Groei van Westen afgeremd door extra-belasting Strijd over aanleg van asfaltbanen in (Brabants) Rijswijk eoeo 'Te vroeg gejuicht over federatie' Kakelbont mimeballet van Tomaszewski Verzet tegen boren naar gas in duinen Kinderpaspoort W Flevohof Herfstvakantie Flevohof leen economische catastrofe, segt minister Langman Brabant en Zeeland zullen profiteren Verkade's plaatjes kijken in Arnhem Nieuwe staatsdichter in Engeland benoemd Subsidie voor toneelvereniging 4/K BOUW/KWARTET WOENSDAG 11 OKTUHEK 1972 BINNENLAND Tll/Kll Jan onze Haagse redactie )EN HAAG De extra belasting, die met ingang van 1 januari wordt geheven op nieuwe bedrijfsge- wuwen in het Westen van het land, zal vermoedelijk tot gevolg hebben, dat nieuwe bedrijven zich •ooral zullen vestigen niet ver van de randstad, bijvoorbeeld in de omgeving van Tilburg en Breda. linister Langman, die gisteren bij de yeede Kamer de speciale wet indien- le om de economische groei in het Westen en de sterke toename van de levolking af te remmen, verwachtte wier een gunstig effect voor Zee and. Deze provincie is namelijk gun- tig voor de vestiging van zeehavenin- iustrie. Delfzijl en omgeving zouden rooral aantrekkelijk zijn voor de ves- iging van chemische industrie. )e bedoeling van de nieuwe wet is op een effectieve wijze de gevaren te bezweren var» de toenemende con centratie van bevolking en bedrijven Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht, Het gaat om het bewaren van de leefbaarheid en het goede functio neren van het normale leven in het westen. Een belangrijk effect is ook, dat de economische ontplooiing van an dere delen van het land wordt bevor derd. De regering heeft hier veel geld voor over1, zei minister Langman gisteren. De maatregelen voor de spreiding van de rijksdiensten zijn hiervan een be wijs. De verplaatsing van de rijkskan toren komt het steeds voller worden de Westen geheel ten goede. De maat regelen, die minister Langman nu voorstelt, e<n die, wil de wet volgend jaar van kracht zijn, snel door de Tweede Kamer moeten worden behan deld, komen op het volgende neer. Bij de bouw van nieuwe bedrijfsge bouwen of bij nieuwe uitbreidingen moet veertig procent van de kosten aan belastingen worden betaald. Van nieuwe investeringen in de open lucht (aardolie-raffinaderijen, chemi sche basisindustrie en scheepswerven) moet vijf procent van de investerings kosten worden betaald. De heffing op nieuwe kantoren, hotels en agrarische veiliggebouwen bedraagt twintig pro cent. Verder is voor de vestiging van be drijven in bepaalde delen van het Westen een speciale vergunning no dig; dit is een aanvullende maatregel. De minister is namelijk bang, dat bijvoorbeeld voor het Rijnmondgebied alleen met een heffing onvoldoende de nieuwe vestigingen in de hand kun nen worden gehouden. Rijnmond krijgt zelf de bevoegdheid over de vergunningen te beslissen. In de wet worden apart de gronden voor de weigering van de vergunning genoemd: concentratie van activiteiten (dit slaat vooral op de milieuveront reiniging, legt minister Langman uit) en bevolking in het betrokken gebied, de economische structuur van het ge bied en de positie van de arbeids markt. Een belangrijke vraag is of de voorge stelde maatregelen niet te drastisch zullen zijn en het Westen een niet te grote economische schade zal oplopen. Het Centraal Planbureau heeft uitge rekend, dat door de speciale belasting er tien tot vijftien procent minder bedrijfsgebouwen zullen worden ge bouwd. Hier staat dan weer tegeno ver, dat elders in het land meer wordt gebouwd. Gemiddeld over het hele land zal de vraag naar bedrijfsge bouwen niet meer dan met vijf pro- ADVERTENTIE goed voor een lange, feestelijke dagop beging aannemer onrechtmatige daad? Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Pleegde de Amsterdamse aannemer P. H. van der Stoel een onrechtmatige daad toen hij vorig jaar op zijn terrein in de Brabantse gemeente Rijswijk, met toestemming van het gemeente bestuur, asfaltbanen liet aanleggen? Over deze vraag ging het geding, dat gisteren in hoger beroep diende voor het gerechtshof in Den Haag. De zaak, die aanhangig is gemaakt door mr. Th. Sandberg, advocaat te Rotterdam en woonachtig in Rijswijk, diende vorig jaar september voor de president van de rechtbank te Dor drecht. Die vond de aanleg van de asfaltbanen ontoelaatbaar en verbood de aannemer ermee door te gaan. Tegen deze uitspraak ging hij in ho ger beroep, omdat het terrein zonder die wegen minder geschikt was voor het opslaan van zwaar materiaal voor bailey-bruggen, en daarvoor wilde hij het terrein gebruiken, hoewel het in een gebied lag met een agrarische bestemming. Aanvankelijk zou de aan nemer zijn bailey-materiaal opslaan op een stuk buitendijks terrein langs de Andelse Maas in dezelfde gemeen te, Wijzigingen in de planologische inzichten staken daar een stokje voor. Ter compensatie werd hem toen ge zegd dat hij een stuk binnendijkse grond, dat hij in de gemeente had verworven wel als opslagterrein mocht gaan gebruiken. Dit was mr. Sandberg een doorn in het oog. Volgens hem werd hiermee afgeweken van het bestaande bestem mingsplan, dat een agrarische bestem ming voorschreef. Hij vindt het pla nologisch gezien van het grootste be lang, dat het betreffend gebied open en groen blijft en vindt dat een bedrijf als dat van Van der Stoel daarom geweerd moet worden. Hij diende daarom ook een bezwaarschrift m toen het gemeentebestuur de be stemming van Van der Stoels terrein wilde wijzigen, zodat de aannemer zijn gang kon gaan. Toen de aannemer vervolgens asfalt banen ging aanleggen liep Sandberg naar de rechter. Aanleg van die ba nen is niet te rijmen met de agrari sche bestemming van het terrein. Men wil het terrein weliswaar een andere bestemming geven, maar daarover is nog niet in hoogste instantie beslist. Daarop mag de aannemer niet voor- I uitlopen. Dat was de kern van Sandbergs be toog en hij kreeg van de Dordtse President gelijk. De juistheid van de ze uitspraak werd gisteren voor het gerechtshof betwist door de Gorkumse advocaat mr. R. Mulder-Vonkenberg, me optrad namens Van der Stoel. De aannemer had toestemming van de overheid voor wat hij deed en die roestemming was wettig juist. Van oen onrechtmatige daad kan dus geen Mc zi^n' 20 was Daar conclusie mr. Sandberg vond, dat de door het cent verminderen. De heffing, verze kerde minister Langman, betekent geen economische catastrofe voor het Westen, de opbrengst van de nieuwe belasting wordt geschat op driehon derdmiljoen gulden. Dit geld is be stemd voor de economisch minder sterke regionale gebieden en voor bij voorbeeld de s.inering van de steden in het Westen. Meer zekerheid In het voorjaar heeft minister Lang man een voorontwerp voor, wat wordt genoemd, de selectieve investeringsre geling ingediend. Dit voorlopige voor stel ontketende een storm van kritiek. Met veel bezwaren heeft de minister rekening gehouden. Zo kan het gebied van de speciale belasting (het Westen met uitzondering van de kop van Noord-Holland) alleen door middel van een nieuwe wet worden uitge breid. Verder bepaalt de wet dat van de heffing zijn uitgezonderd gebou wen van de gemeente en provincie en gebouwen en installaties, die de ver ontreiniging van het milieu tegen gaan. Belangrijk is verder, dat nu ook wet telijk worden vastgelegd de percenta ges (veertig en vijf procent). Een wijziging bij algemene maatregel van bestuur is mogelijk, maar de wettelij ke bekrachtiging moet binnen twee maanden worden gevraagd. Zo bevat het nieuwe voorstel van minister Langman meer zekerheid voor het bedrijfsleven. Een verbetering vergeleken bij het voorlopige voorstel is verder, dat voor kleine projecten beneden de 250.000 gulden (voor installaties beneden de twee miljoen gulden) geen heffing behoeft te worden betaald. De bedra gen waren aanvankelijk honderddui zend en één miljoen gulden. Van de extra-belasting zijn ook vrijgesteld be drijven die zijn verdreven als gevolg van de stadssanering. Te moeilijk Tégen Mr. J. H. Scholten gemeentebestuur gegeven toestem ming wel degelijk in strijd met de wet is. Het aanleggen van de asfaltba nen kan wettig worden als het be stemmingsplan is gewijzigd. Gedepu teerde Staten van Noord-Brabant zijn daarmee inmiddels akkoord gegaan, maar er is hiertegen beroep aangete- aend bij de kroon. Zolang, die beroeps procedure nog loopt, moet men niet doorgaan met het creëren van voldon gen feiten, die de beslissing kunnen beïnvloeden. En die asfaltbanen zijn zulke voldongen feiten, aldus mr. Sandberg. 'Geef mij een eerlijke kans straks bij de Kroon', zo besloot mr. Sandberg zijn pleidooi Het juridisch steekspel tussen Sand berg en Van der Stoel speelt zich af tegen de achtergrond van het conflict dat er bestaat tussen eerstgenoemde en de burgemeester van Rijswijk, mr. J. N. Scholten. Mr. Sandberg heeft noga 1 wat aan te merken op het planologisch beleid van de burgemees ter en de manier, waarop deze als belangenbehartiger van aannemer Van der Stoel is opgetreden. Mr. Mulder wees er op, dat er een onderzoek is geweest naar beide zaken en dat er geen maatregelen zijn geno men. Een formele goedkeuring van het door mr. Sandberg betwiste be leid? De Rijswijkse advocaat zei het daarmee niet eens te zijn. Maar hij wilde er niet op ingaan 'in belang van de betrokkenen'. Het hof doet op 24 november uitspraak in dit geding. l 2 3 4 S 6 7 5 9 2 3 4 S 6 7 S 9 Vandaag viert prins Constantijn zijn derde verjaardag. Ter gelegen heid hiervan maakte zijn vader, prins Claus, deze foto. NKV-bond ziet veel onzekerheden bij CNV UTRECHT De bouw- en houtbond NKV vreest dat er te vroeg is gejuicht over het CNV-besluit een federatieve samenwerking aan te gaan met NKV en NVV. Volgens deze bond zijn er nog al wat onzeker heden in het CNV-besluit, 'terwijl er bovendien elementen in zijn opgenomen die snelle en duidelijke oplossingen in de weg kunnen staan'. De regering vindt het instellen van de extra belasting op nieuwe gebou wen het beste middel om de westelij ke concentratie tegen te gaan. Andere heffingen bijvoorbeeld op alle bedrij ven in het westen, op het loon dat wordt verdiend, extra BTW en extra grondbelasting roepen zoveel vragen op, dat de regering er niet aan wil beginnen. De minister geeft toe. dat de nieuwe voorgestelde regeling volkomen iets nieuws is en men nog weinig ervaring heeft met deze drastische ingreep in het economisch leven. Daarom zal de wet straks wel moeten worden aange past. Maar de ministers Langman (die zich er overigens over verheugt straks minister-af te zijn) en Udink en staatssecretaris Scholten, die voor het wetsontwerp tekenden, verwachten geen onoverkomelijke moeilijkheden. In het laatste nummer van 'De Stei ger" schrijft bondsvoorzitter L. Brou wer, dat hij daarmee niet de voorge nomen inspraak van de CNV-leden bedeelt. 'Uit onderzoekingen is reeds eerder gebleken dat grote groepen daaivan aanzienlijk verder willen gaan dan een federatie zoals nu aan de orde is', aldus de heer Brouwer. 'We doelen', vervolgt hij, 'op belang- grijke zaken -zoals de wijze van be- sluitvurming, de mogelijkheden zich daaraan te onttrekken, de financiering van de federatie en de gemeenschap pelijke huisvesting'. De grootste reserve tegen het CNV- besluit heeft volgens de NKV-bond betrekking op de elementen die de realisering van de federatiegedachte in de bedrijfstakken in gevaar bren gen. De totale structuur van het CNV zal namelijk nader worden onder zocht, waarbij de positie van de aan gesloten bonden ingrijpend in het geding komt. 'Zo op het eerste gezicht ziet het er naar uit dat zij een stuk van hun zelfstandigheid kunnen ver liezen. Bovendien hebben we horen verluiden, dat de CNV-bonden eerst het resultaat van het onderzoek zullen afwachten voordat zij tot deelneming aan federaties in de bedrijfstakken zullen besluiten', aldus de hout- en bouwbond NKV. De heer Brouwer herinnert er vervol gens aan dat zowel zijn bond als de bouwbond-NW tot de conclusie zijn gekomen, dat een werkelijk doelmati ge samenwerking alleen kan worden bereikt indien ook tot gemeenschappe lijke huisvesting wordt overgegaan. De beide bouwbonden laten daarom momenteel in Woerden een gezamen lijk kantoorgebouw bouwen. 'Men mag er vanuit gaan dat de twee bonden na het CNV-besluit de christe lijke bouwbond opnieuw zullen uitno digen aan een federatie deel te nemen en het gebouw in Woerden mede te gaan bewonen'. Volgens de heer Brou wer is dat technisch nog wel moge lijk. Tenslotte zegt de heer Brouwer dat het onvermijdelijk is dat hij de ge dachte van een federatie blijft verbin den aan een gemeenschappelijke huis vesting. Het zou volgens hem hoogst onlogisch zijn een federatie toch nog over twee gebouwen te verspreiden. Het Nederlands Christelijk Werkge versverbond heeft meegedeeld het wetsontwerp te blijven afwijzen om dat de gevolgen niet te overzien zijn. een samenhangend beleid op het ge bied van de ruimtelijke ordening ont breekt en het desbetreffende advies van de SER op hoofdpunten terzijde is geschoven. Het NCW doet een beroep op het parlement het ontwerp niet over te nemen, maar te wachten op voorstellen uit de SER. Het ver bond acht het bijzonder teleurstellend dat de nu voorgestelde heffing het dubbele is van het maximum-percen tage dat de meerderheid van de SER als experiment toelaatbaar achtte. Horizontaal: 1. zangstem-boom; 2. maanstand- koraalrif-vreemde munt; 3. zelfkant-hoepel-landbouwwerktuig; 4. meisjesnaam-aanw. voornaamw.; 5. stengel-platte steen; 6. bloeiwijze-pers. voornaamw.-rekening; 7. rust-voed- sel-wiel; 8. lusthof-steensoort-lidwoord: 9. vuurpijl-water in Limburg. Verticaal: 1. kraam-graansoort; 2. eek hoorn (gew.)- ader-kindergroet; 3. spijker-handegge; 4. deel van de bij bel-vertragingstoestel-gindse; 5. uit slag op metalen-verhade huid; 6. glij- voertuig-inwendig orgaan; 7. kinder- speelgoed-ik (Lat.)-rivier; 8. vlakte- riaat-duw-vaarwel: 9. voorschrift- bloedbuis. OPLOSSING VORIGE PUZZEL: 1-2 staar, 2-3 roerend, 1-3 sterrit, 3-4 dieet, 3-6 doeniet, 4-5 tornado. 5-6 omdat. AREND. Dit zegt het comité in een reactie op de brief van minister Langman (eco nomische zaken) die deze op 28 sep tember aan de gemeenten Bergen en Schoorl verzond. In die brief liet de minister weten, dat re in de duinen geboord moet worden en vraagt hij tevens de medewerking van de gemeen ten. Om technische redenen kan het gas niet anders worden aangeboord dan vanuit een punt in de duinen, aldus de brief. Het comité Gasalarm is van mening, dat het argument, dat het gas om technische redenen alleen vanuit de duinen kan worden gewonnen, weinig indruk maakt. Het vinden van een aanvaardbare winningsmethode binnen afzienbare tijd is nie* van louter aca demische letekenis: het is niet de eerste keer. dat in deze gaskwestie het 'onmogelijk' is gevallen voor een oplossing, die korte tijd later wel mogelijk bleek en werd toegepast. Dit was het geval bij het centrale gasbe- handelingsstation en bij het seismisch onderzoek. De bestemmingsplannen en het streekplan zijn wat een. boring in het duin betreft duidelijk en verbieden dit eveneens. De minister van volks huisvesting en ruimtelijke ordening (niet dus de minister van economi sche zaken), aldus het comité, heeft in uitzonderlijke gevallen de bevoegd heid om ontheffingen van de bouw voorschriften toe te staan in afwij king van bestaande bestemmingsplan nen. Daarvoor moet echter een door slaggevend 'algemeen belang' aanwe zig zijn en dat zal de regering in dit geval niet kunnen waarmaken. Zou deze minister niettemin een dergelij ke ontheffing toch verlenen, dan bie den de wetten ons voldoende moge lijkheid om daartegen rechtsmiddelen aan te wenden, die wij beslist niet ADVERTENTIE TP door HANS W. LEDEBOER AMSTERDAM Dat Henryk Tomaszewski in de eerste plaats een man van mime is hij heeft het Pools Pantomime Theater op gericht en jaren lang geleid en zich pas later ging bemoeien met choreografie is duidelijk te zien aan zijn 'Als vijf jaren ver gaan', dat het Nationale Ballet maandagavond in de Amsterdam se Stadsschouwburg en dinsdag avond in de Rotterdamse Schouw burg in première bracht. Tomaszewski heeft het uit 1931 date rende gelijknamige 'Droomspel' van Frederico Garcia Lorca als zijn uit gangspunt genomen, met muziek van Juliusz Luciuk en scenografie van Wladislaw Wigura. In plaats van een ballet zag de tot de nok gevulde Amsterdamse schouwburg een kakel bont spektakelstuk, een soort surrea listische nachtmerrie met meer mime dan dans, met veel gerek en gestrek in pathetische adagio's, met bewegen de docorstukken en met tot in fines ses uitgewerkte costuums. In zijn 'Droomspel' sprak Garcia Lorca zelf BERGEN Het comité Gasalarm wil dat het gas in de duinen van Bergen en Schoorl (onder het Pirolavlak) wordt aangeboord vanuit een ander punt. Een boring in het duin zelf, waar dan ook, wijzen wij echter met beslistheid af. ongebruikt zullen laten, zo laat het comité Gasalarm weten De Amoco-groep is inmiddels begon nen met de produktie van aardgas uit haar concessiegebied 'Bergen'. Voorlo pig wordt het gas gewonnen uit vijf naast elkaar gelegen putten in de Bergermeerpolder in de omgeving van Bergen. In totaal gaat het om drie gasvelden, waarvoor de oliemaatschap pij Amoco in 1964 één concessie kreeg. Het eerste veld is het Berger- meerveld, het tweede ligt bi; Groet en het derde veld ligt onder het Pirola vlak in de duinen van Bergen en Schoorl. Het tweede veld zal ook binnenkort in produktie worden geno men, maar wat het Pirolavlak aan gaat, daar ligt de zaak zoals bekend nog volledig open, aldus een woord voerder van het comité Gasalarm. De Amoco-groep is maandag in de Bergermeer begonnen met een dag- produktie van 100.000 kubieke meter gas. Eind deze week zal de produktie zijn opgevoerd tot 770.000 kubieke meter gas per dag en nog deze maand verwacht Amoco, naar zij meedeelt, een gemiddelde dagproduktie van 3.5 miljoen kubieke meter gas te berei ken. De boortoren en bijbehorende boorapparatuur zijn thans van de lo- katie in de Bergermeer verwijderd. De Gasunie en de Amoco-groep heb ben in 1970 een overeenkomst geslo ten, die erin voorziet, dat de Gasunie het Bergense gas afneemt en aan de Duitse grens bij Winterswijk een ge lijke hoeveelheid Slochteren-gas aan de Amoco-groep levert. Door deze overeenkomst was het niet nodig een afzonderlijke pijpleiding tussen Ber gen en Winterswijk aan te leggen. De Amoco-groep levert het aan de grens uitgewisselde gas aan twee Duitse energiebedrijven. ARNHEM —Een fijne mengeling van natuurliefde en sentiment: tot 5 no vember zijn in het Gemeentemuseum Arnhem een honderdtal originelen te zien van de befaamde Verkade's plaat jes. In 1906 begonnen de Koninklijke Verkade Fabrieken N.V. te Zaandam met het uitgeven van een natuural- bum 'lente'. Tot 1939 zouden er nog 26 volgen. De firma heeft de originele waterverf tekeningen zorgvuldig bewaard. En daaruit is nu een keuze te zien in het museum, bladen van L. W. R. Wenc- kenbach, Jan van Oort, Jan Voerman jr., Edzard Koning, Jac. Koeman. C. Rol en H. Rol jr. In hetzelfde museum van 25 novem ber tot 5 december de langzamerhand traditionele Sinterklaasverkoop van de muur halen, betalen, inpakken en wegwezen onder de titel: 'Ja, Sin terklaas zoekt het zelf wel uit in het museum!' LONDEN Sir John Betjeman is benoemd tot Brits 'poet laureate' ofte wel staatsdichter. Tot de taken van de poet laureate behoort klassieke odes te wijden aan plechtige gelegenheden als de verjaardag van de koningin of haar terugkeer van een buitenlands bezoek. Betjeman is 66 jaar oud en hij is de populairste van de neo- Georgiaanse dichterlijke afstammelin gen van John Masefield, de man die vooral de pastorale waarden van het dorpsleven, de natuur en het landle ven placht te bezingen. Hij is in eigen land zeer vermaard en zijn werken worden veel verkocht. Vandaar dat er critici zijn die zeggen dat hij niet erg goed kan zijn, anders verkocht hij niet zoveel. Eens heeft een gedichten bundel van Betjeman een oplage be reikt van 125.000 exemplaren. Wat exceptioneel is als men weet dat een dichter in Groot-Brittannië al blij mag zijn wanneer hij een oplage van 1000 zou halen. Rijk zal Betjeman niet worden van zijn staatsdichterschap; het brengt hem een salaris van zeventig pond per jaar op plus nog een toeslag van 27 pond, die vroeger in wijn werd uitgekeerd. De eerste poet laureate werd benoemd in de 17e eeuw. Groot heden als Ben Jonson, William Wordsworth. Alfred Tennyson en John Masefield hebben die titel ook mogen voeren. van 'lachspiegels in een griezelkameri en daarmee heeft Tomaszewski met volle overgave gespeeld. Men kan over een dergelijk spektakelstuk verschil lend oordelen. Enerzijds kan de bal letliefhebber verlangen naar een vaar diger uitwerking in dans en choreo grafie. Er waren dan ook heel wat toeschouwers, die hun luidruchtige afkeuring niet onder hun zetels sta ken. Maar ballet is in alle opzichten theaterkunst en het is aantrekkelijk de dans te combineren met andere aspecten van theater. Blijft over de vraag of Tomaszewski de diepte van Garcia Lorca's werk heeft kunnen be reiken, en die vraag moet ontkennend worden beantwoord. Met alle pathos bleef Tomaszewski aan de oppervlakte en men bleef met een vaag onvervuld verlangen naar iets anders, iets be langrijkere zitten. Het programma begon met het beken de 'Suite en blanc' van Lifar en Roland Casenave, die het met het Nationale Ballet had ingestudeerd. Het is wat verkort, hetgeen aan de ene kant dit ballet ten goede komt: de nogal hinderlijke 'verbrokkeling' na de al te grandioze opening is nu vermeden. Daartegenover staat, dat enkele bijzonder mooie en ook moei lijke variaties uit het ballet verdwe nen. Als slotballet ging Van Dantzigs- 'Monument voor een gestorven jon gen'. De hoofdrol, waarin notabene niet eens zo heel lang geleden nie mand minder dan Nurieff optrad, was nu gegeven aan een jonge Amerikaan, Clint Farha, die nog nooit van zijn leven op een schouwburgpodium heeft gedanst. Dat gold ook voor de Britse Esther Limley, die haar toneeldebuut maakte als het blauwe meisje. RIJSWIJK Beroepstoneelgroeperin gen, zoekend naar nieuwe vormen, nieuwe betekenissen, nieuwe functies van het toneel, kunnen voor 5 novem ber bij het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, af deling toneel en letteren, Sir Winston Churchillaan 362. Rijswijk, subsidie aanvragen voor het seizoen 1973-'74. Daarbij moet de taakstelling duidelijk omschreven zijn. De raming van mo gelijke inkomsten en uitgaven moet nauwkeurig worden opgegeven. Er moet ook vermeld worden waar nog meer subsidies zijn aangevraagd. Er moet ook worden aangegeven hoe men zich de noodzakelijke begeleiding van de voortgang en het resultaat van voorgenomen taak voorstelt. Het is, gelet op het beschikbare bedrag, on waarschijnlijk dat aan alle aanvragen zal worden voldaan. Op 27, 28 en 29 oktober zal in de Rotterdamse Doelen weer het New port Jazz Festival plaatsvinden waarin dit jaar 5 concerten (vorig jaar 4) gegeven zullen worden. Familieberichten In Jezus ontslapen onze lie ve Zuster, Schoonzuster en Tante Cornelia Bosch weduwe van Kelmpe Roosjen in de leeftijd van 73 Jaar. Den Haag: J. van Die-Bosch J.van Die Den Haag: H. Bosch Applngedam: A. Bosch W. J. Bosch-Pater Den Haag: H. Koelé-Bosch J. Koelé Zwolle: A. Keiler-Bosch H. Keiler Castrlcum: L. G. Reinlnk-Bosch T. Reinink nichten en neven. Castrlcum, 10 oktober 1972. Corr.-adres: Bachstraat 31. Castrlcum. maak er een loake dag van- ....op Bedroefd, maar met grote dankbaarheid voor wat God ons iin haar geschonken heeft, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve Moeder, Oma en Schoonzuster Cornelia Bosch weduwe van Keimpe Roosjen op de leeftijd van 75 jaar. Heerlen: T. Roosjen L. A. Roosjen-Waterbolk Leiden: L. C. Chardon-Roosjen E. H. Chardon Heerlen: S. Koopmans-Roosjen R. Koopmans Dalfsen: L. Roosjen J. Roosjen-Van der Woude Amstelveen: A. Heek-Roosjen B. Heek Nes Ammin (Israël): C. Stroes-Roosjen H. R. Stroes Leiden: K. D. Roosjen D. G. Roosjen-Kok Nijmegen: J. Ykema-Roosjen J. Ykema Lekkerkerk: A. Roosjen R. Roosjen-Zijlema Hoensbroek: A. Roosjen en kleinkinderen. Haarlem, 10 oktober 1972. Laan van Berlijn 199. Corr.-adres: Van Alphenstraat 8, Heerlen. De overledene is opgebaard in één der rouwka mers, Zijlweg 63 te Haarlem. Gelegenheid tot be zoek van 14.00 tot 15.30 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. Een rouwdienst zal worden gehouden vrij dag 13 oktober om 11.00 uur in de Verlosserkerk, Generaal Spoorlaan te Haarlem, waarna de be grafenis omstreeks 12.00 uur zal plaatshebben op de Noorderbegraafplaats aan de Vergierdeweg te Haarlem. Verdere familieberichten pagina I

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11