Accent in Aiphens bouw op de vierkamerwoningen 'Het is onze plicht om Leiden te helpen' In Warmond blijft alles zoals het is Burgemeester Vermeulen verwacht geen wijziging parkeerbepaling voor vrachtwagenchauffeurs Doorlopend geld achter de hand. Verkeerslichten op Rijnzichtweg Koeien werden gered bij uitslaande brand in Nw.-Vennep TDaar voel ik wel voor ni ""iU Algemene Bank Nederland 'Rijnakkoord' voert operette uit Brandjes in Alphen Nieuwe bestuursled! wbv Leiderdorp Gemeenteraden vergaderen Visserijberiehten TROUW/KWARTET WOENSDAG 25 OKTOBER 1972 ALPHEN In de particuliere ico- ningbouw zijn in Alphen aan den Rijn in uitvoering: 240 portiek-etage- tooningen door Eurowoningen N.V.; eind november dit jaar zal de eerste van de twee aan het Valeriusplein staande blokken gereed zijn; verwacht wordt dat omstreeks mei 1973 het gehele complex voltooid zal zijn; het blok aan het Sweelincskplein wordt omstreeks mei opgeleverd. Deze wo ningen worden in de premie-sector Ëtrealiseerd, voor de verhuur. veneens in de premie-sector worden 324 eengezinswoningen gebouwd door N.V. Bouwbureau Brandwijk, op een tussen de Churchilllaan, Lauwers, Vliestroom en Marsdiep gelegen ter rein. in opdracht van de Nationale Nederlanden, voor de verhuur. Van dit complex zullen naar verwach ting vóór 1973: 66 woningen gereed komen; het gehele complex zal in het 2e kwartaal 1974 worden opgeleverd. 40 eengezinswoningen, in de vrije sec tor, worden voor de verkoop gebouwd door Aannemersbedrijf R. A. v. Leeu wen N.V., nabij de Korenbloemweg. Met de bouw is pas een begin ge maakt; eind 1973 denkt men ze gereed te hebben. 60 Flats in aanbouw door de fa. C. Slingerland Zn. aan het Groen- oord, onder superversie van de Stich ting vakopleiding Bouwbedrijven; 20 van deze in de premie-sector, meren deels door in opleiding zijnde bouw- vaklieden te realiseren flats hoopt men medio 1973 gereed te hebben. 14 Eengezinswoningen, die door het Aan nemingmij. J. van Wieringen N.V, aan de Planetcnsingel worden ge bouwd. hoopt men in het derde kwar taal van 1973 klaar te hebben. In een gevorderd stadium van voorbe reiding zijn de volgende bouwplan nen: 141 eengezinswoningen voor het Burgerlijk Pensioenfonds, te bouwen in Ridderveld I, nabij de Boterbloem- weg, in aansluiting aan het in het reeds voltooide complex van 226 wo ningen van het A.B.P. 92 eengezins woningen, te bouwen door B.V. Rid derveld aan het Gnoenoord: waarvan voor 29 rijkspremie is aangevraagd en de bouwvergunning verleend. 48 een gezinswoningen door Bouwbedrijf Joh. Westmams jr. nr. aan het Groen- oord. Torenflat (66 w.) nabij het winkelcentrum Ridderhof; onderste laag voor kantoren bestemd. Idem nabij de Lupinasingel; ook deze flat wordt nog in 1972 in uitvoering geno men. 85 eengez. woningen ten zuiden van de Lupinesigel, bestemd voor de verkoop; aanvangsdatum omstreeks Jaarwisseling 1972-73. 184 eengezins woningen ten zuiden van de Pïnkster- bloemweg, aanvang bouw begin twee de kwartaal 1973. In het 4e kwartaal 1973 wordt begonnen met de bouw van 147 terras-etagewoningen in twee blokken aan genoemde weg. Bouwsyn- dicaat Wilma heeft voor het terrein ten oosten van de Saffierstraat een plan voor de bouw van circa 100 serviceflats en circa 128 eengezinswo ningen. WONINGBOUW DOOR CORPORATIES 310 serviceflats, in opdracht van de Stichting Bouw en Beheer. Service flats, waarvan in mei 1973 het eerste blok gereed komt; het gehele premie- Complex omstreeks de jaarwisseling 1973-74. In gevorderd stadium: 175 bejaarden- woningen en 1 conciërgewoning voor de Nutsstichting tot verbetering van de Volkshuisvesting, op een terrein nabij de Anna van Buren laan. De premie-beschikking wordt binnenkort verwacht 86 bejaardenwoningen, t.w. 28 laagbouwen en 58 flats voor de Interk. Stichting voor Bejaardenzorg, op een terrein nabij de Prinses Bea trixes an, inclusief 6 woningen voor minder-validen; komen spoedig tot uitvoering. WONINGWETBOUW 256 Woningwetwoningen van de Wo ningbouwvereniging 'Alphens Belang', in aanbouw etagewoning aan Storte- melk en Vliestroom. Eind 1972 wor den 56 woningen opgeleverd; het plan zal in januari 1974 voltooid zijn. 359 woningwetwoningen Elementum aan Marsdiep en Vliestroom, bouw in mei 1972 begonnen in opdracht van 'Alphens Belang'. Met de Prov. Dir. v.d. Volkshuisvesting wordt overleg gepleegd om in elk van de in dit plan opgenomen 3 maisonnetteblokken een van de per blok aanwezige 5 stuks vijfkamerwoningen uit te voeren als aangepaste woning; de woningen wor den opgeleverd van maart tot oktober '73. 470 Woningwetwoningen MUWI (cor- ridorw.) in de omgeving winkelcen trum Ridderhof, in opdracht van de gemeente Alphen a.d. Rijn, in april 1972 in aanbouw gekomen. De opleve ring begint omstreeks mei 1973; de voltooiing van het gehele plan wordt in oktober 1974 verwacht. 126 Woningwetwoningen MUWI (een gezinswoningen en 21 carports) ten noorden van het winkelcentrum Rid derhof aan het Fideliohof, het Rigo- lettohof en de Troubadourweg. Het gehele project zal omstreeks augustus 1973 voor bewoning gereed zijn. 126 Woningwetwoningen, waarvan 28 eengezinswaniinigen en 98 m ai sonnet ten zijtn in voorberekJiimg voor een bouwterrein ten noorden van het Lau wers. Het zal begin 1973 aan de raad worden voorgelegd. 'Het gaat de chauffeurs om hun gemak' KATWIJK De vrachtwagenchauffeurs blijven in Katwijk de ge moederen bezighouden. Voor de vrachtrijders is burgemeester A. G. Vermeulen 'de kwaaie pier', zoals hij het zelf uitdrukt. Als hoofd van de politie is hij belast met de uitvoering van de besluiten die door de gemeenteraad zijn beslist. 'En dan moet je wel eens de kwaaie pier zijn.' Hij is graag bereid zijn zienswijze over de parkeerexcessenverorde- ning kenbaar te maken. Als lid van de raad is hij het eens met het besluit dat is genomen. Het architectenbureau Ahrens Ooster beek heeft een plan ontworpen voor de bouw van 255 experimentele wo ningen op het terrein ten noorden van de Korenbloemweg en ten oosten van de Boterbloemweg. Het bestaat in zijn voorlopige opzet uit 87 patiowo ningen en 168 eengezinswoningen. Het accent van het totale bouwpro gramma ligt op de 4-kamerwoningen met daarnaast grotere woningen (299 vijfk.w.) en kleinere (152 driek.w. en 52 tweek.w.). Minister over: OEGSTGEEST Op vragen van de Tweede Kamerleden Van Thijn en Van der Stoel (PvdA) heeft de minis ter van verkeer en waterstaat Udink geantwoord, dat het hem bekend is. dat er in de wijk Buitenlust te Oegst- geest ongerustheid bestaat over de onveiligheid bij op- en afritten van rijksweg 4. De minister geeft toe dat in 1966 en 1968 rijkswaterstaat met het gemeentebestuur van Oegstgee9t heeft overlegd over het plaatsen van verkeerslichten op de Rijnzichtweg bij de op- en afritten van rijksweg 4. Rijkswaterstaat meende toen dat de situatie niet zo urgent was, maar maakte geen bezwaar hiertegen als de gemeente dit zelf wilde doen. De wegsituatie dient echter momenteel door de wegbeheerders te worden aan gepast, eer verkeerslichten hier ge plaatst zouden kunnen worden. De minister heeft toegezegd te willen bevorderen dat dit gebeurt, zodat in de loop van 1973 de verkeerslichten In gebruik zullen kunnen worden ge nomen. LEIDEN De Pelikaanstraat is op het ogenblik een trekpleister voor honderden voorbijgange Draglines hebben tussen Hooigracht en Haarlemmerstraat vele meters diepe sleuven uit de grond hapt om het de uitvoerders van een nieuw rioleringsstelsel mogelijk te maken er hun werk te doe Dit houdt mede verband met de hoge studentenflat die op de hoek van de Pelikaanstraat en de Ou Vest wordt gebouwd. De opening van de nieuwe Pauwbrug hangt nu nog af van het klaarkomen v dit diepriool en van de nieuwe bestrating. Raad Leiderdorp over geivestvorming 'Katwijk bezet wat betreft de bevol kingsdichtheid de achtentwintigste plaats in ons land. Ruim de helft van de Katwijkse grond is waterwinge bied. Daarop kan en mag niet worden gebouwd. Als we die gronden aftrek ken staan we qua bevolkingsdichtheid op de vijfde plaats ln Nederland. Als het dus ergens een probleem is een vrachtauto kwijt te raken is het wel hier. Trouwens, in andere plaatsen geldt een dergelijke verordening. Zoi- lefcs gebeurt echt niet op eigen houtje. De verkeerscommissie die advies heeft uitgebracht, heeft wel degelijk infor matie ingewonnen'. Maar er zijn goedwillende en niet goedwillende chauffeurs. Er moesten maatregelen worden getroffen. Vier overwegingen hebben de doorslag ge geven. In de eerste plaats is op ve-i! punten een vrachtwagen esthetisch niet verantwoord. Tweede argument was dat veel vrachtauto's overlast ga ven: De chauffeurs zetten hun auto's soms uitgerekend voor de ramen van hun buren. Klachten werden beant woord met: 'Hij mag hier óók staan'. Verder heeft zich de nare situatie voorgedaan dat mensen tégen onge lukkig geparkeerde vrachtauto's opre den. Daarbij waren zelfs doden te betreuren. Het vierde argument is de overlast die sommige auto's geven in de nach telijke en vroege ochtenduren. 'Er zijn chauffeurs die 's morgens in de vroegte direkt uit hun bed in pyama naar de auto gaan, die starten en zich vervolgens gaan scheren, ontbijten enz. Dan staat daar zo'n auto een half uur lang stank en lawaai te veroorza ken voor de buurtbewoneirs. Dat is niet te tolereren', aldus burgemeester Vermeoilen. Maaltijd De chauffeurs stellen dat in de nieu we verordening niet is toegestaan de auto te parkeren bij huis als zij gaan eten. 'Dan kennen ze de redactie van het besluit niet goed', stelt de burge meester daar tegenover, 'want daarin staat dat het is toegestaan een uur lang in het dorp te parkeren. In die tijd kan een maaltijd worden genut tigd. Dat is niet later aan het besluit toegevoegd zoals de chauffeurs me nen'. De burgemeester begrijpt de bezwa ren van de chauffeurs, waarover wij maandag schreven, niet helemaal. De aangewezen parkeerterreinen hebben alle een capaciteit die groot genoeg is om het aanbod vrachtauto's te verwer- ken. Natuurlijk kunnen niet alle au- V6©rtl9 J03T to's op hetzelfde terrein staan in de torn van het dorp. De totale ruimte is groot genoeg. Uitgaande van de elf genoemde parkeerplaatsen hoeft de chauffeur die het verst van een par keerterrein afwoont, slechts achthon derd meter te iopen. En dat kan toch geen bezwaar zijn. waar ze niet wonen hebben ze net zo min zicht op de wagens als op de aangewezen terreinen. Ook dan wordt er door de kinderen op de wagens gespeeld'. De beste oplossing vindt burgemees ter Vermeulen dat de auto's op het parkeerterrein in de Noord-Duinen worden gestald. Bij voldoende deelne ming kan voor permanente bewaking worden gezorgd. De chauffeurs kun nen dan per brommer of fiets naar het terrein komen en die bewaakt achterlaten. Klachten De chauffeurs zijn irreëel ln hun betoogtrant Ze verspelen op deze ma nter wel hun sympathie bij de bewol king*. De burgemeester verwacht niet dat de raad donderdagop haar besluit zal terugkomen. Er zijn géén nieuwe ge zichtspunten gekomen. Veel chauffeurs zijn verbaasd over het feit dat er nog geen bekeuringen zijn gevallen in Katwijk. Dat komt omdat de verordening nog niet van kracht is. Eerst moet het besluit naar Gedeputeerde Staten. Daarna moot het nog worden meegedeeld aan de Justitie. Tussen de beslissing van de raad en het van kracht worden ligt nog wel enige tijd. Over de laatst gehouden protestrit is Katwijks eerste burger niet te spre ken. De heren chauffeurs hadden toe gezegd dat er niet zou worden ge- claxoneerd. Dat is wèl gebeurd: De telefoon heeft op die bewuste zater dagmiddag roodgloeiend gestaan. Uit verpleeginrichtingen en van mensen waar ernstig zieken liggen regende het klachten'. In de verordening staat: parkeren op plaatsen door b. en w. aan te wijzen. De chauffeurs hebben de gelegenheid gekregen een geschikte plaats voor hun auto aan b. en w. kenbaar te maken. Toegezegd werd dat daarvan ernstig studie zou worden gemaakt Daarop zijn de chauffeurs niet inge gaan'. De burgemeester heeft nu een brief ontvangen van een ondernemer, die bepaald niet instemt met de chauf feurs. Van anderen kent de burge meester de mening niet. 'Het gaat de chauffeurs uitsluitend om hun ge mak', zo vindt hij. NIEUW VENNEP Gisternacht even over 12 uur brak door nog onbekende oorzaak, brand uit in een rij van zeven aan elkaar gebouwde loodsen, bij een boerderij aan de Bennebroekerweg. De brandweren uit Nieuw-Vennep, Rijsenhout en Hoofd dorp gingen het vuur met zeven stra len te lijf. Gisterochtend om 8 uur kon de brandweer pas inrukken. Een stal, waarin tien koeien, een stier en een stierkalf bleef behouden. De brand ontstond in stro-opslag. De schade wordt geschat op ongeveer der tigduizend gulden. De Brittenburg bouwt bejaardenwoningen KATWIJK Burgemeester Vermeu len zal vandaag de eerste paal slaan voor 84 bejaardenwoningen aan de Groen van Prinstererweg-de Savornin Lohmanplein in Hoornes-west. In dit aantal bevindt zich ook de duizendste woning van de woning bouwvereniging De Brittenburg'. KATWIJK AAN DEN RUN Don derdag 26 oktober 's avonds om half zeven is er een protestantse kerk dienst in het verpleeghuis 'De Wil- bert'. Spreker ds. F. Pijlman uit Kat wijk aan Zee. LEIDERDORP In een spoedverga dering van de Leiderdorpse raad werd uitvoerig gesproken over de beleidsad viezen van de Vereniging Ned. Ge meenten over de vorming van het gewest Leiden en het daarvoor te volgen beleid. 'Op 9 november' aldus burgemeester v. d. Have', is er weer een vergadering' van de gewestraad en wij moeten nu ons standpunt bepa len'. Over de vorming van aen gewest Leiden, de mogelijke omvang van dit gewest, een hoorzitting, waarop een afgevaardigde van de V.N.G. aan de burgerij een toelichting zal geven, en het opstellen van een maatschappelijk ontwikkelingsplan. De heer R. Poels (WD) vond dat de discussie nu in een 'goed vaarwater' is gekomen. 'Wij juichen gewest vór ming toe maar kunnen de consequen ties niiet geheel overzien. De burger kijkt tegen 5 bestuurslagen aan. De gewestraad zal op democratische wijze gekozen moeten worden en wij zullen er alles aan moeiten doen het karakter van Leiderdorp te behouden. Wij zijn in veel opzichten een kwetsbare ge meente, maar wij hebben nog bouw grond. Belangrijk dus voor de uitbrei ding van het woongebied'. De heer J. Reugebrink (PCG) toonde zich een voorstander van een sterk gewest met een optimale zelfstandig heid van de gemeente. 'Maar onze weg wordt geblokkeerd door de lauwe gemeente. Hoe krijg je nu deze ge meenten warm', zo vroeg hij. Door het opstellen van een gedetailleerd sterk plan kunnen deze moeilijkheden worden opgelost Wij moeten zien te komen tot een snelle vorming van een gewest Leiden om ook op de regering een sterkere indruk te ma ken'. Mevrouw M. v. cL Mollen (PAK) zea het nodig te vinden dat deze zaak nog eens goed wordt doorgepraat, zodat het ook gaat leven onder de bevol king. Het wordt hoog tijd dat men zich in gewestelijk verband op dc hoogte gaat stellen hoeveel woning wetwoningen er nodig zijn om die groep van de bevolking op te vangen waarvoor het wonen in dure wonin gen een onmogelijkheid is. 'Wij wil len wel profiteren van de mogelijkhe den die Leiden ons biedt, scholen, winkels enz. Het is onze plicht Leiden te helpen uit zijn problemen te ko men'. Burgemeester v. d. Have zei dat het warmmaken van de lauwe gemeenten niiet gemakkelijk zal zijn. Het gev j is groot dat als we met een nien gemeenschappelijke regeling kon er veel gemeenten uit de boot vall zodat we niet meer van een ges Leiden kunnen spreken. 'Laten onze kostbare tijd wiet verdoen eindeloos gepraat over een nieu gemeenschappelijke regeling maar ginnen met het maatschappelijk i wikkelingsplan en de daaruit vo vloeiende deelplaimen. Dat is i mijn overtuiging de beste weg van onder naar boven werkende, nu nog niet enthousiaste gemeen te laten zien hoe belangrijk het is we afzonderlijke problemen van ie re gemeente gezamenlijk aanpakke; Openbaar vervoer op korte termijn (4) ADVERTENTIE EHBO in Alphen Ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan heeft de E.H.- B.O. te Alphen aan den Rijn, ln de Bij de politie is intussen navraag gedaan naar de bekeuring die is uit gedeeld op het aangewezen terrein aan de Cantineweg. Volgens de politie is daar het laatste half jaar geen bon meer uitgedeeld wegens fout parke ren. Wel kan het zijn dat er een bon werd gegeven voor een andere over treding. Ook het risico op schade vindt de burgemeester geen steekhoudend ar gument: 'Vaak kunnen ze de wagen niet kwijt in eigen straat. In straten sportzaal van het Chr. Lyceum een jubileumwedstrijd gehouden. Behalve de jubilerende vereniging, die met 1 ploeg aan de wedstrijd deelnam, heb ben nog zeven EHBO-ploegen een strijd om de rangen gestreden. De le plaats werd toegekend aan de jubilerende ploeg; de tweede aan de R.K. EHBO uit Reeuwijk-dorp en de derde aan de R.K. EHBO-Vereniging St. Martinus te Alphen. De eerste commandantsprijs was voor mevrouw Stolk van de voorlaatste vereniging. Zaterdag 28 oktober recipieert de ver eniging van 15-16.30 uur in de bene denzaal van 'Avifauna'. Dezelfde avond om 20 uur wordt het jubileum besloten met een feest. Als u een ABN Plan-Krediet afsluit, hebt n doorlopend geld achter de hand zonder dat het u een cent kost U mag zelf weten hoe en wanneer u het Plan-Krediet wilt besteden. U kunt er een kleuren TV, een caravan of dat leuke vis-bootje voor kopen. U kunt het gebruiken die onverwachte garage- of tandartsrekening, voor het opknappen van uw huls, voor een vakantie. U kunt profiteren van die voordelige aanbieding, want wachten op het einde van de maand of op uw tantième hoeft niet meer. U kunt het overeengekomen bedrag van uw Plan-Krediet ineens of in gedeelten opnemen. U kunt het ook rustig laten staan tot u het nodig hebt. Zo hebt u altijd wat geld achter de hand, zonder steeds opnieuw een kontrakt te hoeven afsluiten. En het mooie is: u begint voor ABN Plan-Krediet pas rente (1% per maand) te betalen als u geld opneemt ABN Plan- Krediet geeft u een financiële reserve die u geen cent kost! IGtaag ontvang ik vannnartfjr» informatie ca een aaavraagfannolicr voer I een ABN Plan-Krediet I Woonplaats- In on gefrankeerde envelop opzenden aan: Algemnr Bank Nrderlant^ Antwoordnummer3502, Amsterdam. LEIDEN Het busvervoer in Warmobd blijft in de nabije toe komst nagenoeg zoals bet thans is. Warmond blijft bediend wor den door de lijnen 55 en 50. Ge zien bet aantal inwoners zal een verboging van de frequentie niet mogelijk zijn. De nota 'Het openbaar vervoer op korte termijn' stelt niettemin dat Warmond met een kwartier- en een uurdienst een goed openbaar vervoer heeft. Het tracé zal geen wijziging behoeven of kunnen krijgen. De He renweg blijft de aangewezen route Voor het bebouwde gebied zijn drie halte» voldoende. De twee bestaande haltes aan de Oranje Nassaulaan .wor den samengevoegd tot één. De ligging hiervan is iets noordelijker dan het middelpunt van de laan, waarmee de ze halte ook gebruikt kan worden door bewoners ten noorden van de spoorlijn. De bestaande haltes HerenwegSemi narielaan en HerenwegBurg. Neder- burghlaan zouden samengevoegd kun nen worden tot een halte ter hoogte van de Rjfedhuislaan. Deze halte is echter in het voor Warmond geschet ste profiel niet mogelijk. De eerste LEIDERDORP Twee koren van de streekmuziekschool 'Rijnakkoord' zul len 'op zaterdag 4 november de kin deroperette 'Prinses Blauwoog' opvoe ren. De "regie is in handen van mej. Scherpenisse en de pianobegeleiding van mevrouw Goslings. Aan de operette werken 75 kinderen mee: heksen, kabouters, hofdames, 'n dansgroepje, jagers, soldaten en acht hoofdrolspelers. Ook enkele ouders van de kinderen houden zich met de operette, die vijf scènes telt bezig. Zij verzorgen de kleding en de décors. De operette wordt opgevoerd in de Aula van het Christelijk lyceum aan de Kagerstraat in Leiden. ALPHEN In het leegstaande win kelpand aan de Van Manderloostraat, waarin tot voor kort de juwelierszaak van de firma S. Mellema was geves tigd, heeft een brandje gewoed. De brand is op de bovenverdieping ontstaan en had al behoorlijke vorde ring gemaakt toen de brandmelding door voorbijgangers de politie bereik te. De politie die dadelijk met eigen schuimblussers de brandhaard be streed slaagde er snel in de sterk oplaaiende vlammen te bedwingen. In de nacht van maandag op dinsdag woedde er ook een brandje in een onbewoond pand aan de Emraalaan. De politie slaagde er in de vlammen met eigen blusmiddelen te onderdruk ken. halte (Seminarielaan) wordt daar gehandhaafd en de tweede (Burg. derburghlaan) wordt dan samen voegd met die bij de Beatrixlaan. Noordelijke richting worden nog h haltes op het Oosteinde samengevoi tot één, namelijk bij de aansluit met de Wasbeek. LEIDERDORP De Algemene ningbouwvereniging Leiderdorp ho dinsdag 31 oktober haar algeiui ledenvergadering. Aanvang 20.00 in de kapelzaal van de Scheppit kerk. Op het programma staat onder and een bestuursverkiezing. Als niet kandidaten stelt het bestuur voori vrouw Kolmus, de heer J. van VI de heer Van der Kwaak en de Is Turenhout. Zij zullen respectieve! de heer Wolt, de heer De Hartog. heer Veldhuyzen en de heer Bil opvolgen. Bovendien worden de bo plannen en de wijziging van huurreglement besproken. RIJNSATERWOUDE De gemee raad komt donderdag 26 oktober I een. De agenda vermeldt o.a.: Kred onderhoud woning Herenweg 187. werking terrein westzijde van Wal naerlaan; aankoop gronden reconstr tie Herenweg; verbetering verlicht Herenweg. SCHEVENINGEN 24 oktober vis=i richten Besommingen trawlers: SC 11.190; SCH 121 7665: SCH 123 29490 Noteringen per 40 kg: schelvis I scholvls II 43-54: koolvis m 60-70; kor 67.50-70; koolvis II 50-62.50: verse r 25.50-28; verse makreel 22-50. Notering gezouten haring per kantje: *9 haring 55-60. Aanvoer: 900 kisten verse haring, 520 k:5 makreel. 50 kisten koolvis. 65 kisten sd vis. 664 kantjes gez. haring. Verwachte aanvoer voor morgen: circi Ann de dinsdagmarkt werden te IJnnr aangevoerd 110 kisten en 174 premie» schelvis, 19 kisten en 24 premiekisten ting, 71S kisten koolvis. 137 kisten Jauw, 1337 kisten en 1267 premie» haring, 1039 kisten en 974 premie» makreel. 81 kisten schol. 7 kisten tarbot kisten diversen. 14 stuks kabeljauwen 1230 kg. tong. Besommingen: HD12 5 7.300. HD215 1' VD77 5.800, IJM57 76.100. SCH171 53' VL43 32.000, VL90 27.800, VL115 30.000. Per 1 kg in guldens: tarbot 8.73-8.49; tong 8,93 - 8.2; grootmiddel tong 8.93 kleinmiddel tong 9,10 - 8.99; tong I 9,44; per hoop in guldens: roggen 70. vU 224 - 212. Per 125 kg in guldens: grote 188. Per 50 kg in guldens: schelvis 1 co schelvis 2 72 - 59; schelvis 3 72 - 44: wij- 1 90 - 64; wijting 2 72 - 56; schartong schol 1 105 - 90; schol 2 92 - 87; schol Ij 84: schol 4 81: kabeljauw 1 114 - kabeljauw 2 112 197; kabeljauw S 1* 102; kabeljauw 4 105 - 95: kabeljauw 5' 57; koolvis 1 60; koolvis 2 53 - 49: kooit 59-47; koolvis 4 47 - 40; tarbot 315 griet 218 - 165: tongschar 136 - 120: h« 180; heek 3 180; kl. leng 56; poontjes 65 makreel 88 - 20,50: haring 40 - 34.40; 54- 39; blanke koolvis I 90 - 86: bUl koolvis 2 80 - 76

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4