Pieter van Tuyll leidt Punch naar overwinning PUBLIEK LAAT HAAG '68 IN DE STEEK 9 ïu bij elke sport Rob Meijer opnieuw beslissende schakel Ook Höglin schaats-prof De Robben iet meer superieur De Treffers uit Europa Cup GP Leeuwarden voor Maathuis HOUW/KWARTET MAANDAG 16 OKTOBER 1972 SPORT T15/K11 O/K 22H Topploegen grote verliezers in zesde ronde &H 9-ï 11H H Van onze basketbalmedewerker 5—1 11- DELFT Zeven seconden waren Si er nog te spelen. De stand was 9391 in het voordeel van Punch èn de aanval van deze ploeg was >w juist afgebroken door een per- oonlijke fout van landskampioen Mh| flamingo's. Punch koos niet voor D*,» trafworpen maar wenste de bal 5 L:: 'op de middenlijn opnieuw in het spel te brengen teneinde de tijd 9- ót te spelen. 5- 5- Maar in de emoties van dat moment 7- cotstond er een piepklein misver- 7- itand. De bal werd in het spel ge- 6- bracht door een pass naar de Ameri- 8- aan Forster die op dat moment juist 10- erugliep naar eigen helft. En terug- 7- ^elen op eigen helft is in die wed- Ij. grijdfase niet toegestaan. De scheids- Ij. *hters besloten dat Forster inder- end't fout zat' 11 Toen de Amerikaan die beslissing on- eremd aanvocht kreeg hij een techni- rhe fout en dat betekende twee straf- rorpen voor Flamingo's. Flamingo's esloot dat Davidsen (ook al een menkaan) de aangewezen man was m die belangrijke strafworpen te {rzilveren. Onder uitzinnig gehuil, >loei, gekrijs en gefluit van het ^jelftse publiek miste Davidson de J|" eerste worp. De stand bleef 93-91, er bleven nog steeds 7 seconden spelen 1" sa, en Davidson gooide de tweede grafworp door de basket. Pat was de meest discutabele oplos- °ng die op dat moment voorhanden jas. Want via dit schot kreeg Punch albezit terwijl misschieten wellicht ?leid had tot een reboundduel waar- i Flamingo's een gelijke stand, dus een verlenging had kunnen afdwin- en. Waarschijnlijk hoopte Davidson log op een onderschepping in die utste seconden waardoor de lands- spn" bmpioen toch nog de winst tot zich ^trokken zou hebben. Maar dat lukte ilet De bal werd naar Pieter van ruyll van Serooskerken geplaatst en deze zaterdagavond zeer besluitvaardi- ge langste speler van Punch zag Maas een onder de basket van Flamingo's staan en bediende hem op maat. )p papier is het vertrek van oud- iternational Harry Lamme door de ndskampioenen goed opgevangen, w in de praktijk, zo komt steeds ei - si uidelijker aan het licht, wordt zijn 5P- 'porm grote routine vooral in verde lgend opzicht gemist. Vrdends équi- e maakte defensief deze keer niet ai-sv* ivee' blunders als vorige week tegen is. eptunus Arnhem, maar toch slaag den de landskampioenen er niet in de 12 24- "Peheure rust, die hen in de vorige jaren naar grote successen voerde, te 10 1> "W™- Jttn Nercus kwam dat gemis aan ^verzekerdheid vooral bij de aanval- 7 lt- *n naar voren. Ondanks het feit dat 7 zich in de eerste periode al een 5 11- oede ruggesteun van een O2 voor- 5 5 irong wisten te creëren, slaagden 5 er niet in hun overwicht daarna in 2 P doelpunten uit te drukken. Het was "begrijpelijk, dat na de zeer soepele ipzorgen. 5 i 3 STOCKHOLM (AP) De in ternationale prof-schaatsbond (ISSL) heeft 't afgelopen week einde weer een schaatser ge contracteerd. De 28-jarlge Zweed Johnny Höglin. in 1968 in Grenoble Olympisch kampi oen op de 10.000 meter, is de vijftiende rijder die tot de ISSL is toegetreden. Höglin, die ver leden jaar liet weten de wed strijdsport er aan te geven, te kende het contract na overleg met zijn landgenoot Jonny Nlls- son. Er wordt verwacht dat de ISSL nog meer rijders zal con tracteren. Nilsson heeft verder bekend ge maakt dat het onjuist is dat de ISSL geen gebruik mag maken van de banen in Davos en In zeil. 'WIJ zijn met belde banen nog in onderhandeling en ho pen de laatste wedstrijden eind februari en begin maart in In zeil en Davos te kunnen hou den.' Elfstedenwinnaar Jeen van den Berg heeft definitief besloten niet in te gaan op het voorstel van Ard Schenk, Jan Bols, Cees Verkerk en Eddy Verheyen om dit seizoen als ijstrainer van de Nederlandse profs op te treden. 'In een wat eerder stadium zou ik er wellicht niet onwelwillend tegenover hebben gestaan, maar nu heb ik al verplichtingen je gens de KNSB. Bovendien zou het moeilijk zijn te combineren met mijn baan als onderwijzer', aldus Jeen van den Berg. ADVERTENTIE Tafeltennistopper onbeslist Van onze tafeltennismedewerker AMSTERDAM Toen Delta Lloyd er bij de aanvang van dit nieuwe tafeltennisseizoen niet in geslaagd bleek te zijn een sterke buiten lander aan te trekken om de plaats van Frans Schoofs in te nemen, moest er noodgedwongen een beroep worden gedaan op een speler uit eigen kring. De keus viel op Rob Meyer, een talentvolle knaap die het hem toebedachte talent echter zelden of nooit had kunnen waar maken. Verzorger Jan Hulsman knielt bij de geblesseerde Ruud Harrewijn. Het was niet de enige tegenslag voor Flamingo's. Punch versloeg de landskampioen zeer nadrukkelijk. Z Mi ■quwIN onze waterpolomedewerker AANDAM Landskampioen iZC/De Robben kan de voorronde an het Europa Cup-toernooi, komend wkeinde in Ede, niet met een ge- ust hart tegemoetzien. Nadat vorige eek in de eindstrijd om de KNZB- eker al duidelijk was geworden dat e Hilversummers nog niet hun nor- 12- &ale vorm te pakken hadden, bleek 11- iterdag in de eerste competitiewed- 8- Wjd tegen Nereus opnieuw dat er 8. en zekere matheid over hun spel lag. ij Weliswaar wonnen zij verdiend met 10 -3, maar de wijze waarop bezorgde ast-coach Harry Vriend toch wel veel Dat bracht een eindstand op het sco rebord van 95—92. De gedachtengang van Davidson was overigens bepaald niet onlogisch ge weest. Punch muntte namelijk meer dere perioden van de wedstrijd uit in het ogenschijnlijk willoos verspelen van de bal. Zo was kort voor het rustsignaal al eens een voorsprong van 3733 verlo ren gegaan. En enkele minuten na rust herhaalde die geschiedenis zich: van 61—56 werd het in korte tijd 63- 64. Maar na 67-66 leek Punch dan toch definitief afstand te zullen ne men van de landskampioen. Het ver schil liep uiteindelijk op tot 82-68. Maar toen kort daarop achtereenvol gens Jan Sikking en Charis Sideris met 5 persoonlijke fouten het veld moesten verlaten en de Punch-cogch verzuimdë de gehaaide Forster in het veld te brengén, dreigde de toestand toch nog uit de hand te lopen. Drie onderscheppingen van het fel jagende Flamingo's bracht het verschil terug tot 86-79. Daaruit ontstond een sensa tioneel gevecht dat culmineerde in die laatste 7 seconden van opperste spanning. Ondanks' de onvolwassenheid die Punch op de hierboven beschreven momenten ten toon spreidde kan de ploeg op dit moment aanspraak maken op de kop positie in de competitie. Niet in het minst door de inbreng van Pieter van Tuyll die zaterdagavond tot een glansrol ten behoeve van zijn ploeg kwam. Na het pré-Olympisch toernooi eind vorig seizoen overwoog Van Tuyll teleurgesteld door zijn zeer in cidenteel en dan nog weinig overtui gend meespelen, te stoppen met bas ketbal. Uiteindelijk ging het toch door. Maar bovendien ontwikkelde hij aan de hand van die pré-Olympische les een stuk brutaliteit dat hem bij voorbeeld zaterdag tot de beste Neder landse schutter van de wedstrijd maakte. Brutaal zwenkte hij meermalen om zijn verdediger heen om met gewiek ste bewegingen tot scoren te komen. Zijn optreden in de rebound dwong respect af en zijn koelbloedigheid in de slotfase leverde zijn ploeg de winst op. Terwijl in Delft Punch en Flamingo's hun spectaculaire strijd streden waren de basketbalontwikkelingen in Am sterdam bepaald niet minder opzien barend. Hier verloor Fiat Stars met 86—96 van Bona Stars. Twee verras singen dus die de strijd aan de top van de basketbalcompetitie er alleen maar interessanter op maken. STAND Punch 6 10 EBBC 8 6 Flamingos 6 10 DED 6 2 Fiat Stars 6 10 Agon 6 2 RZ 6 10 ASVU fi 2 Bona Stars 6 8 Donar 6 2 Lions 6 8 Haarlem C 6 0 Punch—Flamingo's 9592, Lions—DED 9267, Haarlem Cardinals—RZ 66—91, Fiat Stars- Stars 8692, DonarASVU 8573, Racing AgonEBBC 539£ DUISBURG Het damesteam van De Treffers is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de tweede ronde van het Europa Cup-toernooi voor landskampioenen. Dat was ook weinig verwonderlijk, want tegenstander DSC Kaisersberg is een van de grootste kanshebbers voor de Europese beker. De 51 nederlaag van de Roelofa- rendsveense ploeg lag dan ook in de lijn der verwachtingen. Coach Herman van Ruiten: 'Wij koes terden geen enkele illusie. Kaisers berg is zo sterk dat zij het zich konden veroorloven de sterkste speel ster, Marta Hejma-Luzova, aan de kant te laten. We hoopten alleen een paar punten te pakken.' Dat lukte alleen Véronique van der Laan. Zij slaagde erin het enige punt te scoren tegen de talentvolle jeugd- speelster Iris Stldmann. Tegen Rose- marie Seidel, de geroutineerde verde digster waren Véronique van der Laan en Mary Thuis zeer dicht bij de winst, maar in de eindfase wisten zij niet door te drukken. Van onze sportredactie LEEUWARDEN Jan Maathuis is de meest succesvolle ruiter tijdens het internationale concours hippique in de Frieslandhal van Leeuwarden gebleken. De Twentenaar won niet alleen het belangrijkste internationale nummer, maar zegevierde ook in de finale van de nationale concoursen hippique. De buitenlandse deelname aan het evenement in de Friese hoofdstad was nauwelijks van niveau. Door de con currentie van het concours hippique op Wembley waren weinig prominen te ruiters aanwezig. Desondanks impo neerde Maathuis in de Grote Prijs van Leeuwarden. Hij bleef met de talentrijke Dolman in de barrage als enige foutloos. Nederlands kampioen Henk Nooren deelde de tweede posi tie met de Westduitser Willibert Mehlkopf. Ook in de finale van de nationale concoursen moest Nooren zijn ervaren concurrent voor laten gaan. Met Drusus maakte de ruiter uit Geesteren in de barrage de snelste tijd in een foutloos parcours. Nooren eindigde met Jonker Arno op de tweede plaats. De jeugdige Job van Santen uit Amsterdam werd derde. De slotavond van het evenement werd door 4000 toeschouwers bijgewoond. Het spectaculaire puissance-springcon cours leverde twee winnaars op. De jonge Tilburger Rob Eras moest met Sandy Way de eerste prijs delen met de Belg Frangois Mathy, die met Sans Coeur in actie kwam. Ook Mehlkopf reikte naar de derde barrage, waarin de muur op twee meter was gebracht. Na het bekend worden van Delta Lloyd's nieuwe opstelling werd het Amsterdamse TT meteen tot favoriet nummer één gebombardeerd voor de twee dit seizoen te verdienen titels. In de eerste botsing tussen de beide grootn.achten is deze prognose (nog) niet bewaarheid geworden. Juist door een sensationele overwinning van Meyer (19) op international Nico van Slobbe bereikt Delta Lloyd een ver diend gelijkspel: 55. De lange stijl vol aanvallende Rob Meyer was, gaf hij toe, zeer verrast over die winst partij. 'Als ik al hoopte op een partij, dan was dat in ieder geval niet tegen Nico Ik gaf me zelf een heel klein kansje tegen Hopman.' Maar tegen deze andere, sterk opko mende debutant in de herenklasse had hij weinig kans. In Van Slobbe daarentegen vond Meyer een tegen stander die hem zijn gang liet gaan. Hij mocht het initiatief nemen met zijn sterke aanval waarmee hij ver schrikkelijk veel mooie punten scoor de Van Slobbe deed weinig moeite Meyer uit zijn spel te halen. 'En juist dat,', zei 'meester-ontregelaar Bert van der Helm, die zonder verlies bleef', is zo verschrikkelijk gemakke lijk tegen 70'n weinig ervaren jongen als Meyer. Een beetje Jinks-recht tikken cn ;e hebt weer een punt.' Rob Meyer wordt waarschijnlijk de centrale figuur in de strijd om de landstitel. Wanneer hij erin slaagt om ook in de volgende duels één partij op zijn naam te schrijven, heeft Delta Lloyd een g« ede kans op alweer een landskampioenschap. TT-coach Peter van Straelen, die helemaal niet tevre den was over het spel van Nico van Slobbe: 'Maar dat gebeurt niet. Meyer wint niets meer tegen ons. Die jongen komt m>g veel tekort.' Heyer: 'Ik moet inderdaad nog verschrikkelijk veel leren. Maar dit is dan ook het eerste Jaar dat ik tegenover al die topspelers kom te staan. Mag ik dan af cn toe blunderen? Ik weet in ieder geval dat ik vorderingen maak. Dat is mijn zekerheid voor de toekomst.' Het wat matte topduel kenmerkte zich verder door twee opvallende za ken: het ongeslagen optreden, ook nadat hij in het dubbelspel een voet blessure had opgelopen van Bert van der Helm en de twee nederlagen van Karei Deken, tijdens de Europese kampioenschappen in Rotterdam nog de sterkste man in de Oranjeploeg. Op 20-20 in de derde game van he* dubbelspel (spannender kan het niet!) ging Van der Helm door zijn voet. Na een korte omiertjreking won Delta Lloyd deze partij met 2321. Bert van der Helm kon zich nauwe lijks bewegen en moest zich beperken tot verdedigend spel. De aanvankelijk zeer felle pijn trok weg en de Neder landse kampioen was toch in staat van de zeer teleurstellende Bert Schoofs (16 en 18) en Karei Deken te winnen. Karei Deken speelde slechts op 'halve kracht'. Hij was vrijdag nog behan deld voor een nekblessure Zaterdag kwam hij tijdens de wedstrijd pas zeer laat in de Delta Lloyd-zaal aan, omdat hij was bestraald. Deken moest meespelen omdat zijn club nu een maal niet over een capabele vervanger beschikt. De uitslagen: Meyer-Van der Helm: 11—21, 9—21; Schoofs-Hopman 21—16, 215; Deken-Van Slobbe 1521, 21 19, 18—21; dubbelspel 21—23, 21—13, 2321. Schoofs-Van der Helm 16-21, 1821; Meyer-Van Slobbe 2119, 1621, 2115, Deken-Hopman 2116, 2123, 2114; Schoofs-Van Slobbe 17—21, 21—11, 21—15, Deken-Van der Helm 21—17, 13—21, 17—21; Meyer- Hoprnan 1421, 2116, 10—21. STANDEN HEREN Deltall. TT TSF Scylla JGV Deltall. 3 4 1 6 1 DAMES TT De Treffer» Steeds V. Maasbree Avantl Belcrum 4 1 5 X Dames: EREKLASSE: Steeds Voorult-Belcrum 9—1, Avantl-TT 1—, HOOFDKLASSE A: Gls- pen-TOGB 8—2; Delta Lloyd Il-Phoenix 2—8 TT li-Delta Be Quick 10—0. B: TTCV-VDO 0—10; Irene-Phoenix II II 10—0; TT III- Gosslma 73. C: Jeep-Delta Lloyd 010; AMVJ-De Salamanders 46; WV-Twentv One Up 10—0. HEREN ERE KLASSE: JCV-Delta Lloyd II 5—5: Delta Lloyd-TT 5—5, Scylla-TSF 4—6: PROMOTIE EREKLASSE A: Iduna-Steeds Hoger-TSB 6—4; Irene-TT II 6—4: B: NOAD-Vlctory '55 8—2. AMVJ-Scylla II 8—2: Hoofdklasse A: VDO- Ready 100; De Salamanders-Red Star 64; B: TOV-Swift (D) 3—7; SKF-TT III -3—7: Phoenlx-JCV II 10—0. C: Iduna II-PSV 4—6; TOGB-Belcrum 4—6, TT IV-Wibats 7—3. D: Jaski-Docos 9—1; AMVJ II-Never Despair 9— 1: OTTC-De Treffers 64. Toptreffen in damesvoleybalcompetitie mist nu alle aantrekkelijkheid Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM 'We zitten fout met het volleybal in Den Haag,' aldus Haag'68-voorzitter ir. Verrips na afloop van de door zijn dames team met 30 van Vredestein gewonnen wedstrijd in de eredivisie dames. Een treffen tussen deze teams is in de competitie altijd een hoogtepunt geweest. In tegenstelilng tot die traditie was het dit keer niet zo spectaculair. Haag'68 is duidelijk nu al op weg naar een ongekende topvorm. Vredestein daarentegen is deze competitie duidelijk zwakker als voorgaande jaren. v. die twee treffers van André cc. VTftrmsen opleverde, er een verkram- tog bij de gasten ontstond. In de *ede en derde periode werden veel veel kansen gemist. Zelfs toen de ^Iversummers met een man meer Widen, werd er niet gescoord. "tous deed dat in het begin van het irde speldeel wel. Kamphuis buitte numerieke meerderheid goed uit i*t«: "or HZC/De Robben-doelman Kroon -.jvr. iet een fraaie boogbal te verschal- ^•sÉ: ïn: 1-~2- Deze waarschuwing resul- erde in een korte opleving in de 11 14 Versumse ploeg. Er werd naar een "gere versnelling geschakeld waar- li Sf Nereus eindelijk weer in moei- 'Jöieden werd gebracht. De Hilver- jeugdinternational Nico Lande- tort, zaterdag een van de uitblin- e maakte daar dankbaar gebruik 6 J u.' trolc twee tegenstanders naar - toe en plaatste op het juiste wment af naar Wim Hermsen, die "J gemakkelijk de zege kon veilig tllen: l3. [toet daarna verviel HZC/De Robben r'. to het onproduktieve spel. Er 3an 'Si oneindig gecombineerd en *to weinig geschoten. Alle spelers Rentten een opening te forceren, J*8''juist daardoor ontstond er voor Zaandamse doel een opeenhoping 'lm't* )^£e'crs' die de weg naar dat doel 121\ m 12H 101' 9 U 7 7 6 5 5 4 4 3 ovo <un«P* Toch was het een aantrekkelijk duel. In tegenstelling tot vele herenduels zaten er verkwikkelijke rallies in. De grotere inhoud van de Haagse ploeg de basis steunde op louter interna tionals gaf uiteindelijk de door slag. 'Ik begrijp werkelijk niet waarom er niet meer publiek komt kijken', vraagt Verrips zich af. 'Er is duidelijk een gunst verspeeld. Die moeten we terug zien te krijgen'. PROBLEEM Met name in de westelijke steden is de gang van het publiek moeilijk te peilen. 'Als je ziet dat er in Woerden nu ook nog propvolle tribunes zijn. Dat Bekkerveld in Heerlen geen enkel probleem heeft op dat gebied, even min als bijvoorbeeld DVC in Dok- kum, ook bij de veel mindere wed strijden. Voor ons is het hier in Den Haag wel een probleem. Niet alleen voor ons, maar ook bij Blokkeer en Conbulo is het bezoek uiterst mi niem'. Amper vijftig toeschouwers bevolkten de tribunes van de Gemeentelijke Sporthal aan de Gaslaan in Den Haag. 'Gelukkig meer als AMVJ in Amster dam trekt Dat wel, maar het is toch veel te weinig. Vooral omdat we met al onze teams hier spelen'. Het is niet het enige raadsel voor voorzitter Ver rips. Enkele jaren geleden was hij voorzitter van het Woerdense volley bal. Er was daar een enorme club- trouw. 'Aan het begin van het seizoen zijn wij officieel gefuseerd met Set (ADVERTENTIE' delta lloyd een begrip in sport verzekeringsgroep n.v. en jn verzekeringen Up. In feite was de fusie al eerder voor elkaar. Om tactische redenen leek het ons beter die fusie nu pas te laten ingaan. Je krijgt anders zo snel van die roddelpraatjes over ronselen en zo. Dat is mij erg tegengevallen. De opzet van de fusie was hoofdzake lijk voor het verbeteren van de heren- teams. Maar het is gewoon ontzettend met hoeveel gemak men hier van de ene naar de andere vereniging over stapt. Achteraf zijn we vooral bij de heren te laat geïntegreerd'. TEVREDEN Geen problemen eohter bij de dames. Ook niet in het team van de lands kampioenen. 'Ik ben redelijk tevre den', constateerde coaoh Henk Blok, terug van weggeweest. 'De ploeg moet nog wat constanter worden. Een voordeel is, dat het een gelijkwaardi ger ploeg is. In verhouding tot vroe ger is het een duidelijk sterkere ploeg. Toch kan het niveau nog wat opgevijzeld worden. Ideaal zou na tuurlijk zijn als er zo'n vier keer in de week getraind zou kunnen worden. Dat is het voordeel van de Oost- Europese ploegen'. Maar niet alleen maar de teams uit die landen. 'De Westeuropese teams zijn duidelijk op hun retour. Kijk maar naar de resultaten van de Olym pische Spelen. Landen als Brazilië en Korea zijn duidelijk bezig omhoog te schieten. Die passen zich bij de ont wikkeling van het volleybal veel beter aan', aldus Blok, die vele jaren eerst het nationale damesteam en later de herenploeg trainde. 'Toch bracht Mllnchen op volleybalgebied weinig nieuws. Er bestaat wel een neiging spelregels in te voeren, die de duur van het spel bekorten. Aan de andere kant wil men af van regels die het spel onnodig ophouden'. Haag'68Vredestein werd beslist geen trage affaire. Vanaf het begin had de Haagse ploeg het initiatief, met Anne- mleke Verrips en Anneles Visser als duidelijk zich op het hoogste niveau te kunnen weren. 'Ze mist echter nog net die ervaring', aldus de nieuwe Vredestein-trainer. Het bewijs werd geleverd in de derde set. Vooral de fensief had de Overijselse ploeg vaak het goede wapen op het in de aanval sterk spelende Haagse team gevonden. Het was echter juist Marjan Verhoe ven die na enkele goede acties bij 1413 voor Haag'68 de opslag bij Vredestein terug bracht. Zij sloeg on nozel in het net. Voor de ploeg van coach Blok voldoende om na de 15 19 en 15—2 winst in de twee eerste sets via 1614 de strijd te beslissen. Met Bekkerveld blijft de Haagse ploeg zonder puntenverlies. Van concurren tie is na de onverwachte nederlaag van het Apeldoornse Dynamo tegen het Venlose Valuas (13) geen spra ke meer. Bij de heren bleven de grote verras singen uit. Orawi kwam tegen een conditioneel tekort schietend US tot de eerste winst. Het Asser SFC viel als potentiële koploper af door bij het Rotterdamse Libanon in een matige wedstrijd slechts tot een 32 winst te komen. Blokkeer moeiteloos langs de Geldrop Combinatie daardoor alleen aan kop. kwam HEREN Blnkkeer SFC AMVJ AMVJ/BLVC Cobulo US DAMES Bakkarvcld Haag '68 Dynamo DVC Valuas Corbulo 2 3 Tornado Geldrop Orawi Libanon Valuaa SIGI Octopus Energo SFC Vredestein Athlon Valbovol 3 1 Weinig publiek niet alleen bij de dames maar ook bij de heren. Voor vrijwel lege tribunes smasht Terwiel van Sigi door het blok van AMVJ heen. zeer goede spelverdeelsters konden Annemieke van der Horst, Herma Karsten, Ditty Hoogendoom, Mientje Bouman met de vaste wissels Nel Kooien en Mathilde Brouwer de Vre- destein-ploeg steeds hun wil opleggen. De Almelose ploeg draait wat minder overtuigend dan vorig jaar. Niet zo erg verwonderlijk. Ook Vredestein ontkwam niet aan het afvloeien van enkele speelsters. Bovendien speelt de ploeg sedert twee maanden onder een andere trainer-coach. 'Ik heb wat andere opvattingen dan mijn voorganger', vertelt coach Le Fèbre (34) en werkzaam bij de Twent se Teohnische Hogeschool. 'Er zit een groep in, die een enorme ervaring heeft. Ik vind, dat die meisjes zelf wel wat mogen doen. Dat is natuur lijk een hele overgang voor ze. Ze waren jaren aan Cees Jansen gewend. Die heeft ze uiteindelijk gemaakt. Hij domineerde erg in deze groep en stippelde alles voor ze uit. Na die strenge jaren komt er nu een stuk vrijheid voor ze. Daarom moet er eerst een druk weggenomen worden. Dat kost nu eenmaal tijd'. ERVARING Toch heeft de Vredestein-ploeg beslist wel inhoud. Helecn Bexkens, Lidy Schut, Ans Veenstra-Snuverink en Iet- je Lindeman zijn potentiële gegadigden voor de nationale formaftie. Daarnaast lopen enkele jongeren, die beslist aapleg hebben. Een Marjan Verhoe ven bijvoorbeeld, pas 17 jaar, toonde Heren, eredivisie: Geldrop C-BIokkeer 03 12-15. 8-15. 7-15), Orawi-US 3—2 13-8. 12-15, 15-12. 6-15. 15-11». SIGI-AMVJ 9—3 fl-J». 13- 15. 4-5». Libanon—SFC 2—3 <1-15. 15-17. 15-12. 5-12. 6-15». Tornado-Valuas 31 <15- 12. 14-16, 15-13. 15-9). Eerste divisie Ai NSH- F.AW 2—3. VlOS-Vonk 3—2. Clto-Isala 1—3. Lycur&u*-Vredesteln 31. Octopus-DYS 30. Dvnamo-SOS/DPC 32. B: Valboval-Bekker- veld 3—2. WC/Excellent-Bermi 3—1. Heer- Were Dl 13. Petrus en Paulus-Kaneereoc 3—1 Delta- PVC 3—1, Radlus/MVC-HVS 3—1, Dames eredivisie: Valboval-Bekkerveld 03. 13-15, 0-15. 10-15). Energo-DVC 2—3 <18-11. 17-15. 9-15. 15-5. 10-15). Haag 68-Vredesteln S—0 <15-0. 15-2. 16-4), Octopue-SFC 13 <1416. 13-6, 15-0. 7-5. 7-15). Dynamo-Vahjaa 1—3 <10-15. 15-4. 14-6, 0-15). Eerste dlvlale A: Lycurgus-EAW 13 Amaterdam/Boerae- rang-Armixtos 13, Orion-Isala 23, Drach ten-Be Qulck/TLC 03. SOS/DPC-Olympue 32. B: Set Up-Bekkerveld 2 30. Orawi- AMVJ 3—2. Karanol-AMVJ/RLVC 1—3. Haag 8S-Advendo 3—2. VC Tilburg-Dle Raeckse 2— KOOS HAMER

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11