Donja Saskia en haar prins ér\ JL Vk k/\ 'Minimale kans op sociaal contract', zegt Ter Heide Ook protesten uit het Noorden tegen verkoop van Limburgs Dagblad >-vry .Til Weinig effen stoffen in winter en lente Bonhoeffer Veel gebreken ontdekt bij wegcontrole Ds. H. G. Abma lijsttrekker Toch redding zomerhuisjes Oosterhout? TROUW/KWARTET MAANDAG 2 OKTOBER 1972 MARY PERKINS \5^^nS!rkSC v 3A, OA, WIST BEST VfCTjfiY'l6tB6tLD •JÖMJU06 IN M3M WI6UVJ6 PVLM HtEPT r.TTlN. VON f LOWIETJE 'QO^l IN DE GOUDE GAPER door W. C. VAN DE HULST. pintjes v»n W. G. VAN DE HULST Jr. 246. Scheve Tinus ach, als die twee lui hem zo meewarig aankijken, hem vertellen dat ze al zo'n verre voetreis achter de rug hebben, dat hun tassen zo zwaar drukken, dat ze zo moeilijk lopen, omdat ze zo dik zijn Scheve Tinus vergeet al gauw z'n kwaadheid. Nou vooruit dan maar! Laat die dingen daar maar liggen. - Hans vergeet z'n koppigheid al even gauw, stapt lustig door. De twee dikken achter de kar, sukkelen mee. Scheve Tinus is op reis. Hij gaat voor de prinses op zoek naar de 'dikke Maarschalk' Dat weet niemand. Hij heeft z'n karretje meegenomen, om er nu en dan eens in te klimmen. Hans is een taai, sterk ezeltje en zwaar is zijn baas nietEn nu, vanmorgen, toen hij zo rustig op de bank van de kar voortschommelde door de brede boslaan, had hij opeens een vage, fijne geur geroken..Ho! Hans!' Ja, ja, hij rook wel goed. Hier ergens moest het groeien, het mooie, het zeldzame 'Honderd-zaden-kruid.' In geen jaren had hij 't gevonden. En nu, opeens, rook hij het. Hij was al van z'n kar gesprongenWaarlijk, waarlijk! 't Was het!... KARELTJES GROTE AVONTUUR Pessimisme toegenomen na belastingdebat Van een verslaggever UTRECHT De kans op het totstandkomen van een sociaal con tract is volgens NW-voorzitter Ter Heide minimaal maar hij wil nog niet zeggen dat het volstrekt uitgesloten zal zijn om duidelijke afspraken te maken. Vooral na het belastingdebat in de Tweede Ka mer is zijn pessimisme toegenomen Op de kadervergadering van het dis trict Utrecht van het NW zei Ter Hedsde dat 'er natuurlijk in de Tweede Kamer nog wat kan gebeuren' maar een sociaal contract wordt zo langza merhand wel onwaarschijnlijk, zei hij, ook al omdat hij niet verwacht dat de werkgevers tot de conclusie zullen komen dat zij zelf ook een bijdrage moeten verlenen aan een verbetering van de situatie.' De heer Ter Hei'de zei niets te voelen voor beperlingen in de loonseisen als de regering onnodig de belastingen en andere lasten verhoogt en gelijktijdig de hogere inkomens buiten schot laat. De sociaal-zwakkeren worden nu al leen de dupe.' Ondanks de sombere voorspellingen over onze economie van vorig jaar, blijken de ondernemers tot nu toe aan twee kanten te hebben geprofi teerd. Zij hebben de extra winsten ten gevolge van de hogere produktiviteits- stijging in eigen zak gebroken en zij hebben de prijzen méér verhoogd dan nodig was zonder produktiviteitsstij- ging. Onder deze omstandigheden wordt het enthousiasme niet versterkt om blind vertrouwen te hebben in afspraken met de werkgevers, aldus de heer Ter Heide. Hij zei dat de vakbeweging in haar bereidheid om tot een sociaal contract te komen en met haar bescheiden wensen, eigenlijk al te ver is gegaan. Op de partijraadsvergadering van de ARP zei minister Boersma zaterdag dat hij, ondanks alle sombere voor spellingen over de totstandkoming van een sociaal contract, zal blijven aansturen op overeenstemming tussen werkgevers en werknemers. Het berei ken van een sociaal contract vindt zijn voedingsbodem in de christelijk- sociale gedachte, die gekenmerkt wordt door overleg en overreding. 'Wij, anti-revolutionairen, bepalen de marsroute, ondanks de vreemde kuren bij de Partij van de Arbeid en VVD', aldus de heer Boersma. Fractieleider Andriessen van de KVP wil bónnen het 'bestead e dekking plan ruimte geven voor varianten, om daarmee de kans op een sociaal contract tussen regering en bedrijfsle ven te vergroten. Hij zei dit op de H. ter Heide partijraadvergadering van de KVP, za terdag in Tilburg. 'Wanneer de vakbe weging van te voren eisen stelt ko men we in een bevroren situatie te recht, waarin een gesprek niet meer mogelijk is' zei hij. De situatie is er te ernstig voor dat een van de partij en, van welke zijde dan ook, geen alternatieven wil overwegen.' Een van de eisen van de PvdA om met de confessionelen tot een akkoord te komen voor de verkiezingen is, dat zij zich in de resterende kabinetsperi ode duidelijk zullen distanciëren van het beleid van het uidige kabinet (met VVD) Andriessen zei hier zater dag over: 'De enige vrijheid die onze fractie heeft, is veranderingen aan te brengen in de verdeling van gelden der afzonderlijke begrotingshoofdstuk ken, die speelruimte zullen we benut ten om zoveel mogelijk ons program waar te maken, maar dan vanuit een solidariteit die we zijn aangegaan met de andere regeringspartners, bij de sluiting van het regeerakkoord.' 35. Urenlang liep smidje Verholen nu al door dat grote woud onder eon sterveling tegen te komen. Zo geraak te hij natuurlijk een flink eind uit de buurt van het huisje van de Soldaat van het Blauwe licht en hij dacht in zich zelf: 'Eigenlijk een opperbeste kerel, die soldaat Hmmm, pfff, even wat tabak in de pijp, jongens. Tja. toch eigenlijk een gekke boel, dat iemand daar een gifslang op mij heeft losgelaten. Waarom zou dat zijn?' Hij stak de brand in zijn pijp en peinsde nog eens wat over de vreem de gebeurtenis van de afgelopen dag en nacht.Toen werd hij plotseling in zijn gedachten gestoord door een vrolijk gezang dat schallend tussen de bomen galmde. Nou ja.gezang kun je het eigenlijk niet noemen. De stem, die zong, klonk namelijk nog al kras- serig. Die stem zong een héél vreemd liedje: 'Grijp er je naald en je vinger hoed! Van je snip, van je snap, van je knor! Snip snap snorre, knip knap knorre! Pipperdepapperdepor! Hoi, hoi! Hol. hoi!' 'Wat een mal lied je', gichelde smidje Verholen. 'Zouden ze in Sprookjesland allemaal van die gekke liedjes zingen?' Nieuwsgierig staarde hij in de richting, waarvan daan dat malle gezang geklonken had en ja hoor! Daar kreeg hij de zanger FERDNAND Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Uit Groningen is bijval gekomen met de protest acties tegen verkoop van het Limburgs Dagblad aan De Telegraaf, ln het oog. Het was een vreemd T,ijtd™Leen °"dertekende een honderdtal burgers - manneke, dat met malle sprongen statenleden, gedeputeerden, burgemeesters, hoogleraren een ver- kwam aanhuppelen. Hij had een rol klaring die zegt dat het 'fout is dat een ideëel produbt verkocht stof onder de arm, een ellemaat over wordt aan de hoogst biedende', de schouder en aan een touwtje om Tot de ondertekenaars behoorden on dermeer Gronings burgemeester H. G. Buiter, het kamerlid voor de PvdA, H. Wierenga, de voorzitter van het dagelijks bestuur van de Groningse universiteit. H. ter Borch en de hoofdredacteuren van de twee nog overgebleven dagbladen in Groningen. In de verklaring wordt de eis van de Nederlandse vereniging voor Journa listen ondersteund, dat de nieuw aan gestelde hoofdredacteur Pierre Huys- kens moet aftreden omdat zijn benoe ming indruist tegen de spelregels die gelden bij benoemingsprocedures Ook de redactiecommissie van het Limburgs Dagblad zelf heeft zich in grote meerderheid achter de eis van de NVJ geschaard dat Huyskens moet aftreden. De pas aangestelde hoofdre dacteur heeft reeds een paar uur na zijn in functie treden gedaan wat van hem verwacht wordt, zo vernamen de journalisten van het Limburgs Dag blad. Samen met de waarnemend-di recteur en wijnhandelaar Drehmans (die tot directeur zal worden be noemd) weerde Huyskens berichten uit de krant van zaterdag die de redactie wilde laten opnemen. Deze berichten betroffen de inhoud van de telegrammen van de NVJ en die van de grafische bonden en de Van onze moderedactie AMSTERDAM —Vier dagen lang is ln de RAI in Amsterdam de dames- confectie te zien, die de komende winter en lente ln de winkels zal hangen. Ruim negentig confectiefa brieken presenteren op de 'Intercon- tex* tijdens een paar modeshows de damesconfectie in het 'populaire gen re', waarbij het accent meer op de handel ligt dan op modische snufjes. Effen stoffen zullen we deze winter en komende lente weinig tegenkomen. Het is allemaal druk bewerkt en wat de stoffen betreft: veel Jersey, zuiver wol en katoen. De confectie brengt ook de angora-achtige vestjes en trui tjes. De roklengte zakt weer iets en de kleuren zijn vooral zacht gehouden. Een voorbeeld hiervan is het pak op de foto van Miss Levi: Zacht-roze met zacht-blauw op een wit fond. Materi aal: wollen flannel. Het geheel is ln vier kleurcombinaties te krijgen ln de maten 32 tot 44. Prijs: om en nabij de 130 gulden. Prachtige momenten van introvert ac teren waren zondagmiddag te zien van Henk van Ulsen. In het IKOR-pro- gramma 'Zoals gezegd door' maakte hij een indrukwekkende creatie van Die trich Bonhoeffer, die kort voor het einde van de oorlog door nazibeulen werd opgehangen. Het leven en denken van de Duitse theoloog kreeg een mo numentale belichting. Van Ulsen deed dit in hoofdzaak met fragmenten van door Bonhoeffer in gevangenschap ge schreven brieven. Brieven met uitspra ken die nog altijd grote invloed uit oefenen. Klaasjan Hindriks gaf in Panoramiek boeiende achtergrondinformatie over de strijd der geesten in de Verenigde Staten, waarvan Nixon en McGovern de elkaar bekampende representanten zijn. Interessante dingen zei vooral Frank Mankiewicz, een van de advi seurs van de democratische kandidaat voor het presidentschap. De NCRV begon het nieuwe advoca- tenfeuilleton 'FranQois Gaillard en het leven van anderen'. Uit de titel blijkt al dat het accent meer ligt op de men selijke dan op de juridische kanten van de zaken die de hoofdfiguur te be handelen krijgt. De eerste aflevering was onderhoudend zonder opmrkelijke kwaliteiten in spel en regie. In de vooravond kreeg de jeugd twee kennismakingen te verwerken. Eerst voor de kleintjes 'Tie-Ta-T'ovenaar', ge maakt naar een idee van Max Appel boom en leuk gespeeld door Maroesja Lacunes en Ton Lensink. Vervolgens voor de wat grotere kinderen (al zul len veel ouderen stellig meekijken): 'Het zwaard van Ardoewaan'. Op Fran se lokatie wordt door Vlaamse acteurs middeleeuwse romantiek verweven met mooie opnamen van landschappelijk schoon. De NCRV bood in het zondagavondpak ket veel zang: tussen twee program ma's van geestelijke liederen, maakte Len Delf err o een wereld(se) 'tour 'de zijn middel hing een gevaarlijke grote schaar. 'Goedenmorgen, beste man', brgroette smidje Verholen hem vrien delijk. 'Ook al zo vroeg op pad?' 'Morge, Joop!' antwoordde het ventje joviaal. 'Zeg 'es even. Ben je bij geval de reuzen nog tegengekomen9' 'De.de wat?' vroeg de smid ont hutst. 'De reuzen, Hendrik!' zei het ventje. 'Je weet wel, van die grote kerels'. unie van beambten leidinggevend en hoger personeel. In de telegrammen van de laatste twee organisaties werd eveneens geprotesteerd tegen het ne geren van de inspraak bij de benoe ming van de heer Huyskens tot hoofd redacteur van het Limburgs Dagblad De bonden eisen dat onverkort de gegeven garanties worden nagekomen. Radio vandaag Van een verslaggever DELFT De gemeente-politiekorp sen van Rotterdam, Delft en Rijswijk hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een Intensieve verkeerscon trole op rijksweg 13 (Rotterdam-Den Haag) gehouden. Ruim tweeduizend auto's zijn gecontroleerd. Zeventien auto's werden aan het ver keer onttrokken wegens diverse gebre- ►bill HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Spitsuur A'dam: lichte gramm.muz. en rep. (7.25 Van de voorpagina: 7.54 VPRO: deze dag: VARA: «.00 Nws: 8.11 Act.) 9.15 (S) Geel me de vijf: verzoekplatenprogr. (9.35 WatersU 10.30 (S) Muz. voor luiste raars: lichte platen. (11.00 Nws.) NOS: 12.00 Den Haag deze week. VPRO: 11.15 VPRO- Maandag: rechtstreeks progr. met rep.. In terviews, comm., ber., telef. reacties en muz. (13.00 Nws.) 14.25 Schoolradio. AVRO- l-i.45 Radiojournaal. 14.50 Wekelijks verkeers- progr. 14.55 Rog. zaken. 15.25 (S) Scala: Jonge Ned. kunstenaars: cello en plano: klass. en mod. muz. 15.50 Engelse volksliede ren. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Licht ensemble met zangsol. 16.30 (S) Mikadoo. kindermag. 17.40 Overheldsvoorl De politie nu. AVRO: 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Ge sproken brief. 18.25 (S) Jazz Spectrum. P.P.: 19.00 Ultz. van de P.P.R. NOS: 19.10 Harmo nie en Fanfare. 19.40 tS) Hobbyscoop: een populair progr. over electronlca. 20.00 Komt —22— 'Ja. We zijn toch Christen. Dan verla ten we de tegenwoordige wereld en zoeken de toekomende.' Kan z ij zeggen, dacht Saskia. Ze is domineesdochter. 'Hoe vind je het dat ik die tekst in het Hollands kan opzeggen?' vroeg Marguerite trots. 'Monsieur Tolner heeft hier op het schip geen andere boeken dan de Bijbel om me Hollands te leren.' Het gebeurde ook dat Marguérite, om gemakkelijker inet Saskia te kunnen 6raten, Karei Tolner er bij haalde, dj bepaalde zich doorgaans tot het in de andere taal overbrengen van de woorden of zinnen die hem werden voorgezegd. Een intiem gesprek van vrouw tot vrouw werd het op die manier niet, maar het leerde de meis jes toch hoe ze zich tegenover elkaar moesten uitdrukken. Een nieuwe ervaring was voor Saskia de beleefdheid, die Karei Tolner in ieder woord, in ieder gebaar tot ui ting wist te brengen. Marguérite scheen dat gewoon te vinden zij was geen weesmeisje, maar een predi kantsdochter. Karei Tolner was even goed als Saskia zelf een wees, maar in plaats van in een weeshuis was hij in een koningshuis opgegroeid. Zou het daardoor komen dat hij met een do mineesdochter kon omgaan of ze een koningsdochter was? Eigenlijk behan delde hij ook haar, Saskia Vondelinge, als een prinses. Intussen had Saskia al het een en ander van Marguérite geleerd. Ze wist nu dat het in de kringen, waarin zij als weesmeisje nooit had verkeerd, 'bon ton' was de gunsten van een dame met beleefdheid te winnen. Als men Saskia vroeg leek de Franse 'politesse' haar voor de dame aangena mer dan de Hollandse vrijpostigheid. Maar aan een vondelinge wérd nu eenmaal niets gevraagd. Karei Tolner was in de Palts geboren, maar hij zei dat hij Hollander wilde wezen. Niet alleen graaf Johan Mau- rits wilde hij in Brazilië zo goed mogelijk dienen, maar ook de Hol landse zaak. De strijd voor de vrij heid: de vrijheid van geloof. Op den duur zou hij behalve de overbekende Hollandse domineeswoorden ook de Hollandse manieren wel gaan leren, dacht Saskia. Een man is een man, zei Hendrikje. Aan het passeren van de linie kwa men enkele feestelijkheden te pas. Die waren ook wel nodig om de verveling van de lange tocht naar het westen wat te breken. Het ontging Saskia niet hoe sommige van de opva renden haar opnamen. Of ze zodra de linie goed en wel achter hen lag maar dadelijk met het niet kennen van de zonde wilden beginnen. Ze was blij dat ze in dc kapiteinshut dienst had. Daar werd ze als vrouw niet belaagd. Behalve de fasanten, waarop Bonkie zo zijn best had gedaan, diende Saskia een extra roemer wijn op. Toen alle disgenoten waren gezeten vroeg Zijne Excellentie tot haar verrassing of ze zelf ook wilde plaats nemen, terwijl Karei Tolner naar de vrouwenkajuit werd gestuurd om Mademoiselle Mar guérite uit te nodigen. Hendrikje en Trijn vierden het feest wel in de kombuis. Op haar plaats aan de eretafel voelde Saskia zich allerminst op haar gemak, maar dominus Plante, die naast haar zat, betoonde zich uiterst voorko mend. Marguérite had Zijne Excellen tie als tafelheer en ze onderhield zich met hem in het Frans. Een blos van opwinding? maakte haar be koorlijker dan ooit en af en toe nam de graaf de lieftallige verschijning naast hem met welgevallen op. Zelf voelde Saskia de spottende blik van Adriaan van der Dussen op zich rus ten. Ze was nog maar nauwelijks tegenover hem gezeten of de bewind hebber had onder de tafel zijn warme knie tegen de hare gedrukt, waarna Saskia zich zo ver mogelijk had terug getrokken. Toen Tolner met Margué rite binnenkwam schoof Sinjeur van der Dussen wat op. 'Dit is een mooie plaats,' zei hij tegen de secretaris. 'Inderdaad, Sinjeur', antwoordde Ka- rel beleefd. De kapiteinshut was feite lijk te klein voor het met twee dames uitgebreide gezelschap. Misschien kon sinjeur Tolner het niet helpen, dat zijn lange benen op een gegeven mo ment die van zijn overbuurvrouw raakten. 'Neem me niet kwalijk,' zei hij zacht en even keek Saskia in zijn bruine ogen. Het knikje dat ze Karei waardig keurde riep op het rode be windhebbersgezicht een grijnslach op. Evenals de predikant naast haar gaf de tegenover Saskia gezeten geheim schrijver zich alle moeite wat ze van het in het Frans gevoerde gesprek niet verstond fluisterend voor haar te vertalen. Eigenlijk had ze daar niet eens behoefte aan, al vergat ze niet haar erkentelijkheid te doen blijken. Voor een vondelinge was het al sensa tie genoeg met een graaf aan tafel te zitten en door twee geleerde heren te worden behandeld als een dame. (Wordt vervolgd) ken. Acht automobilisten kregen pro ces-verbaal wegens het rijden onder invloed. Vier rijverboden werden op gelegd. Er waren 136 personen die geen rijbewijs konden tonen en 126 die geen kentekenbewijs op zak had den. Zeventien chauffeurs hadden geen geldig rijbewijs en zeventien hadden 't kentekenbewijs niet op naam Ruim vijftig gecontroleerde auto's hadden gladde banden en bij 38 auto's was de verlichting niet in orde. Voorts werden vijf personen gesigna leerd, die gezodht werden wegens op gelegde boetes. Er waren twee geval len van wapenbezit Tenslotte trachtte een automobilist te ontkomen. Hij werd achterhaald. De auto bleek af komstig van diefstal en de bestuurder reed onder invloed. Bij de actie waren 150 politieambtena ren ingezet. DEN HAAG De Staatkundig Gere formeerde Partij heeft haar partij voorzitter ds. H. G. Abma opnieuw aangewezn als lijstaanvoerder bij de kamerverkiezingen. Hij wordt op de lijst gevolgd dooi de twee andere kamerleden, ir. H. van Rossum en de heer C. N. van Dis jr. Op de vierde plaats staat ir. B. J. van der Vlies, een dertigjarige leraar wiskunde te Maartensdijk. Vijfde is de heer R. van Ommeren .gemeentesecretaris van Zie- rikzee, en zesde ds. P. J. Dorsman, hervormd predikant te Staphorst. Rep. 22.25 Bond zonder Naam. NOS: 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 Jazz ln aktie: Intern. Jazz Festival Loos- drecht 1972. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: oude muz. 7.30 Nws. 7.41 Hier en nu. 7.55 Progr.-overz. 8.00 Gewijde muz. 8.24 Op de man af, lezing. 8.29 Nws. 8.36 Gymn. v.d. hulsvrouw. 8.45 (S) Plein publiek: maandagmorgen met mensen en muz. 9.30 Hier en nu; 9.45 Kloutertljd: 10.30 Nws: 11.30 Hier en Nu.) 11.55 Med. XV vandaag NEDERLAND I NOS-NOT 10.45-12.00 Schooltevisie NOS 18.45 Ti-ta-tövenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop 19.30 Wie van de drie 20.00 Journaal 20.21 Peyton Place 21.10 Helmut Zacharias Show 22.10 Televizler Magazine 23.00 Journaal TELEAC 23.05 Voorlichtingsprogr, Engels NEDERLAND U NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 19.00 Journaal KRO 19.05 De Familie Ashton 20.00 Journaal 20.21 Speelfilmcyclus met Spencer Tracy: Het Zevende kruis 22.10 En verder geen bij zonderheden: film over het korps maniniers 23.00 Journaal DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Rep. van buitenl. corr. 10.30 Filmrep. 11.10 Ich heisse Erwin und chant.' Deze wereldreis ging qua en tourage wel op een koopje en de zan ger nam af en toe iets teveel hooi op de muzikale vork. Zaterdag ging de AVRO van start met een soort icesternserie, waarin de ver maarde Glenn Ford als sheriff Sam Cade de titetlrol vertolkt. Van zijn tegenstander, de tirannieke mijneige naar Hurley Gaines, boetseerde Will Geer een bijzondere figuur. Ton Hydra OOSTERHOUT De 32 zomerhuisjes van camping Alliance in Oosterhout die op last van gedeputeerde staten van Noord-Brabant en B en W van de gemeente per 1 januari 1974 zouden moeten worden afgebroken hebben een kans om toch te blijven staan. De raad van Oosterhout heeft zich in een motie duidelijk uitgesproken voor legalisatie van de camping. In de motie verzoekt de raad dringend om wijziging van de bestemming van het campingterrein. De eigenaars van de huisjes, allen oudere mensen uit de randstad die er hun spaargeld insta ken zouden hierdoor erg gedupeerd worden. De camping die al tientallen jaren bestaat kreeg 13 jaar geleden de bestemming als natuurschoongebied. De vorige eigenaar heeft geweigerd een aantal voorzieningen te treffen. De huidige eigenaar heeft de nodige voorzieningen laten aanbrengen maar kreeg niettemin te horen dat zijn camping moet sluiten 12.00 Country and westomrubr. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Hier en Nu. 12.50 Makro: sociaal economische rubr. 13.00 (S) Kerkorgelconc.: oude en nieuwe muz. 13.30 Hier en Nu. 13.32 (S) Operette-aria's. 14.05 Schoolradio. 14.30 Hier en Nu. 14.32 In kleine bezetting: klass. kamermuz. 15.00 Ge- ref. middagdst. 15.30 Nws. 15.33 Studio 6 - middagmag. f16.30 Hier en Nu.) 17.20 Over- heidsvoorl.: do surlnamlserlng van de strijd krachten. Link van Bruggen in gesprek met kononel Lammeree, commandant strijdkrach ten in Suriname. 17.30 Nws. 17.32 Hier er 18.00 (S) NCRV-Combo Corner, met Ned. ensembles en sol. 18.19 Ultz. van de B.P. 18.30 Nws. 18.41 Toelichting bij het nws. 18.48 (S) Bandstand: Yorkshire Imperial Metals Band. 19.00 (S) Filter: progr. o.a. bestemd voor jongeren. 19.30 (S) Schutz - 1672 - Spinoza, met om 19.30 Literama: een kron. over boeken, schrijvers en toneel: om 20.00 Nws: om 20.05 Avondoverdenking: om 20.15 Koorwerken: om 20.55 Tussen Schutz en SDinoza: momentopnamen rond het jaar 1672: om 21.35 Spinoza of: gesprekken op de grenslijn, hoorspel. 23.00 Theologische ether leergang. 23.35 fS) Utrechts Symf. Ork.: mod. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.00 Nws. 7.02 KRO-op-Drle: DisCjo- ckeyshow. (8.00. 9.00. 10.00 en 11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.3 Van twaalf tot twee: pauzeprogr. (13.0 Nws: 13.03 Raden maar.) TROS: 14.00 Nws. 14.03 TROS-Pop-Intern. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 De Hugo van Gelderen Show. (17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draaljer Show. AVRO: 19.00 Nws. 19.02 Ned.-Non-Stop. 20 00 Nws. 20.02 Radiojournaal. 20.05 Take the 8-traln. 21.00 Nws. 21.02 De nogon-uur- show. 22.00 Nws. 22.02 Superclean Droamma- chino. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.02 33-45-78: muz.mag. (24.00 Nws: 0.02-0.05 Radiojour naal.) 0.55-1.00 Nws. bin 17 Hahre, film. 12.15 Raumfahrt vor der Haustur, TV-fllm. 12.40 Intern, persoverz. 12.50 Wereldsplegel. 16.15 Nws. 16.20 Literai re ultz. 17.05 Kinderprogr. 17.55 Nws. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Jan Blllbusch, TV-serie. 18.30 Act. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Sportjournaal. 19.26 Die Partrldge-Fa- milie, TV-serie. 19.59 Progr.-overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18.10 Showprogr. 18.40 Nws en act. 19.15 V.d. kleuters. 19 25 Pater Brown, TV-serie.) 20.00 Journaal en weer- ber. 20.15 Act. 21.00 Unter anderem Ehe- hruch, TV-spel. 21.45 Filmrep. 22.30 Jour naal, comm. en weerber. 22.50 Mod. ballet. 0.10 Journaal. DUITSLAND II 17.30 Nws en weerber. 17.35 Rabe, Pils en dreizehn Stuhle. TV-serie. 18.05 Act. en muz. 18.35 Schwelnchen Dick, tekenfilmserie. 19.10 Nanny und der Prof., TV-serle. 19.45 Nws. act. en weerber. 20.15 Natuurfilm. Aansl.: Nws. 21.00 In brutalen Handen, speelfilm. Aansl.: Filmkritiek. 22.35 Nws. weerber. en comm. DUITSLAND III NDR 19.00 Arbeltswclt lm Umbruch, TV-cursus. 19.30 Rationelles Lesen. TV-cursus. 20.00 Journaal en weerber. 20.15-22.45 (zq-w en K) Berliner Werkstatt. met film en disc. DUITSLAND III WDR 18.30 Spaanse les. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Voor Italiaanse werknemers. 19.15 Pris ma van het Westen. 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Buenaventura Durrutl, film-roman. BELGIE (Frans) 14.00, 14.30 en 15.00 Schooltelevisie. 15.30 Sans faute. TV-cursus. 18.00 Onderbreking. 16.45 Mod. wiskunde. TV-cursus. 17.45 On derbreking. 18.05 Nws. 18.10 Kinderprogr. Aansl.: fa beltjeskrant. 18.30 Onbekend. 19.00 Filosofie en lekenmoraal. 19.30 Sportmag. 19.45 Weer ber. en journaal. 20.15 Liefdadlgheidsoproep 20 20 La Flemme, spel. 22.20 Journaal. BELGIE (Nederlands) 14.00-16.00 Schooltelevisie. 17.00 Schooltele visie. 18.00 Fabeltjeskrant. 18.05 De woudlopers, Jeugdserie. 18.30 Zo zag lk het nooit, kunst serie. 18.58 Tsjln-TsJln, tekenfilm. 19.06 Sporttribune. 19.33 Keurig Frans en zoek licht. 19.39 Med. en weerber. 19.45 Jour naal. 20.10 Karakter, TV-spel. 20.55 Streeke- conomle: panelgesprek. 21.30 Vermeers brief hersteld, filmrep. 22.05 Boekennws. 22.40 Nws.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4