aantrekkelijk ankzij nieuwe telling Groot kwaliteitscontrast voor coach Hans Perrier probleem P bij elke sport Badminton bond zonder bestuur Eerste nederlaag Bert van der Helm Gijs van Lennep Europees kampioen Nederlaag voor rugbyteam Vier speelsters bedanken voor zaalhandbalteam Duinwijck loopt verder uit op de 'concurrentie' Topspelers dreigen met geding tegen tennisbond [O gNeVoBo pi SPORT T13/K11 <akt zaken professioneler aan fan onze volleybalmedewerker wer^MSTERDAM Op de laatste bondsraadsvergadering van de Ne- lerlandse Volleybal Bond kwam regelmatig de controverse topsport- 20: ecreatiesport ter sprake. Terwijl zowel de oud-voorzitter Piet van nd£ )orst als de nieuwe voorzitter, Piet de Bruin voortdurend pleidooien ielden voor de overheidsbelangstelling van de topsport, deed in die d« elfde vergadering een commissie ad hoe uitvoerig haar tussentijdse sldt evindingen uit de doeken over de recreatiesport. tuvi Ogenschijnlijk nogal paradoxale za- sl en. In werkelijkheid liggen de zaken suvt eel dichter bij elkaar. Vooral de •uv«] redivisie heren toont dit duidelijk lien an. Met de bedoeling het competitie- rerloop veel aantrekkelijker te ma- 39 en, werden dit seizoen een aantal ieuwigheden ingevoerd. De punten- svfelling van de wedstrijdresultaten baaierd veranderd. Een 3O of een 31 r "Vege wordt beloond met een winst an drie punten. Bij een 32 zege h-ordt de winst verdeeld. De winnaar inJgt 2 punten, de verliezer één werfunt. Dit systeem levert twee voorde- d'en op. Het belangrijkste is wel, dat ir meer voor de winst geknokt wordt. D Jen en ander heft het nadeel op- dat 2—bij volleybal een gelijkspel niet moge- ik is. Bij een gering krachtsverschil lerd lijft de verliezer niet onbeloond en isse^an zich ten opzichte van andere 30" erliezers onderscheiden. EXPERIMENTEN 87 Jen andere maatregel is, dat na de dujeerste helft de twee eredivisies ge- plitst worden. De bovenste en onder- 'Vte zes spelen daarna een aparte com- letitie. waarin kampioenschap en de- 1—igradatie bepaald worden. Alhoewel af- l ;ewacht moet worden of deze twee los elkaar staande experimenten suc- jces zullen hebben, is toch wel duide- ig« ijk dat de NeVoBo een professionele- To* e aanpak voorstaat, i'vrïje bedoeling bij dit alles is natuur- har duidelijk: het volleybal spelen ïnoet voor het publiek aantrekkelijker 7& worden. Toch zullen de ingewijden '^jaterdag bij de wedstrijd US tegen de ater leldrop combinatie in de heropende ee Amsterdamse Apollohal wel even met llin de wenkbrauwen gefronst hebben. -^De vorig seizoen naar de eredivisie [epromoveerde Amsterdamse studen- en doen het in het begin van deze :ompetitie lang niet slecht. Een roya- e vijfde plaats, waarbij meteen aange- 1 lekend kan worden, dat de ploeg op het op de am edeelde zevende en achtste plaats vor staande Rotterdamse Libanon en het rilburgse Tornado, een voorsprong van vier punten. Die voorsprong onder meer verkregen door een tfrduidelijke 31 winst op de Geldropse dofcloeg. Twee weken geleden viel deze irabantse ploeg op door een 30 tege tegen het Dordtse Orawi. Orawi en(]zelf versloeg verleden week de Am sterdamse studenten met 32. Lo- [isch zou dan zijn, dat de Amsterdain- lers alles op alles zouden zetten de irabanders zo fel mogelijk te bestrij- [den. KEES TINGA Tot veler verrassing kwamen de stu- d denten echter niet in hun sterkste bezetting. Kees Tinga. overgekomen 7- van landskampioen AMVJ, had de jr voorkeur gegeven aan een andere dan 2- op sport gerichte culturele manifesta tie. De Amsterdamse studenten vin den dat een acceptabele zaak. Evenals zij de wachttijd van de bij Blokkeer 5-^vertrokken Hans Kranenburg een nor- !male zaak vinden. Als de gymnastiek leraar aan de Vrije Universiteit in december aantoont, dat hij voldoende lamateur is, mag hij de studentenploeg afj komen versterken. Met hun amateuristische opvattingen Istaan de hoofdstedelingen dus duide lijk boven de rode streep. Dat in tegenstelling tot het veel professione lere Tilburgse Tornado De Westbra banders speelden zaterdag bij Blok keer. Het kostte de discipelen van coach Hoogerwaard weinig moeite de Brabanders met 30 te kloppen. Een toch niet te onderschatten prestatie van de Rijswijkers, want enkele we ken geleden slaagde Tornado erin landskampioen AMVJ een punt af te snoepen. Het lag in de lijn der ver wachtingen, dat de Tilburgers een belangrijke rol zouden spelen. IMPASSE Reeds enige jaren "bevindt het Bra bantse volleybal zich in een impasse. Odulphus verdween enkele jaren gele den uit de hoogste divisie. Tornado kwam er later wel weer in, maar had toch steeds aanpassingsmoeilijkheden. Wel kwam het vooral tegen topploe- gen als AMVJ en Blokkeer tot opval lende prestaties, maar juist tegen middelmatige en zwakke teams ont brak het aan het afmaakwerk. Er begint nu echter duidelijk lijn in de opbouw te komen. Van het tot Geldrop omgedoopte EW kwamen enkele spelers over, zodat coach Par- toens tegen bijvoorbeeld het gemakke lijk met 3O winnende Blokkeer over liefst twaalf spelers kon beschikken. Toch verloopt het naar de wensen van de Tilburgse vroede volleybalvaders nog niet helemaal naar wens. Het liefst zien ze, zoals bij de Tilburgse dames al gebeurd is. een topploeg op het hoogste niveau. Aan die topploeg zouden de andere teams uit de Til burgse contreien hun beste spelers en speelsters moeten afstaan. Niet ten onrechte meent men, dat daarmede aan de ene kant de topsport gediend wordt, maar aan de andere kant voldoende ruimte is voor de recreatieve sportbeoefening. Men wil daarmede een Rotterdamse situatie voorkomen. Uit deze omgeving komen liefst drie eredivisieploegen: het alou de Libanon, dat zich door een 31 zege bij het onder de maat blijvende Venlose Valuas aardig omhoog werk te, het Dordrechtse Orawi, dat weder om kansloos verloor (dit keer gebeur de dat tegen de relevatie van dit seizoen: het Rotterdamse AMVJ/RLVC dat zich door de derde achtereenvolgende zege op de vierde plaats nestelde. Een zeer verspreide Rotterdamse deelname dus aan de eredivisie-competitie. Niet ten onrech te vraagt men zich echter af, of het niet verstandiger zou zijn dat deze Maasstedelijke ploegen zich ook eens serieus over een concentratie zouden verdiepen. Van onze badmintonmedewerker UTRECHT De Nederlandse bad- mintonbond zit nu daadwerkelijk zonder hoofdbestuur. Tijdens de al gemene ledenvergadering in Utrecht stapten de HB-leden letterlijk op en namen de districtsvoorzitters plaats op de lege stoelen. Onder leiding van de Amsterdammer Jan van Thiel gaat dit college trachten een nieuw hoofdbestuur te vinden. Een andere, zeer belangrijke taak die het 'waar nemend hoofdbestuur' op zich heeft genomen: het geschonden gezicht van de NBB opvijzelen, vooral in ver band met de grote subsidieverlener, het Rijk. De vrees werd geuit dat het beleid van de afgelopen periode aanleiding zou kunnen zijn tot in trekking van subsidie. Tijdens een verschrikkelijk saaie le denvergadering werd er over het ge voerde beleid weinig nieuws naar vo ren gebracht. De financiële commis sie stelde bij monde van oud-NBB voorzitter Herman Valken, dat er meer is ontvangen dan begroot, maar in verhouding nog veel meer Is uit gegeven. Dit resulteerde in een ver lies van ten minste 17.000 gulden, waardoor de helft van het eigen ver mogen van de badmintonbond is op geslokt. De vergadering besloot om het afge treden HB geen décharge te verlenen en de resultaten af te wachten van de commissie van onderzoek. Er wordt binnen niet al te lange tijd een bui tengewone ledenvergadering uitge schreven, waarop wellicht ook een nieuw hoofdbestuur wordt voorge steld. Dè bal in wankel evenwicht boven het net tijdens AMVJ-Corbulo. Warns (links) en Van der Klift (midden) zorgen voor het kortston dige evenwicht. AMVJ won met 3-0. Heren: Eredivisie: US-Geldrop Comb. 31 (15-8. 166-618.6 15-11. 15-10). AMVJ6-RLVC-Ora 3—60 (15-7, 15-7, 15-126). AMVJ-Corbulo 36—0 (15-9, 15-11, 15 SFC-6DS 3—1 (15-13, 7-15, 15-8, 165-4), Valuas-Libanon 1—3 (7-15, 15-8, 13-165. 7-5). Blokökeer-Tornado 3—0 (15-10. 17-15, 15-12). Ecrsle divisie A: Vonk-NSH 1— 3. SC Isala-VIOS 3—0, Vredesteln-Cito 2—3. DTS-Lycurgus 1—3, SOS-DPC-Octopus 3—1. EAW-Dynamo 23. B: Bermi-Valbovol 32. Were Dl-WC-Excellent 30. Kangeroes-Heer 2—3, PVC-Petrus en Paulus 0—3. HVS-Delta 2—3. Bekkerveld-Radius-MVC 1—3. Dames; Eredivisie: DVC-Valbovol 3—2 (15-4, 10-15. 18-16, 14-16, 15-11). Athlon-Energo 3—0 (15-9. 15-7, 15-9), Vredcstein-Corbulo '31 (15-11. 5-, 9-5, 5-6), SFC-Haag '68 1—3 <15-9. 7-15, 9-15, 7-15), Valuas-Octopus 3—1 (16-18, 15-13, 15-8. 15-8), Bekkerveld-Dynamo 3—0 (15-10, 15-9, 15-9) Eerste divisie A Armlxtos-Lycurgus 13. SC Isala-Amsterdam- Boemerang 3—1, Be QuIck-TLC-VIC-BRC 3—0. Olympus-Drachten 1—3, EAVV-SOS-DPC 3—0. B: AMVJ-Set Up 0—3, AMVJ-RLVC-Orawi 0— 3, Advendo-Karanol 2—3, PVC-Haag '68 2 3— 2. Die Raeckse-Oikos 3—0. Bekkerveld 2-VC Tilburg 23. HEREN: Blokkeer 4—12 Libanon 4—4 AMVJ 4—11 Tornado 4—4 SFC 4—11 Geldrop C 4—3 AMVJ/RLVC 3— 9 Orawi 4—2 US 4— 8 Valuas 4—0 Corbulo 3— 5 S1GI 4—0 DAMES: Bekkersveld 4—12 Dynamo 4—5 Haag '68m 4—12 Corbulo 3—3 Valuas 4— 8 SFC 4—3 DVC- 4— 7 Octopus 4—3 Vredestein 4— 6 4—3 Athlon S- 5 Valbovol 4—2 KOOS HAMER BRANDS HATCH (ANP) —Gijs van Lennep heeft zaterdag op het Engelse circuit van Brands Hatch beslag ge legd op het Europese kampioenschap der formule-5000-coureurs. De Nederlander, eindigde weliswaar in de laatste race over 99 kilome ter slechts als vierde, maar deze klassering was voldoende om in de algemene rangschikking aan kop te blijiven met 65 punten. De Engelsman Brian Redman die de race op Brands Hatch won in 37 min. 21,4 seconden, eindigde als tweede met 61 punten. McCrea (Nw-Zeel.) komt in totaal op de derde plaats met 57 punten. Hij werd zaterdag derde, voor de Austra liër Gardner. Brian Redman reed op Brands Hatch met een gemiddelde snelheid van 160,12 km-u. en vestigde met 163.36 km-u over één ronde een nieuw record. De Fransman Jean-Pierre Beltoise is een dag later op hetzelfde circuit winnaar geworden van een race voor formule 1-renwagens. Hij legde de 170,5 km. af in 59 min. 47,8 sec., wat neerkomt op een gemiddelde van 171,12 km per uur. De Braziliaan Carlos Pace werd in 59.54,4 tweede. Wereldkampioen Emerson Fittipaldi, die voor de snelste ronde zorgde van 1 min. 23,8 sec. (gem. 183.20 km-uur), werd door motorpech uitgeschakeld. APELDOORN (ANP) Het Neder landse rugby-vijftiental heeft zaterdag in Apeldoorn voor 600 toeschouwers met 13-18 verloren van West-Duits- land. Bij rust stond Nederland nog voor met 10-7. Over het algemeen was het veldspel van de Nederlanders be ter, maar aan de afwerking mankeer de veel. Kort voor de rust leek de oranjeploeg zijn tegenstander op de knieën te hebben, toen Van der Loos met een try voor een voorsprong zorgde van 8-7, die even later werd vergroot doorsat Van Dalen de try converteerde: 10-7. Het was overigens de enige try van de gehele wedstrijd die geconverteerd werd. De Westduit sers, die minder stormachtig, doch wel efficiënter te werk gingen, stel den de winst in de slotfase door Kotte (try) veilig. Het Nederlandse vijftiental werkte te nerveus om de talrijke mogelijkheden tot scoren uit te buiten. (ADVERTENTIE) Fiat Stars pas in tweede helf langs Rotterdam-Zuid Van onze basketbalmedewerker AMSTERDAM 'Als je zoveel traint moet het er toch eens uitko men' stelde coach Hans Perrier van Fiat Stars tevreden vast. Tevre den omdat het er in de tweede helft van de competitiewedstrijd te gen Rotterdam-Zuid inderdaad uitgekomen was. Zoals ook uit de eindstand 96-79 valt op te maken. AMSTERDAM (ANP) Vier speelsters van naam hebben be dankt voor de selectie van het Nederlands zaalhandbalteam, dat binnenkort aantreedt tegen Denemarken. Het zijn Carr Piller, Yvonne Smit, Mirna Kalshoven (allen Niloc) en Ma- ja van Kapel (Hellas). Het viertal wil hiermee uiting geven aan haar ongenoegen over het selectiebeleid van het NHV, dat momenteel geheel in handen is van Jo Gerris, trai ner/coach van de nationale ploeg en van Swift Roermond. De heer Gerris is de opvolger van de Tsjeohoslowaak Jaroslav Mraz, die aan het eind van het vorige seizoen naar zijn land terugkeerde. Het Nederlands Handbal Verbond had aanvan kelijk de benoeming van de heer Gerris als tijdelijk bestem peld, maar nu, twee maanden na dato, zijn er nog steeds geen pogingen gedaan om een vaste coach te krijgen. De vier speelsters hebben ern stig bezwaar tegen het feit dat Jo Gerris de selectie 'in zijn eentje' opzet. Een opvallend feit is dat in de huidige kern van speelsters zelfs reserves van hoofdklasseploegen voorkomen, terwijl de selectie voorts een sterk zuidelijk accent heeft. Landskampioen Niloc is na het bedanken van haar trio nog slechts vertegenwoordigd door de jeugdige Ineke Straatmeer. De 25-jarige Kilt de Waart kreeg officieel de mededeling dat zij te oud werd bevonden. In de eerste helft zag het er overigens bepaald niet naar uit dat Hans Per rier een uurtje later tevreden zou kunnen terugkijken op de wedstrijd. Rotterdam-Zuid schoot de zone-verde diging die Fiat Stars aanvankelijk hanteerde, volledig aan flarden. Voor al Tim Shea bereikte in deze wed strijdfase een redelijke score. Rotter dam-Zuid kwam aan de leiding en bleef aan de leiding, ook toen Fiat Stars geschrokken overschakelde op een man-tegen-man verdediging. Het scoreverloop spreekt in dit verband voor zichzelf: 3-8. 13-24. 23-35 en 34-45 bij rust. 'In de rust ben ik er maar eens flink tegen aan gegaan', bekende Hans Per rier na afloop. In hoeverre de door hem verwoorde onlustgevoelens zijn ploeg in de tweede helft stimuleer den, zal nooit nauwgezet vastgesteld kunnen worden dat is nu eenmaal het lot van een coach. Maar een feit is dat Fiat Stars onmiddellijk na rust de zaken anders aanpakte. 'Eindelijk was er inzet', herinnerde Perrier zich. Dat manifesteerde zich vooral in de verdediging. Rotterdam-Zuid dat leu nend op een aangename voorsprong voor de tweede helft het veld in kwam, werd onmiddellijk geconfron teerd met een vrijwel ondoordringba re verdediging en zette daar een sta tisch spelletje tegenover dat onvol doende rendement opleverde. Precies hetzelfde aantal punten scoorden de Rotterdammers als waartoe hun oppo nenten in de eerste helft in staat waren geweest (34). Maar het einde lijk geïnspireerde Fiat Stars zette daar een totaal van 62 tegenover! Toch bleef Rotterdam-Zuid nog lang overeind. Weliswaar kwam Fiat Stars door Mike Rowland na 9 minuten bij 58-58 naast zijn tegenstander. Maar tot drie maal toe nam Rotterdam-Zuid toch weer de leiding. Bij 62-66 werd de marge zelfs weer wat ruimer maar verrassender wijze leide die stand het einde voor Rotterdam-Zuid in. Vooral via Tom Boot liep Fiat Stars in de daarop volgende minuten naar 72-66. Voordat het door veel persoonlijke fouten geplaagde Rotterdam-Zuid iets terug kon doen. Fiat Stars was niet meer te stuiten: Boot (7-14) Chestnut (9-14) en vooral de lichtvoetige door Rotterdam-Zuid-verdediging dartelen de Mike Rowland (8-18) zorgde voor onloochenbaar licht tussen de teams. Achteloos bijna werd het 84-70 en de strijd was gestreden. Dat er een bijna belachelijk kwali teitsverschil was tussen de twee speel- helften in het niveau van Fiat Stars duidde de scorepercentages van die twee wedstrijdgedeelten ook nog eens nadrukkelijk aan. In de eerste helft reikte het team van Perrier tot 40% terwijl er daarna 70% werd geregi streerd. Dat zal in de nabije toekomst ongetwijfeld het grote probleem voor Perrier blijven: hoe kan de naar Ne derlandse normen goed getrainde ploeg (3 teamtrainingen per week, en daarnaast nog individuele training van vrijwel alle spelers) ertoe ge bracht worden met volledige inzet te spelen. Het kwaliteitscontrast tussen beide wedstrijdgedeelten zaterdaga vond was zo abnormaal dat het nau welijks te geloven was dat het hie twee keer dezelfde ploeg in het veld stond. Het weerloze weerwerk van Rotter dam-Zuid in de tweede hekft tegen een ontketend Fiat Stars duidde over igens nadrukkelijk aan dat de Rotter dammers dit seizoen geen rol zullen spelen in de strijd om de titel. Al is kun kwaliteit ruim voldoende voor in de eindronde bij de eerste zes mee te draaien. Maar voor de twee mannen van landskampioen Flamingo's, ge blesseerde speler Ruud Harrewijn en Rob de Wit als een va n de twee coaches, die de wedstrijd van hun eigen ploeg tegen Bona Stars (gewon nen met 83-94), lieten lopen teneinde deze tegenstanders gade te slaan, zal duidelijk zijn geworden dat het ge vaar vooral dreigt uit de richting van Fiat Stars. 'Zoals we de tweede helft speelden pakken wij Flamingo's ook', beweerde Ton Boot zelfverzekerd. Met de nauwgezet geregistreerde cijfers in de hand zullen De Wit en Harrewijn die bewering moeten beamen. Maar of Fiat Stars regelmatig tot dit niveau in staat is moet voorlopig worden afgewacht. Lijst-aanvoerder Punch HEREN: Haarlem CardinalsRacing Agon S259: Bona StarsFlamingo's 8394: ASVU —Punch 70OS- EBBC— lions 91—100; Fiat Stars—RZ 96—79; ÜED—Donar 94—90. DAMES: The White Stars—BOB 44—50: Wils kracht—RZ 74—58: Flat Stars— BV Amstel veen 65—42: DED—AMVJ 40—56. Punch 7—14 EBBC 7—6 Flamingo's Fiat Stars delta lloyd een begrip in sport verzekeringsgroep n.v. en in verzekeringen ff. Lingen (18) verrast met 17-21,21-15,16-21 Van onze tafeltennismedewerker AMSTERDAM Bert van der Helm, die vorige week met zijn onge slagen optreden tegen Delta Lloyd nog een hoofdrol vervulde, heeft zijn eerste competitie-nederlaag te pakken. De Nederlandse kam pioen werd in het spannende duel tegen het Schiedamse ISF ver slagen door de 18-jarige Rotterdammer Hans Lingen: 17-21, 21-15, 16-21. Hans Lingen was de eerste om excu ses aan te voeren voor Van der Helms sensationele verlies: 'Bert speelde slecht, omdat hij de afgelopen week is verhuisd. Van trainen is niets gekomen. Het was in zijn spel duide lijk terug te vinden'. Bert van der Helm behoudt overigens wel de eerste plaats van de persoonlijke ranglijst met één partij voorsprong op Bert Schoofs. De talentvolle Hans Lingen versloeg, zij het moeizaam, ook Her man Hopman: 19-21 in de derde game. Lingen: 'Het is tegen Herman moei lijk spelen. Hij staat te hengsten tegen de ballen en als zij goed zijn ben je nergens. Het is in zo'n partij onzeker spelen'. Dat hij tegen verde digers slecht uit de voeten komt, bewijst Lingen door andermaal van Feike Itraayenga te verliezen. Dit ge beurde op de zeer belangrijke 2-3 stand voor TSF. Hans Lingen: 'Je zou kunnen zeggen dat ik de wedstrijd uit handen heb gegeven door van Feike te verliezen. Maar hij is lastig voor me. De laatste twee keer heb ik van Feike verloren, omdat zijn verdedi ging zo verschrikkelijk vast is'. Hans Lingen (met twee overwinnin gen en een zege in het dubbelspel) kreeg te weinig steun van zijn ploeg genoten om voor een sensationele TSF-zege te zorgen. In de enkelspelen wist alleen Van den Broek een punt te maken tegen Kraayenga. TT hield door een benauwde 6-4 winst gelijke tred met Deltalloyd, dat met slechts 8-2 afrekende met het laag genoteerde JCV. Karei Deken en Rob Meyer moesten belden een partij uit handen geven. In de enige wed strijd in de ereklasse dames versloeg Maasbree het Hazerswoudse Avanti met 8-2. Van onze badmintonmedewerker DEN HAAG Duinwijck heeft zijn leidende positie in de hoofdklasse A van de badmintoncompotitie ver sterkt door het nog ongeslagen op de tweede plaats staande Drop Shot te rug te wijzen. In de altijd moeilijke wedstrijd in Den Haag werd de score 3-8 bereikt. Hierdoor zijn de Haarlem mers weer aanzienlijk uitgelopen op de nu wel kansloze concurrentie. Drop Shot begon de ontmoeting met een ernstige handicap: de sterke Pale- wong kon niet meedoen omdat hij een vinger heeft gebroken. Dit kostte de Hagenaars een zeer waarschijnlijke winstpartij. De Haagse punten werden weer voornamelijk gescoord door de vedette Joke van Beusekom, die wei nig moeite had met Marion Luesken en ook in het dubbel een onmisbare kracht bleek. Routinier Jan Wejs slaagde er verder in het jeugdige talent Frits Hoogland terug te wijzen. In de hoofdklasse A heeft Victoria de tweede plaats weer bereikt. De Lim burgse ploeg versloeg debutant Eind hoven met liefst 11-0. AAC-lduna ein digde in 5-6. In de hoofdklasse B is de strijd nog iets meer open. Theoretisch heeft het tweede team van Duinwijck nog een zij het klein kansje om Tilburg voorbij te streven. De ploeg behaalde een krappe 4-7 overwinning bij HBC, waar Huib van Wijk de wedstrijd sport vaarwel heeft gezegd. Hoofdklasse A: Duinwijck 4-40. Victo ria 4-34. Drop Shot 4-26, Iduna 4-13, AC 4-12, Eindhoven 4-7. Hoofdklasse B: Tilburg 4-38, Duin wijck 2 4-30, Haarlem 4-22, Vijfsluizen 4-20. HB 4-19. Duinwijck 4-3. T Till 4-6: Gossima - TTCV 8-2. Hoofdklasse C: Deltalloyd - VVV 6-4. HEREN: Ereklasse: JCV - Deltallo d 2-8. TT- TSF 6-4. Promotie ereklasse: St. Aloyslus - Maasbree 5-5. Iduna - Irene 5-5. Hoofdklasse D: DOCOS - Never Despair 6-4. DAMES St. Vooruit 56 4—S Avanti 5—1 46 Belcrum S1 5—« 6—11 Scylla 5— 9 JCV 5— 6 Deltal. 2 Van onze tennismedewerker AMSTERDAM Een aantal topspe lers in de tennisbond is in conflict gekomen met het bondsbestuur, nadat dit college had besloten het Neder landse team terug te trekken uit het overdekte toernooi om de Koning Gustaaf-beker. Het bondsbestuur baseerde zijn besluit op de mening dat men geen topspelers in bondste- ams wil opstellen zolang een ingesteld onderzoek niet heeft uitgewezen dat deze spelers zich correct hebben ge dragen tijdens de landenwedstrijden tegen West-Duitsland, en België, begin vorige maand. Voor drt wedstrijd tegen Engeland, eind deze maand in Londen en voor de eerste ronde van het Koning Gustaaf-bekertoernooi, waren Jan Hor dijk, Rolf Thung en Marian Laudin geselecteerd. Het zijn deze drie spe lers plus Fred Hemmers en Nick Fleury die met de recente bondsmaa- tregel geen genoegen nemen. Meent Rolf Thung, die als woordvoerder van de topspelers optreedt: 'Punt één is er geen laakbaar gedrag geweest tijdens de beide landenwedstrijden. Punt twee is het natuurlijk idioot om spe lers met een bepaalde strafmaatregel te confronteren want zo ?ien wij de bondsmaatregel toch, terwijl het be trokken onderzoek nog niet tot resul taten heeft geleid. Als mocht blijken dat ons gedrag niet laakbaar was, dan zijn wij voor niets gestraft. Dat kan ons afgezien van de gemiste wedstrijd in Engeland ook zakelijk schade be rokkenen. Wij verdienen geld met tennissen en met tennisles geven. On juiste berichten over ons gedrag kan nadelig werken op onze verdiensten. Als dat zo zou blijken te zijn, zouden we wellicht een kort geding tegen de bond kunnen aanspannen'. De spelers geven toe dat er tijdens de landenwedstrijd tegen West-Duitsland wel enigeproblemen zijn geweest met de niet-sptlend aanvoerder Jaap Arends, maar die werden dankzij de hulp van de aanwezige KNLB-hoofd- bestuurder, mr. Renauld, die bondsge- delegeerde was bij de wedstrijd, opge lost. Tijdens de wedstrijd tegen Beigië zijn geen moeilijkheden geweest, al dus de topspelers. Van de zijde van het tennisbondsbe- stuur zei secretaris-penningmeester Max Dikker dat de indruk bestaat dat een aantal topspelers zich ongedisci plineerd heeft gedragen tijdens de wedstrijden tegen West-Duitsland' en België. 'We hoeven niet alles over onze kant te laten gaan', aldus Dikker, die verwacht dat binnen drie weken het onderzoek zal zijn beëindigd. De top spelers morren intussen voort en zul len in een brief aan het KNLTB- bestuur om nadere uitleg vragen. (ADVERTENTIE) Van Eek (midden) en Chestnut vechten onder de basket om de bal. Rechts Weemhof van Rotterdam Zuid. bleef overigens ook in Amsterdam ongeslagen. Bij ASVU reikten de Delftenaren net niet tot 100: 70-98. 7—12 Agor 7—10 ASVI

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11