Officier eist tegen Italiaanse krakersbende zware straffen lonja Saskia en haar prins eoeo Pleidooi voor ruimere fiscale positie vrouw Opeis duurder 53, Niet duidelijk Rieke van Epen bij 'Hier en Nu' 2 D I iff/KWARTET DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1972 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K11 Voorreeks bankovervallen in Amsterdam EEM MVSTERIE. ECM I ?W5JSg- V1L&1T S/UILtMGTGfJ A-V. KAN Hl3 HGT>l£r NPACaEAl... Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Is bet wel juist dat buitenlanders niet in hun eigen land worden berecht, maar in het land waar zijn hun misdrijf hebben gepleegd? De officier van justitie bij de Amsterdamse recht bank, mr. G. H. van Everdingen, wees er gisteren op dat buitenlandse gedetineerden het als gevolg van de taalbarrière niet alleen moeilijker hebbenn, maar bijvoorbeeld bij psychische storingen mo gelijk ook geen adequate behandeling krijgen. Hij zou er. zei bij, daarom alles voor voelen de straf in het land van de veroordeelde ten uitvoer te laten Heggen. Die ezel heeft een klein karretje zich en hij staat, dwars over de istig te grazen in 't gras langs nt. Vreemd! En waar is zijn Nergens te zien. Ah! Een "om kom!' zegt de ene dikke en rdt opeens vlug, laten we onze op die kar gooien en 't beest fdweegs meenemen. Ergens zul- wel een boerenherbergje vin den. Dan kunnen we weer verder zien.Kom! Doen? Vooruit dan!' Voorzichtig! Eerst goed rondkijken! Geen baas te bespeuren.Vooruit dan maar. Ze hebben het ezelgespan al bereikt hun zware tassen al achter in t kleine tweewielige karretje laten neerbonken. Hè, hè!..Gelukkig! Hun spitse puntbaardjes wippen van ple zier. En nou vooruit! Vort' grijze! Huup langoor! Huupl De ene heeft de ezel al bij de kop geg nepen hem in de richting van het pad geduwd. Maar de andere dikke heeft iaog schoner plan en hij voert het uift ook. Hij klimt zelf op het karretje dat piept en zwiebelt onder de wacht van zijn zware passagier... 'Kt»tn er ook in, maat. Rijden is gemakkelijker dan dat stoffelen door 't zand.' LTJES GROTE AVONTUUR De officier maakte deze opmerkingen bij de berechting van vier Italianen, die in februari en maart van dit jaar betrokken waren geweest bij een reeks bankovervallen in Amsterdam. Daarmee in tegenspraak, zoals ook een van de raadslieden, mr. W. J. van Bennekom, constateerde, leken de. Van onze soc-economische redactie DEN HAAG De raad voor de arbeidsmarkt van de Sociaal-Economi sche Raad heeft er bij de minister en de staatssecretaris van financiën op aangedrongen de voorgestelde verbete ringen in de fiscale positie van de werkende gehuwde vrouw nog iets te verruimen. De raad is van mening, dat de fiscMe rem op het buitenshuis werken onvol doende wordt weggenomen voor ge huwde vrouwen in de lagere inko mensgroepen. Met name van de gezin nen waarvan de man een belastbaar inkomen heeft tot ca. 15.000 zal meer belasting worden geheven dan thans het geval is, terwijl de voorstel len voor de hogere inkomens duide lijk gunstiger zijn. Daarom geeft de raad voor de arbeidsmarkt de be windslieden in overweging dit effect voor de lagere inkomens-trekkers zó te verzachten dat deze er in ieder geval niet op achteruit gaan. Verder vindt de raad de voorgestelde vaste inkomens-aftrek voor de werkende ge huwde vrouw 1.250) ten opzichte van de overige voorgestelde aftrekbe dragen aan de lage kant. ROTTERDAM General Motors in Rotterdam heeft de prijzen van de personenauto's van Opel en Ranger per 1 september met twee tot drie procent verhoogd. De prijsverhogin gen gelden voor alle Opel-personenwa- gens van het type Manta, Ascona Kadett, Rekord, Commodore, Admi ral/Diplomat en voor de bestaande uitvoeringen van de Ranger-serie. 'oorzichtig sluipend naderde As- let huis van de soldaat van het Licht. Hij cirkelde een paar om het huis heen, totdat hij de lijp had gevonden, waar hij locht. En langs zo'n regenpijp fijn omhoogklimmen.Met de i zijn hand klauterde de kleine q rap omhoog en de maan piep- !n achter het wolkendek vandaan kijken wat daar nu eigenlijk Ie hand was. Zo bereikte Asmar kgoot en door die goot naderde onhoorbaar het zolderraampje, chter hij smidje Verholen, de ide indringer, vermoedde. Voor zichtig keek Asmar door het raampje. Ja hoor, daar lag die vreemdeling. En het raampje stond zowaar een tikkel tje op een kiertje. Voorzichtig en vol komen onhoorbaar duwde de kleine schurk het raampje wat verder open. Een valse grijns gleed over zijn le lijke snuitwerkje. toen hij de stop van de fles deed, en de slang er uit deed glijden. Het venijnige, palingach tige dier viel sissend op de planken vloer van de zolder en begon meteen uit te kijken naar een hapje eten. Want het was uitgehongerd.wat we trouwens al weten. Ja ja, als dat nu maar. goed afloopt, want kijk, de hand van smidje Verholen Ihing uit het bed naar beneden en daar schui felde het monster nu blazen op af. Toen Asmar dat zag, gleed bij er vals lachend weer vandoor. Dat i ou nu wel goed aflopen.Daar leek b et dan ook werkelijk veel op, want tahing een hand naar beneden, een has id die bestond uit lekker mals en warm mensenvlees... Sissend gleed dei slang naderbij en het gespleten to.vgetje flitste enkele malen pijlsnel uii het genieperige bekje naar voren. 1 '.lijk baar was het beest gereed om toe te happen. 1 "IDNAND Spinaziekoekjes 1 is -19- ik al schreef heb ik het gevoel Marguérite van mij vooral over Excellentie wil horen. De graaf it minstens zoveel indruk op te hebben gemaakt als indertijd agisch omgekomen Paltsprins op Feesmeisje Saskia. Johan Maurits rs en knap en hij weet op lante wijze met vrouwen om te Ongetwijfeld is Mademoiselle uérite de voornaamste vrouw aan Zij en Mejoffer Saskia bedie- om de beurt de graaf aan taiel. heb ik gehoord hoe hij op uiterst lijke wijze de beide meisjes om gunst verzocht. Terwijl hij toch echt heeft te bevelen. d nks mjjn bescheiden afkomst heb an jongsafaan aan vorstenhoven terd. Prins Maurits van Oranje is 'even lang ongehuwd gebleven, hij had drie kinderen van de van Mechelen; toen hij door dl broer tot ven huwelijk werd vrijda Icht huwde prins Frederik Hen- •n hal de beeldschone, maar straatarme Reb ''a van Solms, voor mij een goe- bekende. daar zij hofdame van 'gin Elisabeth was geweest en ernante van de prinsessen. Ik vraag mij af of de gevoelens, die Marguérite tijdens het al te lang gerekte verblijf in Falmouth mogelijk voor Zijne Excellentie heeft opgevat, kunnen worden beantwoord. Een hu welijk met een predikantsdochter is voor iemand van de rang van Johan Maurits uitgesloten. Heb je ook de freule van Mechelen gekend? heeft Marguérite mij gevraagd. Dat heb ik inderdaad en eveneens haar kinderen. Of Marguérite bereid zou zijn in het leven van Johan Maurits de plaats in te nemen, welke de freule van Meche len in het leven van prins Maurits bekleedde? Voor mij zou dit van gro te betekenis kunnen wezen. Mijn be trekking als gouverneur van de prin sen en prinsessen in het Rhenense koningshuys heb ik opgegeven voor het ambt van geheimschrijvet maar het lesgeven aan kinderen is mij lief. Ach, wat haal ik mij in mijn hoofd. Aan Mejoffer Saskia heeft Zijne Ex cellentie tot dusver dezelfde hofielijk- heid betoond als aan Mademoi.si 'Ie Marguérite. En torh is Saskia slechts een vondelinge, een meisje wiet op voeding aoor het Amsteidamse wees huis is bekostigd. (Zoals de mijne door de Winterkoning, die zeil ais vluchteling de gastvrijheid genoot van de Nederlandse provinciën.) In feite verkeren Saskia en ik in dezelfde omstandigheden. Op mij rust de plicht mij in Brazilië verdienstelijk te maken voor een verwant van de Oran je-prinsen, die de weldoeners van de Winterkoning zijn geweest Hare Majesteit heeft mij dat duidelijk te verstaan gegeven. Saskia is door haar weldoener verplicht hun invalide verwant Wouter Volkerts bij te staan. Saskia.Warom heeft Saska Vonde linge zich tot dusver op een afstand gehouden? Wat ik van haar weet heb ik van Marguérite, Adriaan van der Dussen en Domnee Plante gehoord. Saskia.Waarom heeft Saskia Vonde linge mij nooit opgezocht om met mij >e praten over de veudronken prins, die volgens Marguérite een zo belang rijke plaats in haar gedachtenleven heeft gekregen'' Die prins is mijn leeftijdgenoot geweest, mijn vriend. Ook ik heb jarenlang get)eurd om zijn tragische dnod. Denkt Saskia nog aan hem.' Of he.*.ll een ander, die voor haar verloren ging, zijn plaats in haar hari ingenomen? Saskia Waarom willen mijn gedach ten zich niel tot uitdrukking laten brengen, niet eens in geheimtaal, zo naar de woorden van dezelfde raadsman, excessief zware straffen die tegen twee van de vier Italianen wer den geëist. Deze twee, dc 20-jarige Luciano M. en de eveneens 20-jarige Gastano B., wil de de officier veroordeeld zien tot een gevangenisstraf van tien jaar. Tegen de 42-jarige tegelzetter Ferdinand G. eiste mr. Van Everdingen vijf jaar gevangenisstraf en tegen de 26-jarige chauffeur Ümberto M., die bij een van de overvallen slechts een onder geschikte rol had gespeeld, en die ziekelijk is a£ht maanden gevangenis straf. Ter motivering van zijn hoge eisen zei de officier dat andere buitenlan ders ervan weerhouden moeten wor den in Nederland bankovervallen te komen plegen. Meermalen refereerde hij aan de geruchtmakende overval die begin deze maand door andere Italianen werd gepleegd op de Amro- bank aan het Valeriusplein in Am sterdam-Zuid. De daders daarvan wer den na een wilde achtervolging, waarbij hevig geschoten werd, aange houden. Mr. Van Everdingen vond 'afschrikwekkende 6traffen' op zijn plaats; hij merkte op dat ook 'van alle kanten' wordt geëist dat er streng wordt opgetreden. De monteurs Luciano M. en Gastano B. waren betrokken geweest bij vier gewapende bankovervallen, waarvan er twee waren mislukt. Op 16 januari in Nederland gekomen, overvielen ze met een derde landgenoot op 2 febru ari de Amro-bank aan de Stadionweg in Amsterdam. De kassier, die een kruk naar de overvallers gooide, wist hun plan te verijdelen. Deze mislukte overval was overigens niet in de ten lastelegging opgenomen. M. en B. zeiden gisteren door geldge brek tot deze eerste bankroof gedre ven te zijn. Ze konden niet terug naar Italië, omdat ze daar wegens een bank overval gezocht werden. Als ze hun straf in Nederland hebben uitgezeten, zullen ze na hun uitwijzing ook nog eens in Italië terecht moeten staan. februari in Nederland was gekomen en sindsdien de door hen gepleegde bankovervallen had gearganiseerd. De officier, die deze man Jiet brein ach ter de overvallen noen*le, liet weten dat hij in Italië zal worden berecht. Een andere Italiaan die bij de over vallen betrokken was, fc nog voort vluchtig vermoedelijk zit. hij in Span je- Excessief De verdediger van B., mr. Van benne kom, noemde de eisen odk daarom excessief, omdat zijn cliënt ejn de even oude Luciano M. kennelijk; niet de hoofduitvoerders zijn geweest Wel hebben ze zich het meest spectaculair gedragen: bij de overvallen school Luciano M. in de vloer om sctirik aan te jagen en sprong B. over de balie om het geld te bemachtigen. Evenals de raadslieden van Xuciano M., die in een psychiatrische, inrich- Wat de langdurig gefilmde theater productie over beroepskeuze en maat schappij tot specifiek nieuws uit de regio maakt, zal de kijkers naar Van Gewest tot Gewest niet erg duidelijk zijn geworden. Onderwerpen die er wel in thuis horenwaren de reportage over Oudewater en het gouden jubi- leum van een 80-jarige dirigent van vier muziekcorpsen. Zij kunnen echter niet worden gerekend tot de beste werkstukken van deze NOS-rubriek In tegendeel, er werd lang niet uitgehaald wat er in zat. Ik geloof niet dat de meerderheid van het televisiepubliek woensdagavond heeft zitten dubben over de vraag of men nu naar de door de VPRO gelan ceerde 'Der Pott' zou kijken of naar 'De Moord op de Kabeltram', waarvoor de NCRV aandacht vroeg. Een politie verhaal spreekt nu eenmaal gemakke lijker aan dan de nogal absurdistisch verpakte boodschappen van Peter Zn- dek. Zijn eerder door de VPRO uitge zonden 'Rotmord' zal op menigeen dus danig vermoeiend hebben gewerkt, dat men het met Der Pott niet meer waag de. Het kabeltrammysterie kwam overi gens erg moeilijk op gang. Regisseur 1 kg spinazie 1 ei, boter zout, peper gemengde kruiden room, bloem nootmuskaat z In plaats van verse spinazie kunt u ook een pak diepvries nemen met een gewicht van 300 gr. Neemt u toch verse: deze goed wassen, mixen en goed laten uitlekken op een zeef. Doe er zout, peper, nootmuskaat, gemeng de kruiden, het ei, drie eetlepels bloem en drie eetlepeles room door. Roer alles goed door elkaar en laat de spinazie een minuut of tien staan. Met behulp van twee eetlepels rond jes van de spinazie maken en bakken in een ingevette koekepan. Het vuur niet te hoog en na vijf minuten zijn de koekjes klaar wanneer u ze aan twee kanten bakt Menutip Varkenskarbonade, spinazie koekjes, gekookte aardappelen, me loen Grote voet Op 10 februari sloegen Luciano 'JU. en B. opnieuw toe, ditmaal in de Amro- bank in de Bijlderdijkstraat. Stomen met de twee andere overvallers gin gen ze er met ruim 81.000 girfden vandoor. Het viertal nam daarop de wijk naar Brussel, waar het op- zo grote voet leefde, dat een nieuwe overval werd beraamd. Die derde rooftocht werd op 29 febru ari gehouden; doelwit was de Algemte- ne Bank Nederland aan de Van Baar- lestraat. Ook ditmaal mislukte de overval; wel viel er een gewonde: een cliënt gooide een asbak naar de over- ilélfllO VflUflaag vallers, waarop M. een schot op hem afvuurde. Een goedgevulde portefeuil le verhinderde dat de kogel diep de borstkas van de getroffene binnen drong. Op 7 maart revancheerden de Italia nen zich. Bij dezelfde bank in de Van Baerlestraat maakten ze ruim 110.000 gulden buit. Luciano M. en B. waren daarbij in gezelschap van onder ande ren Ferdinand G., die enkele dagen eerder in Nederland was gekomen, nadat hem een 'klus' was beloofd. G. zei gisteren gedacht te hebben dat het om smokkel ging. De Italianen die G. gecharterd hadden, was gisteren de grote afwezige. Lucia no M. en B. verklaarden dat deze man, eierhandelaar van beroep, na 2 HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.OS Te Deum Laudamus: gewijde rauz. 7.30 Nwsi 7.41 Hier cn Nu. 7.55 (S) Preludium: klass. muz. 8.30 Nws. 8.41 (S) Podium v.d. vrouw. 9.10 (S) Klass. gramm.muz. 10.00 Schoolradio. 10.30 Nw». 10.33 (S) V.d. zie ken. 11.05 (S> Inspraak: verzoekprogr. van mod. en klass muz. (11.30 Hier en Nu.) 11.55 "lied. 12.00 Los-Vast: gevar. progr. (12.10 Kunst- en vliegwerk; 12.28 Med. t.b.v. land en tulnb.; 12.30 Nws; 12.41 Hier en Nu; 13.00 Ete tafel van drie.) 13.10 Herdenklngs-Mld- dhgpauzedst. 13.30 Zingen met Cecilia; volks- m'uz. 13.45 Con Amore; een serie van 9 pöezieprogr.'s over liefde. 14.05 Schoolradio. 14.35 Sopraan en piano: klass. en seml-klaES. liederen. 15.00 Herv. middagdst. 15.30 Nws. 15.33 Lichte orgelklanken. 15.45 (S> NCRV- Jeugdkoor met orgel: geestelijke liederen. Elpee Pop in stereo, en Nu. 18 80 Strlcly country style: country and HILVERSUM Televisieomroepster Rieke van Epen tan de NCRV is van werkkring veranderd. Voortaan maakt zij deel uit van het redactie-team van Hier en Nu voor televisie. In deze actialiteitenrubriek, waarin zij deze week haar debuut maakte, zal zij voornamelijk de presentatie verzor gen. Rieke van Epen is negen jaar televi- sie-omroepster geweest. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. Tijd vrij voor muz. In vrije tijd: Koorzang met ongel. 19.20 (S) Muz. van Het Leger des Hells. 19 35 (Si Draaischijf: licht platen- progr. Sl.20 (S) Metropole ork. met zangsol.: amusem. muz. 21.50 (S) Kerkorgelconc.: ou de- en klass.muz. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 NVs. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 E.E.G. Neo-kolonlale supermacht In wor ding?. lezing. 23.10 (S) Late date; licht platenprctr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 dhr-*—' de Dag c nnderdag:; muz. en lnf. (7.25 Van jina.) 8.00 Nws. 8.11 Act. special. Dag donderdag (verv.) 9.00 (S) TV vandaag disa ze zich op Saskia Vondelinge riiihten? Saakia.Over Saskia Vondelinge la ter 1637 1. Cfc'heim Journaal 1637. Aan boord van «Ie 'Zutphen', den 1. januari. Nieuw Jaar en nieuw schrijfboek Mu wij een nieuw jaar zijn inge gaan a et ik dit mijn Geheim Journaal in een nieuw schrijfboek voort. Te verwachten is dat de komende jaren in Brazilië met gebeurtenissen overla den zuillen wezen. Misschien zal ik per jadr nauwelijks aan één schrijf boek verdoende hebben. Tenzij de tijd mij zal imtbreken om van alles wat ik beleef rn meemaak aantekening te houden. 2. Land itan de Westerkim 1 3 i i 5 t Vul horizontaal in: 1. pompoen, 2. verfstof, 3. niet hol, 4. beterschap, 5. drukte. 6. steel, 7. schrander. Tijdens de storm voor de kust van Engeland was Saskia zwaar zeeziek geweest. ^Nadenken over de manier waarop ze^ uit Amsterdam was wegge- Oplossing werkt koni ze nauwelijks. Voor haar deed het e r allemaal niet meer toe. Meer dood |dan levend voelde ze zich. IWordt vervolgd) Bij juiste oplossing leest men op de cirkeltjes dc naam van een beroep. 1. larmoyant, 2. bijoogmerk, 3. maste- luin, 4. kastelein, 5. promenade, 6. recherche, 7 memorabel, 8. tegendeel, 9. grandioos. LIJSTERBES. NEDERLAND I NC NOT 11.10-11.35 Schooltelevisie '.4.00-14.50 Schooltelevisie NOS 18.'5 Brigadier Dog 18.55 Journaal TROS 19.05 Calimero 19.10 Dag donderdag - hallo Vrijdag!: amusei entsprogramma NOS 20.10 Voetbal - Wereldcup reportage v.d. voetbalwedstrijd Ajax Indepediente (le helft) NOS 21.05 Journaal 21.10 Ajax Indepediente (2e speelhelft) 22.15 Den Haag vandaag NOS 22.30 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal VPRO 19.05 Betty Boop 19.11 Toerist in China: verslag van een reis door de Volksrepubliek China 19.47 Popeyc NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit ting inltalië verpleegd is geweest, en van G. drong rnr. Van Bennekom aan op een mildere straf. De raadsman van Umberto M. ver zocht de rechtbank zijn cliënt onmid dellijk in vrijheid te stellen, omdat hij niet bewezen achtte dat deze me deplichtig is geweest aan de overval op 7 maart. Umberto M., chauffeur van de eierhandelaar en door zijn chef naar Nederland gestuurd, zou van de plannen een bankoverval te plegen, niet op de hoogte zijn geweest. De rechtbank, die werd ge presideerd door mr. M. Knap, wees dit verzoek af. Umberto M. werd enkele uren na de op 7 maart gepleegde bankoverval gearresteerd, toen hij zich met G. vervoegde bij het ho tel in de Wou- wermanstraat, waar Umberto M. logeerde. Luciano M. was toen al aangehouden door rechercheurs die hem daar opwachtten. B. werd korte tijd later aangehouden in Brussel. Samen met het nog voortvluchtige bendelid en de eierhandelaar was hij de grens overgegaan en via Brussel naar Parijs gereisd. B. raakte zijn vrijheid kwijt, toen hij naar de Belgi sche hoofdstad terugkeerde om de daar in een kluis achtergelaten wa pens te laten verdwijnen. De rechtbank zal op 11 oktober uitspraak doen. Jerry Thorp deed in de aanloop wel enkele verdienstelijke pogingen om zijn produkt enige pretentie te. geven, maar al gauw verviel hij tot het genre van de dertien in een dozijn. Pas aan het slot kwam er wat meer spanning. Ro bert Wagner speelde daarin, ondanks zijn roem als 'Dief van Washington', een mager rolletje. Dikwijls betreur ik het. dat tot mee denken dwingende programma's zo laat op de avond worden uitgezonden. Niet omdat het hoofd er dan niet meer naar zou staan, maar omdat de redac tie van mij verwacht, dat ik omstreeks die tijd mijn gebruikelijke stukje at geschreven heb. En schrijven en tege lijk luisteren naar uitspraken die het overdenken waard ziin. wil niet best lukken. Zo uas het ook gisteravond gesteld. In Kenmerk sprak oud-minister Klompè wijze ivoor den over ieders persoon lijke houding tegenover de armoe cn honger lijdende rest van de weereld. Zij hoopt op een verandering aan de basis van de samenleving in tegen stelling tot de eveneens aan het woord komende directeur van een wapen fabriek, die verandering alleereerst uit de politieke hoek verwacht. T. H. Radioweekblad. (9.35 Waterst.; 9.40 Schoolra dio: 11.00 Nws; 11.03 Radloweekblad (verv.) 12.00 (S> Tusen de bedrijven door: gevar. mu7. en rep. 13.00 Nws. 13.11 Act.-speclal. 13.25 (Si Speelruimte: progr. met Jetigdhcrr. over arbeidsverhoudingen van vroeger en nu. 16.00 Nws. NOS; 18.03 Lichte gramin.- muz. (SI 16.35 Coelenmlddag In zeven talen: klankbeeld over de presentatoren van de progr.'s voor buitenl. werknemers. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 AVRO's Radiojournaal. 18.20 Uitz. van de P. van de A. 18.30 (S) Hyena's: soe. (herh.l IKOR: 19.30 KJeur: vragen rondom schrift en samenl. NOS: 20.00 Nws. 20.05 Lichte gramm.muz. 20.10 AJax- Indepedlente. 22.05 Lichte gramm.muz. met evt. rep. uit Am'dam. 22.55 Med. 23.00 Nws. AVRO: 23.10 Radiojournaal. NOS: 23.20 Tra nen van God: doc. over het meloatsendorp Agua dc Dlos tn Colombia. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 De Hugo van Gelde ren Show. <8.00 Nws.) 9.00 Nws. 9.03 Take nine. 10.00 Nws. 10.03 Robbie Dale on radio. EO: 11.00 Nws. 11.03 De muzikale fruitmand: vorzoekpl. progr. KRO- 12.00 Nws. 12.03 KRO-op-Drie: Van twaalf tot twee - KRO's pauzeprogr. (13.00 Nws: 13.03 Raden maar.) 14.00 Nws. 14.03-18.00 Discjockeyshow. (15.00, 18.00 en 17.00 Nws.) BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Lichte muz. 12.50 Buitoni. persoverz. 13.00 Nws. weerber., toneelagenda en med. 13.20 Lichte muz. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. (13.00 Nws.) 15.25 Lichte vokale muz. 16.00 Nws en beursber. 16.10 Promenadeconc. 17.00 Nws. 17.10 Voor oudere luisteraars. 17.55 Weeg schaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Paar- desportber. 18 30 Wegwijs wezen. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Lichte muz. 19.00 Nws en act. 19.30 Lichte muz. 20.00 Balletmuz. 20.30 Oude muz. (21.20 Klass.muz. 22.00-22.20 Nws en De 7 Kunsten.) 23.00 Blues en soul. 23,40-23.45 Nws. de samenleving 20.40 Het rode Vrouwenleger - Chinees ballet 21.45 Death in the Port Jackson Hotel: filmportret v.d. Australische artieste Vall Meners NOS 22.20 Journaal DUITSLAND lnf. en meningen over act. thema's. 12.15 Kelno Zeit fur Abenteuer, TV-serle. 12.50 Intern, persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Nws. 16.20 Fortifelf. amusem.progr. 17.05 Klnderprogr. lT.lf Klnderprogr. 17.55 Nws. (Reg. progr' -ó3: 18.00 Fllmrep. 18.30 Act. 16.45 Zas- -(pennetje. 18.55 Nordschau- Mag. 19.28 Cao Kurhoim, TV-serle. 19.59 Progr. overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18.10 V.d. kinderen. 18.15 Timo, TV-serie. 18.40 Hier und Heute. 19.20 Berlin, Keithstrasse 30. TV-serle.) 20.00 Journaal en weerber. 20 15 Fllradoc. over Alaska. 21.45 Film over Duitsland. 22.30 Journaal, comm. en weer ber. DUITSLAND II 17.05 V.d. kleuters. 17.30 Nws en weerber. 17.35 Volksmuz. 18.05 Act. en muz. 18.35 Meln Bruder, der Herr Doktor Berger. TV-serle. 19.10 Der Traum. TV-spel. 19.45 Nws. act. en weerber. 20.15 Showprogr. 21.15 Disc. 22.15 Nws. weerber. en comm. 22.30 Wereldkampioen- schappen rolschaatsen. DUITSLAND III NDR 19.00 Disc, stall Dlszlplln, serie uitz. 19.30 Management fur alle Fuhrungskrafte ln Wlrt- aehaft tfnd Verwaltung. serie uitz. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Muz. voor Jonge mensen. 21.00-21.45 Wetenschappelijke film. 18.30 Netzpantechnlk. TV-curius. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Voor Turkse werkne mers. 19.15 Hierzulande - Heutzutage. 19.45 Rcg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Wo shall overcome, TV-serie. 21.00 Journaal. 21.30 Fllmportret, BELGIE (Nederlands) 18.00 Fabeltjeskrant. 18.05 Tekenfilm. 18.30 Tienerklanken. 19.10 Jeugddoc. 19.30 Juli aanse tekenfilm. 19.40 Hier spreekt men Nefl. en Med. 19.45 Nws. 20.10 De wereld van Somerset Maugham. 21.00 Vrouwenarbeid, gezingsprogr. 21.50 Fragin. uit nieuwe films. 22.30 Nws.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11