buiten de EEG moeilijker maakt, aartegen bestaan in Nederland en uitsland de grootste bezwaren. Men iet hier niet in dat de Italianen erkelijk in staat zullen zijn hun Qaasappalen dn de rest van Europa te srkopen. De ervaring heeft de Ne- fflandse en Duitse handelaren ge- rerd, dat Noondeuropeanen de Itali aanse sinaasappelen gewoon niet lek ker vinden. Ze hebben liever vruch ten uit Spanje, Marokko en Brazilië. Als de Italianen hun zin krijgen en de invoer uit die landen moeilijker wordt gemaakt zullen de Nederlan ders en Duitsers toch geen Italiaanse sinaasappelen kopen, zo is de ver wachting. Ze zullen de voorkeur blij ven geven aan produkten uit andere landen, maar zullen daar dan meer voor moeten betalen. Italië profiteert niet van de nieuwe verordening, maar ze kost de consument wel geld, zo redeneert de Nederlandse en Duitse handel, die met dit standpunt ook bondgenoten heeft gevonden in de Engelse handelaren. Maar Engeland besList nog niet mee. RIJSWIJK (ZH). De Nederlandse haringvloot heeft tot dusver 17 pro cent meer gezouten haring aangevoerd dan in het vorige jaar. Vanaf hiet begin van de teelt 1972 tot en met 20 oktober was de aanvoer 208.734 kant jes, in dezelfde periode 1971 bedroeg de aanvoer 178.536 kantjes. Van een verslaggever DEN HAAG De afdelingen van de WDM mogen gerust, tijdens open dagen in kazernes en op legerplaat sen, ondier de op bezoekzijnde burgers stencils en boekjes verspreiden. De commandanten hebben weliswaar de bevoegdheid de verspreiding aan be palingen te onderwerpen, maar dan alleen uit een oogpunt van de goede dienstuitoefening en het voorkomen van wanorde. De inhoud van het geschrift kan geen aanleiding voor een dergelijke bepaling zijn, zo heeft minister De Koster van defensie ge antwoord op vragen van het Tweede- Kamerlid Wieldraadjer (PvdA). Van onze parlementsredactie DEN HAAG De centrale ambtenaren organisaties zijn teleurge steld over de toezeggingen die minister Geertsema in de Tweede Ka mer heeft gedaan ten aanzien van de pensioenbijdrage. Voor hen is het nog steeds niet duidelijk of minister Geertsema wer kelijk open overleg wil voeren over de verhoging van de eigen pensioen bijdrage van de ambtenaren die het rijk 140 miljoen zal opbrengen. Deze verhoging werd aangekondigd op Prinsjesdag zonder vooroverleg met de onganiisaties, reden waarom deze het normale overleg opschortten. De behandeling van de begroting van binnenlandse zaken deze week in de Kamer waarbij deze zaak aan de orde kwam heeft volgens voorzitter Hoo- gerwerf vam de algemene bond van ambtenaren de vooruitzichten niet be ter gemaakt. 'Het lijkt er sterk op dat minister Geertsema niet bereid is van die bezuiniging van 140 miljoen af te zien. Dat is zeer teleurstellend. 'Het Kamerdebat heeft geen enkele oplos sing gegeven', verklaarde de ABVA voorzitter. Ook de secretaris van de christelijke ambtenaren organisatie, de heer Post zei weinig optimistisch te zijn over de verdere gang van zaken. De bonden zullen voor hun definitie ve oordeel eerst afwachten wat minis ter Geertsema hen op 3 november, als de centrale commissie voor overleg weer bijeenkomt, te vertellen heeft. De meerderheid van de Kamer vond Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Minister Udink zal nog in november een principe-besluit over de vaste oeververbinding over de Westerschelde nemen. Deze medede ling werd gisteren tijdens de presen tatie van het rapport van de stichting 'Vaste Oeververbinding' over het brug-tunnelproject gedaan. De vaste Kamercommissie voor ver- ncum— keer en waterstaat heeft gisteren ook bij de minister aangedrongen zo snel nppgfinflllfl mogelijk met een principe-besluit te komen. Wanneer dit besluit positief valt, kunnen de zeven bij het grote werk betrokken aannemers volgende zomer al de eerste spa in de grond steken. [aquette van het Philadelphia-vakantiedorp in Beekbergen. >0; [an een onzer verslaggevers ITERDAM Het weekblad Prinses en de N.C.R.V. zullen de ko pende maanden een inzamelingsactie houden om mede de bouw [elijk te maken van een recreatiecentrum voor gehandicapten in ikbergen. Het gaat hier om een initiatief van Philadelphia, de idelijke protestants christelijke vereniging van ouders en vrien- van het afwijkende kind. frjdens de dertien weken durende retie van Prinses wordt in dit blad we kelijks een puzzel gepubliceerd met fcjj totaal prijzenpakket van ruim W.OOO gulden. De uitslag van de 'fjsvraag in Prinses, die 4 november ®gint, zullen wekelijks in de Trouw- wartetbladen worden vermeld. N.C.R.V. zal door middel van rogramma's als 'Mensen, mensen, rensen' en 'Met liedjes het land in' «dacht aan de actie besteden. De ouwkosten voor het Beekbergse cen tra worden geraamd op 1.500.000 utden. De bedoeling is dat dit be- rag wordt bijeengebracht door ou ters en vrienden van Philadelphia (ac res in eigen kring. De verwachte raten van de Prinsesactie ƒ200.000 - zijn bestemd om de inventaris voor het centrum aan te schaffen. Het betreft het hoofdgebouw, met een aanbouw van vier eenheden voor 24 vakantiegangers, bij voorkeur bestemd voor groepen uit BLO-scholen, werk plaatsen, dagverblijven, tehuizen enz. Deze accommodatie zal tevens geschikt zijn voor individuele kampweken voor geestelijk gehandicapten onder deskundige leiding, zodat de ouders eventueel zelf met vakantie kunnen gaan. Daarnaast wordt een project voorbe reid voor dagrecreatie voor ouders met een gehandicapt kind: een aange paste speeltuin met een crèche. Een centrum waar iedereen met een zor genkind een dag kan vertoeven. Deze dagrecreatie wordt aangeboden mid dels de NCRV-acties. De opzet is voorts een deel van het reeds gekochte Beekbergse terrein te bestemmen voor een camping, waar ouders met hun kinderen een vakan tie kunnen doorbrengen, in eigen ca ravan of bungalowtent. 'Beekbergen' wordt gecompleteerd met 20 tot 30 vakantiebungalows, die volldig worden aangepast. Ze kunnen gedurende het gehele jaar worden bewoond. De bouwkosten voor dit project zijn ƒ700.000.- In dit verband heeft Philadelphia een beroep gedaan op de kerken. In Beekbergen is thans een terrein ter grootte van 150.000 m2 beschik baar; er is reeds door hiladelphia voor vier en een halve ton qua voor bereidingen geïnvesteerd. De acties worden gevoerd onder de leuze: Beekbergen wordt het!' Informaties bij het Landelijk Bureau Philadelphia Dillenburgstraat 33 Utrecht - telefoon 030-51 23 41. Giro 108080 - penningmeester Philadelphia, Nunspeet. Uitgezonden Drs. A. Brouwer, die door het Curatorium van de Theologi sche Hogeschool te Djokjakarta werd benoemd als opvolger van dr. D. Bak ker, docent in de islamologie, is door de zending van de gereformeerde ker ken daarheen uitgezonden. De gere formeerde kerk van Zeist, waaraan drs. A. Brouwer was verbonden als missionair predikant onder de Suri naamse en Antilliaanse studenten in ons land, diende als uitzendende kerk. Benoeming Drs. J. Greven, door de zending van de gereformeerde kerken opgeleid om als opvolger van dr. Y. Feenstra een post te aanvaarden aan de Theologische Faculteit van de staatsuniversiteit in Zaire (voormalig Congo), heeft zijn benoeming aldaar aanvaard. Cultuurstichting De heer G. Slui- zer, secretaris-generaal van de Europe se Cultuurstichting de 'Fondation Euiropéenne ,de la Culture zal met ingang van 1 januari 1973 in verband met zijn leeftijd (72) zijn functie neerleggen. Hij zal worden opgevolgd door de Belg R. Georis (42), die sinds kort adjuct secretaris-generaal van de stichting is. Prijs De Venimg Medmesz prijs 1972 is toegekend aan dr J. A. Schouten en dr G. B. Engelen. De prijs is gisteren uitgereikt, beiden krijgen vijfduizend gulden. Dr. Schouten (33), weten schappelijk medewerker voor de Mari ne Geofysica aan het Vening Meinesz Laboratorium te Utrecht, heeft sinds 1964 meegewerkt aan seismisch onder zoek op de Noordzee, noord Atlanti sche oceaan en de Caraibische zee. Dr. Engelen (35) wetenschappelijk hoofd medewerker van de VU te Amster dam, heeft ondermeer zwaartekracht onderzoek in Noord-Italië gedaan. In 1970 verbleef hij met een ZWO-stipen- dium aan de Colorado-universiteit. adjudant - Per 1 november 1972 is benoemd tot adjudant van prins Bern- hard luitenant-kolonel G.A. Numan uit Deventer. Overste Numan, die be hoort tot het garderegiment fuseliers Prinses Irene van het wapen der infanterie, volgt in deze functie luit- nant-kolonel der infanterie T. Schreu- ders op. Overste Schreuders is per 20 september jl. eervol ontheven uit zijn functie en met ingang van gelijke datum benoemd tQt adjudant in bui tengewone dienst van H.M. de Konin gin. de toezeggingen van minister Geertse ma overigens wel bevredigend. Diens anadfrulkkelijlke vericlariimg tot open overleg bereid te zijn was voor de regeringspartijen en DS'70 voldoende. Zij stemden daarom tegen een motie van het PvdA-Kamerlid Laban waarin om duidelijke ruimte voor het overleg werd gevraagd. Een motie van de KVP-fractie leider Andriessen over dezelfde zaak, werd, na het betoog van minister Geertsema ingetrokken. De heer Laban meende dat er in het geheel geen vruchtbare basis voor een gesprek tussen de minister en de ambtenarenorganisaties was ontstaan. Hetzelfde vond het PvdA Kamerlid van de toezeggingen die minister Geertsema had gedaan ten aanzien van de verbetering van de politiesala- rissen. Hij had duidelijk gemaakt dat daar voor wel iets meer dan 7 miljoen beschikbaar zou kunnen komen, met name ten gunste van de }onge agen ten en wachtmeesters. Maar zeker niet nog eens zeven miljoen die volgens de PvdA nodig zijn om de salarisverbete ring een beetje redelijk te maken. Een motie van de heer Laban hiero ver werd eveneens door de regerings partijen en DS70 verworpen. Het DS'70 kamerlid Keuning dat ook een motie over de verbetering van de politiesalarissen had ingediend, trok deze later weer in. 'Dat hele debat was een grote farce, de neuzen waren van te voren al geteld', reageerde een teleurgestelde voorzitter van de Nederlandse politie bond, de heer A. K. Mud. 'Ik begrijp niet hoe de regering dit heeft kunnen doen, waarom van te voren geen geld gereserveerd is voor de, ook door de regering erkende, salariseisen van de politie. Ik weet niet hoe wij de ver ontwaardiging in politiekorpsen nu nog moeten beteugelen', aldus de heer Mud. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Horizontaal: woorden invullen die be tekenen: 1. deel vam het gelaat, 2. bergweide, 3. steensoort, 4. werktuig vam de goud smid, 5. steen, 6. vruchtje, 7. bloeiwij- ze, 8. plaats in Finland, 9. gehooror gaan, 10 platvis, 11. bedorven. Bij juiste invulling leest men in de verticale rij 12 de naam van een soort boot. OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. rabat, 2. staar, 3. genet, 4. moker, 5. bel, 6. t, 7. b. 8. mak, 9. rekel, 10. koker, 11. krent, 12. karet. BANKET BAKKER Draadplastieken van de Duitse kunste naar Günter Haese, lees je op de uitnodiging van het Museum Boy mans-Van Beuningen ite Rotterdam. Je kent het werk van Günther Haese niet en draadplastieken, wel, daarbij moet je denken aan bijvoorbeeld van die staketselachtige toestanden van zwaar roestig beton-ijzer met van die vette laspunten. Aan de bizarre anti-machines van Jean Tinguely, of zo'n torenhoge Gabo. Maar Günther Haese - 1924, Kiel - maakt plastieken die echt draadplas tieken zijn. Met een oneindig geduld en een ui terst verfijnd vakmanschap samenge steld uit draad-dun metaaldraad van vele soorten, fijn gaas, duizenden hor logeveertjes, onrusten en andere fra giele technische mini-onderdeeltjes, 't Is allemaal vederlicht, zelfs een voetstap doet deze ragfijne composi ties trillen en soms ook beven, een ademtocht wordt een storm in deze broze technische micro-cosmos. 't Zijn wonderlijke en vreemde bouw* seis (tegen een witte muur zijn ze pure grafiek) soms net zo roman tisch, fantastisch en geheimzinnig als de titels. Maar daar taal je op deze tentoonstel* ling helemaal niet naar. 't Worden dragers van je eigen fantasie, van ieders fantasie en daar laat je een ander wel eens graag buiten. Of 't kan je verder helemaal niet schelen, omdat ze zonder meer erg mooi zijn. Mooi op de manier van je ogen er niet kunnen afhouden en nog eens teruggaan. Naar het Museum Boymans-Van Beuningen, nieuwe vleugel, tot 26 november. Het avontuur van de 28-jarige scheepskok Christiansen, die zondag in Schot land een treller van 122 ton kaapte en daarmee in zijn eentje door storm en stortzee naar Denemarken voer, is gistermiddag op het politiebureau van Esb- jerg in Denemarken geëindigd. Hij zal zich moeten verantwoorden voor het kapen van het schip, waarop een gevangenisstraf staat van maximaal zes jaar en het besturen van een schip zonder in het bezit te zijn van de daarvoor ver eiste papleren, terwijl het bovendien onvoldoende bemand was. 'Flirt' van Günter Haese, in Rotterdam geëxposeerd door Ben Huising AMSTERDAM In de Zuilenzaal van het Shaffy-theater geeft Theater werkgroep Perspekt, uit Haarlem, el ke avond een voorstelling van het Paganini Syndroom, een pantomime, aangevuld met muziek en geluiden op de band, projecties op de achterwand en requisieten. Geen pure mime dus. Een paar voorvertoonde filmpjes, dolle oude stomme kluchten met lou ter mime en razend veel beweging, wijzen er op dat Perspekt koerst op een soort 'slapstick'. De opzet biedt er gelegenheid genoeg voor. Een violist je droomt van alles, en die dromen zijn dwaas, komisch, dichterlijk en soms een beetje triest. Daar zitten veel grappige vondsten, clownerieën en absuriditeiten in: een diner dat is mislukt doordat de kel ner een brutale 'horekaffer" is, een gekke marsparodie, eindigend met schieten en dood, een daarop volgen de begrafenis met een onhandige leer ling-doodgraver het heksachtige brou wen van een elixer, een grappig spel letje met een vogeltje, mislukt viool spelen, een verwarrend op en af langs de vijf trappen van de grote kubus, die het enige eenvoudige decorstuk is. De drie mimespelers, Michael Helmer horst, Ide van Heiningen, Wouter Steenbergen zijn daar met overgave, en leuk wel, mee bezig. Geluiden, van Jan Snijders, belichtingen en projec ties van Jan Witteman, de kostuums en grime van Jeanette Verschure, werken er best aan mee. Maar het geheel is nog niet over het proberen heen. Er staat in het pro gramma dat de Perspekt dit projekt min of meer nog beschouwt als een Test-Case voor het in voorbereiding zijnde stuk Felix the Catmemorjal. De- proef met mime en volgens mij teveel techniek is nog niet af. Het mime-spelen zelf is nog slordig en beperkt, de vele goede bewegingsgrap- pen verlopen nog te sloom of worden te lang gerekt. Het zit, wat de uitvoering betreft, nog niet pittig, exact en verrassend vlot in elkaar. Komisch zijn met deze middelen is een moeilijk en uiterst nauwkeurig karwei, waar veel ervaring (met het publiek) voor nodig is. Perspekt is aardig op weg en dat is alles wat er voorlopig van te zeggen is. Elektronische muziek met laserstralen AMSTERDAM In de aula van het StekeLijk Museum in Amsterdam wordt vrijdagavond 3 november een voorstelling gegeven door Ulrieke en Dieter Truedstedt onder de titel 'Cul tural nolsë en laserprojecties'. Het spel bestaat uit een combinatie van elektronische geluiden met laser-licht- projecties die een drie-dimensionaal beeld laten zien. Ulrike en Dieter Truedstadt zijn met hun experimen ten begonnen in 1969 gedurende workshops in het Mechanisch Theater in München. De voorstelling wordt op maandag 6 november herhaald in de Geertekerk te Utrecht en is georgani seerd door het Goethe Instituut, het Amsterdams Stedelijk Museum en de stichting Combinatie Utrechtse Mu- ziekbelangen. Actuele zaken In Centraal Museum UTRECHT Het Centraal Museum in Utrecht gaat actualiteitstentoonstel lingen houden teneinde de bezoekers te interesseren voor actuele zaken. De eerste expositie onder de naam 'Aktua I' heeft als thema 'Kasteel te koop' en handelt over het kasteel Heemstede, dat onlangs voor 75.000.- te koop is aangeboden. Het Centraal Museum wil met deze eerste Aktua duidelijk maken dat het kasteel Heemstede een historisch en kunsthistorisch belang rijk gebouw is. Door het te koop aan te bieden, bestaat het gevaar dat het in verkeerde handen komt en als cultuurmonument verloren gaat. Deze tentoonstelling wordt in de hal van het museum tot begin november ge houden. En dan nog... Tijdens het concert van het USO op maandag 30 oktober in Utrechts Tivoli zal de wereldpremière worden gegeven van de Gosauer Symfonie van de in 1910 geboren Nederlandse com ponist Berend Giltay. Yehudi Menuhin geeft met de pianist Louis Kentner op zaterdag 5 november in de Grote Zaal van het Amsterdamse Concertgebouw een so- natenavond. Ravi Shankar 's werelds grootste sitar-speler, treedt op 8 november in het Amsterdamse Concertgebouw op. De NOS en de Nederlandse Opera Stichting gaan samenwerken in de organisatie van een Internationale Opera Cursus voor dirigenten en re gisseurs die in 1973 zal worden gehou den. Op zaterdag 4 en zondag 5 novem ber wordt in het Paviljoen van huize Queekhoven te Breukelen een Scria- in-concours voor jonge Nederlandse pianisten gehouden dat is georgani seerd door de NOS en de Eduard van Beinum Stichting en waarvan de win naar zal deelnemen aan het internati onale Scriabin-concours. eind novem ber in Oslo. Op 4 november opent de tweede kunst- en antiekbeurs 'Antiqua Am sterdam' in gebouw Arti et Amicitiae, ditmaal met collecties van achttien antiquairs uit de randstad. De uit Siberië afkomstige dans groep 'Krasnojarsker* komt (voor het eerst) een toernee door Nederland maken ter gelegenheid van de mani festatie 'De USSR in deze tijd'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11