Ockenburg' volgend jaar jriet nieuwe uitbreiding %pen huis voor 380 gasten Zeeweg zaterdag afsluiten Ook in Leimuiden vormen vrachtwagens probleem Alphense werkplaats wordt uitgebreid Woningbouw (176) voor Alphense bejaarden Pa' Bakker draagt jeugdherberg over f vWel kano's en zeilboten in 'Nieuwkoops Voorwetering :|iC.J.P. grabbel den babbelfeest m ^Vreugde om gewoon piuziekmaken Krachtiger middelen van Katwijkse vrachtwagenchauffeurs Prins Hendrik en St. Caecilia Overlegorgaan bijzonder onderwijs Reconstructie bad in Nieuwkoop Woningbouw in plan Spoorlaan HORLOGES KLOKKEN v. d. WATER K [ROLW/KWA RT UT MAANDAG 23 OKTOBER 1972 REGIO L3 send door DAMMIS DE GEUS DEN HAAG 'Het is een mooie tijd geweest. Ik kan er met mijn vrouw met veel genoegen op terug zien'. Aan het woord is de heer S. Bakker (60), leider van jeugdherberg en conferentiecentrum 'Oc- kenburgh' in Loosduinen. Het populaire echtpaar was en is vanaf 1948 nog vader en moeder van velen die in de herberg te gast waren of nog zijn. Tot volgend jaar, want dan gaat 'pa' Bakker met ver vroegd pensioen. oioog •fdnuDe nieuwbouw van 'Ockenburgh' die op 1 mei volgend jaar moet landinvorden geopend. In de uitbouw rechts op de foto wordt de grote keuken ondergebracht. Via een carrousselsysteem wil men straks de [warme maaltijden gaan verstrekken aan de gasten. i kondiging van B. en W. is met orzet niet de mogelijkheid van ontheffing genoemd omdat aangenomen mocht worden, dat dan een nauwelijks te verwerken stroom van verzoeken zou binnenkomen. Gedacht wordt aan de mogelijkheid van een voorwaardelijk verbod waarbij bescherming van het piassen- gebied voorop dient te staan en een selectie van de vaartuigen moet plaats vinden. Dit is volgens B. en W. de meest aantrekkelijke mogelijkheid. De keuze van de bootjes is weliswaar moeilijk, maar, in overeenstemming met de actiegroep, stellen B. en W. voor dat het aanleg- en meerverbod niet zal gelden voor kano's en roeibo ten tot een lengte van 4.50 meter. De raad wordt gevraagd deze politieveror dening in deze zin te wijzigen. Wel merken B. en W., dat de toekomstige ontwikkelingen nauwgezet in het oog worden gehouden. NIEUWKOOP In de lente van dit Jjaar werd Nieuwkoop min of meer ^opgeschrikt door de aankondiging van en W. dat men voortaan het aan- i leggen en meren van vaartuigen aan i de gemeentelijke wallen niet meer Izou toestaan en binnen enkele weken alle vaartuigen in de Voorwetering ïzou laten weghalen. Het gevolg was %een protestvergadering en het vormen ■Hvan een actiecomité 'Ligplaats boten Voorwetering'. B. en W. deden de toezegging zich te zullen beraden. In de genoemde aan- ïmeli 1 QSCHEVENINGEN Tien jaar Jonge- in renpaspoort betekende vijf uur feest ®in het Circustheater, waar stoelen, lwaspa(jen en gangen werden benut door eezittende, leunende en liggende tie- ■+r°vlnerS- oveHaden programma *|maar de jeugd heeft nu eenmaal grote ;d€ntculturele honger bevatte gooche- nptafien, oude films, scènische hutspot, liedjes, drummen en (nog lawaaieri- J?1J ger) popmuziek. Daartussendoor gra- I I tis consumeren op gemeentekosten. ;altP| Blues en broodjes, koffie en kabaal J1* gingen heel goed samen en al vonden njgs wjj dan de Cilly Wang-achtige Mauri- d.fl ce Delmonte leuker dan de platenpra- zpnjters van de Disco Seven, wie zijn wij inJ als oudere in deze jeugdjungle? Seth >toeij Gaaikema was er ook. Kunstig met vaij woorden, maar het is ons nog steeds lu' een raadsel waarop hij als theaterman r steunt. Tenzij men een tekst als 'Da- me uit Suriname, kom niet aan me' J in het kader van de rassendiscrimina- l'e w'!' Z*en- ®an heet het engagement L en dat nu eenmaal een jongeren- zaak. ig N aan ersci kil ©ui is e( de I n d« and les I ga, en t esd >g P.M. WATERINGEN Het spelen en zin gen van composities is altijd muziek. Het is helemaal niet nodig om daar aan eisen van kunstzinnige vervolma king te stellen. De simpele melodie en de overtuiging, waarmede de klavi- atuur of de stembanden worden ge bruikt, missen hun uitwerking op een luisterbereid publiek toch niet. Zo ging het ook in de goed bezette Herv. Kerk te Wateringen. Het Orgel comité betrok de uitvoerenden dit maal uit de buurgemeente Naaldwijk. Daar is Henk Vahrmeijer organist van de Geref. Kerk en Fulps Valstar leidt er de Cantorij Shalom. Deze zang groep bestaat uit een aantal jongelui, die hoorbaar plezier in zingen heb ben. In werken van Arne, Warren en Bach, tekstueel paskllar gemaakt, klonk zeker een positief geluid. De dirigent houdt zijn ensemble dege lijk in de maat, maar aan nuancerin gen in timbre en sterktegraden is hij nog niet toegekomen. Hedendaagse Geestelijke Liederen van Wim Har- denbol misstonden niet in dit pro gramma van direct aansprekende kerkmuziek. Voor Henk Vahrmeijer bleek ook een gezond melodisch gemiddelde troef. Regisstratief streefde ook hij niet naar muzikale diepgang, zodat compo sities va nAsma, Bruhns, Bach, Stan ley, Reger, Karg-Elert en Jan Zwart het in de eerste plaats van de totaal klank moesten hebben. Verschillen tussen de Zuid- en Noordduitse orgel- school, neoromantische chromatiek of uitputtende lieflijkheid van timbre waren zodoende niet of nauwelijks merkbaar. Wel klonk er een tremu lant als bewijs van de uiterlijkheid, die op dit kerkcnncert de innerlijk heid verving. Let wel: bij de uitvoe renden, want wie zal zeggen of de luisteraars nu juist niet door deze muzikale eenvoud in 't hart zijn ge raakt? F.D. Nu e jeugdherberg voor een belan grijke schaalvergroting 380 bedden gemeend mijn taak in overleg met het bestuur aan een jongere kracht over te dragen', zegt hij, wijzend op de nieuwbouw naast zijn 'home', die 1 mei moet worden geopend. Het bestuur van de Haagse Jeugdher berg Stichting heeft naar aanleiding van enkele geplaatste advertenties al enkele gegadigden. De heer Bakker onderstreept dat het een schaap met- niet zes- maar zeven poten zal moeten zijn. Hij betwijfelt of die echte jeugd herbergsfeer in het nieuwe, uit stalen spanten en glas opgetrokken gebouw er straks nog zal zijn. Aan de andere kant zegt hij goed (e kunnen begrij pen dat de gemeente Den Haag, die zich garant heeft gesteld voor de uitbreidingskosten een mooi 'entree' wil hebben voor jongeren die in Den Haag in de herberg willen overnach ten. Meer ruimte Thans is de slaapdichtheid op de tien zaaltjes van het oude gebouw nog groot. 'Pa' kan hier tweehonderd gas ten onderbrengen. In het nieuwe pand zal men over meer ruimte en comfort beschikken. Het door archi- tekt F. van Klingeren, o.m. ontwerper van het gemeenschapscentrum 'De Meerpaal' in Dronten, op papier gezet te nieuwe gedeelte, dat via een gang met het huidige centrum wordt ver bonden, besaat uit een grote ontmoe tingsruimte voor zeker vijfhonderd personen, waarin ook congressen e.d. kunnen worden gehouden. Voorts een grote keuken, een ruime administra tieruimte, een fietsenberging en op de twee verdiepingen de slaapzalen en woonruimten voor het vaste perso neel. De heer Bakker stelt met nadruk dat zijn jeugdherberg de laatste jaren steeds meer als conferentie-oord gaat fungeren. 'Ockenburgh' is geen cen trum meer waarin uitsluitend gevolks danst wordt en liedjes bij de open haard worden gezongen', zegt hij. Die indruk krijgt men nog wèl van het oude gebouw, met zijn stoffige vloeren, rotan meubeltjes en eerlijke houten banken. Na de ingebruikne ming van de nieuwbouw krijgt het huidige pand, dat eens een buiten plaats was, een flinke opknapbeurt. De totale kosten van nieuwbouw en restauratie bedragen 4.5 miljoen. Bakker houdt zich deze week bezig De heer S. Bakker voor zijn jeugdherberg en conferentiecentrum, dat na de ingebruikneming van de nieuwbouw een flinke opknapbeurt krijgt. met statistiek en andere administra tieve werkzaamheden. Op de weekein den na staan de slaapzalen nu hel hoogseizoen voorbij is leeg. Bakker betreurt dit niet, met zijn vaste men sen kan hij bijkomen van een drukke tijd met zo'n 30.000 overnachtingen. De heer Bakker begon in 1948 met zijn herbergiersbaan in het nog steeds fraaie park 'Ockenburgh'. Het huidige gebouw diende in de oorlog als onder komen voor de bezetters. Toen de strijd gestaakt werd resteerde een ru>- ne. Toen de jeugdherberg 'De Zee meeuw' in Scheveningen niet meer kon worden gebruikt stimuleerde de gemeente Den Haag de stichting van een herberg in 'Ockenburgh'. Leider Bakker vertelt dat 'Ocken burgh' regelmatig aan gasten die hier al één keer zijn geweest onderdak biedt. De laatste jaren verblijven er voornamelijk buitenlandse jongeren. Dat komt, omdat zijn jeugdherberg buiten de Nederlandse Jeugdherberg Centrale lid is van de International Youth Hostel Federation. Hij vindt het zijn taak en die van zijn vrouw de bezoekers hartelijk te ontvangen. 'Ze moeten voelen dat ze echt welkom zijn. De jongeren komen hier niet alleen om te eten en te slapen, maar ook voor de gezellig heid en het contact met anderen. Ik probeer hun er steeds op te wijzen dat in Den Haag ontzetteld veel te beleven is'. Bakker, die zelf een natuurliefhebber is. van muziek houdt en graag goede boeken leest wil helemaal niet autori tair zijn. 'Ik laat jongeren die 's nachts aankloppen voor onderdak niet gauw staan, maar ik moet ook weer niet te soepel zijn. Dan bestaat het gevaar dat er misbruik van wordt gemaakt'. In de nieuwbouw zal er een nachtportier moeten komen. De officiële sluitingstijd van de jeugdherberg ligt 's avonds rond elf uur. Vroeger was dat tien uur. Ook het jeugdherberg wezen verandert met de tijd. Dit jaar konden de bezoekers voor 't eerst logies 'genie ten', waarvan het ontbijt inbegrepen is (ƒ5,75). Warme maaltijden kosten 4,25. 'Pa' en 'Ma' Bakker hebben tot vol gend jaar de tijd om een nieuwe woning te zoeken. Ze gaan niet graag weg uit 'Ockenburgh' dat staat vast. Maar ze berusten erin. Het liefst zou Bakker in Hoek van Holland wonen, dichtbij zee en duinen, die hem heel na aan het hart liggen. Want hij kan de natuur niet missen. DELFT De accordeon is las draag baar cn harmonisch instrument bij zonder geschikt voor universeel musi ceren. Dat heeft voor- en nadelen, want nu speelt men er vrijwel alles op, terwijl het klankkarakter van dit akkoordische speeltuig in feite beper kingen oplegt ten aanzien van de componistenkeuze. Het zou dienstig zijn en pedagogisch verantwoord, als bijv. een vereniging als Prins Hen drik in Delft eens wat minder bewer kingen van bekende marsen, walsen en ouvertures zou laten horen en wat meer originele accordeonmuziek. Wij denken hier aan een landgenoot als Hugo van Dalen, die speciaal voor de accordeon bijzonder veel goeds schreef. Ook van de typische musettesfeer, waarin door middel van een subtiele balgvoering rosse muzikale triomfen kunnen worden gevierd, komt veelal te weinig in de huidige praktijk van de accordeonorkesten over. Natuurlijk is het voor de dirigenten gemakkelij ker de platgetreden paden van in 't gehoor liggende melodieën van Von Suppé, LLncke, Bela en Boieldieu te blijven bewandelen, maar toch zou het de moeite van het proberen waard zijn. Opvallend is, dat bij de jeugdensmc- bles in de accordeonsector die dus nog niet aan 'het grote werk' toe zijn wèl oorspronkelijke accordeonmu ziek wordt gespeeld, maar die stelt uiteraard artistiek nog weinig voor. Naast het Symfonie Accordeonorkest onder leiding van Jacob van Holst en de jeugdgroep van dirigent De Groot trad als gastenensemble in de goed bezette Delftsc Doelen de Harmonie St. Caecilia uit Schipluiden op, gediri geerd door C. L. van Beurden en aangemoedigd door niemand minder dan de burgemeester van Schipluiden. Voor diens enthousiasme was ook wel reden, want dit uitstekend spelende korps verwierf onlangs in Noordwijk voor Zuid-Holland het hoogste aantla punten. In Doetinchem wordt binnen kort om de hoogste landelijke eer geblazen. v.p. LISSE De heer Fr. van Dijk, meteropnemer bij het elektriciteitsbe drijf Hillegom - Lisse - Sasscnheim (HLS), vierde zijn zilveren jubileum. Hij werd o.a. door burgemeester J. van Knobelsdorff gehuldigd. De heer N. Zonneveld bood namens het perso neel de jubilaris een meteropnanie- boek aan, ditmaal echter met foto's en teksten van collega's als inhoud. NIEUWKOOP De 'Zonnebloem' heeft een ledenwerf-aktie geho"den die behalve een groot aantal nieuwe leden ook nog 2739 opleverde. KATWIJK Door een misver stand was slechts een klein ge deelte van de Katwijkse vracht wagenchauffeurs zaterdagmiddag in de sporthal 'Cleijn Duin' aan wezig op de protestvergadering. De veertig aanwezigen waren zich, ondanks het opperbeste "stemming, bewust van de ernst van de situatie. Ze voelen zich door burgemeester A. G. Ver meulen bedrogen. Het gesprek dat een afvaardiging met de eer ste burger had is weinig succes vol geweest, vinden ze. Hun laatste brief aan B. en W. ein digde met de zinsnede: 'Wij spreken LEIDEN Sinds donderdag kent Leiden een overlegorgaan voor het kleuter-, basis-, buitengewoon en voortgezet onderwijs. Dit orgaan is bedoeld als een permanent gespreks platform, waar schoolbesturen en ge meentebestuur overleg kunnen plegen over bestuurlijke en praktische onder- wijsaangelegenheden van algemeen karakter. De behoefte aan een dergelijk overleg orgaan leefde al geruiime tijd. zowel bij het bijzonder onderwijs als bij het gemeentebestuur. Na een in november 1971 begonnen briefwisseling van do wethouder van onderwijs met de schoolbesturen in de sektor van het bijzonder onderwijs, kon in juni 1972, op een vergadering met vertegenwoor digers van de schoolbesturen in grote trekken overeenstemming worden be reikt over taak, samenstelling en werk wijze van het in te stellen orgaan. Taak: Het in eerste aanleg bespreken \an bestuurlijke en praktische onder- wijsaangelegenheden. het adviseren van hel gemeentebestuur en de schoolbesturen hierover en het bevor deren van initiatieven op dit gebied. De R.K. Prot.-Chr. en bijzonder neu trale schoolbesturen zijn in het over legorgaan vertegenwoordigd met elk 4 personen, die respektievelijk het kleu ter- en lager onderwijs, het buitenge woon onderwijs, het algemeen voort gezet onderwijs en het beroepsonder wijs representeren. B. en W. zijn in het overlegorgaan vertegenwoordigd door de wethouder van onderwijs, de adviseur voor het voortgezet onder wijs, de gemeentelijke inspecteur voor het onderwijs en een vertegen woordiger van het openbaar beroeps onderwijs. DEN HAAG Zaterdagmorgen mn kwart over tien liep de 4-jarige Mi chel J. A. B. op de Noordpolderkade. waar hij woont, tegen een Fiat 600 op. Michel kreeg een hersenschudding en een rechteronderbeenbreuk. Na be handeling m het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde mocht hij weer naar huis. De bestuurder is evenwel doorgere den. De Haagse politie roept de/e bestuurder en eventuele getuigen op zich te melden. de hoop uit dat er door middel van gezamenlijk overleg een goede oplos sing ten gunste van ons uit de bus komt. Wij blijven van mening dat verdraagzaamheid een bijzondere pij ler der leefbaarheid is'. De diverse brieven aan B. en W. zijn tot op heden niet beantwoord. Indi rect hebben de chauffeurs een ant woord gehad in de gemeentelijke in formatiepagina in de Katwijkse Post. Wat daarin staat vinden de chauffeurs onjuist. 'Het dient alleen om de bur gerij aan te tonen wat voor schorem wij zijn', stelde men. Het militaire terrein aan de Cantine- weg is er als parkeennogelijkheid ge noemd. Eén van de chauffeurs die er met z'n wagen heen ging kreeg een bon. Op het militaire terrein werd de wagen door de defensie niet toegela ten. In dc Rederijstraat en op de Haring- kade, ook genoemd, staan de auto's zo uit het gezicht, dat ze tot speelobject voor de jeugd werden. Dat heeft al kapitalen schade opgeleverd. Op het Prins Hendrikkanaal staan momenteel zoveel vistonnen dat er geen vrachtau to meer bij kan. De enquêtebriefjes die de gemeente heeft laten uitdelen zeggen veel chauffeurs niet te hebben ontvangen. Ze waren niet persoonlijk geadres seerd maar onder de ruitenwisser van de auto gestopt. Een aantal ervan moet door de jeugd zijn weggehaald, volgens de lezing van de vrachtrij ders. Om al deze redenen gaan de chauf feurs, als de raadsvergadering van donderdag niets oplevert, zaterdag krachtiger middelen ter hand nemen: Ter hoogte van het raadhuis wil men met vier rijen vrachtwagens breed de Zeeweg afsluiten, en dat volhouden tot er een gesprek met burgemeester Vermeulen is afgedwongen. Voor verdere moeilijkheden zijn de chauffeurs niet bang. Van hun kant willen ze de zaak 'ordelijk' laten ver lopen. Daarom gaan ze deze week hun collega's af om namen en adressen van de deelnemers van zaterdag te noteren. Sensatiezoekers mogen zater dag niet meedoen. Lang werd er gesproken over die collega's die zich niet aan hun belof ten niet parkeren op doorgaande wegen in het dorp en in het weekend parkeren buiten het dorp of op de aangewezen terreinen houden. Zij zijn het die het voor de collega's verknoeien. Ze bezorgen hun nodeloos een slechte naam. Nog deze week zullen al die 'boosdoeners' een bezoek van hun collega's krijgen De chauffeurs willen hun belangen niet graag laten ondermijnen door kwaadwillenden. Het is nu een kwestie geworden van de langste adem. Actieleder B. Vooys: 'Ik hoop dat het allemaal niet hoeft door te gaan'. Katwijk wacht met belangstelling. NIEUWKOOP De plannen voor de reconstructie van het zwembad, inclu sief overkapping en verwarming, zijn, aldus een mededeling van B. en W. bestekklaar en een nauwgezette calcu latie wijst uit dat men deze recon structie een investering gemoeid zal zijn van naar raming 501.345,78. In het kader van de reconstructie za> aan de Noord-Oostzijde van het huidige bassin een gebouw in twee verdiepin gen worden opgetrokken dat gedeelte lijk zal worden overdekt doormiddel van twee overkappingen en dit zal via een voetbrug toegankelijk zijn vanaf de Julianalaan. In de komende maanden zal het ge meentebestuur zich beraden over de dekking van de lasten. Met alle mid delen zal ernaar worden gestreefd dat reconstructie nog vóór het komende zwemseizoen gereed zal zijn. VOORHOUT In de gemeenteraads zitting, waar wethouder A. W. de Groot afwezig was, stemde de raad van Voorhout in met verkoop van bouwgrond in het plan 'Spoorlaan' aan de iconingbouwvereniging Voor hout, voor de bouw van 117 woning- wetwoningen. Er zal een duidelijk omschreven af spraak met het bestuur van de wo ningbouwvereniging moeten komen, bijvoorbeeld dat alleen gemeentena ren profiteren van de bouw van deze huizen. Het aanbrengen van een openbare verlichting langs de Leidsevaart van de Nagelbrug tot de Noordwijkerhoek- brug, die zal aansluiten op de verlich ting van het eerste gedeelte Leidse vaart van Nagelbrug naar Postbrug, bleek geen bezwaren te ondervinden. Er zullen 35 lichtmasten komen en de kosten zijn begroot op 81.000. Ge- dep. Staten zullen de helft voor hun rekening nemen. Er komt een parkeerverbod aan de kant van de 'even nummers' van de Herenstraat tussen Spoorlaan en Boekhorstlaan. De commissie verkeers- onderzoek heeft het college geadvi seerd in de Engelselaan aan de noord westzijde (onevennummers) tussen beide bruggen een parkeerverbod in te stellen. LEIMUIDEN In de raadsvergade: ring van Leimuiden deelde de voorzit ter, ourgemeester H L. Breen. mee dat vrijdagmiddag de eerste paal ge slagen is voor de bouw van een R.K. Basisschool. Raadsiid P. A. J. van Graas zei dat er nooit een discussie over het Princesse Drechtplan is geweest. Dat komt in het Drechtplan, zei de voorzitter. Met de N.V. Bank van Ned. Gemeen ten werd een gelc'lening aangegaan groot 200.000. In verband met de bouw van de brug over dc Drecht, (1 december is de openstelling) werd het nouten kruis ter nagedachtenis aan de gevallen plaatsgenoten verwijderd. Besloten werd een bronzen plaat in de hal van het gemeentehuis aan te brengen. Kosten 700. Voor het ambulancevervoer werd 548 beschikbaar gesteld. De R.K. Kleuterschool wordt uitge breid niet een derde lokaal. De woningen Burg. Bakhuizenlaar. 5 en 7 werden aangekocht voor resp. 22.000 en 20.000. Raadslid P. A. J. van Graas wilde weten wanneer sloop plaats vindt en wanneer de weg ver breed wordt. De juiste datum is nog niet bekend, omdat dit verband houdt met de aankoop van de woning Burg, Bakhuizenlaan 3, waarschijnlijk door Prov. Waterstaat. Het wegdek Vriezekoop-zuid naast de boerderij van dc heer v.d. Boon wordt gereconstrueerd. Wegens verkoop van een perceel wei land langs de Ringvaart aan de Firma Honhoff, moest pachtontbinding plaats vinden met L. Leeflang. Raads lid L. Treur vond het bedrag hoog. Raadslid C. N. v.d. Akker stemde tegen. De voorzitter zei, dat een goede boer een dergelijke schade inderdaad lijdt. Vooruitlopend op de totstandko ming van een nieuw bestemmingsr'an voor le Drechtoevers achtten B en W. het gewenst dat voor de daarin gelegen gronden een bestemmingsplan in voorbereiding is Verlening van bouwvergunningen kan nu geweerd worden en ongewenste ontwikkelin gen tegengegaan. De aansluiting van de Willem v.d. Veldenweg aan de Drechtbrug gaat 23.000 kosten. Ten slotte zei "burgemeester Breen dat er 35 woningwetwoningen in pian 'Noord' worden gebouwd. De N.V. Gebr. Van Dijk wil dit complex bou wen. Er is geen openbare inschrijving geweest, maar er was nog een zekere belofte na te komen, omdat dit bouw bedrijf de toezeggingen in Nieuwvten en Rijnsaterwoude ontgaan zijn. In dc rondvraag merkte raadslid Van Graas op dat enkele straten in het dorp bijzender zwaar belast zijn. Wij zijn hiermee regelmatig bezig, repli ceerde de voorzitter. Het grote pro bleem is het parkeren van vrachtwa gens. Wij zullen ons informeren. ALPHEN De sociale werkplaats 'De Binnenhaven' biedt te weinig ruimte voor haar 125 werknemers. Magazijn, vergaderkamer cn portiers loge worden als werkruimte gebruikt; een deel van de gang doet dienst voor opslag van materialen. Kantoorruimte voor bedrijfsleiding en administratie waaraan dringend behoefte bestaat, ontbreekt. B. en W. hebben een plan doen opstellen dat voorziet in het uitbreiden van de werkruimten, het vergroten van de kantine en het be schikbaar komen van kantoorruimte. Tevens is rekening gehouden met een Arbeids Revalidatie Afdeling (A.- R.A.). Op opneming daarvan heeft de gemeenschappelijke medische dienst aangedrongen. Met een dergelijke af deling wordt beoogd daarvoor in aan merking komende personen reeds tij dens hun ziekte voor te bereiden op hun terugkeer in het arbeidsproces. ROTTERDAM In een ziekenhuis in Rotterdam is zaterdagmorgen de 21- jarige Suzanne Korsman uit Tholen overleden aan de verwondingen die zij vrijdagavond laat opliep bij een verkeersongeluk in de Maasstad. Zij zat in een personenauto die op een afrit van de Van Bricnenoordbrug slipte en tegen een pilaar van een viadukt terechtkwam. Bij het ongeluk raakten drie andere inzittenden uit de auto gewond. (ADVERTENTIE) ALPHEN Het bestuur van de Nutsstichting tot verbetering van de volkshuisvesting, te Alphen aan den Rijn, heeft plannen doen ontwikkelen voor de bouw van bejaardenwoningen, met daarbij behorende ruimten aan de Anna van Burenlaan/Prinses Bea- trixlaan. Het plan omvat dc bouw van 165 etagewoningen, 10 laagbouwwo- ningen, alsmede 1 conciërgewoning. Voorts behoren bij het plan 32 gara ges en een dienstencentrum, terwijl tevens twee ruimten als logeerkamer zullen worden gebruikt. In het dien stencentrum zullen worden gereali seerd en conversatiezaal met biljart- hoek, een dienkeuken met bufet, een leeskamer, toiletten, een gardero be, een drietal vertrekken voor de sociale dienst, een winkel met maga zijn, een kapsalon, traforuimte en twee hobbyruimten, alsmede een zaaltje voor bejaardengymnastiek. De stichtingskosten van het gehele com plex zullen naar raming 9.559.260 bedragen, waarvan 1.105.460 aan grondkosten. De gemiddelde 'kale' mi nimum huurprijzen zullen naar ra ming voor de 165 etagewoningen, de 10 laagbouwwoningen de conciërge woning, het dienstencentrum, alsmede de 32 garage srespectievelijk bedragen 203,80, 218,55, 314,65, 3.130,65 en 46.50 per maand. De mooiste en de ruimste keuze, in de allerbeste merken. SEIKO - ETERNA - CERTINA CITIZEN - PRISMA - LASITA JUNGHANS-EWE ANCRE Voor 39,50 heeft u bij ons al een echt Anker uunverk. Schokvrij. Onbr. veer. Door eigen ateliers, de beste vakservice. Uw horloger Haarlemmerstraat 181 - Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3