Yan 'die andere toer' eeft hij geen spijt Ambtswoning burgemeester inzet van moeizaam debat Prof. Muntendam nam afscheid VUILSTORTPLAN BOTERHUISPOLDER VAN DE BAAN Leidato krijgt medewerking van groep detailhandel Finale voorleeswedstrijd Prof, Veldstra neemt vrijdag afscheid W/KWARTET WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1972 REGIO L3 xteur Vis van slachthuis Leiden met pensioen IQ IN Als ze tegen Hendrik Vis, toen hij nog een jongen was, n gezegd, dat hij eens als directeur van een slachthuis met pen- zou gaan, zou hij ze voor gek hebben versleten. Administra- en medische belangstelling had hij bij zichzelf nog niet ontdekt, Jjchnische. In zijn vrije tijd zat hij graag tussen fietsen en auto's veranderde niet toen hij op de HBS in Woerden was, waar hij ensÈ5 zijn diploma kreeg. Het is hem eens gelukt, in een automo- !t tdrijf het onderstel van een fordje zonder hulp van anderen te eS ïren' rader Vis had zich de toekomst dn 1907 in Bodegraven gebo- anders voorgesteld. Hij, de chter van het kaasdorp, vond ;maal niet nodig dat Hendrik, ®e kind, elke dag met zwart- anden thuis zou komen. 'Je it toch maar op een andere en', was zijn besliste advies, vond dat eigenlijk ook wel -ublimeerde zijn technische in door een oogje aan 'Delft' te ingenieur wilde hij wel wor- omstandigheden hebben dat ;rd. Een dagelijkse reis daar- ou zoveel tijd vergen, dat hij moeten gaan wonen. En dat ruin niet trekken, want een chter mocht dan in hoog aan- - ™aan, in zijn verdiensten viel tegen, en bovendien bleven de voor de jonge Vis gesloten. ijkeK om-, fi* di dus •telc ÏSt! ïen directeur Hl 11 nd hi 'D en [V ndacht verplaatste zich toen trecht, waar een ingewijde va- verzekerde, dat er na een jaar wel goede voor-uitzichten zou- n voor lieden met het diplom; irts' op zak. De reis leverde problemen op en zo begon Vis zijn studie aan de dierge- p^Jndige faculteit van de Utrecht- zjj ersiteit, waar hij in 1932 afstu- Dir bad de interesse van de Vis radicaal omgebogen. Toen ,e, Domstad de rug toekeerde, had wj g maar één wens: zo gauw k een praktijk beginnen. Maar imandant ïdweer eerde bi osen E trod d eurf kl ken iati! Rii de verbi v eken nek. RDORP De leden van de lige Brandweer vierden het ju- van commandant W. F. Bui die 25 jaar aan het korps den was. Burgemeester M. A. bood namens de brandwee- R saties het zilveren kruis voor dienst aan, alsmede een ge- van het gemeentebestuur, het korps sprak de plv. com- it J. J. van Vliet en namens de ielsvereniging P. de Groot, werd de jubilaris nog toege- door A. Vons (namens de wethouder C. Meerburg >ha hoofd zelfbescherming B.B. E. Zw burS- Verschillende geschen- v.d 3cht de jubilaris in ontvangst pauze overhandigde de com- vöö?t aan enkele leden dè diplo- ^rbonden aan het volgen van llende opleidingscursussen. >loma brandwacht 2ek las werd sen,{ikt aan G. G. van Aken, B. de G. Bosman, L. van Reyn; hoofdbrandwacht aan G. An- A. Bosman; diploma perslucht- nédrager aan M. van den Berg, in er, a. bosman, L. Kuijvenho- ston H. van Osnabrugge, J. Scheur- B. van Tol, P. M. v. d. J. Vreeburg, H. Bosman. P. ot, W. J. den Hertog, D. van Schenau, D. Kruidenier, J. P. J. P. van Straten en K. A. Namens de geslaagden bood de Bj 1. van den Berg de docenten en Post van de Brandweer aar cadeaus aan. reatief werk er Leiden DEN 'Creatief werk over ggfteri' is het motto van de afasitie die door prof. Lun- Scheurleer, voorzitter van Leiden' werd geopend in Aemula Naturae aan de ierskerkgraeht. 'l tentoonstelling is er tot en 8 oktober. Wil Tweehuys- en Gerard de Wit zonden aantal, goede, zeer beziens- rdige werken in, die het a verdwenen oude Leiden onderwerp hebben. In con- 1 daarmee staan de werken Cornells Jansen, de inmid- overleden kunstenaar, die haaien omstreeks de eeuwwisse- vastlegde. Lucia Steinbach -eijAnneke Boot voeren ons te- naar de realiteit van van- in deze tijd, waarin zo gesproken wordt over sane- van oude stadsgedeelten is van groot belang de mensen laten zien wat er nog te kaften valt. expositie is dagelijks geo- i van 19.30-21.30 uur en :g< ierdag, zaterdag en zondag van 15.00 tot 17.00 uur. jrdu emische examens 5 september. Geslaagd: 3 t. Duitse taal- en letterkunde '„„|Th. E. Dolle-Willemsen, Oegst- id. ex. Chinese taal- en let- de heer Ph. de Heer Leiden; cult, antrop .de heer E. H. Oude Vrielink Valkenburg; Nederlandse taal- en letter- mevr. B. J. M. Putto-Pauk de heer M. H. C. Elias Leiden A. M. A. Pauwels Leiden. dat viel in die jaren bitter tegen, zoals zovelen toen met hun papiertjes niets konden uitrichten. Een praktijk leverde bruto ongeveer tweeduizend gulden per jaar op. Toen Vis een ambtelijke baan voor bruto driedui zend per jaar kon krijgen, koos hij toch daarvoor. Die baan was niet mis: meteen al directeur van het slachthuis in Bode graven (van 1934 tot 1948). Na drie jaren werd zijn inkomensniveau opge trokken tot 4500 gulden, te weten vijftien jaarlijkse verhogingen van 100 gulden. Hij is er niet eens aan zijn maximum gekomen; toen hij hoofd van de vleeskeuringsdienst in Hoogeveen werd. stond hij op 4400 Zaak in beweging In Drente heeft de heer Vis maar drie jaar gewerkt. Met de plannen voor een centraal slachthuis Hooge- veen-Beilen wilde het niet goed vlot ten en dat zinde hem niet. In 1951 kwam hij als keuringsdierenarts bij het slachthuis in Leiden, waar hij vier jaar later de rechterhand van de directeur werd, als opvolger van de heer J. C. Choufóur, en in 1962, tien jaar geleden, de directeursplaats kreeg toebedeeld, ter opvolging van dr. K. Reitsma die met pensioen ging. De heer Vis vertelde ons, dat hij kortgeleden nog bij dr. Reitsma, in Leersum, op bezoek is geweest ter gelegenheid van diens 75ste verjaar dag. En nu gaat de heer Vis, die in 1962 ook hoofd werd van de vleeskeurings diensten Leiden. Hazerswoude en Wassenaar, zelf met pensioen. Er mag dan rond het slachthuis en zijn toekomst wat onzekerheid be staan, dat neemt de voldoening bij de heer Vis over de laatste tien jaren Open Hof zaterdag in gebruik KATWIJK AAN DEN RIJN Zater dag 3 uur zal het gemeentecentrum van de Gereformeerde Kerk te Kat wijk aan den Rijn worden geopend. Na het officiële gedeelte in de kerk zal de jeugd in het nieuwe centrum, 'Open Hof', iets van haar werk laten zien, waarna iedereen in de gelegen heid wordt gesteld het gebouw te bezichtigen. Bovendien is het centrum 's avonds van 79 uur voor iedereen open. 'Open Hof' werd gebouwd door het Bouwkundig Aannemersbedrijf Ouwe hand Zn., te Katwijk, volgens een ontwerp van het architektenbureau Verloop en Van der Mey, eveneens te Katwijk. De bouwkosten, kompleet in gericht en aangekleed, inclusief de grond, kwamen op 460.000. Er is een grote zaal met podium, een ontmoetingsruimte, vijf kleine zalen, een kerkeraadskamer, een garderobe, buffetruimte, spoelkeuken, berging en een kosterswoning. 'Open Hof biedt ruimte aan de eigen kerkelijke ge meenschap, in het bijzonder aan de jeugd, die veel behoefte aan zaalruim te heeft. Het tweede doel van 'Open Hof' is vanuit de gemeenschap dien sten te verlenen aan geheel Katwijk aan den Rijn. LEIDEN De groei van de Leidato heeft door een belangrijke toeneming van deelnemers evenwicht nodig, om het regionale karakter met als cen trum Leiden te behouden. De groep van Leidse standhouders heef' zich, in direct overleg met het Leidato- comité, in een vereniging gecombi neerd om een positieve bijdrage te leveren bij de verdere uitbouw van komende Leidato-beurzen. Niet zozeer om een specifiek Leids element op de voorgrond te plaatsen, als wel om de plaatselijke middenstand te inspireren aan het evenement van deze huis- houdshow krachtiger deel te nemen. Een commissie van drie heeft een voorlopig bestuur aanvaard en na de officiële verkiezing zal het dagelijks bestuur van deze Leidse standhouder svereniging dit contact onderhouden. Een regelmatig verschijnend bulletin van het Leidato-conmité zal zorgen voor berichtgeving over standplaatsen, mogelijkheden, beschikbare ruimten, extra tentoonstellingen en richtlijnen betreffende het geheel. De detailhandelaren Arnoldus, Bul thuis en Dekker opnieuw standhouder op de 12e Leidato, vormen de voorlo pige contactgroep. VOORSCHOTEN In het Cultureel Centrum wordt vanmiddag (woens dag) om half vier de finale van de voorleeswedstrijd 1972 voor leerlingen van de 5de en 6de klas van de basisscholen gehouden. Na de voor wedstrijden zullen de tien beste voor lezertjes met als toehoorders de klas sen van de scholen die zij vertegen woordigen, moeten uitmaken wie de winnaar of winnares wordt. Burgemeester J. van der Haar zal de prijs uitreiken. De jury bestaat uit de jeugdbibliothecaresse mejuffrouw G. Jansen onderwijzeres; mevr. M. van der Laan-Timmers, Bestuurslid biblio theek; de heer N. J. Schut, oud- schoolhoofd; en de heer J. Peeters, journalist tevens voorzitter van de jury. Vijf kinderen zullen een jeugd- jury vormen, waardoor ook de jeugd invloed kan uitoefenen op de afge vaardigde naar de landelijke wedstrij den. LEIDEN Prof. dr. P. Muntendam heeft tijdens een receptie in het Aca demisch Ziekenhuis Leiden, die hem door het Universitair Medisch Cen trum werd aangeboden in verband met zijn afscheid als voorzitter van het college van bestuur ad interim van de Leidse universiteit, als lid van 'geschrokken' te zijn van de basisfilo sofie van de achtste medische facul teit in Maastricht. Deze filosofie is, zo zei hij, gebaseerd op onbewezen per centages van somatische en niet-soma- tische 'aandoeningen' op het spreek uur van de huisarts. 'Hoe gemakkelijk leidt de conclusie van hetgeen over de doelstelling der achtste medische faculteit geschreven staat er niet toe, dat onze artsen in de zes jaren van hun studie tevens tot maatschappelijk werker moeten worden opgeleid. Niets zou tot ernstiger gevolgen voor onze patiënten leiden, want de aan dacht wordt van de somatiek afgeleid' Naar de mening van prof. Muntendam dient de opleiding tot arts in de eerste plaats hierop gericht te zijn. Voor de daarop volgende begeleiding in mens- en maatschappijwetenschap- pelijke zin zullen de arts in zijn opleiding de grondelementen geboden niet weg. Onder Reitsma waren de slachttechnische en koeltechnische in richtingen vernieuwd, de heer Vis kreeg de opdracht de aanpassing van de gebouwen naar de eisen van de EEG op gang te brengen en te vol tooien. Die EEG-vergunning was no dig omdat hij een groot exportbedrijf (Bos NV) had aangetrokken. Dat heeft negen jaar in het slachthuis gewerkt. De omzet steeg van 24.000 naar 125.000 tot 150.000 stuks per jaar. In het voorjaar is dit bedrijf naar Naaldwijk gegaan. Daardoor zit het slachthuis nu met een surplus aan personeel en een gat in de inkomsten. Er werken nu nog bijna veertig man. De heer Vis verwacht niet, dat aan een zekere inkrimping kan worden ontkomen. Bovendien is de tendens om van par ticuliere slachtplaatsen gebruik te ma ken, nogal sterk. Hij ziet nog wel mogelijkheden om het slachthuis te behouden als centrale slachtgelegen- heid, vooral gezien zijn accommodatie. Om kleine verliezen op te vangen, kon zelfs een egalisatie- en reserve fonds worden gesticht, maar als het slachthuis er niet in slaagt zijn ex port te vergroten, zullen de inkom sten blijven verminderen. En het is ook nog mogelijk dat zich door een wijziging in de wettelijke voorschrif ten veranderingen op het gebied van de keuringen aandienen. Het is zoals de heer Vis het zegt: 'De zaak is nogal in beweging en niemand kan er iets definitiefs over zeggen. De toe komst van het slachthuis is een on derwerp van studie'. Dynamisch mens Wie over de heer Vis schrijft, doet hem onrecht als hij zich beperkt tot 'het slachthuis'. Want er zit veel meer in zijn dynamische persoonlijkheid. Wij laten nu maar rusten wat hij buiten zijn ambtelijke functie in Bo degraven en Hoogeveen heeft gedaan en stippen hier alleen zijn functies in het Leidse leven aan. Vele jaren was hij bestuurslid van de Vereniging voor Chr. VHMO, be stuurslid (ook voorzitter) van de her vormde diaconie, lid van de commis sie kinderbescherming van deze diaco nie en voorzitter van de Interkerkelij ke Gezinszorg. Nog is hij bestuurslid van het Oranje-Groene Kruis, secreta ris van de Stichting Kraamcentrum van het Oranje-Groene Kruis voor Leiden en omstreken en voorzitter van de commissie van beheer van het rusthuis Vreewijk van de hervormde diaconie. Dit alles rechtvaardigt de gedachte, dat deze week met de heer Vis een 'verdienstelijk' Leidenaar ambteloos burger wordt. Hij zal tegen het woord 'verdienstelijk' wellicht zijn bedenkin gen hebben. Het begrip 'genade' past meer in zijn geloofshouding. Hij heeft bewust van zijn capaciteiten gewoon zijn talenten gebruikt waar hij meende dat zij van nut waren. En dan jjast een mens slechts dankbaarheid. LEIDEN Het plan om een stort plaats voor onverbrandbare stoffen (onder andere puin, bagger en grond) in te richten in de Boterhuispolder op het grondgebied van Warmond, is voorlopig van de baan. De Algemene Raad van de Gemeenschappelijke Vuilverwerking voor Leiden en Om streken heeft het voorstel om voor dit doeleinde grond aan te kopen gistera vond unaniem verworpen. Het betrof hier de aankoop van twee stukken grond aan de Zijldijk in War mond met een totale grootte van ruim 43 hectare. Hiervoor waren reeds voorlopige koopcontracten geslo ten. Aan het eind van het weidesei- zoen zou dit gebied vrij van pacht zijn, waardoor het op korte termijn voor het beoogde doel in gebruik kon worden genomen. Het bestuur van de Vuilverwerking had nogal haast met dit plan, omdat op zeer korte termijn de puinstortplaats aan de Roombur gerlaan in Leiden gesloten zal moeten worden. Bovendien kwam de situering van de nieuwe stortplaats overeen met de plannen van de provincie, vervat in het concept puinafvoer Zuid-Holland. De algemene raad, bestaande uit ge meenteraadsleden van deelnemende gemeenten, wilde er echter niets van weten. Ondanks opmerkingen van voorzitter Lijten ('We staan met de rug tegen de muur') stelde de heer Groenendijk (Warmond) zich volledig achter de protestbrief, die namens zijn gemeente was ingediend. Evenals zijn plaatsgenoot Heijl was hij van mening dat er nog wel alternatieven gevonden zouden kunnen worden. De heer Nievaart zag nog jaren opon thoud, en keerde zich derhalve even eens tegen het voorstel. Milieufacto ren speelden bij de heer Van der Laan (Voorschoten) in dezen een gro te rol. De heer Van Aken (Leiden) wilde het bestuur geen verwijt ma ken, maar hij had toch de indruk dat het 'op het compas is gaan varen van provinciale indicaties'. Hij was even eens voor het vinden van een oplos sing voor een lange periode, maar meende dat gezien de gerezen protesten dit voorstel niet mocht doorgaan. Samen met de heren Van der Laan en Nievaart diende hij een motie in, waarin het college van be heer wordt uitgenodigd om in overleg met het provinciaal bestuur van Zuid- Holland een nieuw voorstel voor te bereiden teneinde voor het storten van onverbrandbare stoffen een oplos sing te vinden. De motie werd met algemene stemmen aangenomen, ook door het bestuur. Commissie brengt binnen twee maanden rapport uit aan de raad1 LEIDEN Een door de raad ingestelde commissie zal vóór 20 no vember rapport uitbrengen over de geruchtmakende opknapbeurt, die vorig jaar verricht is aan de burgemeesterswoning. Het rapport zal te zijner tijd in het openbaar aan de raad worden vorogelegd. Bij het onderzoek zal in bijzonder aandacht besteed worden aan de totale uitgaven die zijn gedaan en aan de vraag welk deel hiervan alsnog bij de vorige huurder (burgemeester Van der Williger) in rekening kan worden gebracht. Tevens zal worden onderzocht welke uitgaven on nodig zijn gedaan en wie hiervoor verantwoordelijk is. De commissie zal tevens met een bevredigende oplossing voor de toekomst in dezen op tafel komen. Tot dit besluit kwam de Leidse ge meenteraad maandagavond na een zeer lang en moeizaam debat, door dit voorstel van de PAK-fractie over te nemen nadat het raadslid Amptmeijer (PSP) een interpellatie over deze kwestie had gehouden. Meteen toen dit onderwerp ter sprake kwam droeg burgemeester Vis om onverklaarbare redenen de voorzittershamer over aan wethouder Harmsen. Onverklaarbaar, odat de gemeenteraad unaniem van mening was dat juist de heer Vis hierin geen enkele schuld trof.Loco Harmsen deed daarna het voorstel om de interpellatie op een later tijdstip te houden, maar slaagde er niet in dit erdoor te krijgen. Wat daarna alle maal in de raadszaal gebeurde was niet geheel duidelijk. In 't Veld had het over gebakken visjes en mevrouw Geelkerken over gebakken raadsleden, en dat terwijl Vis al lang weg was. Amptmeijer kon dus zijn vragen stel len. In het antwoord daarop van Harmsen kwam eindelijk eens vast te staan om welk bedrag het nu eigen lijk allemaal ging. Welaan: 32.881,71. Vandaar dat ook het arti kel in onze krant van donderdag jj. ter sprake kwam, waarin werd ont huld dat het hiet niet om 60.000 gaat (zoals in een andere publicatie was gesteld) maar om ongeveer de helft. Amptmeijer vroeg of dit artikel met voorkennis van het college was geplaatst en of B. en W. de uitspra ken erin van de heer Streef land (di recteur Gemeentelijke Woningstich ting) onderschreef. Uiteraard was het eerste niet het geval. Wat het laatste betreft, zei wethouder Harmsen dat men het er in grote lijnen mee eens was. In alle beraadslagingen die daarna volgden, kwam langzaam maar zeker vast te staan dat de raad voor hel merendeel afwijzend stond ten op/.ich- Amptmeyer (PSP) straffen te van de afspraken, die in 1965 bij de aankoop van de bewuste woning met de Gemeentelijke Woningstich ting zijn gemaakt. De stichting kreeg toen het volledige beheer en onder houd in handen en heeft dientenge volge naar eigen inzicht gehandeld. In 't Veld (PAK) verwoordde het als volgt: 'Er is in 1965 een slordige opdracht gegeven en er is in 1971 onbesuisd gehandeld, nadat er tevoren al een renovatie was gepleegd ruim 180.000) zoals nergens anders in dp stad is tentoongespreid. Straffen Amptsmeijer tfist stellig dat van het totaalbedrag een deel ten onrechte is uitgegeven en dat er aldus uitgaven zijn gedaan die niet ten laste van de gemeente Leiden mogen komen. Als enige schoof hij een stukje verant woordelijkheid in de richting van de heer Vis ('de burgemeester mocht niet geloven dat Sinterklaas zijn wo ning had opgeknapt'). Een andere grote schuldige vond hij directeur Streefland van de woningstichting. De pacifist meende dat deze gestraft moest worden. Hierover maakte de heer De Jong (WD) zich zo kwaad, dat hij de hele aangelegenheid in verband ging brengen met 'de dagen van vóór 1940'. Hij zei te walgen van de methode dat raadsleden op de rechterstoel gaan zitten en dat men omwille van een politiek succes we gen begaat waaraan hij destijds zijn gezondheid had opgeofferd. Amptmeij er daarop weer: 'Als de heer De Jong mijn woorden zó opvat, is-ie getikt'. De PSP-er diende daarna nog een motie in, waarin de raad de handel wijze van het college in dezen ten scherpste af zou moeten keuren. Maar zovfer kwam het niet. Gerkema (PSP) De Jong (VVD) walging sliep op het moment dat hij zijn stem moest uitbrengen, waarna de voorstel ling besloten werd. Of Leiden zal toetreden tot een ge meenschappelijk streek-energiebedrijf zal pas blijken op 9 oktober. Ook hierover kon men het niet eens wor den, "zodat een besluit hieromtrent werd uitgesteld. moeten worden van de medische soci ologie en medische psychologie. Zeker zal de arts ook een goed psycholoog zijn. Bij de opleiding moeten voorts de medisch-ethische aspecten de aan dacht hebben. Hij drong aan op het doelmatig func tioneren van de huisarts, bij voorkeur in groepsverband, en het delegeren aan medewerkers. 'De huisartsen zullen bijv. de moed moeten opbrengen de vroedvrouwen, van wie zij in de twintiger en derti ger jaren menigeen brodeloos maak ten, terug te roepen en te erkennen dat zij een minstens zo goede verlos kundige zorg in Nederland bieden als de huisartsen.' Prof. Muntendam, die bij zijn af scheid werd toegesproken door prof. dr. A. A. H. Kassenaar (decaan van de faculteit der geneeskunde), dr. M. G. van Nieuwenhuyzen (lector in de sociale geneeskunde), prof. dr. P. Th. Oosterhoff (lid College van Bestuur van de Rijksuniversiteit) en ir. W. Starrenburg (voorzitter College van Coördinatoren van het Universitair Medisch Centrum en voorzitter van het bestuur van het Academisch Zie kenhuis), kreeg bij deze gelegenheid een portret, getekend door Paul Ci troen aangeboden. LEIDEN Op vrijdag 29 september zal prof. dr. H. Veldstra, die van 1 september 1953 achtereenvolgens als buitengewoon en gewoon hoogleraar in de biochemie aan de Leidse Uni versiteit verbonden is geweest en aan wie met ingang van 1 oktober op zijn verzoek wegens het bereiken van de vijfenzestig-jarige leeftijd ontslag is verleend, zijn afscheidscollege hou den. De bijeenkomst, die plaatsvindt in het collegezalengebouw bij de Gor- laeus-Laboratoria, begint om half drie. Op dezelfde dag zal 's morgens om half elf de nieuwe, tweede vleugel van het Laboratorium voor Bioche mie, waarvan prof. Veldstra directeur is, in gebruik worden genomen. Aan sluitend hieraan, om elf uur, zal de scheidende hoogleraar in het trappen huis van de nieuwe vleugel een door de heer J. Mulder vervaardigd kunst werk onthullen. Grof vuil Leiden LEIDEN Op donderdag 2S september wordt in dc volgende straten grof vuil opgehaald: Haarlemmerstraat (van Turfmark tot Mare), Stille Rijn. Apothekersdljk. Scha- pensteeg. Goegerritsteeg, Prln.sessekadc. Turfmarkt. Steenstraat, Beestenmarkt. Nwe. Beestenmarkt. Kort Galgewater. Morsstraat. Smidsteeg. Narmstraat. Kruisstraat. Ie en 2e Rinncvestgracht, St. Aagtenstraat. Lammer markt, Marktsteeg. Lange Scheistraat. Nieu we Mare, Oude Singe (van Mare tot Turf- marktbrugi, Fokkestraat. Havenplein, Haar lemmerstraat (van Haven lot Marei, Donker- steeg. Kuipersteog, Dullebakkersteeg, Hoog- landsekerksteeg. Pelikaanstraat. Koestraat, Lege Werfstraat. Bouwelouwensteeg, Dui- zenddraadsteeg. van der Werfstraat, Meer- manshuf. Druckerstraat, Mat edorpsedwars- straat. Grevenstraat. Voldersgracht. Noord en Zuid Rundersteeg. Janvossensteeg. Kod- desteeg. Clarasteeg. Oude Singel (van Hout markt tot Mare). Oude Vest (van Havenplein tot Marei. Lange Zandstraat. Volmolen- gracht. Oostdwarsgracht. Koolstraat, Emma- straat. Baatstraat. Op vrijdag 2» september: Van Vollenhovenka- de en plein, Snouck Hurgronjestraat, Huizin- gastraat, Uhlenbeckkadc. Colenbrander- straat, Meyerskade, Duyvendakstraat. Ka- naalweg ivan Hoge Rijndijk tol van Vollen- hovenplein i. Rijndijkstraat. Kanaalstraat. Dozystraat. de Goejestraat. Cosljnstraat. Hartmanstraat. Roomburgerlaan. Hoge Rijn dijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug). Utr. Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelmina brug), Catharinastraat, Rijnstroomstraat, Ho ge Rijndijk en Utr. Jaagpad (belde van Wilhelminabrug tot Rhljnvreugd). Rhljn- vreugd. Bruggestraat. Besjeslaan, Park 'Die Levthc'. Roomburgerweg. Aarstraat. Meer burgerkade en straat. Gouwestraat. Amstel- straat. Leedestraat. Wierlckstraat. IJsselka- de. Kasteelhof. Vliststraat. Zaanstraat. Maas straat, Merwedestraat, Drechtstraat, Linge- straal, Spaarnestraat, Lekstraat, Castellum- slraat. Asopos tien jaar LEIDEN Op zondag 1 oktober bestaat de Algemene Leidse Studen ten Roei-Vereniging 'Asopos' tien jaar. Het tweede lustrum wordt op zaterdag 30 september officieel ge vierd met een receptie van vijf tot zeven uur in het roeicentrum aan de Dwarsweteringkade te Leiderdorp. Een grote, voor alle leden van de universitaire gemeenschap gratis toe gankelijke feestavond wordt gehouden op zaterdag 7 oktober, omdat dan ook nog zo'n honderdvijftig roeiers en roeisters worden verwacht op het gas- tenweekend. dat dit jaar voor de vijf de maal door 'Asopos' wordt georgani seerd. LEIDEN De Raiffeisenbank 'Leide- n-Oegstgeest' hield de algemene leden vergadering in 'De Grote Vink'. De aftredende leden van bestuur en raad van toezicht, respectievelijk de heren Th. C. Deckers en J. Siere werden herbenoemd. In de vacature in de raad van toezicht werd gekozen de heer H. van Dam te Leiden. Dc balans sluit met een bedrag van 44.122.040, terwijl de omzet in 1971 ruim 700. miljoen gulden bedroeg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3