Amerikanen bepalen de kracht van EBBC Zware seizoen voorbereiding van Orawi levert tegen Blokkeer geen rendement op Trainer Gerard Bos speelt nog mee in ploeg van Danaïden Dertien minuten zonder Nederlandse treffer Beleidsfouten, maar geen verduistering Prestaties bij Scylla nog niet belangrijk Monsterzeges in badmintonstrijd Twee nederlagen voor schakers TROUW/KWARTET MAANDAG 2 OKTOBER 1972 SPORT T13/K12 HAARLEM De voorzitters van de acht districten van de Nederlandse Badminton Bond zijn van mening dat de geruch ten als zou een aantal hoofdbe stuursleden van de bond 40.000 gulden hebben verduisterd, ie dere grond missen. De district- voorzitters menen wel dat er een aantal beleidsfouten is ge maakt. Na hun vergadering van zaterdag in het Bondsbureau van de N.B.B. in Haarlem maakten zij in een communique onder meer het volgende be kend: 'Na kennis genomen te hebben van een lawine berichten (over financiële handelingen binnen de bond) hebben de diistrictsvoor- zitters een open bespreking ge had, met het hoofdbestuur, de externe accountant, de bonds- boekhouder en de bondsadmini- Rtrateur. In dat gesprek is dui delijk gebleken dat er van fi nanciële manipulaties geen spra ke is. Persoonlijke aantijgingen, gericht aan het adres van ver schillende bondsbestuurdens, missen iedere grond. De dis- trictsvoorzitters zijn wel van mening dat er beleidsfouten zijn gemaakt. Deze zijn echter voor een groot deel te wijten aan de huidige structuur van de NBB. Getracht zal worden in overleg een oplossing te vin den.' Luto nieuive leider in korfbalcompetitie Lee Strong dribbelt langs de verbaasde Stiphout. Van onze basketbalmedewerker LEIDEN Leveren de Amerikaanse gastspelers nu een positieve of een negatieve bijdrage aan het Nederlandse basketbal-niveau? Dat is een strijdvraag die velen in de basketbahvereld bezighoudt. Waarmee ook zij die met een negatief oordeel klaar staan, overigens niet twijfelen aan de kwaliteiten van de vreemdelingen, maar van mening zijn. dat hun inbreng leidt tot verlaging van het niveau der Nederlandse spelers. De ontmoeting Bona StarsEBBC afgelopen weekeinde logenstrafte deze laatste veronderstelling duidelijk. De kwaliteit van eredivisie-debutant EBBC wordt in hoge mate bepaald door het niveau van de twee aange kochte Amerikanen Vince Fritz en Steve Bravaet. Kenmerkend voor deze situatie was bijvoorbeeld zaterdaga vond het feit. dat na dertien minuten spelen bij de stand 35-21 EBBC de eerste niet-Amerikaanse treffer kon aantekenen. Tot dat moment waren alle punten van de Bosschenaren ver zameld via vaardig manipuleren onder de basket van Bravart en het feilloos afstandsschot van Fritz. Zevenenveer tig punten droeg dit duo uiteindelijk bij in de totaalscore van EBBC. dat met 108-79 verloor van gastheer Bona Stars. Ook Bona Stars heelt de beschikking over twee Amerikanen. De sterke re- bounder Wayne Denham scoorde 22 punten en verdedigde behoorlijk. Maar zij-n maat Bill Moody kwam nauwelijks in het stuk voor. Slungelachtige Moody bleek re delijk trefzeker, maar veroverde zich weinig schotkansen en imponeerde verder in geen enkel facet van het spel en zat langdurig op de bank voor de wisselspelers. Het is hieruit voort vloeiend niet overdreven vast te stel len, dat bij het afwegen van de Ame rikaanse kwaliteit in deze ontmoeting, de balans in het voordeel van EBBC doorsloeg. Maar de Bosschenaren ver loren de wedstrijd met een fors ver schil. De conclusie dringt zich op. Het duurde lang eer Bona Stars in de gaten had hoe Fritz afgestopt moest worden. Pas na een te verwaarlozen verschil bij rust (47-39) besefte men nadrukkelijk de urgentie én vond men de methode. Wim Petrici gunde de Amerikaan geen meter ruimte Van onze tafeltennismedewerker AMSTERDAM Bij Scylla is er momenteel maar één ding echt belang rijk: het nieuwe clubgebouw, dat waarschijnlijk over ruim één maand in gebruik wordt genomen. Pas op de tweede plaats komen de prestaties van het eerste team, dat in de ereklasse tafeltennis leuke dingen doet. Zoals zaterdag toen slechts met 64 van landskampioen Deltalloyd werd verlo ren. Voor Scylla is het een gunstige om standigheid, dat gedurende dit eerste competitiegedeelte het clubgebouw gereed komt. Momenteel trainen de I.eidenaren vrij weinig, omdat teveel tijd nan dc speelzaal wordt ge spendeerd. Nadelige gevolgen heeft dit niet, want de twee clubs die gaan degraderen zijn al na drie competitie- dagen vrijwel zeker bekend: JCV en mhmmmas he?Sen\Ó?dt(iehetwandersh.CGer3rt Rijsuijkse 'oudjes' pokken zuken meteen fors aan Bakker: 'Er komen waarschijnlijk J 1 sterkere ploegen bij. Dan moeten we op onze tellen gaan passen. Maar tegen die tijd hebben we weer wat meer tijd om te trainen'. Niettemin heeft het Leidse team een redelijke competitiestart gehad: een monsteroverwinning op JCV en twee krappe 64 nederlagen tegen TT en Deltalloyd. Met name tegen deze laatste iegenstander heeft er zelfs een gelijk spel in gezeten. De 64 was toch een juiste afspiegeling van de verhoudingen. Anton-Will van Zoelen: 'In feite is zo een uitslag een over winning voor ons. Wij hebben de afgelopen week bijna niet kunnen trainen. Die jongens daarentegen staan halve dagen achter de tafel'. Wel is de Scylla-speler die enkele jaren geleden nog een grote tafelten- nis-toekomst werd voorspeld van mening, dat het verschil dit seizoen nog wel groter wordt. 'Volgens mij moeten de jongens er nog een beetje in komen. Met name geldt dat voor Schaafs. die mij niet kon imponeren'. Bert Schoofs 'Ik was niet zo geïn spireerd' verloor vrij kansloos van Gerard Bakker met 1821 en 1421. F.n dat terwijl hij ongeveer vijf jaar lang nooit van deze Leidenaar heeft vrrloren. De pas 19-jarige Rob Meyer moet nog wel even wennen aan het milieu waarin hij nu verkeert. Tegen Scylla bleef hij op nul staan, hetgeen sombere perspectieven opent voor het topduel tegen TT meer. Fritz reageerde geïrriteerd, schoot in onmogelijke situaties en bedierf de voortreffelijke indruk die hij in de eerste helft vestigde. Dat komt bijvoorbeeld duidelijk tot uiting in zijn produktiviteit per speelhelft: 20 om 6 Maar er was een tweede Nederlander die zijn stempel op de ontmoeting drukte ten behoeve van Bona Stars. Peter de Jong werd wed strijd-topscorer met 37 punten (via een schotpercentage van meer dan 80). Omdat de Nederlandse spelers van EBBC weinig tegenover deze wa penfeiten plaatsten, werd Bona Stars winnaar in dit na rust epnzijdige duel. Van onze badmintonmedewerker AMSTERDAM In de badmintonwe- reld zijn behalve de bestuursperikelen nog meer zaken, die de gemoederen danig in beweging houden. Eén ervan is een reglementsartikel, dat zegt dat in het nieuwe competitiebestel de spe lers niet naar sterkte behoeven te worden ongesteld. Zondag maakten HBC en Vijfsluizen hiervan gebruik. Tot ongenoegen van zowel Duinwijck 2 als Haarlem. Bij Viifsluizen bijvoor beeld stond Jan-Willem Kroon, de sterkste man. pas als derde opgesteld en bij HBC had men ene Ellifant de eerste single laten spelen. Dit alles had monsteroverwinningen tot gevolg. De meeste clubs zijn niet gelukkig met de mogelijkheid om spelers wille keurig ou te stellen. Haarlem-be stuurslid Bolleman: 'Dit heeft te veel saaie partijen tot gevolg. Ik vind het bovendien niet sportief.' Piet Ridder van Duinwijck: 'Je kunt een speler tegenover je krijgen, die je van de baan kan vegen. Het is veel interes santer om tegen jongens van je eigen niveau te spelen.' Van de andere kant is het voor zwakke clubs nu mogelijk ,-errassende punten te scoren, omdat de opstellingen tot het begin van de wedstrijd geheim worden gehouden. Het ziet er evenwel naar uit. dat tijdens de komende algemene leden vergadering alsnog zal worden voorge- stéld om dit artikeltje te wijzigen. De koplopers in de beide hoofdklasse afdelingen. Duinwijck 1 en Tilburg, behaalden zondag monsterzeges van 110. Dit betekent tevens, dat elf punten bfj hun 'puntentotaal worden geteld, aangezien cr is besloten om van elke winstpartij tevens een wed- strijdpunt te maken. Hoofdklasse 1 Duinwijck Victoria Dropshot aac Eindhoven Iduna 21—2 14—2 13—2 7—2 6—2 5—2 Hoofdklasse 2 Tilburg Duinwijck 2 HBC Haarlem Vijfsluizen Duinwijck 3 Eredivisie Meren: Donar-Flamlngos 81118; Racing Agon-ASVU 80-82 ina verl i Buna Stars-EBBC 108—79; Haarlem Cardinals-Flat Stars 66-83; RZ-DED 97—69; Llons-Punch 82— 88. Dames: RZ-Amstelveen Z 49-51. RIJSWIJK (ANP) Independiente is niet zonder winst uit Nederland vertrokken. De rijswijkse eerste klas- ser RVC werd in Rijswijk met 5-0 - erslagen. De wedstrijd, die voor dins dagavond was gepland kon toen niet doorgaan aangezien de bezoekende vereniging volgens de reglementen van de wedstrijd om de wereldbeker niet kort voor de 'echte' wedstrijd andere ontmoetingen mocht spelen. Van onze korfbalmedewerker AMSTERDAM De hoofdklasse veldkorfbal heeft opnieuw een an dere koploper: het Amsterdamse Luto. De Lutoïsten versloegen stadgenoot Westerkwartier met 4-1 en profiteerde van het 7-7 ge lijke spel tussen de twee onbe dreigde titelkanidaten Ons Eiber nest en Archipel. Bij de kopgroep voegde zich ook Die Haghe, dat in een treffersrijke ontmoeting het ongelukkig spelende De Dana- iden met 10-13 versloeg. Uit de kopgroep viel weg het Amster damse Blauw Wit dat bij de Zut- phense debutant Rapiditas met 7- 6 in het zand beet. Rohda behaal de de volle winst bij het Rotter damse Deetos. De 7-8 zege bete kende tevens overdracht van de rode lantaarn aan de Maasstede- lingen. De gedeelde tweede tot en met vierde plaats die Die Haghe met stadgenoot Ons Eibernest en het Amsterdamse Archipel bezet, is een verrassing voor al voor de Hagenaars zelf. 'Met deze zege hebben we laten zien, dat de winst van vorige week op Luto beslist geen eendagsvlieg is*, vertelde Roel Evenblij, sinds dit seizoen trainer- coach bij Die Haghe. 'Het is vooral aan het enthousiasme van de speel sters en spelers te danken. Die Haghe had altijd de reputatie te winnen van de sterkeren en te verliezen van de zwakke teams'. Het LeBdise De Danaïden werd beslist niet gezien als een van de zwakkeren. De Leidse ploeg is er de laatste vier jaren in geslaagd als enige debutant zich in de hoofdklasse te handhaven. Alle andere debutanten konden na* een éénjarig verblijf de overgangs klasse weer opzoeken. Grote stimula tor van dit Leidse succes is Gerard Bos, die jarenlang deel uitmaakte van het Haagse HKV en ook enige jaren trainer van Ons Eibernest was. 'Er is heel wat veranderd in die jaren', zegt Bos. Toen ik bij De Danaïden kwam, was er helemaal geen verplichte trai ning. Er komt nu ook meer lijn in de training van de aspiranten en dc junioren'. Hij komt tot die uitlating om zich te verdedigen tegen uitlatin gen: 'Waarom moet jij je op jouw leeftijd nog inzetten in de hoofdklas se?' Ook tegen Die Haghe moest Bos in de tweede helft het trainingsjack uittrekken en de plaats innemen van de geblesseerde Wim Brugman. Dc stand in deze wel snelle, maar beslist niet op hoog niveau staande ontmoe ting was bij die rust 5-5. Aanvoerder Gerard Nap en Simon Boot hadden al snel voor een 2-0 stand gezorgd. De geroutineerde Francien Out zorgde voor de eerste Die Haghe treffer (2- 1). Toen bovendien Casper van Nierop snel naar 3-1 schoot, was al duidelijk, dat de treffers als rijpe appelen van de boom zouden vallen. Door het snellere spel leek de Leidse ploeg dan ook de beste papieren te hebben. Kees Hulsman toonde echter met de tweede tegentreffer aan dat Die Haghe op temperatuur gekomen was. 'De ploeg start altijd traag', verduidelijkt oud- Ons Eibernestspeler Roel Evenblij. 'Pas in de loop van de wedstrijd komen ze op temperatuur. Tot voor kort lieten ze. dan snel het hoofd erbij hangen. Óver dat punt heb ik ze nu heen geholpen'. Opvallend in die eerste helft was, dat na de eerste vijf treffers het ruim twintig minuten duurde eer er verandering in de stand kwam. Erik Filement zorgde uit een strafworp voor de 4-2 stand. Het geweld barstte toen pas goed los. Bob Barendsen reduceerde ook al uit een HEREN Ereklasse: TSJ-Delta Lloyd II 9—1; T T-JCV 19—0: Delia Lloyd I Scylla 64: Promotie ereklasse: A; TSF li-Steeds Hoger TSB T T Il-Iduna 5—5; Irene-Leys FS B. Maas- bree-Victory '55 73; Scylla II-NOAD 82: AMVJ-St Aloysius 10—0: Hoofdklasse: A Red Star-De Veluwe 3—7: VDO-De Salamanders B—1 B JCV Il-Swlft (D) 3—7: TT III-TOV 82; C Wlbats-PSV 6I; Belcrum-Induna II 5—5; TOGB-TT IV 5—5. D: De Treffers-Docos 1: Never Despalr-Jaskl 3—7; AMVJ II- OTTC 9—1. DAMES Ereklasse: De Treffere-Avantl 91: Belcrum- Maasbree 010; Steeds Voorult-TT 46. Hoofdklasse: Be Qulck-TOGB 64: Phoenlx- Gispen 6—4: Delta Lloyd II-TT II 010: Goscma-VDO 5—5: Phoenix II-TTCV afg. Irene-TT III 5—5 Twenty One Up-Delta Llnvd 0— in De Salamanders-Jeep gyen ulUl. amVj-vvv 0—10. Van nze volleybalmedewerker AMSTERDAM 'Ik heb ze een kran tenartikel laten lezen waarin stond, dat de oude Blokkeer-ploeg aan hel afzakken was en dat daardoor Orawi een goede kans had de eerste winst binnen te halen', vertelde Henk Hoo gerwaard weer volop in de running zijnde trainer-coach van het Rijswijk se Blokkeer'. Ze hadden mij met dat krantenbericht geen betere dienst kunnen bewijzen. Dat heeft mij een praatje vooraf van zeker vijf minuten gescheeld'. Blokkeer opende de volley balcompetitie dus met winst. Een ge makkelijke winst, want de Orawi- ploeg, dit jaar getraind door Hidde van der Ploeg, heeft geen moment een vuist kunnen maken. Tegen alle verwachting in werd het een zeer teleurstellende wedstrijd, waarin de ploeg van Hoogerwaard met de cijfers 8-15. 10-15 en 4-15 geen twijfel over de krachtsverhoudingen liet bestaan. Dat ondanks de roep die dc Dordtenaren vooruit was gesneld. De ploeg was in mei al met de voorbereidingen van dit seizoen be gonnen. Daarbij behoorde een stage van een week in Tsjecho-Slowakije en twee wedstrijden tegen landskampioen AMVJ uit Amsterdam. 'De ploeg is geen moment zich zelf geweest', bevestigde Van der Ploeg teleurgesteld. 'In die oefenperiode is bijzonder knap gespeeld. Juist in de tweede wedstrijd tegen AMVJ waren alle frustraties verdwenen. Daarom had ik een hoop dat ze tegen Blok keer goed voor de dag zouden komen. Ik wist, dat de Rijswijkers het seizoen zwak zouden starten. Juist dan hph je een kans voor een verrassing te zor gen. Hoe later in het seizoen, hoe minder kansen je tegen deze ploeg krijgt'. De Blokkeer-ploeg pakte de zaken met een degelijk aan. Gestart in de for matie Johny Groen, Jurrien Kooien, Loek Willemstein, Frank Constandse, Joop Tinkhof en Jacques de Vink werden uit vier serves evenveel pun ten gepakt. Stuk voor stuk het gevclg van stopfouten. Jacques Hoogerwaard. met uitzondering van een seizoen reeds vele jaren basisspeler bij de Dordtse ploeg, daarover: 'Onbegrijpe lijk zo slecht als we vanmiddag stop ten. Die paar eerste punten sloopten meteen ons zelfvertrouwen. Er kwam eigenlijk niets meer uit'. Het gevolg was, dat Blokkeer absoluut niet zo op de tenen hoefde te staan als werd verwacht. Zeer incidenteel werden er door Orawi succesjes be haald. Bijvoorbeeld door Jan van der Hoek, die vooral in het spelverdelen weer de grote man bij Orawi was en in de eerste set de achterstand van 2- 6 tot 4-6 terug kon brengen door direct uit zijn serve te scoren. Later leek het nog even benauwd te worden voor Blokkeer. 'In het begin vielen ze nog veel van de buitenkant aan', verklaard Hoogerwaard. 'toen kwam het nog niet goed functioneren van ons blok aan het licht. Maar dat is ergens ook wel logisch, we hebben nog weinig gedaan. De meeste spelers waren betrokken bij de trainingen van het Nederlandse team. Constandse was door een gebroken vinger hele maal van de voorbereiding uitgeslo ten. Tk heb hem vandaag mee laten spelen, maar vooral gezegd, dal hij het rustig aan moest doen'. Constand se volgde dat consigne goed op. Even als zijn ploeggenoten speelde hij de drie sete rustig uit. "Het was eigenlijk wel een beetje slaapverwekkend', vond hij. Voor de Orawi-spelers was de hele ging van zaken een volkomen verras sing. 'Er wordt toch echt wel stevig aan getrokken', constateerde Hooger werf. 'Het was onbegrijplijk'. Hooger waard. evenals Vam der Ploeg eens trainer van de nationale herenploeg, was er niet zo verrast over. 'Ik heb gewoon weer een goede ploeg. Tegen over het spijtige veriles van Hans Kranenburg, die jaren bij ons als vaste speler in de basis zat, maar die door zijn werkzaamheden het rei zen niet meer kon opbrengen, staat het doorkomen van Loek Willemstein'. 'Er zal', zo neemt Hoogerwaard zich voor, 'nog het een en ander aan het blok gedaan moeten worden'. Ondanks dat volgens Hoogerwaard slechte Blok- keer-blok, hield de Rijswijkse ploeg het initiatief door het sterke netver- dedigen. Na de 8-7 stand in de eerste set was het snel met de Orawi-ploeg gebpurd. Een sluitend Constandse- Willemstein blok tilde de stand naar 10-7. De tweede Van der Ploeg time out haalde niet veel uit, want mede door het goede spelverdelen van Jur rien Kooien was het spel 15-8. De tweede set kreeg aanvankelijk wat meer cachet. Orawi had met aanvallen vanaf de buitenkant door Paul van Wijnen, Jacques Hoogerwerf en Bert Dekker tot 4-1 succes. Een Hooger waard time-out maakte er echter een einde aan. Toen bovendien de wat wegzakkende Willemstein door oud- Cito en AMVJ-speler Henk Pilon werd vervangen, kwam de Dordtse ploeg niet verder dan 6-6. Bij 6-12 probeerde Van der Ploeg in een time out er nog wat vuur in te gooien. Het was tevergeefs. Via 8-13 wandelde Blokkper naar 10-15 De derde set werd een nog schamele re vertoning. Het telfvertrouwen was volkomen weg. 'We spelen een wat ander spelpatroon. Vroeger werd er vaak enorm hoog aangevallen', verdui delijkte Hoogerwaard. 'Dat werd dan vaak afgewisseld met snelle steek set ups. Dat zie je niet meer. Het wordt nu allemaal half hoog gegeven'. Voor Orawi was dat ongrijpbaar. Zeer tot genoegen van de Blokkeerspelers, die algemeen opmerkten, dat de oud jes het nog goed deden. Het was echter niet alleen aan de 'oudjes' te danken. Een grote rol in die derde set speelde bijvoorbeeld Eddo Mondri aan. die in die spelperiode zeer be kwaam de taak van Kooien overnam. Hoogerwaard daarover: 'Die jongen heeft bij collega Van Zweeden een enorm goede technische opleiding ge had. Dat kun je prachtig voor de functie van spelverdeler gebruiken'. Orawi-Blokkeer werd dus geen verras sing. Het was het algemene kenmerk van de opening van het volleybalsei zoen. De enige uitzondering was de overwinning van debutant AMVJ/RLVC op het eveneens Rotter damse Libanon met 3-1. Vooral daar om opvallend, omdat Libanon het sei zoen altijd sterk begint. Bij de dames bracht de opening meer onverwachte uitslagen. De Utrechtse debutant Ath- ton versloeg het Alkmaarse Octopus met 3-2. Hetzelfde bereikte het Apel- doornse Dynamo op vaste titelgegadig- de Vredestein. HEREN: Eredivisie: Orawi Blokkeer 0-3 <8- 15. 10-15. 4-15). Corbulo - Gekdrop Comb 3-0 H5-12? 15-12. 15-11). SIGI - US 0-3 6-15. 7- 13, 13-15), Libanon - AMVJ/RLVC 1-3 <12-15. S-15, 15-9. 11-15). Valuas - SFC 0-3 <8-15. 13- 15. 1-5). Eerste Divisie B: WC Excellent - Bekkerveld 3-0. Heer - Valbovol 3-1. Petrus en Paulus - Bermi 3 1. Delta - Were Di 3-1. Radius/MVC - Kangeroes 3-1. HVS - PVC 3-2. DAMES: Eredivisie: Energo - Bekkerveld 0-3 <5-15. 4-15. 7-15). Corbulo - Valbovol 3-1 (13- 15, 15-11, 15-11 15-6), Haag'68 - DVC 3-0 <5- 7, 56. 5-5), Octopus - Athlon 2-3 <7-15. 13- 15. 15-10. 5-2, 0-5). Dynamo - Vredestein 3-2 <9-5. 13-15, 15-10. 15-12, 10-15), Dynamo - Vredestein 3-2 <9-15. 15-16-14. 5-15. 86). Valuas SFC 3-2 (7-15. 7-15. 3-15. 15-11, 16- 14). Eerste divisie A.: Amsterdam/Boemerang - EAW 2-3. Orlon - Lycurgus 2-3. VIC/BRC - Armlxtos 1-3. Drachten - SC Isala 1-3, Olympus Be Qulck/TLC 2-3, B: Orawi - Bekkerveld 20-3. Karanol - Set Up 0-3. Haag'68 2 Deltalloyd/AMVJ 3-0. VC Tilburg - Advendo 3-1. Die Raeokse - PVC 2-3. strafworp er werd overigens hele maal niet hard gespeeld de stand tot 4-3. Zijn gelijkmaker vlak daarna barcht De Danaïden voor het eerst aan het wankelen. Wel gaf Casper van Nierop De Danaïden opnieuw een voordelige stand (54), maar dat zou in deze wedstrijd voor het laatst zijn. Vooral ook omdat de zuiverheid uit het Leidse schot verdween. Gerard Bos daarover: 'Het is een psychische kwestie. Onderling is er geen enkel verschil van mening. De stemming is wat dat betreft prima'. Een minuut voor rust kwam de inlei ding tot de Leidse nederlaag. Chris Schmidt was zijn tegenstander Gerard Nap te vlug af en scoorde 5-5, terwijl Erik Fiilement een De Danaïden-straf- worp miste. Na de rust keerde Wim Brugman dus niet terug. Gerard Bos Ben Strobus verschalkt Stoeltie (rechts). Dick persoonlijk nam zijn plaats in. 'De mensen vinden dat allemaal zo vreemd, maar dat is het helemaal niet', verduidelijkt de Haagse trainer nogal bewogen op dit punt. 'Men zegt dan, dat er niets achter het eerste staat, Men vergeet echter, dat De Danaïden pas vier jaar met een jonge ploeg in de hoofdklasse speelt. De opleiding van de jongere spelers be gint nu pas door te werken, maar nog niet zo, dat een jongere mij kan verdringen. Begrijp vooral goed, ik ben wel bij HKV weggegaan, maar ikj heb nooit afscheid genomen van de' wedstrijdsport. Ik zie er absoluut geen bezwaar in, dat een trainer als het nodig is mee gaat spelen. Vooral zoals in mijn geval, wanner je in staat bent de ploeg te stimuleren'. Dat stimuleren was beslist nodig. Die Haghe nam in de tweede helft direct het initiatief en door Bert Knegten (twee keer), René de Vos en de tegenover Gerard Bos staande Bob Barendsen werd de stand naar 5-9 geschoten. De Leidse ploeg vocht dui delijk tegen zich zelf. Van Nierop bijvoorbeeld kreeg de bal amper in de lucht. Zijn treffer leek opnieuw een ommekeeer te brengen. Met Bos redu ceerde hij de stand tot 8-9. Die Haghe liet er zich niet dioor verontrusten en liep door Knegten opnieuw uit (8-10). Dit zou zich tot 10-11 herhalen. Toen pas zag de Leidse ploeg het nutteloze van verder verzet in. Via Schmit en Hulsman werd het 10-13. 58 Westerkwartier 54 57 Rapiditas 54 5—7 Rohda 53 5—7 Do Danaïden 5—3 55 Deetos 5—2 SKOPJE (ANP) Na vijf ronden in de Schaakolympiade staat Nederland op de zestiende plaats. De Nederland se schakers leden twee nederlagen dit weekeinde, terwijl tegen Bulgarije met een afgebrokenpartij de stand 1 2 is. Tegen Rusland werd het 2.5-1.5, tegen Joegoslavië 13. Rob Hartoch zorgde voor de beste prestatie in de wedstrijd tegen Rusland, door de Rus sische kampioen Savon te verslaan. Het halve punt was afkomstig van Zuidema die met Smyslov remiseerde. Tegen Joegoslavië kwam Nederland aan een punt door remises van Don ner tegen Gligoric en Hartoch tegen Rukavina. Zuidema en Timman leden beiden een nederlaag tege respecti- velijk Ljubojevic en Matulovicv Rusland is langzamerhand een fors stuk achter geraakt bij leider Joegos lavië. De overwinning op Nederland viel kleiner uit dan verwacht werd, tegen Bulgarije staat het nog 1 Vi— 112Joegoslavië heeft de leiding in handen met 12 punten. Hongarije dat Rusland al heeft verslagen volgt op een half punt, terwijl Tsjechoslowa- kije '2'/> punt achter de Joegoslaven staat. Spanje is vierde met 9 punten. ADVERTENTIE delta lloyd een begrip in sport verzekeringsgroep n.v. en jn verzekeringen

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 12