hij zit z'n gezondheid in eigen de weg becel-goed voor hart en bloedvaten v Bankovervalie mrmetb rsna verkoop door adverteren HART FAMILIEBERICHTEN BROOD VOOR HET Plaats een KOERIER goed dal er politie is! TROUT/KWARTET DONDERDAG 26 OKTOBER 1972 KIS I.p.v. kaartjest Olivier Jolian Tavai Arent-Jan Thomas en Mlenke Thomas-Proost C/o UNDP P.O.Box 295 Apia, West Samoa Langs deze weg zeggen wij allen van belangstelling dia wij ter hartelijk dank voor de blijken gelegenheid van ons 25-Jarlg hu welijk mochten ontvangen. Dobbelmanduln 3 Noordwljk aan Zee, 26 oktober 1972 Dankzij Hem hopen wij met alle kinderen en kleinkin deren onze gouden bruiloft te vieren TI. Strijker L. Strijker-Oosterveen Nijeveen, Griftestuk 2. Receptie: 4 november van 15.00 tot 17.00 uur in Restau rant 'Oosting', Dorpsstraat 157, Nijeveen. In de Vrede Gods is ontslapen onze lieve Man, Vader en Grootvader Gerrit Cornelis van Niftrik geboren 24 oktober 1094. Amsterdam: J. van Niftrik-van Egmond Amsterdam: C. L. van Niftrik Dedemsvaart: H. A. van Niftrik P. van Niftrik-Baars Gerrit, Astrid en Mark Bussum: G. J. C. van Niftrik C. D. M. van Niftrik-Biemond Koen. Herman en Christa Maarn: J. J. Schreuder-van Niftrik L. K. A. Schreuder Marjet en Caroline Amsterdam, 25 oktober 1972. Vrijheidslaan 4 boven. Gelegenheid tot condoleren 's avonds van 7-9 uur. Vrijheidslaan 4 boven. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 30 ok tober om 12.30 uur op de begraafplaats 'Mosca- wa', Waterbergseweg te Arnhem. Voordien wordt om 11 uur een rouwdienst gehou den in de Diaconessenkerk, van Nispenstraat hoek Isaac Evertsenstraat te Arnhem. „Er is een troost in alle gemis dat schrijnt. Er is een kern van vreugde in de droefenis. Hoezeer wij de geliefde dode ook missen -, Wij weten ze in de vreugde bij de Heer." Heden behaagde het de Heer plotseling uit ons midden weg te nemen onze lieve Zwager en Oom prof. dr. G. C. van Niftrik echtgenoot van J. van Egmond, ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw, in de ouderdom van 68 jaar. Rijnsburg: N. van Egmond N. van Egmond-van der Boon Canada: J. van Egmond C. M. van Egmond-de Mooij Sassenhedm: C. Geerling-van Egmond J. J. Geerldng Rijnsburg: D. van Egmond C. van Egmond-van der Haak Canada: D. van Egmond T. van Egmond-van Egmond Rijnsburg: C. J. van Egmond H. C. van Egmond-van Egmond P. van Egmond D. van Egmond Reay neven en nichten Rijnsburg, 25 oktober 1972 Met ontroering ontvingen we het bericht dat God uit onze kring wegnam prof. dr. G. C. van Niftrik in leven hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam. Wij denken met grote dankbaarheid terug aan de tijd dat we hem in ons midden hadden en we mede getuige waren van zijn grote bewogenheid voor de gemeente van Jezus Christus aan alle plaatsen Zijner heerschappij. God sterke zijn Vrouw en Kinderen in dit ver lies. Zijn vrienden: W. Aalders, 's-Gravenhage. J. van der Graaf, Huizen (N.H.) G. P. van Itterzon, De Bilt. H. Jonker, Hilversum. Mevr. J. A. van Ruler-Hamelink, Utrecht. Het algemeen bestuur van de Stichting Christelij ke Pers in Nederland geeft met leedwezen ken nis van het zeer plotseling overlijden van zijn lid prof. dr. G. C. van Niftrik Wij zullen hem in onze vergaderingen om zijn vriendelijke persoonlijkheid en zijn niet aflaten de oplettendheid zeer missen. Voor het bestuur: W. A. Fibbe, voorzitter. K. Abma, secretaris. Amsterdam, 25 oktober 1972. Geheel onverwacht heeft de Here tot Zich geno men Zijn kind, mijn innig geliefde Man, onze lieve zorgzame Vader en Opa Gerrit Bolhuis op de leeftijd van 59 jaar Psalm 23 •Groningen, 24 oktober 1972. Bezettingslaan 52. J. A. Bolhuis-Baas A. A. Zijlstra-Bolhuis J. Zijlstra Stadskanaal: A. J. I. Hoiting-Bolhuis W. Hoiting Zuidlaren: G. Boerema-Bolhuis R. Boerema en kleinkinderen De overledene is opgebaard in het 'Uitvaartcen trum' Nw. Boteringestraat 31. Bezoekuur van 78 uur. Thuis liever geen bezoek Geen bloemen Geen toespraken De rouwdienst zal worden gehouden in de aula van de begraafplaats 'Selwerderhof' op zaterdag 28 oktober a.s. om 11 uur, waarna de teraarde bestelling zal plaatshebben. Na de plechtigheid gelegenheid tot condoleren in de koffiekamer op de begraafplaats. De gezondheid van hart en bloedvaten komt steeds meer in het gedrang door de manier waarop wij in deze tijd leven. Te weinig be weging, teveel roken, te ge spannen werken en vooral... verkeerd eten. Allemaal slecht voor de gezondheid van hart en bloedvaten. Waarom zouden we daar niet zoat aan doen Beginnen met verstandig eten! Dat betekent dat we het ge bruik van verzadigd vet in de voeding moeten verminderen. En dit vet zoveel mogelijk moeten ver vangen door meervoudig onver zadigde vetzuren van het type (cis-cis) linolzuur. Die verlagen de hoeveelheid cholesterol (een vetachtige stof) in het bloed. Daar gaat het om. Want een lager cholesterol-gehalte is goed voor de conditie van hart en bloedvaten. Becel margarine bevat maar liefst 60-65% meervoudig onverzadigde vetzuren. Dat is veel. Voldoende om hart en bloedvaten te helpen in goede conditie te blijven. Becel is dus een bijzondere mar garine. En niet alleen wat gezond heid betreft. Want Becel heeft een voortreffelijke smaak en is verrassend goed smeerbaar Begin er jong mee! Het is van belang op jeugdige leeftijd al met Becel te beginnen. Dan zijn uw bloedvaten nog in goede conditie. Becel helpt mee ze langer zo te houden. Vraag de Becel folder, Postbus 37, Rotterdam. 60-65meervoudig onverzadigde vetzuren. Bedroefd geven wij kennis, dat de Heere op Zijn tijd, maar voor ons tooh nog onverwacht heeft weggenomen mijn geliefde Man, onze zorgzame Vader en Opa Pieter Biemond Hij is 67 jaar geworden. Ps. 3 6 Rotterdam: Hoofddorp: J. P. Biemond-Michie'len I. C. Helsloot-Biemond H. C. Helsloot Edith Hazerswoude: J. van Elderen-Biemond E. van Elderen Anneke en Erik Rotterdam, 24 oktober 1972 Molenlaan 188 Geen bloemen. Condoleance- en rouwbezoek aan woonhuis, Mo- lemlaan 188, donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. De teraardebestelling in het familiegraf zal plaatsvinden zaterdag 28 oktober a.s. op de be graafplaats van de Herv. Gem. Hillegersberg, Kerbdreef 2 nabij Bergse Dorpsstraat 14 om on geveer 11.15 uur. Na de begrafenis is er gelegen heid tot condoleren in de Hillegondakerk. Vertrek van Molenlaan 188 om 11.00 uur. Psalm 108 1 (berijmd) Na langdurig geduldig ge dragen lijden werd heden op de leeftijd van 73 Jaar van ons weggenomen mijn lieve Man. onze zorgzame Vader Opa Cornelis Dirk Hendrik van Zijtveld Westbroek: W. van Zijtveld- Hoogendoorn Aalten: J. van Zijtveld H. A. ZIJtveld-Vas Dias Marijke Onno Reinette Westbroek, 24 oktober 1972, Kerkdijk 38. Geen bloemen. Geen toespraken. De begrafenis zal D.V. plaats vinden op zaterdag 28 okto ber a.s. op de Algemene Be graafplaats te Westbroek om 13.00 uur. De begrafenis ls vanuit ge bouw ..Rehoboth" achter de Ned. Herv. kerk. Vertrek om 12.45 uur. Met droefheid geven wij ken nis van het bericht uit Ca nada dat op 75-jarige leeftijd de Heer plotseling tot Zich genomen heeft onze Broer, Zwager en Oom Aan Feddes 23 okt. 1972. K. Feddes. Huize Larix te Zuidlaren H. Schipper, Noorderdiep 298, Nw. Bulnen Neven en nichten. Heden overleed, in de Hope des Eeuwigen Levens, toch nog onverwacht, mijn lieve Man, onze zorgzame Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader. Broeder, Be- huwdbroeder en Oom Pieter van den Ende in de ouderdom van 77 jaar. V. L. a den Ende van Gooien Ch. V. L. Lammertse- van den Ende C. Lammertse T. P. Claassen- van den Ende G. Claassen Klein-, achterkleinkinderen en verdere familie. Amsterdam., 2 oktober 1972, Jennerstraat 26 boven. De bijzetting in het familie graf zal plaatshebben don derdag 26 oktober te 1 uur op de begraafplaats ..Rust oord" te Dlemen. Vertrek van de rouwkamer te 12.20 Voor de zeer vele bewijzen van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve Man en Vader, Groot- en Over grootvader Cornelis Fijan zeggen wij u hartelijk dank. Uit aller naam: H. Fijan-v. Holten Voor uw belangstelling en mede leven ons betoond voor en na het overlijden van onze lieve Moeder. Groot- en Overgroot moeder Aaltje van Duijn geb. Schuitemaker. op- In het bijzonder dank aan Ds. A. Vink en de heer R. Varke- visser voor de geestelijke bij stand; Dr. W. J. Louwerse en de verpleegsters van het Oranje- Groene Kruis voor de medische verzorging: en van het dames comité de dames Kalsbeek. N. Schaap en D. Varkevisser en Moeders vriendinnen voor de trouwe bezoeken en vriendschap aan haar bewezen, de begrafe nisonderneming D. C. Vis en Zoon voor de correcte "erzor- ging van 1e begrafenis. God maakte de nacht lot morgen. Van ons werd weggenomen onze lieve Man, Broer, Zwa ger cn Oom Christiaan Soetekouw A. Soetekouw-van Schaik M. J. Soetekouw M. A. Soetekouw en verdere familie De overledene is thuis opgebaard. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 28 oktober te 10.30 uur in de Emma- kerk, Middenweg hoek Hugo de Vrleslaan (Watergraafs meer), waarna de crematie zal plaatshebben tegen 11.50 uur in het crematorium op ..Westgaarde". Ookmeerweg 275 einde Osdorperban te Amsterdam (bereikbaar met bus 23). Vertrek van Emma- kerk te 11.15 uur. Geen bloemen. Liever geen toespraken. Ontslapen in haar Heer en Heiland onze lieve tante, mevrouw J. Mulder-van Hees op de leeftijd van bijna 84 jaar Alkmaar: A. A. C. Stokreef-Bomers Amsterdam: A. C. M. J. Bomers G. M. E. Bomers van Leersum Blaricum: L. M. Dooyes-Bomers Hierden: H. A. D. J. Bomers H. E. Bomers-Govers Dr. J.J. BUSKES Bijbels dagboek f 15,90 rkrijgbaar in de boekhandel ZOMER KEUNING WAGENINGEN Op woensdag 5 april 's ochtends 10.40 uur parkeren drie mannen een gestolen auto voor de AMRO-bank in de Van Weedestraat te Soest. De bestuurder blijft zitten, de andere twee stappen de bank binnen. Er zijn geen klanten. Beide overvallers han teren een Flobert-buks met afgezaagde loop. Een hunner posteert zich bij de uitgang. De ander bedreigt de drie personeelsleden en dwingt een vrouwelijke bediende, f 17.700.- in zijn tas te stoppen. Terwijl hun auto weg stormt, richting Baarn, neemt een voorbij- gangster het kenteken op. Op dat uur zijn reeds méér politiemannen en materieel op de weg dan normaal: men houdt er reeds rekening mee, dat het drietal in de buurt is. De gemeentepolitie Soest geeft alarm via de INRAP (provinciaal mobilofoonnet) en waarschuwt apart telefonisch Baarn en Utrecht. Om 10.50 uur krijgt Baarn de melding, dat op de August Janssenweg een auto tegen een lichtmast is gedaverd. Het is de wagen van de bank overval. De drie overvallers (één gewond) slaan op de vlucht in verschillende richtingen. De controleposten, die Baarn en Soest afgrendelen, worden ten dele opgeheven en samen getrokken. Een Cessna van de Dienst Luchtvaart der Rijkspolitie cirkelt boven de omgeving. Twee wachtmeesters der Rijkspolitie uit Bunschoten signaleren twee van de vluchtelingen op een sportvelden-complex. Zij worden omsingeld en geven zich over. Het is nu 11.20 uurveertig eei minuten na de overval. Het tweetal arrestanten heeft geen gulden van de buit bij zich. Een vage tip: de derde man vlucht door de bossen richting Hilversum. De val klapt ook voor hem dicht. Twéé agenten uit Hilversum verrassen hem in een bosterrein. Hij Heeft de gehele buit op zak. De zaak is rond. Het is 11.45 uur, één uur en vijf minuten na de overval. In actie waren: één politie-vliegtuig, 16 politiewagens, 5 politie motoren, 54 man gemeentepolitie uit Soest, Baarn en Èüversum (2 hoofdinspecteurs, een inspecteur, 3 adjudanten, 8 brigadiers, 40 agenten en hoofdagenten, rechercheurs inbegrepen) plus de groep van de Rijkspolitie uit Bunschoten. De samenwerking was voorbeeldig. Dit zijn een paar nuchtere cijfers. Cijfers die meer dan woorden zeggen, wat er aan zo'n krante- bericht vast zit. Cijfers die nooit In de krant komen. Maar die wel aantonen, dat de politie meer doet dan bekeuringen uitdelen. Of het verkeer regelen. Of een dronken auto mobilist arresteren. Of een burenruzie sussen. Toch is de politieman geen wonder op twee benen. Hij ls gewoon een mens, die van zijn werk houdt, van zijn vrouw, en van een goed TV-programina. Een man, die net als ieder een in onze maatschappij zijn taak vervult, al is zijn werk afwisselender dan dat van zijn meeste leeftijdgenoten. Een taak waarin hij soms gevaar, soms onbegrip, maar ook waardering ontmoet. Een taak die steeds ge richt is op het beschermen van zijn medemensen. Ook u kunt hem nodig hebben. Morgen al. Vannacht nog.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 18