Donja Saskia en haar prins Groot aantal kiezers p022ebo twijfelt nog steeds Verkeer eist veel jonge slachtoffers Vrijblijvend schept. De 6o.jarige mevrouw p veid- aantal crematoria Koper wordt in Le Havre gelost Fellowship krijgt onderscheiding voor geluidsniveau Forse uitbreiding Meis pleit voor vuil in karton OPGEVEN VAN FAMILIEBERICHTEN EN ANDERE ADVERTENTIES GEDURENDE DE AVONDUREN TROUW/KWARTET MAANDAG 23 OKTOBER 1972 BINNENLAND/RADIO en TV T4/j MARY PERKINS Voorkeur voor progressieven gedaald eoeo LOWIETJE IN DEGOUDE GAPER door W. G. VAN DE HULST, plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. Van een verslaggever HILVERSUM Twee van de drie kiesgerechtigde Nederlanders zijn van mening, dat zij omtrent begrippen als fractieleider, loonspiraal, sociaal contract e.d. onvoldoende worden voorgelicht om tot een verantwoorde politieke meningsvorming te kunnen komen. nog iets meer is dan bij de laatste Kamerverkiezingen. 19.8 procent geeft de voorkeur aan de combinatie VVD- DS'70, wat 3.7 procent winst betekent ten opzichte van de peiling in septem ber en 4.1 procent winst ten opzichte van de Kamerverkiezingen. Deze winst dankt de combinatie vrijwel geheel aan de VVD. Uit het onderzoek is gebleken, dat 34 procent van de kiezers de progressie ven de laatste weken negatiever is gaan beoordelen en slechts 9 procent positiever. Voor 57 procent is er in de houding ten opzichte van de progres sieven niets veranderd. Voor 30 procent van de kiezers is mr. B. W. Biesheuvel op dit moment de meest aanvaardbare minister-presi dent. Daarna volgt drs. J. M. den Uyl met 28 procent, dr. W. Drees jr. met 12 procent mr. F. H. J. J. Andriessen en H. Wiegel met 7 procent en mr. H. A. F. M. O. van Mierlo met 6 procent. 264. Dat kistje; hoe komt die oude ezelboer daaraan? Er trekt zich een zware rimpel samen boven de neus van de dikke maarschalk. Het oude, stille wantrouwen tegenover Ti- nus brandt weer op. Het kistje is leeg en het schijnt wel eerst kortgeleden gepoetst en opge- schuurd te zijn. En waarom heeft de Scheefnek, toen hij hem de tondel doos liet zien, niet gezegd: Ik heb thuis een kistje met hetzelfde wapen er op?' Waarom deed hij zo geheim zinnig? Ja, maar die oude veinzaard met zijn vriendelijke gezicht is nog niet van hem af. Als hij thuis komt met het baardmannetje voor de hoge baas, zal hij hem laten opbiechten. Hij wil weten, waar dat kistje vandaan komt. Vast en zeker! Hij neemt het mee naar binnen. In de verte verdwijnen de twee dikkerds in het bos, kijken nog eens schuw om. Hij lacht niet meer om hen. Er is iets wreveligs gekomen in zijn hart. Zijn goede, oude meester, hij moet wel bedrogen zijn. Maar hoe? En door wie? En hoe zal hij domme soldaat, daar iets van begrijpen? Hoe zal hij, domme soldaat, hem ooit kunnen hel pen? Ja, misschien leeft de Maarschalk niet eens meer. KARELTJES GROTE AVONTUUR Van de kiezers is 60 procent boven dien van oordeel dat de resultaten van overleg binnen en tussen politie ke partijen onvoldoende duidelijk zijn geworden; 32 procent vindt, dat de partijcongressen en het onderling overleg tussen partijen wel voldoende duidelijkheid heeft gegeven. Niette min geeft op dit moment maar 18 procent op, niet in het verkiezingsge- beuren geïnteresseerd te zijn. Een en ander blijkt uit een derde enquête die het marktonderzoekbureau Lagendijk heeft gehouden in opdracht van de AVRO voor het gisteren uitgezonden radioprogramma 'Delta'. Het aantal twijfelaars is dan ook bijzonder groot. 69 procent van de kiezers die erover dachten hun stem op D'66 uit te brengen, twijfelt op dit moment nog; dat is 14 procent meer dan bij de vorige peiling in septem ber. Ten aanzien van de ARP is het aantal wijfelaars eveneens enorm ge stegen, nl. van 29 naar 45 procent. Ten aanzien van de WD is het aantal twijfelaars iets teruggelopen, nl. van 39 naar 34 procent. Datzelfde geldt voor de KVP: van 27 naar 24 procent. Voor de PvdA is het percentage twij felaars op 24 blijven staan. Blijkens de laatste pealing zal de PvdA, als ook de twijfelaars meedoen, kunnen reke nen op 26.5 procent van de stemmen, bijna 4 procent minder dan bij het onderzoek in september bleek, maar nog altijd bijna 2 procent meer dan men bij de Kamerverkiezingen in 1971 kreeg. De voorkeur voor de KVP is de afgelopen maand iets gestegen en ge komen op het niveau van de resulta ten van d'e laatste Kamerverkiezingen. (21.9 procent), De voorkeur voor de WD stijgt: bij de Kamerverkiezingen 10.4 procent in september 11.1 pro cent en in oktober 13.9 procent. Ook de ARP lijkt de laatste maand aan sympathie gewonnen te hebben, zulks in tegenstelling tot D'66 en de CHU. Ook de CPN heeft de laatste maand vrij belangrijk aan sympathie verlo ren van 2.6 naar 1.5 procent. DS'70 heeft weer wat terrein gewonnen, zo blijkt uit de enquête. zpartijblokken Wat betreft de partijblokken, mogen de confessionelen rekenen op 37.6 procent van de stemmen (2.3 procent meer dan een maand geleden en bijna 1 procent meer dan bij de Kamerver kiezingen), terwijl de progressieven in een maand zijn teruggelopen van 39.6 naar 34.7 procent, wat overigens Horizontaal: 2. handschoenen leer, 6. vreemde munt (afk.)8. slede, 10. uitgestorven vogelsoort, 11. bedeesd, 12. wiel, 14. snedig (gew.), 16. plaats je bij Trier, 17. schoeisel, 18. troef kaart, 19. lens. 21. wild zwijn, 23. leeftijd (Fr.), 25. water in N.-Br., 26. nobel, 27. smergel, 29. een zekere, 30. betaalbewijs, 31. ontkenning, 33. wa ter iin Friesland, 34. voorvoegsel, 35. vertegenwoordiger. Verticaal: 1. zeemacht. 3. in het jaar der wereld (afk. Lat.), 4. visje, 5. roofdier, 6. hinderpaal, 7. kraakbenige vis, 9. woede, 11. legerafdeling, 13. lijtuigje op twee wielen, 15. vlakte maat, 19. onderrichting, 20. plaats in Limburg, 22. afgelegen, 24. gindse, 25. Kruiswoord-puzzel god van de liefde, 27. jongensna 28. watering, 32. voegwoord. Oplossing vorige puzzel 1. o, 2. ent, 3. reden, 4. onnozel, passement, 6. ondoelmatig, 7. pyro nie, 8. malaria, 9 etter, 10. nis, 11 Verticaal: 1. ondoelmatig. O 53: Ja, ja, zo gaat het', zei smidje Verholen wijsgerig. 'Boontje komt al tijd om zijn loontje. 'Als U zich niet had uitgegeven voor een Heidense Turkengod, dan was er misschien niks gebeurd. Maar wat vond er verder met U plaats?' 'Niet veel', zuchtte de koffermaker. 'De woeste bewaker sloeg mij dus letterlijk voor pampus en toen ik weer bij mijn zinnen kwam, lag ik in een smal steegje, waar het doodstil en snikheet was. Ik keek suffig op en staarde in het ongewassen gelaat van een slonzige waterkoopman. 'Wil Sidi Effendi Bey een kommetje water copehl?' grijnse hij. 'Water is lekker en goedkoopie! Water kost maar drie baskshier! En wat betekenen drie bakshies voor de rijke en grootmachtige Sidi Effendi Bey! Water is goed en gezond! EIceh dagh eyn slocjeh!' Nou, ik kocht een paar kommetjes water van die koopman en besloot toen weer terug te gaan naar het bos om mijn dure kromzwaard te halen. U weet wel, dat verlovingsgeschenk van Suleika. Ik ver kocht het zwaard voor heel veel geld, kocht er een boot voor in de plaats en voer toen terug naar mijn eigen land. De rest weet U, meneer Smit van Holen. Ik leef hier van mijn geld en probeer een vliegende koffer te maken. Ik geef de moed niet op en blijf net zo lang prutsen tot ik hem heb. Dan ga ik weer terug naar Turkenland en haal mijn lieve Sulei ka op. Het is anders wel treurig, hè, dat de voorspelling van de boze tove naar inzake Suleika helemaal is uitge komen. Ze is zeer ongelukkig in de liefde geworden en dat allemaal van wege mijn onverwachte verdwij ning 'Het is een treurig, maar leerzaam verhaal', zei smidje Verho len. 'Men kan er uit afleiden, dat men nimmer moet liegen, want daar komt toch niks anders dan ellende van. Van een verslaggever VOORBURG Het verkeer heeft het afgelopen weekinde aan zeker 24 men het leven gekost. On der hen waren veel jonge slachtoffers. In Voorburg kwamen vrijdag een 15- jarig meisje en een 60-jarige vrouw om het leven. Het meisje, S. van Ark uit Voorburg, zat achterop een fiets die door een personenauto werd ge- LE HAVRE (AFP, DP A) Het Westduitse vrachtschip 'Birte Olden- dorff', dat zaterdag met zijn lading van 1250 ton Chileense koper uit Rotterdam vertrok, is zondag in Le Havre teruggekeerd, waar de havenar beiders van hun besluit om het koper niet te lossen zijn teruggekomen. Zij zullen vandaag met hun werkzaamhe den beginnen. Op de lading was eind september op last van een Franse reahtbank be- slaggelegd, nadat Amerikaanse maat schappij 'Kennecott' hierom had ge vraagd. Zaterdag gaf het Amerikaanse bedrijf echter de lading vrij, omdat de Chileense maatschappij 'Codelco' zou hebben toegegeven, dat zij geen Van een verslaggever STUTTGART De Fokker F28 Fel lowship is in West-Duitsiland onder scheiden voor zijn bijdrage aan de bestrijding van geluidshinder bij vliegvelden, door het lage geluidsni veau. De onderscheiding werd toege kend door de 'Werkgemeenschap van Duiitse verkeersiluchithavens' (ADV) ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan. Op het jubileumcongres in Stuttgart werden een plaquette en een oorkonde overhandigd aan direc teur dr. J. H. Greidanus van Fokker- VFW onder wiens leiding de Fellow ship werd ontwikkeld. Soortgelijke on derscheidingen gingen naar McDon nell Douglas voor de DC 10-10, Boeing voor de 747-200B en de 727- 200, en Lockheed voor de 'Tristar Over de vraag of de christen-democra tische partijen al dan niet gewenst zijn in de vaderlandse politiek is in Kort Geding stijlvol gediscussieerd. Maar wat voor de een nog altijd een uitroepteken is, zal voor een ander wellicht een vraagteken zijn gebleven. Waarmee ik wil zeggen, dat het pra ten over dit probleem uitermate vrij blijvend moest zijn. Het is spel of geen spel - onbestaanbaar, zo diep gaand naar het wezenlijke af te da len, dat men daarmee de andersden kende van gedachte kan doen veran deren. Het zwaarste geschut tegen de door de heer Roolvink goed verdedigde stelling was ds. Buskes. De vraag of hij de christelijke partijen een gevaar acht voor de democratie, wilde hij niet met 'Ja' beantwoorden. Daarente gen ziet hij deze partijen wel als een bedreiging van de eer en de waardig- hid van Christus. Een dispuut over deze opmerking zou pas een afdalen tot de kern hebben kunnen beteke nen, maar dat was uitgesloten wegens de strakke formule van Kort Geding. een flink aantal prenten heb ik s ke twijfels voelen opkomen. Het U nen van de Nederlandse driekU het weliswaar fout geschreven wc 'bakkerij' en de letters USSR plaats van CCCP op Russische v\ tuigen, doen vermoeden dat de I komst van de tekeningen binnen Nederlandse taalgebied ligt. En zeg ik nog niets over de volwasi heid van sommige expressies en niet-oosterse kleurgebruik. Ma ja, kan me vergissen. In Brandpunt heeft minister Van gezegd dat het niet uitgesloten r worden geacht, dat de bomaansla van de laatste dagen meer bede zijn om paniek te zaaien dan mensen te doden. Dat klinkt enigsi geruststellend. Toch zullen we met allen graag o spoedig mogelijk ei willen weten waar we aan toe zijn Van de talrijke zaterdagavond^ gramma's heeft Beter Samen mij meest geboeid en ik hoop dat h veel kijkers dat met me eens zijn. deze nieuwe NCRV-rubriek slaa ds. Alje Klamer er als presente Panoramiek liet reeksen tekeningen voortreffelijk in het kijkvolk zo zien, waarvan de kijker zou moeten geloven dat zif het werk zijn van kinderen in Bangla Desj, die daarmee uitbeelden hoe zij de recente ellende in hun land hebben ondergaan. Bij Radio vandaag FERDNAND kamp-van der Kraght uit Voorburg werd bij het oversteken door een per sonenauto geschept. In Etten-Leur kwam vrijdagavond de 15-jarige Jan Kriesels uit die plaats om het leven, toen hij met zijn brom fiets tegen een geparkeerde auto reed. In Rotterdam overleed zaterdagmorgen de 21-jarige Suzanne Korsman uit Tho- len, nadat zij vrijdagavond gewond was geraakt bij een slippartij van een personenauto in Rotterdam. Drie ande re inzittenden van de auto raakten ge wond. Het 2-jarige meisje C. M. E. W. Jans- sens uit Strijen werd door een auto gegrepen en op slag gedood, toen zij zaterdagmorgen in 's-Gravendeel plot seling de weg overstak. In Edam ver ongelukte de 14-jarige J. J. Feld uit Hoorn; in Volenhove de 13-jarige A. J. Willemsen uit Voorst: in Apeldoorn het 15-jarige meisje A. H. L. M. Sche pers; in Peize de 19-jarige J. Ziegers; in Nieuwolda de 25-jarige E. Everts; in Nuth de 27-jarige E. J. H. Fiquera; in Emmen de 24-jarige mevrouw J. Katuin-de Veen. Bij andere verkeers ongelukken kwamen nog 12 mensen om het leven. HILVERSUM i VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Spitsuur Adam: lichte gramm.muz. en rep. (7.25 Van de voorpagina; 7.54 VPRO: Deze dag; 8.00 Nws; 8.11 Dingen van de dag.) 9.15 (S) Geef me de vijf: verzoekpl. progr. 9.35 Waterst. 9.40 (S) Geef me de vijf (verv.) 10.30 (S) Muz. voor luisteraars. (11.00 Nws.) NOS: 12.00 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO-Maandag: recht streeks progr. met rep., interviews, comm.. ber.. telef. reacties en muz. (13.00 Nws.) 14.25 Schoolradio. AVRO: 14.45 Radiojour naal. 14.50 Wekelijks verkeersprogr. 14.55 In de wetenschap dat: nws uit de wereld der wetenschappen. 15.25 (S) Wat deed hij hier?: Maurice Ravel trad op in Ned. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Promena de Ork. 16.30 (S) Mlkadoo: kindermag. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Ik verbind u door, praatje. 18,25 (S) Jazz Spectrum. NOS: 19.00 Harmonie en fanfare in Ned. en Europa. 19.30 (S) Hobbyscoop: een populair progr. over electronica. 20.00 Komt u maar: act.progr. met telof. reacties en lichte gramm.muz. 21.45 Uitgebreide rep. 22.25 Uitz. van de Bond zonder Naam. 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 Jazz in Aktie: Intern. Jazz Festival Loos- drecht 1972. 23.55 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass.muz. 7.30 Nws. 7.41 Hier en Nu. 7.55 Aangestipt: progr. overz. 8.00 Te Deum Laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: evangelisch comm. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvrouw. 8.45 (S) Klein publiek: maandagmorgen met mensen en muz. (9.30 Hier en Nu; 10.15 Vd. kleuters; 10.30 Nws; 11.30 Hier en Nu.) 11.55 Med. 12.00 Strictly Country Style: wekelijkse coun try, and western rubr. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Hier en Nu. 12.50 Rep. van de toogdag van de Band van Ned. Herv. HAREN Het geschatte aantal cre maties zal naar verwacht wordt in 1972 stijgen tot 20,4 procent van het aantal overledenen. In vergelijking met 1971 is dat een stijging van vier procent. Dat blijkt uit het spreidings plan voor toekomstige cremotoria in Nederland, dat zaterdag op de in Haren gehouden 96ste algemene ver gadering van de Vereniging voor fa cultatieve crematie ter tafel werd ge bracht. Als de plannen van de vereniging worden gerealiseerd, zal Nederland in 1980 over 33 crematoria beschikken. Om dit te kunnen financieren, zal de- m. t VJHMtrtag Stichting voorlichtingscentrum crema- toriumbouw op korte termijn onder handelingen met de colléges van gede puteerde staten moeten openen. Het aantal crematies in 1980 wordt ge schat op 45.650 of 35 procent van het aantal overledenen. door P. J. Risseeuw Omdat de graaf haar daartoe aanmoe digde, kwam Marguérite met haar weric voor de dag. Johan Maurits bladerde in de papieren die ze hem voorlegde en las hier en daar iets, dat hem kennelijk interesseerde. 'Het is een wonderbaarlijk eenvoudig volk', vertaalde hij mompelend, 'zonder waardevol bezit en ook zonder begeerte naar wereldlijke goederen'. 'De bar baarse wreedheid van de Portugezen heeft hen in grote aantallen naar Maragnan verjaagd 'Dit wekt ten zeerste mijn belangstel ling, Mademoiselle. Eigenlijk zou dit schrijven in de Ne derlandse taal moeten worden overge zet, want de singulariteiten, waarover uw vader verhaalt, zijn ook voor het land dat mij heeft uitgezonden van grote waarde. Zoudt u dat kunnen? En willen?' 'Willen natuurlijk altijd, maar voorlo pig beheers ik de Nederlandse taal nog onvoldoende. Ik zal mijn best doen. En ik kar. mij wellicht laten helpen door een van mijn reisgeno ten. Door Saskia Vondelinge mis schien. De lessen in het Nederlands die uw secretaris mij gaf, heeft hij bijna altijd bijgewoond'. De prins had belangstellend naar de welstand van Saskia Vondelinge geïn formeerd, vertelde Marguérite, en daarna bleef hij nog ongeveer een half uur praten in het eenvoudige vertrek boven het logement. Vanuit het iaam, waarvoor zij gezeten waren hadden zij daar uitzicht op het zogenaamde eiland Antao Vaz, een open vlakte, ingesloten door de rivie ren Capavaribo en Biberibi. Tot dus ver was dit schiereiland zo goed als onbebouwd; er stond geen boom en er groeiden nauwelijks planten. Om de ongunstige ligging werd het niet aan gekeken. Toch zag Johan Maurits het als het land van de toekomst. Hij had bevel gegeven er volwassen kokospal men te laten overplanten, die elders met een behoorlijke kluit aarde rond om de wortels waren opgegraven. Het experiment was gelukt, vertelde hij enthousiast; de palmen blever. vrucht dragen. Het land van de toekomst bezat dus al opgaand geboomte. Er zou een tuin worden aangelegd, waar- Maar tussen twee haakjes. Zei U daar straks niet, dat U een boot had ge kocht? Waar bent U toen naar toe gegaan?' 'Da's me ock een vraag!' zei de koffermaker, wien de dikke tranen over de wangen biggelden. 'Naar Sprookjesland natuurlijk! Waar moet een malle vent als ik anders heen dan naar Sprookjesland!' in met allerlei sier- en vruchtbomen van Europese en tropische herkomst proeven konden worden gedaan. Dit ten einde uit te maken welke gewas sen het meest geschikt waren voor het klimaat van het nieuwe land. Nog verder gingen de plannen van de gouverneur. 'Het is natuurlijk een hoogst ongepas te vergelijking, Mademoiselle, maar eigenlijk zou ik met de bevolking van het land een zelfde soort experiment willen ondernemen. Volgens mij moet het mogelijk zijn mensen van ver schillende huidskleur, ras en gods dienst, zoals we die hier aantreffen, te doen samensmelten tot één grote natie, de Braziliaanse. Ik bedoel niet alleen de Portugezen en de Portugese Joden, de Hollanders en de Zeeuwen, waar ook de Fransen uw landgeno ten die met de Nederlanders zijn meegekomen, verder denk ik aan de Engelsen, Duitsers en Zwitsers, die om allerlei redenen hun vaderland hebben verlaten en hier een nieuwe wereld hebben aangetroffen en niet te vergeten aan de inheemse bevolking. Aan de verschillende stammen van de volken, die in Europa als de Indianen worden aangeduid aan de negers die vanuit Afrika hierheen worden over gebracht om het zware werk te doen. Al mogen de buitenechtelijke verbin tenissen niet worden goedgekeurd, in de practijk zal het er op neerkomen, dat een bloedmenging plaats vindt en dat in de toekomst de bevolking beter bestand zal zijn tegen het leven in de tropen'. 'Hebt u belangstelling voor al deze toekomstdromen, Mademoiselle?' vroeg Johan Maurits zichzelf in de rede vallend. 'Ik ben een en al oor, Excellentie', antwoordde Marguérite. Toen hij vertelde over het paleis dat hij op het schiereiland als regerings zetel en gouvernementsresidentie wil de laten bouwen, scheen het hem ingevallen te zijn, dat daar dan ook een gastvrouw nodig zou zijn. Wie was daarvoor meer geschikt dna iemand zo welopgevoede en goed onderlegd als de Franse dominees dochter? Ook deze gedachte bracht hij tot uiting. (Wordt vervolgd) OUDE PEKELA Het communisti sche Tweede-Kamerlid F. Meis heeft zaterdag in Oude Pekela op een verga dering van de actiecomité's im karton en kartonnage-industrie geëist dat de produktie van kartonnen vuitaisdozen op gang komt. Deze dozen zouden de plastic zakken moeten vervangen. Vol gens Meis is het nodig dat de over heid hier geld in steekt, zolang de produktlekosten nog aan de hoge kant zijn. Wanneer heel Nederland gebruik gaat maken van de vuilrüsdozen, zal naar zijn oordeel de werkgelegenheid in deze sector verdubbelen. Meis vertelde ook grote toekomstmo gelijkheden te zien voor het stro, dat mofnenteel voor de boer nauwelijks waarde heeft. Hij meende te weten dat uit stro een aantal nieuwe pro- dukten kan worden gemaakt, onder meer hardplastic en medicijnen voor suikerpatiënten. Onderzoekingen op dit punt zijn nog aan de gang in Wageningen. NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop 19.30 Wie van de drie 20.00 Journaal 20.£l Peyton Place 21.10 Salto Mortale - Brussel, Oircusserie 22.10 Televizier Magazine 23.00 Journaal TELEAC 23.05 Engels (les 1) NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 De familie Ashton TV-serie 20.00 Journaal 20.20 Speelfilmcyclus met Spencer Tracy: Jongensstad (1938) 21.50 Amerika kiest met de ogen dicht, reportage 22.40 Journaal DUITSLAND I 10,00 Journaal. 10.05 Ber. van buitenl. corr. 10.30 Filmrep. 11.10 Eingang - Aus- gang, TV-spel. 12.20 Relsinf. 12.40 Intern, persoverz. 12.50-13.20 Wereldspiegel. 16.15 Journaal. 16.20 Amusementsprogr. 17.05 V.d. kinderen. 17.35 Idem. 17.55 Journaal. (Reg. progr. NDR: 18.00 Jan Blllbusch, TV- serlc. 18.30 Act. 18.45 Zandmannetje. 18.55 gestief bij intermenselijke acties betrekken, dat je het gevoel krt echt niets te moeten gaan doen i de verbetering van onze samenlevn 7 Mannenver. op G.G. 13.00 (S) Kerkor conc.: klass. en mod. muz. 13.30 Hier en 13.32 (S) Opera-duetten. 14.05 Schoolra 14.30 Hier en Nu. 14.32 (S) Tenor klavecimbel: oude muz. 15.00 Herv. r dagdst. 15.30 Nws. 15.33 Studio 6: midt mag. met verstrooiing en inf. (16.30 Hier Nu.) 17.20 Overheldsvoorl.; Het onderwijl Suriname. Samenstelling en presentatie: I van Bruggen. 17.30 Nws. 17.332 Hier Nu. 18.00 (S) NCRV Combo Corner. 18.19 L van de C.P.N. 18.30 Nws. 18.41 Toellchl bij het nws. 18.48 (S) Bandstand. 19.00 Filter: jongerenprogr. 19.30 Literama: ki over boeken, schrijvers en toneel. 20.00 N 20.05 Avondoverdenking. 20.15 De Trls' Triptiek van Olivier Messiaen. 21.35 Radiophilh. Ork. met sol.: klass.muz. 2: Theologische etherleergang. 23.35 (S) M en dienst. 23.55 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.00 Nws. 7.02 KRO-op-Drie: disc keyshow. (8.00, 9.00, 10.00 en 11.00 Nm 12.0 Nws. 12.3 Van twaalf tot tw pauzeprogr. (13.0 Nws; 13.03 Raden mal TROS: 14.00 Nws. 14.03 TROS-Pop- Intl (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 De Hugo Gelderen Show. (17.00 Nws.) 18,00 Nws. 18.02 Joost de Draayer Sh AVRO: 19.00 Nws. 19.02 Ned.-non-stop. 21 Nws. 20.02 Radiojournaal. 20.05 Take the train: lichte muz. 21.0 Nws. 21.02 De neg uur-show. 22.00 Nws. 22.02 Superclean I ammachine. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.02-01 33-45-78: muz.mag. (24.00 Nws; 0.02 Rat journaal; 0.55 Nws.) BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 La! bouwkron. 12.15 Lichte muz. 12.50 Bult! persoverz. 13.00 Nws, weerber., toneelagei en med. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursb 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Nl 15.03 Schoolradio. 16.00 Nws en beurst 16.10 Volksconc. 17.00 Nws. 17.10 Amu mentsmuz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Pa desportber. 18.30 Protest, uitz. 18.45 Spd mag. 18.55 Taalwenken. 18.57 Orkestm| 19.00 Nws en act. 19.30 Lichte muz. (IS Keurig Engels) 19.45 Openbaar Kunstbe 20.00 Operamuz. 22.00 Nws en De zei kunsten. Daarna: loterljuitsl. 22.25 Pianoi» 23.00 Nws. 23.10 Kamermuz. 23.40 Nws. Sportjournaal. 19.26 De Patridge Family, 1 serie. 19.45 Progr. overz. WDR: 18.00 II Journaal. 18.10 Weekjournaal. 18.40 Journi 19.15 Gesprekken met kinderen. 19.25 Tus camera en beedlscherm.) 20.00 Journaal weerber. 20.15 Rep. - analyses - mening 21.00 Schlagers en chansons. 21.30 Hei Neumanns Schrecklich schoner Traum i der genetische Zukunft. film. 22.15 Jourm comm. en weerber. 22.35 Ein Brautigam Marcella, eenacter. 23.30 Journaal. DUITSLAND II 17.30 Journaal en weerber. 17.35 Muzik show. 18,05 Act. en muz. 18.35 Schwelnchen Di tekenfilm. 19.10 Der Kurier der Kaiser TV-feullleton. 19.45 Journaal, act. en we ber. Aansl.: Verkiezingen. 20.15 Gezondhel mag Aansl.: 21.00 MSdchen ohne Mitg speelfilm, 22.30 Journaal, comm. en weerb 22.45 Filmforum. DUITSLAND III NDR 19.00 Management fur alle Filhrungskri in Wirtschaft und Verwaltung, studiepro 19.30 Rationelles Lesen, studieprogr. 20 Journaal en weerber. 20,15-23.10 Berlit Werkstatt: 20.15 Preis - wert?; film. 21 Meisterkurs fur Cembalo, muz.film. 21 Arlecchino, spel. 22.05 Die Prozesse in i CSSR, act. hearing. DUITSLAND III WDR 8.20 en 8.55 Schooltelevisie. 17.00 Idel 17.30 Sesame Street, kleutersehoolprogr. 18.30 Spaanse taalcursus. 19.00 Zandni netje. 19.05 Progr. voor Italiaanse werki mers. 19.15 Hierzulande - Heutzutage. lt Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal weerber. 20.15 Bangelstein's Boys, 1 spel. -BELGIE (Frans) 14.00, 14.30 en 15.00 Schooltelevisie. 15 Franse taalles. 16.00 Onderbreking. 18.05 Journaal. 18.10 Vd. kinderen Fabeltjeskrant. 18.30 Onbekend. 19.00 R. uitz. 19.30 Sport. 19,45 Journaal en weerb 20.15 La Bagatelle, TV-spel. 21.50 Well schappelijk mag. 22.35 Journaal. BELGIE (Nederlands) 14.00-16.00 en 16.55 Schooltelevisie. 18.00 Fabeltjeskrant. 18.05 De woudlope: Jeugdserie. 18.30 Kunstkron. 19.00 Tsjl Tsjin, tekenfilmserie. 19.10 Sporttribui 19.33 Keurig Frans en zoeklicht. 19.39 Mt 19.45 Journaal. 20.10 Filmrep. 20.50 Bobo bobo, TV-spel. 22.00 Kon. Elisabethwedstri 1972 voor plano. 22.40 Journaal. Elke WERKDAG (behalve 's zaterdags) bestaat er 's avonds t acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van famili berichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaat Dit kan uitsluitend onder no. 020 - 220383. Ook op ZONDA AVOND is dit mogelijk, maar dan van 6 tot 8.30 uur. Eventueel kunnen elke WERKDAG (behalve 's zaterdags) durende de avonduren tot 8 uur ook andere advertenties op? geven worden. Deze advertenties kunnen echter niet in ons bis van de volgende dag worden geplaatst. Na bovenstaande tijdstippen kunnen geen advertenties ma worden opgegeven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4