Plan Teylinge afgekeurd Katwijk gaat nu zelf Louwestraat 7 en 9 grondig restaureren Agenda voor Leiden Raad Katwijk Nieuwe Geref. predikant in Woubrugge Peuterspeelzaal Rijnsburg heeft lange wachtlijst Raad Oegstgeest NwnÏKinum iHxyv cud- geld! ËhevimWeek/ladnuudqelneidniet de, 'Nationale, Hoonn- en, Woninqgidi. Vele, paqin/u edm infnnwtie, wyv het/zelfde,geld! 7\ofiteea, ewm. WEEKBLAD Vanafvandmg op3000vmkoop punten, vetioiijgbaxiji; uooi oD cent. Staatssecretaris zag scholennood Ter Aar Marktberichten Gemeente Katwijk gaat transactie aan met kerkvoogdij in Rijn Raad Alphen Lekker eten in een gezellige sfeer. "N In 't Eethuisje "De Munnikhof" van Albert's Corner Restaurant Leiderdorp. Raad Zoeterwoude A.s. vrijdag (20.15 u.) CONCERT MARINIERSKAPEL Groenoordhal Raad Noord wijk TROUW/KWARTET DONDERDAG 26 OKTOBER 1972 REGIO L4 SASSENHEEVI In de raadsvergade ring van Sassenheim werden de nieu we raadsleden H. v. Montfoort en drs. J. B. M. Rotteveel beëdigd als opvol gers van de heren E. v. Usseldijk en Jac. J. Gorter. Het schrijven van het comité Peuter speelplaatsen Kooiwijk, zal in de vol gende raadsvergadering aan de orde komen. Het terrein dat thans door Datsun Nederland in gebruik is, zal in het bestemmingsplan geen wijziging on dergaan, na een eventueel vertrek van de onderneming. Besloten werd de 63 personeelsleden boven de 40 jaar en de leden van de vrijwillige brandweer bij de bedrijfs geneeskundige dienst te Leiden perio diek te laten onderzoeken. Besloten werd ook tot de bouw van een tweede zes-klassige school in de Kooiwijk. De burgemeester zei dat de 'Springplank'-school t.z.t. een geheel RK school zou worden. De heer Ver- degaal deelde mee dat z'n fractie voorstander was van openbare aanbe steding. De voorzitter zei dat het systeem 'Middenholland' een bouw- stroom is, die zich niet leent voor openbare aanbesteding. Winstpunten zijn snelheid en kostenbesparing. Hoe wel er sprake is van urgentie kan nog niets gezegd worden van de aanvang. Van de 407 bewoners in gemeente- en woningwetwoningen, zijn er volgens onderzoekingen slechts 117 die ak koord gaan met centrale verwarming. Inclusief onderhoud komt dit neer op een huurverhoging van minimaal 42,50 per maand. Voorlopig is er van aanleg nog geen sprake. De huur ders wordt aangeraden zelf geen voor zieningen te treffen. Er kunnen n.l. geen garanties worden gegeven dat voor eigen rekening aangelegde instal laties worden vergoed. Zes van de 25 huurders aan de Gladi- olenstraat gaan ermee akkoord dat er (ADVERTENTIE) handschoenen, óók kleine maten I karei doormanstraat 294 - rotterdam venestraat 3 - den haag. smmmwmmmm KATWIJK Donderdag 26 oktober om half 8 vergadert de gemeenteraad van Katwijk. Agenda: Verlenen van subsidie aan de wijkver- eniging Hoornes voor de inrichting van een wijkcentrum: Verlenen van krediet voor het vernieuwen van de afrastering tussen het recreatiegebied 'De Pan van Persijn' en het waterwin gebied van de N.V. Leidsche Duinwa ter Maatschappij: Verlenen van kre diet ten behoeve van de Christelijke Opleidingsschool; Verlenen van kre diet ten behoeve van de school voor buitengewoon onderwijs 'De Zonne bloem'; Verstrekken van een voorlo pig voorschot aan de Stichting Gezins vervangende tehuizen; Verlenen van krediet voor de bebakening, opheffing en aanpassing van voetgangersover- steekplaatscn; Verkoop van bouw grond in de Hoornespolder aan de Woningbouwvereniging 'De Britten burg' t.b.v. de bouw van 84 bejaarden- woningen; Verstrekken van leningen en bijdragen aan de Woningbouwvere niging 'De Brittenburg' voor de bouw van 84 bejaardenwoningen in de Hoornespolder; Verlenen van een ex tra-subsidie aan de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer in verband met de viering van het 75-jarig bestaan; Aankoop van gronden in het gebied Rijnsoever van de heer IJ. van Rijn; Aankoop van het pand Noordwijker- weg 12 van de erven K. Polderman; Wijziging van het raadsbesluit d.d. 2 juli 1970 tot het aangaan van een ruiling met de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente van Katwijk aan den Rijn; Verlenging van de privaatrechte lijke vergunning voor het gebruik van het campingterroin in de noorddui nen; Huur van een perceel weiland nabij de 's-Gravendijkseweg van de heer A. van der Marei; Verlenen van kredieten voor het bouwrijpmaken van het voormalige Syntheseterrein aan de Industrieweg; Verlenen van kredieten voor het bouwrijpmaken van het gebied Rijnsoever, IE fase. schuurtjes worden aangebouwd i.p.v. de ingebouwde. De kosten van huur verhoging bedragen 26,50 per maand In verband met een doorbraak van de Wasbeeklaan naar de Hoofdstraat, door de Zuiderstraat werden 30 wo ningen aangekocht. Kosten 250.000. Naar aanleiding hier van vroeg de heer Platje naar de plannen, waarop de voorzitter antwoordde dat er nog geen concrete gegevens zijn. Deze aan koop was een eerste stap. Bij de rondvraag vroeg de heer Platje bij het experimenteel verven van de pui en in het Kooiplan naar overleg om narigheden te voorkomen. De heer v. d. Fange kreeg ten antwoord dat plan Teylingen door Ged. Staten niet was goedgekeurd op planologische gron den. De heer Van Montfoort vroeg aandacht voor de parkeersituatie aan de Industriekade. waarop de voorzit ter zei dat reconstructie nog niet plaats kon hebben omdat de gelden hiervoor ontbraken. WOUBRUGGE Op zondag 29 okto ber zal de heer J. Huizebosch uit Amersfoort, op wie de Gereformeerde kerk een beroep uitbracht, in het ambt worden bevestigd tijdens de morgendienst om 9.30 uur. De bevesti ging vindt plaats door ds. G. Henge- veld uit Amersfoort, vroeger predi kant te Woubrugge. Tijdens de middagdienst om 3.30 uur zal de nieuwe predikant zijn intrede houden. De jonge predikant, die voor enige weken in het huwelijk trad, heeft zijn intrek in de pastorie geno men. (U kunt een schriftelijk verslag van de intreepreek verwachten zondag- vond rond 9.30 in de brievenbus op de Steenstraat! v.T.) KATWIJK Burgemeester A. G. Vermeulen sloeg gisteren in de Horneswest de eerste paal voor een 84-tal bejaardenwoningen. 'Deze woningen komen straks op een van de mooiste plekken van Katwijk', zei hij in een speech. Volgens H. Haasnoot zal dankij een groot aantal bezuinigingen de huur op landelijk aanvaardbaar peil komen. Men verwacht rond 220 gulden per maand. Aan het project zal ongeveer anderhalf jaar wor den gewerkt. In de onmiddellijke omgeving zal een bejaardencen trum worden gerealiseerd. Rijnsburgse bejaarden geen zanginteresse RIJNSBURG Al enige tijd worden in Rijnsburg pogingen in het werk gesteld een bejaardenkoor op te rich ten. Tot nu toe echter blijken de bejaarden hiervoor weinig interesse aan de dag te leggen. Gestreefd wordt naar een koor met minstens vijftig leden en dat moet in Rijnsburg mogelijk zijn, zo wordt gezegd. Het blijkt echter moeilijk dit aantal te bereiken. Mochten er alsnog vijfenzes tig-plussers zijn die belangstelling hebben, dan kunnen zij terecht op het kantoor van huize 'Avondzon*. RIJNSBURG Voor de peuter speelplaats in Rijnsburg is een grote belangstelling, hoewel hier en daar nogal eens kritiek wordt gehoord. Sommigen menen nog altijd dat het niet juist is dat moe ders hun 'peuter' uitbesteden, om zelf te gaan werken. 'De meeste peuters die wij hier heb ben komen echter uit de flats. Die moeders brengen ze hier om hun kind (eren) zo met andere leeftijdge nootjes in kontakt te brengen en met ander speelmateriaal te laten omgaan. Wij doen bijvoorbeeld al aan expres sie waarmee de peuters thuis op die leeftijd vast nog niet worden gecon fronteerd. Het is beslist niet zo dat hier alleen kinderen van werkende moeders komen. Dit gebeurt slechts in een enkel geval', aldus mevrouw Van der Vlis-Stelwagen, presidente van de Stichting Peuterspeelzaal Rijnsburg. Momenteel staan zo'n ze- OEGSTGEEST De gemeenteraad vergadert maandag 30 oktober om 19.30 uur. De raad vermeldt o.a. in stallatie raadslid P. F. Groenendijk, vraagpunten met betrekking tot ge westvorming. KATWIJK Niet om half acht, zoals aangekondigd, maar om half zeven wordt woensdagavond in het gemeen tehuis een openbare vergadering ge houden van de gemeentelijke commis sie voor jeugd- en sportzaken. KATWIJK AAN DEN RUN Woensdag om zeven uur is er in de zaal van de Ontmoetingskerk een feest avond voor de leden van de jeugd clubs. ADVERTENTIE ventig peuters ingeschreven. Dagelijks zijn er twintig aanwezig. De meesten komen tweemaal per week. Een enke le maal komt de peuter iedere och tend. Van maandag tot en met vrijdag kunnen de peuters er 's morgens te recht. 'Wij zijn bezig te onderzoeken of het wenselijk is ook 's middags de peuter speelzaal te openen. In principe is er wel belangstelling voor. Een moeilijk heid is dat de kinderen op die leeftijd 's middags slapen. Als het toch door gaat zal het op z'n vroegst in januari of augustus volgend jaar worden. Wij doen het dan alléén om de wachtlijst kleiner te maken', zegt mevrouw Van der Vlis. Op de wachtlijst staan mo menteel achtentwintig peuters. Toch is men niet van plan een tweede peuterspeelzaal in Rijnsburg te ope nen. Onlangs is ook in het nabij gelegen Valkenburg een zaal geopend en daar gaan óók wel Rijnsburgse peuters naar toe. Dat de belangstelling voor de peuter speelzalen toeneemt bleek wel uit het aantal aanwezigen dat de jaarvergade ring, die deze week werd gehouden, bijwoonde. Vorig jaar waren er drie ouders aanwezig en nu kon het be stuur van de Stichting er wel zestig begroeten. ONTPLOOIEN In Rijnsburg zijn de meningen nogal verdeeld over het doel van de peuter speelzaal. Nóg zijn er mensen ook raadsleden die vinden dat de moe ders zélf op hun kind(eren) moeten passen. Toch wint de mening dat de peuterspeelzaal past in de opvoeding van de kinderen, steeds méér terrein. 'In andere gemeenten is het mis schien zo dat de peuters voornamelijk afkomstig zijn van werkende moeders, hier in Rijnsburg is dat zéker niet het geval. Onder deskundige leiding van twee gediplomeerde leidsters kun nen zij zich hier veel meer ontplooien dan in een flat', aldus mevrouw Van der Vlist. De peuterspeelzaal is onder gebracht in een lokaal van de lagere school aan de Korte Vaart. TER AAR Maandagmiddag heeft staatssecretaris Schelfhout van onder wijs en wetenschappen een bezoek ge bracht aan onze gemeente. B. en w. benutten dit bezoek om te wijzen op de noodsituatie waarin de basisschool in Langeraar zich bevindt. De staats secretaris bracht een bezoek aan de school, waarin zowel leerkrachten als leerlingen uiting gaven aan de grote behoefte aan een nieuw gebouw. Van de zijde van de chr. nationale school werd eveneens op de gebou- wennood gewezen, omdat men daar reeds gebruik maakt van diverse noodlokalen. KATWIJK AAN DEN RIJN, 24 oktober Groenteveiling: waspeen A extra 5 10. A I 320-540. A II 260-570. B extra 990-1030. B I 600 1550, B II 300-460, C II 150-380, bloem kool 6/1 07-91. 6/II 22-33. 8/1 47-73, 8/II 18. 1T 42. 12/1 45-53. schorseneren 47-103. knolselderij 15-50, groene kool 42, boerenkool 32-45, hreekpeen 220-490. prei 34-51, rod® kool 17, bospeen 40-63. andijvie 18-34. spits kool 28. selderij IC. Aanvoer waspeen 195.100 kg. bloemkool 9400 stuks, schorsenerert 6000 kg LEIDEN 25 okt Groente- en Fruit veiling: Appelen 22-58. Peren 52-77, Andijvie 18-42. Pronkbonen 140, Snijbonen 290-330. Stambo- nen 340-395, Kroten 18-19. Kroten gekookt 65, Boerenkool 22-37. Groene kool 29-36. Spits kool 36 52. Postelein 41-68. Prei 20-43. Spina zie 37-73. Spruiten A 69-72. Spruiten B 63-68, Champions 310-360. Tomaten A 350-360. To malen B 460-480. Tomaten C 260-270. Toma ten CC 250. Uien Middelgrof 20-40. Witlof 175-235. Bloemkool A (6) 83-85, Bloemkool B i«) 64 Bloemkool C 1050. Knoldelderlj 16- 20 Komkommer-, AAA 64 AA 65. A 58-5». Komkommers B 60-64. Komkommers C 42-54 D 43-44. E 36-37 Sla A 18-26. Bleekselderij 14-27 Bospeen 44-48. Peterselie 19-21. Radijs 15-22. Selderij 13-19. KATWIJK De Kerkvoogdij van de hervormde gemeente besloot indertijd met de gemeente Katwijk een over eenkomst aan te gaan inzake ruiling van grond in Katwijk aan den Rijn. De gemeente zou percelen grond met opstallen in de Kerkstraat 45 en Rijn straat 46 in eigendom verwerven en de kerkvoogdij zou een bouwterrein krijgen aan de Schipperssteeg en de Rijnstraat. De gemeente zou een toe gift betalen van 103.000. De kerk voogdij zag bij nader inzien af van de plannen om een jeugdcentrum te bou wen en stelde geen prijs meer op de aankoop van de bedoelde grond. Nadien is er weer overleg gepleegd tussen de kerkvoogdij en b. en w., wat ertoe geleid heeft dat de gemeen te de eigendommen van de kerkvoog dij voor 136.600 koopt; dat de ge meente aan de kerkvoogdij vanaf 23 november 1970 tot de datum van eigendomsoverdracht over het oor spronkelijke bedrag een toegift van 103.000 betaalt (een rentevergoe ding berekend naar 7 pet per jaar); de verkoop van ca. 710 m2 grond aan de kerkvoogdij waarvan de waarde destijds op 35.500 werd bepaald geen doorgang vindt; en om een tijdi ge ontruiming van de voormalige in de koop begrepen pastorie mogelijk te maken de gemeente tijdelijk ten be hoeve van het jeugdwerk van de kerk het pand Bruggestraat 3/3a beschik baar zal stellen. B. en W. stellen de raad nu voor de transactie in deze zin te wijzigen. ALPHEN De Alphense raad komt donderdag 26 oktober om half 8 bij een. Agenda: Voorstel inzake verhuur van een ter rein nabij de Sint Jorisstraat aan M. Broekman Zn., te Alphen aan den Rijn. Voorstel inzake het aangaan van een nieuwe overeenkomst betreffende de ingebruikgeving en ingebruikne ming van grond nabij 'De Bijlen' met de N.V. Aannemers- en Wegenbouw maatschappij v.h. Firma J. Heijmans, te Rosmalen, voor het opstellen en in bedrijf houden van een asfaltinstalla- tie. Voorstel dnzake het vaststellen van een voorbereidingsbesluit voor de Vinkebuurt in Zwammerdam; Voor stel inzake verkoop van een perceel bouwgrond in het Ericapark aan G. A. van Wieringen te Alphen aan den Rijn; Voorstel inzake beschikbaarstel ling van een lokaal van het aan de Preludeweg staande schoolgebouw ten behoeve van de vierde P.C.-kleuter- school in Ridderveld. Voorstel inzake het verlenen van me dewerking voor het stichten van een twee-klassige r.k.-kleuterschool in de uitbreidingswijk ten westen van de Herenweg; Voorstel inzake het verle nen van medewerking voor het stich ten van een 6-klassige r.k. lagere school ten westen van de Herenweg; Voorstel inzake het beschikbaarstellen van aan de Poolsterstraat staande noodlokalen ten behoeve van de Bis schop Bekkersschool; Voorstel inzake: a. het aanvragen van bijdragen uit 's rijks kas ten behoeve van de exploi tatie van 176 premiewoningen, te bou wen door de Nutsstichting tot verbe tering van de volkshuisvesting; Voor stel inzake het beschikbaar stellen van een krediet ad 920.000 voor het uitbreiden van de sociale werkplaats 'De Binnenhaven'. ADVERTENTIE Voor prijzen die extra plezierig zijn. Probeert u eens één van onze specialiteiten: vleesfondue-speciaal voor f 9.95. Een compositie van onze chef-kok: 200 gram in blokjes gesneden biefstuk, geserveerd met 3 fondue-sauzen, fruitsalade, tomatensalade en pommes frites of stokbrood. Neem. er zo'n heerlijk glas rode wijn bij voor maar f 0,95 Eethuisje "De Munnikhof" van Albert's Corner Restaurant Leiderdorp, tel. 01710 - 3 0066, gelegen aan de Rijksweg Amsterdam- Rotterdam, afslag Hoogmade. (acA De gehele week geopend, ook zondags, li Vj Ook uw adres voor een geslaagde lunch. Met het tweede kopje koffie gratis. ZOETERWOUDE De gemeenteraad van Zoeterwoude komt donderdag 26 oktober om 7 uur bijeen. Agenda: voorstel tot het verlenen van het recht van opstal ten behoeve van een door de r.k. sportcomplex 'Haasbroek' op te richten urinoir; tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Westeindseweg ter plaatse van de omlegging van secun daire weg 17; tot vaststelling van het bestemmingsplan 'Barrepolder'; tot het nemen van een voorbereidingsbe sluit voor een gebied, gelegen aan de Nassaustraat; tot het verlenen van medewerking inzake het aanschaffen van meubilair en ontwikkelingsmate riaal voor de protestants-christelijke kleuterschool 'De Blokhut'; tot verho ging van de huurprijs tot 20 cent per m2 van de binnen het gemeentelijk volkstuinencomplex gelegen volkstui nen. (ADVERTENTIE) APOTHEKEN Dienst apotheken tot vrijdag 27 oktober: apotheek Kok, Rapenburg 9 en apotheek Voorschoten. Maandag: Soos Mirakel, Breestraat 19, half 8 tot half 11 open jeugdcafé. Dinsdag: Soos Mirakel, Breestraat 19. 2 tot 5 uur, ouderensoos, kwart voor 7 tot 9 uur. expressiegroep voor tieners, half 8 tot half 11 jeugdcafé, 9 tot 12 uur soos Twentwel. Woensdag: Soos Mirakel, Breestraat 19 Half 8 tot half 11 jeugdcafé, 7 tot 8 uur meisjesclub, 7 tot 8 uur Chr. Emigratie Centrale. Donderdag: Soos Mirakel, Breestraat 19. Half 8 tot half 11 jeugdcafé, 9 tot 12 uur soos Twentwel. Jaarlijkse uitvoering jeugdkoor Ex Animo. In grote zaal van Den Burcht aanvang 19 30 uur. Vrijdag: Soos Mirakel. Breestraat 19. 8 tot 11 uur soos Mirakel, 9 tot 12 uur soos Twent wel, 7 tot 8 uur Jongensclub Nieuwe Oogst. Zaterdag: Soos Mirakel. Breestraat 19. 8 tot half 12 soos Mirakel. 9 tot 12 uur soos Twentwel. 8 uur Hulskamer open-lnfo-rulmte. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13.00-14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00- 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10.00-11.30, 15.00-17.30 en van 18.30-20.0 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- ling falleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo. do en vrij van 18.3-18.45 uur; za en zo van 15.00-15.15 uur. Dlaconessenhuls: lste klasse dagelijks: 11.00- 12.00 uur. 13.15-14.00 uur: 19.45-20.30 uur: 2e en 3e klasse: dagelijks 13.15-14.00 uur; kin derafdeling: dagelijks 14.45-15.30 uur en maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.00- 19.00 uur. LEIDEN St. EUsabethzlekenhuis: Volwas senen: 3e klasse, dagelijks van 14-15 en van 18.45-19.30; 2e klasse, dagelijks van 11.30-12 en van 14-15 en van 18.45-19.30 uur. Ie klasse, dagelijks vanaf 11.30 uur. Kraamaf- deling: 3e klasse, 15-16 en van 18.45-19.30 uur; 2e klasse, 11.30-12 (alleen vaders); 15-16 en van 18.45-19.30 uur. Kinderafdelingen Al en B4: Dagelijks van 14.30-18.45 uur (dé., bezoektijd per bezoek is beperkt tot drie kwartier). Films van 28 oktober tot 2 november- Camera: 'De vier vuisten van de duivel', 14 jr. Dag. 19 en 21.15 uur en do vr, ma en di 2 30 uur. Matinee: 'De zotte wereld van Laurel en Hardy'. a l. za en wo 2.30 en zo. 2 00 en 4.15 uur Nachtv. vr-za 23.30 uur Bonny and Clyde. KATWIJK Bij het gemeentebestuur leeft al geruime tijd de wens om te komen tot het herstel en de restauratie van een typisch oud stukje Katwijk, te weten: de omgeving Louwestraat-Baljuwstraat. De uitvoering, d.w.z. de res tauratie en reconstructie van panden, pleinen en 'oude dorpsgezichten', vormt echter een punt apart. Pand voor pand zal in het geprojecteerde plan ingepast moeten worden, waardoor op verantwoorde wijze een karakteristiek stukje Katwijk behouden kan blijven. Nu de gemeente sedert enige tijd eigenaress is van de onbewoonbaar verklaarde woningen Louwestraat 7 en 9. is het plan gerijpt om de uitvoering van de totale reconstructie te doen beginnen met de restauratie van deze panden. Alhoewel deze won'ngen (nog) niet voorkomen op de door de minister van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk vastgestelde monumenten lijst, achten B. en W. het geenszins uitgesloten dat Louwestraat 7-9 na resta-.ratie een beschermd monument kan wjrden. Het is altijd het plan geweest het, thans nog uit twee woningen bestaan de pand. na grondige restauratie, in huur uit te geven. Naar aanleiding van een verzoek, ont vingen B. en W. echter het bericht van de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, 'lat het schetsplan van de restauratie wel zijn instemming kan verkrijgen, doch dat er in de eerstkomende jaren van een subsidiëring in de kosten geen sprake zal kunnen zijn. De staatssecretaris betoogde, dat het gro te aantal in uitvoering zijnde restau- Lido: 'Hunting Party'. 18 jr. Studio: De revolutionair', 18 Jr. Belde fl 14.30, 19 en 21.15 uur. Zo. 14.30, 16.45, Jl 21.15 uur. Luxor: 'De Peetvader', 14 jr. Dag. 14.00 20.00 uur. Trianon: 'Zeg maar ja tegen het leger', jr. Dag. 19 cn 21.15 uur en 14.30 en 16 45. Rex: Laurens van Arabië', Dag. en Zo. en 19.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Sled. Museum de Lakenhal: tot 26 nov Li schappen uit de I7e.eeu\v. Sted. Museum de Lakenhal: Oude Singel ma t.m. za 10-17 uur, zo en fd 13-17 i t.m. 22 okt, Leo van den E ckel, grafiek tekeningen. 20 okt. tot 26 nov. Landschap uit de 17e eeuw. Rijksmuseum voor Oudheden: Rapenburg ma t.m. za 10-17 uur., zo en fd 13-17 uur; tl ens laffaire, kleine expositie van Ch pollion le Jeune, die het oucJ-Egyptii schrift, de hiërogliefen, ontcijferde, Rijksmuseum voor Volkenkunde: Steenst: 1. ma t.m. za 10-17 uur, zo en fd 13-17 i Fai-La Zeilen in de Zuidzee, beeld van ontwikkeling van de boomstamkano naai Katamaran. Galerie Heuff: Hoflaan 7, Wassenaar, t.m. za 10-17 uur: Dolf van Leggelo aquarellen en tekeningen en Jan van S met keramiek. Van 7 t.m. 28 okt. Galerie van der Vlist: Botermarkt 3. dl. I za 9-18 uur. Tot 1 nov.. Anp Smit schilderijen. Donderdag 2 november. De ontwikkel van de Ned erlandse landschapschilder^ in de 17e eeuw' door drs R. R. de Haai De Lakenhal'. Aanvang 8 uur. raties en het in verhouding geringe bedrag van de daarvoor beschikbare geldmiddelen hem tot deze afwijzing noopte. Hij gaf wel het advies om deze aangelegenheid te zijner tijd op nieuw aanhangig te maken. EIGEN KRACHT Dit uitstel behoeft de restauratie niet in de weg te staan, zo menen B. en W. Indien de gemeente de mogelijk heden daarvoor zou zien. zou in sa menwerking met de rijksdienst voor de monumentenzorg de restauratie di rect ter hand genomen kunnen wor den, /onder dat daardoor een aan spraak op sibsidie verspeeld zou wor den. Ondanks de teleurstellende gang van zaken hebben B. en W. gemeend niet bij de 'lege staatskas' te moeten neer zitten maar op eigen kracht tot ver fraaiing c.q. restauratie van Katwijk over te gaan. Langer uitstel zou een verdere verwaarlozing van de panden in de hand werken met als gevolg dat restauratie dan intussen tot de onmo gelijkheden kan gaan behoren. Op grond van deze overwegingen heb ben B. en W. architect Ir. C J. Wagenaar uit Zandvoort opdracht ge geven een plan voor de restauratie in overleg met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg in gereedheid te brengen. Vervolgens heeft een daartoe uitgenodigde Katwijkse aannemer een offerte gemaakt \an de uit te voeren kosten. Er is een bedrag van 80.000 mee gemoeid. Visserijberichten SCHEVENINGEN 25 oktober visserl] richten Besommingen kustvissers SCH 2500: SCH 68 2320; SCH 74 3630; OD 2 31 OD 8 4660; GO 17 3880: SL 7 4200; SL 4390; SL 22 57S0; SL 42 5200; SL 49 4980; 36 4910 Noteringen per 40 kg: schol m 75-85; St kl 70-75; wijting gestr. 45-58: schar 70 kabeljauw m 120-140; kabeljauw I 66-75; 55-66. III 55-69; verse makreel 18-50. Per 100 kg: kabeljauw gr 200-230. Notering gezouten haring steurharing 129; gezouten makreel 69.50-65. Aanvoer: 600 kisten kabeljauw, 30 kli schol, 125 kisten wijting ,30 kisten schar, kisten makreel, 20 kisten diversen, 1 kantjes'gez. haring, 37 kantjes gez. makri Versvaclhe aanvoer voor morgen; circa kustvissers. AANVOER VERSE ZEEVIS IJMUIDEN. 25 oktoer '1972 36 kli schelvis, 100 kisten en 15 premiekli wijting, 374 kisten kabeljauw, 4 kisten ei premleklsten makreel, 50 kisten schol, kisten schar, 25 kisten varia, 356 stuks sü kabeljauwen, 100 kg tong. per 1 kg In guldens: tarbot 8 99; grote li 9,- - 8.80: grootmiddel tong 9.46 - 3 kleinmiddel tong 9.78 - 9 51; tong I 10.5 10 43, tong II 10.38 - 10.33; per 50 k( guldensO schelvis 2 88,-; schelvis 3 wijting 1 76.40; wijting 2 81.51; schar U 9S; bot 47 - 35: steenbolk 55,-; schol 1 11 88: schol 2 112 - 91; schol 3 114 - 89; sclu 110 - 95; kabeljauw 1 110 - 91: kabeljatr 242 - 112; kabeljauw 3 310 - 83; kabeljair 94 - 70; kabeljauw 5 86 - 60; tarbot 2> 24S; griet 175.- tongschar 160 - 120; mab 1 51.20 - 25.50; lever 38.; haal 60.-. VISSERIJBERICHTEN' BESOMMINGEN VAN WOENSDAG IJMUIDEN. 25 oktober KW 221 ƒ5! ARM 25 320, drie Volendammers: VJ 1.40//U. 25 2.ƒ500. 23 2.6000. drie spa» sers: U K163 en 242 f 7.700, UK 89 en ƒ7 500. KW 33 en 180 6.900. NOORDWIJKERHOUT Dinsdag oktober half 8 vergadert de gemeen raad. Agenda: Verkoop grond aan Maandagsewetering voor woningboo Verkoop grond in Victor III v< bijgebouwtjes; Verkoop grond in tor III aan de Stichting Huisvesö Bejaarden Noordwijkerhout; Aankc grond t.b.v. de reconstructie Rul# hoekerweg; Garantieverlening vri sectorv.-oningfen Victor III; Veron ning opslag gas- huisbrand- en stool lie; Vaststelling brandbeveiligingsv ordening; Verordening op de verblij gebouwen; Benzineverkooppunten; rekening exploitatievergoedingen J zonder kleuteronderwijs 1970 en 191 Nadere voorschotten exploitatie)1 goedingen bijzonder kleuteronder* voor 1972; Plaatsbepaling zwembl Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vnjdag oktober: hoog water 6.15 en 18.38 laag water 2.07 en 14.28 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4