-Russisch ijshockey nog sterk onderschat In situatie bij ielefeld niet anger te werken' BJ3SSHI Schakers winnen van Denemarken Argentijnse pers vol lof voor Ajax Vereldserie toch leerzaam voor Canadese prof spelers eerste divisie MESBSESS :20 OÜWKVARTET ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1972 SPORT T21/K21 n, ui onze speciale verslaggever JSTERDAM Tussen het Olympische, Europa Cup- en wereldbe- rnieuws heeft zich vrijwel onopgemerkt een revolutie op ijshockey bied voltrokken. Hoewel er geen bewijsmateriaal voor aanwezig s, werd alom aangenomen, dat het Canadese ijshockey, zoals de ofteams dat spelen, superieur geacht moest worden. De Russen ver erden weliswaar zeven jaar achtereen de wereldtitel, maar die ernooien werden altijd afgewerkt zonder de Canadese profs Aldus ld de internationale federatie ondanks herhaaldelijk aandringen n Canada besloten reden waarom ook Canada ooit weigerde in schrijven voor het jaarlijkse evenement. de bepaalde Paul Henderson de eind stand op 6—5. daarmee de ruün 2500 Canadese supporters (een reisje k rai- son van duizend dollar per persoon) in extase brengend. De Canadese co ach Harry Sinden: 'Dit is meer een overwinning van de spelers zelf dan een van onze stijl. Ik ben vooral gelukkig voor de spelers, die eerder onjuist werden gekritiseerd en zelfs een schande voor de natie werden genoemd'. De verantwoordelijke leiders van het Canadese team hebben de Russische ploeg duidelijk onderschat. Ook nu nog kan gesteld worden dat Canada over een groter en rijker getalenteerd spelers potentieel beschikt. In hun voorbereiding op de duels met de wereldkampioen toonden de Canade zen zich echter hooghartig. Joop van Morkhoven, manager van het Tilburg- se Tijsc Trappers, als gast aanwezig bij de trainingen van de ploeg: 'Het werd niet noodzakelijk geacht meer dan twee weken voor de voorbereidin gen uit te trekken. Ik heb daar regel matig over gesproken, de mensen gewaarschuwd, dat ze het zo niet zouden redden. Hoe goed deze measen ook zijn, binnen twee weken kweek je geen eenheid. Dat realiseerden ze zich ook wel, maar nogmaals, het werd niet nodig geacht. Ze hadden een paar wedstrijden van de Russen geziien en die brachten henniet onder de in druk. Logisch, want de Russen heb ben toen bepaald niet het achterste van de tong laten zien. Zij waren klaar; ze hadden zich in drie maanden naar deze wedstrijden toegewerkt. De Canadezen hadden nota bene geen enkele conditie. Voordat ze bij elkaar kwamen hadden ze niets gedaan. Uit alles bleek, dat de Russen onderschat werden. Harry Sinden werd als coach benoemd, omdat hij tien jaar geleden in Stockholm van de partij was, toen Canada voor de laatste keer de titel opeiste. Die weet voldoende van de Canadezen waren het zat. dat de n afgevaardigde amateurformaties ortdurend door de Europese concur- ntie werden vernederd. Teneinde or eens en voor altijd de Candese gemonie nadrukkelijk te onderstre- werd een wereldserie georga- eerd tussen de regerende wereld- npioen en de nationale Canadese matie. sistent-coach John Ferguson ver- ndigde voor het begin van de we- dserie: 'We zullen die ontmoetin* n ongetwijfeld in winst omzetten, uk voor stuk'. Nadat vier van de ht geprogrammeerde wedstrijden in nada gespeeld waren en Rusland voorsprong van 21 had opge- uwd (een duel finishte in een ge- kspel) moest Ferguson zijn ver- chtingen wijzigen. 'Net als ik ver- derstelde de massa dat de confron ts met de Russen simpele karwei- voor ons vormden. Laten we nu in melsnaara niet gaan kankeren op :aar, dat het niet zo eenvoudig rloopt. Het Canadese ijshockey zal et overlijden ten gevolge van een issische overwinning. Het zal alleen doen. We moeten ons niet zo w>t voelen dat we van anderen niet kunnen aannemen. De Russen bben zekere opvattingen laten zien, ons de ogen wel moeten openen'. VERLAAG nada besloot de wedstrijdenreeks eh nog met een positief resultaat, ploeg die in Moskou onmiddellijk er met een nederlaag werd opge- ïeept, herstelde zich knap en wees drie uiterst spannende wedstrijden Russen uiteindelijk terug. In het itste treffen voerden de Russen de ind nog aan bij het begin van de rde periode. De uitblinkende Espo- o verkleinde de marge van 53, wijl zijn collega Cournoyer de Ca- dese formatie naast de tegenstander acht. Dertig seconden voor het ein- Een van de Canadese treffers in beeld Mahovlich (links) heeft de puck hard achter de Russische doel man Tretiak geslagen na een pass van Phil Esposito (7). De Russische verdedigers Kuzkin (4) en Mi- khailov (13) kunnen er niets meer aan veranderen. tegenstander, werd er geredeneerd. Dat de Russen zich tussentijds ont wikkeld hadden, werd nauwelijks re kening mee gehouden. Zij herinner den zich de nederlagen, die de Russen drie jaar geleden nog opliepen tegen juniorenteams uit Canada. Zij verga ten daarbij alleen, dat die duels voor de Russen slechts dienst deden als studiemateriaal en zeker niet speciaal bedoeld waren om het.pure resultaat'. ROT Canada is geschrokken van de Russi sche explosies, die ingeluid werden door een 27 score. Er is kritiek op de aanpak, de begeleiding en het gedrag van de spelers zelf. Red Fisher van de The Montreal Star schreef, nadat het Canadese team in een 'tus sendoortje 'tegen Zweden gelijk speel de: 'De ploeg speelde niet slecht. Dat is het word niet. Ze speelden rot, het was een zootje. U moet niet veronder stellen, dat de Zweden een goedo ploeg presenteerden. Ze waren bijna net zo goed als de Quebec-Oldtimers'. Van Morkhoven over die krasse taal: 'De Canadese pers schuift nu de schuld op de spelers. De publiciteits media moeten hun eigen falen camou fleren. Er is voortdurend geschreven en gezegd dat alle wedstrijden door Canada gewonnen zouden worden. De spelers hebben dat al eerder bestre den. Nadat ze enkele filmpjes van het Russische optreden uit eerdere duels hadden gezien, stelden ze al: Dit wordt moeilijk. En neem van mij aan dat ze een volgende keer 'barst maar' zullen zeggen, als de wereldseries weer op een dergelijke manier bena der dworden. Het tast hun populari teit aan en dat betekent ook hun marktwaarde'. EXCUSES Er zijn verontschuldigingen voor het >en an Notermans na jaar Duitsland weer thuis au onze speciale verslaggever LTTARD Aan een in velerlei opzichten gouden tijdperk is voor Jan Notermans een (voorlopig) nde gekomen. Nederlands enige trainer in het Westduitse voetbal is weer teruggekeerd in zijn kap- ilon in Sittard. Na ruim één seizoen Regionaal- en Bundesliga-ervaring is de steil omlioogschieten- e carrière-curve van de 40-jarige ex-international op het hellende vlak gekomen. Arminia Bielefeld li Jan Notermans zijn als vrienden uit elkaar gegaan. Tot aan het einde van zijn contract in 974 mag Notermans voor wat Arminia betreft tegen een aantrekkelijk zakcentje vakantie vieren. tie. 1UIS e i gen r is een heel scala van factoren die teindelijk heeft geleid tot de breuk ssen Notermans en Arminia Biele- Id. Ndet in een gebrek aan kwalitei- n van de eerzuchtige Limburger, nkoopschandaal betrokken Arminia in debet aan de impasse in Bielefeld. :n rond het vorig seizoen bij de nkoopschaal betrokken Arminia zijn ebet aan de impasse in Bielefeld. :at die kwaliteiten van Notermans ïtreft: de succeen bij zijn eerste ïitse club Arminia Hannover en veel mindere mate - bij Bielefeld ireken dn dat opzicht voor zicht. tenheid otermans kwam via SVN en RIOS, ree Limburgse amateurclubs bij annover terecht. Een club in de egionalliga Nord. Notermans: 'Ik 'eeg daar de beschikking over een irmatie die nogal wat nieuwe gezich- n telde. Niettemin lukte het mij ij spoedig om van het Arminia HaarlemAZ FC AmsterdamMVV Go AheadSparta (za.) PSVExcelsior NEC—FC Den Haag FeyenoordFC Den Bosch FC GroningenFC Twente NAC—AJax FC UtrechtTelstar VolewijckersSC Tilburg Fortuna VI.Veendam HeraclesHeerenveen Roda JCVitesse GraafschapFC Dordrecht WageningenHVC SC CambuurEindhoven VolendamHelmond Sport VVV—SVV PECFortuna SC e met een gemerkte wedstrijden cpl omen voor op het formulier van Jorttoto 9. Hannover een eenheid te smeden'. De opvallende prestaties van Arminia Hannover trokken ook de aandacht in de Westduitse pers en van Arminia Bielefeld. Maar omstreeks die tijd werd het deksel van de beerput open getrokken. Trainer Egon Piechaczek viel wegens zijn aandeel in het om koopschandaal niet meer te handha ven. Het nieuwe bestuur van Biele feld zocht contact met Notermans en omstreeks de jaarwisseling werd de zaak beklonken. Jan Notermans: 'Dat betekende voor mij een carrière waar ik alleen maar van had kunnen dro men. Natuurlijk, ik wist wat er te gebeuren stond. Ik besefte dat Biele feld uit de Bundesliga gestoten zou worden. Maar dan nog zou ik een half seizoen ervaring kunnen opdoen in de hoogste afdeling van het Duitse voet bal. Hannover liet mij met pijn in het hart (een lovend getuigschrift vormt het bewijs van Notermans woorden) halverwege het seizoen ver trekken. Maar zelfs als ik die te verwachten degradatie incalculeerde, bleef de overstap aantrekkelijk. Een terugzetting naar de Regionalliga West betekende namelijk dat ik zou werken in de afdeling die na de Bundesliga als de sterkste in West Duitsland geldt. En dan was er boven- dien nog de niet te versmaden finan- ciële kant van de zaak. Ik ging bij Bielefeld aanzienlijk meer verdienen dan bij Hannover'. 'Missionaris' Jan Notermans, vanwege zijn voor West Duitsland opzienbarende trai ningsmethoden, dikwijls de 'missiona ris' genoemd, probeerde ook zoveel mogelijk zekerheden te krijgen voor de sportieve toekomst van zijn forma tie. Hij vroeg en kreeg de zekerheid van het bestuur dat er in de Regional liga gevoetbald zou wrden met Bun- desliga-salarissen. Notermans: 'Ik zou de beste spelers uit de kern mogen behouden en bovendien geld krijgen om de ploeg te versterken op die punten waar ik het nodig achtte. Dat geld zou van de industrie komen' Tijdens de Bundesligaperiode van No- termand kwam er onrust onder de spelers. Vijf wedstrijden voor het ein de sloot Jan Notermans een aanta' contracten af voor het komende se.- zoen. 'Ik moest snel handelen. De anderen die geen contracten kregen voelden zich onzeker worden. Het kwam de sfeer niet ten goede'. Er was nog een bijkomende factor. De indus trie had een bedrag van 150.000 Mark toegezegd, wanneer Arminia er in zou slagen om in de Bundesliga te blijven. De ploeg voetbalde (uiteraard ook door omkoerpijen) zo veel punten bijeen dat aan die voorwaarde werd voldaan. Maar toen het deksel van de beerput voorzichtig werd opgelicht, kon het Deutsche Fussbal Verband niets anders doen dan strafmaatrege len nemen. Aanvankelijk werd er ge dreigd met terugzetting naar de ama teurafdeling. Later naar de Regional liga. Notermans: 'De spelers vroegen toen de industrie om de 150.000 Mark toch uit te keren omdat zij na vijf jaren 'onkundig waren van de omko perijen'. De industrie stond er aan vankelijk niet onwillig tegenover. Maar trok de toezegging later weer Begroting Het nieuwe verenigingsbestuur maak te met behulp van economen een begroting voor het nieuwe seizoen. Daaruit bleek dat er alleen dan maar financieel rondgedraaid zou kunnen worden waneer er een toeschouwers- gemiddelde van 12.000 gehaald werd. Aan die eis zou alleen maar kunnen Worden voldaan wanneer Bielefeld van stond af aan in de top meedraai de. Notermans wist dat dat geen haal bare kaart was. 'De industrie kwam niet over de brug. In plaats van nieuwe spelers aan te trekken moes ten er mensen worden verkocht. Jen- drossek en Budinsky werden ver kocht. Van Slomiani, een Pools inter national, kon ik wegens zijn aandeel in het schandaal geen gebruik maken. Er werd daarnaast op nog meer in komsten gerekend. Het eind van het liedje was dat er een nieuwe toe schouwerscalculatie nodig was. Dat nieuwe getal werd 15.000 mensen, een onhaalbare zaak'. De financiële problemen van Bielefeld werden nog verergerd door de hou ding van de spelers. Het overgrote deel van de kern had Bundesligacon- tracten T <en zij zagen dat Bielefeld in m i n kwam schroefden z.j JAN NOTERMANS hun eisen op. Zij wilden het onderste uit de kan. Notermans: 'Er kwamen waanzinnig hoge basiseisen die wel ingewilligd moesten worden. Eenvou digweg omdat er geen andere keus was. En dat is nooit goed. Ik houd meer van een stelsel waarin de spe lers via aantrekkelijke premies een goed salaris kunnen verdienen dan van hoge basiscontracten met relatie ve lage premies. Dat werkt de narig heid gewoon in de hand'. Het - nog ailtijd lopende onderzoek naar de omvang van de omkoperijen van Armina Bielefeld bracht een steeds groter gat in de clubkas, aan het licht. Alleen al aan loonbelasting is Bielefeld 3 ton achter. Een voorzichti ge raming van het totale tekort wijst in de richting van een miljoen Duitse Mark. Daarbij is inbegrepen een be drag van ongeveer 3 ton dat is uitge geven als steekpenningen. Slechts één schandaal is uitgeplozen: omkoperijen van Hertha BSC, waarmee een bedrag van 2 Vi ton was gemoeid. Maar het staat wel vast dat er nog meer onder het deksel van de beerput zit. Het gewenste aantal toeschouwers .bleek geen haalbare kaart. Bielefeld, in de Bundesliga een verdedigend in gestelde ploeg, moest overschakelen van een countertactiek naar een aan vallende speelwijze. Dat vraagt tijd. En die tijd ontbrak Notermans nu eenmaal. Uit vijf competitiewedstrij den behaalde hij vier punten. Een resultaat dat niet voldoende was om het publiek >n grote getale naar het sla cl on te l kken. opzienbarende Canadese verweer. De voorbereidingen waren inderdaad po ver, de tijd was slecht gekozen (vlak voor het seizoen, vlak nadat de profs van een lange vakantie terugkeerden); de grootste vedette Bobby Orr, speler van gelijkwaardig niveau en salaris als Johan Cruijff, was door een bles sure niet beschikbaar. Maar die excu ses hebben niet zoveel zeggingskracht, dat het Canadese ijshockey nog steeds van superieure kwaliteit is. De gezag hebbende clubcoach Red Kelly: 'Het is simpel. De Russen propageren gewoon beter ijshockey dan wij, dat is onze fout. Punt is dat ze beter passen. Ze geven de puck nu af en niet morgen, als de tegenstander zich al hersteld heeft. De Russen bewegen ook meer. Een Rus zoekt de balustrade op om zich vervolgens ergens anders aan te bieden. De Canadees stelt zich echter afwachtend op. Ook hij gaat naar de balustrade, maar stelt zich dan passief op, neemt eigenlijk geen deel meer aan het spel, wacht af tot hij gepasst wordt, stort zich dan in een gevecht. Maar nogmaals, het voornaamste eu vel is de passing. Wat heeft het voor zin als er een Rus wordt uitgevoerd en de speler niet in staat is een collega in een goede positie te manoe- vreren. Hoe vaak zie je niet van een Canadees, dat een solo verprutst wordt door breed in plaats van diep de puck te verschuiven?' TRETYAK Van Morkhoven vervolgt met: 'Wat de Canadezen voornamelijk gefrappeerd heeft is het optreden van de Russi sche goalie Tretyak. Het is inderdaad ongelooflijk wat die man gepresteerd heeft. Hij had geen enkele ervaring met het Canadese ijshockey. Maar hij won wel enkele duels voor de Russen. Vorig jaar was hij nog reserve. Een lange slungel, ogenschijnlijk erg traag. Maar hij heeft zich ontzaggelijk snel ontwikkeld'. Het Canadese ijshockey heeft nog al tijd een schitterende toekomst. Als er maar lering getrokken wordt uit de nu opgedane ervaringen. Van Morkho ven: 'Het is precies als met de ont wikkeling van het Engelse voetbal. Daar waande men zich ooit ook supe rieur en werd er geen aandacht besteed aan de ontwikkelingen in het buitenland. Maar dat zal beslist veran deren. In Rusland wordt deze sport als een vak beschouwd. Het is een leer. Tarrassov, de coach van CSKA in Moskou, heeft 27 boeken over dit onderwerp geschreven. De coaches zijn allemaal geschoold. Alles wordt er wetenschappelijk aangepakt. In Ca nada is er geen enkele opleiding voor een coach. Daar komt de juiste man schijnbaar vanzelf boven drijven. Een natuurlijk selectiesysteem. Wie geen goede resultaten boekt vliegt er uit. Zo gaat het ook met de spelers. Van enige begeleiding is geen sprake. Er wordt maar aangerommeld. Het is verboden in Canada om eerder dan een maand voor de aanvang van de competitie de ploeg bij elkaar te roe pen om collectief te trainen. En wat gebeurt er? De spelers worden aan hun lot over gelaten. Moeten zich maar helpen met gewichtheffen in de huiskelder. Wie langs die weg geen prestaties levert wordt opzij gescho ven. Er gaat op die manier veel talent verloren. Maar ik heb de indruk dat dergelijke zaken nu verbeterd zullen worden'. JOHN LINSE BUENOS AIRES (ANP) De Ar gentijnse kranten beschouwen het resultaat van de wedstrijd tussen Ajax en Independiente als een juiste afspiegeling van de kracht van beide ploegen in de strijd om de wereldbeker. La Nacion stel dat Independiente heeft gedaan wat van de ploeg werd verwacht. 'Er is geen enkele reden om de haren uit het hoofd te trekken. Ajax was sterker, sneller in zijn acties en leverde het bewijs van v zijn wil om te winnen. Die strijd vaardigheid ontbrak bij een aantal spelers van Independiente. De uit slag is, gezien het speelbeeld, mis schien wat hoog uitgevallen, maar niemand zal iets kunnen afdingen op het feit dat de winnende ploeg Ajax heet.' Cronica zegt: 'Dit Independiente voetbalde niet beter of slechter dan het elftal normaal doet. Om winst te behalen zou een wonder hebben moeten plaats vinden en dat bleef achterwege. Niettemin, het spel van Ajax was niet bril jant. Voor Europese begrippen is het een goede ploeg, maar het verdient voor zijn soort voetbal geen lof van diegenen die de kans hebben gehad de werkelijk sterke elflallen, die Zuid-Amerika heeft bezeten, aan het werk te zien. Clarin vond het peil van de wed strijd middelmatig, met uitzonde ring van korte perioden in de tweede helft. 'De overwinning van Ajax was terecht. De Nederlandse ploeg heeft sneller en aanvallender gespeeld dan Independiente en slaagde erin op psychologisch be langrijke momenten te. scoren.' 'Ajax, de trotse Europese kampi- oensploeg, staat nu aan de top van het wereldvoetbal', schrijft Frank McGhee in de Britse Daily Mirror. Hij gaat verder: 'Ajax besteeg zijn troon voor een supporterslegioen dat door het dolle heen was maar hoewel het spel van cle Nederlan ders tegen het eind van het duel de van hen bekende trekken ver toonde en schitterende doelpunten opleverde, moet ik een wat bittere aantekening maken. De wedstrijd is geen plaats waard in de historie van het voetballen. De verwachting dat een aantal werkelijk grote spe lers deze gelegenheid zou aangrij pen hun kwaliteit te demonstre ren, werd geen werkelijkheid. Het is weer een wedstrijd geworden zoals er tegenwoordig te veel wor den gespeeld, hard en grimmig, nors en intolerant, saai en verve lend, kortom een eentonig defen sief gevecht, waarbij angst en voorzichtigheid de basis waren voor het tactische concept. Ajax verdiende zijn overwinning, de voetbalsport was de verliezer. Een van de weinige goede dingen uit de wedstrijd was dat het duel tenminste niet, zoals eerdere wed strijden om de wereldbeker, ont aardde im handtastelijkheden of erger.' Jeff Powell, in de Daily Mail, zag de zaken iets anders. Boven zijn verhaal stond de kop: 'Ajax over leefde een schandalige avond'. In zijn tekst stond onder andere: 'In dependiente demonstreerde op nieuw voetbalbanditisme. Tegen standers die op weg naar de bal waren, werden neergeslagen. Ne derlanders die niet keken, werden getrapt Independiente werd on trouw aan zijn eigen talent door in koelen bloede een strijd vol ge weld te ontketenen. Maar Ajax trad zijn kwelgeesten tegemoet met een aantal botte grofheden, die voor de Argentijnen moeilijk te verteren waren. De onbegrijpba re Paraguese scheidsrechter Romei stuurde niet een speler van het veld en volstond ermee slechts een waarschuwing uit te delen, aan aanvoerder Keizer die tekenen van afkeuring over zijn manier van fluiten maakte." Het bestuur van Armina zag geen andere weg dan de spelers op hun salarissen te korten, de handgelden werden bevroren, de jongens kregen nog maar duizend mark per maand. 'Er ontstond een situatie waarin niet langer te werken viel. Het overgrote deel van de kerngroep denkt alleen maar aan december aan de tweede transferperiode. Iedereen wil bijna weg'. Kritiek Uiteraard was er kritiek in de rich ting van Notermans. Vooral Damia- noff, de libero van Bielefeld, hekelde de Nederlandse trainer. Notermans: 'Toch stond het grootste deel van de selectie achter mij. Toen het bestuur de mening van de spelers vroeg ble ken er 15 van de 19 spelers het helemaal met mijn beleid eens te zijn. Ik heb toen tegen het bestuur gezegd dat een nieuwe trainer mis schien Bielefeld een impuls kon ge ven. In overleg met het bestuur heb ik mijn werkzaamheden toen neerge legd. Hulptrainer Willy Nolting heeft mijn taak overgenomen. Jan Noter mans wacht rustig af tot er zich een nieuwe gegadigde aanbiedt. Echtgeno te Tiny blijft de kapsalon drijven zoals altijd. 'Ik heb wel wat contacten maar ik ga niet onder andermans duiven schieten. Daar heb ik zelf ook een hekel aan. Voorlopig red ik mij wel. Ook financieel gaat het mij niet slecht'. JOOP HOLTHAUSEN A'a verlies tegen West-Duitsland SKOPJE (ANP) Uit de twee afgebroken partijen in de wedstrijd tegen Denemarken in de tweede rode van de Schaakolympiade heeft de Nederlandse ploeg een punt gehaald, waardoor de 2y2-iy2 zege een feit werd. De strijd tegen West-Duitsland ging echter verloren, omdat Jan Hein Donner zijn afgebroken partij tegen Hübner verloor. West-Duitsland kwam daardoor op 2y2-l XA- Joegoslavië, favoriet voor een hoge klassering, moest de eerste plaats in het algemeen klassement afstaan aan Tsjechoslowakije. De Tsjechische scha kers woraien met 2^-1 van Joego slavië, omdat de 'hangpartijen' de vol gende uitslagen opleverden: Gligoric (Joeg)-Hort (Tsj) 0-1, Ivkov (Joeg)- Smejkal (Tsj) Zi-Vi- Het team van de Verenigde Staten moest tegen Zwitserland een 2-0 voor sprong prijsgeven. Byrne en Kane leden tegen respectievelijk Lombard en Wirthensohn een nederlaag. De uitslagen van de wedstrijden uit de tweede ronde diie gisteren werd voltooid zijn: Nederfland-Denemarken 2 Zz -2 ZiJoegoslavië-Tsjechoslowaki je li4-2'/^. Verenigde Staten-Zwitserland 2-2, Spanje-Zweden 1&-2&, Argenti- nië-Polen 2-2, Roemenië-Oost Duits land 3-1, Honigarije-Bulgarije 2&-l^, West-Duitslanid-Sowjet Uniie 1 lA -2 Ya De stand na twee ronden is: Tsjecho slowakije 6, Joegoslavië 5&. Hongarije 5, Verenigde Staten en Roemenië 4'A, Nederland, Oost Duitsland, Bulgarije, Zweden, West Duitsland en Sowjel Unie 4, Spanje 3*6 1 afg., Polen 3+1 afg.. Argentinië 3, Zwitserland en Denemarken 2. MMNHflBoli VOETBAL Voor het Belgisch elftal dat volgende weck woensdag In Oslo uitkomt tegen Noorwegen (voorronden wereldkampioen schap ln de groep waar ook Nederland ls Ingedeeld) zal een keuze worden ge maakt uit de volgende zestien spelers: Jean Dockx, Georges Heylens, Gilbert van Binst, Pol van Htmst, Jan Verheven (allen-Anderlecht). Leon Dolmans. Chris tian Plot, Leon Semineling, Jean Thlssen (allen Standard Luik), Raoul Lambert, Luc Sanders, Johnny Thlo, Erwin Van dendaele iallen Club Brugge). Jaquei Teugels, Maurice Martens (beiden Racins White) en Odllon Pollounls (Sint Trut den). VOETBAL Independiente speelt vanmiddag om 16.01 uur een vriendschappelijke wedstrijd te gen de amateur eersteklasser HVC ui Rijswijk. SPOBTTOTO Na de 13 winst van Schalke '04 bl Slavla Sofia ziet een winnend rijtje vai de sporttoto er als volgt uit: 1-1-1-2-2-1-3 1-1-3-1-2-1

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 21