BOSVELD MIDDELPUNT Illusie van FC Twente na twee minuten stuk Ajax en Feyenoord nemen weer ruimer afstand van achtervolgers FC Den Haag mist door gelijkspel tegen NAC kans op aansluiting r Granath breekt topscorers sporttoto TROUW/KWARTET MAANDAG 23 OKTOBER 1972 SPORT T7/K8 Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM 'Charley' Bosveld wisselde in de rust van de derby tegen Feyenoord van shirt. Bosveld koos voor het rugnummer der tien. Een sterk stukje humor. Want Sparta s uitblinker had in de eerste helft een unieke gelegenheid om zijn ploeg naar een ruime marge van 2-0 te tillen onbenut gelaten. Bosveld miste een straf schop. Hij schoot de bal vanaf elf meter even zwak in als Feyenoord- aanvoerder Dick Schneider dat luttele minuten voor het einde van het duel deed. Het verschil was echter, dat Schneider net nog wèl scoorde. Daarmee redde hij Feyenoord, dat bijna de gehele wedstrijd vergeefs geprobeerd had langs 'normale' weg de gelijkmaker te produceren. Niet alleen door het missen van de strafschop werd Bosveld op het einde lijk eens volle Spangen in een hoofd rol gedrongen. De ervaren midden velder manifesteerde zich in de rest van het duel zó sterk, dat niemand hem ook maar iets kwalijk kon ne men. Bosveld blijft, zeker bij Sparta, een unieke verschijning. Conditioneel reiken zijn krachten niet zo ver meer. maar Bosveld beschikt wèl over een schat aan ervaring en een schitterend spelinzicht. Hij kan als geen andere Spartaan dirigeren, een bal bij zich houden en vooral rust in de ploeg brengen. Die kwaliteiten demonstreer de hij tegen Feyenoord volop. Ze brachten Sparta tegen de koploper toch een verrassend punt. DUBBELE FOUT Sparta-Feyenoord werd in veel opzich ten de derby van Bosveld. Allereerst had hij een groot aandeel in de verbluffend snelle openingstreffer. Geen Feyenoorder was nog aan de bal geweest, toen Sparta al een voor sprong nam. In de eerste aanval moest vleugelverdediger Wim Rijsber- gen het al afleggen tegen de sprint snelheid van Arie van Staveren. Rijs- bergen kon in geslagen positie niets anders doen dan zijn opponent, op de rand van het strafschopgebied, neer leggen. Bosveld zond de bal zuiver over de Feyenoord-muur tegen de on derkant van de lat. De terugspringen de bal werd door do attente Willy Kreuz uit vrije positie over de niet reagerende Eddie Treytel gekopt. Feyenoord-trainer Happel: 'Een onge looflijke fout van onze verdediging. Een dubbele eigenlijk. In de eerste plaats had Rijsbergen Van Staveren veel sterker af moeten schermen. Ten tweede mocht Rinus Bosgieter natuur lijk nooit die Kreuz zoveel ruimte geven. Ilij was tenslotte op Kreuz gezet'. Nog geen twintig minuten later kreeg Sparta de kans een zo comfortabele Ter Horst en Heijerman belagen scheidsrechter Leo van der Kroft nadat deze Feyenoord een straf schop heeft gegeven. Schneider benutte de kans voortreffelijk. voorsprong te nemen, dat het de res terende zeventig minuten aanzienlijk positiever en aanvallender had kun nen spelen, dan nu het geval werd. V/eer moest Bosgieter (Happel: 'Ik heb hem gekozen, omdat hij de laat ste weken in het b-elftal een uitsie- kende vorm demonstreerde') in de verdachtenbank. Bosveld stuurde een hoge pass in de doelmond. De wanho pige Bosgieter sloeg de bal daarop onnodig met de hand weg. Bosveld zélf schoot zo onzuiver in. dat doel man Treytel (evenals een week eerder tegen Excelsior) de strafschop kon keren. Bosveld: 'Ik schoot beslist niet te zacht. Alleen kwam de bal te dicht bij de doelman. Ik vind het voor Treytel leuk. dat "'e hem "ohocirn heeft. Maar het was ook weer niet zo'n grote verdienste. Die strafschop was gewoon erg slecht genomen'. Bosveld voelde er aanvankpliik niets voor de nenaltv te nemen. 'Ik zei nog tegen Nol (Heyerman). dat hij er maar achter moest. Ik weet niet. waar om, normaal praat ik er niet over en schiet die bal gewoon in de vaste STOCKHOLM (AP) IV Zweed - sprinter Johan Granath heeft zijn contract niet de International Speed Skating League verbroken. Granath had zich een weck geleden samen met de Noorse sprinter Ivar Erikson bij de beroepshond aangesloten. Door het wegvallen van Granath moet de ISSL nog twee schaatsers aantrekken: één voor de all-roundklasse en één voor de sprinter-groep. Granath heeft verklaard no? geen geld van de ISSL te hebben o -r angen. De Zweedse schaatsbond h -ft daarop h-sloten om Granath de amateursstatus terug te geven. hoek. Ik twijfelde ook niet aan me zelf. was er stellig van overtuigd, dat het een doelpunt zou worden. Ik had tot dat moment naar mijn gevoel ook goed gespeeld, niets was nog mislukt'. ROMMELEN Koele Bosveld was nauwelijks aange slagen na die kostbare misser. Inte gendeel: hij bleef de belangrijkste schakel op Sparta's middenveld. Offi cieel was hij belast met het afstoppen van Franz Hasil. Maar de met zijn vorm sukkelende middenvelder vereis te vrijwel geen aandacht. Daardoor kor Bosveld dirigeren, vooral Stef Walbeek in alle vrijheid aanspelen. Walbeek: 'Dat lukte in het eerste deel van de wedstrijd beter dan daarna. Willy Kreuz zoekt in de spits de combinatie. Dat is -zijn sterkste punt: rommelen, een één-twee maken, bewe gen. Later moest ik teveel terug, waardoor Kreuz te veel alleen kwam te staan'. Bosveld alléén kon Feyenoords mid denveld niet afstoppen. Daarvoor was het opportunisme van Feyenoord te groot. De ijverige Jan van de Veen bleef bij de zeer aanvallende Van Hanegem, Walbeek bij vlagen bij Jansen en Bosveld bij Hasil. Door hel snelle openingsdoelpunt manifesteerde Feyenoord zich dan ook aanvallender dan verwacht. Nol Heyerman. 'vleu gellam' op rechts. 'Ik wist al voor de wedstrijd, dat ik weinig ballen zou krijgen. Ik moest Van Hanegem in eerste instantie afstoppen. Maar na dat doelpunt ging hij veel nadrukke lijker naar voren. Ik had het daardoor drukker met verdedigen dan met aan vallen'. Feyenoords voortdurende overwicht was met een klompendans te vergelij ken. Steeds hetzelfde, monotome rit me. geen improvisatie, zo eenzijdig, dat Sparta de aanvalsgolven vrij sim pel kon keren. Jörgen Kristensen, in zoverre bevredigend, dat hij zijn ex- ploeggenoot Hans Venneker van opko mende acties afhield: 'Feyenoord is nog lang niet op het gewenste niveau. Voor het begin van de competitie en tegen Ajax hebben we geschitterd. Daarna hebben we plichtmatig punten gehaald. Gewoon gewonnen van ploe gen. waar we niet van mochten verlie zen. Maar tegen de wat sterkere te genstanders als hC Twente. FC Den Haag en Sparta blijkt weer. dat routi ne alleen niet voldoende is. We moe ten gewoon nog tijd hebben om volle dig op elkaar ingespeeld te raken. Feyenoord is nu nog teveel een wals'. VERRASSINGSELEMENT Inderdaad. Feyenoord 'walste' einde loos. Echter: zonder variatie en m- provisatie, Feyenoord miste Wery (Happel: 'Een schouderblessure. Hij moet zeker een week rusten. Alleen uit taktisdie overwegingen heb ik hem toch als res ene op de bank laten zitten') en verloor halverwege de tweede helft ook de licht aan de heup geblesseerde Van Hanegem. Theo de Jong verving hem. Kristensen: 'Had de Jong de hele wedstrijd maar ge speeld Samen met Van Hanegem kan hij via steeds wisselende opkomende acties voor het verrassings-element in de aanval zorgen'. Feyenoords overmacht (Happel: 'Wc hebben het spel volledig beheerst') cn Sparta's zécr afwachtende houding zorgden voor een saaie tweede pcr o- dc. Sparta-trainer Leo Steegman: 'We hadden méér aan kunnen dringen. Dat hebben we in het begin van de tweede helft ook gedaan, maar daar door kreeg Feyenoord enkele kansen. Toen ook het middenveld helemaal terugging, was alles afgesloten. Feyen oord werd gedwongen de bal hoog in de doelmond te brengen. En dat snoeit ons mét de sprongkracht van Fijkenbrnek juist in de kaart. Tjpcp- geven: 'We moeten proberen nog iets meer te counteren. Het juiste even wicht is op dat punt nog niet ge\on- den'. OMSTREDEN Een omstreden strafschop redde Foventirr! tc-'otte. Dr'c m«nr'-n voor tijd schoof Kristensen vonr de zoveelste keer d"* bal voor het Spa-*;- doel. Jan van de Veen kreeg hem tegen de hand. Van de Veen: 'Ecrliik. ik had mijn arm langs het lichaam. Kristensen Knalde vanaf twee mPter de bal keihard tegen me aan. Het was beslist geen opzettelijke handsbal' Va.i de Veen. verontwaardigd over Ie beslissing van de goed leidende van der Kroft. stormde op de Haagse scheidsrechter af en gaf hem 1 duw. Het koslte hem een waarschu wing. Aanvoerder Schiicder benut»»- de strafschop. Sparta-dociman Do- burg: 'Als ik blijf staan, dan .«ton dat schot. Zo goed werd er net ingeschoten. Ma-r het was een gnk IV kan hu eenmaal niet blijven staan'. sparta-Frj rnuord 1-1 «1-0» 2 Kreuz 1-0. SS Schneider istrafschop» l-l Scheidsrech ter Van der Kroft. Toeschouwers 32.000. Sparta: Doesburg: Venneker. Eykenbroek Ter Horst Visser. Van der Veen Walbeek. Bosveld Heyerman. Kreuz. Van Staveren Feyenoord: Treytel: Schneider Rijsbergen Bosgieter. Vos. Hasil. Jansen. Van Hanegem i Oc Jong'. Rosset iFeieres-, Ladlnsky. Kr.s- tensen. GERRIT DEN AMBTMAN Wanhopig grijpt Charley Bosveld naar zijn hoofd. Doelman Eddy Treytel van Feyenoord heeft de te zacht ingeschoten strafschop gestopt. Kohn riskeert blessure van niet herstelde Schrijvers Van onze speciale verslaggever ENSCHEDE De illusie duurde precies honderdtwintig seconden. Seconden waarin Twente in de stellige overtuiging verkeerde, dat het de competitie een ander gezicht kan geven. Toen kwam die korte aarzeling van Notten, sloeg Ajax' wonderkind, Johan Cruijff, razend snel toe, koos hij de kortste weg naar het Twentedoel en schopte de bal er vervolgens op een weergaloos knappe manier in. Johan Cruijff en Ajax hadden aan dat ene doelpunt voldoende om Twente's tekort komingen te markeren. Kohns formatie werd door die snelle Ajax- treffer moreel zodanig geknakt dat zij verviel tot een wanhopig sim pel gejaag tegen de uitgekookte Amsterdamse équipe. Niets leek zeker in Twentse ogen meer logisch dan een overwinning op Ajax. Juist de afgelopen weken im mers had Twente gedemonstreerd tot meer in staat te zijn dan het vorige seizoen. In het duel met Telstar cul mineerde dat in een flonkerende show van de oostelijke ploeg. Het rechtvaar digde Twente's overtuiging dat liet nu rijp was voor Ajax: voor een werke lijke aanval op de competie-top. De uiteindelijke nederlaag tegen dit be houdend opererende Ajax bij vla gen briljant door individuele acties van Cruijff en Keizer kan voor het competitie-verioop desastreuse gevol gen hebben. Voor Twente immers kijkt de top na deze nederlaag onmogelijk ver weg Een ploeg, die tegen de twee belangrijkste concurrenten voor de ti tel op eigen terrein drie punten ver speelt (één aan Feyenoord: twee aan Ajax) heeft nauwelijks nog recht om zich als een serieuze kandidaat voor het landskampioenschap te beschou wen. Het wordt nu voor de tweede keer in dit seizoen maar veel na drukkelijker dan in het begin van de competitie duidelijk dat Twente nog niet Ine is aan de échte race Ff 'Iwente waagde veel om het ucwi is te kunnen leveren, dat hel wèl in het rijtje Aiax-Feyennnrd past. De nog niet herstelde Schrijvers werd er np eigen verzoek aan geofferd. Twente kous voor het psychologisch effect van Schrijvers' opstelling en nam daarmee het risico dat de blessure van zijn doelman verergerd zou worden. Ajax en het publiek werd tot kort voor het duel. officieel althans, in de waan ge laten dat Zoran Mislc Twente's laatste man zou zijn. Twente wilde daarmee het maximale effect hereiken. In eigen kring hadden de Enschedeërs immers lang tevoren al de beslissing geno men, dat niet Misic maar Schrijvers te gen Ajax zou acteren. Epi Drost: 'Wij wisten woensdag al dat Piet zou spe len'. Twente heeft met dat slimmig heidje echter maar bitter weinig be reikt. Het snelle doelpunt van Johan Cruijff zorgde ervoor daf Twente er niet door geïnspireerd kon worden. Ajax herhaalde de strategie, die het de week tevoren tegen FC Utrecht had toegepast: het paste een verdedigend spelconcept toe. Verschil was er wel, maar dat lag voornamelijk in de kwa liteit van Twente, flat Ajax tot een be tere prestatie dwong dar een week te voren. Soilz Kohn en heel FC Twente schij nen het teleurstellende optreden van de Enschedese formatie niet geheel ten onrechte toe aan de uitwerking, die dat snelle doelpunt op de ploeg heeft gehad. Nog even terug naar dat voor Twente zo fatale moment in de tweede minuut van de wedstrijd. Terwijl Wil lem de Vries een pass gaf op Rene Notten en heel Twente onmiddellijk opschoof, snelde Cruijff op Notten toe. ontfutselde hem nog voor de mid denlijn de bal en begon aan zijn solo. Twente's ausputzer. Epi Drost, probeerde nog redding te brengen Hij moest echter eerst vele krachtenver- slindende meters terug, voordat hij in de buurt van Cruijff kwam Drost had toen nog een geringe kans om Cruijff ten koste van een forse overtreding te stoppen. Maar wat negen van de tien verdedigers niet doen. deed Drost wel: hij beheerste zich. Drost: 'Ik kan hem toch niet zo maar onderuit schoppen. Cruijff was gewoon te ver weg van mij om via een sliding nog redding te kun nen brengen. Dat is het nadeel van 't svsteem. dat wij nu spelen. Twente sluit dit seizoen veel meer aan clan in het verleden. Als de bal naar voren gaat, rukt onmiddellijk de hele equipe op. Dat betekent dat de bal op liet middenveld niet verloren mag gaan. Gebeurt dat wel. dan kan het fataal zijn.' Na Drost had er nog één man een ge ringe kans om Cruijff te remmen: Piet Schrijvers. Hij aarzelde echter om uit zijn doel te komen. Schrijvers: 'Ik rekende op Epi. Ik dacht dat hij hem op de een of andere manier tot staan zou kunnen brengen. Drost had achteraf wanneer hij dat gewild had, het risico van een unfaire actie jegens Cruijff kunnen nemen. Scheids rechter Arie van Gemert trad in dit uiterst vinnige duel zo ongelooflijk lankmoedig op. dat hij geen enkele keer de gele kaart gebruikte. Spitz Kohn: 'Iemand bruutweg onderuit schoppen, dat doen wij niet. Anderen schijnen zich alles te kunnen permit teren. Normaal gesproken als Epi zo iemand onderuit haalt kost dat een gele kaart en misschien wel een schor sing. En dan ben je nog verder van huis Maar hadden wij in de tweede minuut maar geweten dat de scheids rechter dc gele kaart was vergeten. Twente voelde zich na die treffer al verslagen. Epi Drost: 'Vanaf dat mo ment was ik ervan overtuigd dat het uiterst moeilijk zou worden om tegen Ajax nog wat te bereiken. Je weet im mers dat ie tegen een uitgekookte ploeg speelt. 'Twente vluchtte in de simpele eenvoud. Het ging jagen vol gens één monotoon patroon. De rijke gevarieerdheid, die Twente tegen Feyenoord en Telstar zo overvloedig etaleerde, was plotseling verdwenen. Drost: 'Alles trok naar voren. Wij zijn niet aan voetballen toe gekomen.' Twente's sterke linie, het middenrif, kwam er eenvoudig niet aan te pas. De mannen, die het spel bij Twente kun nen bepalen, werden overheerst door hun Aiax-opponenten. Kick van der Vall. René Notten en Theo Pahlplatz werden vakkundig opgevangen door recpectievelijk Gerrie MUhren, Arie Haan en Wim Suurbier. Cruijff: 'Wij zijn er bovendien vanuit gegaan dat Twente het voornamelijk moet hebben van de snelheid van de beide Van de Kerkhofs. Die hebben wij een aange paste dekking gegeven. Want als die werden uitgeschakeld zouden de pro blemen vonr ons al minder talrijk zijn. René van de Kerkhof had echter maar bitter weinig in te brengen tegen de excellerende RTUud Krol. En Willy van de Kerkhof heeft Johan Neeskens slechts 45 minuten aandacht hoeven te besteden, omdat Kohn hem, een van zijn snelste mannen nota bene, bij Cruijff posteerde. Het vergemakkelijk te het werk voor de versterkte Ajax- defensie. Kohn: 'Ik haalde Willy terug in de hoop een wat meer gevarieerd spelpatroon te kunnen maken. Door Willy terug te halen, zouden Willem de Vries en Kees van Ierssel wat meer gelegenheid krijgen om mee naar vo ren te trekken.' Twente kreeg echter ook toen nauw- lijks speelruimte van Ajax. Jan Jeu- ring in de eerste helft nog een voortreffelijke indruk makend zakte in de tweede 45 minuten sterk terug. Het was eigenlijk illustratief voor dit Twente, dat zijin onefficiënte jacht op een doelpunt te veel energie ge bruikte. Neeskens: 'Willem de Vries liep zo ongeveer op zijn tandvlees te voetballen.' Twente verloor, ook doordat het tegen Ajax "persoonlijkheid tekort kwam. In aanvoerder Johan Cruijff is heel sterk de lijn aanwezig, die het Aiax-van-nu ttepaalt Collega-aanvoerder Epi Drost bewonderend- 'Johan dirigeert het he le stelletje. Hij bepaalt wat e.r gebeurt. Hij praat voortdurend legen de scheidsrechter aan. negentig minuten lang. En als voetballer is hij nog altijd even verrassend. Voordat je het weet staat hij naast je'. Cruijffs invloed op de wedstrijdtaktiek werd misschien wel het meest duidelijk, toen vijf tien minuten voor het einde Sjaak Swart werd vervangen. De niet bijster imponerende rechtsbuiten werd door Cruijff yit het veld gehaald. Het was ook Cruijff, die kort tevoren naar de zijlijn was gelopen om duidelijk te maken, dat .Johnny Rep zich gereed moest maken. Trainer Stefan Kovacs is er wat die wisseling betreft niet aan te pas gekomen. FC TwentcAJax 0-1 (0-1) 1. Cruijff 0-1. Scheidsrechter Van Gemert. Toeschouw 25.000 (uitverkocht). FC Twente: Schrijvers: Van Ierssel. Drost. De Vries. Oranen. Notten. Van der Vail. W. van de Kerkhof R. van den Kerkhof, Jeuring. Pahlplatz. AJar.- Stuy: Suurbier, Hulshoff. Blankenburg. Krol. Haan. Neeskens. Gerrie MUhren. Swart (Repi, Cruijff. Keizer. JOOP HOLTHAUSEN FC Amsterdam-FC Utrecht Haarlem-Go Ahead AZ '67-PSV MW-NEC Sparta-Feyenoord Excelsior-FC Groningen FC Den Haag-NAC FC Den Bosch-Telstar FC Twente-Ajax (za.) 2—1 f 5—2 2—1 1 ï-ï I 0—1 0—1 1—1 11 9 0 2 18 32-7 11 8 2 1 18 29-6 11 6 4 1 16 20-11 11 7 1 3 15 14-9 11 6 2 3 14 18-10 11 5 3 3 13 29-12 11 6 1 4 13 21-17 11 4 2 5 10 13-15 11 4 2 5 10 13-22 11 4 1 6 9 14-16 11 3 3 5 9 11-16 11 3 3 5 9 11-17 11 3 3 5 9 12-19 11 4 1 G 9 11-19 11 3 2 6 8 12-20 11 2 3 6 7 6-18 11 0 6 5 6 6-18 11 1 3 7 5 3-23 Fortuna Vl.-PEC Volewljckers-Heracles SC Tilburg-Roda JC Vecndam-De Graafschap Heerenveen-Wageningen Vitesse-SC Cambuur FC' Dordrecht-Volendam ITVC-FC VVV Eindhoven-Fortuna SC Helmond Sport-SVV 1—1 3—1 1—0 1—1 2—2 0—2 1—1 1—1 3—2 3—0 Wagen ingen 13 7 3 3 17 Vitesse 13 7 3 3 17 Roda JC 13 5 7 1 17 PEC 13 6 4 3 16 Helmond Sport 13 5 6 2 16 Eindhoven 13 7 1 5 15 Heerenveen 13 5 5 3 15 De Graafschap 13 3 8 2 14 SC Cambuur 13 5 4 4 14 Volendam 13 5 3 5 13 Fortuna SC 13 4 5 4 13 Fortuna VI 13 4 4 5 12 FC Dordrecht 13 1 10 2 12 HVC 13 4 4 5 12 SC Tilburg 13 3 5 5 11 SVV 13 3 4 6 10 Vecndam 13 1 8 4 10 Volewijckers 13 3 4 6 10 FC VVV 13 1 7 5 9 Heracles 13 2 3 8 7 6-17 12-23 Wagcningen periodekampioen. TWEEDE PERIODE PEC 3 2 1 0 5 7-2 SC Tilburg 3 2 1 0 5 5-1 Helmond Sport 3 1 2 0 4 4-1 SC Cambuur 3 2 0 1 4 6-3 De Graafschap 3 1 2 0 4 3-1 Eindhoven 3 2 0 1 4 5-3 FC VVV 3 1 2 0 4 3-2 Heerenvecn 3 0 3 0 3 3-3 Vecndam 3 0 3 0 3 3-3 Volendam 3 1 1 1 3 3-3 HVC 3 1 1 1 3 3-4 Fortuna VI 3 1 1 1 3 3-51 Volewijckers 3 1 0 2 2 5-5 Wageningen 3 0 2 1 2 4-5 Roda JC 3 0 2 1 2 3-4 Heracles 3 0 2 1 2 24 Vitesse 3 1 0 2 2 2-5 FC Dordrecht 3 0 2 1 2 3-5 SVV 3 1 0 2 2 2-7 Fortuna SC 3 0 1 2 1 1-5 EERSTE RONDE KNVB-BEKER Zondag: Xerxes - Heerenveen. Leeuwarden Heracles, Sparta'25 - FC Dordrecht. Ede SC Tilburg, Caesar - Helmond Sport, Elin- kwljk - Eindhoven, FC VVV - Wagenlngen, Vitesse - De Graafschap, Fortuna SC - PEC, Veendani - Fortuna VI.. SVV - SC Cambuur, HVC - De Volewijckers. Een juist Ingevulde kolom van Sporttoto 12 ziet cr als volgt uit: 1—I—1—13—3—2—3—3—3—2—3—1 Bij hot kantoor van dc Stichting Sporttota- lisator hadden zich gisteravond nog geen deelnemers aan genie id met dertien Juiste voorspellingen in toto 12. Het aantal deelnemers aan toto 12 bedroeg 642.730. Zij zorgden voor een Inleg van 1 493 944 guldon. Het prijzenbedrag is 631.935 guidon. Do eerste-, tweede-, derde- cn extra prijs zijn 157.984 gulden. De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: 5 - 18 19 28 - 45 - 46 Reservegetal: 16. Olympianummer: 3752. EREDIVISIE Na elf wedstrijden hebben vijf spelers in de eredivisie zeven doelpunten gescoord. Het I zijn: Ger Muehren (Ajax), Wim van Hane- I gent (Feyenoord). Ben Redcl <MVV>. Willy I Kreuz (Sparta) en Johan Cruijff (Ajax). 1-5. Muehren. Cruijff (beiden Ajax). Redel (MVV), Kreuz (Sparta en Van Hane- Feyenoord) Den Haag) allen 5 doelpunten. 12-24. Schmidt Hansen (PSV). Haan (Ajax), Jeu ring en René v. d. Kerkhof (beiden FC Twente). Brokamp en Bonfrere (belden MVV). Van Veen (FC Utrecht). Ladinsky (Feyenoord). Janssens (NEC), Van den Berg (Haarlem). Husers (FC Amsterdam), Van Dijk (NAC) en Mansveld (FC Den Haag) allen 4 doelpunten. EERSTE DIVISIE Met twee treffers tegen Heerenvecn heeft Gerdo Hazelhekke van Wagenlngen zijn eer ste plaats op de lijst van topscorers uit de eerste divisie behouden. Zuidema van Cam buur maakte de twee doelpunten voor zijn club tegen Vitesse en staat nu tweede op de lijst De meest produktleve schutters werden zondag overtroefd door Van der Putten van Helmond Sport, die een hattrick op zijn naam schreef Van der Putten had dit seizoen nog niet gescoord. Hazolhokke (Wagcningen) 10' doelpunten. doelpunten. 9-16. Reygersberg (Fort I Blotenberg i^ort SC). De Blaauw (De Graaf schap). Prinsen (Heerenveen). Stoffels (PEC). Van de Kerkhof. Kreekels cn Prons (Eindhoven). Van der Bol (Fort VI.). Hoo^ moed (Dordrecht) Brans en Von Ranzow Eindhoven i. Van der Bol (Fort VI.). Hoog-

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8