Var ijs meldt vooruitgang )ij geheime besprekingen Hassan gaat corruptie te lijf McGovern wil ook in Thailand bases sluiten Diplomatieke betrekkingen Bonn-Peking Terreur neemt toe in Namibië Londen stelt plebisciet in Ulster tot 1973 uit jshington en Hanoi souden concessies hebben gedaan igleton-kwestie erk van Nixons »botage-groep' es oud-ministers beticht van aanemen van steekpenningen Perzië en Rusland sluiten akkoorden Tories eisen law and order Arrestatie van rechtse betogers in Santiago _J jy/KWARTET DONDERDAG 12 OKTOBER 1972 BINNENLAND Kil JJS, SAIGON (UPI, Reuter, AP, AFP) Het bombardement van de Franse legatie in Hanoi heeft iry Kissingers geheime besprekingen in Parijs niet belet. Voor de vierde achtereen volgende dag sprak >ns adviseur met de Noordvietnamezen, terwijl de geruchten steeds sterker worden dat een doorbraak e Vietnam-besprekingen op handen is. anse minister van voorlichting, hilippe Lecat, zei gisteravond ie tv dat ondanks het bombarde- Frankrijk discreet achter de oen optrad. 'Eens, als de balans irden opgemaakt, zal Frankrijks lidelijk blijken', zei hij. Op de of er vooruitgang werd geboekt, ecat: 'Zeker, de partijen boeken tgang en recentelijk maakten •r snelle vooruitgang', partijen zouden concessies heb- gedaan over de toekomstige orga- ie van de politieke macht in Dn het voornaamste twistpunt n Hanoi en Washington. Hanoi log steeds vasthouden aan de val Thieu, maar minder dwingend op het punt var een 'drie seg- en' coalitie-regering in Saigon, welingelichte dagblad Le Monde eef gisteren echter, dat het begre- had dat nog belangrijke proble- onopgelost zijn gebleven. Mis- en dat vandaag, als de semi-gehei- wekelijkse vredesbesprekingen den gehouden een tip van de er zal worden opgelicht, inger zou aanvankelijk dinsdag Washington terugkeren, maar op het laatste moment kwam de Ameri kaanse presidentiële adviseur terug op dit besluit Kissingers bagage was reeds aan boord geladen van het spe ciale vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht dat gereed stond op het vliegveld Orly, toen het vliegtuigper- soneel de opdracht kreeg de koffers weer uit te laden en terug te sturen naar Parijs. Aan het geheime overleg wordt deel genomen door Kissinger en zijn plaatsvervanger, generaal Alexander Haig, Le Doec Tho, lid van het Noordvietnamese politburo, en Xoean Thoei, de Noordvietnamese onderhan delaar in Parijs. Volgens de Zuidviet- namese regering zijn van haar kant geen concessies gedaan. 'Wij houden vast aan ons algemene voorstel van 27 januari', verklaarde de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Saigon. 'De tegenpartij is met de theorie van een drie-partijen- regering gekomen. Wij kunnen die theorie niet aanvaarden en er is geen wijziging gekomen in het Zuidvietna- mese standpunt'. LOUIS (AP) Medewerkers van itor George McGovern onderzoe- momenteel berichten, volgens ke de 'sabotage-groep' van de Re- likeinse partij verantwoordelijk is ir het uitlekken van het medische leden van senator Thomas Eagle- i. De onthullingen, dat Eagleton ior depressies met een schoktherapie i behandeld, dwongen de senator het opgeven van zijn kandidatuur ir het vice-presidentschap. is het dagblad St. Louis Dis hebben de onthullingen van de ngton Post, over het bestaan vin een sabotage-groep binnen de Re- ""'etase partij, de achterdocht ge- van de campagne-leiders van era. De Post schrijft dat de leke consequenties ernstig kun- zljn, als aangetoond kan worden de inlichtingen over Eagleton (streeks van hoge Republikeinse leden afkomstig zijn geweest, door zal misschien een einde ko- *an het beeld van beslulteloos- en gebrek aan geloofwaardigheid, sinds de Eagleton-affaire presi- tskandidaat McGovern omgeeft, is natuurlijk zeer de vraag of de stle nog voor de verkiezingsdag worden uitgezocht. Democratische kandidaat: gevangenen in ruil voor snel vertrek WASHINGTON (Reuter, AFP) Senator George McGovern, de kandidaat van de Democratische Partij voor het Amerikaanse presidentschap, heeft in de nacht van dinsdag op woensdag verklaard, dat hij alle Amerikaanse strijdkrachten uit geheel Zuidoost-Azië, Thailand inbegrepen, zal terug trekken op voorwaarde, dat alle Amerikaanse krijgsgevangenen zulenl worden vrijgelaten. De senator noemde zijn verkiezings strijd tegen president Nixon een keus tussen het redden van het gezicht of het redden van levens in Indo-China. Het is een keus tussen nog eens vier jaar oorlog of vier jaar vrede, zei hij. x McGovern sprak niet over de jong ste besprekingen, die de adviseur van Nixon, Henry Kissinger, mo menteel met de Noordvietnamezen in Parijs voert. Hij herhaalde enkele malen ervan overtuigd te zijn, dat Nixon geen eind aan de oorlog maakt, ook niet als hij nog eens vier jaar in het Witte Huis zou zitten. VREDESPLAN De senator ontvouwde een vredes plan van zeven punten, dat hij direct na zijn beëdiging als presi dent zou uitvoeren: Onmiddellijke beëindiging in ge heel Indo-China van Amerikaanse bombardementen en andere militai re operaties, onmiddellijke stopzet ting van het zenden van oorlogsma- terieel naar dit gebied en een on middellijk begin van de terugtrek king van alle Amerikaanse militai ren uit Vietnam, Laos en Cambodja, welk proces binnen drie maanden voltooid moet zijn. Via zijn vertegenwoordigers in Parijs zal Hanoi van deze initiatie ven op de hoogte worden gesteld en de VS zullen hun vragen eveneens binnen drie maanden alle krijgsge vangenen vrij te laten en nadere mededelingen te doen over Amerika nen, die in de loop van de strijd zijn vennist De nieuwe Amerikaanse regering zal publiekelijk verklaren, dat zij zich niet in de binnenlandse aangelegen heden van Vietnam zal mengen en dat het Vietnamese volk vrij over zijn toekomst moet beslissen en een regeringsvorm moet kiezen, waar voor de VS internationaal erkenning zullen vragen. De nieuwe vice-president der VS (dat zou dan de voormalige ambassa deur in Parijs Sargent Shriver zijn) gaat persoonlijk naar Hanoi om het repatriëringsproces van de krijgsge vangenen te versnellen. Amerikaanse bases in Thailand worden opgeheven en hun bezetting teruggetrokken direct na terugkeer van de laatste Amerikaanse krijgsge vangenen. De Verenigde Staten zullen met andere landen samenwerken om tot een herstel van de door de oorlog in Vietnam aangerichte schade te ko men, zodra de Vietnamezen hun po litieke problemen hebben geregeld. Er komt een program voor her opneming in de burgermaatschappij van oudstrijders, die uit Vietnam terugkeren. - Amnestie voor hen, die zich uit gewetensbezwaren aan de militaire dienst hebben onttrokken. Aan degenen, die hem ervan be schuldigen lichtvaardig toezeggingen te doen, bracht McGovern in herin nering, dat in 1954 de toenmalige premier van Frankrijk, Pierre Men- des France, in Indo-China een vre- desprogram uitvoerde, dat binnen vijf weken een eind aan de strijd maakte en dat binnen drie maanden de terugkeer van alle Franse krijgs gevangenen verwezenlijkte. oor Herre Halbertsma et schijnt alsof de Marokkaanse overheid de corruptie nu serieus aanpakken. Dat zou men althans op het eerste gezicht afleiden het feit, dat momenteel zes oud-ministers in de beklaagdenbank tten, beschuldigd van het aannemen van enorme bedragen aan sekpenningen. MJfdverdachte in deze zaak is de d-ambtenaar Omar ben Messaoud, jaar. Hij kwam in 1964 op het nineuze idee, een service-bureau op richten ten dienste van buitenland- firma's die in Marokko zaken zou- i willen doen. Daarbij paste hij «tijken toe, die men nu blijkbaar 1 kop wil indrukken, adviezen, die dit bureau aan zijn enten gaf, kwamen er onverander- OP neer, dat bepaalde raderen op |g niveau gesmeerd moesten wor- voordat de ambtelijke molen ef- ïf op gang gebracht kon worden, bureau belastte zich tevens met onderzoek naar de plaatsen, waar smeringsproces het meeste effect sorteren. Als de partijen, dank zij bemiddeling van dit bureau, tot Meenkomst gekomen waren, belast- fltf zich ook met de verdere afhan- ïing van alle formaliteiten, inclusief financiële kant ervan. Bt bureau ging daarbij zeer discreet werk, wat begrijpelijk is als men eet om welke enorme bedragen het og. en waar die terecht kwamen. «r nu blijkt, leverde de heer ben «saoud geen half werk: hij zocht irrr hogerop en wist gedaan "rijgen, dat ministers zich persoon- inzetten voor een vlotte wnaeling van de aanvragen, die ?a„ en hadden Ingediend. De «en voor die ministeriële ijver 2?Vhet dossier dat de aankla- nebben samengesteld. vijf suikerfabrieken; de export van delfstoffen (ijzer, lood, mangaan); en de vestiging van verschillende hotels. Dat laatste werd overigens de onder gang van het goedlopende adviesbu reau. Toen namelijk wijlen generaal Medbouh begin 1971 een studiereis door de Verenigde Staten maakte, be klaagde de luchtvaartmaatschappij Pan American Airways zich bij hem over het exorbitante bedrag, dat vol gens de heer ben Messaoud geëist werd om de bouw van een modern hotel in Casablanca te bespoedigen. Generaal Medbouh maakte terstond na zijn terugkomst de koning opmerk zaam op deze gang van zaken; deze liet daarop de heer ben Messaoud ondervragen over de activiteiten van diens bureau. Ontslagen Bn miljoen jeen al bij de transacties, die offi- iirii e worden gelegd, verwis- p 1! Z0J? I® miljoen gulden van Ln*ar- Dat geld werd op tafel ge- si floor firma's uit Frankrijk, Bel ui.'Z*lts,eTrland. West-Duitsland, Ca- Verenigde Staten en Japan i~?r een drietal Russische staats- De zaken, die dank- e Bemiddeling van het bureau WfAn Tn worden afgehandeld, be- n k j bouw van een stuwdam, Bandenfabriek (General Tyre) en Daarbij kwamen de namen van ver schillende ministers ter sprake, waar mee het bureau geregeld zaken bleek te doen. De koning, die in Marokko zelf zijn ministers aanstelt en ont slaat, verzocht hen daarop naar een andere betrekking om te zien. Het voorstel van generaal Medbouh om hen een openlijke bestraffing toe te dienen, wuifde hij op dat moment echter weg, om een publiek schandaal te vermijden. Toen enkele maanden later een aantal opstandige militairen onder leiding van diezelfde generaal Medbouh het verjaardagsfeest van de koning op zijn buitenverblijf Skhirat kwam ver storen, en een aantal van zijn mede werkers en gasten neerschoten, veran derde de koning van gedachten. In een radiorede deelde hij zijn volk mee een eind te willen maken aan de corruptie in overheidskringen en hij liet alsnog de zes ministers en een aantal andere verdachten arresteren. Uit het feit dat de publieke tribune voor belangstellenden is opengesteld, en dat ook aan buitenlandse corres pondenten, die het proces willen bij wonen, niets in de weg wordt gelegd, zou men afleiden dat het regime deze zaak met nadruk onder de aandacht met zowat ledereen, die als ooggetui ge of anderszins details zou kunnen bijdragen om de mislukte staatsgreep van 1971 te reconstrueren; zijn relaas (Echec au Rol) is zojuist bij La Table Ronde in Parijs gepubliceerd. Daaruit blijkt duidelijk dat de samenzweer ders uit angst voor verraad zo weinig mogelijk mensen van te voren van hun plannen op de hoogte hadden gesteld en ook onder elkaar hun mo tieven en doelstellingen nauwelijks hadden doorgepraat Het schijnt dat generaal Medbouh, die de reputatie had een integer man te zijn, nauwelijks verder wilde gaan dan de koning tot troonsafstand dwin gen; terwijl de tweede hoofdrolspeler, kolonel Ababou, van de staatsgreep gebruik wilde maken om meteen een flinke opruiming te houden in het milieu, dat de politieke macht in handen heeft Deze tegenstelling zou pas aan het daglicht zijn gekomen, toen de staatsgreep al begonnen was. Met name generaal Medbouh zou zich heftig hebben verzet tegen het dood schieten van binnen- en buitenlandse gasten van de koning. Of hij zelf per ongeluk of expres door één van de opstandelingen dodelijk werd getrof fen, zal wel nooit opgehelderd kunnen worden. Koning Hassan: wilde aanvanke lijk publiek schandaal vermijden. wil brengen. Het is mogelijk dat het motief, buitenlandse investeerders ge rust te stellen, daarbij zelfs zwaarder weegt dan het idee de Marokkaanse bevolking te waarschuwen dat 'mis daad niet loont'. Het land heeft bui tenlandse investeringen namelijk bij zonder hard nodig om de grote werk loosheid althans enigszins te beper ken. Deze werkloosheid, met name ook onder de jeugd, leidt namelijk tot allerlei sociale spanningen die wel eens in het politieke vlak een uitweg zouden kunnen zoeken, en dat wil de regering tot elke prijs voorkomen. Reconstructie Inmiddels is ook iets meer bekend geworden over de 'oplossingen' die de opstandige generaals vorig jaar voor dezelfde problemen voor ogen zweef den. Een Franse vrijwilliger, Frangois Pédron, heeft namelijk zijn vrije tijd gebruikt om gesprekken te voeren 'Oefening' PEKING, BONN (Reuter, DPA, AP) West-Duitsland en China heb ben gisteren diplomatieke betrekkingen met elkaar aangeknoopt na besprekingen in Peking tussen de Westduitse minister van buiten landse zaken Scheel en zijn Chinese collega Tsji Peng-feL Op het strijdtoneel hebben zuidelijke troepen gisteren vier van de acht gehuchten bij Saigon heroverd, die sinds vijf dagen door de noordelijken bezet gehouden waren. De gehuchten liggen 25 tot 35 km van de hoofdstad. Door beschietingen van Saigon zijn tot nu toe vier burgers om het leven gekomen en 51 gewond. Twintig km ten noordoosten van Saigon is een olie-lichter op een mijn gelopen en in de lucht gevlogen. 23 burgers raakten gewond, terwijl 10.000 liter benzine verloren ging. De Westduitse minister van bui tenlandse zaken Scheel wordt bij zijn aankomst in Peking door zijn Chinese collega Tsji Peng-fei be groet. MOSKOU (UPI). De Shah van Perzië is nauwelijks een twaalfdaags bezoek aan de Sowjet-Unie begonnen of de Russische president Podgorni heeft al onthuld, dat Moskou en Te heran een vijftienjarig akkoord voor economische en technische samenwer king zullen sluiten, alsmede een vijf jarige overeenkomst volgens welke een geregelde culturele uitwisseling tot stand komt. De Shah en zijn vrouw, keizerin Farah, arriveerden dinsdag in de Russische hoofdstad. Korte tijd 'ater werden zij al ontvan gen door partijleider Breznjew, pre mier Kosygin en president Podgorni. BLACKPOOL (Reuter, AFP) De Engelse conservatieven hebben zich voorgenomen de toenemende misda digheid in Engeland te bestrijden on der het motto 'Verdedigt de gematigd heid strijdvaardig'. De openingsdag gisteren van het 90e Tory partij congres in Blackpool stond volledig in het teken van het thema 'law and order'. Vele afgevaar digden keerden zich in felle bewoor dingen tegen de wetteloosheid in al haar vormen, van pornografie tot en met postende stakers die geweld tegen werkwilligen gebruiken. De waarschu wing werd geuit dat 'de zwijgende meerderheid' wel eens eigenhandig tot actie zou kunnen overgaan, als de autoriteiten nog langer aarzelen krachtige maatregelen te nemen. SANTIAGO (AFP). Dinsdagavond zijn in Santiago, de hoofdstad van Chili, veettig mensen gearresteerd na afloop van een betoging georganiseerd door de Chileense oppositiepartijen. De gearresteerden zijn voor het me rendeel leden van de uiterst rechtse bewegingen Vaderland en Vrijhid, van de Nationale Partij en van de Christendemocratische Partij. Nadat de betogers in het centrum van Santiago bijeengekomen waren, be gonnen zij in de straten versperrin gen op te werpen. In het gemeenschappelijke communi qué wordt met geen woord gerept over Taiwan en evenmin over de vijf Chinese prinoipes voor vreedzame coëxistentie en ook niet over de status van de regering ln Peking als de enige legitieme regering van China. De Bondsrepubliek onderhield name lijk eerder geen diplomatieke betrek kingen met Taiwan, zodat een derge lijke verklaring niet nodig werd ge acht Na Japan Is West-Duitsland Chi na's tweede handelspartner met een omzet van ongeveer 250 miljoen dol lar per jaar. INTERDUIS OVERLEG Oost- en West-Duitsland hebben giste ren hun overleg voortgezet, dat zal moeten leiden tot een normalisering van de betrekkingen tussen beide sta ten. De Westduitse staatssecretaris Egon Bahr, die net terugkwam uit Moskou, waar hij besprekingen heeft gevoerd met de Sowjet-leiders, ont moette zijn Oostduitse ambtgenoot Michael Kohl in Bonn. Dinsdagavond hadden beide mannen al een ontmoe ting gehad, onmiddellijk nadat Bahr uit zijn vliegtuig uit Moskou was gestapt. Hij zei toen tegen journalis ten dat zijn besprekingen in Moskou met partijleider Brezjnew en minister van buitenlandse zaken Gromiko het inter-Duitse overleg niet zullen verge makkelijken. Er waren in Moskou geen beslissingen genomen zo be klemtoonde Bahr, met betrekking tot de inter-duitse onderhandelingen, om dat die alleen door de beide Duitse staten kunnen worden gevoerd. Belangrijke geschilpunten tussen de Duitslanden zijn nog de status van hun toekomstige betrekkingen en de speciale rechten en verantwoordelijk heden van de Grote Vier in Duitsland. Wat het eerste punt betreft, wil Bonn de idee levend houden van 'de een heid van de Duitse natie', terwijl Oost-Berlijn vooral een of andere vorm van diplomatieke erkenning zoekt Wat betreft de speciale rechten van Amerika, Engeland, Frankrijk en Rusland staat Bonn erop samen met zijn drie westerse bondgenoten dat deze verplichtingen blijven be staan en opnieuw formeel worden be vestigd. De Sowjet-Unie en de DDR hebben daar grote bezwaren tegen. OSTPOLITIK Op het partijcongres van de Westduit se christendemocraten in Wiesbaden heeft Gerhard Schröder, de schaduw- minister van buitenlandse zaken van de CDU verklaard dat de Ostpolitik van Willy Brandt, 'vol fouten en illusies' zit Niettemin zei hij, dat als zijn partij de nieuwe regering zou vormen, zij de omstreden verdragen met de Sowjet Unie en Polen zal eerbiedigen. Schröder waarschuwde Brandt ervoor nieuwe buitenlandse verplichtingen aan te gaan, die zou den vooruitlopen op een nieuwe rege ring na de algemene verkiezingen van 19 november. Hiermee zinspeelde hij kennelijk op de berichten dat er bin nenkort een basisverdrag met Oost- Duitsland zal worden gesloten, dat het bestaan van de twee Duitse staten formeel erkent GENÈVE (AP) De reeds ernstige situatie in Namibië (Zuid-West Afrika) verslechtert met de dag. Dit heeft één van de Afrikaanse leiders van dit gebied, Sam Nuj oma, in een brief aan secretaris generaal Waldheim van de VN meegedeeld. De brief is deze week in Genève gepubliceerd door de Wereldraad van Kerken, waaraan Nujoma een bezoek had gebracht De brief werd op 29 september door Nujoma uit Dar-es- Salaam aan Waldheim verzonden. Nu joma is president van de Zuidwestaf- rikaanse Volksorganisatie (SWAPO). Hij schreef onder meer: 'Gevallen van massamoord en opzettelijke moord, martelingen met elektrische schokken, grove afranselingen, het verdwijnen van mensen, arrestaties, verbanning, overvolle gevangenissen en kampen zijn in heel Namibië aan de orde', aldus Nujoma. Hij noemt namen van stakende arbeiders en activisten van de SWAPO, die door de Zuidafrikaan- se politie gearresteerd zijn en van wie sindsdien niets meer is vernomen. In februari is volgen de brief domi nee Olavi Mailenge in Ovanboland gearresteerd. Hij wordt nog steeds gevangen gehouden, uitsluitend omdat de politie documenten over het offi ciële contractarbeiders-stelsel bij hem aantrof. Volgens de laatste berichten is dominee Mailenge momenteel totaal verlamd, als gevolg van ondergane martelingen. De brief vervolgt: 'De meeste leiders van de SWAPO, die u tijdens uw bezoek petities hebben aangeboden, zijn gearresteerd of wor den aan intensieve verhoren onder worpen'. Nujoma geeft in zijn schrijven een lijst van namen van Afrikaanse stam hoofden en notabelen en verzoekt Waldheim diens persoonlijke verte genwoordiger in Zuid-West Afrika, de Zwitser Alfred Escher, opdracht te geven om inlichtingen uit de eerste hand van de genoemde Afrikaanse leii ders te verkrijgen. SWAPO stelt zich op het standpunt, dat Eschers belang rijkste taak is, de Zuidafrikaanse regering ertoe te bewegen het bestuur over Namibië aan de eigen bevoking over te dragen en het land als een onafhankelijke en souvereine staat te erkennen. BELFAST (Reuter, UPI, AP) Het plebisciet in Ulster over de politieke toekomst van dit gebied zal tot februari of maart volgend jaar worden uitgesteld. Dit heeft de Britse minister van staat, Lord Windlesham gisteren meegedeeld. De recruten, die kolonel Ababou voor de staatsgreep had aangevoerd, waren trouwens tot het laatst in onwetend heid gehouden over het doel van de 'oefening', waarvoor zij uit hun bed waren gehaald. Dit redde het leven van d° koning, die de twee soldaten wist om te praten, die hem tenslotte kwamen halen uit de vertrekken, waarin hij zich met generaal Oufkir had verborgen. De staatsgreep was in feite al verloren toen generaal Med bouh uitgeschakeld was en de bevol king niet reageerde op de oproepen van kolonel Ababou, die het radiosta tion bezet had, om in opstand te komen. De enige, die versterkt uit de strijd scheen te komen, was generaal Ouf kir, die de meeste van de hoge officie ren die niet bij de staatsgreep zelf om het leven waren gekomen, enkele da gen later door een vuurpeloton liet executeren. Naar het schijnt vatte hij echter kort daarop het plan op, zelf een staatsgreep te plegen, die zoals bekend eveneens mislukte. De minister verdedigde zich tegen de beschuldiging van Noordiers protes tantse zijde, dat dit uitstel een ver trouwensbreuk zou zijn. Algemeen was de verwachting, dat het plebisciet voor de regionale verkiezingen van 6 december zou worden gehouden, die nu vrijwel zeker zullen worden uitge vochten over het thema van het plebis ciet: of Ulster met Engeland verbon den zal blijven, of de een of andere unie met Ierland zal aangaan. Volgens de Britse minister moet het parle ment in Londen eerst in november de noodzakelijke wetgeving goedkeuren en duurt het daama nog eens tien weken, voordat de noodzakelijke voor bereidingen zijn voltooid. Windles ham zei, dat er nooit toegezegd was, dat het plebisciet voor de regionale verkiezingen gehouden zou worden. Leden van de IRA hebben gisteren een moordaanslag gepleegd op een katholieke rechter in Belfast, Robert Staunton, die een verklaard tegenstan der is van de IRA. Een man, die achter op een motorfiets zat loste acht pistoolschoten op Staunton, die juist in zijn auto wegreed, nadat hij zijn dochters in een zusterschool had afgezet. Staunton werd in het hoofd en de borst getroffen; terwijl hij op het stuur van de wagen vooroverzak- te, reed de auto tegen een muur op. Hij is voor een spoed-operatie naar het ziekenhuis overgebracht. De mo torrijders ontsnapten. Een soortgelijke aanslag werd onlangs gepleegd op de leider van de protes tantse extremistische Vanguardbewe- ging, William Craig, die echter niet getroffen werd. Drie jonge IRA-leden kwamen dinsdag avond om het leven, toen de chemi sche bom, waaraan zij knutselden, ontplofte. Als gevolg van de explosie ontstond er brand in vijf huizen. Een paar honderd schreeuwende mensen beletten militairen en politie het ter rein te betreden. Eerder op de dag kwam een man bij een ongewoon busongeluk om het le ven. Een door jongelui gekaapte auto bus reed na de 'herovering' naar de remise terug, toen kinderen uit alle macht stenen begonnen te gooien. De chauffeur verloor de macht over het stuur, waarna de bus begon te slinge ren en een voorbijganger overreed. De militante provisionele vleugel van de IRA heeft de brandweer van Ul ster gewaarschuwd niet meer het Britse leger te helpen. Verklaard werd dat de brandweer herhaaldelijk Britse militairen helpt bij het bergen van militaire voertuigen na springstof- aanslagen. Als dergelijke hulp in de toekomst verder verleend wordt, zul len de brandweerlieden als soldaten worden beschouwd. „Hij kiest de Zijnen uit. Hij roept ons allen". In Zijn ondoorgrondelijke Wijsheid heeft God tot Zich genomen Zijn kind, onze Zuster, Behuwd zuster en Tante Sjaantje Hortensius echtgenote van P. de Jong, op de leeftijd van 46 jaar. God trooste ons allen. Voorburg: H. Hortensius C. Hortensius-Roos Rijswijk: G. Blauw-Hortensius J. Blauw Ermelo: T. Postma-Hortensius Th. Postma Den Haag: J. J. E. M. Zuidema- Hortensius H. Zuidema Ermelo: S. Sevinga-Hortensius Gorkum: J. Hortensius G. Hortensius-Heideman Boskoop: Lid. Hortensius A. Hortensius-van Eek Neven en nichten Ermelo, 9 oktober 1972.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11