Imperium oogst veel succes met 'Pitten' UVS laat 't in Gouda Gouda afweten0-2 Felle vuurzee doet slooppand bezwijken Drie leden van Fiks bij jubileum gehuldigd Regionale schoolraad in de bollenstreek Agenda voor Leiden Vaders knapten zelf school op Veel applaus concert R.O. Orgelactie uitstekend van start V oetgangersbrug Eerste kerkdienst in aula Merenwijk Plan voor zwembad Voorschoten HORLOGES KLOKKEN v. d. WATER Getuigen gezocht 2/K TROUW/KWARTET MAANDAG 16 OKTOBER 1972 REGIO L3 :triba LEIDEN De toneelgroep Imperium heeft zaterdagavond groot succes ge oogst met de eerste van een serie voorstellingen van Herman Heyer- mans' 'Pitten', een humoristische Ëgj; schets die in 1910 onder 'het pseudo- :enp niem Samuel Falkland van zijn hand ds kwam. Hoewel 'Pitten' op zichzelf tn- Sj geen gecompliceerd stuk is, moet het is. J voor Imperium een uitdaging geweest acht zijn omdat voor een goede uitvoering ai is ervan men zich tevreden moet stellen dan met een minimale entourage. Een cht kaal toneel, met daarop een sofa en hof een aantal toneelmeester-attributen vormden de enige omlijsting van de elea overigens sterk in hun schoenen staande Imperium-tonelisten, hter 'Pitten' het woord zegt het al is Ah hier bedoeld als 'op de souffleur' en spelen. Het spel behandelt een repeti- sche tie aan het begin van deze eeuw. De e stijl van repeteren in deze tijd heeft Heyermans geïnspireerd tot een kluchtig niemendalletje dat veel ruimte laat aan het talent van de spelers. Niemand wordt geacht zijn rol te kennen, want 'Pitten' draait geheel en al om de souffleur, die zijn taak naar mate het spel vordert io luidruchtig gaat bezigen dat menig een het lachen vergaat. De feitelijke inhoud van de repetitie zelf doet dan ook weinig ter zake. Een handjevol S spelers as bezig een moord-intrdge in te studeren en het drukst daarmee heeft het de toneelmeester, de han- ziji den tekort heeft om regen- donder- en l bes mndmachines exact getimed te laten functioneren. Deze rol, met die van de opvliegerige regisseur, werd naar ijl Pri: «r lom, ane en into ïristé d Si H 0? id i: net i' lijke vers »s ei beb pluk én m gaat! LEIDSCIIENDAM De kleu terschool 't Overstapje' aan de Populierenlaan in Park-Leeu- wenbergh had dringend een verfje nodig. De buitenkant van de school ging er hoe langer hoe 'bruiner' uit zien. Daar met de gemeenschappelijke finan ciën zeer zuinig meet worden omgesprongen (er is wel een toezegging van het gemeentebe stuur, dat het interieur komen de winter zal worden geschil derd) hebben 6 vaders van kleutertjes, die 't Overstapje' bezoekende handen ineen ge slagen en enkele vrije zaterda gen opgeofferd. En nu straalt 't Overstapje' in lichte kleuren met oranje raamkozijnen de jeugdige bezoekertjes tegemoet. Een eresaluut voor dit particu lier initiatief, dat navolging verdient. onze mening het best vertolkt. Waar mee niet verondersteld mag worden dat de anderen beneden de maat ble ven. 'Beslist niet, met name tijdens een 'auditie' aan het begin van de voorstelling (een eigen 'aanhangsel van Imperium) worden sterke staal tjes amateur-toneel ten beste gegeven, waarbij we vooral denken aan een fragment uit 'Op hoop van zegen' .de vis wordt duur betaald. Nogmaals, het spel 'Pitten' behoeft nauwelijks enige omlijsting en komt daarom in zijn geheel neer op het talent, van de spelers. Wie dan be denkt dat niemand zich zaterdagavond in het microtheater aan de Veste- straat ook maar even heeft verveeld, mag daaruit opmaken dat het reper toire van Imperium met deze klucht op een verantwoorde manier is uitge breid. W.S LEIDEN Het was een programma van grootse werken, dat het Residen tie Orkest op zijn eerste abonnements concert in Leiden bood. De jonge pianiste 'Etsuko Tazaki dwong met haar interpretatie van Mozarts piano concert in c (KV 491) direct aller respect af; ze weet een zeer fijnzinnig toucher s^men te doen gaan met een gevoelige, doch allerminst sentimente le voordracht. Zo was b.v. de cadens in het eerste deel een minder gebruikelijke een schoolvoorbeeld van fijnzinnig spel. Helaas bleef het orkest in de goede bedoelingen steken. De gehele avond was wel voelbaar wat de dirigent, Hiroyuki Iwaki, nastreefde, doch veel verder dan een wat machteloos geba ren kwam het niet, met alle treurige gevolgen van dien: onzuiverheden, ontsporingen, late inzetten (b.v. het 3e motief in het slotallegretto van Mozart). Ze ontsierden een toch wel geïnspireerde vertolking. Dankzij de vele liedthema's kwamen sommige delen van Mahlers eerste symfonie toch nog tot hun recht, zoals in het eerste deel het thema 'Ging heut'morgen iiber Feld' waarin de vraag, of het geen schorne wereld is beurtelings positief en negatief door de componist beantwoord wordt; het speelliedje in deel twee, en Frère Jacques in deel 3. Slechts de finale, toch al niet het sterkste deel, viel duidelijk uiteen in wat holle fragmen- tén. De zuiverheid liet hier en daar ernstig te wensen over. Jammer, want het publiek toonde met een ovatie, dat het de pogingen van orkest en dirigent zeer hoog had aangslagen. Drs. A. van der Veen-Wiers- Vechtpartij bij bar LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag zijn bij de Veronica-bar aan de Beestenmarkt tijdens een vechtpartij enige ruiten gesneuveld. Volgens de politie is er, voordat de vechtpartij begon, een woonwagenbe woner uit de bar gezet. De woonwa genbewoner nam dit echter niet en keerde met een aantal kennissen te rug om 'de zaak recht te zetten'. Een gedeelte van het interieur werd daar bij eveneens vernield. ALPHEN De officiële inzet van de aktie tot restauratie van het orgel in de Ned. Hervormde kerk aan de Ouds- hoornseweg is een succes geworden. Er waren bijna vierhonderd belang stellenden voor het orgelconcert, dat door Louis van Dijk gegeven werd. Opvallend was dat er zoveel jongeren waren. De meester die het bespeelde gaf ieder zijn deel. Hij bracht klas siek, liet gezangen horen en ook mo derne nummers ontbraken niet. Hij deed ook duidelijk de tekorten van het orgel uitkomen want bij het wer ken met de voetpedalen scheen het of er een kleppermars door de muziek heenspeel-de. Dit vormde dan weer eens het bewijs van de hoognodige restauratie. De voorzitter van het aktiecomité, de heer Vroege, bood burgemeester Gal las één van de 2500 te verkopen certificaten aan, die voor 25 te koop zijn. Van die certificaten werden er op deze avond 93 verkocht, waardoor het totaal gekomen is op honderddrie ënzestig. Mede door de opbrengst van een bij de uitgang geplaatst orgelpijp je, waarin men een kleine gift kon deponeren (opbrengst 237,12), oe- droeg de netto-winst van deze avond 3000. Het orgelcomité heeft nu de beschikking over een bedrag van 13.000, een goed uitgangspunt om te beginnen met de restauratie, die op ruim 50.000 geschat wordt. LEIDEN, 12 oktober De heer D. A. Pauw te Oegstgeest is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der letteren op proefschrift getiteld 'karakterteke ning by ammianus marcellinus'. Academisch examen: Doet. ex. Engelse taal- en letterkunde de heer H. Sma- bers (Den Haag). GOUDA—UVS 2—0 UVS heeft bij Gouda zijn eerste nederlaag van deze competitie geleden. Na een zeer spannende wedstrijd gingen de Leidenaren met 20 verdiend ten onder. Vooral in de eerste speelfase was de thuisclub gevaarlij ker dan UVS. Uit een pass van De Jong bracht Veenendaal de stand op 10. Na rust oefende UVS grote druk uit op het doel van Gouda, maar de Goudse formatie bleef met uitvallen de verdediging van UVS bezig houden. Drie minuten voor het einde viel de definitieve beslissing. Veenendaal schoot een strafschop, toegekend wegens zwaar blokke ren van Gerrie Clement, keihard in: 20. RVC—MUSSCHEN 2—1 Een vooral voor rust sterker RVC heeft na een goede wedstrijd verdiend van de Mus- schen gewonnen. De Rijswijkse ofrmatle nam voor rust een 10 voorsprong door een doelpunt van Bolman. Twintig minuten na de hervatting was het weer Bolman. die voor 20 zorgde. Tien minuten later bracht Van de Most de stand op 21. Na deze treffer gooiden de Rotterdammers alles op de aan val. RVC kwam zwaar in de verdrukking, maar de Rotterdammers wisten de enkele kansen niet in een doelpunt om te zetten. ROODENBURGDRL 1—0 Roodenburg nam in een zeer snelle eerste helft een 10 voorsprong, een voorsprong, die tegen het fel spelende DRL tenslotte voldoende bleek. Het was Sam den Os. die met een schitterend schot doelpuntte. Na rust domineerde DRL. Er ontstonden talrijke kansen voor de Rotterdammers, maar Rood- enburgs doelman Mat Keereweer bleek in DEN HAAG Het raadslid G. W. Helsdingen pleit er bij B. en W. voor over het Verversingskanaal een aparte toegang te construeren tot de Hout. rusthallen, alleen voor voetgangers. De bezoekers van Houtrust die met lijn 11 komen moeten volgens het raadslid een te grote afstand afleggen. Bij de zebra's en stoplichten op de Houtrustbrug levert dit gevaar op, omdat velen niet ter plaatse bekend zijn. Een mogelijkheid is ook de halte van lijn 11 richting Scheveningen naar de andere zijde van de rijweg te verplaatsen. LEIDEN De kantine van de N.V. Elementum is v oortaan als plaats van samenkomst definitief verleden tijd voor de gezamenlijke kerken in de Merenwijk. Met het gereedkomen van de aula van de lagere school worden voortaan hier de gezamenlijke diensten gehouden. Onder het thema 'Geroepen tot geza menlijke getuigen' werd gisteren onder veel belangstelling de eerste dienst in de aula gehouden. Voor gangers waren ds. H. Hortensius en J. A. A. van Welt. ALPHEN Een felle brand heeft vrijdagavond het oude herenhuis van de fam. Oosthoek aan de Emmalaan verwoest. Enkele opeenvolgende gene raties hebben er in het verleden ge- VOORSCHOTEN De Stichting Recreatiegebied Voorschoten heeft de plannen voor de bouw van een recreatiebad officieel aan B. en W. overhandigd. De burgerij heeft voor dit bad al 50.000 bijeenge bracht. en als de gemeente ermee akkoord gaat, kan binnenkort de eerste paal voor het project 5 mil joen) de grond in. Het nieuwe zwembad in Voorschoten zal een zgn. dubbelbad worden. De open zwem inrichting, waarvan het zwemwater verwarmd kan worden, bestaat uit een diep bassin, een halfdiep Bassin en een instructiebassin. Het recreatiebad is geprojecteerd in de geest achter de Richard Wagner- aan en gaat één geheel vormen met het nieuwe sportveldencomplex. woond, daarna heeft het pand als kantoor gediend. In het kader van de volledige afbraak van het voormalige Oosthoekbedrijf was het pand ook voor de sloop bestemd, het was de laatste jaren sterk vervallen. Ramen zaten er niet meer in, vernielzuchtige handen lieten daar niets van heel. Het met planken afgeschermde huis diende nu nog als gelegenheid voor een besloten club, zo wordt beweerd. Vrijdagavond laaiden plotseling de vlammen zeer hoog op en de woning, met veel houtwerk, bood als brandend geheel de duizenden toeschouwers meer dan een uur een indrukwekkend schouwspel. Dit werd mede in de hand gewerkt door het feit, dat de brandweer zich meer beperkte tot de beveiliging van aangrenzende panden, die overigens ook voor de sloop be stemd zijn, dan dat men serieus de brand wilde bedwingen. Want nu werd in enkele uren bereikt wat uit eindelijk toch de bedoeling was. Het •huis brandde geheel uit en de muren zijn omver gehaald. De sloopwerkzaamheden aan het Oost hoekcomplex vorderen overigens snel. Van de elf vroeger zwaar roken de schoorstenen, waartegen in deze tijd stellig gedemonstreerd zou wor den, staan er nog slechts drie en een •groot deel van de gebouwen is ook reeds verdwenen. De brandweer heeft al meer een oogje in het zeil moeten houden op het terrein. Omdat er al zo veel vuurtjes hebben gewoed, werd ook van de vrijdagavond uitgebroken brand beweerd dat hij was aangesto ken. Men heeft daarvoor nog geen aanwijzing kunnen vinden. DEN HAAG De wijkcommissie Op bouwwerk Archipelbuurt/Willemspark heeft de gemeente laten weten beroep aan te tekenen tegen het bestemmings plan Zorgvliet. De werkgroep is van mening dat het opofferen van ge boomte en een gedeelte van het nog vrij toegankelijke wandelgebied in park Zorgvliet een te hoge prijs is voor een nieuwe ambtswoning van een minister-president in de omgeving van het Catshuis. De werkgroep stelt voor om voor dit doel t.z.t. één der panden aan de Adriaan Goedkooplaan of omgeving in eigendom te verwer ven. Feest bij Nieuwkoopse plattelandsvrouwen NIEUWKOOP Vrijdag hebben de leden van de Nieuwkoopse afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen op feestelijke wijze het vijf en twin tig-jarig bestaan gevierd. Behalve de leden waren aanwezig burgemeester A. H. van Montfoort en zijn echtgeno te, de vertegenwoordigster van het hoofdbestuur mevrouw Kerkhofs, en bestuursleden van enkele zustervere nigingen en plaatselijke vrouwenorga nisaties. Zeven dames, die vanaf de oprichting onafgebroken lid van de afdeling en sommige zelfs lange tijd bestuurslid zijn geweest, werden ge huldigd. Het waren mevrouw Blijle- ven, mevrouw Bodegraven, mevrouw den Hertog, mevrouw Kalshoven, me juffrouw de Graaf, mevrouw Slinder- land en mejuffrouw Van Soest. Zij ontvingen allen als herinnering een kaars met kandelaar. LIEDSCHENDAM In 1973 zal be gonnen worden met de bouw van een technische scool, die aan de Veurse Acherweg een plaats krijgt. De school is urgent geworden door de opheffing van dergelijke scholen in Den Haag wegens stadssanering. een schitterende vorm te verkeren, zodat de voorsprong niet in gevaar kwam. HERMES DVS—PAPENDRECHT 0—0 Hermes heeft een knappe prestatie geleverd door Papendrecht. dit seizoen zeer goed gestart, op een doelpuntloos gelijkspel te houden. De Schiedammers hebben dit tot stand gebracht met constructief voetbal. Zelden werd met meer dan vijf man verde digt. Papendrecht trachtte door snelle aan vallen via de vleugels de defensie van de Schiedammers open te trekken, maar steeds weer werd er bij het afronden van de aanval te lang geaarzeld, zodat de Hermes verdediging tijdig kon ingrijpen. NEPTUNUS—CW 1—1 Neptunus is er na een zeer aantrekkelijke partij voetbal niet in geslaagd om beide punten in eigen huis te houden. De thuis club heeft wel bijna alle negentig minuten het beste van het spel gehad, maar vooral in de defensie bleef CW beheerst spelen. Neptunus nam voor rust een 10 voorsprong door een treffer van Van der Linden. Tien minuten na de hervatting bracht Schaper de gelijkmaker voor CVV op het scorebord. De duizend toeschouwers zagen daarna Neptu nus konstant aanvallen, maar er werd niet meer gescoord. XERXES—UNITAS 0—0 Xerxes is er thuis legen Unitas niet in geslaagd om de voile winst te behalen. Unitas bleek in de defensie z.eer sterk te spelen. Er was voor de aanvallers van de Rotterdammers geen doorkomen aan. Unitas was met uitvallen z.eer gevaarlijk, maar Xerxes doelman Andrles van Dijk liet zich niet verschalken. De mooiste en de ruimste keuze, in de allerbeste merken. SEIKO - ETERNA - CERTINA CITIZEN - PRISMA - LASITA JUNGHANS-EWE ANCRE Voor ƒ39.50 heeft u bij ons al een echt Anker uurwerk. Schokvrij. Onbr. veer. Door eigen ateliers, de beste vakservice. Uw horloger Haarlemmerstraat 181 - Leiden. LEIDSCHENDAM De p.-iitie ver zoekt getuigen van het verkeersonge luk op zondagmiddag 8 oktober op de Burgemeester Banninglaan, waarbij een auto en een fietser waren betrok ken (deze laatste moest zwaar gewond naar de Ursulakliniek in Wassenaar worden overgebracht) zich te melden bij het bureau van politie tel. 01761- 8440. VOORHOUT Tijdens een vergadering van de Vereniging tot Stichting cn In standhouding van Christelijke scholen te Voorhout, deelde de voorzitter mee dat er stappen zijn ondernomen cn een voorbereidende commissie was benoemd om een regionale schoolraad in de Bollenstreek op te richten. Het orgaan zal dienst gaan doen in elf gemeenten. In verband met het verkrijgen van een sub sidie zijn de gemeentebesturen reeds benaderd. Voor 24 oktober hoopt men machtiging te hebben gekregen van diverse schoolbesturen om dit bestuursor gaan van de grond te krijgen. Een ander punt tijdens de vergadering was dat de handhaving van de verkeers- brigadiertjes op de Herkenstraat niet langer verantwoord is. De kinderen wor den veelal genegeerd door bromfietsers en automobilisten. De hoofden van de scholen zullen hieromtrent besprekigen gaan voeren. a oudere Leiderdorp: clubgebouw filmclub Daguerre i onder bejaardenwoningen Willem de Zwij gerlaan hoek Louise de Colignylaan) S uur: open avond, met fotomodellen, camera-opstel ling aanwezig en eigen werk van de filmaf deling. Stadhuis, kamer 3. 2 30 tot 4.30 uur: spreek uur ambtenaar Alg. Burgerlijk Pensioen fonds. Museum Volkenkunde. 8 uur: dr. P. H. Pott over de Borobudur op Midden-Java, met lichtbeelden en film. voor de Ver. van Vrienden. DINSDAG 17 OKTOBER Volkshuis: opdrachtenspel en speurtocht voor kinderen, poppenkast voor de kleuters. Rapenburg 73. 7.30 uur: filmavond over de Spaanse burgeroorlog. Museum Volkenkunde. Steenstraat 1. S uur: Filmclub 16 K. en O.. Der blaue Engel. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten. Hooigracht 38. 7.30 tot 8. 0 uur: spreekuur huisvesting werkende jongeren. Arbeidsbureau Herengracht: 9.30 tot 10.30 uur: Man-Vrouw-Maatschappij. spreekuur over parttime-werk. Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. WOENSDAG 18 OKTOBER Schelpenkade 6. 8 uur: afd. Leiden Tuin bouw en Plantkunde, bol- en knolgewassen voor huis en tuin. Volkshuis: filmmiddag voor kleuters en kin deren. Disneylandshow. LAK-theater. Levendaal 150. 8.30 nam: op voering van 'Guernica' van Arrabal. Marekerk. 8 uur: lier. wljkgemeenten Ko- ningskerk en Molenwijk, ds. J. C. Maris te Haarlem over christen zijn in een communis tische wereld Oegstgeest: Rijnlands Lyceum. S. 15 uur Ramses en Liselore (Ramses Shaffy en Lise- lore Gerritsen in een nieuw programma met het combo van Jan Huydts). Stadsgehoorzaal. 12.45 tot 13.30 uur: pauze- orgelconcert door Marco bij de Vaate. cantor- organist van de Westduinkerk te Amster dam. werken van Bach. Dandrieu. Daquin. Langlaïs. Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur spreekuur sociale raadsvrouw. Stadhuis 4.30 tot 6 uur. spreekuur sociale raadsvrouw. DONDERDAG 19 OKTOBER Zaal Clos en Leembruggen. Derde Binnen vestgracht 3. 2 uur: afd. Leiden Ned. Ver. Huisvrouwen, milieumiddag. Schelpenkade 6. 8 uur: afd. Lelden Natuur- hist, Ver., dia-avond. Volkshuis: excursie voor de oudere kinderen <10. 11 en 12). kleuteroptocht door de stad. anderen spel in huis. Gehoorzaal. 8.15 uur: Godspell (musical naar het evangelie van Mattheüs. de godsdienst van Jezus in een vrolijke, blijde boodschap). Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Den Burcht. 7.30 uur: uitvoering jeugdkoor Ex Animo o.l.v. Herman de Wolff, zangspe len 'Feest in sprookjesland' en 'Smaranda' VRIJDAG 20 OKTOBER Wassenaar: Dorpskerk (Plein) 8 uur: concert •Wassenaar Vocallter'. Medewerking van so listen. Werken van Bach, Handel en Haydn. Volkshuis: Stuif es in (voor kleuters en andere kinderen). Zuiderkerk. 8 uur: afd. Centrum Christen vrouwenbond, W. C. van Blitterswijk over het Wereld-natuurfonds. LAK-theater, Levendaal 150, 8.30 uur n3m.: Opvoering van 'Guernica' van Arrabal. Gehoorzaal, 8.15 uur: Godspell (musical naar VOORSCHOTEN In kasteel Dui venvoorde te Voorschoten was de Ma rotzaal tot de laatste plaats bezet tijdens een voordracht door Jan Veelo: 'Als op Duitvenvoorde de stenen spreken'. Aan de hand van een groot aantal mooie dia's werd een goed beeld geschetst over de geschiedenis van het kasteel. Ook werd op humo ristische wijze aandacht besteed aan de kleding van vroeger. Medewerking werd verleend door de fluitiste Ellen Mac Gillavry, die oude muziekfrag menten speelde. OEGSTGEEST Tijdens een feeste lijke bijeenkomst in de aula van het Rijnlands Lyceum maakte wethouder J. E. Temminck bekend dat de Chris telijke Korfbalbond drie leden van de korfbalvereniging 'Fiks' had onder scheiden met het lidmaatschap van verdienste. De wethouder reikte de versierselen uit aan de heer B. C. Mekking. de heer P. van Veen en aan mevrouw Anholts, die de onderschei ding voor haar echtgenoot in ont vangst nam. Het was een van de hoogtepunten' welke de negende lustrumviering van 'Fiks' kenmerkte. Voordien was het feest al begonnen met een reünie van oud-leden. Een unicum was dat, op twee spelers na, het gehele eerste twaalftal van 'Fiks' uit 1927 bijeen was. Mr. de Jongh, voorzitter van de sport raad, was een van de eersten die het bestuur kwam gelukwensen. Na de receptie werd het feest in de aula van het Rijnlandse Lyceum voortgezet met een optreden van de adspiranten van 'Fiks'. Het ensemble 'Jolie Nuy' zorg de voor' een daverend slotstuk van de lustrumviering. het evangelie van Mattheüs. de godsdienst van Jezus in een vrolijke, blijde boodschap). Filmzaal Academiegebouw, 11.15 uur tol 12.45 uur: hist, disputen Robert Fruin en P. C. Hooft. dr. A. L. Constandse te Amsterdam over De buitenlandsé interventie bij de Spaanse burgeroorlog'. Jazz zolder Hot House. Rapenburg 24. 22 tot 2 uur: jazz-sociëteit. Micro-theater Vestestraat 40, 8.30 uur: Impe rium met 'Pitten' van Heyermans. ZATERDAG 21 OKTOBER Afd. Lelden Natuurhist. Ver.: strandexcursie naar Katwijk en Noordwljk. Volkshuis: 10 uur met de bus naar Groenen- daal. Oegstgeest: Rljnl. Lyceum 8.15 uur: Dagboek van een Gek. Henk van Ulsen in een door hemzelf gemaakte nieuwe toneelbewerking naar de gelijknamige novelle van N. W. Gogol. Museum Volkenkunde, Steenstraat 1: 2.30 uur Kinderfilm 'De vallei van de Farao's'. Morsweg 114. 2 tot 5. 0 uur: schaaksociëteit voor jongelui vanaf 15 jaar. Koor Hooglandse Kerk. 7 tot 7.30 uur: avondgebed. Micro-theater: Vestestraat 40. S.30 uur: Im perium met 'Pitten' van Heyermans. APOTHEKEN Dienst apotheken tot vrijdag 20 oktober: apotheek Reyst. Steenstraat 35 Lelden en apotheek Voorschoten. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN' Academisch Ziekenhuis: daglijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur; dinsdag van 13.00-14.00 uur; zaterdag en zondag van 14 30-15 30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00- 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10.00-11.30. 15.00-17.30 en van 18.30-20.0 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- ling (alleen voor ouders) dinsdag niet. M.A. WO DO EN VRY VAN 18.3-18.45 uur; za en zo van 15.00-15.15 uur. Diaconcsscnliuls: le klasse dagelijks: 11.00- 12.00 uur. 13.15-14.00 uur; 19.45-20.30 uur; 2e en 3e klasse: dagelijks 13.15-14.00 uur: kin derafdeling: dagelijks 14.45-15.30 uur en maandag-, woensdag- en vrijdagavond 18.00- 19.00 uur. LEIDEN St. Elisabethziekenhuis: Volwas senen 3e klasse, dagelijks van 14-15 en van 18.45-19.30: 2c klasse, dagelijks van 11.30-12 en van 14-15 en van 18.45-19.30 uur. le klasse, dagelijks vanaf'11.30 uur. Kraamafde- ling: 3e klasse. 15-16 en van 18.45-19.30 uur: 2e klasse, 11.30-12 (alleen vaders); 15-16 en van 18.45-19.30 uur. Kinderafdelingen Al en B4: Dagelijks van 14.30-18.45 uur (de bezoektijd per bezoek Is beperkt tot drie kwartier). REX: Een maagd van 18 karaat, 18 jr. Dag. FILMS TOT 19 OKTOBER VOOR LEIDEN Rcx: Meisjes, die denken dat alles mag. 18 jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zat. 7, 9.15 uur, zond. 4.30, 7 en 9.15 uur. Nachtv. Tomeloze sex 18 Jr. vrljd. en zat. 23.30 uur. Zat. 2.30 uur. 'n Knotsgekke Film Trianon: De inbreker. 14 jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zond. 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Lido: 'West Side Story' 14 jr. Dag. 14 en 20 Studio: 'Frenzy' 18 jr. Dag. 14.30. 19 en 21.15 uur. Zo. 14.30. 16 45. 19 en 21.15 uur. Camera: 'De vier vuisten van de duivel' 14 jr. (E) Dag. 19 en 21.15 uur, do. vr. ma en di 14.30. Matinee: 'Duizend Pomahawks tegen Winnetou' a.l. za en wo 14.30, zo 14 en 16.15 uur. Nachtv. 'The Devils' vr. za 23.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Sted. Museum de Lakenhal: Oude Singel 28. ma t.m. za. 10-17 uur. zo en za 13-17 uur. t.m. 22 okt. Leo van den Eyckel, grafiek en tekeningen. 20 okt. tot 26 nov. Landschappen uit de 17e eeuw. Rijksmuseum van Natuurlijke Historie: Raam steeg 2. Ma. t.m. za. 9.30-16.30 uur tot 27 okt. Dierenleven in Suriname'. Rijksmuseum voor Oudheden: Rapenburg 28, ma. t.m. za. 10-17 uur, zo. en fd 13-17 uur: 'Je tiens l'affaire'. kleine expositie van Champollion le Jeune, die het oud-Egypti sche schrift, de hiërogliefen, ontcijferde. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Steenstraa 1. ma. t.m. za. 10-17 uur. zo en fd 13-17 uur: Fai-La 'Zeilen in de Zuidzee', beeld van de ontwikkeling van de boomstamkano naar de Katamaran. Galerie Heuff: Hoflaan 7. Wassenaar, ma. t.m. za. 10-17 uur: Dolf van Leggelo met aquarellen en tekeningen en Jan van Stolk met keramiek. Van 7 t.m. 28 okt. Galerie Van der Vllst: Botermarkt 3. dl. t.m. za. 9-18 uur. Tot 1 nov. Anp Smit met schilderijen. LAK-THcater: Levendaal 150. tot 22 Okt. Tentoonstelling Leidse Studenten kunstge schiedenis.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3