ALPHEN RUKT OP NAAR 40.000 INWONERS li* Nieuwe 'Rose Marie' in november ter visserij Halve ton voor de VOP's in Katwijk Agenda voor Leiden u Huis ter Wadding wordt gerestaureerd Enkele verhogingen in Alphen ter dekking van tekort Geref.-kerk Alphen wil samenwerking met Alphense herv. gemeente uitbreiden B. en W. van Katwijk over het vrachtwagenprobleem Visserijberichten Amstel Toneel naar Roelof arends veen Paul van der Post (46) overleden Marktberichten TROUW/KWARTET DINSDAG 24 OKTOBER 1972 ittlü KEGIO ALPHEN Naar mag worden ver wacht zal op 1 januari het aantal inwoners van Alphen rond 38.500 be dragen; dit betekent in 1972 een groei van ruim 1800 inwoners. Dit lazen tcij in de toelichting van het gemeentebe stuur van Alphen bij de gemeentebe groting voor volgend jaar. Gezien het aantal in aanbouw zijnde woningen kan roorden verwacht, dat medio 1973 de 40.000ste inwoner wordt ingeschreven. Het aantal inwoners in 'Ridderveld' groei nog steeds snel. Bedroeg dit op 1 januari 1972 nog 9199, op 1 septem ber jl. was het gestegen tot 10.582. Als gevolg van de verlaging van de kiesgerechtigde leeftijd tot 18 jaar zal in deze gemeente het aantal kiezers met plm. 1700 stijgen. Het aantal kiesgerechtigden zal hier plm. 24.000 bedragen. Bij een controle op de huisnumme ring kwam aan het licht, dat plm. 650 woningen en gebouwen in Alphen niet of onvoldoende waren genum merd. De afd. bouw- en woningtoe zicht van gemeentewerken heeft maat regelen getroffen. De organieke korpssterkte van de Alp- hense politie zal. gelet op de te verwachten bevolkingsgroei, op 1 ja nuari 1974: 64 man bedragen. Naar het zich laat aanzien zal het nieuwe politiebureau aan de Ouds- hoornseweg in het najaar van 1973 gereed zijn. Ook in Alphen is de criminaliteit toegenomen. Gedurende het tijdvak van 1 januari tot 1 september 1972 steeg het aantal ter kennis van de politie gekomen misdrijven met 17 pet (1971: 283; 1972: 332). In dezelfde periode steeg het aantal verkeersovertredingen met 10 pet (1558 tot 1707). Het aantal verkeersongevallen baart zorgen. In deze periode werden 474 aanrijdingen geregistreerd. Bij twee aanrijdingen waren 5 doden te betreu ren en bij 127 aanrijdingen 151 ge wonden. Als de korpssterkte het zal toelaten, wordt ernaar gestreefd uitbreiding van het aantal wijkagenten in het voorjaar van 1973 te realiseren. In januari 1973 zal de commandant van de brandweer vervangen worden door een commandant in beroeps- dienst. In afwachting van goedkeuring door g.s. van het krediet, zal in 1973 ook het gemeentedeel Aarlanderveen van een moderne bluseenheid worden voorzien. ONDERWIJS Over de definitieve behoefte aan schoolruimte in Ridderveld is een nota in voorbereiding. Met de bouw van de tweede gecombi neerde school voor lager- en kleute ronderwijs wordt een aanvang ge maakt. ten westen van de Herenweg; deze school moet 1 augustus 1973 gereed zijn. Daarnaast zal er dan behoefte zijn aan nog een lagere school. De derde openbare kleuterschool in Ridderveld wordt gevestigd in een lokaal van de in aanbouw zijnde school aan de Preludeweg. Hierin zul len tevens gehuisvest worden een prot.-cht en een r.k. kleuterschool. Met de schoolraad en de oudercom missie is overleg gepleegd over de uitbreiding van de Willem de Zwij- gerschool door verbouwing van het naast de school gelegen badhuis. Naar verwachting zal met het onder wijs aan de LOM-school in 1973 kun nen worden begonnen. De huisvesting van de openbare mavo- school begint een steeds groter pro bleem te worden. Een commissie is ingesteld om de bouw van een nieuwe school voor te bereiden. Over de tijdelijke huisvesting van een r.k. middelbare landbouwschool is overleg gaande. In 1973 is een nauwere samenwerking te verwachten tussen de verschillende instellingen op sociaal-cultureel ge bied. I.v.m. de voortzetting van de bebou wing in Ridderveld zal binnenkort de bouw van een gymnastieklokaal In het gebied ten westen van de Herenweg noodzakelijk worden. De staatssecr. heeft reeds de urgentieverklaring af gegeven. T.b.v. de sportvereniging 'Aarlander veen' is een plan ontworpen voor de aanleg van een tweede veld. In het laatste kwartaal van 1973 zal de dienst van gemeentewerken en het grondbedrijf overgeplaatst worden naar een gedeelte van het in aanbouw zijnde kantoorgebouw (flat zes verdie pingen) aan de Castellumstraat. RECONSTRUCTIE In aansluiting op de reconstructie van de Van Mandersloostraat en vooruitlo pende op het nieuwe winkelcentrum in oud-Alphen zullen aanpassingswer- ken tussen de Van Mandersloostraat en de Aarkade moeten worden uitge voerd, daarin begrepen het aanleggen van een gedeelte parkeerterrein, op het voormalige terrein van Lemkes. Het verkeerscirculatieplan zal in 1973 gereedkomen. Dit zal gebaseerd zijn op de situatie die ontstaat na de vaarwegomlegging. Inzake de doortrekking van het tracé Conradstraat-Prins Hendrikstraat zal gezien de tracering van de t.z.t. om te leggen Oranje-Nassausingel (aanslui tend op een ongeveer ter hoogte van de Prinsenlaan te maken nieuwe brug over de Oude Rijn) nog overleg met Rijkswaterstaat plaatsvinden. Het kruispunt Oranje Nassausingel- Burgemeester Bruins Slotsingel wordt binnen afzienbare tijd van een ver keerslichtinstallatie voorzien. I.v.m. de huidige cityvorming en de binnenkort te starten uitbreiding ach ter de Van Mandersloostraat zal de aansluiting van het centrumgebied met de Oranje Nassausingel worden verbeterd. Dit wordt bereikt door de Van Lennepstraat en de Van Boetze- laerstraat als eenrichtingwegen op de O.N. singel aan te sluiten. Het ver keer op het dan ontstane belangrijke verkeersknooppunt zal met lichten worden geregeld. Het pairkeermeterareaal wordt met 25 meters uitgebreid; zij worden ge plaatst in de Raadhuisstraat en de Concordiastraat. Het voetgangersgebied Van Mander sloostraat wordt de komende jaren uitgebreid met een deel van de Aar- kade e.n van de Hooftstraat. In het kader van dit werk worden tevens de Rijnkade en de Koekebakkersteeg aan gepast. Het streven is dat mot de bouw van het winkelcentrum (city) achter de Van Mandersloostraat in 1973 een aanvang zal worden gemaakt. In samenhang met de woningbouw zal ook in 1973 ruimere aandacht worden besteed aan de speelgelegenheid. In 1973 kan wellicht worden begon nen met de vestiging van een volk stuincomplex aan de Ridderbuurt, ten oosten van Ridderveld II. Dit plan is echter afhankelijk van de medewer king van het provinciaal bestuur, die wel gevraagd, maar nog niet is toege zegd. Het aantal woningzoekenden in Alp hen a.d. Rijn bedroeg per 1 oktober 1972: 1643; het aantal binnen de ge meente wonende woningzoekenden, exclusief buitenlandse werknemers be droeg 1067; het aantal buitenlandse werknemers 24. Het aantal woningzoe kenden, dat buiten de gemeente woont was 552. VOORSCHOTEN Binnenkort zal worden begonnen met de restauratie van het huis Ter Wadding in Voorschoten. Deze buitenplaats zal na restauratie door de Provinciale Waterstaat in gebruik worden; genomen als kantoor voor het wegendistrict Rijnstreek-zuid. WARMOND Aan de muur van het oude raadshuis heeft de lectuurvoor ziening van het Rode Kruis een kast aangebracht, waarin men lectuur die niet meer wordt gebruikt kan depone ren. Als de hoeveelheid bladen, boe ken enz. omvangrijk is wil de heer H. Haverkort, Julianastraat 4 deze graag komen ophalen. KATWIJK Lijst van te verwijde ren voetgangersoversteekplaatsen: Bos- laan bij de Leeuweriklaan, Boulevard- hoek Rijnmond bij Savoy, Boulevard, bij de Te Brittenstraat, Boulevard bij de Koningin Wilhelminastraat, Bui tensluisstraat bij no. 17, Duinoord, bij de Zeeweg, Duinoordweg bij de Zee weg, Nieuwe Duinweg bij de Meeu wenlaan, Mr. C. Fockstraat bij de Zeeweg, Koningin Julvanalaan bij de Zeeweg (zuidzijde), Laan van Nieuw- Zuid, bij de Sportlaan-Parklaan, Ad miraal de Ruyterlaan bij de Zeeweg, S porti aan bij de Driepiassen weg - Laan van Nieuw-Zuid, Tramstraat bij het Noordeinde, Tramstraat bij de Stationstraat, Secretaris Varkevisser- straat, bij de Koninginneweg-Driepas sen weg, Secretaris Varkevisseretraat, bij de Roest van Limburgstraat, Se cretaris Varkevisseretraat, bij de Adrianastraat, Voorstraat, bij de Zee weg, Wassenaarseweg, bij perceel 17, Waterloopje, bij de Zeeweg, Wasse naarseweg bij peroeel 17, Waterloopje bij de Zeeweg, Baron van Wijckers- lootstraat bij de Sandtlaan, Zeeweg bij de Mr. C. Fockstraat, Zeeweg bij de Meeuwenlaan-Karel Doormanlaan (oostzijde), Zuidstraat bij de Voor straat, Willem de Zwijgerlaan bij de secundaire rijbaan van de Zeeweg. Lijst van te handhaven voetgangerso versteekplaatsen: Boulevard bij het Vuurbaakplein (noordzijde), Boule vard bij de Jan Tooropstraat, Boule vard bij het Andreasplein (noordzij de), Boulevard bij de Strandweg, Bou levard bij perceel 44, Rijnmond bij de Binnensluit-SMsweg, Industrieweg bij de Koningin Julianalaan, Tramstraat bij de Sluisweg-Badstraat, Zeeweg, bij de Meeuwenlaan-Karel Doormanlaan (westijde), Zeeweg bij de markt, Zee weg bij de Willem de Zwijgerlaan, Zeeweg bij het Waterloopje, Rijn straat bij de Van Egmondstraat, Vuurbaakplein bij de boulevard. Vuurbaakplein bij de Koninginneweg- Drieplassenweg, Secretaris Varkevis seretraat bij de Duinstraat, Secretaris Varkevisseretraat bij de Schoolstraat (westzijde), Secretaris Varkevisser- straat bij de Annastraat, Drieplassen weg bij de Parklaan-Sportlaan, Park- laan bij de Drieplassenweg-Laan van Nieuw-Zuid, Parklaan bij de Duin straat-Duindoornlaan; Boslaan bij de Meeuwenlaan (westzijde), Meeuwen laan bij de Zeeweg, Karei Doorman laan bij de Zeeweg, Molentuinweg bij de Tulpstraat-Wassenaarseweg, Konin ginneweg bij dé Secretaris Varkevis- serstraat-Vuurbaakplein, Koningin Ju lianalaan bij de Industrieweg-Vreug de weg (zuidzijde). Lijst van te wijzigen voetgangersover steekplaatsen: Boulevard bij de Voor straat, Zeeweg, bij de Koningin Julia nalaan (oostzijde), Rijnstraat bij de Sandtlaan-Molentuinweg. Molentuin weg, bij de Rijnstraat-Valkenburgse- weg, Koningin Julianalaan, bij de Zeeweg (noordzijde), Callaoweg bij de Kerkstraat, Valkenburgseweg bij de Sandtlaan-Molentuinweg. Het zal opvallen, dat de V.O.P.'s in de Hoorneslaan op geen dezer opgaven voorkomen. Dit hangt samen mei het feit dat bij de reconstructie van deze ALPHEN De gewone dienst van de gemeentebegroting 1973 geeft een to taal aan inkomsten cn uitgaven te zien van 34,766.384. Het nadelig sal do bedraagt 399.219. Tot dekking hiervan wordt beschikt over de saldl- reserve. Deze reserve wordt per 1 januari a.s. geraamd op 2.038.066. Teneinde dit tekort terug te dringen zijn in het ontwerp gemeentebegro ting ramingen opgenomen voor de verhoging van de straatbelasting tot 28 pet voor gebouwde eigendommen en 14 pet voor de ongebouwde eigen dommen, alsmede voor verhoging van de reinigingsrechten tot ongeveer ƒ35 per jaar. laan de daar te handhaven V.O.P.'s afzonderlijk worden beschouwd. B. en W. stellen voor, een totaal krediet ad 50.300 beschikbaar te stellen voor de aanpassing, verwijde ring en bebakening van de V.O.P.'s in Katwijk. ALPHEN In het Jaarboekje 1972 uitgegeven overzicht van de Gerefor meerde Kerk van Alphen aan den Rijn komt een kerkelijke stand voor die loopt van de periode 1 juli 1971 tot en met 30 juni 1972. Hieruit blijkt, dat het getal van belijdende en doopleden op laatstgenoemde datum 2683 bedroeg. Men is al eens boven de 3000 geweest, maar de achteruitgang zet zich voort en in één jaar was er weer een vermindering van 102 leden. Dit is geen gevolg van de 'ontvolking' van het oude Alphen, maar meer van de vergrijzing van het oude gedeelte, zoals dat met name te vinden is rondom de Maranathakerk. In minde re mate begint dit ook reeds door te dringen in Alphen-West, waar ook geen nieuwbouw meer tot stand komt; de jonge mensen die trouwen gaan en binnen de gemeente blijven wonen, zijn aangewezen op Alphen-Ridder-eld en de Gereformeerd kerk van Alphen- Noord krijgt daardoor mede een ster ke aanwas. In het voorwoord, dat ditmaal van de hand is van ds. Van Harmeien, wordt oo de teruggang gewezen. Volgens classicale prognose zal de teruggang aanhouden en omstreeks 1980 zal het zielental van de kerk van Alphen- centrum dan ongeveer 2250 bedragen. Dan komt ongetwijfeld in de naaste toekomst de vraag aan de orde of een aantal van drie predikanten te hand haven is, of dat men een derde met een andere gemeente zal moeten de len. Wel zal. wellicht over pnkele jaren, de ontwikkeling van Alphen- Zuid. Kerk en Zanen. gaan beginnen, maar dit deel zal dan toch wel zo geïsoleerd liggen van het oude cen trum. dat er. na een aanloopperiode onder supervisie van de oude gemeen te. een geheel eigen kerkelijk leven zal ontstaan. Medegedeeld wordt, dat de kerkerend Algemene Zaken van mening is. dat de bestaande samenwerking met de Hervormde Gemeente van Alphen moet worden uitgebreid, maar men wil hierover geen besluiten nemen, voordat de gemeenteleden in wijkbij eenkomsten hierover zijn geraad pleegd. Uit diverse verslagen blijken de fi nanciële resultaten niet ongunstig. Het damescomité Ziekenzorg verant woordde een batig saldo van 1586.83. De evaneelisatiecomm'ssie heeft ook een overschot van enkele duizenden guldens, maar dit wordt een minder gelukkig feit geacht. Werk dat eigenlijk zon moeten gebeu ren komt niet van de grond door gebrek aan medewerkers. Ook hier is de teneur uitbreiding van de samen werking met de Hervormde Gemeente en een nieuwe vorm van samenwer king In het Interkerkelijk Evangelisa tieteam, voorheen het Zaaiweekteam. De zendingscommissie kon 1971 nog afsluiten met een batig saldo van 8.147,15. maar men vreest, dat dit beeld in 1972 wel zal kunnen verande ren. Hoog en Laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag 25 oktober; hoog water 4.36 en 16.57 uur, laag water 0.34 en 12.52 uur. Oecumene alleen door te luisteren naar Schrift HAZERSWOUDE In het Verenl- gingsgebouw van de Hervormde Ge meente is een bijeenkomst gehouden van de Stichting In de Rechte Straat. De waarnemend voorzitter van de af deling Alphen en Omstreken die deze avond belegde, de heer G. J. Kardol, vertelde een en ander over het werk van de Stichting, die o.a. steun ver leent aan ex-priesters. Ds. L. Rijksen uit Zoetermeer hield een rede. geti teld: Terug naar de Heilige Schrift, ook in deze tijd. De officiële leer van de Roomse kerk is nog steeds, dat Maria een plaats heeft bij de zaliging van zondaren. Daarom is een samen gaan van Reformatie en Rome een onmogelijkezaak en dienen beide naar het Woord van God te luisteren, aldus de predikant. Op de berg Tha- bor in Israël is een kapel gebouwd. In een gesprek met de prior van de kapel wees deze ds. Rijksen op wat boven de ingang in het latijn staat: 'Jezus alléén'. Dét is mijn grond, zei de prior. De rooms-katholiek die het zó stelt, aldus ds. Rijksen. is dan niet rooms-katholiek meer. Ds. Boer, hervormd predikant, stelde in zijn slotwoord, dat oecumene al leen mogelijk is bij een gehoorzaam luisteren naar de Schrift. De plm. vijftig bezoekers van deze avond zorg den voor een kollekte van niet min der dan 300. ALPHEN De afdeling Zuid-Hol- land-Noord van de Gereformeerde Mannenbond gaat op donderdag 26 oktober de jaarlijkse bijeenkomst hou den in onze gemeente. Deze vergade ring wordt gehouden in de grote zaal van de Salvatorikerk en vangt 's a- vonds om 8 uur aan. Als spreker zal optreden ds. H. Torenbeek uit De Lier met het onderwerp 'Toekomst verwachting'. ADVERTENTIE automatiseringstechniek meet-, regel- en besturingsinstallaties Schiedam (010) 26 94 85* KATWIJK Uit het overleg, dat de burgemeester heeft gevoerd met een aantal chauffeurs van vrachtauto's, is overduidelijk gebleken, dat bij deze categorie burgers ontstemming heerst over het raadsbesluit tot wering van geparkeerde vrachtauto's, aldus B. en W. in een toelichting aan de Katwijk- se gemeenteraad. 'Daaraan is trouwens ook op andere wijze uiting gegeven. Wij menen hier aan niet de door raadslid Parlevliet vragenderwijs geuite conclusie te moeten verbinden dat ondanks de uit voerige publicatie in de Katwijksche Post van 14 september jJ. een te rigoureus besluit zou zijn genomen. Wel hebben wij de indruk, dat de juiste inhoud van het door de raad genomen besluit onvoldoende bekend is. Mede om die reden is daaraan opnieuw aandacht geschonken in de 'gemeentepagina' van de Katwijksche Post. In het overleg is duidelijk gesteld, dat ons college gaarne bereid zou zijn naast de reeds aangewezen parkeer plaatsen, suggesties van betrokkenen In deze te overwegen. Overeengeko men werd dat deze ons college binnen 14 dagen zouden bereiken. Tot dusver re heeft ons slechts één suggestie bereikt. Overigens menen wij er ook op te mogen wijzen, dat geen van de aangewezen parkeerplaatsen de chauf- KATWIJK In de loop van vanoch tend vertrekt de motorviskotter Kw 34 'Rose Marie' van rederij Nic. van Duyn uit Katwijk, van de Haringkade naar IJmuiden. Het casco werd ge bouwd op de werf Seghers te Oosten de. De moterinbouw en algehele af bouw geschiedden bij machinefabriek en constructiebedrijf Zwitser N.V. te Katwijk. In IJmuiden wordt de Kw 34 visklaar gemaakt, waarna een proef vaart volgt. Begin november venvacht men dat de 'Rose Marie' aan de visserij kan deelnemen. De 'Rode Marie' is 33 meter lang, 7,50 meter breed en heeft een holte van feurs rcoopt verder te lopen dan onge veer 10 minuten, mits uiteraard een gunstig gelegen plaats wordt gekozen. Hierbij moet wellicht een uitzonde ring worden gemaakt voor Katwijk aan den Rijn, waar op de openbare weg nog geen geschikte parkeergele genheid kon worden aangewezen. Tenslotte wijzen wij er nog op, dat laden en lossen is toegestaan, terwijl de bepalingen zich ook niet verzetten tegen het gebruik van een maaltijd. Het verbod gaat nl. pas in indien langer dan één uur wordt geparkeerd. De bezwaren van de chauffeurs, die wij beslist niet bagatelliseren, betref fen echter vooral het verbod geduren de de avond- en nachturen. Wij zden niet dn hoe daaraan tegemoetgekomen zou kunnen worden zonder dat de bezwaren, waartegen de verordening zich richt, weer zouden optreden', al dus B. en W. WARMOND Door het aftreden van Mieke van Rijn en J. de Winter en'G. van Leeuwen, leden van de. Jeuigd- raiad, zijn iin de algemene vergade ring van deze organisatie Kees Neef jes, Dick Duynhoven, Henny van Leeuwen en Selma en Bram Schave maker tot lid benoemd. Deze vormen met P. Bakkers en Dick de Bock het nieuwe bestuur. APOTHEKEN Dienst apotheken tot vrijdag 27 oktober: apotheek Kok, Rapenburg 9 en apotheek Voorschoten. Maandag: Soos Mirakel, Breestraat 19, half 8 lot half 11 open jeugdcafé. Dinsdag: Soos Mirakel, Breestraat 19. 2 tot S uur. ouderensoos, kwart voor 7 tot 9 uur. expresslegroep voor tieners, half 8 tot half li jeugdcafé, 9 tot 12 uur soos Twentwel. Woensdag: Soos Mirakel. Breestraat 19. Half 8 tot half 11 Jeugdcafé, 7 tot 8 uur meisjesclub. 7 tot 8 uur Chr. Emigratie Centrale. Donderdag: Soos Mirakel, Bredstraat 19. Half 8 tot half 11 ijeugdcafé, 9 tot 12 uur soos Twentwel. Jaarlijkse uitvoering Jeugdkoor Ex Animo. In grote zaal van Den Burcht aanvang 19.30 uur. Vrijdag: Soos Mirakel. Breestraat 19. 8 tot 11 uur soos Mirakel. 9 tot 12 uur soos Twent wel. 7 tot 8 uur jongensclub Nieuwe Oogst. Zaterdag: Soos Mirakel, Breestraat 19. 8 tot half 12 soos Mirakel, 9 tot 12 uur soos Twentwel, 8 uur Huiskamer open-lnfo-rulmte. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13.00-14.00 uur; zaterdag cn zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00- 12.30 en van 15,00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10.00-11.30, 15.00-17.30 en van 18.30-20.0 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- llng «alleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. Dlaconessenhuls: 1ste klasse dagelijks: 11.00- 12.00 uur, 13.15-14.00 uur; 19.45-20.30 uur: 2e en 3e klasse: dagelijks 13.15-14.00 uur; kin derafdeling; dagelijks 14.45-15.30 uur en maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.00- 19.00 uur. LEIDEN St. Ellsabethziekenhuis: Volwas senen: 3e klasse, dagelijks van 14-15 en van 18.45-19.30; 2e klasse, dagelijks van 11.30-12 en van 14-15 en van 18.45-19.30 uur. Ie klasse, dagelijks vanaf 11.30 uur. Kraamaf- deling: 3e klasse, 15-16 én van 18.45-19.30 uur: 2e klasse, 11.30-12 (alleen vaders): 15-16 en van 18.45-19.30 uur. Kinderafdelingen Al en B4: Dagelijks van 14.30-18.45 uur (de bezoektijd per bezoek is beperkt tot drie kwartier). FILMS TOT 26 OKTOBER Lido: 'West Side Story' 14 Jr. Dag. 14 en 20 Studio: 'Frenzy' 18 Jr. Dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Zo 14.30, 16.45, 19 en 21.15 uur. Luxor: De Peetvader 14 Jr. Dag. 14 en 20 Uur. Camera: De vier vuisten van de Duivel 14 j.r Dag. 19 en 21.15 uur, ma en dl 14.30 uur. Matinee: de schat in het Zllvermeer, do, vr en za 14.30 en zo 14.00 en 16.15 uur, a.l. Nachtv. vr/za 23.30 uur 'Z' 18 jr. Trianon: 'Zeg maar Ja tegen hèt leger 14 jr. Dag. 19 en 21.15 uur en 14.30 en zo. 16.45 Rex: The Love Bug 14.30 uur. Elke avond c 'Meisjes die denken dat alles mag', 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Sted. Museum de Lakenhal: Oude Singel 28. ma t.m. za 10-17 uur, zo en fd 13-17 uur. l m. 22 okt, Leo van den E ckel, grafiek en tekeningen, 20 okt, tot 26 nov. Landschappen uit de 17e eeuw. Rijksmuseum van Natuurlijke Historie: Raam -Steeg 2. Ma. Lm. za 9.30-16.30 uur tot 27 okt. 'Dierenleven in Suriname. Rijksmuseum voor Oudheden? Rapenburg 88 ma t.m za 10-17 uur, zo en fd 13-17 uur: Je tlens laffaire, kleine expositie van Cham- pollion le Jeune, die het oud-Egyptische ontwikkeling van de boomstamkano naar dti Katamaran. l' Galerie Heuff: Hoflaan 7, Wassenaar, nu t.m. za 10-17 uur: Dolf van Leggelo met aquarellen en tekeningen en Jan van StoH met keramiek. Van 7 t.m. 28 okt. Galerie van der Vlist: Botermarkt 3, di. t za 9-18 uur. Tot 1 nov., Anp Smit mei schilderijen. LAK-Theater: Lcvendaul 150, tot 22 Tentoonstelling Lcldsc Studenten kunstge schiedenis. Donderdag 2 november: De ontwikkeling van de Ned erlandse landschapschilderkunst in de 17e eeuw' door drs R. R. de Haas in museum 'De Lakenhal'. Aanvang 8 uur. SCHEVEN1NGEN 23 oktober visserijberich-V ten. Besommingen trawlers: SCH 5 6700; SCI 16 27000; SCH 35 8700; SCH 118 25675: SCH1 248 6650; SCH 250 13270; SCH 307 12301; SCk 323 6530. Noteringen: per kg tong g 9,08-9,13: tong gm 0 9,20-9,46tong km 9.14: tong I 10,43: tong II I 10,52; tarbot I 9,12: tarbot II 6,48; tarbot 111 v 4,73; tarbot IV 4,57; griet II 3.97. Per 40 kg: schol gm 70-76: schol m 65-71; schol kl 61.50-62: schelvis gm 50-65; schelvii 5 km 55-70; schelvis I 48-58; schelvis II 46-55; wijting gestr. 60-61; schar 58; tongschar I 75- 90; kabeljauw m 86-88; kabeljauw I 78-88; II C 69-78; III 43-55; verse haring 25.80-27.20; verse makreel 17,60-39. Per 100 kg kabeljauw gr 200-230. Notering gezouten haring per kantje: steur 0 haring 54,70-70. Aanvoer: 425 kisten kabeljauw; 185 kisten kisten schelvis; 195 kisten diversen; 1300 k| tong en tarbot; 414 kantjes gez.-haring. Verwachte aanvoer voor morgen: westkust:; SCH 21. 121, 123. ti IJMUIDEN, 23 oktober 233 kisten en 8J|t' premiekisten schelvis. 99 kisten en 47 pre-d miekisten wijting. 743 kisten kabeljauw, kisten koolvis, 1490 kisten en 3372 premiekis u ten haring. 352 kisten en 874 premiekisten D' makreel. 21 kisten pilchards, 1125 kisten schol, 27 kisten schar, 134 kisten tarbot, 322 kisten varia, 225 stuks stijve kabeljauwen 21.700 kg tong. Per 1 kg in gulden: tarbot 9.10-8.70; groten tong 8.90 - 8.51; Grootmiddel tong 9.15 - 8.72; kleinmiddel tong 9.58 - 9.21: tong I 10.68 10.30; tong II 10.59 - 10.08; Per hoop i guldens; roggen 32 - 22; Per stuk in guldens haai 310-29. Per 50 kg in guldens: schelvis 102 - 75; schelvis 2 79 - 70; schelvis 3 82 69; schelvis 84 - 61: wijting 1 84 - 65; wijtlnf 2 78 - 61; schar 82 - 60; horstmakreel 2.0- pilchards 20.20; bot 32,- Schol 1 96 - 83 schol 2 97 - 83; schol 3 93 - 78; schol 4 80 63; kabeljauw 1 147 - 79; kabeljauw 2 140 76; kabeljauw 3 112 - 90; kabeljauw 4 100 85; kabeljauw 5 70 - 63. koolvis 1 70.. koolvis 2 70,-; koolvis 3 76,-; koolvis 4 69.- tarbot 378 - 235. griet 237 - 163. tongschar 14(1 - HO, Poontjes 35 - 25. krab 21 - 20, makreel 1 67.50 - 20.50. haring 1 60 - 25.20 kreeftjes 120 -95. haal 63 - 46. krabbepotet 3.65 meter, met een bruto inhoud van 200 registerton. Het schip is uitgerust met een 1015 pk Stork scheepsdiesel- motor en is verder voorzien van o.a. twee hulpmotoren, twee achtpersoons dingy's, een radar-installatie en radiio- zend- en ontvangapparatuur. 43 40. ROELOFARENDSVEEN Het Am- stel Toneel zal op vrijdag 27 oktober een uitvoering geven in de Alke burcht. Dit maal is het een parabel van Paul Rodenko, genaamd Harten twee, harten drie of de man die zichzelf bedroog. Gezien de belangstel ling van de jeugd voor de stukken van het Amstel Toneel wordt er dit maal een aparte middagvoorstelling voor de leerlingen van de hoogste klassen van het voortgezet onderwijs gearrangeerd. OEGSTGEEST In zijn woonplaats Oegstgeest is op 46-jarige leeftijd overleden de heer Paul E. M. van der Post. directeur van de Stichting Kon- sumenten Kontakt, het vroegere Con sumenten-Contactorgaan. De overledene heeft vooral naam gemaakt als fel bestrijder van onrede lijke .prijsopdrijvingen en agressieve verkooppraktijken Afkomstig uit het reiswezen, wist hij de Stichting Kon- sumenten Kontakt, waarvan hij in 1966 directeur werd, een opmerkelijke vlucht te geven. Hij gaf onder meer de stoot tot de totstandkoming van een wetsontwerp ter bestrijding van ongewenste colportagemethoden; het ontwerp moet nog door het parlement worden behandeld. De heer Van der Post, die al meermalen een hartaanval had gehad, maar desondanks onver moeibaar bleef doorwerken, zal mor gen in Den Haag worden gecremeerd IJmuiden 36 Katwijkers: KW 4 9.100, 11 13.900, 15 53.400, 2i 8.500, 32 11.700, 43 53.100, 51 5.400, 52 7.10, 55 ƒ13.40, 81 12.800, 106 8.400, 113 16.80, 11? 9.200. 121 13.600, 127 7.20, 132 7 11.30, 145 17.400, 150 20.000. 152 10.900, 174 10.400, 187 2.8ft 16.900, 197 14.400, 205 15.800 209 10.800, 210 6.060, 213 3.290, 34 7.900, 215 4.100, 218 26.400, 2 spanvissers: 42 en 135 5.260, 44 en 85 3.280, SCH 117 17.900, drié Vlaardingers: VI 1 29.100, 10.300, 110 11.100. drie Wierin- gers: WR 32 10.400, WR 25 1.560, WR 45 5.290, drie IJmuidenaren: IJM 4 9.100, 18 20.200, 154 6.060, UK 64 16.500. ROELOFARENDSVEEN, 21 oktober Blo» menveiling: Anjers rose, rood, Keefer, Allee. Carnaval. Le Reve, Yellow Dusty 30-39, SIK wit, Arthur, Esperence. Lena, G.J. Sim Shocking 31-35, Charmeur 45-58, Rozen Gar nette. Carol, Marimba, Roswitha 13-17, Zort na 18-23, Sonora, Jr. Miss 19-21, Belinda W 39. Coral Princess. Evergold, Spanish Sus 25-26, Prominent, Nordia 24-29, Sonia, Carli 37-51, Baccara 60-68, Motrea 26-33. Nerln« 31-40, Lelies 25-55, Callicarpa 150-210, Gepl» zen stuks chrysanten White Hope, Blanc* Jacob Marls, Shandy 24-29, Lovlta, Holliday,; Torino, Florence 37-47, Bernstein, Tom Pear- ce, Hoeks lorle. Diplomaat. Bornholm, Clln- gendaals Elite, Migoll. Evelyn Bush, Al« Betser 22-39. p.st. Troschysanten 50-140, idea kastros 90-170. idem jaarrond 145-215, Eiken blad 40-70, Trosanjers 165-215, Irissen 23* 495. Freesla's 105-280 p bos. LEIDEN, 23 oktober Groente- en Fruitvel' ling Per 100 kg: appelen 15-44, peren 50-101. andijvie 30-50, pronkbonen 150, snijbonw 275-320. stambonen 400, kroten gekookt 65 rode kool 17. groene kool 35-38. postelein 6J- 69, prei 38-48, spinazie 73-82, spruiten A 65 69, spruiten B 64-67, tomaten A 370-41* tomaten B 410-420, tomaten C 250-310, torn* ten CC 250, uien middelgrof 27-39. witlot IJ» 220. Per 100 stuks bloemkool A 79-81 knolselderij 18-28, komkommers AA 76, A 'j' 77, B 66-68, C 54-56. D 45. E 37-42. sla A 25 36. Per 100 bos, bleekselderij 16-25, peters» lie 15-25, radijs is, selderij 9-16. ALPHEN Bij een verkeersongeval op de kruising Lijsterlaan/Aarkade, tussen de 19-jarige motorrijder M. var E. uit Alphen en de autobestuurder A. K. uit Woubrugge, die het kruis punt opreed zonder de voorrangsre gels in acht te nemen, is de motorrij der ernstig aan het hoofd gewond. Hij is opgenomen in het St. Elisabeth»* kenhuis te Leiden, waar hij zondaga vond nog buiten bewustzijn was.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4