Meisje met blauwe hoed Donja Saskia en haar prins dsgpecept wella TROUW/KWARTET WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1972 BINNENLAND/RADIO EN TV MARY PERKINS Serie NCRV naar boek van Fabricius LOWIETJE 1 i - i Tim Hl IHI 1 III 1 ""SR, 04 ïJj j IN DE GOUDE GAPER dojr W. G. VAN DE HULST, plaatjes van w. G. VAN DE HULST Jr. 242. Ze sjokken moeizaam verder met hun beiden. Ze hebben óók al meelij met zichzelf arme dikkerds, die ze zijn. Och neen, die smadelijke ontvangst daar in 't kasteel proberen ze maar zo gauw mogelijk te vergeten. Zonder de meester daar was 't niks gedaan. Ze zijn eigenlijk blij, weer van die poppekasterij van droomuit- leggen en waarzeggen verlost te zijn. Maar dat gesjouw met die tassen op hun dikke rug! Zo iets zijn ze niet gewend. Zo"n lui, lekker leventje als doctors, of bakkers, of iets anders, dat de meester hen bezorgde, beviel hen best; aan werken hadden ze een verschrikkelijke hekel. Maar nu de meester hen in de steek had gelaten, was 't mis. Hij moest die tassen maar sjouwen: hij was sterk. Zij waren daarvoor te dik. te lui. Naar de stad terug? Nee hoor! Te gevaarlijk! Die twee slimme apen van jongens daar!.Verder maar de bossen door, dat was beter. Kijk en als ze om een buiging van de brede boslaan komen, zien ze vér voor zich uit iets lopen. 'Een beest! Een ezel! Alleen op de weg.'Tonge'. zegt de ene blij, die kan onze tassen dragen.' 31. Laaiend van drift srpong de to venaar overeind. 'Wét zeg je 'daar? Hoe weet je dat?' brulde hij. 'Ik heb het zelf gezien', antwoordde As- mar. 'De soldaat riep mij op met het Blauwe Licht en toen zag ik de vreemdeling daar zitten. Ik moest de prinses halen en de soldaat gaf haar bevel 's mans kleren te wassen en in orde te maken'. 'Die schurk! Die bedrieger! Dat stuk rapalje!' tierde de tovenaar. 'Ik ben er zelf nog geweest vanmiddag en toen zei hij, dat hij nergens een aangespeolde vreemdeling had gezien. Wat een misselijke leuge naar! Maar dat zal ik hem inpeperen! Hocus pocus licopodocus Simsala!' 'Wat wilt ge dan doen, o grote toven aar!' vroeg dekleine Asmar. 'We moeten d vreemdling voor goed on schadelijk maken', siste de tovenaar. 'En jij moet me daarbij helpen, As- mar. Hier.kijk eens!' De tovenaar scharrelde even wat rond in een kast en haalde daar een soort inmaakfles uit, waarin een slang opgeborgen zat 'Neem dez pot mee naar het huis van de soldaat, Asmar', vervolgde hij 'Sluip tegen de dakpannen op en kijk of de vreemdeling daar ergens od zolder in bed ligt. Als het waar is. laat dan deze slang in zijn kamer los. FERDNAND HILVERSUM De opmerking 'Hé, dat is zeker een beroepsser geant', die Martin Kaf er moest incasseren uit een soldatenmond is wel het beste bewijs, dat de twee dagen, die hij in zijn leven in dienst is geweest voor zijn rol in 'Het meisje met de blauwe hoed' susees hebben gehad. Hij is de militair door wie Daantje Pieters wordt verwelkomd met de woorden: 'Niks te meneren hier, de naam is Bakmans en de rang serge ant.' Twee dagen hebben de acteurs, die aan de verfilming van Johan Fa bricius boek over het soldatenleven in de jaren twintig hebben deelgenomen op de exercities anno 1927 geoefend bij de grenadiers in Arnhem. De filmserie, die de NCRV maakte naar Frabricius' boek, dat hij 'een bitterzoete wraakneming op mijn mi litaire diensttijd' noemde, wordt vrij dagavond voor het eerst uitgezonden. Volgende afleveringen zijn voortaan op dinsdagavond, te beginnen met 3 oktober. In het verhaal krijgt de bedeesde kruidenierszoon uit een klein - dorp, die onder de plak zit van zijn bezorg de moeder een oproep voor militaire dienst. Eenmaal onder de soldaten komt Daantje Pieters (gespeeld door Huib Rooymans, echtgenoot van Jenny Arean) nog niet direct los, maar hij wordt zowel goed- als kwaad schiks opgevangen door zijn slapie Toontje (Andre van Duin). Deze helpt hem in contact komen met Betsy, het meisje met de blauwe hoed (Jenny Arean) die door Daantje in de trein al y/ordt geobsedeerd. Kosten noch moeite hebben regisseur Dick van 't Sant en zijn mensen g- spaard om de soldatentijd van toen te doen herleven. En dat mag ook wel, want er zijn altijd wel oud-militairen, die met argusogen zitten te kijken of de uniformen wel met rode in plaats van gele biezen zijn afgezet. Daarom is de hulp van vele militaire instanties ingeroepen en heeft het legermuseum veel goede diensten be wezen voor deze overigens allesbehal ve militaire serie. 'Het was kinderspel vergeleken bii het leger van nu' is de mening van Fabricius, die zich inder tijd ergerde aan de weinig serieuze aanpak, kort na de eerste wereldoor log. Patronentasje Hahaha! Het lieve diertje is uitgehon gerd en zal de indringer zeker bijten. Hocus pocus licopodocus Simsala! De vreemdeling valt dan beweusteloos terneer en komtzeker de eerste drie dagen niet bij. Als hij daar bewuste loos ligt, halen we hem op en brengen hem ergens heen, waar hij nooit ofte nimmer gevonden zal wor den. En dan moet hij voor ons werken. Vooruit, Asmar! Doe je plicht!' Het kleine ventje nam de stopfles van de tovenaar aan en wan delde er sluoend mee vandoor, het donkere bos in. —18— Om dat dit een geheim journaal is waag ik het er op, de losbandige praat van de bewindhebber hier in het kort samen te vatten. Ik heb geprobeerd met Zijne Excellentie over deze zaken te spreken, al heb ik me uiteraard onthouden van de termen die Sinjeur van der Dussen gebruikte en alheb ik hem ook niet als mijn zegsman genoemd. Toen ik mijn be trekking bij Zijne Excellentie aan vaardde was ik blij behalve hem ook het land te kunnen dienen, dat tege lijk met het verdreven gezin van de Winterkoning een wees als mij gast vrij had opgenomen. Wanneer ik een man van de wereld als Adriaan van der Dussen zo over de hoogste gezags dragers van dat land hoor spreken voel ik mij bezwaard. Inderdaad is het nodig dat voor een volksplanting overzee ook vrouwen worden uitgezonden, verzekerde mij de Graaf. Geen enkele vader en geen enkele moeder ziet graag een jong en onschuldig meisje onbeschermd naar onbekende gebieden gaan. Daarom ko men de vrouwen die voor ontucht zijn gestraft het eerst aan bod. Even tueel ook de weesmeisjes, die op kos ten van het gemenebest zijn opge voed. Wat wij in Brazilië gaan doen is onder andere het scheppen van geregelde verhoudingen, verzekerde mij mijn vorstelijke patroon. Verhou dingen waarin eerbare vrouwen kun nen leven. Meisjes van het slag van Mademoiselle Marguérite en Mejoffer Saskia. Dit is een geheim journaal wat mijn hart vervult kan ik er dus vrijuit in optekenen. Over Marguérite en Saskia heb ik net zo goed als Frans Post en Albert Eekhorst veel nagedacht. De enige vrouwen op de 'Zutphen' zijn zij niet ook twee vrouwen van soldaten, die reeds eer der naar de West zijn gegaan, zijn op ons schip ondergebracht Volgens Zij ne Excellentie hebben mannen die voor het vaderland en de Compagnie strijden er recht op, dat hun wettige echtgenoten onder het best mogelijke geleide de overtocht maken. De vrou wen die Sinjeur van der Dussen 'sloe ries uit de Pijlsteeg gelieft te noemen verblijven op de andere schepen. Marguérite Soler is voor een Frangai- se groot en rijzig. Haar ogen zijn van een lichter bruin dan haar in krullen vallende haren, die zij ons onbe schroomd zonder kap laat zien. Sin jeur Van der Dussen heeft mij per soonlijk aan haar voorgesteld. Als zij taallessen wilde hebben was de ge heimschrijver Folner de man die haar helpen kon, zei hij. In de tijd dat ik me niet in mijn geheimschrift oefen mag ik me dus met de Franse domi neesdochter onderhouden in de taal van mijn tweede vaderland. Vriende lijk vind ik het. dat zij als weder dienst mij met haar moedertaal wil helpen. Indertijd heb ik samen met de jonge Paltsprinsen Franse les ge had, maar ik had minder gelegenheid dan üj m°i in het Frans te oefenen. Aan mijn uitspraak valt dus wel het een en ander te verbeteren, wat ma demoiselle Marguérite op de meest charmante wijze doet. Zolang we in Falmouth vertoeven heeft Marguérite Soler altijd aanspraak gemaakt op mijn geleide wanneer zij zich aan iand wilde begeven en dat was vrij vaak. 'Ik wil zoveel mogelijk var. de wereld zien', zegt zij. 'Dus ook van deze uithoek van het Britse eiland.' Bij de kleine inkopen die ze deed in het Dorp Vaelmuyen Falmouth fungeerde ik als tolk. Aanvankelijk bediende ze zich ook van mijn talen kennis als ze met Mejoffer Saskia wilde spreken. Jammer genoeg leer den die twee verbazend vlug elkander zonder mijn tussenkomst te verstaan. Jenny Arean als 'Het meisje met de blauwe hoed'. looft een ontspannende filmserie te worden. Een 'muzikaal blijspel' noemt Dick van 'tSant het. Twintig nieuwe w» j» liedjes zijn er in te beluisteren, waar- *W»€U© Vail(Ia«l9 voor Harry de Groot de muziek schreef. Drie oude bekenden zijn de liedjes: 'In de petoet', 'Jij blonde meisje met de blauwe hoed' en 'Vaste verkering is niets voor een soldaat.' Deze drie, die in de dertiger jaren door iedere slagersjongen werden ge floten zijn afkomstig uit de film, die Max Tak in de jaren dertig maakte van 'Het meisje met de blauwe hoed?' Van 'tSant toont een voorraad attri buten, die als je het goed bekijkt allemaal nagemaakt zijn van echte modellen. De helm is van plastic, maar heeft een metalen klank, patro- nentasjes zijn van massief hout, bruin geschilderd, maar je moet er op klop pen wil je daar achter komen. En zo zijn er veel zaken, als aluminium zeepdoosjes enz. Maar de zwarte kistjes met vierkante neuzen zijn echt. Dit schoeisel is afkomstig uit België. En de houten kribben, voornamelijk afkomstig uit een trappistenklooster zijn dat ook. Dankzij een oproep van Ted de Braak in het radioprogramma 'Tussen 12 en 2' werden ze aangeboden. De barakken van Kamp Waalsdorp bestonden niet meer, maar ontwerper Fokke Duetz, die daar heeft 'gelegen' bouwde ze zo getrouw mogelijk na. Toch is er vrijdagavond in de eerste aflevering nog niets te zien van deze militaire wereld. Dat komt pas in de tweede aflevering. De serie begint met de kruideniers zaak. Daar weegt Daan de grutten af aan een toonbank, die afkomstig is uit een winkel in Haarlem, die werd afgebroken. Als lokatie voor Daantjes woonplaats, die in het boek niet wordt genoemd, is het stadje Buren in de Betuwe genomen, vanwege de schilderachtige omgeving. Markelo Het vertrek van de trein, waarmee Daantje naar Den Haag reist is echter in Markelo gefilmd, op het oude stati on, dat niet meer wordt gebruikt, bestuurder van de Hanomag Tender locomotief uit 1925 is do bedrijfsarts van de Nederlandse Kabelfabriek in Delft, wiens hobby het is oude loco motieven op te knappen. Dit heeft hij overigens gemeen met meer Nederlan ders wier bezit in het buurtspoorweg museum staat. Sieg Noach, die het boek voor televi siebewerking heeft herschreven, heeft zich 'uit eerbied voor Johan Fabrici us, die tenslotte de vader van het meisje is. zoveel mogelijk aan diens ideeën gehouden.' Fabricius, die een gedeelte van de opnamen heeft mee gemaakt hij is op het ogenblik in Indonesië toonde zich erg tevre den. 'Het meisje met de blauw hoed' be- Emigranten Ik vlei mezelf met de gedachte dat mijn lessen in het Nederduits daartoe hebben bijgedragen. Of ik daarmee mijzelf wel een dienst heb gedaan? Wanneer weer en wind het toelaten, maken Marguérite en ik samen wan delingen door het eentonige land schap. Zij vraagt me dan honderduit over het leven dat ik tot dusver heb geleid. Nooit kan ik haar genoeg vertellen over mijn belevenissen met het verbannen koningsgezin. De droe ve dood van de oudste prins heb ik niet meegemaakt; daar er voor mij geen plaats was op het gehuurde schip was ik in Rhenen gebleven. Marguérite heeft daarover een en an der van Saskia gehoord; zijn laatste woorden: Vader help me, schijnen door vele omstanders te zijn opgevan gen. Saskia was er nóg van onder de indruk, vertelde mij Marguérite. 'En dat jij nu in dienst bent van zijn verwant.' Marguérite heeft mij voor gesteld elkander te tutoyeren; zij zei dat dit gemakkelijker zou zijn nu wij elkanders taal wilden leren. Ik kan niet anders dan aan haar wens vol doen, al probeer ik haar met de eerbied te behandelen waarop zij aan spraak mag maken. (Wordt vervolgd) In zijn voortgezette behandeling van emigratieperikelen bereikte VARA's ombudsman Marcel van Dam dinsdag avond positieve resultaten. Dat was ie danken can de aanwezigheid van< de minister van sociale zaken. drs. J. Boersma, die in een openhartig ge sprek enkele belangrijke toezeggingen deed voor een betere behandeling van in de versukkeling geraakte emigran ten. Van de honderden schrijnende gevallen die aan Van Dam zijn gerap porteerd, zal de minister laten nagaan, wat er aan te doen is, De uitzending werd een nuchtere vaststelling van het door propagandaleuzen nogal eens ver bloemde feit dat Australië niet voor iedere Nederlander een paradijs is ge bleken. Spijt, bittere teleurstelling cn heimwee klonken door in gesprekken die Marcel van Dam in Australië vast legde. Een wereld van verlangen ging schuil achter deze uitspraak: 'Ook al bereik je hier iets, je mist toch een hoop'. Aan de nuttige rubriek vann de om budsman gingen twee goede verstrooi ingsprogramma's vooraf. De driedelige thriller 'De liftster' werd, helemaal in Francis Durbridge-stijl, afgerond met verwikkelingen en spanningen, die de kijker nog lang in spanning hielden omtrent de werkelijke kwade genius. Liefhebbers van romantische zeevaart leunnen hun hart ophalen aan de even eens uitstekende BBC-produktie 'De Oniden Lijn', waarvan de VARA de. eerste aflevering vertoonde. Er was te genieten van goede spelkwaliteiten, rake sfeertekening en boeiende beel den van fiere zeezeilers. Nieuwslezer Frits Thors is na ruim zeven jaren buisbezigheden vriendelijk uitgeluid, zowel direkt na zijn laatste 'leesbeurt' door Rien Huizing namens alle collega's als ook in Hier en Nu. De actualiteitenrubriek van de NCRV gaf meteen een aardig kijkje achter de schermen van de journaaldienst. Dat wijkverpleegsters in het verweer komen tegen bezuinigingen, zal zelfs de minister van volksgezondheid de da mes niet kwalijk nemen, maar je gaat wel even de wenkbrauwen f ronsen als de aspirant verpleegstertjes erover hoort praten het werk neer te leggen. Dat betekent dat deze meisjes het wel zijn van de patiënten ondergeschikt maken aan de eigen belangen. Het lijkt mij in strijd met de hoge normen van echte verpleegkundigen. Zij zullen zich dan ook wel distanciëren van deze onbezonnen uitspraken. Ton Hydra TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie NCRV 17.00 Kinderprogramma NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal 19.05 Van gewest .tot gewest 19.50 Tips v.h. Nat. Bureau voor Toerisme 20.00 Journaal PP 20.20 Uitz. v.d. PvdA 20.30 Uitzending Stichting Socutera VPRO 20.35 Berichten uit de Samenleving 20.55 Straatmuziek in Parijs, programma v.d. Deense televisie 21.25 Der Pott, gefilmd TV-spel van Peter Zadek NOS 22.50 Den Haag vandaag 23.00 Journaal 23.05 Studio Sport NEDERLANL II NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal NCRV 19.05 Eddie Ready Go: Muziekshow v.d. jeugd NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 De moord op de kabeltram, speelfilm 21.55 Dagsluiting IKOR RKK 22.00 Kenmerk HIRO 22.25 Interreligiö, instituut voor godsdienstige Ei met paprika Sd 1 tr e 3 paprika's 5 eieren olijfolie peper, zout teentje knoflook paprikapoeder De paprika's wassen en na verwijde- i K ring van pitten en zaadlijsten in lan ge dunne reepjes snijden. Het teentje knoflook persen en toevoegen. In een kom de eieren loskloppen met peper en zout. Doe vijf eetlepels olijfolie in een grote koekepan en fruit daarin de paprika met knoflook ongeveer een kwartier lang. Als de paprika gaar is trag dan het losgeklopt ei erover en even her mee laten smoren. Menutip: Tomatensoep, ei met paprl-F' ka, gebakken aardappelen, selderij, K c yoghurt dat Reportage Kenmerk over Amnesty International HILVERSUM Vandaag geeft Kent" merk op Nederland 2 om 22.00 uur een reportage over Amnesty Internati onal alsmede een interview met dr. M. A. M. Klompé die aanwezig was op de vergadering van Justitia et Pax te Rome. Verder in het kader van de >did vredesweek een discussie tussen ir. K Hubée, adjunct directeur van de mi nitiefabriek De Kruithoorn en dr. I r -inn >roe. de Jong Bosch. geref.-predikant te Den 12.00 (S) Licht ork. met zangsol. 12.25 HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (SI Ontbijt zps (Soos): lichte platen, rep. en tier. (7.30 Nws: 7.41 Act.; 8.30 Nws: 8.41 Act.) 10.00 CS) Sphinx - een progr. v.d. vrouw. (10.30 Nws.) 11.55 Med. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.26 Med. t.b.v. land en tuinb.; 12.30 Nws: 12.41 Echo: 13.00 Raden maar.) NOS: 14.10 Van ta-ta tot totale taal: rubr. over het leven in de taal. 14.20 (S) Aspecten van de kamermuz.: Viool en piano: mod.muz. 14 50 Onder de groene linde: oude liedjes. 15.10 Meer over minder: de slem van de sprekende minderheid. (15.30 Nws.) NCRV: 16.45 Kom met Je boek: v.d. Jeugd. 17.00 (S) NCRV-Vocaal ensemble met sol. Overheidsvoorl.: 17.20 Teks en uiUeg: rubr. van het min. van onderwijs en weten schappen. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 Hier en Nu. 18.00 (S) Aperitief: licht muz.progr. 18.30 Nws. 18.41 (S) Veel gevraagde gewijde muz. 19.00 De kerk vandaag - nws en comm. NOS: 19.10 Progr. voor blinden en slechtzienden-, 19.20 Openbaar Kunstbezit. 19.30 (S) Intern. Gaudeamus muz.week 1972: componisten con cours. 21.00 Flitsen van de voetbalwedstrij den om de Europacup II en III. 21.50 Lichte gramm.muz. 22.25 Uitz. van de Bond zonder Naam. NOS: 22.30 Nws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 Zin - Tuig: kunstuitingen bulten het Ned. taalgebied. 23.20 (S) Hori zon: mod.muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag woensdag!: muz. en inf. (Plm. 7.25 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.23 (S) Dag woensdag (verv.) (Plm. 8.35 Van alle mark ten thuis.) 9.00 (S) Radioweekblad: gevar. progr. (9.15 Koning Klant; 9.35 Waterst.; 9.40 Schoolradio; 10.45 V.d. kleuters: 11.00 Nws) Speelruimte: gevar. progr. met act. (16.00 Nws.) 17.00 (Si Geef me c verzoekpl.progr. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Act. IS.20 Uitz. be N.M.P. 18.30 (S) Klink Klaar, zonder non sens. 19.30 (S) VARA-Dansork. met sol. 20.0 1 Nws. 20.05 (S) Fragm. uit de musical-film v On a clear day you can see forever. 20.1 Het scheidsgerecht, hoorspel. 21.15 (S) Pop 4112 smuk: licht platenprogr. 21.45 (S) Koloriet een veelkleurig muz.progr. 22.30 (S) Altvt? oolrec.: oude muz. 22.40 (S) Strijktrio: ing eei Ier» lag dat nlijl tal t di oeni mod.muz. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.10 Act 23.20 (S) Radio Mag. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Steevast. (S.00 Nws la„, S.02 Journaal i 9.00 Nws. 9.03 De ncgen-uu öcei show. 10.00 Nws. 10.03 Arbeidsvitamines its (11.00 Nws.) 12.00 Nws. (Tussen 12.00 e 18.00 Cup-communicatie: nws over de Europ baa Cup-wedstrijden van vandaag.) 12.03 Radii journaal. 12.06 Zet 'in op. (13.00 Nws.) 14.0 c> 1 Nws. 14.03 Superclean dreammachlne. 15.t vp-.t Nws. 15.03 Cees van Zijtveld. (16.00 Nws. 17.00 Nws. 17.03 Radiojournaal. 17.06-1S.O Postbus 700: verzoekpl.progr. BELGIË 324 m (Nederlands) 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Llchl muz. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nw weerber., toneelagenda en med. 13.20 Llchl muz. 13.55 Beursber. 1-1.00 Nws. 14.03 Schoc qe radio. 14.30 Muz. v.d. Jeugd. 14.50 Scboolfc r. ren. (15.00 Nws.) 15.15 Kinderprogr. 16. re Nws en beursber. 16.10 Operamuz. 17.00 Nt| en med. (Tussen 17.00 en 18.15 Voetbal: re van Parreira-Racing White.) 17.10 Amusem muz. 17.55 Weegschaal. eree 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.15 I kenmoraal en -filosofie. 18.45 Sport. 18, Taalwenken. 18.57 Lichte muz. 19.00 Nv iswj act. en Keurig Engels. 19.30 Voetbal: re f van Vejle-Anderlecht: Sparta Praag-Standa leitl en Ciub Brugge- Atvidabcrg. 22.00 Nws De Zeven Kunsten. 22.20 Dansmuz. 23.4 23.45 Nws. oefl ke 00 redi communicatie en Nederlandse Federatie van Naturisten Verenigingen, gesprekken NOS 22.45 Journaal TELEAC 22.50 Hoe word ik de computer de baas (2) DUITSLAND 1 10.00 Nws. 10.05 Journaal van glsterav 10.30 Muzikaal progr. 11.15 Journaal. 1 Uit de christelijke wereld. 12.15 Von Stadt am Morgen. 12.50 Intern, persovei 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Nws. 16.20 M derheiten, film. 17.05 Nw (Reg. progr.: NDR: 18.< Kinderprogr. 17 /ach Cultuurspieg We sba aald en nen het den uter wat bot ee >rde hui üg 19.59 Progr. overz. WDR: 18.00 Reg. ni EEC 18.10 V.d. kinderen. 18.15 Berlin, Keithstr se 30, TV-serie. IS.40 Hier und Heute. 19 Uk, Berlin, Keithstrasse 30. vervolg.) 20.00 Jol naai en weerber. 20.15 Arbeitsunfall, fil rep 21.00 Satirische Show. 21.45 Zwiscl h'n. Kreml und Koran, rep. 22.30 Journq comm. en weerber. DUITSLAND II 17.00 V.d. kinderen. 17.20 Gymn.les. 17 Nws en weerber. 17.35 Lassies Abcnteu TV-serie. 18.05 Act. en muz. 18.35 Von Cowbo Sheriffs und Banditen, TV-serie. 19.10 chen Die Dr. Suk!. TV-serie. 19.45 Nws. en weerber. 20.15 Inf. en meningen o thema's. Aansl.: kort nws. 21.00 Frohe tern. TV-film. 22.20 Portret van prins Ji Carlos. 22.50 Nws. weerber. en comm. DUITSLAND III NDR 19.00 Kreislauf der Gesteine, 19.45 Weekjournaal in het Engels. - Journaal en weerber. 20.15 Sterns Stun tem serie uitz. 21.00-21.45 Schule ohne Schi inf. progr. 18.30 Rationelles lesen, TV-cursus Zandmannetje. 19.05 Voor Spaanse mers. 19.15 Handel en verkeer. 19.45 B (aire nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerijs 20.15 Filmrep. van het bezoek Cage aan Berlijn - begin 1972. 2 naai. 21.30 Doe. progr. BELGIË (Frans) 16.40 Nws. 16.45 Jeugdprogr. 18.25 Rayons X - De fotografie. 1 Calunero, tekenfilm. 19.00 Le fils du feuilleton. 19.30 Omnibus, sportmag. 1 Journaal. 20.15 Anne Marev Show. 21.05 1 van de studio-uitz. 21.50 Journaal. BELGIË (Nederlands) 17.30 Jevanjong, Jeugdprogr. 19.14 Fabeltjeskrant. 19.19 Filmmuseum de schaterlach. 19.34 Keurig Frans en 7 licht. 19.30 Med. en weerber. 19.45 20.10 Dubbeldekkers, TV-serie. 20.35 KI kunstprogr. 21.05 Schatten op zolder. 21 Tenuto. 22.25 Toneel-, opera- en baUetn 22.45 Nws. (ADVERTENTIE) sgeh de sou- van ezw vooi voc (ore un teru jdemc 11 P z< geb si< r*e: een Is ver die Wellamed anti-roos shampoo en Wellamed anti-roos lotion. Twee middelen die uw roos radikaal bestrijden. Tot in de wortel. Wég roos, dat is geen belofte maar een feit Wellamed anti-roos shampoo als voorbehandeling. Een flakon voor 10 a 15 wassingen kost maar 4,30 Wellamed op alkoholbasis als nabehandeling De flakon voor 8 behande-1 lingen kost maar 4,30 ei [heid d De komplete anti-roos kuur

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6