Universiteit kiest mooie polder voor ziekenhuiscomplex Stadsinternaten voor b.l.o.-scholieren Duivenplaag in Utrechtse straat Actie voor behoud van Winterswijkse beken Bestemmingsplan aan raad voorgelegd Zwolle maakt eind aan stadhuismisère PAK-Brabant: openheid bij benoeming van commissaris Prins Claus exposeert Schooldekanen zijn tegen voorstel voor dienstplichtbeleid Roolvink sprak over de verkiezingen Twee bouwbedrijven in Limburg samen Pleidooi van jubilaris Aan v. d. Meulen Bereiding van kaas uit magere melkpoeder Dr, Zijlstra voor vorm van geleide loonpolitiek Hoger beroep in zaak ingooien ruiten bij premier Biesheuvel TROUW/KWARTET WOENSDAG 25 OKTOBER 1972 BINNENLAND TP6/K9 Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM Eén van de weinige Amsterdamse natuurgebieden, de Bullewijkerpolder, tussen het nog ongerepte gebied van 't Gein en de Holendrechtpolder, zal volgebouwd worden. Dit keer gaat een hapje van Hollands afkalvende 'groene hart' naar de Universiteit van Amsterdam. Een terrein van 64 hectare tussen de Bijlmer, de spoor weg naar Utrecht, Abcoude en rijksweg 2 (Amsterdam-Utrecht) zal worden bestemd voor de bouw van een Academisch Medisch Centrum. B. en W. hebben de raad het bestemmingsplan ter goedkeuring voor kers. studenten en patiënten vanuit het metrostation worden ontwikkeld. Auto's komen elders binnen: om het complex loopt een randweg. Op het terrein wordt het vervoer verzorgd: continue af- en aanvoer van gebrui kers van metro en bus, speciaal voor patiënten en bezoekers. Het is van belang dat er aandacht wordt besteed aan permanente bereikbaarheid voor ongevalspatiënten. Te verwachten is, aldus b. en w. dat op het omliggende hoofdverkeerswegenstelsel een relatief aanzienlijk aantal ernstige ongevallen zal plaatsvinden. In verband hiermee is ee helicopterlandingsplaats in het structuurplan opgenomen. Vóór 1976 Als eerste is in het zuidwestelijk deel van het terrein de bouw gepland van een psychiatrisch centrum, een kin dercentrum en voldoende klinische ruimte om de academische klinieken van het Binnengasthuis uiterlijk in 1976 te kunnen verplaatsen, bijbeho rende poliklinieken en dienstruimten. Met overheidsdiensten moet nog over leg worden gepleegd over de water, gas en electriciteitsvoorziening en de afvoer van afvalprodukten (te denken Uitbreiding van het Wilhelmtaa Gast huis is door de ligging onmogelijk en het ziekenhuis zal moeilijk bereik baar blijven. Hetzelfde geldt voor het Binnengasthuis. Volgens de curatoren van de Amsterdamse universiteit is een bundeling van ziekenhuis en pre klinische instituten een dringende eis. Aanbevolen werd daarom nieuwbouw in de Zuidoostlob van Amsterdam, omdat daar voldoend e 'maagdelijk' terrein aanwezig is, goede verbin dingen zijn of komen (wegen, metro, spoorweg, bussen, helihaven), en dat de plaats gunstig is in het spreid iiugs- patroon van de Amsterdamse zieken huizen. De wijkfunctie betreft niet alleen de Bijlmermeer met inbegrip van de Zuidoost-Bijlmer, maar de hele zuidoostlob: Diemen, Duivendrecht, Ouderkerk, Abcoude, Weesp, Muiden en Muiderberg. Ruime reserve Volgens het bestemmingsplan wordt een kwart van de beschikbare 64 hecta re bebouwd, zodat het Academisch Medisch Centrum ook in de verre toekomst ter plaatse kan worden ge handhaafd. ('Het omvat een zeer rui me reserve voor uitbreidingen'). Voorlopig zal er nog plaats zijn voor enig groen 'Het open terrein moet minstens voor de helft worden inge richt en gebruikt als tuin'. Het reste rende deel wordt bestraat (asfalt-we- gen). De gebouwen krijgen gemiddeld vijf bouwlagen, dat wil zeggen een gemid- derde hoogte van 20 meter. Op kaar ten staat een bouwhoogte van 45 me ter aangegeven. Dat dient om de bouw van enige specifieke onderdelen van de bebouwing mogelijk te maken, zoals schoorstenen, ventilatie-installa- ties e.d.\ luiidit de toelichting. Bereikbaar Volgens het plan voor dit centrum dat globaal twee taken heeft: verple ging van patiënten en opleiding van studenten, wordt gerekend op een maximaal aantal arbeidsplaatsen van 9000 (6500 personeelsleden en 2500 studenten). Er zal parkeergelegenheid komen voor 1100 tot 1800 auto's en ten minste 1500 fietsen en bromfiet sen. Voor het functioneren van het openbaar vervoer, privé autovervoer en bromfiets is uitgegaan van een verdeling van respectievelijk 42, 37 en 16%. Door de excentrische ligging van de metrohalte zal de hoofdingang van het complex voor werkers bezoe- ZWOLLE De Zwolse gemeen teraad heeft een definitief eind gemaakt aan de reeds tachtig jaar slepende huisvestingsmisère van het gemeentelijk ambtena renapparaat. De raad ging una niem akkoord met een voorstel van b. en w. een nieuw stadhuis te bouwen in het centrum van de binnenstad. Dat gebeurde precies vijf maanden nadat in dezelfde raad twee keer de stemmen staakten over een eerder ingediend voorstel tot de bouw van een raadhuis in het hartje van de binnenstad. Sinds mei is er koortaoh- tig gewerkt aan een compromisvoor stel, waarin tegemoet werd gekomen aan de eis van de voorstanders van het vorige plan, de bouw van een stadhuis in het centrum, maar ook aan de bezwaren van de tegenstanders binnen en buiten de raad. Die bezwa ren leidden de afgelopen drie en een half jaar tot hevige buitenparlemen taire akties en tal van raadsdiscussies. De schaal van het stadhuis im de fijnmazige Zwolse binnenstad was een van de voornaamste bezwaren. Het gisteravond geaccepteerde plan is dan ook veel kleiner van opzet, het zal worden opgetrokken binnen de daar voor in het bestemmingsplan binnen stad aangegeven begrenzing. Een aan tal historische panden, ondermeer dat waarin tot voor kort het hoofdbureau van politie was gevestigd, zal nu niet behoeven te worden afgebroken, ter wijl de straat waarin die panden lig- gen, niet uit het Zwolse straatpatroon zal verdwijnen, zoals aanvankelijk de bedoeling was. De veranderingen in het oorspronke lijke plan hebben geleid tot een kos tenverlaging van ruótm vier miljoen gulden, er werd een krediet van ruim 23 miljoen gulden voor de bouw beschikbaar gesteld. Oorspron kelijk kende het bouwplan een volu me van 60.000 kubieke meter, het gisteravond aangenomen plan kent een volume van 49.000 kubieke meter. aan radio-actieve afval) aldus het ont- werp-bestemmingsplan. Dit overleg is belangrijk in verband met ruimtevra- gende, aanvullende voorzieningen (e- ventueel een afvalverbranding ener giecentrales etc.) of noodvoorzienin gen, bij uitvallen van energievoorzie ningen. De gekozen plaats wordt ook aantrek kelijk genoemd in verband met milie- eisen: het Medisch Centrum moet vrij zijn van geluidshinder en luchtveront reiniging (stof, rook, stank). Verder moeten zware trillingen in de omge ving worden voorkomen. Daarom zul len langs verkeerswegen beschermen de groenstroken worden aangelegd. Gezondheidscentrum Het ontwerp-bestemmingsplan heeft van, 19 juli 1972 af gedurende een maand ter visie gelegen. Er zijn geen bezwaarschriften ingediend. De Am sterdamse universiteit hoopt de bouw plannen voor het medisch centrum zo snel mogelijk te kunnen realiseren. Er zal gebouwd worden in twee fasen: vóór 1980 en na 1980. 'Amsterdam anticipeert met dit plan mee op een mondiaal aanwijsbare ont wikkeling van universitair medisch centrum tot academisch gezondheids centrum met landelijke, regionale en stedelijke taken, gebaseerd op ratione le (nog nader vast te stellen) samen- werkingspatronen op het terrein van de gezondheidszorg, de medische, ver pleegkundige en paramedische oplei dingen en het medisch wetenschappe lijke onderzoek' aldus b. en w. De subfaculteit van de tandheelkunde zal na 1980 eveneens onderdeel wor den vap het centrum. BREDA Het bestuur van het PAK- brabant (gevormd door PvdA en PPR) meent dat de aanwijzing van de opvolger van de huidige commissaris der Koningin in Noord-Brabant in alle openheid dient te geschieden. Ook, zal er volgens het bestuur de grootste mogelijke inspraak moeten zijn. De Brabantse commissaris der Konin gin, dr. C. N. M. Kortmaan, zad op 1 augustus volgend jaar afscheid ne men. Het is gebruikelijk aldus het Brabantse PAK-bestuur, dat vier maanden tevoren de officiële sollicita tieprocedure begint In dit geval der halve op 1 april. In een communiqué schrijft het be stuur dat provinciale staten zich nu al moeten bezinnen op die procedure Gepleit wordt voor een open voor dracht, op te maken door de staten vergadering in een openbare vergade ring, publikatie van de namen van sollicitanten en een ruime inbreng van de zijde van de Brabantse bevol king. Prins Willem Alexander werd in deze speelse houding gesnapt door zijn vader. De foto is te zien in de ridderzaal van kasteel Hoens- broek, waar prins Claus de door hem gemaakte foto's van het leven op Drakensteyn exposeert. Van een verslaggever WINTERSWIJK Het Winters wijkse bekengebled moet, voor zo ver het nog onaangetast ls, onge schonden blijven. Dit ls de mening van het actiecomité 'Behoudt Win terswijkse beken', dat zaterdag in Winterswijk een bijeenkomst belegt. Op deze bijeenkomst zal gesproken worden over de kana lisatieplannen van de Winterswijk- se beken. Volgens het comité is in dc benedenloop van de Beurzer- beek door het Waterschap van de Berkel reeds onherstelbare schade aan de natuur aangericht: 'Een beek van zeven meter breedte ls getransformeerd In een gapende wond ln het landschap, nu een kanaal van 24 meter breedte baar plaats heeft Ingenomen'. Het actiecomité verlangt onmiddel lijke stopzetting van de werken, ter voorkoming van verdere ont waarding van dit karakteristieke bekencompiex. 'Opnieuw xal een uiterst kritische belangenafweging moeten plaatsvinden', aldus het co mité dat van plan ls zijn verlan gens vergezeld van handtekenin gen, aan de minister van CRM aan te bieden. In het actiecomité hebben onder meer zitting dr. M. J. Adrian!, dr. Fop I. Brouwer, dr. C. C. W. J. Hijszeier, J. H. W. Nicolai, (biol. drs.) Jhr mr E. L van Sminia, dr. H. J. M. Strater, dr A. Scheygrond (biol.) en mr G. J. Wiarda. Van onze onderwijsredactie LEIDSCHENDAM De Nederlandse vereniging van schooldekanen heeft bij minister Van Veen geprotesteerd tegen een nieuw voorstel over het dienstplichtbeleid. Het voorstel dat ingediend is door de interdepartemen tale commissie Dienstplichtbeleid, maakt de bestaande mogelijkheid tot uitstel van militaire dienst voor scho lieren praktisch ongedaan, en wil de dienstplichtige leeftijd verlagen. De schooldekanen vinden dat aan dit voorstel onaanvaardbare consequenties verbonden zijn. Havo-leerlingen die een keer zijn blijven zitten zullen volgens dit voorstel geen uitstel meer krijgen en ze zullen hun studie niet kunnen voltooien voordat ze hun dienstplicht voltooid hebben. Leerlin gen van het Vwo zullen nooit meer voor uitstel in aanmerking komen en dat geldt ook voor leerlingen die doorgstroomd zijn van de Mavo naar de Havo. De schooldekanen zijn bang dat de sfeer in het voortgezet onder wijs en de studiemotivatie van de leerlingen zeer nadelig beïnvloed zal worden. Vandaar het dringende ver zoek aan de minister van onderwijs en aan de vaste Kamer oom missie voor defensie en voor onderwijs om de bezwaren tegen het voorstel goed te bestuderen en alles in het werk te stellen om te voorkomen dat de huidi ge uitstelregeling gewijzigd wordt. Twee woningen minder gebouwd in september DEN HAAG Volgens voorlopige gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek werd in de maand september 1972 met de bouw van 12.525 woningen begonnen tegen 14.351 in de maand september 1971. Het aantal voltooide woningen be droeg in deze maand 13.405 tegen 13.407 in de overeenkomstige maand van 1971. Gerekend over de eerste 9 maanden bedroeg het aantal begonnen wonin gen 155.060 tegen 103.701 in dezelfde periode van 1971. Voltooid werden 105.895 woningen tegen 92.822 in ja nuari t/m september 1971. In de 12 maanidsperiode oktober 1971september 1972 werden 150.840v woningen in aanbouw genomen (waarop het aantal in die periode gemelde correcties ad 1235 niet in mindering gebracht is) en 149.670 wo ningen voltooid. AMSTELVEEN Maandagavond sprak het tweede Kamerlid, de heer B. Roolvink (AR), op een verkiezings bijeenkomst van de Verenigde Chr. Partijen en christelijk Amstelveen, bestaande uit ARP. CHU en KVP. met als onderwerp De Stembus 1972'. De heer Roolvink kreeg veel vragen te beantwoorden van de kleine hon derd aanwezigen. Hij sprak als zijn mening uit, dat de verantwoordelijk heid voor de kabinetscrisis in juli dit jaar zowel aan DS'70 als aan de kant van het kabinet zou moeten worden toegeschreven. 'Wij moeten echter geen onverzoenlijke houding aanne men en politiek zelfrespect brengt met zich mede, dat Aantjes moet ophouden met flirten. Er bestaat ab soluut geen sociaal monopolie voor de Partij van de Arbeid. Na het congres van de rode drie is er een kentering opgetreden bij de kiezers. Wat betreft de voorbeur voor de verkiezingen kunnen die wel eens anders uitpak ken dan men zou denken. Dezé I hoe ven geenszins verlies op te leveren voor de confessionelen, maar ook ze ker geen winst voor de PvdA.' ROERMOND Verenigde bedrijven Janssen en De Jong in Roermond gaat tegen een niet nader bekendge maakt bedrag in contanten de aanne mingsmaatschappij Bruns en Bonke in Venlo overnemen. Bruns en Bonke heeft ongeveer 450 man personeel. Hel personeelsbestand van Janssen en De Jong ligt ongeveer in dezelfde orde van grootte. De aanleiding tot de samenwerking is voor Bruns en Bonke geweest het waarborgen van de continuïteit van de onderneming. Het bedrijf, dat werkzaam is op het gebied van de woning- en utiliteitsbouw in hoofdza kelijk Limburg en Twente, zal als zelfstandige eenheid op draelfde wijze binnen Janssen blijven bestaan. Voor Janssen biedt het samengaan perspec tieven voer de beoogde uitbreiding van de activiteiten. Janssen is houd stermaatschappij van enige werkmaat schappijen en deelnemingen in bin nen- en buitenland op het gebied van wegenbouw, heide en waterbouwkun dige werken, produktie van bouwma terialen en projectontwikkeling en -financiering. Met de bonden is tijdig overleg gepleegd. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Bij de b.l.o. scholen in de grote steden behoort en ik spreek uit ervaring een internaat. Wanneer men met geeste lijke gehandicapte kinderen te maken heeft, betekent dit in de regel voor de ouders een zware belasting van het gezinsleven. Ik ben er eigenlijk op tegen, dat deze categorie kinderen te gemakkelijk weg- gedirigeerd wordt naar 'inrichtingen' ver van hun ouders vandaan, vooral, als ze nog in de 'schoolleeftijd' zijn. Bij aanwezigheid van een schoolinternaat, zouden deze kinderen in de stad kunnen blijven en tijdens het weekeinde bij hun ouders kunnen zijn. Er zijn natuurlijk ook uitzonderingen, waarvoor een dergelijke oplossing niet mogelijk of noodzakelijk is. Voor de kinderen, die thuis goed opgevangen kun nen worden is het niet nodig en voor kinderen, die op zo'n internaat niet te handhaven zijn, is het onmogelijk. Dit zegt de heer A. v.d. Meulen, hoofd van één der drie Amsterdamse chr. blo-scholen, die eind oktober 40 jaar in dienst is van het protestants- christelijk onderwijs. HALF PROCENT IN WERELD In verband met zijn gezondheidstoe stand wordt dit jubileum dn intieme kring herdacht. De kleinste helft van zijn vier decennnia als onderwijzer heeft hij zich daadwerkelijk bezig ge houden met de moeilijk en zeer moei lijk lerende kinderen. Globaal gezien vormt de tweede groep een half pro cent in ieder volk, of het nu Ameri kanen of Bantoes zijn. De groep met leer en opvoedingsmoeilijkheden (on aangepasten) vertoont een lichte stij ging. De andere groepen blijven onge veer stabiel. De oorzaak van dde lichte stijging? Minder aandacht in het ge zin, nonnverlies ten aanzien van het goed vóór-tieven van het kind en het verzwakken van normen in onze veranderde levenspatronen, waar we nu eenmaal mee te maken hebben. De Fries Aan van der Meulen, nu 61 jaar, vindt het fijn, dat er in onze tijd veel gedaan wordt voor en ten bate van de gehandicapte medemens, zowel via de wetgeving, als via de ouderverenigingen (Philadelphia enz.). Hij vindt het ook prachtig, dat bv het werelddiakonaat zaken ver van huis aan de orde stelt. Maar dicht bij huis zou het gehandicapte kind ook wel extra zorg verdienen ln bij stand aan projecten van de oudervere nigingen en scholen. PHILADELPHIA De aanstaande jubelarls is in Amster dam begonnen met zijn werk aan de Passeerdersgracht en heeft mogen meewerken aan de tot stand koming van de moderne 'nieuwe' school in de Burgemeester Eliasstraat in Sloter- meer, één van de drie scholen uit gaande van de vereniging voor Chr. BLO in de hoofdstad, een organisatie van onderscheidene confessionele schoolverbanden. Hij is oud-voorzitter van de Afdeling Philadelphia- Amster- Van een onzer verslaggevers UTRECHT Als gemeentebe stuur krijg je met vele problemen te maken tot wilde duiven toe. Dat blijkt uit een brief die dezer dagen op het stadhuis arriveerde van een groep bewoonsters van de Nachte gaalstraat. Inzet is het feit dat een van de dames, mevrouw v. d. Berg er een hobby op na houdt, diie haar buurtgenoten niet erg waarderen: zij voedert dagelijks vanuit een van haar vensters duiven. De die ren zijn er al zo aan gewend dat ze dagelijks lekkere hapjes krijgen aangeboden, dat ze in steeds groter aantallen van de 'gratis maaltijden' gebruik komen maken. Vele dui ven hebben zich, om maar dicht in de buurt te zijn, ook in de Nachte gaalstraat gevestigd. Accomodatie genoeg rond en op deze oude stadshuizen Dat is nu al tien jaar zo. Vooral de bewoners van de num mers 1, 3 en 5 hebben er last van; zij wonen in de 'vliegroute'. Al geruime tijd kunnen deze men sen geen overhemden of andere kledingstukken meer buiten laten drogen of luchten. De uitwerpselen van de duiven veroorzaken op de balkons van de betrokken panden een glibberige troep. De stank van de duivenuit- werpselen dringt vaak door tot in de huizen, wat vooral in de slaap kamers hoogst onaangenaam is. Een paar jaar geleden hebben eni ge bewoonsters van de Nachtegaal straat een wijkagent te hulp geroe pen. Hij is met de duivenvoedster gaan praten en heeft haar ge vraagd de klageressen tegemoet te komen door de duivenmaaltijden te beperken, maar het verzoek heeft niets uitgehaald: nog steeds worden de duiven vier keer per dag gevoerd. Na afloop van dit ceremonieel klapt de betrokken da me in haar handen en dan vliegen de duiven naar aangrenzende pan den om daar in alle rust te wach ten op de volgende tractatie. De plantsoenendienst is ook te hulp geroepen. Die heeft in 1971 beloofd de duiven te zullen komen afschieten. Het is bij een belofte gebleven. Het gevaar dat bij dit afschieten ook huisdieren en zelfs kinderen worden getroffen is te groot 'Al met al zitten we nu al tien jaar met dit afschuwelijke pro bleem. U uit nodigen te komen ruiken oftewel genieten van de stank doen wij u uiteraard niet aan. U zult ons evengoed wel gelo ven, hopen wij,' aldus de brief. De Nachtegaalstraat-bewoonsters vragen het college tegen de hobby van de duivenvoedster op te tre den en deze liefhebberij te verbie den. DEN HAAG De minister van land bouw en visserij heeft bij beschikking de mogelijkheid geopend tot fabrieks matige bereiding van kaas uit afge roomde melk die van mager melkpoe der is verkregen. Hiermede wordt te gemoetgekomen aan de groeiende be langstelling van de kaasproducenten voor deze bereidingswijze. Proefne- ngen hebben aangetoond dat hierte gen uit kwalitatief oogpunt geen be zwaar is, mits^aan bepaalde orwaar- den wordt voldaan. Voorts zal vereist zijn dat het voor dit doel gebruikte magere melkpoeder van Nederlandse herkomst is. Deze ei sheefteencon- herkomst is. Deze eis heeft een con trole-technische achtergrond. DEN HAAG Dr. J. Zijlstra, presi dent van de Nederlandsche Bank. is voorstander van bepaalde vormen van geleide loonpolitiek. "Bij een econo misch bestel waar je een begrotings- en een monetair beleid voert, hoort ook enigerlei vorm van loon- en prijs beleid', aldus dr. Zij'lstra in een inter view voor de AVRO-televisie. Hij zei echter niet naar de oude vorm van geleide loonpolitiek terug te wil len. Verder meende hij dat een loon- beleild behalve op cao-lonen ook op niet cao-lonen en inkomens uit vrije beroepen en bedrijven betrekking dliemt te hebben. (ADVERTENTIE) dam en oud-lid van het Hoofdbestuur. Meer sociaal-maatschappelijke en ker kelijke functies heeft hij op doktres- advies moeten opgeven. Aan de vooravond van zijn jubileum mag hij terugzien op een rijk gescha-* keerde (onderwijs-)loopbaan. In zijn jonge jaren was het Noorden (vooral Friesland), waar zijn vader in zijn kindertijd schoolhoofd was in Wijn- jeterp, het podium van zijn vorming. 'Later werd mijn vader hoofdredak- teur van het Friesch Dagblad, we gingen im Sneek wonen. Daar heb ik de gereformeerde 'kweek' bezocht, vertelt Aan van der Meulen, die uit het grote gezin, waaruit hij stamt levensvroomheid en sociale bewogen heid zeer nadrukkelijk heeft meege kregen. Daar werd niet al te veel over gesproken, maar dat het geloof voor de levenspraktijk konsekwenties had, werd van ons verwacht Daarom ben je dus voor Chr. onderwijs, ook aan geestelijk gehandicapten. ROTTERDAM Van der Meulen maakte als jong on derwijzer kennis met de 'crisisjaren'. Hij werd kwekeling met akte in Ga rijp. Hij verkeerde eigenlijk in een voor dde tijd bevoorrechte positie (vergeleken bij z'n 'lotgenoten') want hij verdiende toen een maandsalaris van 60,- netto en huurde een leuk huis voor 10,- per maand. Via Kom merzijl, kwam hij vlak voor de oorlog in Rotterdam terecht waar hij op onderscheiden scholen onderwijzer was en daar groeide zijn belangsteling voor het afwijkende kind. Die belang stelling werd vakkennis op de A. J. Schreuderschood in de Maasstad. Hij vertrok vandaar, toen hij hoofd van de Vredenoordschool was. Altijd had hij veel belangstelling voor het kerkelijke, politieke en maat* schappehjk-sooiale leven. Toen hij van Rotterdam naar Amsterdam ging moest hij tevens bedanken voor ver scheidene funities op velerlei terrein. Sinds 1 april 1962 heeft deze onder wijsman zich in Amsterdam bepaald bij het Chr. b.l.o.-onderwijs. Een nieuwe periode, na zijn Rotterdamse ervaringen, waarin hij ook bij de illegaliteit een rol heeft gespeeld on der de schuilnaam ANEMA. Hij heeft nog vele ontroerende herinneringen aan die verzetstijd en heeft nog steeds diep respekt voor wat 'vele jongens' toen deden en durfden, maar vooral aan de diepe vriendschap en saamho righeid uit die tijd. Onderscheidingen heeft hij steeds afgewezen. Geen ere- betoon. Er zijn te veel graven van gevallen kameraden. Na de oorlog was hij nog verscheidene jaren landelijk voorzitter van de Nationale Federatie ve Raad van het Voormalig Verzet. Hij is ere oorzitter van de Afdeling Rotterdam. Straks een bescheiden huldiging op z'n O. G. Heldrmgschool, dat is dan veertig jaar na de dag, waarop hij in het Friese Garijp onderwijzer werd. Aan van der Meulen is nu zeer tot zijn spijt tot passiviteit gedwon gen. Daarom wil hij geen al te veel 'heis rondom zijn jubileum. Hij is dankbaar voor de veelkleurig heid van 40 boeiende jaren en blijft voorzover hem dit gegeven mag zijn ijveren, voor wat hij noemt 'de minder, of nog liever, de anders bedeelden', kinderen, die moei lijk en zeer moeilijk leren. Met dit perspektief dat er gelukkig nog vele onderwijskrachten zijn, die er niet voor schromen, met hun capa citeiten, dit extra zware werk met toewijding te verrichten. Van een verslaggever AMSTERDAM De angst dat zij later in hun carrière geschaad kunnen worden wanneer zij een strafblad heb ben met een voorwaardelijke straf, is voor twee jongeM in oktober bij pre mier Biesheuvel een ruit ingooiden, aanleiding geweest im hotger beroep te gaan- De politierechter in Haarlem had ze veroordeeld tot een week voorwaarde lijk en een geldboete van 500. de twee apellanten. de 19-jarige H.P. en J.A.B., beiden student en wonend te Zandvoort, hoorden nu voor het Am sterdamse gerechtshof bevestiging van de eis van de officier in Haarlem vragen: een maand voorwaardelijk en een geldboete van 500. De studenten waren in de nacht van 10 oktober met een auto door Bloe mend aal en Aerdenhout gereden en hadden uit balorigheid hier en daar ruiten ingegooid. Het laatst kwamen zij bij de woning van premier Biesheu vel. Voor mevrouw Biesheuvel was die gebroken ruit aanleiding om in een open brief de actie toe te schrij ven aan het protest van het echtpaar Kan tegen de komst van keizer Hiro hito. Hiervan was echter geen sprake,

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9