NEUWS DUBBBDP! 'N BIJZONDERE WEEK IN IGlflSIDEEJENWNKEL 6 Saucijzebroodjes ZvoorlT5 Jij een poestaburger 300 GRAM VAN 85 NU VOOR 70 450 GRAM VAN 105 NU VOOR 85 600 GRAM VAN135 NU VOOR .10 750 GRAM VAN 1.65 NU VOOR 35 900 GRAM VAN 105 NU VOOR .60 Familieberichten Ikeen balkanschnitzel Ivoor I.49 Hij een biefburger \^2voorl?s 4voor3?° 1l Feestborrel voor Enka-bezetters lokt protest uit Klacht wegens door politie mishandeling Natuurbehoud tegen uitbreiding Moerdijk 'Het Turfschip' overgedragen aan een stichting Auto onder trein: man zwaar gewond TROUW/KWARTET DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1972 T14/K1 Nadat zij lang is ziek geweest, heeft de Heere in Zijn heerlijkheid opgenomen mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder en oma Grietje van der Vegt-Douma op de leeftijd van 76 jaar. Ik verwacht de Heere, mijn ziel verwacht en ik hoop op Zijn woord. Psalm 130 5 Hoogeveen: H. M. v.d. Vegt Utrecht: C. J. Casteleijn J. M. Casteleijn-de Vree J. v.d. Vegt G. v.d. Vegt-Schouten Amsterdam: D. v.d. Berg-v.d. Vegt C. F. v.d. Berg Delft: A. K. v.d. Vegt H. A. v.d. Vegt-Bakker Hoogeveen: A. M. Schouten-v.d. Vegt G. Schouten Maartensdijk (Utr.): M. J. Harms-v.d. Vegt J. Harms Ede: L. v.d. Vegt A. v.d. Vegt-Brandse en kleinkinderen Hoogeveen, 27 september 1972. „Huize Beatrix", Alteveerstraat 140. Geen bloemen Liever geen bezoek De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 29 september a.s. op de Nieuwe Begraafplaats te Hoogeveen. Rouwdienst om 1.45 uur in „Huize Beatrix", waarna wij moeder naar haar laatste rustplaats zullen brengen. Na afloop is er in „Huize Beatrix" gelegenheid tot condoleren. Op 24 september 1972 is overleden J. Lootsma voorzitter van de raad van commissarissen van de Amsterdamse Coöperatieve Onderwijzers Bouw- vereeniging u.a. Zijn werk is voor ons door zijn scherp inzicht en zijn idealistische instelling van groot belang ge weest. Bestuur en Raad van Commissarissen van de A.C.O.B. Hendrik de Bruynstraat 19, Amsterdam. De crematie heeft in stilte plaatsgevonden. 1 cor. 13 - 54 B. De dood Is verslonden tot overwinning. Na een langdurig moedig ge dragen lijden nam de Heere zacht en kalm tot Zich. mijn lieve Man. onze zorgzame Vader, Behuwd- en Groot vader Cornelis Scheurwater De rouwdienst Is bepaald op vrijdag 29 september a.s. om 10 uur ln de kerk van de Gereformeerde gemeente, In gang Middelstegracht, waar na de begrafenis zal plaats Geen bloemen. God nam op Zijn tijd maar voor ons geheel onverwacht één van onze kinderen Thuis Louwtje Schenkel Ermelo, 27 september 1972 Zie ook familieberichten op T10/K20 Voor Uw hartelijk blijk van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve Man, onze zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder, Behuwdbroe der en Oom. de heer Willem Frederik Volmer betuigen wij U onze oprechte dank. J. Volmer-van Bree W. F. Volmer A. H. Volmer-van Driel Wim en Toos Dordrecht, september 1972, René van Chalonstraat 2. Voor uw blijken van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve Zuster, Behuwdzuster, Huisgenote en Tante Willielmina Koedood weduwe van Paulus Osinga, betuigen wij u onze hartelijke dank. Uit aller naam: A. Westplate J. Westplate-Koedood Rotterdam, september 1972. Fris groene spinazie. Gezonde spinazie. Kers verse spinazie. De eerste klas spinazie uit Iglo's Ideejenwinkel. Zet die lekkere groente eens vaker op tafel. Dat kan. Want u bent nu veel goed koper uit. Met echte Iglo spinazie. Nieuwe oogst. Lekker als altijd. Maar nu helemaal niet duur meer. Diverse vleessoorlel opgevrolijkt met stukjes paprika, tomaat en ei. Vakkundig gekruid. Kan bij maaltijd en op brood. Verdraaid lekker. Gehakt rimdvlees met pikante kruiden en groenten. Knappend voorgebakken. Binnen 7 minuten smulHaar op tafel. Mals gehakt rundvlees. Royaal en sappig. Een goed stuk vlees versiert de maaltijd. Voor 't eerst: saucijzebroodjes in Iglo's Ideejenwinkel! En nog nooit beet u in zó'n vérs saucijzebroodje. 't Geheim zit 'em natuurlijk weer in diepvries. Diepvries houdt het bladerdeeg heerlijk vers en de royale vulling pittig pikant. Uit het pak in de oven en binnen een half uurtje bakt u ze zelf warm, knapperig en hapklaar. 6 Saucijzebroodjes in juniorformaat, h a Welkom bij borreL Gezellig bij de koffie. Als televisie- H SLH «HÉ snack een nieuwe vondst. En dan is 1.89 voor 6x smullen H HM toch eigenlijk géén geld... Kj rZONDAGiOKTOBER LAATSTE DAG VAN HET AMSTERDAMSE FLORIADEFEEST! Let op. U kunt nog naar de Floriade.Voor dc eerstemaar misschien wel als zovelenvoor de tweede of derde keer. Wel vlug zijn dan. Want het laatste weekend staat voorde deur. Zondag avond 22.30 uur gaan de poorten on herroepelijk dicht. Nog even genieten dus. Van Europa's grootste bloemen- en plantenfeest. En als u trek in een ijsje hebtOla ijs is nooit ver weg! Van een correspondent UTRECHT Het voor de werkne mers succesrijk verloop van de be drijfsbezetting bij Enka in Breda heeft ook een protest uitgelokt. Leden van Belgische, Nederlandse en Duitse drankbestrijdersorganisaties hebben bij de vakbeweging geprotesteerd te gen de halve liter jenever die elk van de bezetters ontving. Zij waren hierover verbaasd en vroe gen zich ongerust af of de vakbewe ging het verantwoord vindt, dat de vreugde om de unieke gebeurtenis van een geslaagde bedrijfsbezetting met het uitreiken van jenever wordt gevierd. Zij wezen erop dat het ge bruik van alcoholhoudende dranken grote risico's met zich meebrengt. En zowel in het wegverkeer als in vele gezinnen het tegendeel van vreugde veroorzaakt. Van een verslaggever HEERLEN Twee demonstranten de heren W. Slieker uit Heerlen en T. de Jong uit Brunssum, hebben gisteren bij de procureur-generaal van het gerechtshof in Den Bosch een aanklacht wegens mishandeling inge diend tegen de Heerlense politie. Vol gens de aanklacht zou de politie hen zonder aanleiding in het gezicht heb ben geslagen, terwijl de heer Slieker door een politiehond in zijn arm zou zijn gebeten. Het tweetal eist 'een diepgaand onderzoek naar het onbe heerste optreden van de Heerlense politie'. Een en ander gebeurde tijdens een demonstratie dinsdag van enkele tien tallen bewoners van de Heerlense woonwijk Molenberg. De demonstran ten wilden met hun actie de gemeen- te dwingen op de Kerkraderweg een verkeerstunnel aan te leggen vooor de daar schoolgaande kinderen. Volgens een woordvoerder van dc po litie te Heerlen is er bij de leiding niets van gebleken dat er tijdens de demonstratie is geslagen. De beet van de politiehond zou niet ernstig zijn geweest. AMSTERDAM De omzet van de IBB-Kondor groep over 1972 zal onge veer 80 min bedragen. De volle invloed van alle getroffen reorganisa- tiemaatregelen zal in 1973 zichtbaar worden. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal 1972 geen verlies Ip zien geven. Over 1971 leed de onder neming een verlies van 5.9 min De onuet in dat jaar beliep 109,1 min. DEN BOSCH De Vereniging Voor Natuurbehoud (WN) heeft bij Pro vinciale Staten Noord-Brabant een be zwaarschrift ingediend tegen uitbrei ding van het industrieterrein Moer dijk. GS zijn van plan wegen van het waterschap De Striene daartoe aan het openbare verkeer te ontrekken. De WN vindt dat er geen enkele reden is het industrieterrein uit te breiden. Het stopzetten van investe ringen in de chemische sector zou moeten inhouden dat werkzaamheden aan het terrein al direct worden afge broken. aldus de WN. De vereniging stelt, dat door uitbrei ding van het terrein de schade door het zout-kwel aan bomen en struiken steeds groter zal worden en dat het industrie- en havenschap Moerdijk voor ernstige financiële uroblemen ge steld zal worden. Van een verslaggever BREDA De gemeenteraad van Bre da heeft met 25 tegen 10 stemmen ingestemd met het plan het congres- en tentoonstellingscentrum 'Het Turf schip' om niet over te dragen aan een stichting. Daarin zijn zeker vijfender tig Bredase bedrijven vertegenwoor digd, die tot nu toe gezamenlijk ga rant hebben gestaan voor een jaar lijks exploitatietekort van 60.000 gul den bij Het Turfschip. De nieuwe regeling houdt in, dat de gemeente niet langer een bijdrage van anderhalf miljoen gulden per jaar geeft, welke bijdrage de komende ja ren wellicht zou zijn opgelopen, maar een conslante bijdrage van 800.000 gul den (rente en aflossing) en 60.000 gul den (het buitenonderlioud). De nieuwe stichting zal een manager aa.iirekken, die het gebouw voor ei gen rekening gaat exploiteren. Als pachter wordt genoemd Vernant Nout van" den Boer uit Veghel. In drie moties namens de KVP, VVD en protestant-christelijken werden een aantal voorwaarden scherper geformu leerd. De raad toont zich ongerust over het ontslag van de 28 personeels leden (een deel van hen zal kunnen overgaan naar de nieuwe exploitant) en over de mogelijkheid van concur rentievervalsing in de horecasector. Voor het eind van dit jaar Zullen B en W het nu genomen principebesluit verder uitwerken en een aantal rege lingen. aan de raad ter goedkeuring voorleggen. Van een verslaggever UTRECHT De 20-jarige Herbert van Asselt uil Kaagdorp raakte giste ren zwaar gewond toen hij rond d tien met zijn WV-busje op een weg bij de spoorbrug over het Scheldekanaal tussen Leiden en v phen tegen de trein uit Leiden Inmiddels is komen vast te staal d de heer Van Asselt, die naar Academisch' Ziekenhuis in werd overgebracht, door het knipperlicht is gereden op het f ment dat de overwegbomen al beneden kwamen. Toen de trei C overweg passeerde, waren de b( C nog niet helemaal dicht. Volgen C NS was er gistermiddag nog over de schuldvraag te zeggen mei machinist en de overwegwachter tr den door de spoorwegrecherchqï hoord. De auto raakte klem onder de waardoor de trein op de brug spoorde. Na ruim drie uur. nai e° om kwart voor een. kon het tre f keer over het enkelsporig ba l weer worden hervat. Tijdens jj stremming werden tussen Leidf Alphen aan de Rijn bussen ingei verj

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 14