'Citroentje met suiker' ademt sfeer van Amsterdams volkscafé Donja Saskia en haar prins IMSé dsgpecept DUJARDIN vieux extra DUJARDIN TROUW/KWARTET VRIJDAG 6 OKTOBER 1972 BINNENLAND/RADIO-TV T4/K6 MARY PERKINS m&ivjgkm eu Itïl Oir fê%is VI iVmTMitfjjTr 1.t/5 hocl zo. \THAL 6RH $£JJO£& Pat ik hst u CJÖSrC..K)MMJZ- voc*MiJ?B*r& hslshaal DCSTÏIT Tl SASQAALVt Geen overeenkomst met 't Schaap' LOW IET JE 15*7 IN DE GOUDE GAPER dour W. G. VAN DE HULST, plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. 250. Is dat 'de knecht' misschien? Nou. een mooie knecht! En mooie meesters! En die nijdige éénoog houdt het grootste woord Een rare familie! Tirius heeft z'n kanneke bier gekregen, eet rustig zijn sober maal. Ze zijn het helemaal niet eens, die drie daar onder 't raam. Soms s!aat die derde met z'n ene, gezonde vuist op tafel, dat de kannen en bekers rinkelen. Soms hoort Tinus flarden van 't geruzie.'Stomkoppen jullie!' 'Die schobbert'. 'Verraaien zal ik hem die vierkante kop!'.Tinus luis tert aandachtig, gluurt met z'n ene oog over z'n beker heen als hij drinkt.Die schobbert? Bedoelen ze de Meyer? Wat hebben die lui toch te maken met 't kasteel? Enfin! 't Gaat hem ook weinig aan. En goed wijs worden uit dat gebabbel lukt hem toch niet. Wat deren hem die vreem de lui eigenlijk! Hij heeft een heel ander werk te doen dan hier raadsel tjes oplossen. En een lastig werk ook. Hij stapt op; groet! Ze beantwoorden die groet nauwelijks, hebben het veel te druk met hun nijdigheden.'Kom Hans!. Kom jongen! Vórt!' KARELTJES GROTE AVONTUUR HILVERSUM 'Overeenkomst met 't Schaep met de vijf pooten'? ja, dat klopt, zelfde schrijver, zelfde acteurs. Dan moet het op elkaar lijken.' Eli Asser, een paar pientere lachende ogen, gebruind gezicht, kort kroeshaar en een ruige snor, spant zich in eerste instantie niet het minst in om de aantijging dat 'Citroentje met suiker' een nieu we naam zou zijn voor het be roemde 't Schaep met de vijf pooten' te weerleggen. Maar na wat kwinkslagen, die ieder rechtstreeks antwoorc. ontwijken hij houdt niet van dat afgepaste ern stige, noch in zijn werk, maar ook niet in zijn privé-leven komt dan toch de verdediging. 'Citroentje met sui ker' lijkt niet op 't Schaep, ondanks dat beide stukken zich afspelen in een Amsterdams volkscafé en de hoofdrol len vertolkt worden door dezelfde spe lers, uitgezonderd Adèle Bloemendaal. We zijn op zoek naar geheet nieuwe vormen, daarin zijn we loskomen van het image van 't Schaap'. Maar ia, we zijn nog op zoek. Ik ben met het schrijven nog maar net begonnen Met dat laatste valt het overigens nogal mee. Eli is al met vier afleve ringen klaar van de in totaal acht, die de KRO eens in de maand op vrijdag avond zal uitzenden. Vanavond om 20.21 uur op Nederland 2 is deel 1 'meegaan met je tijd' te zien. Eli Asser: 'Dat het heel anders wordt kun je vooral in het derde deel goed zien. Dan hebben we de nieuwe lijn gevonden'. De figuren. die erin voorkomen zijn kastelein Mees Goedkoop, officieel Bartelomeus, die gespeeld wordt door Piet Römer. Als onbestorven weduwnaar is hij achtergebleven, want Toos zijn vrouw is naar Spanje gegaan om er met hun dochter een patattent te beginnen. Zwager van Mees is Manie Palfrenier, gespeeld door Leen Jongewaard, die een fotostudio heeft. Vader van Manie en schoonvader van Mees is Akkie, gespeeld door Lex Goudsmit. Eli Asser: 'Vanuit de afwezigheid van Toos kun je conflict-situaties verwach ten. Zo komt in het eerste deel een bioscoopouvreuse op bezoek (Micke Bos), die geschokt is door dt golf van geweld en sex. die door het cinemato- scopisch ^edrijf raasten bij Mees troost zoekt. O ja, tussen twee haak jes, de heer Römer en ik zijn voor dit 39. Zoals het gewoonlijk met mencen gaat. die veel lopen, zo ging het ook met smidje Verholen: hij kreeg hon ger. 'Misschien kan ik wat eetbare bessen vinden', mompelde hij. 'Meer verwacht ik niet van Sprookjesland. Broodjeswinkels zijn hier niet. Alleen misschien het peperkoekhuisje van de heks van Hans en Grietje. Nou. als ik dót kan vinden, dan breek ik er bepaald een paar lekkere stukken af!' En terwijl onze onverschrokken smid zo door Sprookjesland liep te scharrelen, peinsde hij: 'Ik dacht, dat sprookjes bedenkseltjes van mensen waren. Ik had vroeger als jochie een mooi sprookjesboek en daar stond dat verhaal van het dappere kleerma- kertje ook in. En wie had nou" ooit kunnen denken, dat ik in werkelijk heid nog eens in Sprookjesland ver zeild zou raken.' Het is hier anders wel een gekke boel. maar ja. Sprookjesland is altijd nog beter dan verdrinken op zee. En nou wor ik toch echt wel. dat ik eindelijk eens een hapje te eten vond. Ma.maar wat zie ik! Schemert daar misschien het peperkoekhuisje door de bomen!?' De smid liep snel op het huis af. dat hij door de bomen zag. maar eilaas, het was het peperkoekhuisje niet.Er zat ook geen heks bij. maar wel een zonderlinge persoon, die ver schrikkelijk zat te snikken en te hui len. Vlak bij de man stond een vreemde houten koffer op de grond en ook lag er allerlei timmergereed schap. Droevig keek de huilende man naar de koffer en snikkend bracht hij eruit: 'Buu. buu. snf snf! Buu! Het lukt me nooit!' FERDNAND Napolitaanse visschotel 750 gr. kabeljauw 50 gr amandelen 750 gr tomaten worteltjes selderij, witte wijn blikje champignons 2 uien. boter zout, peper. Neem gepelde amandelen, dat be spaart u veel tijd. Was de tomaten en snijd ze in plakken. Maak twee wor teltjes schoon en een tiental takjes selderij. Snijd dit alles klein. Vervol gens de champignons en de uien fijn- hakken. Leg de plakken tomaat op een vuur vaste schotel, strooi er zout en peper over alsmede de helft van de rest van de groente. Leg dan de gefileerde kabeljauw op de schotel en dek deze toe met de andere helft van de groen te. Strooi er de amandelen over en maak een mengsel van half water, half witte wijn. Giet dit op de vis zodat de tomaten nét onder staan. Zet de schotel eerst twintig minuten mét deksel in een warme oven en vervol gens nog eens tien minuten zónder deksel. Menutip: Spaghetti met peterseliesaus. Napolitaanse visschotel, gemengde sla. hopjesvla. door P. J. Risseeuw Plunderende benden, aangevuurd door vijandige Portugezen, vielen de bewoners van de plantages lastig, zo luidden de jammerklachten die tot Holland doordrongen. Evenzeer als op de weinige suikermolens van de Hol landers hadden die plunderaars het voorzien op de engenhos van de Por tugezen. die onder het nieuwe bewind bleven doorwerken. Bescherming ver wachttenook de Portugese Joden, die grotendeels de handel in handen had den. Voordat de passagiers de schepen kon den verlaten kwamen enkele zwierig geklede mannen aan boord om graaf Johan Maurits op passende wijze te verwelkomen. Bonkie fluisterde Sas kia de naam toe van het heerschap met de gepluimde helm. die op de over stond te wachten. Dat was nu de befaamde Poolse generaal Arczizewski. de man die hier in Hollands Brasil na het vertrek van Waardenburg de touwtjes in handen had gehad. Hij deed of hij hnel blij was met de aankomst van een verwant van de stadhouder Frederik Hendrik, maar kijk uit. Zodra Zijne Excellentie voel op het klif had gezet kwam de Pool heir tegemoet, zijn helm in de hand. zag Saskia. Pluimstrijkend. Saskia en Marguérite werden onderge bracht in een logement. Ze kregen samen een slaapkamer en lachend van voldoening stonden ze ieder aan een kant van het bed dat ze zouden moe- te delen. Wat leek het breed na de benauwde kribben in de vrouwenka juit Dominus Soler zou zijn dochter ko men afhalen zodra hem was bericht, dai de vloot met de nieuwe Gouver neur was aangekomen. In deze weken was hij op expeditie het binnenland in. wist de waard te vertellen. Wat Saskia betreft, zij zou binnen enkele dagen door haar beschermer Adriaan van der Dussen naar Wouter Volkerts worden gebracht. Johan Maurits voelde zich in de beste stemming, vertelden de inwoners van Recief elkaar de volgende dag. Reeds de morgen na zijn aankomst verraste hij. vroeg uit de veren, een ieder door zijn besluit zonder mankeren een inspectietocht te maken. Hij koos zich een goed paard en liet zich door Tollner vergezellen. Vroeg opstaan is de remedie in een warm land; vóór de warmte al te drukkend wordt, moet het werk gedaan zijn, zei hij de volgende morgen monter. Afschepen was er nergens bij, vertelde de secre taris aan de dames bij zijn afscheids bezoek. Zelfs de magazijnen met le vensmiddelen wenste de graaf per soonlijk met eigen ogen van binnen te bekijken. En hij. Karei, maar zo vlug hij kon noteren. De hoeveelhe den spek, vlees en kaas, wijn, bier en peulvruchten. Ook met het aantal der pakhuizen en hun grootte wenste de graaf op de hoogte te zijn. Op dit belangrijke punt was er een tekort: Zijne Excellentie had dit ogenblikke lijk door toen hem op min of meer aarzelende toon door een pakhuis meester werd verteld, dat men zich behielp met een nieuw soort hout. uit boomschors gemaakt. Het werkte min der goed. Na een korte rustpauze tijdens de warmste uren werden de middagen aan balans opmaken en corresponden tie besteed. De eerste brief, die Zijne Excellentie in zijn nieuwe hoofdstad voor de Compagnie dicteerde, was er een op poten. 'Het is hier slordig en vuil, ongeriefelijk en bouwvallig, en dat na vier jaar Hollandse bezetting, dus Hollandse verantwoordelijkheid', citeerde Tolner. 'De krijgsmacht van totaal 6000 man acht ik te zwak; het zijn mannen van het laagste allooi uit diverse Europese landen, niet anders dus dan in Holland. De wapens en het buskruit moeten als ontoereikend worden beschouwd evenals de levens middelen. Het volk voelt zich be dreigd door de voortdurende aanval len der Portugezen uit het door de bovenkamer van het café moet voor stellen, zit de buurt bijeen. In de gelagkamer wachten de vrouwen op het resultaat van een buurtvergade- ring. In een andere hoek van de studio staat het foto-atelier van Ak kie. Het ademt alles de sfeer van een Amsterdamse volksbuurt, waar Eli As ser ook in het dagelijks leven zijn tenten heeft opgezet, namelijk in de zandhoek, bekend door café De Gou den Reaal, door Jan Mens beschreven in Griet Manshande. Heldere uitleg Lex Goudsmit als Akkie en Leen Jongewaard als Manie in de serie Citroentje met suiker. doel naar Alicante in Spanje geweest met de Transavia (details onthoudt Eli Asser zijn kijkers niet). Daar zijn we gearresteerd op het vliegveld van Ali cante en een uur vastgehouden omdat onze passen verlopen waren. Gelukkig werkte daar een douanier, die zes jaar bij Philips had gewerkt in Nederland, en die herkende Piet Römer van de televisie. Het was een oriëntatiereis voor de situatie van Toos. Het stikt er overigens van de tante Tozen, met Pia aan het hoofd Wie Toos wordt is nog niet bekend en of ze ooit in het etablissement 'de kip met de gouden eieren' te zien zal zijn weet de schrijver van de serie ook nog niet. Misschien wordt ze gespeeld door een bekende Nederland se. De vraag of dat Adèle Bloemen daal wordt praat hij weg met: 'Ik vind. dat ze te plat Amsterdams praat'. Eenzelfde reactie als geen com mentaar. Nog even komt hij terug op de drie vaste rollen Mees, Manie en Akkie. 'Je moet ze zien als drie intriganten bij elkaar. Ze zitten elkaar voortdu rend dwars. Het is de eerste mannelij ke driehoeksverhouding voor tv. Ik hoop, dat ik met deze opmerking geen problemen krijg met de VPRO. Ze zijn lief voor: elkaar, maar rijden elkaar voortdurend in de wielen'. Na deze onthullende mededelingen gaat Eli's wakend oog over de repeti tie in de studio voor het tweede deel, want bij de televisie wordt in het voren gewerkt. Iedere aflevering komen er andere gasten bij het 'intrigerend drietal' op bezoek. Ditmaal zijn het Gerard Cox en Joop Doderer. Cox speelt de rol van Pionter. een zeer onsympathieke buurman zijn naam is reeds een teken die zijn omgeving onveilig maakt. In. wat door de decors een ADVERTENTIE VAN WENNEKËR ROOSENDAAL Compagnie niet bezette gebied. Van de Portugezen, die zich hebben onder worpen, is niemand zeker. Niettegen staande dit alles acht ik Brazilië het mooiste land ter wereld. De luchtge steldheid is wel heet doch niet al te ongunstig, dank zij de ligging aan zee.' Enzovoorts. De Heren XIX kon den het er voorlopig mee doen. 'Ik merk dat de dames belang stellen in ons wedervaren', zei Karei Tolner op half-verontschuldigende toon, toen hij zijn hart had gelucht. 'Zijne Ex cellentie heeft gevraagd of je vader zijn opwachting bij hem wil kemen maken,' vertelde hij Marguérite. 'Aan joffer Saskia laat hij zijn groe ten doen. Hij hoopt binnen niet te lange tijd de engenhos van Wouter Volkerts te bezoeken.' Moet ik nu zeggen: het zal mij een eer wezen? vroeg Saskia zich af. 'Ik verheug «jij er op, hem te verge zellen', voegde Karei Tolner er aan toe. 'Ik hoop dat ik toch welkom zal zijn, ook wanneer ik nog geen brief uit Holland overbrengen kan.' 'Dat zult u zeker zijn: sinjeur Tolner.' 'Als Saskia daar in de eenzaamheid op de engenhos zit zal het heerlijk voor haar wezen, reisgenoten te ontmoe ten', zei Marguérite hartelijk. (Wordt vervolgd) Terwijl ik geïnteresseerd zat te luiste ren en te kijken naar het NCRV-pro- gramma 'Zorgen om de mens van mor gen', realiseerde ik mij plotseling dat de belangstelling in hoge mate werd gestimuleerd door de boeiende per soonlijkheid van de hoogleraar met wie Henk Mochel sprak over erfelijke afwijkingen. Meteen stel je dan vast, dat zulke gesprekken als met profes sor dr. H. Galjaard voor de televisie eigenlijk tot dé zeldzaamheden beho ren. Deze hoogleraar in de celbiologie en genetica aan de medische faculteit van Rotterdam zal ongetioijfeld vele kijkers sterk hebben aangesproken door zijn heldere en van wijsheid en sympathieke zelfkennis getuigende uit leg. Medisch-technische vorderingen kwamen niet over als kille, ongenaak bare wetenschap, maar als een door hoge normen gedreven onderzoek om onnodig leed te voorkomen. Dat warm-mensélijke element dat zo belangrijk is in een samenleving, door straalde oo kde reportage over het be jaardenfestival. De camera's regis treerden vertederende en sommige bewonderingswaardige prestaties van ouderen, voor wie creativiteit een on misbaar deel van hün leven is. Jam mer dat de montage van de filmim pressies niet overal vloeiend en lo gisch was. Op het andere net presenteerde de EO zich voor de eerste keer als C-omroep. Zoals reeds eerder is' gemeld moet het zogenaamde totaalbeeld voorlopig nog leemten vertonen als gevolg van een Radio vandaag HILVERSUM I AVRO- 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 <Sï Dag met een gaatje. (8.00 Nws. S.ll Radiojournaal. 8.30 De Groenteman.) 9.00 <S> Moderne pianomuz. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind?: pedagog. rubr. 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 Arbeidsliederen uit het verleden (I), muzikale causerie. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 11.03- 11.05 Radiojournaal.) 11.30 (S) Spaanse. Zuid-Amerlk. en Nederl. gitaarmuz. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Blik op de wereld: progr. over ontwikkelingswerk. Overheids- voorl.: 12.30 Uitz. v.d. landb. NOS: 12.40 (S) Lichte gramm.platen. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Act. NOS: 13.25 Toerlmos: toerist, lnf. uit binnen- en buitenl. 13.50 Van ta-ta tot totale taal: rubr. over het leven In de taal. 14.00 Muz. uit de Middeleeuwen en de Renaissance. 14.35 Spie gel van België: muz. en nws van onze zuiderburen. 15.00 (S) Zoeklicht op Neder land: rep., comm. en muz. (16.00-16.02 Nws.i VPRO: 17.00 VPRO-Vrijdag: rechtstreeks progr., waarin politieke analyses, rep., ach- tergrondinf. en teler. reaklies. (17.55 Med. 18.00-18.10 Nws. PP: 18.20 Uitz. van D.S.'70). KRO: 19.00 (S) Springplank: Jonge artiesten. 19.30 En toch kerk: gesprekken over kerk en kerk-zijn In onze tijd, 19.45 Da zingende kerk: muz. in de liturgie. 20.00 In antw. op uw schrijven: verzoekpl.progr. 22.00 (S) Hinken op twee benen: liedjes- progr. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Goal...!: sportprogr. 23.55-24.00 Nws HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie: klass. muz. 7.30 Nws. XV vandaag NEDERLAND J NOT-NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Calimero 19.10 Flipper, TV-serie 19.30 Zorro, TV-serie 20.00 Journaal 20.21 Op losse groeven 21.25 De F.B.I., misdaadserie 22.15 The Goodies, komi sche serie 22.40 Journaal NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar tekort aan deskundige krachten en tijdgebrek Het zou dus niet sportief zijn, bij de beoordeling van de entree dezelfde maatstaven aan te leggen als voor omroepen met routiniers en ja renlange ervaringen. Hoewel ik met allerlei factoren reke ning wil houden, gebiedt eerlijkheid mij toch te zeggen, dat het programma ongetioijfeld goede bedoeliingen in zich bergt, maar onnodige sporen m amateurisme vertoont. Sinds het be staan van de Nederlandse televisie al zoveel voortreffelijke kinderpro gramma's op de buis gebracht, dat daarvan voldode kon worenden geleerd, hoe je kinderen moet aanspreken. De samenstellers van de 'Kinderkrant moeten daarvann nog wat meer kaai leren eten. Iets dergelijks geldt ooi voor de twee meisjes en drie jongens, die samen The New Generation vor men. De Engelse naam is nog geen icaarborg voor muzikale kwaliteit vat het niveau van ontelbare groepjes. Ik heb de imposante film over Hendril VII ervoor opgeofferd om bij de EC het 'Geluid der Stilte' waar te nemen Alweer: goede bedoelingen ,hier et daar geslaagde onderdelen zoals dt zang van een koor in Bolsward), maai als film nogal rammelend en qua ac teren beneden de maat. Bij de scènt waarin een radio-omroeper de inval van de Duitsers meldde en een Friest moeke doodgemoedereerd koffie blee\ schenken alsof ze de weerberichtet hoorde, sloeg ik dicht. Zoiets kan jt niet maken. Ton Hydrc 7.41 Echo. 7.50 (S) Badinerie: klass. muz 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gijmn. v.d huisvr. 8.45 Moeders wil is wet. 9.40 School radio. 10.00 (S) Aubade: seml-klass. muz (10.30-10.32 Nws.) 11.00 V.d. zieken. 11.51 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevr, progr. (12.22 WIJ v.h. land: 12.256 Med. t.b.v. land- en tuinb.: 12.30 Nws; 12.41-12.51 Écho; 13.00-13.05 Raden maar 14.01 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op vrijdag: licht muz.progr. met 15.30-15.32 Nws. 17.01 Zonder grenzen: rubr. over missie en zen ding. 17.10 (S) Metrop. Ork. 17.30 Nws. 17.31 Echo. 18.00 (S) Licht ork. met zangsollsten. 18.31 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning: nws, feiten en achtergronden op sociaal-maatsch. terrein. 18.58 Marktber. VPRO: 19.00 VPRO- vrijdag, aktualiteiten en komm., om 19.30: 19.50 Den Haag vandaag: 20.00 Nws: 20.05 Akt. en comm. en 20.15 Zangkoren, lichl ensemble en fanfare-ork. VARA: 21.00 (S) Radiophilh. Ork. en zangsoliste: klass. en mod. muz. In de pauze: ca. 22.00-22.11 Gesprek over letterkunde. 22.55 (S) D« Staalkaart. 23.35 (S) Muz. van Nederlanders. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III EO: 7.00 Nws. 7.02 Gospelsound: muz. vooi jonge mensen. 3.00 Nws. 8.02 Tussen thee en koffie: gevar. muz.progr. (9.00 Nws.) 10.00 Nws. 10.03 De muzikale fruitmand: ver zoekpl.progr. van en voor zieken. NCRV: 11.00 Nws. 11.03 Popcorn. (12.00 Nws. 12.05 Bij Barend: licht platenprogr. 13.00 Nws, 13.03 Hiep hiep uit hoera: intern, hitparade. NOS: 14 00 Nws. 14,03 Eur, Popparlem- AVRO: 15.00 Nws. 15.03 Pop-Globe: Wereld toppers. (16.00 Nws.) 17.00 Nws. 17.03 Radio journaal. 17.06 Postbus 700: verzoekpl.progr. NOS: 18.00 Nws. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draaijer Show. 19.00 Nws. 20.02 De Vincent van Engelen Show. VPRO: 21.00 Nws. 21.00-1.00 VPRO-Vrijdag: nieuwe platen, plaatsbespre kingen en humorist, momenten. (22.00, 23.00, 24.00 en 0.55 Nws: 22.55 Med.; 21.30-22.30. 23.30 en 0.30 Act.) 18.55 Journaal KRO 19.05 Piste, varieteprogr 20.00 Journaal 20.21 Citroentjes met suiker, TV-serie 21.10 Brandpunt 22.00 Alias Smith en Jones, TV-serie 22.50 Uit de kunst 23.15 Journaal DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Econ. rubr. 11.15 Meine Kinder und lch, Duitse speelfilm. 12.50 Intern, pers- overz. 13.00-13.20 Journaal. 15.50 Nws. 15.5$ Muzikaal filmportret. 16.40 Kinderprogr. 17.10 Gesprekken met Jonge mensen. 17.55 Nws (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sportjournaal. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau- magazine. 19.26 Die Schöngrubers. 19.59 Pro- gr.overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18.10 DU Schöngrubers. 18.40 Nws en act. 19.15 V.d. kleuters. 19.25 Arbeltsgerlcht: Termln in Sachen20.00 Journaal en weerber. 20.15 Cultureel magazine. 21.00 Rep. uil Bonn. 21.25 Inf. progr. 21.30 Dan Oakland, detectiveserie. 22.15 Journaal cn weerber. 22.30 Eln Vogel bin lch nicht. 0.00 Jour naai.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6