Vf V l dichtbij Kinderen tekenen oorlog en geweld a Bommen Drammen of dreinen Wij laten u niet op een "droogje zitten. itho luchtbevochtigers andbladen maandbladenmaandblad uw probleem ook het onze m OS Een bekroonde kippeborst TROUW/KWARTET ZATERDAG 21 OKTOBER 1972 BINNENLA?fD/COMMEXTAAR T5/K7 Commentaar Ook Nederland krijgt nu zijn deel van geweldplegingen of pogingen daartoe, die zo zeer de jaren zestig en het begin van de jaren zeventig kenmerkten. Het gaat misschien te ver voor ons land nu al van terreur te spreken. Er is over de achtergronden die meespelen bij degenen die op verschillende plaat sen in ons land tijdbommen hebben neergelegd nog hoegenaamd niets be kend. Wat zit er precies achter? Is het echt de bedoeling om geweld te plegen of heeft men te doen met maniak (ken) die alleen maar angst en paniek willen zaaien. Opvallend is immers dat het merendeel der aanslagen tijdig kon worden voorkomen, al moet men ook hierbij ermee rekening houden, dat het tijdig onschadelijk maken van de ge vaarlijke projectielen toch meer geluk dan wijsheid kan zijn geweest. Het is juist dat de overheid zich bezint op mogelijkheden voor een centrale en krachtige bestrijding. Bij de behande ling van de begroting van justitie heeft minister Van Agt terecht opgemerkt dat in een open maatschappij als de onze aanslagen als deze nooit helemaal kunnen worden voorkomen. Het is trouwens echt niet zo'n kunst dergelij ke aanslagen voor te bereiden en uit te voeren. De bewindsman constateerde dat het optreden van de politie als regel slechts achteraf kan plaatsvinden. Dat is nu eenmaal de consequentie van een open en vrije maatschappij. Dit zo zijnde valt te hopen dat bij de voorgenomen centrale en krachtige be strijding van overheidswege de betrok kenen en dan denken we vooral aan de betrokkenen op ambtelijk niveau: de officieren van justitie, de politie-autori- teiten een juist gevoel voor de werkelijkheid zal blijven worden ge vonden. Angst en paniek zijn slechte raadgeefsters. Juist omdat een open en vrije maatschappij ons heel wat waard dient te zijn is er nog geen enkele reden om die openheid als zodanig ondergeschikt te maken aan de inder daad dwingende noodzaak maatregelen te nemen. Deze week nog, in een voorbeschou wing op de Europese topconferentie in Parijs, hebben minister Schmelzer en staatssecretaris Westerterp er terloops aan herinnerd dat in de ministerraad van de Europese gemeenschappen una nimiteit vereist is dat dus elk van de negen leden van de gemeenschap het recht van veto heeft. Een opmerkelijke uitspraak, die vooral na de vertraging met het beloofde slot communiqué van de Parijse topconfe rentie nog meer reliëf krijgt. De Ne derlandse bewindslieden kwamen met deze nauwelijks als waarschuwing erva ren toelichting, om duidelijk te maken hoe strikt Nederland ernst wenst te maken met zijn oudste wens in de Euro pese samenwerking: versterking van de Europese instellingen. Daaronder moet mede (en zeker niet in de laatste plaats) begrepen worden het verlangen om door Europese verkiezingen de positie van het Europese parlement in Straatsburg te versterken. Immers: eerst aan het mandaat van verkiezin gen zou het parlement een aantal houtsnijdende bevoegdheden kunnen ontlenen, die (misschien terecht) tot op heden aan een min of meer benoemd parlement werden onthouden. Nederland alweer volgens de twee bewindslieden van buitenlandse zaken had op dit punt met een minie me formulering genoegen willen nemen. De tweede fase van de Europe se monetaire unie zou niet volgens het plan per 1 januari 1974 mogen ingaan als niet op deze conferentie althans een datum (wanneer deed er kennelijk min der toe) was vastgesteld waarop over deze Nederlandse desiderata overeen stemming was bereikt. Het ging bij dit Parijse gesprek in zekere zin om een nu of nooit voor het Nederlandse standpunt ten aanzien van de versterking van de Europese instellingen. De Nederlandse regering heeft in het verleden daarbij ge steund door nagenoeg unanieme uit spraken van het gekozen Nederlandse parlement zich steeds op dit tegen de Gaulle en Pompidou ingaande standpunt vastgelegd. Daarbij onder vond zij echter weinig steun van de andere landen, die de Nederlandse houding min- of meer als legalistisch en te formeel beschouwden. Het was te verwachten dat Nederland in de vergrote Europese Gemeenschap niet op meer steun kon rekenen. Van de nieuwe leden gaven het Verenigd Koninkrijk en Denemarken al bij voor baat blijk van een duidelijke voorkeur voor een zo licht mogelijke Europese constructie. Hoe negatief het Nederlandse stand punt misschien ook lijkt omdat ons land op het laatste ogenblik de euforie van dit plechtige ogenblik doorbrak; er moet toch ook onderkend worden dat het een consequent standpunt is. Ne derland moet voorkomen dat in de toekomst zijn drammen ontaardt in dreinen. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De op deze pagina afge drukte tekeningen zijn gemaakt door kin deren die de oorlog in Bangladesj meege maakt hebben. Deze beelden van honger, geweld, bom bardementen, het leven op kampen en het op-de-vlucht-zijn, die getekend zijn door kinderen van vier tot zestien op vier scho len in Dacca, zullen centraal staan in het televisieprogramma Panoramiek van zon dagavond. In deze uitzending (van twintig over acht tot kwart voor negen op Nederland II) zal aandacht besteed worden aan het alfabe tiseringsprogramma dat in Bangladesj wordt uitgevoerd door particuliere hulp organisaties. De actie die op 18 juni ge houden is bracht acht-en-een-half-miljoen gulden op, maar het gironummer 999 (vluchtelingenhulp, Amsterdam) staat nog steeds open. Het motto is: 'Giro 999 voor duizend gulden' (omdat met duizend gul den een heel dorp kan worden gealfabeti seerd). Almar Tjepkema, die samen met Henk Teeuw dit programma samenstelde, is voor de NOS naar Bangladesj gereisd om de kindertekeningen daar op te halen. In het programma van zondagavond zullen veel van deze tekeningen worden getoond. ADVERTENTIE Verwarming maakt de lucht droog. Kurkdroog. Let maar eens op uw planten, uw meubelen, uw-muziek instrumenten. En vaak krijgt u er zelf ook een „zwaar" hoofd van. Allemaal narigheid die niet nodig is. Er is immers de Itho luchtbevochtiger. Die brengt geruisloos vocht in de lucht via een uniek verdampings systeem. Desgewenst is voor automatische werking een hygrostaat leverbaar. Verkrijgbaar bij elektro- ■winkelicr, vcrwarmingsinstallateur en warenhuis, met Kema-Keur 116,-. Het loon van het moederschap Het 'Hollands Maandblad', altijd wel in voor een aardige grap, laat in het september-nummer mevrouw A. Eh- renfest een pleidooi voeren voor de 'oodevaarsregeling'. Uitgangspunt in de beschouwing is de praktische moei lijkheid om een maatschappelijke ge lijkheid van man en vrouw te berei ken: het biologisch onontkoombare feit dat ieder meisje een potentiële moeder is die te zijner tijd als moe der van een afhankelijk kind gebon den en kwetsbaar wordt in haar be staan, waardoor de vrouw/moeder eco nomisch afhankelijk wordt van de kostwinner. Stel nu, aldus mevrouw Ehrenfest. voor de moeder na de geboorte van een kind een maandelijkse vergoeding vast met in deze vergoeding begrepen de directe consumptiekosten van het kind (deze vergoeding groeit mee als het kind ouder wordt) en een honora rium van de verzorger (dat weer verminderd kan worden naar gelang het kind ouder en daardoor onafhan kelijker wordt). Om te voorkomen dat met dit systeem de thans enigszins functionerende eco nomische rem op de toch al dreigende overbevolking wordt weggenomen, moet dit honorarium beperkt blijven tot twee kinderen. Het komt er op neer, zegt mevrouw Ehrenfest dat op deze manier het netto-inkomen tussen burgers met en zonder kinderen wordt herverdeeld. Een vrijgezel, ongeacht leeftijd en geslacht, zal in mevrouw Ehrenfests visie bij gelijke prestatie gelijk netto loon overhouden en over dezelfde so ciale voorzieningen kunnen beschik ken als wanneer hij of zij jonge kinderen heeft. 'Home-making' zal een respectabel, goed betaald beroep wor den. Bij een behoorlijk honorarium zal de vader de plaats kunnen (en dikwijls ook willen) innemen, die tot nu toe aan de moeders voorbehouden leek en moeder kan buitenshuis gaan werken. Kritisch Prof. J. Pen kijkt er in hetzelfde nummer van 'Hollands Maandblad' een beetje geamuseerd, maar toch ook kritisch tegenaan. Geamuseerd, omdat hij een aardig man is; niet wars van een nieuw idee en kritsch waar schijnlijk vooral omdat hij econoom s. Pens grootste bezwaar richt zich te gen dat moederschapssalaris. De kin dertoelage maakt dat bezwaar hoog stens nog wat erger. Door het moe derschapssalaris zal een formidabele inkomensoverheveling noodzakelijk zijn. Pen rekent voor: er komen in Neder land zo'n twee miljoen vrouwen voor de ooievaarsuitkering in aanmerking en als je nu die vrouwen het salaris van een onderwijzeres zou geven in clusief sociale lasten (immers: ziekte kostenverzekering e.d. is toch ook voor moeders nodig) dan is hiervoor alleen al een totale inkomensover dracht van twee miljoen maal twintig duizend gulden is veertig miljard gul den nodig dat is ongeveer evenveel als alle inkomenstrekkers nu aan be lasting opbrengen. De belastingbeta lers zullen het niet nemen om met verdubbeling van hun belasting home- making tot een respectabel beroep te maken. Pens tweede bezwaar geldt de overbe volking. Denk je eens de positie in van een achttienjarig meisje dat voor de keus komt te staan: in een fabriek werken voor tienduizend gulden per jaar of het dubbele verdienen in het moederschap. De keus zal niet moei lijk zijn en het geboortecijfer dat net zo lekker aan het zakken is, gaat weer fijn omhoog. Nee Pen gelooft niet dat de maat schappij bereid is deze inkomensover dracht op te brengen. Dat betekent dus ook dat de maatschappij niet bereid is, de belangrijkste functie die er bestaat: het voortbrengen en opvoe den van kinderen te honoreren. Een wantoestand, geeft Pen toe één van de vele zelfs. Metro Henk Bakker van ,De Lastige Amster dammer' is kennelijk vast medewer ker geworden van het architecten maandblad 'Plan', waarin hij dit keer onder meer de Amsterdamse metro wat nader bekijkt. Hij vertelt van een onderzoek van medewerkers van De Lastige Amsterdammer, die 57 reistra- jecten kris-kras door de stad hebben gemaakt met thans bestaande bus- en tramdiensten. Daarna werden de tij den van de corresponderende metro trajecten berekend en daarna nog eens de tijden van tram en bus als het gewone autoverkeer zijn stagne rende functie niet zou kunnen uitoe fenen. Het resultaat kon met de beste wil van de wereld niet vleiend voor de metro worden genoemd. Een zelfde ervaring is opgedaan in Stockholm, dat al zo'n twintig jaar een met Amsterdam te vergelijken metro heeft Ook daar is ontdekt dat de metro uit het oogpunt van ver- voerskwaliteit geen partij is voor de auto. De metro met zijn grofmazig net heeft trouwens een aanvullend autobusvervoer dringend nodig. De auto hindert bovendien in de binnen stad de metro en dus is afgezien van de vragen van leefbaarheid en milieu verbanning van de auto uit de binnenstad dringend nodig. Maar wie dat doet, ontdekt dat er na de verbanning helemaal geen metro meer nodig is. Tram- en busverkeer kunnen het dan gemakkelijk aan. Dat is niet alleen goedkoper, maar het houdt de stad ook flexibeler. Is er een metro een log geval dat ligt waar het ligt dan moet de stad zich aan het vervoer aanpassen met alle gevolgen van dien (wat zullen de beleggers en warenhuisdirecties drin gen om de grond bij de metrostations in handen te krijgen) terwijl tram en bus zich heel gemakkelijk aan de stad aanpassen. 'Beter samen' - nieuw programma van NCRV Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM 'Beter samen' is een nieuw NCRV-programma, dat tips ter navolging op het gebied van onderlin ge hulpverlening geeft. Het aardige van dit projekt is, dat voor de televi sie wordt aangegeven wat er op een bepaald gebied gebeurt en dat in een later radioprogramma de genoemde aktiviteiten verder worden uitgediept Vanavond presenteren ds. A. Klamer en Bettie Groen om half acht via Nederland 2 de 'première' van 'Beter samen' voor televisie. Volgende week donderdag pakken Wika Leen van Ginkel en Dick IJsseling in een radio programma via Hilversum 1, even eens om half acht, de draad weer op. Vier categorieën komen aan de orde: geestelijk en lichamelijk gehandicap ten, bejaarden, buitenlandse werkne mers en kinderen. Vanavond wordt teruggekeken naar de afgelopen zo mer. In Arnhem organiseerden leer lingen van de scholengemeenschap Nijmegen in de Johannastichting va kantie van twee weken voor gehandi capte kinderen. Beelden kunnen ook verwacht worden uit Assen, waar geestelijk gehandicapten aan het werk zijn. Verder komen problemen van gastarbeiders ter sprake. De televisie-uitzendingen zullen een maal in de twee weken, op zaterdag, dinsdag of donderdag zijn. Het gelijk namige radio-programma is steeds op de donderdag daarna. Brieven «lle niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Geheimhouding ls verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar in verband staan moeten In afzonderlijke brieven worden gesteld. Per brlet dient een gulden aan post zegels te worden Ingesloten. Adres: redactie Trouw-Kwartct, postbus 948, Rotterdam. Vraag: Een weduwe heeft behalve de A.W.W. een klein pensioentje van haar man samen 537,per maand. Ze werkt, maar er is grote kans dat ze voor alle werkzaamheden afgekeurd zal worden. Ze woont in een flat, die 190,huur doet, noodgedwongen want ze kan geen trappen meer klim men. Met alle vaste lasten erbij be taalt ze 321,per maand. Dan is er niet gerekend met luister- en kijk geld, w.a.- en brandverzekering (die wordt eens in de vijf jaar betaald) met personele belasting, gezinszorg of Groene Kruis. Ze houdt dus ongeveer 215,per maand over. 's Winters kan ze niet fietsen, moet dus alles per bus afdoen. Heeft zij als ze afgekeurd wordt, recht op een uitkering? Antwoord: Uit de brief maken we op dat ze werkneemster is. In dat geval heeft ze na afkeuring recht op een uitkering wegens arbeidsongeschikt heid, aan te vragen via de bedrijfsver eniging. Staat de zaak anders en heeft ze onverhoopt generlei recht, dan kan zij een beroep doen op de Algemene bijstandswet Vraag: Een vrouw werkt reeds dertig jaar als verloskundige. Door het ach teruitgaan van het geboortencijfer wordt haar praktijk steeds kleiner en ze heeft bijna geen inkomen meer. Op haar leeftijd (55 jaar) is omschake ling niet zo eenvoudig. Er zullen wel meer verloskundigen in die situatie zijn. Antwoord: Er zijn vele van deze moei lijke gevallen. Het beste is zich te wenden tot een kruisvereniging. Het streven is thans de vrouwelijke ver loskundigen zo veel mogelijk in loon dienst te brengen wat vele sociale voordelen heeft in kraamcentra omdat de meeste aanstaande moeders voorkeur geven aan een klinische be valling. In Zwolle is men ermee be gonnen en andere plaatsen zullen wel volgen. Misschien zijn er ook kansen in ziekenhuizen bij een kraamafde- ling. Het is dus een kwestie van zoeken. Slaagt ze niet, dan is de Algemene Bijstandswet de enige op lossing. Komt ze nog niet voor hulp in aanmerking, dan kan men bij de sociale dienst van de gemeente toch zeker goede raad geven. Vraag: Een weduwe wil haar huis schenken aan haar enig kind. Welke voor- en nadelen met het oog op belasting en welke mogelijkheden zijn er? Antwoord: Daar een moeder jaarlijks voor 2000 belastingvrij aan haar kind kan schenken, is het afhankelijk van het aantal jaren, dat zij nog leeft, of zij er in slaagt het kind belasting vrij de koopsom te schenken. Als het kind trouwt, is 10.000 belastingvrij. Vraag: Reeds lange tijd probeer ik de adressen van de krant met de grootste oplage ter wereld, de Japanse Asahi of de krant uit Paraguay te krijgen, maar tot heden is dit nog niet gelukt. Antwoord: Het adres van de Asahi Shimbun is 2-3-Yuraku-Khe Khiyoda- Ku Tokyo Nippon. Het adres van een krant in Paraguay is hier te lande niet te krijgen. Men verwees ons naar de ambassade de Paraguay, Ch. de Fleurgat 189, Brussel, telefoon 0932- 2499345. Ju de internationale kookkunst staat Nederland onbetwist bovenaan, want de vijf chef-koks die hun kunsten vertoond hebben op de kook-olympia- de in Frankfort, zijn allerminst met lege handen teruggekomen: ze won nen er de landenprijs (een gouden Oscar), een ereprijs (een zilveren pla teau met vijf zilveren bekers), de grote gouden prijs (een vierkante gouden medaille) en dan nog diverse oorkonden. En daarmee hebben de heren J. Th. Heering, A. J. Hekkelman, A. A. Bae- dc. -4. P. Schravemaker en M. F. A. IVillemsen Frankrijk, het culinaire land bij uitstek, verslagen, wat wel duidelijk maakt dat de 'Nederlandse club voor chef-koks' precies de goeie leden had uitgezocht voor de wedstrij den, die gehouden werden ter gele genheid van de internationale kook kunst-tentoonstelling. Twee dagen duurde de kook-strijd en tijdens die dagen moest ieder deelne mend land iets heel lekkers klaarma ken voor bezoekers van de beurs, honderd schotels tegelijk van hetzelf de gerecht. De eerste dag werd het een met Kernhemmer kaas gevulde kalfsschnitzel en een gevulde Volen- dammer aubergine. Binnen een uur teas alles totaal uitverkocht, maar de Fransen hielden schotels over. De tweede dag bestond de Nederlandse bijdrage uit in vaktermen een vol au vent met hertesteaks en kippe borst met dragoTisaus. Ook die scho tels waren in recordtijd leeg. nepspion Twee jaar geleden was de jongen gere kruteerd voor de 'Israëlische geheime dienst', althans, de twee mannen die hem wijsmaakten dat hij tot spion opgeleid zou worden, gaven zich uit voor geheim agenten. Nu, 17 jaar oud, is hij door de politie van Tel Aviv opgepakt - en trouwens ook weer op borgtocht vrijgelaten - en heeft hij twee jaar 'spionnage-ervaring' achter de rug. De opleiding kreeg hij nautuurlijk niet voor niets. Zijn ouders moesten zo'n 16.000 'lesgeld' betalen en daar na mocht hij 'opdrachten' uitvoeren. Tijdens een van die taken - bij een kegelbaan tellen hoeveel soldaten er binnen kwamen - pakte de politie hem in de kraag. De jongen vertelde dat de 'geheim agenten' hem na de moord op de atleten in Mtlnchen opdracht hadden gegeven nieuwe leer ling-spionnen aan te werven, omdat de geheime dienst hard aan uitbreiding toe zou zijn. Hij vond er vier, van wie de ouders ook weer forse bedra gen moesten neertellen. De zaak kwam aan het rollen toen de vader van de laatste rekruut na beta ling van ruim vijfduizend gulden toch wat argwaan kreeg en naar de politie stapte. 'Eerlijk gezegd zijn die ouders allemaal wel erg stupide geweest om in 'zo'n spionnenfantasde te trappen en al dat geld te geven', zegt politiechef Amos Arikha, die nu met zijn man nen narastig op zoek is naar de twee volwassenen, die achter de uitvoering van het dolle plan zitten. smartegeld Een achttienjarig meisje heeft zich door de oLndense rechter Owen Phil lips het hoogste bedrag aan smarte geld horen toekennen dat ooit in Engeland is uitgekeerd: ruim 600.0000. Meredith Ane Hamp, nu studente aan de universiteit van Texas, werd op haar twaalfde jaar blind door een ontploffing in het scheikundelokaal van de Mount Carmel, een Engelse katholieke meisjesschool, waarvan ze toen leerlinge was. Sindsdien heeft ze een hele reeks operaties ondergaan, maar ze heeft maar een pietepeuterig stukje van haar gezichtsvermogen te rug. Een van rechter Philips' argumenten om haar zoveel smartegeld toe te kennen: 'Dit meisje wordt ernstig be lemmerd in haar omgang met man nen, al was het alleen al doordat ze ze niet kan zien'. kiespijn Kiespijn is volgens de helft van de Nederlandse huisvrouwen de allererg ste 'alledaagse' pijn. Hoofdpijn gooit ook hoge ogen, blijkens een door het instituut Inter-Vieuw gehouden lande lijke steekproef. Als je oud(er) wordt, zijn minder goed lopen en de aantasting van zintui gen de minst gewaardeerde ongemak ken. En de groente waaraan de huis vrouwen de meeste hekel hebben (dde wordt althans het vaakst, door 9 pro cent, genoemd) is postelein, maar an dijvie en spinazie liggen veel vrouwen (elk 5%) ook niet lekker op de maag. Het instituut noemt het wonderlijk, dat spruitjes (toch een van de ver schrikkelijkste groenten die er be staan') maar een bescheiden plaatsje op de ranglijst innemen. De ondervraagde dames, die blauw, groen en rood het liefst dragen en zwart maar liever niet, hebben hun man meestal op feestjes, onder het dansen of op het werk ontmoet (24 procent). Twee procent pikte de toe komstige echtgenoot in een café op, één procent vond de ware Jakob in de kerk. gewaagd 'Waag u eens aan een nieuw avon tuurtje met Zuidzeekleuren', heeft een Amerikaanse fabrikant geschreven op zijn produkt, dat evenwel niets te maken heeft met een vrolijk verfje voor het behang, maar met in hippe kleuren uitgevoerde condooms. De V.S. sturen deze voorbehoedsmiddelen in blauw, rose, groen en zwart naar ontwikkelingslanden als, menen ze, doeltreffende bijdrage in de bestrij ding van de ongeremde bevolkings aanwas daar. Het idee van deze hippe condooms, die ongeveer even duur zijn als de traditionele, is overgenomen van Zwe den en Japan, die er hun eigen en andere volkeren al een poosje met duidelijk vruchtbaar resultaat van voorzien. 'Wij hebben alle reden om te geloven dat de gekleurde condooms de beige van nu zullen verdringen', aldus een hoogeplaatst ambtenaar van de Amerikaanse buitenlandse hulp. De Ti else mevrouw begreep er niets van. Herhaaldelijk ging de telefoon en dan vroeg een likkebaardende mannenstem haar 'hoeveel dat moest kosten'. Het werd haar wèl duidelijk toen ze een plaatselijke supermarkt binnenstapte: tussen de te koop aan geboden trouwjaponnen, keurig gedr.. de kinderwagens z.g.a.n. en de eet- hoek in pr.st. op het grote prikbord hing een omgedraaid advertentiekaart je met haar telefoonnummer. Volgens de aankondiging konden via dit num mer seksuele contacten gelegd wor den. De heren-supermarktbezoekers deden kennelijk méér dan alleen de boodschappen voor moeder de vrouw, want de onschuldige Tielse mevrouw kreeg ze al snel na de boodschappen aan de lijn. De politie zoekt nu uit, wie de 'grap' in deze en nog een andere levensmid delenwinkel heeft uitgehaald. Bomen Wie in de Noordoostpol der wat bomen rondom zijn huis wil zetten, kan ze gratis van de gemeente krijgen. Er zijn wel een paar voor waarden aan verbonden: wie er om vraagt zit er ook voorgoed aan vast, want de bomen mogen niet na een paar jaar weer gekapt worden. De gemeente zegt er namelijk bij dat deze bomenactie niet alleen voor nu, maar ook voor het nageslacht noodza kelijk is en dat hoeft niet eens persé je eigen nageslacht te wezen Scha- pentrek Drente is een schaapskud de armer, want herder Arents uit Hoogeveen vertrekt met al zijn hon derd schaapjes over het droge naar de Schrieversheide bij Heerlen, waar honderd hectare hei ligt te wachten. Herder Arents geeft ook voorlichting (beperkt tot de schapen) aan bezoe kers en staatssecretaris Vonhoff is de eerste die 21 november van deze voor lichting wijzer wordt. Jcugdpost Vandaag en morgen is de nationale postzegeltentoonstelling 'Jeugdpost '72' in het Nijmeegse cultureel cen trum De Lindenberg te bezichtigen. Verzamelaars van 9 tot 21 jaar tonen daar openlijk al hun schatten op fila telistisch gebied Balgzand Van wege de tegenwoordig verplichte in spraak voor burgers is er vandaag in de schouwburg van Den Helder een openbare informatiedag over het al dan niet inpolderen van 'Het Balg- zand' Spoorzoeken 'Nog zijn de sporen niet uitgewist', van de meer en meer verdwijnende mijnlandschap- pen van Zuid-Limburg en daarom is er, zolang het nog kan, onder die titel gauw een expositie van foto's en tek sten ingericht in het Bonnefantenmu- seum in Maastricht, die tot 20 novem ber te zien is AA Vandaag is er in het Haagse Congresgebouw een open landdag van de stichting werk groepen anonieme alcoholisten AA- Nederland. Het is een dag voor con tact tussen alcoholisten en medischi psychiatrisch, paramedisch, juridisch, religieus en maatschappelijk gevorm de belangstellenden, die daardoor een beter inzicht in de onderlinge thera pie van de AA-ers zullen moeten krijgen. Die methode heeft volgens de AA al ruim een half miljoen mensen in de Westerse wereld van de versla ving gered. 'Zeven en een halve gulden per week meer? Dat is nogal wat, Simpklns.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 7