dsi,(n88(i()9g 'We zijn wakker gemaakt voor het milieu, maar nu moeten we wakker blijven!' ddgpecei aan is lijn Pasop: TROUW/KWARTET MA ANDAG 16 OKTOBER 1972 BINNENLAND T7/K| door hette visser Mevrouw C. H. EVENHUIS over de morgen te houden 'Milieu-dag 1972' van de Nederlandse vrouwenverenigingen: Waarom moeten we nou wéér een verhaal lezen over milieuverontreiniging? We wéten het toch allemaal al? En trouwens: ze zijn zo knap tegenwoordig. Ze vinden vast wel weer wat uit waardoor de aarde echt wel langer blijft bestaan dan de vijfentwintig jaar die sommige geleerden ons geven. 'Ho! Stop!' roepen de overkoepelende vrouwen organisaties van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. 'Laten we wijzer wezen en die deskundigen een handje helpen.' En toen riepen ze dinsdag 17 oktober (dat is mor gen) uit tot de 'Milieudag 1972'. Mevrouw C. H. EVENHUIS uit Amsterdam vertelt hoe het alle maal in elkaar zit. Ze is presi dente van COVA, het 'Contact orgaan van Vrouwenorganisa ties te Amsterdam'. In die CO- VA zitten verenigingen waarvan velen nog nooit gehoord zullen hebben, maar die allemaal pri ma werk doen. Bijvoorbeeld: de 'Bond van Vrouwen werkzaam in Bedrijf en Beroep' en de 'Nederlandse Vereniging van Vrouwen met Academische Op leiding*, de 'Internationaal Ar chief Vrouwenbeweging* en de 'Unie van Vrouwelijke Bedrijfs- hoofden'. Dat zijn maar een paar van de ongeveer vijfen twintig bewegingen die allemaal bij COVA zijn aangesloten. En nu vond die COVA het tijd dat de vrouwen zich eens wat meer gingen inspannen voor het behoud van ons milieu. De koppen werden bij elkaar gesto ken en in samenwerking met de plaatselijke wijkcentra werd de Milieudag 1972 geboren. Mevrouw Evenhuis: 'De drie grote steden hebben alle een eigen programma. In Amster dam is er om twaalf uur op de Dam een soort vuilniswagen van de gemeente met informa tie over de geweldige hoeveel heid vuil dat een gemiddeld Nederlands gezin jaarlijks pro duceert. Er worden ook stencils uitgereikt waarop tien leefre gels gedrukt staan. Dan hebben we 's avonds in Krasnapolsky om acht uur een forum met als titel: 'Wat kunnen wij doen voor het milieu?' Professor dr. J. Pen houdt een inleiding, Harriët Freezer houdt een voordracht, het forum staat onder leiding van Renate Ru- benstein. In dat forum zitten mensen als de biochemicus dr. J. W. Copius Peereboom. de arts Van Ojik uit Zwanenburg, mevrouw dr. E. Boon bestuurs lid van de Stichting Centrum Milieuzorg, dr. J. Donker Duyvis van de Verenigde Nederlandse Chemische Industrie en de eco noom prof. dr. B. Goudzwaard. Allemaal kopstukken op hun ei gen terrein. Het is de bedoeling dat er veel vragen worden gesteld. Een eco noom kan bekijken of het haal baar is dat we ineens allemaal glas gaan weggooien of over stappen van een benzinemotor op een electrische auto. Zo'n man zal misschien zeggen: ja, best hoor, zo'n electrische auto, dan hebben we geen uitlaatgas sen, maar heeft u wel eens gedacht aan al die zuren die moeten woraen geproduceerd om accu's te maken, waarop zo'n auto dén kan rijden? Nou, dan springt de biochemicus erin en zegt er het zijne van.' Op deze manier, zegt mevrouw Evenhuis, willen we proberen om de mensen nu niet wakker te méken voor het milieube heer, want wakker zijn ze al gemaakt We moeten nu wakker blijven en niet weer opnieuw inslapen. Maar heeft het nu wel zin om steeds maar weer op dat milieu- gedoe te hameren? Er wordt toch aan gewerkt? 'Natuurlijk wordt er aan gewerkt' zegt me vrouw Evenhuis, 'maar we moe ten blijven zeuren. Want dan schiet het werk op. Ik vraag me namelijk af of men wel zo'n haast had gemaakt met de zorg voor het milieubeheer als er niet allerlei pressiegroepen al jarenlang bezig waren met ac ties voeren.' Een beetje verdrietig voegt ze er aan toe: 'Het is zo jammer dat iedereen 'ja' zegt tegen mi lieubeheer, maar dat we er als het er op aan komt, maar zo weinig voor over hebben. Kijk, als we bij de groenteman vra gen om een prachtig gave ap pel. dan moeten we tegelijker tijd beseffen dat de fruitkweker flink.met zijn vergiftspuit in de weer is geweest, want anders zou die appel nooit zo mooi gaaf kunnen zijn.' De heer C. M. F. van Rossem, voorzitter van het wijkcentrum Vondelpark-Museumbuurt in Amsterdam zit ook bij het ge sprek en hij zegt: 'We hebben er inderdaad weinig voor over. Neem nou de rivier de Rijn. Smerig en wel komt het water ons land binnen. Wanneer we tegen Frankrijk en Duitsland zeiden: 'Die Rijn schoon, of er komt geen schip van jullie meer ons land binnen', nou, dat zou natuurlijk paniek geven en economisch gezien werd het dan een rommeltje. Kijk, nu doen we dat niet en de Rijn blijft vies.' De heer Van Rossem kent als geen ander de ellende van de straatvervuiling omdat hij de afgelopen maanden nogal doen de was met het Vondelpark en de straten er omheen. Ook een onderdeel van het milieubeheer. Mevrouw Evenhuis: 'De menta liteit van de mensen moet ver anderen. Dat heeft te maken met de prop papier die we op straat gooien, met het zinloos laten branden van het licht, het branden van oliekachels (aard gas is minder verontreinigend), het maar-raak-gebruiken van waspoeder en meer van dat soort dingen.' Regels Er is daarom een tiental leefre gels opgesteld, die je beter 'o- verlevingsregels' zou kunnen noemen: 1. Koop milieubewust en wees eer kritische consument. 2. Neem een boodschappentas of -wagentje mee bij het winkelen. Weiger onzinnige verpakkingen, want afval is een nationaal pro bleem. 3. Wees kritisch bij de aankoop van was-, afwas-, spoel- en schoonmaakartikelen en water ontharders. Gebruik niet meer liever minder dan op de verpakking staat aangegeven. 4. Wees zuinig met water. Laat geen liters onnodig verloren gaan. 5. Besef dat door het vragen naar 'puntgaaf' fruit de kweker wordt gedwongen om datzelfde fruit met gif te bespuiten. 6. Doe frituurvet en olie in kranten verpakt in de vuilnis zak. Spoel dit nooit weg door gootsteen of toilet. 7. Aardgas levert een fractie van de verontreiniging op die olie- en kolenhaarden veroorza ken. 8. Voorkom onnodig lawaai, zo wel binnen als buiten en ver mijd hinderlijk lawaai van mo toren, radio en televisie. 9. Knip dit lijstje uit en hang het in de keuken. 10. Gooi het in ieder geval niet op straat. Deze tien regels staan op een stencil dat in Amsterdam mor genmiddag op de Dam wordt uitgereikt aan voorbijgangers. Tijgerjas is uit de mode Steeds meer dieren komen op de lijst van bedreigde dier soorten te staan. De Nederlandse Vereniging voor Bont- promotion in Amsterdam meldt dat sinds september vorig iaar de tijger, het sneeuwluipaard, la plata otter, de reuzen otter en de nevelpanter beschermde dieren zijn geworden. En daarom zijn een aantal jassen uit de mode. Mocht u nog een jas in de winkel zien hangen die gemaakt is van de huiden en vellen van deze dieren, dan betreft het nog een oude voorraad en niemand zal u er op aanzien dat u mee helpt de bedreigde diersoort uit te roeien. Konijnen zijn er nog genoeg in de wereld en daarom durven we u deze twee 'konijntoppers' wel te laten zien uit de bontcollectie van 'Barbara' uit Amsterdam. Het model links is een wijde, rode langharige konijntopper, rechts een blauw exemplaar. Ze komen op 695 gulden. J Mevrouw Evenhuis: 'We hebben helaas zo weinig over voor ons milieu.' Ook Den Haag doet enthousiast mee. Mevrouw H. D. Juch- Vreugdenhil meldt: 'Ons afval zit vol kostbaarheden die we nog steeds zonder blikken of blozen weggooien. We moeten ons realiseren dat we zodoende op onverantwoorde manier onze grondstoffen uitputten. Vandaar dat in Den Haag morgen veel activiteiten te verwachten zijn zoals het ophalen van oude kranten (de prijs van oud pa pier is weer gestegen) en het inleveren van statiegeldloos glaswerk (bij alle winkels van De Spar in Nederland) wordt gestimuleerd en ook daadwerke lijk wordt uitgevoerd. Het avondprogramma in Den Haag bestaat uit een forum in de toneelzaal van het Congres gebouw, Churchillplein 10 en begint om acht uur. De toegang is gratis en net als in Amster dam zijn er vele kopstukken aanwezig die het één en ander weten over milieubeheer.' Ook in Rotterdam worden ac ties ondernomen. Vanmiddag is mevrouw Evenhuis te beluiste ren in het radioprogramma Stu dio 6 van de NCRV om half vier waar Johan Bodegraven een gesprek met haar zal heb ben onder het motto 'Help eens een handje'. MUIIW Het komende televisieseizoen zien we hem weer regelmatig op het scherm in de serie Ci troentje met suiker van Eli Asser. Hij speelt de fotograaf, maar behalve actief op de tele visie is LEEN JONGEWAARD (45) dat ook op het toneel. Met ingang van morgen is Leen tus sen de middag te zien in Utrecht, waar hij in de Carga door meewerkt aan een soort pauzetheater. Wat gaat dat worden? 'Het heet 'Schafttijdtoneel' en we weten eigenlijk nog niet precies hoe het in elkaar moet passen. We beginnen met éénac- ters, maar misschien blijkt later dat we ook cabaret kunnen doen of bijvoorbeeld 45 grappen achter elkaar moeten zetten.' Hoe kom je aan het idee? 'In Engeland heb je veel van dit soort voorstellingen. Ik heb er een aantal gezien en ik moet je zeggen dat ik het enig vond. Je hebt het gevoel dat je enorm veel gezien hebt, terwijl het maar een minuut of twintig toneel is geweest.' Wat vind je van het toneel in Nederland? 'Ja, het beste toneel zie je na tuurlijk in Engeland. Dat komt omdat dit land een enorme the ater-traditie heeft en bovendien zijn er zóveel acteurs werkloos, dat je altijd de beste mensen Leen Jongewaard voor een stuk kunt nemen. In Nederland is de kwaliteit van de talenten minder. Maar een stuk als 'Kees de Jongen' en de musical 'En nu naar bed' vond ik erg goed. Gewéldig zelfs. En ik wil ook graag snel naar de heropvoering van Wie is er bang voor Virginia Woolf'. Die televisie, is het nu eng om naar jezelf te kijken? Ik vind van wel. Je ziet het eerste wat je fout doet en dan ben je weer onzeker, ik barst trouwens toch van de twijfels. Nu vind ik het nog niet zo erg om naar mezelf te kijken wan neer ik toneelspel. Erger was heit vorige week. Toem zat ik in een soort panel in 'Dagje ou der'. Daarin moest ik vragen beantwoorden en dus gewoon mezelf zijn. En toe schrok ik. Ik zag steeds m'n broer Cor zitten. Ik dacht, oh, wat lijk ik toch op Cor! En wat dóe je eigenwijs. Ik schaamde me bij- kopf en klein De redactie behoudt ïlch het recht voor om ter opname ln deze rubriek ontvaoRcn me- nincsultlngcn verkort weer te geven. BIJ publlkatle wordt met de naam van de Inzender ondertekend. Brieven kunnen wor den gezonden aan de heer Joh. C. Francken. secretaris van de hoofdredactie van Trouw- Kwartet, Postbus 859. Amsterdam. Collegegeld Toen ik op de televisie die demonstra tie in Groningen zag over het college geld '72/73 kwam mij uw weergave van het televisiegesprek voor de geest. U gaf dat gesprek weer maar de meest veelbetekende zin had u er uitgelaten (hetzij per ongeluk of ex pres). Het was de slotzin van jhr. De Biauw, waarin hij zei: Er is geen gratis onderwijs, alles moet worden betaald' M.i. beseft 80 pet van het Nederlandse volk dit niet of wil het niet beseffen en 't christelijke deel van het Nederlandse volk heeft zeker geweten wat het kostte om goed chris telijk onderwijs te heb sen in de jaren dat de christelijke school nog niet gelijk gesubsidieerd werd als de open bare scholen. En universitair onder wijs werpt zoveel baten af voor de afgestudeerde en nu bedoel ik niet eens de kansen op goed betaalde be roepen, ik bedoel de intellectuele kan ten in het toegang hebben tot een breder veld van literatuur b.v. dat een collegegeld van 1000 daar heus niet te buitensporig hoog voor is Apeldoorn A. M. A. Boodt Een droom Vannacht droomde ik dat ik met een dame op een perron van de spoorwe gen liep en dat die dame ineens begon te zingen: 'Welzalig hij, die al zijn kracht' (Psalm 84 vs 3). Ik keek in mijn droom die dame van opzi] aan en vond het maar 'raar' wat ze deed. Maar toen hoorde ik dat dat zingen ook door andere mensen op het perron overgenomen werd en van de weeromstuit ging ik ook meezin gen. Het volgend ogenblik zat ik in mijn droom met iemand in een coupé. Hij begon naar aanleiding van dat zingen, met mij over God te spreken. Tk beantwoordde dat spre ken. Tot zover mijn droom. Ik droom wel eens meer maar het volgend ogenblik hen ik het doorgaans weer vergeten. Die dromen zijn zeker te onbelangrijk. Maar deze droom heb 'k vastgehouden, omdat die mij wat te zegeen had. Wij christenen zijn door gaans alleen maar van die binnenvet ters. Wij zijn gedoopt, wij zijn lid van die of die kerk. wij gaan zondags trouw een- of tweemaal naar de kerk. onze kinderen gaan naar de christelij ke school, enz. Doorgaans draait al'es om die wij en die ons. Maar welke kracht gaat er doorgaans van ons u't? O zeker, we lezen de Elisabethbode. Het Zoeklicht, of een ander christelijk blaadje, en ook weten we doorgaans heel behoorlijk te offeren voor kerk zending enz. Maar welke kracht gaat er van ons nersoonlijk geloof in de wereld uit? En waar blijft doorgaans ons persoonlijk getuigenis? Vergelij ken wij ons zelf daarbij eens met b.v. de Jehova Getuigen. Heeft, hetgeen ik droomde, ons allen misschien ook iets te zeggen? Egmond aan Zee L. de Groot Sinaasappels Na het fiasco met de Portugese koffie gaat men nu warempel een poging doen om de Zuidafrikaanse Outspan- sinaasappels uit te bannen, als ge woonlijk door middel van leugens. Men noemt Zuid-Afrika een land waar honger is. Dit is een volstrekte leu gen. Was dit een waarheid, waarom zouden dan een miljoen Bantoes uit de omliggende landen naar Zuid-Afri ka komen om te werken? Zeker om dat ze zo graag honger hefcben? Maar laten de anti-Zuid-Afrika lieden zich geen illusies maken. De boyeót van de sinaasappels lukt evenmin als die van de Portugese koffie. De gebruikers hebben wel andere zorgen aan het hoofd. Den Haag dr. F. C. Dominlcus (ADVERTENTIE) Amin en de Aziaten De teneur van uw artikelen in Trouw/Kwartet is tot dusver geweest; slechte Amin - arme Aziaten. De fi guur van Amin maakt deze stellingna- me inderdaad aanlokkelijk, té aanlok kelijk, zodat zelfs andere Afrikaanse staatshoofden, die met dezelfde pro blematiek te kampen hebben, hem onmogelijk bij kunnen vallen. Als uw dagblad erop uit is om de mensen door een correcte berichtgeving op de hoogte te stellen van de problemen die Aziaten in Afrika geven, zal de vrede hiermee zeker gediend zijn. Die vrede is er niet mee gediend als men steeds de onverzoenlijke politiek van Amin in het midden plaatst U zou b.v. kunnen onderzoeken wat het gemiddelde inkomen is van de Aziaten, vergeleken met het gemiddel de inkomen van de bewoners van Oeganda. Verder zou u kunnen uitvin den, wéér de Aziaten hun geld beleg gen, waar hun kinderen een hogere opleiding ontvangen, hoe ze zich men gen met de bevolking. Een volgend punt is, of de problemen die zich nu in Oeganda voordoen, wellicht over enkele jaren tot moeilijkheden in an dere Afrikaanse landen kunnen lei den. In delen van Afrika bezuiden de Sahara, waar de Aziaten soms 90 pet van de middenstand uitmaken, staat hen misschien eenzelfde lot te wach ten als nu de Aziaten in Oeganda beschoren is. In Ghana is enige jaren geleden al een stap in die richting gezet, toen alle Ni'gerianen, die de gehele straat handel beheersten, het land werden uitgezet. Die karavaan vrachtwagens vol menselijke ellende kreeg in Nige ria een minder verzorgde ontvangst dan de vliegtuigen vol Aziaten in Engeland. De Aziaten staan als het volgend punt op het programma, ten zij een vreedzamere regeling getroffen wordt. Zetten J. F. Ileijting Avondje toneel Wamneeir u uzelf een avomdje uit wilt gumnen, weet dain wat u doet als u naar een uiitvoeninjg van het Rotterdams Toneel gaat en informeert u vooraf terdege! U kunt dan voor een schrij nende ervaring bewaard blijven. Men behoeft waarlijk geen christen te zijn om een gevoel van walging te moeten onderdrukken bij het zien van de toneelstukken (Spook voor twee vrou wen en De Babysitter). Zelfs een atheïst zou hierbij afkeer gevoelen. Men moet beseffen dat, indien men naar een uitvoering van het Rotter dams Toneel gaat, men de kans loopt een regelrechte aanklacht tegen het christendom voorgeschoteld te krij gen. Behoed u daarom voor dergelijke ervaringen en bepaal eerst uw koers! Oud-Beijerland J. Coenraads Meer duidelijkheid De drie grote christelijke partijen, KVP, ARP en CHU recruteren hun leden en kiezers uit de kringen van werkgevers, middenstanders, boeren, vrije beroepen en werknemers. Op sociaal terrein zijn deze groeperingen georganiseerd in eigen bonden en ver bonden: NCW (werkgevers) (CBTB (ADVERTENTIE) i6Ö<?6 aimt Kwaliteits- HANDSCHOENEN en -TASSEN Handzame prijzen. In Uw omgeving g voorHANDEN. 1 (boeren) CMB (middenstanders) en CNV (werknemers). Dit gescheiden optreden leidt er toe dat de opvattin gen van de groeperingen duidelijk naar buiten komen. Ondanks deze ge scheidenheid is er een vorm van sa- menwerking tussen genoemde sociale organisaties in het Convent van chris- telijke-sociale organisaties. Ik vraag mij af, of het niet nuttig zou kunnen zijn op politiek terrein ook tot een scheiding te komen. Om te beginnen vind ik dat dirie (grote) politieke partijen die uitgaan van het Evangelie vandaag de dag teveel van het goede is. KVP, ARP enCHU beho ren te fuseren. Maar daarmede is de duidelijkheid in de politiek nog niet veel bevorderd. Het zou veel beter zijn, dat uit deze drie partijen twee nieuwe partijen ontstaan: beide chris telijk, maar de één progressief en de andere conservatief. In christelijke kring dus een 'scheiding der geesten' maar dan een scheiding, bepaald door de opvatting, die de mensen hebben op sociaal-economische terrein. Dan wordt de gewenste duidelijkheid ver kregen. De progressieve groepering zou dan met .oa. de PvdA een kabinet kunnen vormen (voorzover de PvdA regeringsverantwoordelijkheid wil dragen) of de conservatieve christelij ke partij zou met de VVD in zee kunnen gaan. Ik kom tot deze gedach te omdat de praktijk leert dat b.v. de ARP leden en kiezers verliest De één vindt de AR te 'rood' de ander vindt die partij te 'liberaal'. Ligt hel bij KVP en CHU anders? Ik dacht van niet. Als men door blijft gaan op de oude toer dan zal de ervaring wel leren (voorzover het nog niet duide lijk genoeg is) dat de christelijke partijen afsterven. Vroeger lette me nigeen meer op het uitgangspunt dan op het program van een partij. Nu ligt dat anders. Men kan dat betreu ren of juist vinden, maar het is zo. Zwolle J- Barkhuis Ted de Braak houdt van lachen Het Farce Majeure-team tim mert weer uitzendingen in el kaar en één van de grote krach ten daarin is Ted de Braak. Hij wil de mensen het liefst laten lachen, want als de mensen eens een keer uitgaan, dan moe ten ze onbekommerd plezier hebben. 'Mijn collega's uit het zogenaamde geëngageerde caba ret denken er soms anders over. Die houden niet van een lach in de zaal. Ze vinden je pas goed als je de mensen niet kunt laten lachen. Maar een confe rence van bijvoorbeeld Toon Hermans waarbij de mensen om de vier woorden schateren, vind ik knap. Dan krijgen de mensen een soort kick, zoorder JjSD'. Catherina heeft haar vader nog niet terug Vorige week stond er in 'Dag maandag' een verhaaltje over Catharina, het vierjarig doch tertje van de Portugese politie ke gevangene Daniel Cabrita. Deze werd tot twee jaar gevan genisstraf veroordeeld omdat hij een brief mede had onderte kend waarin werd geprotesteerd tegen de ondemocratische ma nder waarop een arbeidersdele gatie was samengesteld die naar een congres moest in Zwitser land. De moeder van Catherina pleegde zelfmoord omdat ze op afschuwelijke wijze werd geïnti mideerd en belasterd door de politieke politie van Portugal. Catherina is nu ondergebracht bij familie en haar vader zit in de gevangens. Wij vroegen vo rige week om te bellen en te schrijven naar de Portugese am bassade. Veel lezers en lezeres sen meldden ons dat de ambas sadeur van Portugal, dr. Carlos Femandes, liet weten dat Cabri ta al weer vrij is. Dit is perti nent onjuist. Via Amnesty In ternational in Londen hoorden we dat hij nog steeds gevangen zit en .daarom blijft het zin hebben om de ambassadeur te vragen wanneer Daniël Cabrita en zijn dochter weer bij elkaar zullen zijn. Een briefje is ook goed. Dat kan gewoon in het Nederlands, want op de Portu gese ambassade loopt echt wel iemand rond die onze taal kan lezen. Het adres: Ambassade van Portugal. Tolweg 1 in'Den Haag. Telefoneren kan nog steeds (ook 's avonds en dat is nog goedkoper ook) 070-630217, 601458 en 630415. De werkdagen van Feike Asma Met de dagelijkse vingeroei ningen is organist Feike A$ al zo'n acht uur kwijt. Ds bovenop komen dan nog ac uur écht spelen. Zestien c voor de klavieren is voor Fes normaal. Wanneer er dan concerten gegeven moeten den is het met de nachtrc slecht gesteld. 'Soms krijg hooguit drie uur slaap. Mi dat is niet erg want ik heb ni veel slaap nodig. Ik ben ija sterk. Ziek ben ik nooit. Ei keer heb ik twee weken rc genomen en daarna had ik genoeg van. Buiten het or? kan ik niet. Ik leef er gewe op. Petula Clark zat in de put 'Ik zag het hele zingen meer zitten,' zei onlangs de geres Petula Clarik die in Fm rijk woont. 'Ik dadht: ben ik mee bezig, wat stel me aan? Ik vond m'n ineens zo erg belangrijk, heeft John Lennon (een Beatle) urenlang met me praat en dat heeft enorm gei pen. John heeft me wél gei dat ik niet meer in films i spelen. Dat doe ik dan ook Laatst kreeg ik een aanbod een film waarin ik me erg moest voordoen. Daar het tóch al een hekel aan, toen bovendien bleek dat' ook nog veel geweld in kwam, weigerde ik hek want ik haat geweld.' Kalfsbiefstukjes 4 kalfsbiefstukjes van 100 g witte wijn olijfolie, ui 90 gr. boter 4 paprika's 1 blok tomaten zout, peper Snijd de biefstukjes zo mogelijk. De paprika's onto 1 van zaadlijsten en pitten e: in lange dunne reepjes snij De biefstukjes in de boter j ken (ong. 5 minuten). Do* het zout, de peper en de ten bij het vlees, fruit de de paprika ongeveer een tier in de olie, doe het bij vlees, giet er een kopje wij en laat het geheel ongeve» kwartier stoven. j (ADVERTENTIE) spaar de hu id bacteriën Er is iets aan de hand met de deo dorant. Steeds meer publicaties waarschuwen. En hoe! De meest» deodorants bevatten namelijk een bactcriedodende stof. Waarmee de huidbacterién vernietigd worden. Rigoureus. En waarmee - dat is waar - óók de transpiratiegeur ver dwijnt. Even rigoureus. Maar on gevaarlijk? Huidbacteriën (huidflora*) hebben een taak. Ze regelen het evenwicht op onze huid. Ze beschermen ons tegen het binnendringen van ziek teverwekkende kiemen. Zeer accu raat. Vandaar dat zoveel deodorant! met een bacteriedodende stof huid- irritatie kunnen veroorzaken. Bo* scherm het milieu. Gebruikde goede deodorant! Kan het anders? Natuurlijk. Dat bewijst Therme. Een heerlijk ge parfumeerde, veilige deodorant- Met 'sinodor'. Een Franse stof, d« de huidbacteriën ongemoeid ln»1' maar de geur - zeer snel -afbreekt- Oók rigoureus. Maar veilig. Zon der het milieu te verstoren. Zonde! huidirritatie te veroorzaken. Denk aan uw huid. Ga over op Therme - de veilige 'alternatieve deodorant Verfijnd geparfumeerd- In elegant gedecoreerde spuito® van 110 gram netto. 5.75. Verkrijgbaar bij 'de Bijenkorf, M Vroom Drecsmann, bij apotbt» en parfumeriezaak, en natuurW1 bij uw drogist vV Therme is een produkt van Import Unie, Arendstraat 5, W- versum. Tel.: 02150-50547. V* koopadressen op aanvraag. Menutip: Huzarenslaatje, biefstukjes, rauwe wlllf fi aardappelen, yoghurt raspte appel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6